Motoren nemen de macht over Hoek neemt incident hoog op PZC Gele kaart zorgt yoor volleybalrel Afwezige zaalvoetbalteams bestraft Minister waarschuwt deiduivenschieters Nederlandse schaatstitel voor Leon van der Wielen v Jmkm 1 sport joes toneel van indoorspektakel uitslagen agenda donderdag 27 januari 2000 bw 24 van onze sportredactie DEN HAAG - Zaalvoetbal teams die niet opkomen voor een wedstrijd zullen deze wed strijd in de toekomst met 5-0 verliezen. Deze straf komt bo venop tuchtrechtelijke maat regelen - meestal een boete - tegen de desbetreffende ver eniging. De maatregel zou met ingang van komend seizoen doorgevoerd moeten worden. Dit plan circuleert binnen de KNVB om het fenomeen dat zaalteams gewoon niet op ko men dagen bij een wedstrijd, de kop in te drukken. Nu worden alle wedstrijden die niet door gaan omdat de tegenstander er niet is alsnog verspeeld. Met een automatische 5-O-uitslag hoeft dat niet meer. In het KNVB-district West 3 zijn tot de jaarwisseling alleen al 94 duels niet doorgegaan omdat de bezoekers niet kwamen Het district is verder van me ning dat er een einde moet komen aan de negatieve publi citeit rond het zaalvoetbal. Vooral verenigingsmensen ma ken zich schuldig aan het rondstrooien van negatieve verhalen. Dit stelt het dis- trictsbestuur in een nota aan alle voetbalverenigingen bin nen het district. Het bestuur wijst erop dat de negatieve publiciteit een kwa lijk effect kan hebben op de be reidheid van mensen om in het zaalvoetbal als scheidsrechter te gaan optreden. GPD oor lepTriou •OES - Na de briesende en zwe- ?nde paarden is de beurt aan de onkende en rokende motoren m het publiek in de Zeeland- allen op de banken te krijgen. Lomende vrijdag en zaterdag ,-ordt de achtste Indoor Motor- ross Goes verreden, een spek- ikel dat zijn bestaansrecht de fgelopen acht jaar meer dan ewezen heeft. >p vrijdagavond wordt er ge tart met de wedstrijden voor de Occ-rijders. de regioklasse en e Superregioklasse. met als ex- raatje eer. demonstratiewed- tnjd van de dan al aanwezige ïternationale deelnemers. Za- ïrdag zijn er wedstrijden voor e 80cc, 125cc, 250cc en de oofdmoot van het evenement: e 125cc Euronationalen. Als pwarmer staat ook de super- ïmp weer op het programma, .-aarbij het publiek door mid- el van de applausmeter be- aalt wie de spectaculairste prong heeft gemaakt. >e organisatie, die weer in han en is van de Stichting Motor- port Zeeland, heeft deelnemers it Nederland. Belgiè. Enge- ind, Frankrijk, Duitsland, panje. Amerika en Zuid-Afn- a op de startlijst staan. Voor et parkoers is gekozen voor de- elfde opzet als vorig jaar, met et wasboard waar veel onerva- ?n rijders een zeer zware kluif an zullen hebben. Verder heeft arkoersbouwer Eddie He- ïelsoet weer gezorgd voor een pektakelboeht vlakbij de VTP- :ibune, waar de rijders ver killende lijnen kunnen kiezen om de bocht aan te snij den en uit te komen. De baan is in totaal zo'n vijf meter langer dan vorig jaar. Deze ruimte is verkregen door de horecatent te verplaat sen naar de tweede hal. Die ver plaatsing heeft nog een tweede functie. „Vorig jaar was er in de media wat kritiek op de rook in de hal, daarom gaan we de tent nu verplaatsen naar de tweede hal. zodat we nog meer ontluch- tingsruimte krijgen. De tent stond precies voor de grote deur en hield een gedeelte van de rook tegen", aldus Pim van Hoorn van de Stichting