Dreischor houdt Renesse in toom Volleyballers Kwiek laten punt liggen Zierikzee vervolgt jacht op trainer 1*$ «A' jgh Nipte nederlaag vrouwen WIK tegen koploper 1 Pijnlijk verlies voor Mevo Delta Sport in de slotfase onderuit Schouwse derby in zesde klasse eindigt in 1-1-gelijkspel W>' vmm Zaalvoetballers van Eetcafé alleen aan kop Volharding geeft winst in slotfase weg Handballers EMM 2 gaan weer onderuit Zevende plek Fop Fonteijne uitslagen door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Het zit Zierikzee niet mee om een opvolger te vinden voor vertrekkend trai ner Bert Pentury. Nadat eerder Ko Stout jesdijk koos voor een andere vereniging, heeft ook Raimond Massop te kennen ge geven te willen wachten op RBC waarbij hij in de belang stelling staat. Massop is door RBC, de be- taaldvoetbalorganisatie bij wie hij eerder de C-junioren onder zijn hoede had, bena derd om de landelijke A-jeugd te trainen. Voor de 35-jarige trainer, die eerder te kennen gaf behoorlijke ambities te hebben op trainersgebied, is het wachten op een antwoord uit Roosendaal. Zeker is in elk geval dat Massop vertrekt bij Kloetinge waar hij momenteel trainer is van de tweede selec tie. Massop: „Tegen Zierikzee heb ik gezegd dat ze voor zichzelf moeten zorgen en op zoek moe ten naar een andere trainer. Kees Kommer gaf ook aan dat hij niet op mij kon blijven wachten." De voorzitter van Zierikzee was wegens vakantie dit weekeinde niet bereikbaar voor commentaar. Al met al een tegenvaller voor Zierikzee dat zijn zinnen gezet had op de ex-speler. „Het gaat definitief niet door", gaf Zie- rikzee-secretaris Nico Tim merman zondagmiddag toe. Bestuurslid Peter Goedege- buure gaf verdere uitleg. „Rai mond heeft woensdag een ge sprek gehad met Kees Kommer en heeft te kennen gegeven dat hij met RBC gesproken heeft en daar een goed gevoel aan heeft overgehouden." Zierikzee is weer terug bij af en zal op nieuw gesprekken gaan voeren met nieuwe kandidaten. Een aantal andere clubs op Schouwen-Duiveland heeft het trainersplaatje inmiddels wel rond. Rini Verwest is ook komend seizoen trainer van de huidige zaterdag-derdeklasser WIK'57 De trainer uit Zierikzee is mo menteel bezig aan zijn eerste seizoen in Kerkwerve. Nico Schoute is ook komend seizoen werkzaam bij Mevo. De Zieri- keeënaar begint dan aan zijn derde seizoen bij de zaterdag vierdeklasser. door Pieter van Klinken RENESSE - De Schouwse der by Renesse-Dreischor wordt een spektakelstuk. Althans, dat was de mening van de suppor ters voor aanvang van Renesse - Dreischor in de zesde klasse van het zondagvoetbal. De toe schouwers kwamen bedrogen uit. Zowel de thuisploeg als de bezoekende ploeg liet geen vuurwerk zien. De matte wed strijd eindigde in een 1-1-ge- Iijkspel. De wedstrijd begon een halfuur later dan gepland. Scheidsrech ter Michel Nieuwenhuize uit 's- Heer Arendskerke kwam niet opdagen. Eén telefoontje was genoeg om te weten dat hij ook niet meer zou komen, want de jonge arbiter was aan het zaal voetballen, meldde zijn vader. De vervanger werd enkele tele foontjes later gevonden. Gerard Cobussen uit Scharendijke was bereid om naar Renesse te gaan en de fluit ter hand te nemen. „Ik sta te trillen op mijn benen", zei Cobussen over de spanning voor de Schouwse derby. De thuisploeg was gisteren de torenhoge favoriet. De vorige ontmoeting tussen beide ploe gen in Dreischor werd met een 1-8-overwinning voor Renesse afgesloten. Bovendien bezet Re nesse de eerste plaats in de com petitie