Ahold breidt webwinkel uit PZC Twee TCA'ers opgepakt in taxi-oorlog Splinternieuw flexkantoor wacht op bewoners PZC Trouwen te koop binnenland Geesteszieke steekt drie mensen in de rug Grootgrutter gelooft nu wel in mogelijkheden e-commerce Nepagent valt telefonisch vrouwen lastig Koerden blokkeren grens bij Venlo Faber wil snel meer vogelgebieden Giimüs terug na illegalendebat Katten verlamd na eten voer Massale vechtpartij in Zwolle 24 januari 1950 maandag 24 januari 2000 van onze redactie binnenland ASSEN - Een 40-jarige Assenaar heeft zaterdag ochtend in en rond het centrum van de Drentse hoofdstad drie willekeu rige voorbijgangers ge probeerd te vermoorden met een mes. De slachtof fers zijn opgenomen in het ziekenhuis, maar verke ren volgens de politie niet in levensgevaar. De man heeft zich kort na de aanslagen op het poli tiebureau gemeld. Hij ver klaarde in grote geestelij ke nood te verkeren en daarom van plan te zijn geweest iemand om het le ven te brengen. Het eerste slachtoffer, een 26-jarige man uit Assen, werd tegen half vier 's nachts zonder aanleiding door de dader in de rug ge stoken. Hij wist echter nog een horecabedrijf binnen te komen. Van daaruit werd de man per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Op basis van een beschrij ving van de dader die het eerste slachtoffer kon ge ven. begon de politie een intensieve zoekactie. De dader kon niet worden ge traceerd. maar wel werd duidelijk dat er meerdere slachtoffers waren geval len. In het ziekenhuis wa ren inmiddels nog twee gewonden binnenge bracht met steekwonden in de rug. Een 48-jarige wandelaar bleek door de geesteszieke man te zijn verrast, en ook een 22-ja- rige krantenbezorger werd met een mes aange vallen. Een half uur na de aanslagen meldde de da der zich bij het politiebu- De toestand van de slacht offers is volgens de politie stabiel. Twee van hen mo gen binnenkort naar huis. De verdachte wordt van daag voorgeleid aan de rechter-commissaris. GPD van onze redactie binnenland ZAANDAM - Ahold, het moe derbedrijf van onder meer Al- bert Heijn, breidt de komende jaren de verkoop van levens middelen via het Internet sterk uit. Het bedrijf zegt dat het na diverse experimenten, waarbij vooral een betrouwbare thuis bezorging een probleem is, de techniek onder de knie heeft. „Internet kan over tien jaar vijf a tien procent van de concern- omzet uitmaken", aldus een woordvoerder. Vorig jaar was de totale omzet van Ahold 74 mil jard gulden, maar door overna mes groeit dat bedrag ieder jaar fors. Daardoor kan de omzet via het Internet wereldwijd oplo pen tot vijftien miljard. De Albert Heijn Thuisservice staat model voor de Internet handel. Klanten kunnen via fax of het Internet hun boodschap penlijst doorgeven, waarop de spullen twee uur later voor de deur staan. Deze dienst, die mo menteel alleen in het noorden van de Randstad bestaat, is al vij ftien j aar geleden opgezet on der de naam James. Aanvanke lijk kon nog niet via het web worden besteld. Ketens Tot voor kort konden consu menten alleen bij Ahold en bij Cl000 - een winkelformule van Ahold-dochter Schuitema - op Internet boodschappen bestel len. Ahold wil nu het web win kelen bij al zijn ketens mogelijk maken. Ze komen niet onder de naam Ahold op de markt, maar onder de namen van de super markten: Albert Heijn, Stop Shop en dergelijke. Het grootste probleem voor de Intemetsupermarkt is niet zo zeer de website, als wel de be zorging. „Overal op tijd komen, dat is de uitdaging. De betrouw baarheid moet honderd procent zijn. Je hebt vaak te maken met bederfelijke waar. Een ijsco moet in bevroren toestand aan komen", geeft de woordvoerder als voorbeeld. Boodschappen doen via het In ternet is bepaald niet goedko per. „Als een klant in de winkel is, dan neemt