Steen produceert zevenklapper Dorp moet achter RIA staan Slecht weekeinde voor korfbalteams Ruiters van naam stellen teleur bij dressuur Heikant Oostburg verovert tweede periodetitel De Schelde herstelt zich met overwinning Mare Ballegeer pakt titel bij bandstoten Zeeuws-Vlaamseploeg stuurt Luctor'88 van kastje naar de muur door Peter van Kouteren ST. JANSTEEN - De pupil van de week genoot er zichtbaar van en deelde in de vreugde. Jeugd speler Nick de Maat beaamde dat het feest was geweest in de kleedkamer van Steen, dat gis teren de vloer aanveegde met het sterk ingeschatte Luctor'88. De formatie van de scheidende trainer Rudy Rietjens was ech ter een maatje te groot en produ ceerde in de eerste confrontatie na de winterstop een zeven klapper. Steen versloeg Luctor'88 met maar liefst 7-1 en was in feite nog lief voor de tegenstander. De Zeeuws-Vlamingen waren heer en meester in een spel van kat en muis en verzuimden na EMM-vrouwen vloeren HVL VLISINGEN - De strijd om de titel duurt nog lang maar de handbalvrouwen van EMM zijn aardig op weg om kampioen te worden. Op de elfde speeldag moest ook HVL in eigen huis buigen voor de Middelburgse ploeg. De for matie uit Den Haag zakte door de 25-23-nederlaag terug naar de derde plek op drie punten af stand. Wings volgt koploper EMM op één puntje. HVL-EMM 23-25: De komende weken zal duidelijk worden of EMM de derde divisie inder daad is ontgroeid. Naast EMM zijn Wings. HVL en Hercules ti- telkanshebber. Inmiddels zijn de returns tegen Wings en HVL met succes afgerond. In Den Haag zag het er driekwart van de strijd niet zo rooskleurig voor de koploper. „Het leek wel een nachtmerrie, maar we zijn er handballend uitgekomen", zei trainer Jos Aertssen na afloop. De Goesenaar doelde vooral op de terugschakeling naar de 6-0- verdediging na de pauze (13-8). Dat was het breekpunt in de veel te harde confrontatie. Op de slotfase na kwam de Middel burgse formatie niet één keer compleet binnen de lijnen. EMM trok zich na de pauze op aan het sterke spel van onder meer Angela van de Bergh (4 treffers) en Suzan Wohrmann (6 treffers). een 3-0-voorsprong bij rust de score op te voeren naar dubbele cijfers. Luctor'88, dat door schorsingen (drie), vakantie en ziekte vijf basisspelers miste, had geen en kele greep op het middenveld en stapelde achterin fout op fout. Pech en een slordige afwerking zorgden ervoor dat de morele schade voor de Bevelanders nog enigszins werd beperkt. Kwelling Plet moet voor trainer Marcel de Nijs een kwelling zijn geweest, om te zien hoe zijn ploeg van het kastje naar de muur werd ge stuurd. Steen speelde met een opponent, die niks had in te brengen en vooral blij moest zijn met het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Peter de Bok. Dat was natuurlijk ook de verdienste van de thuisploeg, die in Wouter de Neijs en Werner Bisschop uitblinkers had. De technisch begaafde De Neijs fungeerde veelal als aangever. Bisschop, lastig en beweeglijk in de frontlinie, tekende zelf voor twee doelpunten. Daarmee was hij gisteren niet eens topscorer van Steen. Dat was Nico Filip van Hiel, die drie keer doel trof. Zijn aanwezig heid was vooral effectief. Van Hiel stond twee keer op de juiste plaats om een balletje binnen te tikken. Zijn eerste doelpunt, kort voor rust, was qua schoon heid van hoger gehalte. Op een metertje of dertien van het doel nam hij een afvallende bal in één keer met succes op de slof. Initiatief Na de hervatting profiteerden de bezoekers heel even van con centratieverlies bij de Zeeuws- Vlamingen. Serge de Blaeij schoot knap binnen (3-1), maar was als middenvelder zowel tactisch als technisch