en staat Dreischor op de vijfde stek, met twaalf punten minder. Het enige nadeel dat Renesse had was dat er vijf spe lers niet bij konden zijn wegens vakantie, onder wie ook topsco rer Peter Moerland. Het begin van de wedstrijd was voor Renesse. Dreischor kwam er niet aan te pas en was louter veroordeeld tot verdedigen. Het grootste deel van de wedstrijd speelde Dreischor met acht man achter de bal. Het duurde 25 mi nuten voordat Dreischor in de persoon van Leen van der Helm het eerste schot op het doel van Renesse schoot. Renesse kreeg wél kansen. Het was voor de roodhemden alleen jammer dat de meeste doelpo gingen buiten de palen of in de handen van doelman Dennis Verwest belandden. Het kon niet lang duren dat Renesse op voorsprong zou komen. Het duurde voor de thuisploeg toch nog tot de laatste minuut van de eerste helft totdat de verlossen de openingstreffer werd ge maakt. Met enig fortuin kreeg Renesse een strafschop van scheidsrechter Cobussen. Cris- pijn de Jonge schoot de bal te gen de handen van Dreischor- verdediger Fred van der Helm. Mischa van de Hoek schoot de strafschop vervolgens onberis pelijk binnen: 1-0. Een spelmoment uit het duel tussen Renesse en Dreischor (1-1). foto Marijke Folkertsma Na een kwartier spelen in de tweede helft werd de gelijkma ker echter alweer gescoord. Ra zendsnel maakte Lucien Vroegh zich los van de verdediging van Renesse. Het doelpunt maken was nog slechts een formaliteit. In het vexvolg van de wedstrijd konden de bezoekers meer druk zetten. Renesse kreeg het zo waar nog een paar keer moei lijk. Scoren konden de beide teams echter niet meer. Het bleef bij een 1-1-gelijkspel. „Pech", vond Renesse-aanvoer- der Leon Bakker het. Hij had geen verklaring voor de vele, onbenutte kansen. „We hadden zelfs nog geluk dat we een pe nalty mee kregen, anders had den we misschien nog wel verlo- ren." Renesse had het geluk dat ook de nummer twee van de competitie, RIA Westdorpe, ge lijkspeelde. Anders waren de Schouwenaren ook de eerste plek nog kwijtgeraakt. „Maar als we zo spelen als vandaag", zei Bakker, „dan kunnen we on ze kampioenschapsaspiraties wel in de kast opbergen". Renesse - Dreischor 1-1 (1-0). 45. Mischa van de Hoek 1-0, 59. Lucien Vroegh 1-1. ScheidsrechterGerard Cobussen ScharendijkeAantal toeschouwers: 46. Renesse: Jeroen Verboom; Mark van Ruiven. Leon Bakker, Arjan van der Stolpe, Pascal van der Broeken (74. Michael Steenbakker); Gido Wil- lemse, Vincent Goedegebuure, Cle ment Rijnbergen, Sven Verseput; Mischa van de Hoek, Crispijn de Jonge. Dreischor: Dennis VerwestJenny Verwest, Fred van der Helm, Leon Kloet, Leen van der HelmMarcel de Vlieger (74. Bajunga Tékadiamona), Sander Uil, Frank van der Helm, Jan Witte; Lucien Vroegh (78. Mark van der Linde), Serge van de Bos. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - De vrouwen van ZSC'62 zagen zaterdag de uit wedstrijd tegen Veere afgelast worden en voor de drie teams die wel in actie kwamen was er weinig succes weggelegd. In de tweede klasse verloor WIK nipt van de koploper en twee klassen lager waren zowel DFS als SKNWK niet in staat om tegen de beide kampioenskandidaten, Kloetinge en Smerdiek, voor een stunt te zorgen. WIK'57-Zwaluwen 1-2: Zonder trainer Wim Kommer - hij was geveld door een rugkwetsuur - speelden de vrouwen van WIK'57 uit Kerkweive een pri ma partij. Koploper Zwaluwen werd gedurende de eerste helft van scoren afgehouden. Waar nemend coach Denny de Vos, die komende week ook de training