Fiscale uitweg brandweer M m Ml m IJl in SM m fff J PZC Blijspel snijdt rollenpatroon aan De Schans klaar voor komst asielzoekers zeeland 18 Vrijwilligers die in België werken krijgen ontheffing sociale premies Sterren kijken bij Philippus Lansbergen Kalkoen weg Meerderheid Goese politiek vindt stopera te riskant Gemeente Hontenisse 1 fc etc KQUMar dinsdag 1 februari 2000 door René Hoonhorst HULST - Leden van de Neder landse vrijwillige brandweer die hun hoofdinkomen in België verdienen, hoeven niet langer in beide landen premies te betalen voor sociale verzekeringen. De vrijwillige brandweerlieden krijgen, als ze dat bi] de Sociale Verzekeringsbank aanvragen, ontheffing van artikel 17 van de Europese verordening. De ge- MIDDELBURG - Volkssterren wacht Philippus Lansbergen aan de Herengracht in Middel burg neemt in het weekeinde van 11 en 12 februari deel aan de Sterrenkijkdagen 2000. Het ge bouw is vanaf 20 uur geopend. Op tientallen plaatsen in heel Nederland bieden sterrenkun- deliefhebbers anderen de gele genheid om ook eens een kijkje te nemen in de wereld van ster ren en planeten. Sterrenwach ten. planetaria, afdelingen van de Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde en indi viduele amateursterrenkundi gen die een telescoop hebben ge ven daartoe de gelegenheid In Zeeland doet alleen de Volks sterrenwacht in Middelburg mee. Het is voor de 24ste keer dat de sterrenkijkdagen lande lijk worden georganiseerd. Elk jaar trekken zi] duizenden be zoekers. De maan is tijdens de dagen een vrij smalle sikkel tot ongeveer half verlicht. Met een telescoop zijn dan vooral langs de grens van licht en donker tientallen kraters te zien op de maan. Op 11 februari staan de planeten Saturnus en Jupiter vlakbij de SLUIS - Vanuit een wei aan de Nieuwstraat in Sluis werd in de nacht van zaterdag op zondag een kalkoen gestolen. Het beest woog tien kilo. De dader is on bekend. GOES - De Goese politiek voelt in meerderheid voor de bouw van een apart stadskantoor. Toch gaat het dagelijks gemeen tebestuur, op aandringen van D66 en vooral GroenLinks. nog eens praten met de ontwikke laar van het Bekhofgebied om te bezien wat de mogelijkheden van een 'stopera' op die locatie zijn. Nagenoeg de voltallige gemeen teraad kwam maandagavond achter gesloten deuren bijeen om de laatste ontwikkelingen te bespreken. Daarbij moest een afweging worden gemaakt tus sen de bouw van een apart stadskantoor of een combinatie met een schouwburg. Voor een stopera is het Bekhof eigenlijk de enige serieuze mogelijkheid. Het college van burgemeester en wethouders ziet weinig mo gelijkheden voor een stadskan toor annex schouwburg op die plaats. Daarvoor zijn te ontwik kelingen in het gebied inmid dels in een te ver gevorderd sta dium. Projectontwikkelaar De Delta Eilanden BV wil er, onder de noemer De Stadspoort, wo ningen en kantoren neerzetten en heeft al afspraken met kandi daat-huurders. Tijd De ontwikkelaar heeft aange geven dat de tijd voor de ge meente dringt. Binnen enkele weken moet er uitsluitsel ko men. Als de gemeente er een sto pera wil neerzetten, moeten de plannen compleet worden om gegooid. B en W vrezen een overhaaste en daarmee ook on verantwoorde beslissing met grote risico's en raden het idee daarom af. Bovendien speelt het probleem dat er in het geval van een stope ra een andere invulling moet ko men voor de locatie Oosterbaan aan de West wal, waar nu de schouwburg is voorzien. De voorbereiding voor de bouw van het theater is ook al in volle gang. Met name GroenLinks en D66 willen het plan van een stads kantoor mét een theater in het Bekhof, dat ook veel burgers aanspreekt, echter niet meteen laten varen. Wethouder M. L. 