Meer grip gemeenten op RIO Zo'n serviceflat is business PZC Voorlopig plan maakt uitbreiding woningen bungalowpark mogelijk PZC Officier eist jaar cel voor inbraken Wolphaartsdijk eens over verhuizing Kopak-supermarkt Andere bestuursvorm bepleit zeeland i ÉS v - vfis S N a Volgens het nieuwe bestemmingsplan moet het groene karakter van bungalowpark Veerse Meer I in Kortgene ook bij uitbreiding van de bungalows overeind blijven. foto Willem Mieras door Ingrid Huibers WISSENKERKE - Het Regio naal Indicatie Orgaan (RIO) voor de Oosterschelderegio inoet worden omgevormd tot een gemeenschappelijke rege ling. In die bestuursvorm kun nen de gemeenten directer in vloed uitoefenen. Met dat voor- istel van raadslid A G. van der jMaas (SGP) stemde de voltalli ge gemeenteraad van Noord- Beveland donderdagavond in. Zij gaf wethouder A P. Dees (welzijn) bovendien de op dracht een motie met die strek king in te dienen in het Samen werkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio. Daarin zijn de gemeenten (Noord-Beve land. Goes, Kapelle, Borsele, Reimerswaal en Schouwen- Dui veland) verenigd die het RIO financieren. De Noord-Beve- landse raad hoopt met het om turnen van de stichting tot ge meenschappelijke regeling te voorkomen dat de gemeenten in de toekomst opnieuw buiten spel gezet worden. Aanleiding voor de discussie in de raad, vormt de commotie die afgelopen oktober ontstond toen bekend werd dat het RIO, zonder het Samenwerkingsver band vooraf om toestemming te vragen, naar een groter en duur der pand verhuisd was. Half december besloten de ge meenten echter toch in de buidel te willen tasten om het werk van het RIO niet onder de perikelen te laten lijden. Voorlopig is be- Natuurexcursie GOES - De vogelwerkgroep van natuurbeschermingsvereniging De Stelkluut houdt morgen, za terdag, een excursie in het Noordelijke Deltagebied Ver zamelen om 07.30 uur bij de veerpont in Perkpolder. A.A. van der Sluis (chef) L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl rekend dat er daarom eenmalig een bedrag van 516.000 gulden op tafel moet komen. Daar staat tegenover dat het RIO elk kwar taal een kostenoverzicht moet indienen. Ook de begroting kan niet meer zonder toestemming van de gemeenten gewijzigd worden. De nu becijferde benodigde fi nanciële injectie voor het RIO betekent voor Noord-Beveland dat er 30.000 gulden moet wor den opgehoest. Aan de nood zaak van een dergelijke bijdra ge werd door de raad niet ge twijfeld. Wel vindt ze dat de po litiek meer invloed op de instel ling moet kunnen uitoefenen. „Wat bij het RIO gebeurt, is het stelen van gemeenschapsgeld", uitte AC. G. Oudshoom (Noord-Bevelands Belang) zijn ongenoegen over de omstreden verhuizing van het RIO. „Dat kan toch zomaar niet doorsud deren, zonder dat de politiek daar enige invloed op heeft Ook Van der Maas vroeg zich af hoe het in de toekomst verder moet met het RIO. Een gemeen schappelijke regeling is in zijn ogen - en met hem de rest van de raad - de enige oplossing. Motie Wethouder Dees zei daarop toe dit tijdens de aprilvergadering van het Samenwerkingsver band namens de gemeente naar voren te zullen brengen. Maar dat ging Van der Maas niet ver genoeg. Hij wil dat de wethou der op voorhand een motie in dient. „Laten we nou andere ge meenten de kans geven eerst zelf een eigen standpunt te bepa len", sputterde Dees tegen. De raad hield echter voet bij stuk. Waarop de wethouder aangaf de zaak volgende week in het colle ge te zullen bespreken. Vervol gens komt de kwestie in de com missievergadering maatschap pelijke zaken van 8 februari op nieuw aan de orde. Leger der Heils houdt dienst GOES - Het Leger des Heils houdt zondag 6 februari een Welkomstdienst in het gebouw aan de Ravelijn de Groene Jager in Goes. Speciale gast is pianist Wim Gout uit Almere. Gout staat be kend om zijn geestelijke liede ren. Afgelopen