Bloedeloos gelijkspel van RCS Walcheren maakt korte metten met Hulsterloo PZC Goes weer met lege handen Breskens te sterk voor Zeelandia Danny Magito wijst Terneuzen de weg HVV'24 voelt zich bestolen door arbiter USV Holland op rand van afgrond Sensationele winst biljarters Loontjens sport maandag 24 januari 2000 sbw 1 5 Souburgse derdeklasser geeft kansen op periodetitel uit handen iyHBHRa Van Leeuwen trainer van Hoofdplaat uitslagen van onze sportredactie PUTTERSHOEK - Ronald Ko- le bekeek de voetbalwedstijd tussen tweedeklassers Putters- hoek en Goes gisteren vanaf de reservebank. Trainer Hugo Ba- rends had de Goese doelman gepasseerd na de ongelukkige partij die hij vorige week speel de tegen HOV (4-2-verlies). Maar ook Kole's vervanger Mart-Jan Goud kon niet voor komen dat de Bevelandse hek kensluiter verloor: 4-1. Goes werd gisteren in één helft afgetroefd door een gretig Put- tershoek. De. Goese defensie, die geleid werd door Marco Schroevers, kwam handen en voeten tekort. Peter Heiszwolf zorgde na twintig minuten voor 1-0. Goes kreeg een mi nuut later de ultieme mogelijk heid om gelijk te maken, maar Michel Jonckman trof de paal toen hij alleen voor de Putters- hoek-goalie opdook. Dat moment was het breek punt in de wedstrijd. Orlando Uiterwerf tekende vlak na Jonckmans misser voor 2-0. Vlak voor rust tilde Peter Heiszwolf de score naar 3-0. Hugo Barends greep in de rust in. Hij haalde laatste man Mar co Schroevers en Wander Snoeck naar de kant. Mart van de Guchte en Pearl Doesburg waren hun vervangers. De aan val werd versterkt. De muta ties sorteerden effect. Goes kwam beter in de wedstrijd en de eerste Goese goal hing in de lucht. De droom viel in duigen toen Orlando Uiterwerf 4-0 maakte uit een aanval, waar aan volgens Hugo Barends een buitenspelsituatie vooraf ging. In de 51e minuut scoorde Mi chel Jonckman toch voor Goes (4-1), maar meer succes was de ploeg die na rust uitblonk door veel agressiviteit en werklust niet gegund. Barends: „In de eerste helft zat er geen rust in de ploeg. Na rust voetbalden we beter en ging de bal goed rond. Dat was een pluspunt." Puttershoek - Goes 4-1 (3-0). 20. Peter Heiszwolf 1-0, 25. Orlando Uitenverf 2-0, 35 Peter Heiszwolf 3-0,50 Orlando Uitenverf 4-0, 51. Michel Jonckman 4-1. Scheids rechter: R. van Meenen (Rotter dam). Aantal toeschouwers: 200. Goes: Mart-Jan Goud; Sebastiaan Verburg, Jacco de Kok, Marco Schroevers (45. Man van de Guch te) en Marcel Kole (65 Stefan Scholten); Rinze Back, Marco Groeneveld, Wander Snoeck (45. Pearl Doesburg) en Serge Berre- voets; Michel Jonckman en Michel Leonhart. Een speler van Patrijzen (witte broek) gaat achter de bal aan nadat hij zijn directe tegenstander opzij heeft gezet. foto Willem Mïeras door Jos van Belzen VLISSINGEN - Doordat RCS in Zundert niet verder kwam dan een doelpuntloos gelijkspel te gen koploper Moerse Boys, heb ben de Souburgers de kansen op de tweede periodetitel niet meer in eigen hand. Internos, dat een duidelijke 5-1- overwinning behaalde op Vlis- singen, gaat nu met één punt voorsprong op RCS aan de lei ding in de stand om de tweede periodetitel. In de laatste wed strijd voor deze periode speelt RCS thuis tegen Patrijzen, ter wijl Internos op bezoek moet bij Rood Wit W. Gisteren eindigde de onderlinge krachtmeting tussen deze ploegen in 's-Hee- renhoek in een 1-1-gelijkspel. Moerse Boys-RCS 0-0: In een gelijkopgaand duel legden bei de teams geen geweldig voetbal op de mat. De wedstrijd werd gekenmerkt door veel balverlies en weinig kansen. Pas in de laatste vijf minuten kwam het duel alsnog goed op gang. Niek Schraauwen kopte net over de lat en even later claimde de thuisploeg tever geefs een strafschop omdat Bas Schraauwen gevloerd zou zijn. Aan de andere kant stond de paal in de slotfase een treffer van