hij de winkelier werk uit handen", zegt de woordvoerder. Volgens hem zijn klanten best bereid iets extra's te betalen. De gewone winkel zal zeker niet verdwijnen, denkt Ahold. „Voor zaken als keukenrollen kan het Internet interessant zijn. Maar vers vlees of dure salades zoekt de klant liever zelf uit. daarvoor komt hij naar de winkel." Overschat In oktober verklaarde Ahold- topman Van der Hoeven nog dat het belang van e-commerce zwaar wordt overschat. Tijdens een bijeenkomst van de Neder lands-Amerikaanse Kamer van Koophandel noemde de onder nemer 'e-commerce gewoon een nieuw medium en een nieuw distributiekanaal'. „Niemand in deze branche kan dag in dag uit elk product binnen een half uur bij de klant thuisbezorgen. Je krijgt ontegenzeggelijk geïr riteerde klanten, want je kunt niet honderd procent van je pro ducten snel genoeg afleveren", vond Van der Hoeven toen. Er verdienen dan ook maar wei nig grootgrutters geld aan de webwinkel. Van der Hoeven wees destij ds op het gebrekkige succes van de ei gen bezorgdienst. „Van de vijf tien jaar waren er veertien ver liesgevend." ANP NIJMEGEN - Een onbekende man, die zegt dat hij van de poli tie is, heeft het afgelopen jaar honderden vrouwen in de regio Nijmegen telefonisch lastigge vallen. De politie beschikt over ruim driehonderd meldingen, maar denkt dat er veel meer slachtoffers zijn. De man zegt tegen de vrouwen dat zij op een lijst staan van vrouwen die verkracht zullen worden. Vervolgens stelt hij al lerlei intieme en seksueel getin te vragen. De beller benaderde ook mannen. Dan meldt hij dat hij bezig is met een zedenonder- zoek, waar zij mogelijk meer in formatie over kunnen geven. Ook de mannen moeten intieme details vertellen. Volgens een woordvoerder van de Nijmeegse politie is het ui terst moeilijk de beller te pak ken te krijgen. Hij heeft via KPN Telecom zijn telefoonnummer laten blokkeren voor nummer herkenning. Omdat niemand weet wie het volgende slachtof fer wordt, is het plaatsen van een telefoontap onbegonnen werk, zo zegt de woordvoerder. Wel is de politie sinds enige tijd bezig de dingen die de beller over zichzelf vertelt met elkaar te vergelijken, in de hoop te kunnen achterhalen waar de man zich bevindt. ANP AMSTERDAM - Bruiden zijn big business, weet het bedrijfsleven. Dus is er elk jaar de beurs Love Marriage in de RAI te Amsterdam. Daar kunnen trouwlustigen en andere belangstellenden zien wat er allemaal in bruiloftsland te koop is. De bezoe- door Franpoise Ledeboer AMSTERDAM - De Amsterdamse poli tie heeft in de nacht van zaterdag op zon dag twee taxi-chauffeurs van de Taxi Centrale Amsterdam (TCA) aangehou den en hun voertuigen in beslag geno men. Het was een 'relatief rustig' week einde, aldus de politie. Nabij de Amstel negeerde een chauffeur een bevel en reed in op een agent. De tweede chauffeur werd aangehouden bij de standplaats in de Utrechtsestraat. Volgens politiewoordvoerder Wilting weigerde de man ondanks herhaalde waarschuwingen het gat in de rij wach tende taxi's op de standplaats op te vul len en liet alleen TCA-collega's invoegen. De politie stuurde in de nacht van zater dag op zondag een peloton Mobiele Een heid de straat op om rellen tussen de TCA-chauffeurs en die van concurrent TaxiDirekt de kop in te drukken. Op het Rembrandtplein nabij de Utrechtse straat dreigde de situatie na de aanhou ding uit de hand te lopen toen chauffeurs hun aangehouden collega te hulp wilden schieten. In tegenstelling tot vorige week zaterdag, toen driehonderd chauffeurs urenlang de Marnixstraat bij het hoofd bureau van politie blokkeerden om de vrijlating van twee aangehouden colle ga's te eisen, wist de politie escalatie te voorkomen en gingen de chauffeurs weer aan het werk. Vorig weekeinde ging een aantal met elkaar op