Motor sport Zeeland, die er nog altijd van overtuigd is dat de overlast best meeviel. Start De start wordt vrijdagavond ge geven om half acht met de wed strijden voor de regionale klas sen en de 80cc die strijden om het Open Zeeuws Kampioen schap Indoor. In de 80cc zal veel aandacht uitgaan naar de Vlis- singer Rinus van der Ven (twee voudig Nederlands kampioen in de 60cc) en zijn plaatsgenoten Nicky Huiszoon en Gregory de Nooijer. Zij zullen het moeten opnemen tegen talenten uit de rest van Nederland en een stevi ge buitenlandse afvaardiging. Bij de regioklasse moet Sluiskü- lenaar Dion Verhulst als de gro te kanshebber worden gezien. Casper Ovaa. die zaterdag uit komt in de Euronationale klas se, zal de te kloppen man wor den bij de Superregio, samen met Kees den Hollander. De klassen worden niet opgedeeld in een 125- en 250cc-klasse, zo dat rijders die elkaar het hele seizoen niet tegenkomen het nu tegen elkaar kunnen opnemen. Op een indoorcircuit zal het ver schil in cilinderinhoud zeker niet doorslaggevend zijn. Van de 25Occ-rijders mag wat ver wacht worden van twee rijders die er altijd voor gaan, namelijk de Goesenaar Arno Ruttinger en de Belg Henk Thijs, twee rijders die bekend staan om hun spec taculaire rijstijl en zowel vrij dag als zaterdag acte de presen ce zullen geven. Zaterdag vindt de officiële ope ning s avonds om half zeven plaats met een voorstelling van de internationale rijders. Maar eerder op de dag kan men al de trainingen bezoeken die om drie uur 's middags beginnen. Jam mer voor de organisatie is wel dat titelverdediger Steve Ra mon geblesseerd is en heeft moeten afzeggen. De strijd zal nu vooral moeten komen van ta lenten als Peter Mullenberg, Mare de Reuver en Martij n Romville. met als gevaarlijke outsider de enige Zeeuw in dit internationale gezelschap: Cas per Ovaa. Van de buitenlandse deelnemers mag de Belg Jurgen Wybo voorin verwacht worden en zeker ook de Spanjaard Jan vier Remacho, die vorig jaar als een van de smaakmakers gold. Op het laatste moment heeft ook de Ierse Grand Prix-njder Ri chard McKewn nog ingeschre ven. Maar zij zullen toch zeker nog rekening moeten houden met enkele oude rotten zoals Al- win van Asten, Gerard Zundorf, Anne Advokaat en Jimmy Ver- burgh, die de Goese Indoor al trouw is sinds de eerste wed strijd. Spectaculaire sprongen brengen het publiek elk jaar weer op de banken tijdens de Indoor Motorcross in Goes. foto Willem Mieras Navratilova in Hall of Fame NEWPORT - Martina Navratilova wordt op 15 juli opgeno men in de Hall of Fame van het tennis. De linkshandige speel ster won in haar carrière 1438 wedstrijden, 167 toernooien waaronder 18 Grand Slams Naast Navratilova wordt in de Hall of Fame in Newport, Rhode Island ook een plaats gere serveerd voor Malcolm Anderson en Robert Kelleher. Ander son won met Australië twee keer de Davis Cup, in 1957 en 1973. Kelleher is oud-voorzitter van de Amerikaanse tennis- bond. Navratilova, geboren in Praag op 18oktober 1956, won negen keer Wimbledon, viermaal de US Open, drie keer dé Australian Open en tweemaal Roland Garros. In 1981 kwani ze in het bezit van het Amerikaanse paspoort. Ze stond 331 weken nummer een van de wereld. Ook in het dubbelspel (vrouwendubbel en gemengd) was Navratilova succesvol met 1111 overwinningen en 165 titels. AFP Eerste zege volleyballers Dynamo APELDOORN - De volleyballers van