jaren heeft, hij al enkele cd's uitgebracht. De Wel komstdienst begint om 10.00 uur. door Ingrid Huibers KORTGENE - Eigenaars van een woning in bungalowpark Veerse Meer I in Kortgene krij gen hoogstwaarschijnlijk de mogelijkheid een aanbouw van maximaal veertig vier kante meter te realiseren. Ver der mogen een paar onbe bouwde kavels straks van een aantal vrijstaande of twee-on der-één-kap woningen wor den voorzien. Dat blijkt uit het vooront werp-bestemmingsplan 'Veer se Meer 12000'. Daarmee wor den twee zwaar verouderde bestemmingsplannen uit 1962 en 1971, die nu voor het gebied gelden, geactualiseerd. Aangezien er bij de gemeente veel bouwvergunningen wor den aangevraagd voor vergro ting van de bungalows, wil de gemeente de eigenaars in het nieuwe bestemmingsplan enigszins tegemoet komen. Voorwaarde is wel dat het groene karakter van het park overeind blijft. Vrijstaande bijgebouwen zijn in het park echter nog niet zonder meer toegestaan. Om toch aan bepaalde wensen te gemoet te komen, kan de ge meente straks onder bepaalde voorwaarden wel vrijstelling verlenen. Plan Havenfront De nog onbebouwde strook langs de Botterlaan, valt nu nog onder het 'Uitbreidings plan in onderdelen gemeente Korgene 1962, jachthaven en omgeving'. De uitbreidings mogelijkheden zijn echter achterhaald door het plan Ha venfront, dat het gebied rond de voormalige landbouwha- ven van een groot aantal (re- creatie)woningen voorziet. Het plan Havenfront ligt op dit moment overigens ter goedkeuring op het provincie huis. Volgens het voorontwerp-be stemmingsplan mogen straks woningen gebouwd worden op het stuk grond langs de Botter laan, ten oosten van de Oost- dijk. De grond ten westen van deze dijk blijft openbaar groen. Gaat de bouw van de woningen in het havengebied door, dan blijft het op die ma nier mogelijk' om de Oostdijk door te trekken naar de Bot terlaan om zo het nieuwe park te ontsluiten. In het park heerst overigens al enige tijd behoorlijk wat on rust over een erfpachtverho ging van ongeveer 7000 pro cent die beleggingsmaat schappij Rhoon, Pendrecht en Cortgene BV afgelopen zomer via rentmeesterskantoor I O verwater liet afkondigen. Ook de gemeente bleek later I partij in deze kwestie. Zij is I enerzijds erfpachtplichtig omdat ook gronden waarop openbaar groen en wegen op het terrein zijn aangelegd van de beleggingsmaatschappij worden gepacht. Eigenaar Anderzijds is de gemeente zelf eigenaar van een flink stuk grond in het park Veerse Meer I. De erfpachtverhoging moet in 2002 ingaan. Belangstellenden kunnen het voorontwerp-bestemmings plan 'Veerse Meer I 2000' woensdag 2 februari van com- 1 mentaar voorzien. De in spraakavond vindt plaats op j het gemeentehuis in Wissen- kerke en begint om 19.30 uur. vrijdag 28 januari 2000 door Arjen Nijmeijer MIDDELBURG - Hij werd aan gehouden in een gestolen be stelbus, vol met gereedschap pen die nog geen half uur eerder bij een inbraak in Goes waren buitgemaakt. Toch ontkende de 35-jarige man uit Dordrecht gisteren voor de Middelburgse rechtbank dat hij ook maar iets met die diefstal van doen had gehad. De Dordtenaar werd aange klaagd voor vier inbraken in ok tober en november vorig jaar bij bedrijven in Axel, Goes en 's-Gravendeel. Bij de inbraak in Axel was onder meer een bestel bus ontvreemd, die later bij de diefstal in Goes was gebruikt voor het vervoer van de buit. De Dordtenaar verklaarde dat hij op de dag van de inbraak in Goes na een bezoek aan Middel burg was gaan liften. Op de A58 bij Goes zou de bestuurder van de bestelbus hem hebben opge pikt. In de Vlaketunnel botste de bus tegen de vangrail, waar na de bestuurder snel doorreed. Volgens de verdachte was de chauffeur kort daarna uitge stapt en weggerend; de Dordte naar zou toen maar zelf zijn doorgereden. In Noord-Brabant werd hij tenslotte aangehouden. De verdachte ontkende elke be