Axel ziet toekomst werkprojecten PZC Benzinestation in Sas maakt straat onveilig Lachend de snelheidsduivel te lijf Dorpsraad Sluiskil bereid tot gastvrije opvang asielzoekers Camping lanceert Big Brother-kloon Morres moet entree meer richten op centrum van Hulst Rabo-directeur fel tegen outletcentra Medewerker Belastingen m/v Medewerker(s) productie zeeland 18 Begeleiding haanlozen zou zonder Europese subsidie kunnen Gemeente Hontenisse Mouterij Kloosterzande B.V. vrijdag 28 januari 2000 door Renë Hoonhorst AXEL - De gemeente Axel wil op korte termijn met vertegen woordigers van het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) praten over voortzetting van projecten voor langdurig werk lozen. Wethouder J. van Schaik (sociale zaken) gaat ervan uit dat de begeleiding en bemidde- -j ling van langdurig werklozen ■j ook zonder subsidie van het Eu ropees Sociaal Fonds (ESF) ge woon doorgang kan vinden. De Axelse wethouder liet don derdag tijdens de raadsverga dering doorschemeren dat hij de klachten over het stopzetten van de ESF-subsidies be schouwde als het huilen van krokodillentranen. Om bij de rechter voortzetting van de Eu ropese subsidie af te dwingen, zoals de VVD voorstelde, leek hem een kansloze zaak. „In 1995 is gezegd dat de ESF-bijdragen tot het jaar 2000 verstrekt zou den worden. Men heeft dus ook altijd rekening kunnen houden met die einddatum. Europa heeft geen enkele verplichting om de ESF-bijdragen voor dit soort projecten in stand te hou den", stelde Van Schaik. Selectie Axel steekt jaarlijks negentig mille in begeleidingsprojecten voor langdurig werklozen. Door een strengere selectie toe te pas sen, kan de effectiviteit van de begeleiding worden verhoogd. Daarnaast kan een aantal werk zaamheden door de gemeente Axel (of onder haar vlag) wor den verricht, waardoor flink op overheadkosten van het ROC kan worden bespaard, betoogde de wethouder. Van Schaik gaf toe dat hij een Axels standpunt verwoordde, door Lilian Dominicus SAS VAN GENT - De Sasse PvdA-fractie trok gisteravond tijdens de raadsvergadering na mens de bewoners van de Paar- denvest in Sas van Gent aan de bel. Het benzinestation aan de betreffende straat, midden in de bebouwde kom, geeft dagelijks overlast. De bewoners zijn be zorgd over de verkeersveilig heid en over verontreining van naburige grond. PvdA-fractievoorzitter R. de Meyer drong bij het college van burgemeester en wethouders aan op een rapport, dat de onge rustheid van de buurt weg zou kunnen nemen. ,,De vele fiet sende kinderen die deze weg da gelijks nemen van en naar de basisschool moeten moeilijk manoeuvreren door de ver keersopstoppingen. Halverwe ge de openbare weg is een voor fietsers gevaarlijk hoogtever schil gecreëerd en dat is niet be veiligd", pleitte De Meyer. Hij wilde weten waarom inder tijd niet is aangestuurd op ver plaatsing van het station naar omdat de mening van andere Zeeuws-Vlaamse gemeenten het college niet duidelijk is. „De meeste collega's wachten af of de provincie met geld bij springt. Maar onze insteek is dat we met het door de raad toege kende geld de beste resultaten voor onze werklozen moeten be- een andere locatie, net zoals ge beurd is met de stations m Phi lippine en Westdorpe. De Mever verwees daarbij naar het lande lijk beleid om benzinestations uit woongebieden te weren. Hij vroeg wanneer B en W van plan zijn de verbetering van de be strating op de agenda te zetten en waarom de vloeistofdichte vloer gedeeltelijk op de openba re weg is aangebracht. Daar naast wilde de PvdA'er weten of rekening is gehouden met toe komstig gebruik van het braak liggende terrein en of het college bereid is op de percelen van de omwonenden aanvullende monsters te nemen of hen scha deloos te stellen voor eventuele waardedaling van hun huizen. Burgemeester J. Lonink zegde direct toe een rapport te willen voorbereiden, maar kon niet be