Piet Zoomers/Dynamo hebben de eerste zege in groep A van de Champions League binnen. De Apeldoornse ploeg versloeg gisteravond voor ei-; gen publiek de Franse kampioen Stade Poitevin uit Poitieri vrij eenvoudig met 3-0 (25-21 25-18 26-24). Door eerdere ne derlagen tegen Friedrichshafen (1-3) en Olympiakos Piraeus (2-3) was een plaats bij de eerste twee, goed voor een veivolg in de eindstrijd, al goeddeels verkeken. Een klassering in de topvier is echter ook de moeite waard. Die geeft recht op deel neming aan de Champions League van volgend jaar, mits Dy namo de Nederlandse titel prolongeert. De volleybalsters van Pelgrim/Volco hebben gisteren in de derde wedstrijd van het Europacuptoernooi voor bekerwin naars kansloos met 3-0 verloren van Chimvolokno Tsjerkasi. De setstanden in de Oekraïense plaats waren veelzeggend: 25-1525-1125-10. De Ommense ploeg speelde zeker niet dra matisch slecht, maar het klasseverschil was te groot. ANP Ooms genomineerd voor trofee ZEIST - NOCNSF heeft voormalig volleybalster Riet Ooms genomineerd voor de zogeheten IOC Women and Sport Tro phy. Het Internationaal Olympisch Comité reikt de onder scheiding uit om te vieren dat tijdens de Spelen in Sydney vrouwen honderd jaar geleden voor het eerst mochten deelne men op olympisch niveau. Er zijn vijf trofees te verdelen, voor elk continent één. Het IOC maakt begin februari maand de se lectie bekend. De prijsuitreiking is begin maart in Parijs. De onderscheiding gaat naar de man, vrouw of organisatie die een grote bijdrage heeft geleverd aan de ontwikkeling van vrouwen in de sport. Ooms is nu onder meer bestuurslid van de volleybalbond. ANP EK shorttrack 2001 in Den Haag BORMIO - De internationale schaatsunie (ISU) heeft de orga nisatie van de Europese titelstrijd shorttrack in het jaar 2001 aan Den Haag toegewezen. De wedstrijden zijn op 19.20 en 21 januari in het complex van De Uithof. Het WK is in 2001 van 23 tot en met 25 maart in Seoul. SID Rui Monteiro terug naar Sparta ROTTERDAM - Rui Monteiro keert terug naar Sparta. De middenvelder van Dordrecht'90 moet weliswaar officieel nog tot overeenstemming komen met de Kasteelclub, maar het gaat slechts om details. Monteiro wordt vandaag al medisch gekeurd. Nico Jalink wordt volgend seizoen trainer van het tweede elftal van Dordrecht'90 als opvolger van Hans Eijken- broek. Dit seizoen staat Jalink aan de Krommedijk Eijken- broek terzijde. De laatste blijft wel aan als assistent van de nieuwe hoofdtrainer. Harry van Ham is de voornaamste kan didaat om Robert Verbeek op te volgen. GPD an onze sportredactie PELDOORN - Piet Zoomers/ heeft bij de commissie Straf- a protestzaken van de Neder- indse volleybalbond officieel rotest aangetekend tegen de itslag van de competitiewed- :rijd tegen ECOstyle/Sudosa. 'e Apeldoornse landskampi- en verloor dat duel afgelopen a terdag met 3-2, doordat :heidsrechter Guus Goris op latchpoint voor de Assense loeg een gele kaart gaf aan Piet oomers/D-speler Sander Mui- er. Met de huidige spelregels etekent dat een direct punt oor de tegenstander, waardoor et duel plotseling was afgelo- en. Aanvoerder Frank Den- ers diende direct na de wed- rijd protest in tegen de gang an zaken. uiten het feit dat Piet oomers/ D vindt dat op zo'n Lanier geen wedstrijd mag orden beslist, zet de club ook raagtekens bij de rechtsgeldig- eid van de gele kaart. Op het edstrijdformulier