Alice leeft voor kicks PZC De Bom valt Postmen rauw op het dak Mega top 100 In de rij voor Mariah Carey Paulino Vieira in Doelen Puff Daddy if De Rotterdamse formatie Postmen, die eerder deze maand de Popprijs van Nederland won. foto Dennis Beek 1. Marco Borsato: Luid en duidelijk 1 2. Metallics: S&M(2) 3. Celine Dion: All the way (3) 4. Andrea Bocelli: Sogno(5) 5. Helmut Lotti: Out of Africa (9) 6. Anouk: Urban solitude (7) 7. Enigma: The screen behind the mirror (-) 8. Golden Earring: Last blast of the century (4) 9. Alanis Morissette: Unplugged 10)| 10. Shania Twain: Come on over(8) tussen haakjes de notenng van vorige week ^^^^TTgg^raj^tichtinc^leg^fio^O^^ 1. Scoop- Droplt{t) 2. Postmen/Def Rhymz - De Bom (3) 3. Backstreet Boys - Show Me The Meaning ..(22) 4. Marco Borsato - Binnen (2) 5. Metallica - Nothing Else Matters{6) 6. Def Rhymz - Doekoe (4) 7. Paul De Leeuw - Je Bent M'n Maatje/Ik Heb Je Nodig (11) 8. Lauryn Hill Bob Marley - Turn Your Lights Down Low (8) 9. Britney Spears - Born To Make You Happy {7) 10. De Kast Hart Van Mijn Gevoelt9) 11Kelis - Caught Out There (30) 12. Vengaboys - Kiss IS) 13. Lene Marlin - Sitting Down...(19) 14. Rollergirl - Dear Jessie (15) 15. Christina Aguilera - What A Girl WantspA) 16. R. Kelly - If I Could Turn Back.. (12) 17. Westlife - Flying .J! Have APT) 18. William Orbit - Barber's Adagio (54) 19. Celine Dion - That's The Way It Is (13) 20. Eiffel 65 - Move Your Body (25) 21. Han Van Eijk - Big Brother PO) 22. Stephen Simmonds - Tears Never Dry (24) 23. Kim Lukas - All I Really Want{2t) 24. The Sunclub - Splash (20) 25. Alice Deejay - Back In My Life (16) 26. Tic- Dear Lie(27) 27. Montell Jordan - Get It On Tonite (31) 28. Puff Daddy Ft. R. Kelly - Satisfy You (18) 29. De Boswachters - Het Bananenlied (23) 30. Kane - Damn Those Eyes (32) 31. Anouk - R UKiddin' Me(26) 32. Madison Avenue - Don't Call Me Baby (46) 33. Nunca Ft. Pat Krimson - Movin' Train (38) 34. Abel - Onderweg (96) 35. Five - Keep On Movin'(28) 36. City To City - The Road Ahead PS) 37. Boyzone - Every Day I Love You (34) 38. Queen - Under Pressure '99(33) 39. Enrique Iglesias - Rhythm Divine (35) 40. Phats& Small - Tonite (52) 41. Whitney Houston -1 Learned From The Best (36) 42. Pet Shop Boys - You Only Tell Me Love Me.. (-) 43. Sisqo - Got To Get It (42) 44. S Club 7 - Bring It All Back (-) 45. Marc Anthony I Need To Know (40) 46. Robbie Williams - She's The One/ It's Only Us (45) 47. Steps - Say You'll Be Mine/Better The.. (62) 48. Jennifer Lopez - Waiting For Tonight {37 49. Bloodhound Gang - The Bad Touch (51) 50. Da Rick - Rumble (55) 51. Sash! - Adelante{A9 52. Nunca Ft. Pat Krimson - Voodoo (57) 53. Andre Hazes - Zij Gelooft In Mij (69) 54. Mario Piu - Communication (Somebody.(-) 55. Mariah Carey - Thank God I Found You(-) 56. A'Teens - GimmeI Gimme! Gimme! (48) 57. Britney Spears - You Drive MeI Crazy {A3) 58. Shania Twain - Man! I Feel Like A Woman '(47) 59. Cliff Richard - The Millennium Prayer {At) 60. Jean Michel Jarre - C'est La Vie (-) 61. Live - The Dolphin's Cry (53) 62. Mariah Carey - Heartbreaker{AA 63. Trockener Kecks - Niemand Thuis (94) 64. Planet Perfecto - Bullet In The Gun (72) 65. Will Smith - Will2k{50) 66. The Nightgroovers - It's A Love Thang (68) 67. Ricky Martin - Shake Your Bon-Bon{ 58) 