't Hart (PvdA ruimtelijke ordening) zegde daarom gisteravond toe dezer dagen met de ontwikkelaar te gaan praten, onder meer om te bekijken of de tijdsdruk kan worden verminderd en welke afspraken erliggen met potenti ële huurders. meenten Hulst en Sluis-Aar- denburg hebben daarover overeenstemming bereikt met vertegenwoordigers van de So ciale Verzekeringsbank en de Belastingdienst. De Hulster brandweercomman dant A der Weduwe was eind vorige week bij het overleg. Hij droeg voorbeelden aan over de onrechtvaardige lastenverzwa ring voor een aantal brand weerlieden, dat aan de andere kant van de grens werkt. Som migen betalen duizenden gul dens meer aan lasten dan ze als vrijwilligersbijdrage krijgen. Behalve dat ze over hun hele in komen zowel in Nederland als België sociale verzekeringspre mies moeten betalen, kregen sommigen door de Europese re gelgeving ook te maken met pensioenbreuk en een sterke verlaging van kinderbijslag. Het pleidooi van Der Weduwe vond gehoor bij vertegenwoor digers van de Sociale Verzeke ringsbank en de Terneuzense Belastingdienst. „Ze lieten zich overtuigen, omdat de brand weerlieden werkzaam zijn bij een vrijwilligersorganisatie. In die zin kunnen de spuitgasten niet als ambtenaren worden ge zien, wat tot nu toe wel gebeur de." Voor de zeven brandweerlieden in de gemeente Hulst, van wie de meesten van het korps Nieuw- Namen, en de twee collega's uit Sluis zijn al ontheffingsformu lieren aangevraagd. Der Wedu we verzamelt de formulieren en zal ze in één keer naar het kan toor van de Sociale Verzeke ringsbank in Amstelveen stu ren. Brandweerlieden van andere Zeeuws-Vlaamse korpsen kun nen zijn hulp desgewenst ook inroepen. De Terneuzense Be lastingdienst heeft al laten we ten dat alle opgelegde aansla gen worden vernietigd zo gauw de ontheffingsformulieren bin nen zijn. Functies De Hulster brandweercomman dant benadrukt dat de onthef fing alleen geldt voor brandweerlieden. Leden van bijvoorbeeld de Nationale Re serve of een gemeenteraad wor den volgens de Europese regel geving als ambtenaar gezien en als zij aan de ene kant van de grens werken en aan de andere kant maatschappelijk actief zijn, moeten zij in twee landen sociale verzekeringspremies af dragen. Der Weduwe vindt het vreemd dat de ontheffing niet voor andere functies geldt. „Maar het is niet mijn taak om daar aandacht voor te vragen. Ik moest als brandweercom mandant opkomen voor de be langen van mijn korps en zijn le den. Verandering van Europese regels is een politieke zaak." Der Weduwes korpsbeheerder, de Hulster burgemeester A Kes- sen, bespreekt later deze week met zijn collega's C. van Liere (Sluis-Aardenburg) en H. Klit- sie (Woensdrecht) de lastenver zwaringsperikelen van grensar beiders. Misschien dat zij in Den Haag en Brussel opnieuw aan dacht vragen voor dubbele hef fingsaanslagen. Nu wordt on derkend dat brandweerlieden onterecht hogere aanslagen kregen, moeten er toch moge lijkheden zijn om gehoor te vin den voor gelijksoortige gevallen bij andere beroepen. Burge meester Van Liere beloofde maandag alvast dat hij zich nogmaals wil inzetten om een betere regeling voor grensarbei ders uit het vuur te slepen. Toneelvereniging PJZ repeteert voor 'Niet een maar twee! door Bas Lippmann REUZENHOEK - Leden van de toneelvereniging Plattelands jongeren Zuid (PJZ) zijn hard bezig met het instuderen van het toneelstuk 'Niet een maar twee!!' Dit blijspel, geschreven door Peter de Man. gaat over Dennis en Desire, een samenwonend jong stel. In het begin van het eerste bedrijf staat Desire op het punt om te bevallen. Al snel krijgt het stel hulp van een verloskundige: Het is echter maar de vraag wie de meeste hulp nodig heeft. Naarma te het stuk vordert, blijkt bovendien dat Dennis toch iets minder foto Charles Strijd met zijn tijd meegaat dan zijn jonge imago ogenschijnlijk doet geloven. Dit jaar wordt het toneelstuk van PJZ gespeeld door Willeke Dekker, Remco Gerritse, Herman en Dirk Riemens, Mieke Klaassen-Murre en Hans Vinke. Wim Clarijs verzorgt de regie. Het blijspel wordt 16 februari voor het eerst opgevoerd in 't Tref punt in Axel. Het begint om 19 30 uur. Het toneelstuk is vrijdag •25 februari vanaf 20.00 uur te zien in het Meulengat in Sluiskil en op 17 maart vanaf 20.30 uur in Zaal Wijffels in Schoondijke. Tot slot wordt het blijspel op 25 maart vanaf 20.30 uur op de planken gebracht in De Luifel in Lamswaarde. door Esme Soesman GOES - In gebouw De Schans in Goes is maandag koortsachtig gewerkt om alles in orde te brengen voor de komst van hon derd asielzoekers. Vandaag, dinsdag, komen de eerste vijftig mensen aan in het voormalig ge zinsvervangend tehuis aan de Beukenstraat. Woensdag en donderdag volgen nog eens twee keer vijfentwintig asielzoekers. Sinds bekend is dat De Schans gebruikt gaat worden als aan vullende opvang is met man en macht gewerkt om het gebouw, waarin ooit zo'n dertig lichame lijk gehandicapten huisden, ge schikt te maken voor bewoning door honderd mensen. Zo zijn de rolstoeltoegankelijke toilet ten en douches van weleer in tweeën gedeeld, om de sanitaire voorzieningen te verdubbelen. Uitgangspunt is één wc op zes mensen en één douche op twaalf. De Schans zit daar nu iets boven en beschikt boven dien nog steeds over een toilet voor mensen in een rolstoel. De zesentwintig slaapkamers zijn als drie-, vier- en vijfper- soonskamer ingericht. Daar naast telt het pand twee zesper- soonskamers. Elke kamer heeft een wasbak, ijskast en koffie zetapparaat. Eind deze week zullen de ruimtes voorzien wor den van televisie. De kamers zijn, voor zover nodig was, ge wit en voorzien van nieuwe gor dijnen en vloerbedekking. Pluspunten Beheerder Martijn de Swart is niet onbekend met de opvang van asielzoekers, omdat zijn broer Erik asielzoekers opvangt in zijn hotel in Zoutelande. „Ik vind dit een hele mooie plek om de mensen op te vangen", zegt hij óver De Schans. „De kamers zijn ruim, de toiletten goed en de buurt is hier mooi", vat hij de pluspunten samen. In de hal is plaats voor een algemene ruim te. Grote fauteuils staan in een rui me kring rondom een televisie opgesteld. Ook heeft de beheer der twee tennistafels en een bil jart klaar staan waarmee in ieder geval de circa dertig kin deren die deel uitmaken van de groep asielzoekers zich kunnen vermaken. Er is voorzien in een lesruimte en een ruimte voor verpleegkundige hulp. „Toen we eenmaal zekerheid hadden dat dit doorging zijn we er kei hard tegenaan gegaan. Het be langrijkste is nu klaar. Kleine dingen zoals plintjes enzo ko men later wel", aldus De Swart. Het hoogstnoodzakelijke is al wel gedaan. Zo is het gebouw uitgerust met vier nieuwe brandtrappen en voorzien van noodverlichting, brandwerende muren en een alarminstallatie. De beheerder, die zelf vieren twintig uur per dag aanwezig zal zijn, verwacht geen proble men van de kant van de buurt bewoners. „We hebben veel po sitieve reacties gehad tot nu toe. Er zijn bijvoorbeeld vrijwilli gers die zich spontaan aanmel den met de vraag of ze iets kun nen doen voor de mensen die hier komen." De asielzoekers zijn allen, meldt directeur C. Wiessner van de Aanvullende Opvang Zuid-West (avo) desge vraagd, afkomstig van onder zoekscentra elders uit het land. V Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, enz. Ook