zal leiden, zag in de tweede helft een iets beter spelend Zwalu wen. In de 67e minuut kreeg keepster Petra Dugardein de eerste treffer om haar oren. Het antwoord van de thuisploeg liet niet lang op zich wachten, maar het ontbrak zowel Rianne Hart als Saskia Kloet in vier minuten tijd aan het geluk in de afwer king. In de 71e minuut verdub belde Zwaluwen de marge en tot overmaat van ramp moest WIK het laatste kwartier met tien vrouwen verder. Bianca Kloet vloerde een doorgebroken Zwa- luwen-aanvalster en werd met de rode kaart van het veld ge zonden. Toch was WIK met een numerieke minderheid qua speelsters nog in staat om twee minuten voor tijd de 2-1 te sco ren. Uit een pass van Saskia Kloet trof Jaime van Beveren doel. DFS-Kloetinge 2 0-3: De Beve- landse koploper uit de vierde klasse was een maatje te groot voor DFS. Een vroege treffer, keepster Marianne van Nieu- wenhuijze werd geklopt door een afstandsschot, leverde het tweede team van Kloetinge een snelle voorsprong op. Toch speelde DFS volgens aanvoer ster Janne Goedhart verre van slecht. „We speelden gewoon goed, tikten lekker en speelden in een hoog tempo. Maar tegen deze ploeg hoefden we niet al te veel te venvachten." De eerste helft van de harde wedstrijd werd door een rommelige twee de goal afgesloten met een 0-2- stand. In de tweede helft bleek de thuisploeg ook conditioneel nog eens de mindere van de Kloetingse vrouwen, maar dé schade bleef beperkt tot één te gentreffer. SKNWK-Smerdiek 0-6: De vrouwen uit Nieuwerkerk wa-1 ren niet opgewassen tegen top per Smerdiek, maar speelden volgens coach Piet van de Male naar behoren. „Het was een goe de wedstrijd van onze kant; maar het technisch verschil was simpelweg te groot." Eerder de ze competitie verloor SKNWK met 14-0 van de ploeg uit St. Maartensdijk en nu bleef de schade dus eigenlijk beperkt. „Smerdiek is voor ons gewoon te hoog gegrepen. Ze zijn tech nisch beter en ons veldspel was minder." SKNWK ging rusten bij een 0-3-achterstand. Na iust kreeg de SKNWK-keepster nog drie goals om de oren. Bij de thuisploeg speelden vooral Jan- tine van Marle, Martine de Valk en Saskia Wessels een puike partij. BURGH-HAAMSTEDE - De zaalvoetballers van Eetcafé hebben alleen de leiding geno men in de recreatieve competi tie van Burgh-Haamstede. De ploeg won zelf met 3-0 van Sportcentrum, maar directe concurrent won het toptreffeir met 7 Bier en een cola met 1-2. Eetcafé kwam daardoor drie punten los te staan van Delta Warenhuis, dat op zijn beurt 7 Bier en een cola op drie punten zag komen. Soccer X (5-3-zege op Firecon- trol) en Stulp/Schovers (3-1-ze- ge op Sportcentrum 2) passeer den Sportcentrum op de rang lijst. In de staart van het klasse ment steeg AZC een plaatsje door hun tweede zege van het seizoen. Tegen Port Zelande won de ploeg met 3-1. VLISSINGEN - In de zesde klasse A waarin maar liefst vier van de zes voetbalwedstrijden in 2-2 eindigden, is Oostburg dankzij een overtuigende 8-0- overwinning in Schoondijke winnaar geworden van de strijd om de tweedeperiodetitel. SDO'63-Volharding 2-2: Omdat SDO'63 in de eerste helft een aantal kansen onbenut liet ein digde de eerste helft zonder doelpunten. Na de rust opende Peter Ars de score namens de gasten. Na de gelijkmaker van Patrick van de Voort, schoot Michel Loontjens Volharding opnieuw op voorsprong. In de negentig ste minuut bracht Johnny Merckx de Zeeuws-Vlaamse thuisploeg met een rake kopbal langszij, 2-2. Schoondijke-Oostburg 0-8: Het in de onderste regionen bivak kerende Schoondijke bleek niet opgewassen tegen een veel ster ker Oostburg. Na een kwartier was het 0-3 door treffers van Ger van de Voorde en Stefan Ro che (2x). Toen in de 30e minuut bij de thuisploeg ook nog een speler rood kreeg, was het hek helemaal van de dam. Nogmaals Ger van de Voorde, Dimitri Overmeire (3x) en Niek Maenh- aut zorgden voor de 0-8-eind- stand. Ria W.