loven of de door De Meyer ge stelde termijn van twee weken kan worden gehaald, „In het herstel van de weg geef ik u he lemaal gelijk", zei Lonink ver der. „Wellicht moeten we ook denken aan het invoeren van eenrichtingverkeer. Burgemeester W. de Graaf onthult een bord met het vrolijke waarschuwingssignaal. foto Charles Strijd door René Hoonhorst KOEWACHT - Dat de inwo ners van Koewacht verkeers veiligheid hoog in het vaandel hebben staan, blijkt uit het enorme aantal posters dat in verschillende straten voor de ramen hangt. „Minder snel in onze straat...dat regelen we samen", laat een glimlachend mannetje (een 'smile' in de vorm van een verkeersbord) weten. Een grotere uitvoering van die poster komt als waar schuwingsbord bij de entree van het dorp aan de Eikenlaan te staan. Het vrolijke waarschuwings signaal werd donderdag ont huld op het schoolplein van basisschool De Eikelaar. Sven, de oudste leerling van de school, en Myrthe, de jongste, assisteerden de Axelse burge meester W. de Graaf bij het wegtrekken van een doek. De Graaf zei vlak voor de onthul ling dat de gemeenteraad van Axel vorig najaar voorrang heeft gegeven aan het veilig inrichten van omgevingsge- bieden rondom scholen. Nog dit jaar zal een aantal ver keersmaatregelen worden ge nomen op de Eikenlaan bij de Koewachtse basisschool. Het zebrapad schuift iets op en verder wordt gedacht aan ver- keersremmende versmallin gen of plateaus op de rijbaan. Voorbeeld De burgemeester sloot zich overigens van harte aan bij waarschuwende woorden van regionaal vertegenwoordiger P. Apers van Veilig Verkeer Ne derland (VVN). „De ouders moeten altijd het goede voor beeldgeven. Als ouders te hard rijden, geen autogordel om doen, hun kinderen niet op veilige wijze vervoeren of met drank op achter het stuur gaan zitten, heeft verkeersonder- wijs weinig zin. Al het geld dat in voorlichting en bewustma king wordt gestoken, is weg gegooid als ouders en anderen niet het goede voorbeeld ge ven", waarschuwde Apers. Apers, regiocoördinator B. Vroonland en adjunct-direc teur W. Smet van De Eikelaar waren overigens uitermate te vreden over de inzet van de twee Koewachtse verkeersou- ders. Verkeersouders zorgen ervoor dat het onderwerp ver keersveiligheid op de school agenda komt. halen. En daartoe zullen we zo snel mogelijk met het ROC om de tafel moeten gaan zitten." door Joost Bosman TERNEUZEN - De dorpsraad van Sluiskil zal zich gastvrij op stellen tegenover de asielzoe kers die volgende week in Hotel Sluiskil ondergebracht worden. Dorpsraadvoorzitter F. Saerens neemt plaats in de commissie die de opvang van tijd tot tijd zal evalueren. Dat zijn de uitkomsten van het twee uur durende gesprek dat de dorpsraad donderdag heeft ge voerd met het voltallige Terneu- zense college van burgemeester en wethouders. Doel van het ge sprek was om na te gaan hoe de ophef in Sluiskil rond de Aan vullende opvang asielzoekers (AVO) heeft kunnen ontstaan, en hoe die in het vervolg kan worden voorkomen. Daarnaast is besproken hoe het kanaal dorp het best kan omgaan met de komst van maximaal 200 vluchtelingen in de komende drie jaar. Burgemeester R. Barbé legde nogmaals uit waarom de ge meente niet eerder de dorpsraad op de hoogte stelde van de ont wikkelingen. „Het COA onderhandelde nog met de eigenaar van Hotel Sluiskil. Samen met het COA vond het college het met ver standig om de dorpsraad te in formeren, omdat de mogelijk heid van de komst van een AVO nog volstrekt onduidelijk was", aldus Barbé. Mocht zich in de toekomst op nieuw de situatie voordoen dat de dorpsraad uit de media zaken moet vernemen, dan kan de raadsvoorzitter altijd contact opnemen met het college. Tot tien tellen Barbé geeft toe dat er 'eerst tot tien geteld' had moeten worden voordat de boude uitspraken over asielzoekers werden ge daan. „Dat is niet gebeurd, wat misverstanden en nodeloze dis cussies