de vuist en verniel den TCA-chauffeurs enige auto's van TaxiDirekt. Burgemeester Patijn zei gisteren in het televisieprogramma Buitenhof dat het college van B en W van de hoofdstad blijft zoeken naar elke opening die een einde kan maken aan de taxi-oorlog. „De wet die concun-entie toestaat is echter in werking getreden en de chauffeurs weten al sinds 1996 dat die er aanzat te komen. Wij kunnen dan ook niets anders doen dan de openbare orde handhaven. Het is overigens maar een kleine groep van nog geen vijf procent die stennis blijft ma ken. De rest houdt zich wel keurig aan de regels." De TCA-directie reageerde dit weekein de meteen negatief op de handreiking van minister Netelenbos van Verkeer waarin zij de chauffeurs zaterdag een versoepeling van de belastingaftrek voor de 'oude' taxivergunningen beloofde. De chauffeurs hebben daar vaak vele tonnen voor betaald. In plaats van over vier jaar door Rixt Albertsma HEERHUGOWAARD - Het loopt nog geen storm op het flexkantoor in Heerhugo- waard. Maar dat verandert snel, voorspelt directeur Wil van der Meer. Binnen twee jaar staan er zo'n tien kantoren in Nederland. Nu is het nog even wachten op de eerste flexwer- kers op de burelen van Wor- klink Offices. Een typische slaapstad, ty peert Van der Meer Heerhugo- waard. 's Morgens gaat men in drommen in de richting van Alkmaar en Amsterdam om 's avonds weer in de file terug aan te sluiten. „Het is toch raar dat we dat toelaten", reageert Van der Meer op het mobiliteitspro bleem in Nederland. „Aan sla pen komen we door al dat rei zen nauwelijks meer toe." Van der Meer zag de oplossing in de Verenigde Staten. Niet zozeer door alle files als wel door de afstanden huren be drijven daar werkplekken dichter bij het huis van hun medewerkers. Binnen een be staand kantoor huren ze dan één, twee of tien bureaus, op dat him medewerkers geen ki- lometers meer hoeven te rijden óf in de file staan. Niet iedereen hoeft namelijk 'fysiek' aanwezig te zijn op het kantoor. Enrico Baak, account manager bij het bedrijf denkt dan aan de 'back-office' func ties. „Het werk dat achter de schermen gebeurt." Mensen die gegevens moeten invullen, kunnen dat ook ergens anders doen. Maar ook automatiseei'- ders, systeembeheerders of projectleiders zijn niet aan het hoofdkantoor gebonden, zegt Baak. Ook voor telefonische 'help- desken' ziet Van der Meer zijn kantoor als een oplossing voor het grote verloop. „In de regio Ruimte genoeg achter de pe's bij Worklink Offices. kun je bijvoorbeeld herintre dende vrouwen aannemen die graag willen werken, maar geen kilometers willen reizen. Steeds vaker werken werkne- foto Phil Nijhuis/GPD mers thuis. Toch zijn er volgens Van der Meer werknemers en werkgevers die thuiswerken net weer te ver vinden gaan. „Er is veel minder scheiding tussen werk en privé. Sommige werknemers en werkgevers vinden dit niet prettig." Leeg Van der Meer, afkomstig uit de automatiseringswereld, is het flexwerken wel gewend, In die wereld is het al langer gebrui kelijk om vanachter je pc thuis te werken. Toch loopt het niet storm in Heerhugowaard met flexibele werknemers. Sinds de opening eind vorig jaar zit er nog niemand in de kantoortuin op de begane grond. Ook boven is het stil. Houten bux-eaus met glimmende computers staan te wachten om gebruikt te wor den. Voor iets meer dan dui zend gulden per maand kan een werknemer aan de slag. Dat is zo'n vijftig gulden per dag. Zes ton heeft Van der Meer ge- investeerd in het gebouw. Hij zou het zo in zijn totaliteit kun nen verhuren. „Een bank wilde al de complete bovenverdie ping huren. Daar begin ik niet aan. Dan is het binnen de kort ste kei"en gewoon een afde lingskantoor van een of ander bedrijf." Van der Meer wil be wijzen dat zijn visie de juiste is. „Ik weet dat zo'n flexkantoor populair wordt, maar dan moet je het wel eerst de kans geven." 