-Terhole 2-2: De thuis ploeg begon sterk en kwam op voorspi-ong door Marino Dhoo- ge. Nog voor rust bracht Gio vanni Vei-braeken Terhole weer langszijKort na i*ust bracht Ar jan Roost Ria opnieuw op voor sprong, Patrick Freyzer bepaal de de eindstand op 2-2. Robur-Sluis 2-2: Een voor rust beter Robur leidde halverwege met 1-0 door Eus van Dijk. Kort na rust maakte Nabiel Neftah er 2-0 van. Sluis nam steeds meer het initiatief over en kwam na de aansluitingstreffer van Peter Slits op gelijke hoogte door Bob van de Kerkhove. Beide ploegen beëindigden het duel met tien spelers na twee rode kaarten wegens vechten in het veld. Kwadendamme-Groede 1-2: Al na twintig seconden opende Ivan Faas de score, waarna Bram Vërcruijsse er in de 2e mi nuut 0-2 van maakte. Na deze bliksemstart van de gasten kon Kwadendamme steeds meer het initiatief overnemen. Carlo Ver meulen bracht de aandringende thuisploeg in de 55e minuut te rug in de wedstrijd door 1-2 aan te tekenen. In de slotfase voor kwam de lat de verdiende ge lijkmaker van Kwadendamme. Ontevredenheid bij Bruse volleyballers na 3-2-zege door Klaas Verspoor BRUINISSE - Het kan verkeren in de sport. Vorige week waren de mannen van volleybalvereni ging Kwiek uit Bruinisse tegen topper Alexandria'66 tevreden met een 1-3-nederlaag. Een week later, na een 3-2-overwin- ning op Switch 89, gaf Kwiek- speler Tonie van Breda aan ver re van tevreden te zijn. „Hier zijn we absoluut niet te- vreden mee", stelde Van Breda onomstotelijk vast. De winst was er en twee punten werden binnengesleept, maar het was volgens de speler/coach te wei nig. „Een punt te weinig voor ons. En daar was duidelijk wat voor te zeggen." Voorafgaand aan het duel in de eerste klasse A uit de Regio Zuidwest was het gat tusseri Kwiek en de Zwijndrechtse te genstander namelijk twee pun ten in het voordeel van Switch'89. Het belang van de wedstrijd was voordf dan ook bekend bij de Bruse spelers, want bij de volle winst zou Switch'89 voorbijgestreefd worden op de ranglijst. Kwiek, dat een niet al te bijster goed sei zoen draait, bezette voor aan vang de negende plaats op de ranglijst. Rommelig Kwiek tegen Switch'89 werd een rommelige partij. In de eer ste set pakten de gasten het ini tiatief en hielden tot 7-6 Kwiek achter zich. De Bruse basis, be staande uit Tonie van Breda, Michel van Duivendijk, Rene Giljam, Eelco van Lenten, Erik van Breda en Michel Versaevel, nam daarna het heft in handen en met 15-8 werd het eerste wedstx'ijddeel binnengesleept. In de tweede set liep het zeker in De volleyballers van Kwiek waren ondanks de overwinning niet tevreden. de beginfase niet bij de thuis club en razendsnel nam Switch'89 een 10-2-voor- sprong. Kwiek knokte zich met weinig hoogstaand spel nog wel terug tot 14-8. Uiteindelijk pak te Switch'89 pas bij het vijfde setpoint de tweede set. De derde set maakte Switch'89 veel fouten en Kwiek profiteer de dankbaar. Bij een 11-4-voor sprong kwam Leen de Jonge in het veld voor Tonie van Breda en op 14-5 benutte Kwiek het tweede setpoint en pakte daar mee een 2-1-voorsprong in sets. „De