heeft veroorzaakt. Maar daarover hebben we goede af spraken gemaakt voor de toe komst," Barbé benadrukte dat hij begrip had voor de bezorgdheid in Sluiskil over het getal van twee honderd asielzoekers. „Maar die mensen komen er, en we heb ben de gezamenlijke verant woordelijkheid om het tot een goed eind te brengen. We zullen ze gastvrij ontvangen en met de klankbordgroep goed begelei den." Daarin zullen naast Sae rens onder meer mensen van de gemeente en maatschappelijke organisaties zitting hebben. Saerens verklaarde het aantal van tweehonderd te accepteren. Het conflict tussen de dorps raad en de vorige week afgezet te secretaris M. Köllner is giste ren niet ter sprake geweest. Conflicten „Een dorpsraad kent geen for mele structuur. De wijze waarop ze zich vormt, is aan de raad zelf, dus ook conflicten moet ze zelf oplossen. Wij kunnen niet op de stoel van de dorpsraad gaan zitten", aldus Barbé, die volgende week met de rest van het college nog wel een gesprek aangaat met Köllner. Peuterspeelzaal krijgt eenmalig acht mille SAS VAN GENT - De Stichting Peuterspeelzalen Sas van Gent krijgt van de gemeente een een malige subsidie van 8.077 gul den. Voorwaarde is wel dat de stichting nog moet aantonen dat ze structureel gaat werken aan een oplossing van de financiële problemen. Tijdens de raadsvergadering gisteravond (donderdag) werd het college-voorstel met een hoofdelijke stemming aangeno men. D'66, WD en CDA steunden het plan van burgemeester en wethouders; tegenstemmen kwamen van PvdA en Gemeen tebelangen Groot Sas (GGS). PvdA-fractievoorzitter R. de Meyer noemde het voorstel te mager, terwijl F. van Hulle van GGS bezwaren had ten opzichte van de wijze waarop het overleg is gevoerd: „Gemeenteen Stich ting Peuterspeelzalen hebben in het verleden altijd nauw samen gewerkt, dan moet je je realise ren dat daaruit een kosten plaatje rolt." door Sheila van Doorsselaer NIEUWVLIET - Vier dagen lang met wildvreemden opge sloten zitten in een caravan met een 'tuin' van dertig vierkante meter. Hekken met zwart land bouwplastic ervoor. Overal ca mera's, dus geen privacy, elke dag een opdracht en nominatie rondes. Recreatiecentrum De Pannenschuur in Nieuwvliet heeft een eigen opzet gemaakt van het populaire programma Big Brother. In het hoogseizoen zullen in totaal zestien vakan tiegangers meemaken wat het is om enkele dagen afgezonderd te leven. De Pannenschuur heeft de pri meur. Als eerste camping in Ne derland biedt de familie Van de Velde de 'Big Brother Experien ce'. Rob en Miranda Van de Vel de, beiden fan van het program ma („we zaten elke avond aan de buis gekluisterd") waren bezig met het opstellen van het mar ketingplan 2000 en zaten te peinzen hoe ze zoiets nou ook konden uitvoeren. Gelukkig toeval: de Bredase marketing adviseur van de Van de Veldes, G. Gielen, is een persoonlijke vriend van Big Brothers 'Ruud'. De bal kwam aan het rollen en de plannen voor de Big Brother Experience werden gesmeed, met goedvinden van Joop van de Ende. want het logo van het tv- programma mocht absoluut niet worden misbruikt. Geen orgie Op het grasveldje voor het hoofdgebouw van De Pannen schuur staat, nu nog even op proef, de bewuste caravan, om heind door een hek met zwart plastic. Vanaf half juli tot en met half augustus worden er zestien mensen opgesloten. Vier per keer en vier dagen lang. Miran da- „Maandagochtend gaan ze erin en ze komen er donderdag avond uit. De eerste week willen we vier meisjes in de caravan, daarna vier jongens, dan weer vier moeders en de laatste week vier vaders. Ze mogen elkaar niet kennen, dat is het leukste." Het is vooralsnog niet de bedoe ling dat er jongens en meisjes sa men in de caravan gaan. Miran da: „We willen er geen orgie van maken. Liefdesperikelen zoals die rond Bart en Sabine zullen we dus niet zien, maar als onze formule niet spannend is, dan gooien we onze principes