is geen aan tekening gemaakt van de kaart, evenmin is de naam van Mulder vermeld. Bovendien vindt Piet Zoomers/D dat de kaart niet ge geven had mogen worden. Mul der zou alleen 'hij hangt vol in het net' hebben geroepen, geen opmerking die voor een kaart in aanmerking komt. Eerder al verklaarde arbiter Goris dat Piet Zoomers/D niet bij voorbaat kansloos zou zijn bij een protest. Goris had de kaart liever niet gegeven, maar kon niet anders omdat de twee de scheidsrechter, Ruud Verber- ne, daarom vroeg. Verberne, die al de hele wedstrijd met de spe lers en coach van Piet Zoomers/ D in de clinch lag, kon echter niet aan Goris vertellen wat Mulder hem had toegevoegd. Mocht het protest van de Apel- doorners toegekend worden, dan kan het gevolg zijn dat de wedstrijd bij 16-15 in de laatste set moet worden verder ge speeld. Wanneer de Nevobo-commissie uitspraak doet, is nog niet be kend. GPD an onze sportredactie EN HAAG - Als er niet snel een iternationaal verbod komt, zal inister Pronk van Milieu ver- ieden dat kleiduivenschieters i Nederland nog langer lood- igel gebruiken. Pronk beseft at olympische kleiduiven- :hieters hierdoor zwaar wor- »n gedupeerd, maar hij geeft aorrang aan het milieu. Het od in de kogels komt in de ■ond terecht en is slecht voor ït milieu. De minister wil dat kogels met metaal worden ge- ruikt. Die vervuilen het milieu :el minder. ronk hoopt dat de internatio- ale olympische sportfederaties maart besluiten om het ge- mik van loodhagel in wed- rijden niet langer verplicht te ellen Daarvoor is een voorstel gediend. Als dit gebeurt, en de aatregel binnen een jaar van ■acht wordt, wil Pronk daar op achten. Zo niet, dan neemt hij :rder maatregelen, i antwoord op schriftelijke agen van de TXveede-Kamer- den Rijpstra en Udo (WD) schrijft Pronk dat hij de vervui ling van schietterreinen zo snel mogelijk wil stoppen. Die komt van kogels, maar ook van de mi lieuonvriendelijke PAK-hou- dende kleiduiven. Pronk over weegt om ook deze kleiduiven te verbieden, al dragen zij veel minder bij aan de vervuiling. Rijpstra en Udo hadden Pronk gevraagd om af te zien van een verbod van loodhagel m Neder land. De WD'ers bepleitten eerder een internationaal ver bod van lood en PAK, zodat Ne derlandse wedstrijdsporters niet zouden worden gedupeerd. Recreanten worden niet getrof fen door het verbod. Zij kunnen met loodvrije munitie op PAK- vrije kleiduiven schieten. Damwanden Overigens schrijft Pronk dat de vervuilde grond van schietter reinen niet per se hoeft te wor den schoongemaakt, wat de WD juist wél wil. Pronk vindt het voldoende als de grond wordt geïsoleerd met damwan den, en als in de gaten wordt ge houden dat de vervuiling zich niet verspreidt. ANP Leon van der Wielen van onze sportredactie DEVENTER - Leon van der Wielen heeft giste ren in Deventer de Nederlandse langebaan- schaatstitel veroverd. De schaatser uit Zierik- zee werd kampioen in de seniorenklasse A (30 tot en met 35 jaar). De 31-jarige Van der Wielen besloot de titel strijd gisteren met een zege op de drie kilometer (in 4.32.46). Eerder won hij de 1500 meter (in 2.07.77) en werd hij derde op de 500 meter (in 41 63). Van der Wielens puntentotaal bedroeg 129.63, nummer twee Marnix Marnix Beuze- kom behaalde een score van 132.97. Van der Wielen: ,,M'n tijden waren niet snel, maar dat was vooral te wijten aan het slechte ijs. Bijna al le deelnemers