Omèr Minnaert blijft doorgaan Een nieuw beg i n Trainingsarbeid Clausing werpt L zijn vruchten af j Belees de tijd van je leven, BC Vlissingen laat dure punten liggen en ontvang de PZC vier weken lang voor maar f 16,70.* sport Handbalclub EMM viert jubileum Een nieuw leven in een nieuwe eeuw. Nog maar net begonnen. Nog zoveel te leren, te ontdekken, te ervaren. De eerste woorden, de eerste zinnen. Ze komen vanzelf. Alles gaat sneller dan ze denkt, üm haar heen gebeurt zoveel. In haar straat, dorp of stad. In haar Zeeland. Later wil ze er alles over weten. En over lezen in haar eigen krant. De wereld is zo groot. En lijkt nog zo ver weg. Maar de wereld wordt steeds kleiner, komt snel dichterbij. Straks wil ze ook weten wat daar speelt. Later moét ze wel op de hoogte blijven. Of ze wil of niet. De krant brengt de wereld bij haar thuis en zij raakt een beetje thuis in de wereld. Groot en klein. Ver weg en dichtbij. Later is al begonnen. Nieuws begint vandaag. ('eenmalige automatische afschrijving van f 16,70) Naam: Postcode: Tel.nr: Handtekening: Plaats: Bank/Giro: ingevulde coupon zonder postzegel sturen naar: Provinciale Zeeuwse Courant B.V. t.a.v. afd. Abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen dinsdag 1 februari 2000 door Ron de Waal MIDDELBURG - In de komen de periode staan er bij handbal vereniging EMM tal van activi teiten op het programma. Reden is het 75-jarig bestaan dat de Middelburgse club dit jaar viert. Opvallende verschijning binnen EMM is de inmiddels 70- jarige Omèr Minnaert. die nog altijd als speler actief is en nog van geen ophouden weet. „Ik heb er nog veel te veel plezier in. En ook conditioneel zit het nog vrij goed", zegt hij niet zonder trots. Van huis uit was Omèr Minnaert veelal met voetbal bezig. Toen die sport 24 jaar geleden op een lager pitje kwam te staan, werd hem door zijn handballende zo nen Renny en Elian gevraagd om eens met hun mee te doen. Vader Omèr reageerde met: „Dat is toch een meidensport?" Al snel veranderde de mening van Minnaert senior. De toen 46-jarige Omèr Min- van onze sportredactie VLISSINGEN - De basketbal lers van BC Vlissingen hebben twee dure punten laten liggen. De ploeg verloor van BV Eind hoven met 76-69. Mannen derde divisie BC Vlis- singen-BV Eindhoven: De man nen van BC Vlissingen speelden een aardige eerste helft en had den bij rust een voorsprong van negen punten. Na de pauze kwamen de Vlissingers slechts zelden tot een goed schot, waar door een achterstand van zes punten niet meer goed gemaakt kon worden. Scores BC Vlissingen: Jeroen Nïeuwkamp 15, Erwin Hilbert en Arno Franke 13, Rakesh Angnoe 11, Pascal Verhaar 10, Casper van Bel- zen 5 en Roland Sulkers 2. Meisjesjunioren eredivisie, BC naert maakte gauw zijn debuut in de veteranenploeg. Verder dan dit team schopte hij het, ge zien zijn leeftijd, niet meer. Toch beleefde hij nog wel een hoogte punt in zijn loopbaan. „Met het zesde team zijn we een keer kampioen geworden", geniet Minnaert nog na. Minnaerts passie voor het spel letje groeide. Dat gold ook voor zijn betrokkenheid bij EMM. Zo kon het gebeuren dat hij samen met zijn vrouw maar liefst twaalf jaar het clubhuis draai ende hield. Toen EMM op een gegeven moment zocht naar een secretaris binnen het bestuur, zei Minnaert gekscherend: „Als jullie voor een computer zorgen, word ik de nieuwe secretaris." Verschillende mensen vatten de woorden letterlijk op. „Want de volgende dag stond er inder daad een computer", weet Min naert nog. „Ik ben aan het kar wei begonnen en heb er nog steeds geen spijt van", zegt hij. Het ledental van de Middel- Vlissingen - Grasshoppers: De Vlissingse meisjes hadden wei nig in te brengen tegen koploper Grasshoppers. De Katwijkse ploeg nam direct een 25-7-voor- sprong, die werd uitgebouwd tot 47-23 bij rust. In de tweede helft kwam BCV door Karin Kooistra (16 punten) en Marjo- lijn van de Bosse (15 punten) wat vaker tot scoren. Grasshop pers was echter niet te stoppen en won met 94-54. Jongens junioren BC Vlissin- gen-Volharding: De Zeeuwse derby werd door BC Vlissingen gemakkelijk beslist. De Vlis singse jongens schoten maar liefst zeventien driepunters raak (Erwin Hilbert acht) en lie ten weinig gaten in de verdedi ging vallen. De Goese jongens kwamen veel kwaliteit tekort: 89-46. burgse vereniging kende in de periode dat Omèr Minnaert be stuurder was relatief weinig verloop. „We zitten op dit mo ment met de actieve leden en do nateurs op zo'n 170 leden. Ge lukkig komt er de laatste tijd ook steeds meer jeugd bijwat in mijn ogen vooral te maken heeft met de prestaties van de vrou wen- en mannenploegen, die weer wat in de lift zitten. Omèr Minnaert is tegenwoordig aanvoerder van het derde team van EMM. Minnaert: „De ge middelde leeftijd is 56 jaar. Als iedereen een beetje heel blijft gaan we zeker nog even door. Zolang ik kan blijven ademha len, ga ik sowieso dooi-. Festiviteiten Piet Buijs speelt ook in het derde team van EMM. Hij is voorzitter van de