RCS in de weg. Internos-Vlissingen 5-1: Vlis- singen werd gecoacht door Izak Rehatta. Comé Suijkerbuijk openden de score. Na een half uur miste Renato Dijkstra een goede kans. Suijkerbuijk maak te vervolgens snel 2-0. Na rust kwamen de Zeeuwen er niet meer aan te pas en liep de thuisploeg uit door Jurgen Aei*ts, Patrick van Drongelen en Corné Suijkerbuijk. Renato Dijkstra maakte 5-1. Patrijzen-Rood Wit W1-1: Al na dertig seconden spelen liep de thuisploeg achter de feiten aan toen Peter Vervaert de gasten op voorsprong kopte, 0-1. Patrij zen zocht de aanval, maar het duurde tot de 40e minuut voor dat Ronnie de Vos op aangeven van Wilfred van de Dries de ge lijkmaker kon aantekenen. Na rust had de thuisploeg duidelijk moeite om het spel te maken. Beste kans na rust was voor de niet imponerende gasten, maar Sjimmie Kikkert hield zijn ploeg met een fraaie redding op de been. door Aector Doorns. DRUNEN - Temeuzen heeft gisteren in Drunen onder aan voering van uitblinker Danny Magito een kostbare 3-2-zege behaald op RKDVC. De laatste man van Temeuzen was betrok ken bij alle doelpunten. Temeuzen. dat alleen Michel de Vries miste vanwege een schor sing, had in Drunen moeite met de slechte staat van het veld. De Zeeuws-Vlamingen keken bij de rust verrassend tegen een 2-1 achterstand aan. Na de 0-1-voorsprong van Ter- neuzen kwam RKDVC twee mi nuten later op gelijke hoogte door een schlemielig doelpunt. Uit een vrije trap van Bram Hendriks stuiterde de bal voor Peter Huls op, waarna de bal achter de Terneuzen-doelman de doellijn passeerde: 1-1. Antoine Thoen was daarna dichtbij een doelpunt, maar zijn inzet werd gestopt door doel man Van Huiten. De thuisclub nam voor rust nog de leiding. In een scrimmage voor het doel be- door Peter van Kouteren OOSTERHOUT - HW'24 ver loor gisteren in Oosterhout met 4-3 van een rechtstreekse con current, maar één week voor de beladen derby tegen Temeuzen had trainer Ko Stoutjesdijk vooral oog voor positieve aspec ten binnen zijn ploeg. De oefenmeester had zich groen en geel geergerd aan omstreden beslissingen van scheidsrechter Van Esch en prees zijn spelers dat ze zich zo goed hadden kun nen beheersen. „Ik ben blij dat er maar één gele kaart is geval len", keek Stoutjesdijk terug. HW'24 voelde zich gisteren be stolen door de arbiter. „We heb ben niet verloren van TSC", vond Stoutjesdijk. Van Esch zou een belangrijk aandeel in de eerste drie TSC- treffers hebben gehad. Joeri van Brummelen nam alle Ooster- houtse doelpunten voor zijn re kening. Bij de eerste goal zou Van Brummelen een overtre ding op Eddy van den Bosch landde de bal tegen de hand van Temeuzen-middenvelder Roel Alberti. De toegekende straf schop werd omgezet door Ro nald van Heeswijk: 2-1. Na rust drong Temeuzen aan. Magito belastte zich met een vrije trap. De bal werd gekeerd door de doelman, maar de goed gevolgde Thoen schoot de Zeeuws-Vlamingen langszij: 2-2. Temeuzen bleef de aanval zoeken. De veel mee opkomende Magito werd gestuit in het straf schopgebied. Thoen zorgde uit de strafschop voor 2-3. RKDVC-Terneuzen 2-3 (2-1). 12. Danny Magito (strafschop) 0-1, 14. Bram Hendriks 1-1.36. Ronald van Heeswijk (strafschop) 2-1, 60 An toine Thoen 2-2, 71. Antoine Thoen (strafschop) 2-3. Scheidsrechter: Y. Taheri (Kaatsheuvel). Gele kaan: Ronald van Heeswijk, Lars Verhoe ven, Jeroen Schroonen (RKDVC), Danny Magito (Temeuzen). Aantal toeschouwers: 200. Terneuzen: Peter Huls; Menno den Dekker, Danny Magito, Leo Kaijser, Peter Nieskens; Roel Albeni, Jos Kaijser, Mike But, Geertjan de Smet: Danny van de Velde, Antoine Thoen. hebben begaan. Bij de tweede en derde treffer wuifde de scheids rechter buitenspelsignalen van grensrechter Verbraeken van HW'24 weg. De Zeeuwen kwamen na een 4- 1-achterstand nog sterk terug. Nadat Dennis Rietjens uit een strafschop voor 2-1 had ge zorgd, verkleinden Carlo Blom- maert en Angelo Verbraeken de marge tot één doelpunt. TSC-HW'24 4-3 (2-1). 