geduren de het restant van de partij een roepende in de woestijn. Steen nam het initiatief opnieuw over, bleef voetballend naar oplos singen zoeken en wisselde op de ranglijst stuivertje met de ver liezende ploeg. Steen: Danny Oppeneer; Tom Ler- nout, Michiel Vink, Peter Lernout, Davy van Overmeeren (82. Pascal Lensen); Edwin Hofman, Marco Ot- tjes, Gino Vink, Wouter de Neijs; Werner Bisschop, Nico Filip van Hiel (82. Laurens van Remortele). Een speler van Luctor'88 (links) duelleert om de bal met een tegenstander van Steen. foto Peter Nicolai van onze sportredactie VLISSINGEN - In de zesde klasse A. waar maar liefst vier van de zes duels in 2-2 ein digden, is Oostburg dankzij een overtuigen de 8-0-overwinning in Schoondijke win naar geworden van de strijd om de tweede periodetitel. RIA-Terhole 2-2: De thuisploeg begon sterk en kwam op voorsprong door Marino Dhoo- ge. Nog voor rust bracht Giovanni Verbrae- ken Terhole weer langszijKort na het begin van de tweede helft bracht Arjan Roost RIA opnieuw op voorsprong, maar Patrick Frey- zer bepaalde al in de zestigste minuut de eindstand op 2-2. Schoondijke-Oostburg 0-8: Het in de on derste regionen bivakkerende Schoondijke bleek niet opgewassen tegen een veel ster ker Oostburg. Na een kwartier spelen stond er al een 0-3-stand op het bord door treffers van Ger van de Voorde en tweemaal Stefan Roche. Toen in de dertigste minuut bij de thuisploeg ook nog een speler rood kreeg, was het hek helemaal van de dam. Nog maals Ger van de Voorde, Dimitri Overmei- re (driemaal) en Niek Maenhaut zorgden voor de 0-8-eindstand. SDO'63-Volharding 2-2: Omdat SDO'63 in de eerste helft een aantal kansen onbenut liet, eindigde de eerste helft zonder doel punten. In de zestigste minuut opende Peter Ars de score namens de gasten, 0-1. Na de gelijkmaker van Patrick van de Voort, schoot Michel Loontjens Volharding op nieuw op voorsprong. In de negentigste mi nuut bracht Johnny Merckx de thuisploeg met een rake kopbal weer langszij: 2-2. Robur-Sluis 2-2: Een in de eerste helft beter Robur leidde halverwege met 1-0 door een treffer van Eus van Dijk. Kort na rust maak te Nabiel Neftah er 2-0 van. Sluis nam steeds meer het initiatief over en kwam na de aansluitingstreffer van Peter Slits op ge lijke hoogte door Bob van de Kerkhove die 2-2 aantekende. Beide ploegen beëindigden het duel met tien spelers na twee rode kaar ten wegens vechten in het veld. Kwadendamme-Groede 1-2: Al na twintig seconden opende Ivan Faas de score, waar na Bram Vercruijsse er in de tweede minuut 0-2 van maakte. Na deze bliksemstart van de gasten kon Kwadendamme steeds meer het initiatief overnemen. Carlo Vermeulen bracht de aandringende thuisploeg in de 55e minuut terug in de wedstrijd door 1-2 aan te tekenen. In de slotfase voorkwam de lat de verdiende gelijkmaker van Kwaden damme. Den Dullaert neemt revanche HULST - De zaalvoetballers van Den Dullaert namen in de competitie van het rayon Hulst sportieve revanche voor de vorige week geleden afstraffing. De hekkensluiter wees De Reizende Man met 4-2 terug en deed daardoor de rode lan taarn over aan het vijfde team van Morres/Hulst. Zonder wis selspelers was Den Dullaert vooral aangewezen op hard wer ken en de productie van Marc van Acker. Van Acker nam alle treffers voor zijn rekening. Het boeiendst in de reeks ontmoe tingen was het duel tussen de ploegen van 't Ros Bevaart/Mi - kro Electro en Rabobank. Beide teams deden nauwelijks voor elkaar onder. Rabobank sloot uiteindelijk met nipte winst af: 6-5. IBB Installaties verraste met een 3-1-zege op het tweede team van Première/Zaman Sport, 't Anker/Schelfout zege-? vierde