68. Neyman&Wille-Oh, Howl Miss You Tonight (56) 69. Sarah - Ik Laat Me Gaan (67) i 70. Ronan Keating - When You Say Nothing At A//(59) 71. Junkie XI - Love Like Razorblade (97) 72. Masters At Work - To Be In Love (61) 73. Lara Fabian - Adagio(73) 74. Santana Ft. Rob Thomas - Smooth (66) 75. Destiny's Child - Bug A Boo (60) 76. De Jongens Van Dijk - Jij (-) 77. The Mavericks - Here Comes My Baby (90) 78. Christina Aguilera - Genie In A Bottle (65) 79. Korn - Falling Away From Me (79) 80. City To City - The Real World (71 81. Dj Rene - Music All Over The..!-) 82. Blof - Een Dag Op De Grens (75) 83. Billie Ray Martin - Honey (63) 84. Tina Turner - Whatever You Need (-) 85. Bob Marley Vs. Funkstar - Sun Is Shining (64) 86. Bob Marley Vs. Funkstar - Rainbow Country (Remix) (78) 87. Macy Gray -1 Try {7A) 88. Wc Experience Kletspraotpolonaise (-) 89. Mary J. Blige - Deep Inside (81 90. Texas - When We Are Together {89 91. Gloria Estefan N'sync - Music Of My Heart (83) 92. Tom Jones And Mousse T. - Sex Bomb (95) 93. Progress Pr The Boy Wunda Everybody 94. Alanis Morissette - That I Would Be Good (87) 95. Mos Def - Ms. Fat Booty (-) 96.01' Dirty Bastard - Got Your Money H 97. Zware Jongens - Bejaardenlied l-l 98. Ruth Jacott - Kruimeltje (93) 99. Lois Lane - Now That You Have (-) 100. Brian Mcknight - Back At One (-) Slecht spelen en toch winnen is de kwaliteit van de ware kampioen. Vrij vertaald is die sportieve praktijkwet thans ook van toepassing op Postmen. Niet dat de Rotterdamse rapreggae-formatie met haar eigen versie van de Doe Maar- klassieker 'De Bom' een matige prestatie heeft neergezet, maar echt pieken is wel wat anders. Vindt althans kopman (Anony mous) Mis, die dezer dagen met verbazing toeziet hoe dat 'tus sendoortje' opstoomt naar de eerste plaats van de nationale hitparades. „Best leuk, maar we vinden on ze eigen projecten wel even be langrijker. We zijn ook niet van plan veel tijd te steken in dit on verwachte single-succes. De mensen moeten echt niet den ken dat ze dit nummer bij onze optredens kunnen verwachten, daarvoor staat het te ver af van ons af." Postmen vond het idee van een 'tribute' aan de meest belang wekkende Nederpopband uit de geschiedenis door de jongere garde direct 'tof, maar zette al gauw vraagtekens bij het door de platenfirma toegewezen nummer. „Als het aan ons had gelegen hadden we 'Doris Day' opgenomen. Vonden we veel spannender, ook omdat we al eens dat stukje operette daaruit als introotje hebben gebruikt. Bovendien is de tekst wel zo ac tueel. Er is nog altijd geen bal op de tv en moeten we het maar doen met Marco. Alleen is die van Bakker veranderd in Borsa to", verduidelijkt Mis (24), die zijn huiver voor 'De Bom' over won door maatje Def-Rymz als special guest uit te nodigen. „Met hem erbij is het allemaal wat minder serieus en daarmee minder gedateerd. 