'Fysiek' is er inderdaad nog geen belangstelling, beaamt Van der Meer. Maar de interes se van bedrijven is er zeker, verzekert hij. „Momenteel voe ren we gesprekken en komen bedrijven kijken. Mensen moe ten er bijvoorbeeld aan wen nen dat ze van een groot ge bouw naar een klein kantoor zullen gaan. En dat ze sommige collega's niet zo vaak meer zien." Ook materiëlere zaken spelen een rol. „Een aantal mensen raakt de auto van de zaak kwijt. En dan staan sommigen toch liever in de file", aldus Van der Meer. GPD VENLO - Een groep Nederlandse Koerden heeft gisteravond een uur lang de A67 bij de grensovergang Venlo in de richting Duitsland geblokkeerd. De demonstranten maken deel uit van het Solidariteitscomité voor Ilhan Yelkovan, een Turkse Koerd die in Duitsland een levenslange gevangenisstraf uit zit. Door de actie ontstond een file van een paar kilometer. Yelkovan zit in Duitsland vast voor de moord op een lid van de Turkse rechtsextreme organisatie Grijze Wolven. Volgens de actievoerders is er geen enkel bewijs tegen Yelkovan. Zij den ken dat de ware reden voor de celstraf is dat hij politiek actief is voor het Revolutionair Volksbevrijdingsfront. Deze groep vecht voor een vrij Turkije zonder westerse invloeden. GPD DEN HAAG - Staatssecretaris Faber (Natuurbeheer) stelt de Tweede Kamer volgende maand voor om flink meer gebieden aan te wijzen waar vogels beschennd moeten worden. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij kan Nederland door de aanwijzing de achterstand inlopen die bij de uitvoering van de Europese vogelrichtlijn is ontstaan. Als de Tweede Kamer met de aanwijzing van de vogelgebie den instemt, dan is een procedure voor het Europese Hof waarschijnlijk van de baan. De Europese Commissie heeft vrijdag bekendgemaakt Nederland voor het hof te dagen, om dat ons land de Vogelrichtlijn onvoldoende uitvoert. ANP AMSTERDAM - Burgemeester Patijn van Amsterdam vindt dat het slot van het illegalendebat moet zijn dat de kleerma ker Giimüs terug komt naar Nederland. Dat zei hij gisteren op persoonlijke titel in het televisieprogramma Buitenhof. Gümüs en zijn gezin keerden in 1997 na een jarenlange juridi sche en politieke strijd terug naar Turkije. Patijn zei dat de kleermaker uit de Amsterdamse Pijp vanaf het begin af aan duidelij k had gemaakt dat als die strij d nega tief zou uitvallen, hij het land zou verlaten. Als hij net als anderen was ondergedoken had hij een verzoek kunnen indie nen om alsnog een bei'oep op de regeling van de burgemees terscommissie te vallen. ANP VEGHEL - Het bedrijf Petfood Service in Veghel haalt 3500 zakken kattenvoer van het merk Kazan en vij ftien zakken van het merk Vakman uit de winkels. Vier katten kregen afgelo pen week verlammingsverschijnselen nadat zij het voer had den gegeten. Waarschijnlijk zit het antibioticum salinomycine in het voer, dat de verlammingsziekte polyneuropathie bij katten veroor zaakt. Ruim drie jaar geleden kwam dit middel ook in katten voer terecht. Driehonderd katten bezweken aan de ziekte. Dierenartsen menen dat de gevolgen nu niet zo ernstig zijn, omdat de hoeveelheid antibioticum beperkt is. ANP ZWOLLE - Op de Melkmarkt in het centrum van Zwolle is in de nacht van zaterdag op zondag een massale vechtpartij uit gebroken. Zo'n tachtig mensen raakte slaags met de politie. Zeven verdachten, tussen de 15 en 41 jaar, zijn aangehouden. Een 31-jarige verdachte uit Zwolle moest met diverse ver wondingen, veroorzaakt door een politiehond, in het zieken huis worden behandeld. De vechtpartij ontstond nadat een groep uit een café was ge zet omdat er onenigheid was ontstaan. Ze sloegen daarop de ruit van de kroeg in. Enkele agenten probeerden de amokma- kers bij