trokkenheid. Bij het bedrijf in 's-Gravenpolder vond de politie na de inbraak voetafdrukken; technisch onderzoek wees uit dat één van die sppren zonder Vergadering sportraad HEINKENSZAND - Maandag 7 februari vergadert de Sport raad Borsele in het gemeente huis te Heinkenszand over on der meer het vierde trainings veld voor de voetbal in Hein kenszand. Ook aan het sportgala Borsele 2000 en aan de huldiging van de sportkampioenen van 1999 be steedt deraad aandacht. De ver gadering begint om 19.30 uur. Bumper gestolen RILLAND - Van een auto die ge parkeerd stond aan de Drie Haasjes in Rilland is in de nacht van woensdag op donderdag de voorbumper gestolen. Daarmee is de eigenaar ook zijn kente kenplaat kwijt. b 17 enige twijfel van de linker schoen van de Dordtenaar kwam. Hij kon dat niet verkla ren, maar zei desondanks dat hij de inbraak niet had gepleegd. Officier van justitie C.J. Olden- burger geloofde helemaal niets van de verklaringen van de ver dachte. „Hij liegt", was haar conclusie. Volgens haar waren alle inbraken bewezen; zij eiste een gevangenisstraf van twaalf maanden. Ongeloofwaardig Volgens raadsman N.A Koole móest het verhaal van zijn cliënt bijna wel waar zijn, juist omdat het allemaal zo ongeloofwaar dig klonk. Anders zou hij wel een betere verklaring hebben verzonnen, redeneerde Koole. „Bovendien heeft hij bij eerdere delicten en inbraken nooit ont kend", voerde de advocaat nog aan. Hij vroeg de rechtbank een deel van de straf voorwaardelijk op te leggen. De rechtbank spreekt vonnis op 9 februari. Opvallend veel bromfietsers rijden te hard MIDDELBURG - Op de Ka- naalweg in Middelburg, waar donderdag werd gecontroleerd op hardrijders, bevonden zich volgens de politie opvallend veel bromfietsers onder de over treders. Tussen 8.10 en 9.10 uur werden 781 voertuigen geregi streerd, waarvan er 65 te hard reden. Eén automobilist over schreed het maximum van 50 kilometer per uur met 25 kilo meters. Op de Schroeweg in Middelburg vielen vier bekeuringen. Tussen 715 en 8 uur werden de snelheid van 287 auto's gemeten. De hoogst gemeten snelheid op de ze weg, waar de limiet 50 kilo meter per uur is, was 90 kilome ter per uur. Op de Looierssingel in Middel burg stond de radar tussen 9.30 en 10.15 uur opgesteld. Van de 558 passanten waren er 26 in overtreding. De hoogstgemeten snelheid was 66 kilometer per uur. Tenslotte werd nog gecon troleerd in de Laan der Verenig de Naties in Middelburg, waar de limiet 5 0 kilometer per uur is Hier was de hoogst gemeten snelheid 71 kilometer per uur. 25 van de 187 voertuigen die de radar passeerden, waren in overtreding. jdoor Mieke van derJagt WOLPHAARTSDIJK - De Kopak-supermarkt in Wol phaartsdijk kan verhuizen naar het Wolfertsplein. Een ruime meerderheid van de dorpelin gen heeft zich uitgesproken voor de inrichting van 'het groentje' met «en supermarkt, eventueel een Jongeren Ont- moetings Plaats (JOP) en vooral ook parkeerplaatsen. De Kopak-supermarkt van fa milie De Koster kampt aan de (Hoofdstraat zowel binnen als Ibuiten met ruimtegebrek. Een jaar geleden ging het Goese col lege akkoord met verplaatsing 'van de winkel naar 'het groen tje', zoals het Wolfertsplein in de volksmond wordt genoemd. Voorwaarde daarbij was dat de vestiging van de supermarkt de komst van een JOP niet in de weg zou staan. De Koster had niks tegen een JOP, maar omwo nenden van het Wolfertsplein hadden wel wat tegen de komst REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: van de supermakt. De Vereni ging Gemeenschap Wolphaarts dijk (VGW) was ook niet geluk kig met het besluit van het college, omdat geen overleg was gevoerd met het dorp. Nadat de gemeente plechtig had beloofd voortaan beter te zullen communiceren, peilde de VGW de meningen van de dorpelin gen door een enquête in het dorpskrantje De Schalm. Van de 900 verspreide formulieren kwamen er 288 