reden vijf seconden langzamer dan normaal." Grote afwezige in Deventer was Rob van Meg- gelen, de titelverdediger. Hij doet komend weekeinde mee op de Weissenzee. „Jammer", vond Van de Wielen, „Want anders was het mis schien iets spannender geweestDe Zierikzee- enaar, voor wie het de eerste Nederlandse titel was, doet volgende maand mee aan het WTK in Berlijn. Komende zaterdag en zondag komt hij in actie tijdens een meerkamp in Den Haag, waar hem ritten op de 500, 1500, 3000 en 5000 meter wachten. Biljarten Bestuur ontzegt supporter toegang tot voetbalveld door Eldridge Pentury HOEK - In Hoekse kringen neemt men het voorval waarbij Terneuzen-trainer Paul Telussa een klap op zijn oog kreeg, hoog op. Het bestuur van de hoofd klasser heeft één van de toe schouwers die dinsdagavond bij het voetbalduel met Terneuzen aanwezig was, voorlopig de toe gang tot sportpark Denoek ont zegd. Het is nog onduidelijk of de ver bannen aanhanger ook de be wuste klap heeft uitgedeeld. Hoek-voorzitter Roelof Ruules: „Er zijn mensen die zeggen van wel, anderen zeggen van niet. Zeker is dat de persoon in kwes tie de opmerking heeft gemaakt waardoor het handgemeen is ontstaan." Terneuzen-coach Paul Telussa werd dinsdagavond na afloop van het bekertreffen tussen Hoek en Terneuzen geprovo ceerd door enkele Hoekse jonge ren. De Molukse trainer rea geerde aanvankelijk niet, maar kwam wel in actie toen opmer kingen over de actualiteit op Ambon werden gemaakt. De roep „Rot op naar Ambon" raakte Telussa behoorlijk. Voordat hij echter verhaal kon halen, had Telussa een klap op zijn linkeroog te pakken Volgens Hoek-voorzitter Ruules zal het clubbestuur maatrege len nemen. De clubleiding is be zig met een onderzoek en de be trokkenen zullen zeker worden gestraft. „Maandag komt het bestuur bijeen", zegt Ruules. „Velen hebben iets gezien of ge hoord. De man die naar Telussa Terneuzen-trainer Paul Telussa (hier op archieffoto) wil dat het be stuur van Hoek maatregelen neemt tegen de supporter die hem dinsdagavond belaagde. „Wat er gebeurd is, kan absoluut niet door de beugel." foto Charles Strijd heeft geroepen, mag voorlopig niet meer komen. Er wordt in derdaad gezegd dat er mensen bij betrokken zijn die al eerder een toegangsverbod hebben ge had.Zelf weetik daar nietsvan, daarvoor zit ik nog niet lang ge noeg bij de club. Aan de hand van de verzamelde informatie hopen we de waarheid boven water te krijgen. Pas op maan dag zijn concrete maatregelen bekend." Paul Telussa's oog was gisteren noggezwollen. Deoefenmeester zei blij te zijn, dat het Hoekse bestuur de zaak hoog opneemt. De excuses van Hoek-voorzitter Roelof Ruules heeft Telussa aanvaard. „Ruules heeft be loofd dat de persoon in kwestie ter verantwoording zal worden Goes. Tiende wedstrijd Zeeuwse snookerranking. Finale: Chris van Rens- woude - Erwïn Maas 3-2. Stand: 1 Chris van Renswoude 410 punten, 2. Frans Diepstraten 258,3. Paul Moerings 215,4 Marcel Mouwen 213,5. Erwin Maas 190. Schietingen Sint Andries Wemeldinge. Liggende wip. Wip 1: eerste hoofdvogel J. Zonne- ville, Sint Andries; tweede hoofdvogel K. Repkes, eerste zijvogel P. Repkes, twee de zijvogel J. Wouters, allen Victoria; derde en vierde zijvogel loting; eerste kal L. de Bruyn, Sint Andries, tweede kal P. Repkes, Victoriga; derde en vierde kal lo ting. Meeste kleine vogels J. Wouters, Victoria Wip 2: eerste hoofdvogel