'De Bom' be tekent in hip hopjargon 'te gek', waardoor de hele tekst als het ware wordt gekanteld." Voor het eerbetoon moest ook nog eens de weerzin tegen co vers (eerder verwoord in 'Stolen Arts') opzij worden gezet. Ofwel Mariah Carey, de succes volste vrouwelijke pop ster van de jaren negentig, maakte in Amsterdam deze week honderden fans gelukkig met haar aanwezigheid en handtekening. Van de toege stroomde groep zaten sommi gen zelfs al om drie uur 's nachts bij de ingang te wach ten. Carey stond de zenuwachtige, soms huilende fans stuk voor stuk persoonlijk te woord en werd overladen met cadeau- Postmen heeft wel wat over ge had voor een eigen zegje rich ting Doe Maar op het 'collegiale groeten'-album TriLLend Op Mijn Benen, naast onder ande ren Blof, Skik, Trijntje Ooster huis, Osdorp Posse en Daryll- Ann. „We vonden nu eenmaal dat we niet mochten ontbreken. We hebben altijd zoveel respect gehad voor die banddit was een tjes, waaronder knutselwerk, parfum en oorbellen. Presentator Albert Verlinden (SBS 6) reikte de femme fatale met trots een gouden plaat uit voor haar nieuwe album Rain- boio, waarvan er in Nederland al 50.000 zijn verkocht. Op Va lentijnsdag begint Mariah Carey in Antwerpen haar tour nee, wat haar eerste wereld tour sinds '93 zal zijn. De diva verscheen eind vorig jaar veel vuldig in het nieuws toen ze twee wereldrecords haalde mooie manier om dat eens te la ten blijken. Dat er nog een dikke hit uit zou rollen, daar hebben wij nooit bij stil gestaan. Het enige dat voor ons telde was dat onze versie een verrijking zou zijn van het nummer. Daarom hebben we die ook eerst voorge legd aan die jongens. Hadden zij er niks aan gevonden, dan was het niet op de plaat gekomen. met haar muziekprestaties. Veertien jaar lang bracht ze elk jaar een album uit dat in de al bum top-5 belandde en ver sloeg daarmee grootheden als Elvis en The Beatles. Ook stond ze met haar hit 'Heart- breaker' 60 weken achter el kaar op nummer 1waarmee ze eveneens The Beatles overtrof. Met haar 29 jaar heeft ze nog een hele carrière voor zich lig gen. En daarin blijft het niet bij zingen. Een grote wens uit haar kindertijd komt binnen- Want uiteindelijk doe je zoiets voor hen." De onvoorziene 'Doe Maar-hei sa' komt Postmen (met name de als producer overactieve Mis) niet erg gelegen, omdat de ko mende maanden flink de sokken moet worden gezet in twee pla- tenavonturen. Allereerst een in maart uit te brengen benefietal bum namens het eigen Social Life Records met vijftien geest verwanten (onder wie E-Life, U.N.I.Q.. Manushka, Inner City Sluggers, Sonny D. en Karima). Waarvan de opbrengsten ten goede moeten komen aan kans arme jongeren, maar die eigen lijk evenzeer bedoeld is als een 'motivatie-cd' voor allen die in een achterstandssituatie zitten. Opvolger Daarna zal energie worden ge stoken in de opvolger van het 'droomdebuutalbum' 'Docu ments', die nog voqi- de zomer vakantie in de winkel moet lig gen. Na de gloedvolle ontvangst van die eerste troetelschijf (re sulterend in onder meer gouden plaat, Heineken Crossover Award, Zilveren Harp, TMF Award, Poppprijs 1999) is de prestatiedruk vanzelfsprekend toegenomen, erkent Mis. „Maar daar staat tegenover dat we in middels zoveel meer kennis be zitten, zoveel rijper zijn gewor den. We zijn er daarom zelf heel erg op bedacht dat we niet in een soort herhaling vervallen. Het publiek dat nu bij Postmen mis schien nog eerst denkt aan de singlehits 'U Wait' en 'Cocktail' zullen we echt op het verkeerde been proberen te zetten." Louis Du Moulin Het wonderkind, zo beschou wen velen hem. Paulino Vieira wordt geroemd om zijn vele talenten. De Kaapverdi- aanse gitarist, pianist en com ponist geeft zaterdag een con cert in de Rotterdamse Doelen. De