met 4-0 ten koste van ZVH/Morres 5. De grootste zege kwam op naam van Cantecleer/Pearle, dat Pimms'Pub met 7- 0 terugwees. The Corner en ING bank hielden elkaar op 2-2. Ruime nederlaag HVV'24 Cl ROOSENDAAL - De C-junioren van HW'24 hadden zater dag in Roosendaal weinig in te brengen tegen BSC Cl, de nummer drie van de ranglijst. De ploeg van trainer Toon Blommaert verloor met 5-1. In de eerste minuut kwam. HW'24 Cl weliswaar op voorsprong door een treffer van Jor-.. den Takkidini, maar nadat BSC Cl halverwege de eerste helft de score in een tijdsbestek van twee minuten in 2-1 omboog tekende de nederlaag zich vlot afNog voor de rust werd het 3 - 1 en in de tweede helft vervolgens ook nog eens 4-1 en 5-1. De overige wedstrijden in het juniorenvoetbal (Terneuzen Al- VOAB Al, Steen Al-Internos Al, HVCH Bl-Terneuzen BI, Aardenburg BI-Halsteren BI en Terneuzen Cl-TSC Cl wer den alle afgelast). Gelijkspel vrouwen Hulsterloo TERNEUZEN - Alleen Hulsterloo kwam in de vijfde klassq. van het vrouwenvoetbal in actie. Het speelde 1-1 gelijk tegen Divo. De wedstrijden Nootdorp-Terneuzense Boys, Desk- Terneuzen en Aardenburg-NVS werden afgelast. Steen was, vrij. In een sportieve wedstrijd waren Hulsterloo en Divo ge lijkwaardig aan elkaar. Na tien minuten kwam Divo op een 0- 1-voorsprong. Een minuut later bracht Ellen Kayser Hulster-. loo op gelijke hoogte. Hulsterloo kreeg nog enkele kansen, maar kon niet meer scoren. In de tweede helft kwam in de stand geen verandering meer. ,,Het was een terechte uitslag", sprak Hulsterloo-trainer de Waele. Verlies handbalsters Hontenisse HULST - Het derde garnituur van DWS heeft de handbal vrouwen van Hontenisse een lesje in afwerking gegeven. In ei gen huis kreeg de Zeeuws-Vlaamse formatie alle hoeken van sporthal Den Dullaert te zien: 5-18. „Na de pauze was ieder-, een te braaf', zei de geblesseerde Margriet Doorns na afloop.. De trainer/speelster van Hontenisse haalde het einde van het duel niet. Vij f minuten voor het einde viel ze uit met een enkel blessure. Over de eerste helft heerste een goed gevoel bij Hon tenisse. Na de pauze wandelde DWS onbedreigd op de ver diende zege af. Goede prestaties Zeeuwse judoka's GEMERT - Zeeuwse judoka's hebben goed gepresteerd tij dens het open nationaal judotoernooi in Gemert. Kampioen in hun gewichtsklasse waren Randy van der Broek (Geelhoed Davy van Es en Walid Benkadour (van Schaik). Sam en Tess van het Westende (Geelhoed), Wilma Schuit, Chantal de Kra ker en Ramon van der Grift (van Schaik) behaalden een twee de plaats. Derde plaatsen waren er voor Jörgen van Nispen, Joel de Ruiter (Geelhoed) en voor Marjolein Kraak en Casper Beayon (van Schaik). door Jan Roovers TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse korfbalploegen leden afgelopen zaterdag alledrie een nederlaag. Luctor komt daar door in de derde klasse B in de gradatienood, BKC kan in de vierde klasse B de titel verder vergeten, koploper Zaamslag ziet in de reserveklasse 4A de achtervolgers dichterbij ko men. Luctor-Ventura Sport 14-18: In een strafworpenfestival (veer tien in totaal) bleef Luctor tegen de titelkandidaat het eerste kwartier zonder score en keek toen al tegen een 0-4-achter- stand aan. Daarna trok alleen Carlo Hamelink aanvallend de kar (3-7), maar omdat de rest van de ploeg daar niet in mee kwam, liepen de bezoekers vrij wel moeiteloos uit naar 10-4 bij rust. Intussen was het 'stippen- feest' al losgebarsten. Arbiter Hagendijk gaf ze gemakkelijk, maar wel volgens de regels en aan beide ploegen: 9-5 in het voordeel van Ventura Sport. Een logische score omdat Luc tor het tekort aan kwaliteit met