terug. Daarvan waren er 191 (66 procent) inge vuld vóór bebouwing van 'het groentje'; 97 Wolphaartsdijkers (34 procent) vulden 'tegen' in. Vertraging Hoewel de procedure voor de verplaatsing van de Kopak veel vertraging heeft opgelopen, gaat het plan nu door zoals het college het vorig jaar al gedacht had. Met de verplaatsing van de su permarkt wordt een nijpend probleem opgelost. Bij de huidi ge winkel is nauwelijks plaats om te parkeren en de Hoofd straat is dientengevolge rege- matig verstopt. Bovendien wil de winkelier graag uitbreiden, wat op de huidige lokatie niet meer kan. Een voordeel zien de voorstemmers ook in de extra parkeerplaatsen die in het cen trum van het dorp beschikbaar komen. De dorpelingen konden kiezen uit drie varianten. Veruit de meeste Wolphaartsdijkers kozen voor de variant waarbij de parkeerruimte voor het ge meenschapscentrum de Griffi oen gespaard bleef. De commissie ruimtelijke ont wikkeling, financiën en onder wijs vergadert maandag 31 ja nuari over de uitslag van de enquête. De openbare vergade ring wordt gehouden in het stadhuis in Goes en begint om 19.30 uur. Familie wint prijs voor woning HEINKENSZAND - De familie Van der Plasse heeft donder dagavond de Maarten van Doornprijs gekregen. Met vier andere bouwwerken was het ontwerp voor de woning van de familie genomineerd. De gemeente Borsele wil met de prijs niet alleen de scheidende kwaliteitscoördinator Maarten van Doorn eren, maar ook de beeldkwaliteit van nieuwbouwpro jecten stimuleren. De familie Van der Plasse bouwt een huis aan de Valeriaanstraat in Heinkenszand naar een ontwerp van Levien de Putter uit Goes. De prijs, die jaarlijks zal wor den uitgereikt, gaat naar de opdrachtgevers. De ontwerpers delen in de eer. Dieven stelen oud ijzer GOES - Twee nog onbekende mannen hebben donderdagoch tend goederen gestolen uit een bedrijf aan de Fruitlaan in Goes. De twee stalen aluminium velgen, spruitstukken, ra- diateurs en een motorblok. De eigenaar zag de daders graaien tussen oud ijzer en ging erop af. De dieven waren de eigenaar te vlug af en reden in hun auto weg. Botsing bij inhaalmanoeuvre GOES - Bij een inhaalmanoeuvre op de Rijksweg A58 bij Goes zijn donderdagmorgen twee auto's licht beschadigd. Een 26- jarige man uit de gemeente Borsele, komende uit de richting Middelhui^, wilde de auto voor hem inhalen. Tegelijkertijd werd hij op zijn beurt ingehaald door een vooralsnog onbe kende automobilist. Hiervan schrok de 26-jarige waarna hij zijn auto naar rechts stuurde en vervolgens in de slip raakte. De auto van de 58-jarige bestuurder voor hem werd geraakt. De schade aan de auto's was respectievelijk aan de voorkant en de zijkant. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. Drankrijder aangehouden GOES - Aan de Patijnweg in Goes is in de nacht van woensdag op donderdag een bestuurder uit diezelfde gemeente aange houden wegens dronkenschap. Tijdens een routinecontrole werd een te hoog percentage alcohol in het bloed van de man ontdekt. De Goesenaar moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een rijverbod van aqht uur en een dagvaarding mee. Kachels gestolen uit garages HEINKENSZAND - Onbekenden hebben kachels gestolen uit twee garages in de Dorpsstraat in Heikenszand. De gedu peerde, een 41-jarige Vlissingse, schat de waarde op enkele duizenden guldens. De daders forceerden de garagedeuren. Botsing door voorrangsfout MIDDELBURG - Bij een aam-ij ding op de Geerseweg in Mid delburg zijn donderdag omstreeks 16.15 uur twee auto's in botsing gekomen. Een 19-jarige automobilist uit Zierikzee kwam uit een onverharde verbindingsweg tussen een bouw- weg en de Geerseweg. Toen hij die wilde oprijden, verleende hij geen voorrang aan een 34-jarige chauffeur uit Oost-Sou burg. Beide voertuigen raakten beschadigd. Motorrijder beledigt agente MIDDELBURG - Tijdens een surveillance in Middelburg