muziekvirtuoos is een van de eersten geweest die de Kaapver- diaanse muziek in Nederland populair maakte. Hij was het brein achter de in 1990 uitge brachte CD 'Paz e Amor e Uniao (vrede, liefde en eenheid), waar voor hij de muziek schreef en zelf meespeelde. Met zijn bands 'Voz de Cabo Verde' en 'Bana' kreeg hij internationale 'be kendheid. Zijn muziek is een mengeling van Afrikaanse en Zuid-Amerikaanse klanken. Vieira speelt in Rotterdam met andere uit Kaapverdië afkom stige musici, die Rotterdam als hun thuisbasis hebben. Zij wer ken mee aan het project Maestro en de Talenten, dat gesteund wordt door de Rotterdamse Kunststichting en de Kaapver- diaanse belangenvereniging stichting Wikro. De Kaapverdiaanse maestro gaf deze week al enkele workshops over de muziek afkomstig uit dit gebied. Die zijn vooral bedoeld om de vele jonge Kaapverdia- nen die in Nederland zijn opge groeid kennis te laten maken met hun roots, aldus een woord voerder van Wikro. CPD Ondanks een aanklacht we gens wapenbezit in zijn va derland, maakt de Amerikaanse rapper Puff Daddy komende weken een tournee door Euro pa. Hij treedt op 30 maart op in Ahoy' in Rotterdam. Sean Puff Combs wordt begeleid door The Family. De rapper/producer werd begin deze maand in New York in staat van beschuldiging gesteld omdat in december in zijn auto een pistool werd gevonden. Puff Daddy was even daarvoor met zijn vriendin, de zangeres/actri ce Jennifer Lopez, in een nacht club geweest waar een schiet partij had plaatsgevonden. ANP kort tot vervulling. Mariah Carey zal eind dit jaar 'schitte ren' als actrice in de film1 'All That Glitters'. „De film gaat over een meidengroep waarin ik zing. Het speelt zich af in 1981 en het beschrijft een mooi liefdesverhaal", aldus Carey. De filmmaker Kate Linear heeft al meerdere successen op haar naam staan, waaronder de verfilming van Tina Tur ner's levensverhaal. Kyra Goede donderdag 27 januari 2000 Zuïdlandtheater Het Toneelschap B&D maakt theater voorstellingen voor iedereen boven de tien jaar. In het Zuidlandtheater in Ter- neuzen spelen Loek Beumer, Peter Drost en René Groothof zaterdagavond de pro ductie Fanfare. Met medewerking van een heuse fanfare doet het drtietal ver slag van het wel en wee van een klein dorp en zijn inwoners. Jong en oud wil len immers nog steeds achter de muziek aan. Aanvang 19.30 uur. 't Beest Eén van de populairste Nederlandse popformaties van dit moment staat za terdagavond op het podium van 't Beest in Goes: Daryll-Ann! Ongetwijfeld zin gen de leden van de band meerstemmi ge liedjes van de veel geprezen cd Happy Traum. In het voorprogramma staat MeindertTalma, die een plaat en een ro man uitbracht met dezelfde titel: Dam men met ome Hajo. Aanvang 21.00 uur. BïgS Jongerencentrum Big S in Burgh-Haam- stede heeft zaterdagavond de Schouwse formatie Buckle Trunk te gast. Lennart Verkaart (zang), Tom Boogert (basgitaar Willem Bakker (leadgitaar) en Laurens Troost (drums) beginnen om 22.00 uur muziek temaken. Porgy Bess Onder de titel Thé Lau zingt Thé Lau geeft de zanger van de Nederlandse band The Scene zondagmiddag een Open Haard Concert in Porgy Bess in Terneuzen. Overigens zingt hij niet alleen, maar leest hij ook fragmenten voor uitzijn verhalen bundel De Stille Strijd. Aanvang 15.00 uur. Panta Rh ei De fans van de Zeeuwse band De Niro kunnen zondagmiddag terecht in strand paviljoen Panta Rhei aan de Nolledijk in Vlissingen. De Stichting Popmuziek Zee land bestempelde de cd Upstairs van de ze rockformatie tot de beste cd-r van het jaar 1999. De band bestaat uit Jan Piet de Klerk, Peter Toussaint, Bert Hoogerhei- de, Paul Goedegebuure en Paul Note- baart en speelt uitsluitend eigen werk. Aanvang 17.00 uur. 