jubileumcommissie, die in het leven geroepen is en het hele jaar door verschillende fes tiviteiten organiseert. Het ope ningsfeest van afgelopen vrij dag was de eerste activiteit in een grote reeks. Het weekeinde na de oprichtingsdatum van 16 maart staat een receptie voorle den en oud-leden op het pro gramma. Er worden onderlinge wedstrijden gespeeld en er staat een feestavond in de Middel burgse Schouwburg op het pro gramma. Piet Buijs: „We zijn al bijna een jaar bezig om zoveel mogelijk oud-leden te benaderen, waar van we er inmiddels 630 achter haald hebben." Ook op sportief gebied worden er voor alle leef tijdsgroepen binnen de vereni ging zaken georganiseerd, zegt Buijs. „Voor alle jeugdploegen zijn er toernooien gepland. Als blikvanger voor de mannen- ploeg proberen we een wed strijd tegen een Duitse topploeg te regelen", vertelt Buijs. De preses heeft er de laatste tijd alles aangedaan voldoende fondsen aan te boren om alles fi nancieel rond te krijgen. „Zoals de zaken er nu voorstaan, gaan we het zeker redden. In december zullen de festivitei ten rond het jubileum besloten worden met een slotfeest. van onze sportredactie GOES - Frank Clausing staat sinds enige tijd gemiddeld zo'n zestien uur op de tennisbaan. De trainingsarbeid wierp tijdens het indoorduel van zijn ploeg 't Halve Maantje met Dekker Warmond zijn vruchten af. De Noord-Bevelander rekende in een zinderende partij af met op ponent Martijn de Lange, die 23e staat op de nationale rang lijst. Voldoende voor de eindze ge van zijn ploeg was het niet. Het werd 4-8. „We waren verzwakt door het ontbreken van Suzanne van Hartingsveld (competitiever plichtingen in Duitsland) en verder troffen we een tegenstan der die wat speelsterkte betreft voor de helft van Al-niveau was", aldus aanvoerder Harold Schipper. Zelf zorgde hij samen met Clausing voor de andere twee punten in de krachtme ting. Voordien verweerden Mar jan Ganseman en Dennis van 't Westeinde zich verdienstelijk in de confrontaties met Katja Nos- sik en Jasper de Regt. De Schelde zegevierde in een eenzijdige derby met 11-1 over MLTC. Anouk van Straaten zorgde voor het enige hoofdste delijke punt door Marjolein Meulenberg de halve winst af te snoepen. Bij de Vlissingse for matie waren Jeantien van de Dries, Marc Felius en Virgil Greeve zowel in het enkel- als dubbelspel oppermachtig. Het eerste mannenteam van 't Halve Maantje deed het uitstekend in de confrontatie met Tots. Alexander Nonnekes, Johnny Quaak en August van Wilgen burg mochten tot tweemaal toe de felicitaties van hun tegen standers in ontvangst nemen, Peter de Vrieze alleen in zijn dubbel: 10-2. Districtscompetitie In de eerste klasse van de dis trictscompetitie (mannen) heeft DOS wederom de leiding ge pakt. Na de nederlaag van vori ge week verpulverden de Vlis singers dit keer nieuwkomer Tebo: 12-0. De winst op achter volger Drive bedraagt nu twee punten. Drive behaalde een ge lijkspel tegen streekgenoot Hul ster Ambacht. Hfi ■n iar[J 1 er: DOS begon met zeges van D van de Linden en Frans var Velde. Zij liepen over hun tejj standers Mart Willems en| nald de Prieëlle heen. Hips stuitten Ton Veraart en i Bout op meer verzet, maarn zij haalden de winst binneni Net als eerder dit seizoen k> men Hulster Ambacht en D; niet tot een beslissing. JeJorR Verstraeten en Pascal van P( ke verzilverden bij de ReynajJSS stedelingen hun singles, juts Poppe en Michael Pieters de|ee ri dat bij de bezoekers. In het qeuw belspel bleef de balans wedeiron in evenwicht: 6-6. ren S Bij de gemengde equipes Pg herfstkampioen Sjef haar $de tekaartje af via een score (erd honderd procent tegen optn I nent DOS, waarmee de Zeeutastc Vlamingen de koppositie phoi opzicht van rivaal Animo fhte stevigden. Sjef had in Chri: Trapman, Annick van de en Carina van Tiggelen sl troeven die in het duel met Den ruime overwinningen behfcpï' den. Remy Scherbeijn kwanjme gen Arthur Siereveld metier hakken over de sloot. In jven dubbelspel kwam DOS er jenh aan te pas: 12-0. dQ» In het gevecht tussen de Scl en MLTC kwamen de Vlii gers via Tom Felius en Smit sterk uit de startblol Annemarie Ketting en Marjddi ne Snijder herstelden daal eer echter het evenwicht dat ooi dens de dubbels niet meer \d spe verstoord. Bfiö Jeugdcircuit nm In poule A bij de jongens vanl de Janvier Dancemasters Jeupho circuit nam het duo Stijn Doeselaar/Davy de Kesel de ding. Het koppel behaalde 6-0-zege op Michiel Haarle jg Maarten de Bakker. Daarni was het een meevaller datfJJ concurrenten (René Lindj,, bergh en Rikkert van der een foutje maakten tegen chiel van Kuyk en Stefan NPS nekes. Bij de meisjes wer lge Margot Martens en Mirte Bakker winnaar van poul door de confrontatie met Bri te Kooger en Tamara Maha: in hun voordeel te beslis; PI Kim Houmes en Vivian CdMP1 gaan ook naar de play-offs. 3 ^T' Omèr Minnaert is een opvallende verschijning bij EMM. Hij is 70 jaar, maar handbalt nog steeds. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 12