overtredingen compenseerde. Scores Luctor: Carlo Hamelink 5, Danny Hamelink 3, Marjolein Du- rink, Werner de Rooy 2, Mirjam Si mons, Peter Durink 1. All Ready-BKC 23-22: Een doelpuntrijke wedstrijd met wisselende winstkansen voor beide ploegen. De eerste helft was, vooral door toedoen van Debbie Voshart, voor de thuis ploeg: 13-12. In het tweede part kende BKC na de aansluiting een sterke periode en zat in de finale (bij 19-21) heel dicht bij de overwinning. All Ready vond in de slotminuten toch nog de kracht voor een eindsprint en werd daar in de slotminuut net iets teveel voor beloond: 23-22. Scores BKC: Martin Seherbeijn 5. Michiel Roest 4, Jolanda van Haneg- hem, Edwin Verplanke 3. Ilse de Zeeuw, Karin Kolijn, Peter de Zeeuw 2, Lilian van de Lijke 1 Blauw Wit-Zaamslag 18-17: Na een gelijkopgaande eerste helft kon Zaamslag na de rust de 11- 9-achterstand in een 14-13- voorsprong omzetten. Slechts even konden de bezoekers die stand koesteren. Meteen daarna gaf Blauw Wit vol gas en kwam op 17-14Het was net genoeg om de bezoekers in de slotfase voor te blijven, Scores Zaamslag: Petro van Doorn 5, Matty van Doorn, Frans Verpoor- te 3, Inge van Zuidam, Sandra en Pieter Hamelink 2. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - Volgende week staat de topper Westland'96- Stormvogel op het programma en beide ploegen lijken klaar voor de confrontatie. Stormvo gel won met 12-7 van het lastige BZC terwijl Westland fors uit haalde tegen Treffers: 3-15. De waterpoloërs van De Schel de herstelden zich goed van het puntverlies vorige week en wo nen nu met 9-2 van Spartaan. De waterpolovrouwen van De Schelde wonnen met 4-1 van Nimo. Stormvogel-BZC 12-7: Storm vogel kwam sterk uit de start blokken en nam in de eerste pe riode een 4-1-voorsprong. BZC wist zich daarna beter in de wedstrijd te knokken, maar Stormvogel liep nog wel uit naar 6-2. In de laatste periode speelden de Vlissingers de wed strijd sterk uit. De Schelde-Spartaan 9-2: Na een moeizame start, waarin een 1-0-voorsprong werd genomen, legde De Schelde in de tweede periode de zwakte van Spartaan bloot en liep het uit naar een 4- 0-voorsprong. De Rotterdam mers kwamen met de eerste ge vaarlijke bal op 4-1, maar daar na was het gedaan met het ge vaar van de Rotterdammers. Schelde vergal, echter de kansen te benutten zodat de derde pe riode niet al te best was. In de laatste periode liet Schelde ech ter weer goed waterpolo zien en liep het uit naar een dik verdien de 9-2 winst. Scores Schelde: Chris van Royen, Chris Eijsebaert, Bram van de Heu vel en Cees van Houwelingen 2, Bas Wesdorp 1 Schelde-Nimo 4-1: De Schelde begon voorzichtig aan de wed strijd. Na een 2-1-voorsprong verzande de wedstrijd in een matige vertoning waarbij beide ploegen niet veel actie lieten zien. De Schelde bleef wel de be tere ploeg en liep aan het eind van de derde periode uit naar 4- 1Marouska Wijffels scoorde al le Schelde-treffers. Nieuwe voorzitter Van Haelst wil geleden schade snel herstellen door Peter van Kouteren WESTDORPE - De vele afge lastingen werden voor kennis geving aangenomen, omdat in Westdorpe vooral in figuurlijk opzicht de zon scheen. De voetbalvereniging RIA koos vrijdagavond een nieuw be stuur en greep het weekeinde aan om in alle geledingen een nieuwe start te maken. Het keurkorps van de zesdeklas- ser, aanstichter van een dorps- rel, was erop gebrand een goe de prestatie neer te zetten. Ter hole hield de rood-zwarten op een gelijkspel (1-1). Het werd als een kleine teleur stelling ervaren, hoewel de kersverse voorzitter Walter van Haelst vooraf al had ge waarschuwd voor de Zeeuws- Vlaamse tegenstrever. Het stond echter