't Schuttershof De Schuttershof Sessieband speelt zon dagmiddag in café 't Schuttershof werk van de bekende groep Toto. De zanger Alex Siegers is uitgenodigd om de band te versterken. Aanvang 17.00 uur. Stadsschouwburg In de Stadsschouwburg in Middelburg wordt dinsdgavond een extra voorstel ling gegeven van Fame - De Musical, met onder anderen Jim de Groot en Nurlaila Karim. Het verhaal is gebaseerd op de bestaande High School of Performing Arts in New York, waar jaarlijks 15.000 aspirant-wereldsterren aankloppen. Slechts 800 jongeren worden toegela ten. Fame is ook te zien geweest als film en tv-serie. Aanvang 20.00 uur. Dat geheimzinnige gedoe ook altijd, niemand weet precies wie ze is of waar ze vandaan komt... Het gezicht van Alice Deejay, in het echte leven Ju dy, vertelt eindelijk eens meer over de mensen achter de naam die het afgelo pen jaar plotsklaps de internationale hitlijsten bestormde met de singles 'Better off Alone' en de nieuwste 'Back in my Life'. Wie ben jij? „Ik ben als Judy geboren in Amsterdam en daar ook Opgegroeid. Als ik mezelf zou moeten omschrijven, dan ben ik echt een stads persoon. Amsterdam vind ik echt geweldig met die feesten. Ik ga ook het liefst met m'n vrienden lekker de stad in. Wat dat betreft ben ik ook echt een groepsmens. Alhoewel, eens in de zoveel tijd vind ik het ook heerlijk om thuis op de bank te kruipen met een bakje thee en een boek." Wanneer begon je met dansen? „Ik was een jaar of zeven, acht toen ik van m'n moeder een klein cassettere- cordertje kreeg met een bandje erin van Stevie Wonder. Dat was echt voor het eerst dat ik op eigen muziek in m'n ka mer stond te dansen. Het was een heer lijk gevoel! Ik zat al wel vanaf m'n zes de op ballet en later heb ik ook nog op de Dans Academie in Amsterdam geze ten. Het eerste contact met de dance- scene was toen de vriend van m'n moe der mij meenam naar de Roxy. Ik was toen veertien en meteen verkocht na wat ik zag en hoorde. Hoe reageerde je toen jouw danstempel in de brand stond? „Ik vond het echt vreselijk toen ik hoorde dat de Roxy was afgebrand! Het was voor mij echt het begin ge weest, mijn herinnering aan die eerste keer. Ik vond het een raar idee en vond niet zoals velen dat 'het echt zo had moeten zijn'. Een alternatief voor de Roxy? Dat is de laatste tijd niet echt no dig, doordat we echt alleen maar on derweg zijn naar waar we gewaagd worden. Dat zijn ook veel clubs in En geland waar onze tourmanager zit. In Nederland heb ik eigenlijk meer feest jes met vrienden, waar ik lekker geniet en eens een keer geen showtje hoef te geven." Waar ga je het liefst uit? „Mijn favoriete uitgaansplekken zijn de plaatsen waar Trance gedraaid wordt, dat vind ik echt top. Eens in de zoveel tijd ga ik ook wel eens naar een party waar Speed Garage gedraaid wordt, dat is wat ik zelf ook het liefste draai: met die hip-hop accenten erin en zo'n gillend