7. Joeri van Brummelen 1-0,10. Joeri van Brum melen 2-0, 43. Dennis Rietjens (strafschop) 2-1,47. Joeri van Brum melen 3-1, 50. Joeri van Brummele 4-1, 55. Carlo Blommaen 4-2, 70. Angelo Verbraeken 4-3. Scheids rechter: J.AW.van Esch (Waalwijk). Gele kaart: Angelo Verbraeken (HW24). Aantal toeschouwers: 125. HW'24: Jean-Pierre de Keijzer; Maarten Thomas, Dennis Rietjens, Eddy van den Bosch, Norbert Baert; Marvin Hamelink (60. Gino van de Broecke)Maarten Scheerders, An gelo Verbraeken, Johnny Lensen (15. Hubert van den Hemel); Carlo Blommaert, Jacky Lambert. door Jos van Belzen BRESKENS - In de vierde klas se A van het zondagvoetbal werden veel wedstrijden afge last. Breskens won van Zeelan dia: 2-0. Steen won met maar liefst 7-1 van Luctor'88. Breskens-Zeelandia 2-0: De thuisploeg had in de beginfase een overwicht. Nadat doelman Rinaldo Gilde in de 15e minuut de openingstreffer had voorko men door een strafschop van Mare Boeckhout te kerenkwam het duel meer in evenwicht. Ook na de rust begon Breskens sterk, maar het was Zeelandia dat de beste kans kreeg op de openingstreffer. Danny Gilde miste echter in kansrijke posi tie. Even later strafte Mare Boeckhout een misverstand in de Middelburgse defensie af door 1-0 te scoren. Pas in de door scheidsrechter Luijcks bij getelde extra tijd werd het duel beslist door een doelpunt van Angelo Comelis die de eind stand op 2-0 bracht. Steen-Luctor'88 7-1 (3-0). 15. Jack Courtin (e.d.) 1-0, 40. Werner Bis schop 2-0, 42. Nico Filip van Hiel 3- 0,47 Sergede Blaeij3-1,56.Wemer Bisschop 4-1. 74. Nico Filip van Hiel 5-1, 78. Nico Filip van Hiel 6-1, 86. Laurens van Remortele 7-1. Scheidsrechter: P. de Bok (Temeu zen). Aantal toeschouwers: 150. Ge le kaart: Jack Courtin (Luctor'88). van onze sportredactie UTRECHT - Het Utrechtse USV Holland, uitkomend in de hoofdklasse A van het zondag amateurvoetbal, balanceert op de rand van de afgrond. De voetbalclub heeft een schuld van ongeveer 250.000 gulden en SPORTREDACTIE tel: (0118) 484454 J.M. Dagevos (chef) J.F.D. Bakker (coördinator zuid) K.L. de Vries (coördinator midden) R.H.N. Boogert (coördinator noord) E.M.S. Pentury S. Remijnsen P.B. Godrie Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl is onder curatele geplaatst van de KNVB. Preses Nico van Sleg- tenhorst is deze week opgestapt. Hij bevestigt het bericht maar wil geen commentaar geven. Vorig jaar nog leek alles ten goe de te keren voor Holland. De ge meente stelde zich garant voor een lening van 70.000 gulden en daarmee leek het ergste leed ge leden, maar tot op heden werd geen cent afgelost en is de schuld aan de bank inclusief de rente al opgelopen tot 92.000 gulden. De club, tweevoudig kampioen bij de zondagamateurs, heeft voor 1 februari een buitengewo ne algemene ledenvergadering uitgeschreven en ere-voorzitter Wout Weldam is gevraagd deze te leiden. Tijdens deze bijeen komst wordt aan de leden ope ning van zaken gegeven. Er moeten bij die bijeenkomst te vens een nieuwe voorzitter, een penningmeester, een secretaris en vier commissieleden worden benoemd. Inmiddels controleert een ac countant van de KNVB de boe ken van Holland. Naast de schuld aan de bank staat de club onder meer voor zo'n 30.000 gulden in het krijt bij de Dienst Maatschappelijke Ontwikke ling van de gemeente Utrecht voor de veldhuur. De spelers krijgen een vergoeding van sponsors die officieel niet zijn verbonden aan de club, maar de reiskosten krijgen de voetbal lers wel vergoed van het be stuur. GPD van onze sportredactie GOES - De biljarters van Loon tjens Biljarts hebben gisteren in de eredivisie driebanden een sensationele 7-1-overwinning op kampioenskandidaat