allemaal in schril contrast tot het nieuwe begin van RIA Westdorpe moet weer een kleine hechte gemeen schap worden', waarin alle neuzen in dezelfde richting staan. ,,We willen dat het dorp weer achter de club gaat staan", blikt Van Haelst voor uit. „We willen de schade naar de sponsors en sympathisan ten zo vlug mogelijk herstel len. Deze crisis heeft in het dorp heel wat teweeg ge bracht." Het lijkt hem op het lijf ge schreven, omdat Van Haelst onlosmakelijk met Westdorpe verbonden is. Zijn vader han teerde veertig jaar lang de voorzittershamer van de club, die in 1931 als Rooms In Alles Westdorpe werd opgericht. „Ik ben pas de vierde voorzit ter", zegt hij. „Dat voorzitter schap is dus een lang leven be schoren." Van Haelst speelde op de lin kerflank in de eerste ploeg en leefde zich zijn hele leven lang in het. verenigingsleven uit. Hij was in de gloriejaren bij De Bruinvis wedstrijdsecretaris en assistent-trainer van zwemtrainer Henk Goethals, nadat zijn dochters Els en Ni cole zich in Sas van Gent had den aangemeld. Van Haelst was in een grijs verleden vice- voorzitter van RIA en in die hoedanigheid ook voorzitter van het jeugdbestuur. Momen teel is hij behalve voorzitter van RIA ook preses van de dorpsraad en wedstrijdsecre taris van de plaatselijke tafel tennisvereniging. Daarnaast Walter van Haelst, de kersverse voorzitter van RIA: „Het oude bestuur heeft zelfs toegezegd ook in de toekomst waar nodig advies te willen geven." foto Peter Nicolai was hij al met nieuw bestuurs lid Freddy van den Abeele grensrechter en leider van het derde elftal en trok hij 'con tractueel' per seizoen nog één keer zijn voetbalschoenen aan. Het kan geen toeval zijn dat de 55-jarige Van Haelst na de problemen bij RIA door een werkgroep werd gepolst. „Ik heb er niet lang over moeten nadenken", geeft hij toe. „Maar natuurlijk had ik liever gezien dat het allemaal anders had gelopen. We hebben ge zocht naar mensen met erva ring, maar dat viel in eerste in stantie niet mee. Het is vooral een sneeuwbaleffect ge weest,", stelt hij vast. „Nadat er één persoon over de brug was, volgden er meer." „We moeten de boel eerst op de rails zetten, maar het vorige bestuur had zijn zaken goed voor elkaar", stelt hij nu al vast. „In administratief op zicht is er niets op aan te mer ken. Het ziet er allemaal keu rig netjes uit. De overdracht is ook in een hele goede sfeer ge gaan. Het oude bestuur heeft zelfs toegezegd ook in de toe komst waar nodig advies te willen geven. Daar ben ik ver schrikkelijk blij om." Met een nieuwe structuur wil het zeven man sterke bestuur proberen om de laatste maan den van de vorige eeuw te doen vergeten. Commissies moeten borg staan voor de uitvoering van huishoudelijke taken. „Ik ben wel verrast door de be reidheid om ons te helpen", zegt hij. „Er zijn zelfs mensen, die de club in het verleden de rug hebben toegekeerd, en nu weer iets willen doen. Het zou me niet verwonderen als over een paar jaar mensen van het afgetreden bestuur zich weer beschikbaar stellen. Het was voor hen tenslotte ook puur ontspanning." „Als je een goed bestuur hebt, kun je veel delegeren", spreekt hij uit ervaring. „Als iedereen zijn verantwoordelijkheid neemt, dan kun je met een klei ner bestuur en veel commissies veel doen. Maar je moet er na tuurlijk wel tijd voor vrij ma ken We hebben er allemaal zin in. Wat geweest is, moeten we vergeten. Voor de uitstraling naar buiten toe, moeten we op korte termijn wel een klasje hoger gaan spelen. Met wed strijden tegen Corn Boys en Philippine. Dat is geen moe ten, maar wel een wens. De vooruitzichten zijn in dat op zicht niet slecht." door