mens. In Londen kun je ook echt geweldig uitgaan. Ik wil nog wel heel graag naar New York, dus hopelijk gaat dat binnenkort ook nog eens ge beuren..." Hoe is het begonnen met Alice Deejay? „Het idee kwam op een feest waar ik heen ging. Daar waren vrienden van mij allemaal en dat zijn toch al snel mensen die in de hele scene zitten. Toen zeiden we een beetje grappig van: we moeten al die talentjes eens bij elkaar zetten! Maar het klonk toen niet echt realistisch. Ik had plotseling zoiets van: we moeten het gewoon doen, nu! Toen zijn we met z'n allen studio inge gaan. 'Better off Alone' is onder de naam van dj Jurgen uitgebracht. Dat was natuurlijk super, want hij had al een goede naam in de scene." Hoe is de naam bedacht? „De naam Alice Deejay hebben we met z'n allen bedacht. Het staat voor het collectief van dj's. Eigenlijk is het ge baseerd op Alice in Wonderland, van wege de sprookjeswereld. Wie aan een nummer meewerken verschilt per track. We brengen begin volgend jaar een album uit, waarbij elk nummer met een ander persoon gemaakt is. Zo heeft elk nummer wel de typische Alice Deejay sound, maar met een eigen ka rakter. Dat vind ik echt het allerleukste van het album: iedereen kan er zijn of haar ei in kwijt en je maakt met zoveel mensen, enthousiasme en lol muziek. Ook de combinatie van Trance en een poppie sound maakt het net iets anders dan anders. Zelfs m'n moeder zet 'm iets harder als ze zo'n nummer hoort." Vormen de nummers een vervolg verhaal? „De teksten zijn gebaseerd op dingen van ons allemaal. 'Better off Alone' gaat over een ervaring van een van de mensen uit het collectief. 'Back in my life', onze nieuwste single, is er eigen lijk een vervolg op. Dat zie je ook in de videoclip: aan het einde van 'Better off Alone' zie je die jongen dood in de woestijn liggen, in 'Back in my Life' zie je mij in rouw. Maar het is niet het plan om van het hele album een compleet verhaal of een sprookje te maken." Wat betekent She lives to party the party lives for her? „Het gaat er bij mij om dat ik op een feest dat goede gevoel wat ik krijg van de muziek en de sfeer, om dat over te brengen op het publiek. Het is gedwoon heerlijk om daarin op te gaan, dus ik leef echt om te feesten. En dat de party voor mij leeft? Het is een wisselwerking denk ik, een soort chemistry. Dat heb ik ook als we op het podium staan en een show weggeven, dan ontstaat die che mistry en dat brengen we over op het publiek. We merken ook dat dat overal gewoon lukt! En even onder ons: een feest slaagt altijd als we er staan." Waar ga je voor? „Ik leef voor de kicks. Als je op het po dium staat dan krijg je toch wel zo'n adrenalinekick, het houdt niet op! Een gewoonte zal het nooit worden met elke avond weer een ander publiek, het blijft een uitdaging om hen los te laten gaan. De utlieme kick voor ons is denk ik toch wel om wereldwijd naamsbe kendheid te krijgen. Wat er nu al een beetje op begint te lijken. In Engeland ging het vanaf de eerste single al .me teen goed. Verder zijn we gevraagd in Polen, Finland, Canada en zelfs India! Natuurlijk blijft Nederland nummer één, hier is het toch begonnen." Kyra Goede Alice Deejay: „Zelfs m'n moeder zet de radio iets harder als ze een nummer van ons album hoort."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 11