mis schien overboord. Vier camera's buiten en twee binnen houden de boel 24 uur per dag in de gaten. De beelden worden de hele dag live overge seind naar een groot beeld scherm en een aantal tv's in de kantine en 's avonds wordt een compilatie uitgezonden. Konijnen Hadden de echte Big Brothers kippen, de kandidaten voor de caravan krijgen ook iets om te verzorgen. Konijnen bijvoor beeld. De Pannenschuur geeft het viertal een weekbudget waar ze eten voor kunnen be stellen en ook moeten ze elke dag een opdracht uitvoeren en moet er iemand de caravan ver laten. De deelnemers en de va kantiegasten bepalen wie 'de pineut' is. Miranda: „Vierdagen lijkt niet veel, maar als mensen hier maar twee weken vakantie vieren, dan is dat lang genoeg. Het gaat om de ervaring." De winnaar krijgt een geldprijs en een videoband van de erva ring, die overhandigd zal wor den door de 'echte' Big Brothers. door Barend Pelgrim HULST - Er moet een sterkere uitwisseling komen tussen be drijven in de binnenstad van Hulst en ondernemingen daar buiten. Stedenbouwkundig bu reau BRO pleit daarom onder meer voor een nieuwe, tweede winkelingang bij meubelbedrijf Morres aan de zijde van de Absdaalseweg, om combinatie- bezoek aan woonboulevard en binnenstad te stimuleren. Het Brabantse adviesbureau voor ruimtelijke ordening BRO ontwikkelt in opdracht van de gemeente Hulst een structuur visie, waarin alle toekomst plannen aaneen worden ge smeed. De provincie heeft Hulst gedwongen tot het opstellen van een dergelijk document voor er vanuit Middelburg toestem ming wordt gegeven voor de uit voering van allerhande groot- schalige projecten. In Hulst gaat het om de plannen voor een face-lift in de noordhoek van de binnenstad, het factoiy outlet village van projectontwikke laar Trammell Crow, een verde re uitbouw van Morres, de geza menlijke bouwplannen van Boerenbond, Karwei en Aldi en een ingrijpende wijziging van de verkeersafwikkeling rond Hulst. Gisterenavond presenteerde BRO in de raadzaal van Hulst de eerste bevindingen die moeten leiden tot de totaalvisie. In een analyse van de economische structuur stelt BRO vast dat de winkels aan de zuidzijde van Hulst een povere uitstraling hebben en dat maar weinig kooptoeristen zowel Morres als de binnenstad aandoen. Discountzaken De detailhandel buiten de stad waar het stedenbouwkundig bureau op doelt, betreft met na me de discountzaken aan de Zoetevaart, Morres Meubel en het winkelcentrum aan het Sta tionsplein. BRO-woordvoerder F. Wigman stelde in zijn presentatie dat het voor de binnenstad een slechte zaak is dat Morres in feite met zijn rug naar het stadscentrum gekeerd ligt. De ingang van de meubelgigant ligt nu aan de Rijksweg N60. „Een herziening van die situatie is wenselijk. Een tweede entree, gericht naar de binnenstad, zou aardig zijn." Wigman waarschuwde de be leidsmakers van Hulst voor een onzorgvuldige begeleiding van alle nieuwe projecten. Kanni balisme van de lokale midden stand is niet ondenkbaar wan neer er geen goede onderlinge afstemming plaatsvindt. „Deze initiatieven betekenen geza menlijk een verdubbeling van het huidige winkeloppervlak en dat vinden wij een bedreiging", zei Wigman. „Aan de andere kant: als het goed ontwikkeld wordt, biedt het een meerwaar de en profiteren bestaande de tailhandel en horeca." doorSheila van Doorsselaer OOSTBURG - De directeur van Rabobank West-Zeeuws- Vlaanderen, J. Smits, is fel ge kant tegen de komst van een factory outletcentrum in Zeeuws-Vlaanderen. Hij vindt zo'n fabriekswinkel een slechte ontwikkeling en roept de onder nemers in West-Zeeuws-Vlaan deren op zich uit te spreken te gen de komst ervan. „In Zeeuws-Vlaanderen mag zo'n outletcentre niet gevestigd worden, want daar worden de ondernemers de dupe van", zei Smits donderdagavond tijdens een bijeenkomst van Oostburg- se ondernemers. „Die gemeen ten die nu in de race zitten