vierde set ging vrij gemak kelijk bij ons, maar we liepen ons uit onmacht te ei-geren over onjuiste en juiste beslissingen van de arbiter. Daarmee haal den we onszelf uit het spel", aldus Van Breda. Een 10-5- voorsprong kon door Kwiek niet uitgebouwd worden en na dat Kwiek nog met 12-7 had voorgestaan stelde Switch'89 door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - De prachtige overwinning van Wea/Mevo'80 van vorige week kreeg geen goed vervolg. Tegen Rijnmond 4 gingen de Zierikzeese volley ballers in de derde divisie H le lijk onderuit: 3-1. Ook de vrou wen van Mevo'80 verloren kansloos en het tweede man- nenteam van dezelfde vereni ging was in de derby tegen Kwiek 2 eveneens niet opge wassen tegen de tegenstander. Rijnmond 4 - Mevo'80 3-1: In sporthal Groenoord in Schie dam won Mevo'80 met 15-11 nog wel vrij eenvoudig de eerste set, maar lieten de mannen van trainer Arie de Kreij het daarna lelijk afweten. „We hadden het zelf ook niet verwacht. Er was niet echt sprake van onder schatting, maar we waren meer op zoek naar het gevoel van vo rige week", liet Mevo-speler Joost Timmermans weten. Zo wel de tweede, derde als vierde set kenden volgens de spelver deler een identiek veidoop. Tot rond de 11-11 ging de stand ge- lijkop, maar kon Mevo'80 niet doordrukken. Timmermans: „Rijnmond maakte het steeds af door fou ten van ons." Met 15-11 15-11 15-13 verloor Mevo'80, dat speelde zonder Ralph Koper en Reginald Weeber, de i-esterende sets. Kwiek 2-Mevo'80 2 3-0: Van een echte wedstrijd was in Bruinisse nauwelijks sprake. In dertien minuten pakte Kwiek met 15-2 de eei-ste set en de tweede set duurde zelfs nog korter. In ruim tien minuten tijd ging de winst met 15-5 naar de tweede Biuse keuze. Het verschil tussen beide teams was duidelijk een stuk routine, zo ondei'kende ook Me- vo'80-coach Wim van der Zan- de. Hij zag zijn team in de derde set een 8-0-voorsprong nemen, maar punt voor punt sloop Kwiek naderbij. De derde set, die met 27 minuten langer duur de dan de twee sets daarvoor, werd uiteindelijk toch een prooi voor Kwiek. Met 15-12-winst in de derde set pakte Kwiek de 3-- 0-oveiwinning. Vrouwen Intermezzo-Mevo'80 3-0: Zon der de afwezige Elise Minnaar (blessure) en Jessica Proos (win tersport) wist trainer/coach Cor Juffermans al vooraf een zware foto Marijke Folkertsma met de 15-13-winst een punt veilig. In de beslissende set ging het tot 9-8 gelijkop, maar Kwiek bleek toch te beschikken over de langste adem: 15-10. „Deze par tij moeten we maar snel verge ten. Switch was verre van com pleet en speelde met een fan tasieteam". zei Van Breda. wedstiijd tegemoet te gaan. In Dirksland was zijn team tijdens de eerste set duidelijk niet bij de les en met 15-2 werd Mevo'80 dan ook aan alle kanten overlo pen. De tweede set ging tot 6-6 ge lijkop, maar persoonlijke fou ten aan Zierikzeese kant zorg den ervoor dat Intermezzo daarna gemakkelijk wegliep en met 15-7 de set winnend afsloot. Over de derde set was Juffer mans tevreden. „Daarin gingen we pas echt volleyballen, namen we wat meer risico met onze ser vice en speelde Intermezzo aan vallend wat minder." Na een tu multueuze slotfase van de partij verloor Mevo'80 met 17-15 de laatste set. door Wim Kakebeeke VLISSINGEN - Goed handbal len en toch nog verliezen. Delta Sport kan er een aardig woordje over meepraten. Het was im mers niet de eerste keer dat de handballers van Delta Sport zondag werden geconfronteerd met dit feit. Voor de derde keer dit seizoen