Lucien Roelandt HEIKANT - Het dressuurcon- cours van de Eenhoornruiters in manege Heikant leek vooraf veel te beloven. Hoewel de start- lijst een groot aantal deelne mers en enkele gerenommeerde combinaties telde, werden de hooggespannen verwachtingen niet waargemaakt. Slechts een paar combinaties mocht de pis te zaterdag met een winstpunt op zak verlaten. De jury was in Heikant niet vrij gevig en foutjes werden onver biddelijk afgestraft. Het zou echter te ver gaan om uitslui tend de schuld in de schoenen van de beoordelaars te schui ven. Het overgrote deel van de deelnemers stuurde immers de- viervoeters zonder enige impuls door de piste. Het ontbrak de combinaties aan schwung. Dat gold beslist niet voor Elze- Sophie Wiskerke. De amazone uit Kruiningen stuurde Wisker ke's Ratina op het hoogste ni veau bij de pony's grote maat in de internationale proef, die in deze klasse woi'dt vereist, met veel flair door de ring. Wiskerke demonstreerde overduidelijk dat de eigenschappen van een dressuurpaard optimaal benut moeten worden en dat erg veel afhankelijk is van de ruiter die in het zadel zit. De score van 64.44 procent was hiervan het beste bewijs. Ook de als tweedq eindigende Jeanine Commee met Leonardo Z onder het zadel bewees met haar score van 6Q procent dat het met de Zeeuwse dressuurjeugd wel goed zit. In de klasse Z bij de paarden werd de overwinning een prooi voor Maya van Wezel met Rey- naertshof Amadeus. De amazo- ne uit Hulst kwam twee puntjes tekort voor een winstpunt. De 178 punten waren wel ruim schoots voldoende voor de zege. Met een achterstand van elf punten werd Mirjam de Feber met Etoile tweede. Het geduld van de ruim twee honderd toeschouwers werd door de deelnemers uit de klasse. L ruimschoots beloond. Marjo~ lein van Kerckhoven toonde zich met de spectaculair bewe gende Kingston H met 170 pun ten de sterkste. Zij bleef hier mee Femke van Goethem met Landert twee punten voor- In de klasse B eiste het echtpaar Mahu met Markant uit Kloos- terzande de hoofdrol op. Renate eiste met een score van 165 pun ten het oranje lint voor zich op.: Echtgenoot Mare eindigde met 163 punten als tweede. door Rob Claerhoudt AXEL - In de vijfde klasse bandstoten is het Mare Balle geer gelukt om ongeslagen de ti tel te behalen. Na districtstitels van zowel zijn moeder Jeanine als zijn vader Fred wist ook hij zonder meer verdiend een kam pioenschap binnen te halen. Bij biljartvereniging Ed Hore mans in Axel, waar deze finale gehouden werd, leek het er na de vijfde ronde nog naar uit te zien dat er een spannend slot zou volgen. Maar zowel in de zesde ronde tegen Piet Trommelen (30-22 in 23 beurten) als in de fi- nalepartij tegen Cees Smits (30- 27 in 21 beurten) was het Balle geer die als eerste de dertig ca ramboles bij elkaar had. In de laatste partij ging Smits goed van start, bouwde een klei ne voorsprong op maar was niet in staat om echt een gaatje te slaan en de wedstrijd naar zijn' hand te zetten. Door het goede, spel van Cees Smits in die partij^, dwong hij zijn tegenstander tot*-" een korte partijEn dat bracht Ballegeer op een moyenne dat uiteindelijk te hoog was om te mogen deelnemen aan het ge westelijk kampioenschap. Daar gaat nu Smits naar toe,. omdat de nummer twee. Arnoud Seegers, ervan afzag. Seegers: behaalde die fraaie tweede, plaats omdat hij beide laatste' partijen won van Smits (30-28' in 36 beurten) en Trommelen, (30-20 in 19 beurten). Seegers zette zijn tweede plek kracht bij door de hoogste serie (12 punten te maken, de kortste partij (16 beurten) te spelen en promotie t-e bewerkstelligen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 45