voor zo'n fabriekswinkel (Sas van Gent, Hulst en Terneuzen - red.) spiegelen het allemaal heel po sitief voor, maar daar klopt niks van. We moeten zo'n outletcen tre tegenhouden." Smits hield de aanwezigen ook een spiegel voor wat betreft het voornemen van de gemeente Oostburg het betaald parkeren in te voeren in de stad. De mees te ondernemers zijn hier fel op tegen, maar Smits vindt dat de ondernemers moeten toegeven dat het op de huidige manier niet verder gaat. Recreatiecentrum De Pannenschuur in Nieuwvliet organiseert de ze zomer een 'Big Brother Experience'. foto Peter Nicolai De gemeente Hontenisse telt ca. 7.900 inwoners en is gelegen in Zeeuws-Vlaanderen. De gemeentelijke organisatie bestaat uit de drie sectoren Grondgebiedzaken, Maatschappelijke Zaken en Middelen. Voor het taakgebied belastingen van de sector Middelen zoeken wij een voor 36 uur per week. Functie-informatie De te benoemen medewerker zal in hoofdzaak worden belast met de volgende taken- - de administratieve afhandeling van bezwaar- en be roepschriften; - de uitvoering van de vastgoedreglstratie: - hel verzamelen, registreren en analyseren van markt gegevens onroercnd-goedtransacties; - het redigeren van beschikkingen waardering onroe rende zaken; - administratieve werkzaamheden in het kader van de toeristenbelasting, afvalstoffenheffing, hondenbelas ting en rioolrecht; - administratieve werkzaamheden in het kader van hel betalingsverkeer; - het applicatiebeheer van functionele applicaties, zoals GKS. VWS. VIS etc. Functie-eisen - MBO-werk- en denkniveau, administratief juridische richting aangevuld met relevante opleiding op hel vakgebied gemeentelijke belastingen: - praktijkervaring is een pre: - goede redactionele en communicatieve vaardigheden: - zowel zelfstandig als in teamverband kunnen werken: - een enthousiaste, flexibele en klantgerichte instelling; - affiniteit met geautomatiseerde gegevensverwerking. Arbeidsvoorwaarden De bij de gemeentelijke overheid gebruikelijke rechtspo sitieregelingen zijn van toepassing. Voorts zijn aanwezig goede secundaire en aanvullende financiële arbeidsvoorwaarden. Afhankelijk van opleiding en ervaring kan aanstelling plaatsvinden in schaal 6 (salansgrenzen van 2.864,- lol 4.343,- bruto per maand). Voorts zijn in hel koeler van de secundaire arbeidsvoor waarden aunvullende bezoldigingsperspectieven aanwezig- Definitieve waardering zal plaatsvinden aan de hand van functiewaardering. Overige informatie - Nadere informatie over deze functie kan worden ver kregen bij de beleidsmedewerker belastingen, de heer M.W.M Marin of bij de staffunctionaris personeels zaken. de heer P K van Kerckhoven. Telefoonnummer 0114-687660. - Belangstellenden kunnen hun sollicitatiebrief vóór 5 februari 2000, met vermelding van "vacature Belastin gen" op de enveloppe, zenden aan het College van burgemeester en wethouders van Hontenisse, Post bus 20, 4587 ZG Kloosterzande. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld VRAAGT OP KORTE TERMIJN Binnen de productieploeg in Kloosterzande bent u belast met het zelfstandig uitvoeren van productiewerkzaamheden in de fa briek, schoonmaakwerkzaamheden, laden en lossen van vracht wagens, laden en lossen van schepen op ons silocomplex in Walsoorden. U verrricht uw werkzaamheden binnen een team, waarbij het "draaien" in ploegendienst vanzelfsprekend is. UW PERSOONLIJKE KWALITEITEN U beschikt over een afgeronde V.M.B.O. opleiding, technische richting. Flexibiliteit, teamwork en goede contactuele eigenschappen zijn kenmerken die passen bij uw persoonlijkheid. BELANGSTELLING? Heeft u belangstelling voor deze functie, dan graag uw reactie binnen 14 dagen schriftelijk aan Mouterij Kloosterzande B.V., postbus 32, 4587 ZG Kloosterzande, t.a.v. C. van der Rijsen of telefonisch, ons telefoonnummer 0114 - 68 19 30, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 48