voor mededelingen over huisdieren. Alleen voor particulieren De teksten dienen/moeten I dag vóór plaatsing, uiterlijk 09.00 uur in het bezit te zijn van: advertentie-afdeling Vlissingen. Tarieven: prijs per regel 3,45 over I kolom. Een regel met grote letter verplicht 6,25 Toeslag voor foto of tekening, maximaal 40 mm. hoog, over I kolom 38,95. over 2 kolom 55,20 1 LF, BR al I JAAR duurt het feestje. Dank je wel dat ik er soms bij mocht zijn. CD nr. 20! Ko mende jaar nog meer feest gewenst. Gk Dit aardige ventje viert vandaag zijn 50e VERJAARDAG Hartelijk gefeliciteerd. Leuneke, Annouk Siebe Stefan, Alwin, Martin Zakenkleintje plaatsen? Per fax 0118-470100 Telefonisch 0118-484321 tussen 08.00 en 17.00 uur Schriftelijk: PZC advertentie-afdeling Postbus 18, 4380 AA Vlissingen OPENBARE BEKENDMAKING Vrijstellingen Wet op de Ruimtelijke Ordening De Burgemeester van Hontenisse maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 19a. lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat van 2 tot en met 16 februari 2000 voor een ieder op de sector Grondgebied zaken. Hof te Zandeplein 1 te Kloosterzande ter inzage liggen de plannen tot: a. het bouwen van twee halfvrijstaande woningen in het exploitatieplan Vogelwaarde-Noord, kavel 16 en 17. b. het herbouwen van een woning op het perceel Mar- garetsedijk 27 te Hengstdijk; c. het bouwen van een productieloods op het perceel Rapenburg 74-78 te Vogelwaarde; d. het uitbreiden van een keuken en een bijkeuken op het perceel Noordstraat 13 te Walsoorden. Bovengenoemde bouwplannen zijn in strijd met de be stemmingsplannen waarin zij zijn gelegen. Burgemees ter en wethouders zijn evenwel bereid ter realisatie van de bouwplannen vrijstelling te verlenen van de bepalin gen van de desbetreffende bestemmingsplannen van de- hier nader genoemde procedures; - artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening; (bouwplannen genoemd onder a. t/m c.) - artikel 18a Wet op de Ruimtelijke Ordening; (bouwplan genoemd onder d.) Voordat op de aanvragen kan worden beslist, bestaat de mogelijkheid voor een ieder om gedurende de termijn van de terinzagelegging schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstellingen naar voren te brengen bij Burgemeester en wethouders van Hontenisse. Postbus 20, 4587 ZG te Kloosterzande. Kloosterzande. 1 februari 2000 De Burgemeester van Hontenisse, A. Vogelaar Adidas body deodorantspray of doucheschuim Voor sportieve mannen Kies uit 3 geuren. Per stuk 150/200 ml. Met Klantenkaart £99 Poly Color haarverf Kies uit diverse kleuren. Per pak. Met Klantenkaart Clean Clear huidverzorgings-producten O.a. Daily Wash, een dagelijkse scrubcrème. Tube 150 ml. Met Klantenkaart MtfJ5" ucten ppf 5ii Optiform vitamine bruistabletten •Kies uit o.a. multivitamine, vitamine-C of kindervitamine Koker 20 bruistabietten. Met Klantenkaart Vïï Aquafresh flex tandenborstel inter-action Voor een optimale verwijdering van tandplak. Kies uit medium of soft. Per stuk Met Klantenkaart 5^5" BALSAM y Nivea for men aftershave balsam sensitive Voor een fris en verzorgd gevoel na het scheren. Flacon 100 ml. Met Klantenkaart 46-99 Nivea visage Clear-up strip Diepreinigende strips voor het reinigen van de neus. Verwijdert mee-eters direct, ook voor heren. Pakje 6 strips. Met Klantenkaart 3-T49 ugen van Bic Twin wegwerpscheermesjes Normaal, sensitive of lady. IfBiCM Zakje 5 mesjes. Met Klantenkaart^69 Williams scheergel Kies uit normaal, gevoelige huid of zware baard Bus 200 ml. Met Klantenkaart Panty's 50 denier Verkrijgbaar in de maten 36 t/m 46 Per stuk. Met Klantenkaart3-99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 48