P Repkes, Victoria; tweede hoofdvogel R. Floresteyn, Spes Nostra; eerste zijvogel P. Repkes, Victoria; tweede zijvogel M. de Jonge. Soranus II; derde zijvogel K. Rep kes, Victoria; vierde zijvogel M. de Jon ge. Soranus II; eerste kal C. Jeremiasse, Zorgvlied; tweede kal P. Repkes. Victoria; derde kal R. Floresteyn, Spes Nostra; vierde kal loting. geroepen en een straf zal krij gen. Wat er gebeurd is, kan ab soluut niet door de beugel. Het bestuur van Hoek moet er alles aan doen om zulke dingen in de toekomst te voorkomen. Als het aan mij ligt, wordt de dader op geen enkel sportpark meer toe gelaten." Volgens Telussa waren er dins dag ook al tijdens de wedstrijd spreekkoren te horen vanuit de H-side. „Geert-Jan de Smet (ex- Hoek) noemde men een NSB'er, de broertjes Kaijser.(ook ex- Hoek) zakkenvullers. Scheids rechter Sardjoe moest het ook ontgelden", aldus Telussa „Als het aan mij ligt, leggen scheids rechters in zulke gevallen voort aan ook in het amateurvoetbal de wedstrijden stil." Telussa heeft geen aangifte ge daan bij de politie. „Want dat is vooral een papieren-romp slomp", vindt de Souburger „Ik heb het bestuur van Hoek nu het voordeel van de twijfel gegeven Als de maatregelen die Hoek neemt, niet bevredigend genoeg voor me zijn dan bestaat de kans dat ik zelf iets onderneem Afschuw De Stichting Promotie HSV Hoek, die de sponsors van de Zeeuwse-Vlaamse hoofdklas ser vertegenwoordigt, sprak gisteren bij monde van voorzit ter Jo Vandeputte haar afschuw uit over wat er gebeurd is. Van deputte noemde het verbale en fysieke geweld „Hoek-onwaar- cïig" en vindt dat de leiders van de H-side „het asociale gedrag" moeten stoppen. Vandeputte noemt de betrokkenen aan Hoek-zijde „nepsupporters". Sportprijsvragen Tennis Melbourne. Australian Open, 16 miljoen gulden. Vrouwen, kwartfinales: Hingis (Zwi/1) - Sanchez-Vicario (Spa/13) 6-1 6- 1, Martinez (Spa/10) - Likhovtseva (Rus/16) 6-3 4-6 9-7 Mannen, kwartfinales: Kafelnikov (Rus/2 - El Aynaoui (Mar) 6-0 6-3 7-6, Norman (Zwe/12) - Kiefer (Dui/4) 3-6 6-3 6-1 7-6. Halve finales: Kafelnikov - Norman, Agassi (VSt/1- Sampras (Vst/3). Dubbel, kwartfinales: Woodbridge/Woodforde lAus/2) - Marques/Van Houdt (Por/Bel) 6- 3 6-2, Ellis Ferreira/Leach (ZAf/VSt/5) - Eagle/Florent (Aus) 7-6 5-7 7-5. Voetbal Eredivisie: Vitesse - FC Den Bosch 1-0(1- 0). 38. Van Hooijdonk 1-0. Scheidsrech ter: Temmink.. Stand: PSV 18-41, Heerenveen 17-37, Ajax 17-36, Vitesse 19-35, Feyenoord 17- 33, FC Twente 17-33, AZ 18-32, Willem II 17-30, Roda JC 17-29, RKC 18-29, FC Utrecht 18-22, Sparta 17-16, NEC 17-15, Graafschap 18-14, MVV 18-12, Fortuna 18-11, Den Bosch 19-10, Cambuur 16-9. Frankrijk: Lyon-Bordeaux 1-1, Paris SG- Strasbourg 4-2, Lens-Le Havre 4-0, Ren- nes-Nantes 0-0, Montpellier-Nancy 1-0, Bastia-Sedan 1-0, St. Etienne-Auxerre 0- 0 Stand aan kop: Monaco 23-49, Paris SG 23-41, Auxerre 23-39, Lyon 23-39. Schotland: Aberdeen - Motherwell 1-1, Dundee - Kilmarnock 0-0 Stand aan kop: Rangers 18-47, Celtic 19-41, Dundee Utd 20-31, Motherwell 19-29. Spanje: Real Madrid - Betis 2-1. Stand aan kop: Deportivo 21-40, Barcelona 21- 37, Zaragoza 21-35, Celta 21-35, Bilbao 21-32, Alaves 21-32, Real Madrid 20-30 Volleybal 20, Installatiebedrijf Goes 4-16, Nehalen- nia 4-16, A P 4-15, Poseidon ZW 4-8, ROC Zeeland MDGO 4-6 Video Plaza 4-5. Vierde klasse: RTC De Singel - Nehalen- nia 2 2-6, TZM - Raab Karcher 