de toegangsdeur weg te krijgen. Daarop keerde de he le groep zich tegen de politie. GPD kers werden zaterdag en gisteren onthaald op een modeshow. Aankomende bruiden - maar natuurlijk ook beursgangsters zonder plannen - konden zich laten opmaken alsof het werkelijk de grote dag was. foto Evert Elzinga/ANP Bandoeng Een leg eitje van gedeserteerde soldaten, onder leiding van voormalig KNIL-kapitein Westerling, heeft een poging gedaan de Indonesische stad Bandoeng in handen te krij gen. De zeshonderd mannen trokken gisterochtend vroeg de stad in en bezetten onder meer het hoofdbureau van de politie. Westerling zou de hui dige regering-Soekarno wil len afzetten en zelf een nieuw bestuur vormen. Zijn manschappen waren flink be wapend. Toen Indonesische troepen een tegenaanval voor bereidden, heeft Westerling de stad weer verlaten. Nederland heeft de actie scherp afge keurd. Miljonairs Vier Belgen zijn miljonair zon der dat ze het weten. De vier hebben in 1945 een prijs van een miljoen francs gewonnen in een loterij van het Gemeen tekrediet in Brussel, maar zijn de prijs nooit komen ophalen. Waai'schijnlijk zijn ze verge ten dat ze ooit aan de loterij hebben meegedaan. Voederbieten Boeren in Zeeuws-Vlaanderen klagen dat hun voederbieten slecht houdbaar zijn. Zij moe ten de goede exemplaren uit de oogst selecteren, wat veel geld kost. Oorzaak van het snelle rotten is waarschijnlijk een bacterie in de bodem. mogen de chauffeurs de belastingaftrek van de minister over acht jaar spreiden. Volgens de directie zet haar voorstel al leen zoden aan de dijk voor grote taxibe drijven met hoge omzetten en winsten: „De kleine man zal echter veel langer moeten doorrijden om uit de kosten te komen." Ook de belofte van Netelenbos dat er een voorlopig taxi-kenteken wordt ingevoerd om snorders' te weren, kon in de ogen van de TCA-directie geen genade vinden: „Er zijn al geen snorders meex; die hebben inmiddels allemaal een vergunning gekregen." Volgens Netelen bos zal zo'n voorlopig kenteken juist wel effectief zijn: „De chauffeurs moeten im mers kunnen aantonen dat ze een jaar lijkse omzet van ten minste vijftigdui zend gulden hebben. De gemiddelde snorder komt daar niet aan." GPD Uitgever: J. C. Boersema Hoofdredactie: A. L. Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Redactiefax. (0118) 470102 Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118) 472404 Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA KN Goes Tel. (0113) 273000 Fax. (0113)273010 Terneuzen: Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB Terneuzen Tel (0115)686000 Fax. (0115)686009 Hulst: 's Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel. (0114)373839 Fax. (0114) 373840 Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111)454647 Fax. (0111)454659 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zierikzee en Hulst: van 8.30 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Internet (http://www.pzc.nl): Postbus 18 4380 AA Vlissingen redactie, redactie@pzc.nl exploitatie- internet@pzc.nl Bezorgklachten: 0800 - 0231231 of maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118) 484000 Fax(0118)470100. Abonnementsprijzen bij automatische incasso: (tussen haakjes prijs met acceptgiro) per maand- 36,70 (n.v.t.) per kwartaal: 100,00 101,65) per jaar 380,00 (ƒ381,65) Voor toezending per post geldt een toeslag Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode. Losse nummers: maandag t/m vrijdag: 1,85 per stuk zaterdag: 2,75 per stuk Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47 70 65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd bij de advertentieorderafdeling Tel: 0118-484321 Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener NV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 3