trok de ploeg van trainer Eric Dingemanse aan het korste eind. Gisteren kwam in eigen huis koploper DES'72 2 met de schrik vrij: 20-19. „Je houdt aan het duel sportief gezien een goed gevoel over, maar ik koop er totaal niks voor," sprak trainer Dinge manse na afloop. De schade bleef voor de Zierikzeeënai'en niet beperkt tot twee verlies- punten. De toch al gehavende Schouwse formatie verloor ook nog Harald van Z wieten met een enkelblessure. „Die jongen speelde in alle opzichten een sterke partij." Eerder in de competitie was Er- win Bos in Pijnacker het haasje met een enkelkwetsuur. Lenn- art de Graaff tobt al weken met een vervelende knieblessure. Jan Groenendijk (pols) en hoek- speler Tommy Verwest (ooront steking) waren gisteren wel van de partij, maar verre van topfit. De start van de wedstrijd was helemaal voor DES, dat vorige week nog de punten deelde met de reserves van EMM (21-21). Ricky Evertse kreeg geen vat op zijn directe opponent. De ene na de ander bal belandde vanuit de rechterhoek achter doelman Piet Bos. Het tij keerde echter snel voor de blauwhemden. De veer kracht was tekenend voor Delta Sport. „Daar moeten wij het juist van hebben," opperde Din gemanse na afloop „Knokken als collectief." Op slag van rust was de partij bijna weer in even wicht: 12-11. Koploper DES bleef de hele tweede periode worstelen met Delta Sport. Bij 18-19 kwam de kentering. Ook een gelijkspel was de ploeg van Eric Dinge manse niet gegund. Aanleiding voor de kater was de rode kaart (diie tijdstraffen) voor Jan Groenendijk. „De ploeg was even de organistie kwijt", vond Dingemanse." DES kwam op voorsprong en gaf dat niet meer uit handen. Echt hard kwam de nipte neder laag niet aan bij de Middelburg se oefenmeester. „Het is even roeien met de riemen die we hebben, maar hier komen we wel bovenop. Het vertoonde spel geeft aanleiding genoeg om de strijd met Hellas volgende week met vertrouwen tegemoet te zien." Scores Delta Sport: Lars van Zwie- ten 5, Bob van Lindt 4, Guido de Graaff 3, Bert Nuijens 2, Ricky Evertse 2, Harald van Zwieten 2 en, Tommy Verwest. MIDDELBURG - De handbal lers van EMM 2 leden in de der de divisie, waarin ook Delta Sport uit Zierikzee uitkomt, een nederlaag bij Hellas 3: 20-17. De reserves zitten de laatste we ken niet zo lekker in him vel. In de laatste vier duels werden slechts twee punten gepakt. De rol bovenin behoort tot de verle den tijd. De bank was mager bezet door blessures en afwezigheid. „Twee wissels tegen het gerouti neerde Hellas is geen basis om te winnen", aldus coach Fred van der Weel. NAALDWIJK - Schaatser Fop Fonteijne is op de zevende plaats geëindigd bij het Open Westlands kampioenschap. De veteraan uit Haamstede moest toezien hoe Paul Rutten uit Delft de zege greep. Piet van de Aarsen uit Burgh- Haamstede werd bij de recrean ten elfde. Kees Lagerwerf uit De Lier werd winnaar in zijn cate gorie. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede. Recreatieve compe titie: AZC - Port Zelande 3-1, Delta Wa renhuis - 7 Bier en een cola 1-2, Firecon- trol - Soccer X 3-5, Sportcentrum 1 - Eetcafé 0-3, Sportcentrum 2 Stulp/Schovers 1-3. Eetcafé Delta Warenh. 7Bier/cola Soccer X Stulp/Schov. Sportcentr. PortZélande AZC Sportcentr. 2 Firecontrol 11 10 0 1 30 79-29 11 9 0 2 27 53-30 11 8 0 3 24 56-31 11 6 1 4 19 41-36 11 6 1 4 19 36-34 11 6 0 5 18 38-39 11 3 1 7 10 38-47 11 2 1 8 7 30-55 11 1 2 8 5 29-64 11 1 0 10 3 24-62

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 35