0-6. Stand: SVA/Kodde 4-22, Provi ncie Zeeland 4-22, Nehalenma 2 4-21, Raab Karcher 4-15, RTC De Singel 4-14, Harrie Verkaik/'t Zand 4-8, Sagro/MZ 4-7, TZM 4-7. Vijfde klasse: PZC WEA/Dauwendaele 6-0, EPZ - Delta Nutsbedrijven 4-4, Bowl De Kruitmolen - Hercules 2 6-0, Hoechst 2 - SV Duo 4-4. Stand: Delta Nutsbedrijven 4-22, PZC 4-18, EPZ 4-16, Bowl De Kruit molen 4-16, SV Duo 4-16, Hoechst 2 4-12, WEA/Dauwendaele 4-8, Hercules 2 4-0. Zesde klasse: Poseidon/ZW 2 - Gemeen te Middelburg 3-3, Oranje Nassau - CZ groep zorg 4-4, Rabo Walch. Z - CSW 6-0, Provincie Zeeland 2 - Sinke Komejan 2-4. Stand: Sinke Komejan 4-20, Poseidon- /ZW 24-19, CZ groep zorg 4-16, Provincie Zeeland 2 4-14, Rabo Walch. Z 4-13, Ge meente Middelburg 4-11, Oranje Nassau 4-10, CSW 4-2 Vrouwen. Eerste klasse: Sgravo - BVC 0-6, Smith Kaas - Apex 6-0 Stand: BVC 4-22. Smith Kaas 4-19, LVV 4- 13, Peugeot Dijkwel/'t Zand 4-12, Sinke Schoenmode 4-12, Apex 4-10, Wasserij Edelweis/SVS 4-6, Sgravo 4 4 Tweede klasse: Poseidon - Acrylart 6-0, SV Duo/ Kasteel van Batavia - Vlijtig Liesje 6-0. Stand: SV Duo/Kasteel van Batavia 4-20, Poseidon 4-19, Acrylart 4-18, Tènce/Dau- wendaele 4-15, DVC Scheldemond 4-10, Vlijtig Liesje 4-10, La Liberté/Davos 4-6, Astrow 4-1. Derde klasse: BAM -Bakkers- land/Dauwendaele 4-4, De vier linden - CZ groep zorg 0-6, SVA/Van Marion - Scheldegroep 6-0, ZOPC/MZ - LVV 2 5-3. Stand: ZOPC/MZ 5-29, Bakkersland/Dau- wendaele4-19,CZgroepzorg 5-14, LVV2 5-11, BAM 3-10, SVA/Van Marion 4-10, Scheldegroep 4-7, De vier linden 4-6. Vierde klasse: Poseidon/ZW - Bakker Schrieks/MZ 2-4, Rhodos/'t Zand - 't Ken net 4-2, Ardita - Keukengilde/SVS 0-4, Jong Ambon - Hercules 5-1Stand: Jong Ambon 5-27, Hercules 5-17, Keukengil de/SVS 5-16, Rhodos/'tZand 4-14, Ardita 5-10, 'tKen Net 4-10, Bakker Schrieks/MZ 4-5, Poseidon/ZW 4-4. Zaalvoetbal Afdeling Middelburg. Derde klasse: Klaassen Tweewielers 2 - Zeeland Colle ge 7-2, Garderen/Dekker 2 - Sinar 2 5-5, Chrompack - Draadkrabbers 0-3, Murre Moens - FC Laurens 2 7-2, NDW Advoca- ten-DomburgZV2 1-11, Jong Ambon 2- Café Nationaal 2-5. Stand: Murre Moens 13-34, Snelbinders 13-33, Domburg ZV 2 1 14-30, Klaassen Tweewielers 2 13-28, NDW Advocaten 15-28, Café Nationaal 14-25, Garderen/Dekker 2 14-24, Jong i Ambon 214-18, Draadkrabbers 15-16, Si- 1 nar 2 14-12, FC Laurens 2 14-7, Zeeland College 15-7, Chrompack 14-1. Vierde klasse: Domburg ZV 3 - Dauwendaele 4 1-2, Dekker/Tramper - Gouwe Gheyt 2-4, SV Duo - VPV 5-4, FC Laurens 3 - Dau wendaele 3 4-9, PKCZ 2 - Jong Ambon 3 I 4-3. Stand: PKCZ 2 13-33, Dauwendaele 3 14- 30,Torentijd 13-29, Domburg ZV 3 13-24, Jong Ambon 3 14-23, Inex 14-22. Dau- wendaele 4 14-22, Gouwe Gheyt 14-22, SV Duo 14-17, Draadkrabbers 2 13-15, VPV 14-11, Dekker/Tramper 14-8, FC Lau rens 3 14-6. Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Derde klasse: Poseidon ZW - Video Plaza 4-4, Installatiebedrijf Goes - Neha- lennia 4-2. Stand: LVV 4-20, HZ Sport 4- Paardekooper blijft bij Borssele BORSSELE - Rinus Paarde kooper blijft trainer van zater dag-vierdeklasser Borssele. De voetbaloefenmeester is mo menteel aan zijn eerste seizoen bezig. -donderdag Biljarten Grand Prix libre. Locatie: HCR De Kroon in Wissenkerke. Aanvang: 19.30 uur. Voetbal Amstel Cup, achtste finales: RKC - Eind hoven. Eerste divisie: Volendam - FC Gronin-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 36