heeft de politie donderdag een 29-jarige inwoner van die plaats bekeurd omdat hij met zijn motor door de Lange Delft reed. De man was het niet eens met de bekeuring en slingerde de politieagente beledigingen naar het hoofd. De Middelbur ger is aangehouden en na het opmaken van een proces-ver- baal op het politiebureau heengezonden. Scheidend directeur Jan Horstman voor De Horst in Goes, een van de vier appartementengebouwen van de stichting serviceflats Zeeland. foto Willem Mieras j Directeur stichting voor ouderenappartementen neemt afscheid door Ingrid Huibers GOES - Toen Jan Horstman 21 jaar gele den directeur werd, behelsde zijn functie alleen het beheer van de Goese serviceflat De Schakel. Inmiddels runt de stichting serviceflats Zeeland vier van dergelijke appartementengebouwen, bedoeld voor 'bovenmodale' ouderen, drie in Goes en één in Terneuzen. Nu ook de recent ge opende Residentie Stadspark in Goes naar behoren draait, kan Horstman met een gerust hart met de VUT. Horstman: „Mensen vragen me dikwijls: 'Een stel ouderen dat rustig achter de ge raniums zit, wat is daar nou aan?' Daar vergissen ze zich in. Zo'n serviceflat is echt business." De flats in Goes en Terneuzen worden be heerd zonder enige vorm van subsidie. „Mensen betalen hum- en servicekosten", legt Horstman uit. Daarvoor zijn de be woners aangesloten op een 24-uurs alarmservice en krijgen ze uit eigen keu ken een maaltijd geserveerd. Horstman: „We verzorgen koffie en thee, brood- en warme maaltijden en helpen de mensen zonodig ook nog in en uit de steunkou- sen." Oorspronkelijk commercieel opgeleid en werkzaam als inkoper bij Totall, zocht Horstman halverwege de zeventiger jaren naar een nieuwe uitdaging. „Ik was de techniek zat en wilde meer met mensen gaan werken", vertelt hij. Na een studie rechten, kwam hij bij De Schakel terecht. „Dat was eigenlijk puur toeval. Ik was toen overal en nergens in Nederland aan het solliciteren, maar het werd Goes." De leukste momenten in zijn loopbaan waren zonder twijfel de oplevering van een aantal nieuwe serviceflats. „Zes jaar geleden is bijvoorbeeld de Residentie Ter neuzen geopend en nog geen jaar geleden de Residentie Stadspark, meteen naast De Horst in Goes. Met die projecten zijn we lang en hard bezig geweest"zegt hijAls je dan op een gegeven moment de nieuwe bewoners in zo'n gebouw ziet staan, dan doet je dat wat." Meer contact Hoewel hij vroeger veel meer contact met bewoners had - tegenwoordig heeft iedere flat een eigen locatiemanager - woont Horstman ook nu nog wel evenementen bij. Zo is hij gastheer bij het wekelijkse 'happy hour' in De Horst. „Dat is heel leuk, dan schenk ik samen met de bewo ners een borreltje." Ook de jaarlijkse as pergemaaltijd slaat Horstman niet graag over. Trots is hij op de fraai aangelegde Resi dentie Stadspark dat in tegenstelling tot De Horst, De Schakel en Residentie Ter neuzen uit koopappartementen bestaat. Horstman: „Daar gaat het in de toekomst naartoe. Veel ouderen laten een eigen huis achter en willen graag kopen. Ook willen veel mensen steeds ruimere en luxere ap partementen." Een andere ontwikkeling die hij voor de toekomst ziet, is de koppe ling met bestaande hotels en restaurants. „Dan kun je kleinschalige appartemen tengebouwen neerzetten, waarbij de maaltijden door bestaande horeca-instel- lingen geleverd worden". Daardoor kan volgens hem enorm op de exploitatiekos ten bespaard worden. „Of ik zelf in een serviceflat zou gaan wonen? Beslist", zegt Horstman stellig om er meteen aan toe te voegen: „Ik zou wel eerst gaan proefeten. Als je ouder wordt kan je al steeds minder en als je dan geen lekker eten krijgt, is de lol er na een poosje wel af." Horstman wordt opgevolgd door Jan van der Weele, voormalig afdelingshoofd fi nanciën en automatisering van de ge meente Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 31