Min- kels Products behaald. Francis Forton, Ron Daniels en Ray mond Nicodem wonnen hun partijen, terwijl Roland Uytde- willigen er een remise uitsleep te. Brasserie Ockenburgh sleep te in de uitwedstrijd tegen Strauss/IJspaleis een 4-4 gelijk spel uit de strijd. Loontjens Biljarts had zaterdag nog kansloos met 8-0 van koplo per TAS en maakte zich voor afgaand aan het treffen met Minkels Products geen enkele illusie. Raymond Nicodem be gon zijn partij tegen Harry van de Ven, die zich enige tijd terug plaatste voor de Masters, voort varend. „Ik speelde een perfecte pot", vertelde Nicodem na af loop. „Het tempo was goed en ik barstte van het zelfvertrouwen. Normaal schat ik mijn kansen tegen Van de Ven nog lager in dan één tegen tien, maar ik had hem nu in de tang." Nicodem won uiteindelijk in 45 beurten met 50-39 van Van de Ven. Tegelijkertijd speelde Roland Uytdewilligen zijn partij tegen Arie Weyenburg en naarmate die vorderde kregen beide spe lers steeds meer last van zenu wen. Het duel eindigde uitein delijk in een remise waardoor Loontjens bij de pauze op een 3- 1-voorsprong stond. Die voorsprong moest door Francis Forton en Ron Daniëls worden verdedigd tegen respec tievelijk Semih Sayginer, de huidige nummer drie van de we reld, en routinier Ludo Dielis. Forton had een prima start met negentien caramboles in even zoveel beurten en Sayginer kon niet volgen. Op een gegeven mo ment bedroeg het gat tussen Forton en Sayginer vijftien punten en Forton speelde de partij zeer geroutineerd uit: 50- 30. De in een uitstekende vorm verkerende Ron Daniëls nam te gen Dielis een 20-9-voorsprong, bouwde die voorsprong uit naar 40-32 en maakte de partij uit eindelijk met een serie van vijf caramboles uit. Onderschat Raymond Nicodem: „Zaterdag had Minkels nog een makkelijke overwinning geboekt en ik denk dat de ploeg het tegen ons een beetje heeft onderschat. Voor ons was dit overigens een re cordoverwinning met een re cordmoyenne waarmee we een potentiële kampioenskandi daat de nekslag hebben gege ven. De ploeg heeft vandaag het behalen van de play-offs zo goed als verspeeld." Brasserie Ockenburgh verloor afgelopen zaterdag met 6-2 van Business en Fun Promotions, omdat alleen Roland Forthom- me zijn partij wist te winnen. In de partij van gisteren tegen Strauss Ijspaleis leek Ocken burgh opnieuw tegen een neder laag aan te lopen, aangezien het team bij de pauze tegen een 4-0- achterstand aankeek. Ron Schumann was er tegen Jean-Paul de Bruin niet aan te pas gekomen (50-24) en Martin Spoormans werd in 44 beurten overklast door Gerwin Valen- tijn (50-35). Toch wist Brasserie Ockenburgh er nog een gelijk spel uit te slepen, omdat zowel John Tijssens als Roland Forthomme een overwinning behaalden. Tijssens was met 50-30 veel te sterk voor Jef Philipoom en Forthomme won van Eddy Lep- pens. De partij ging lange tijd gelij k opmaar vooral door goed defensief spel wist Forthomme de winst nog veilig te stellen: 50- 46. HOOFDPLAAT - Benny van Leeuwen wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer van Hoofdplaat. Van Leeuwen, dit seizoen bij Sluiskil als tweede trainer vroegtijdig gestopt, volgt Carlo Vanhijfte op. Vanhijfte is bezig aan zijn eerste seizoen bij de vijf deklassen Juniorenvoetbal A-junioren. Derde divisie C: Baronie-RCS 1-5, Halsteren-Barendrecht 0-1. Leonidas 13-29 Longa 13-17 Voab 14-29 Baronie 14-16 RCS 15-29 TSC 14-12 Barendr. 15-28 Papendr. 14-12 Halsteren 12-25 DFC 13- 9 Sarto 13-20 Terneuzen 14- 7 B-junioren. Derde divisie D: RBC-Baronie 2-3. RBC 15-34 Terneuz. 14-18 Voab 14-33 Middelb. 13-17 Wilhelm. 14-25 ASWH 14-16 Baronie 14-23 HVCH 14-16 RCS 14-19 Longa 13-12 WSC 14-18 OSC'45 13- 2 Domburg-aanvoerder Ko Brand (rechts) probeert de bal bij een aanval van Clinge met een sliding te onderscheppen. foto Charles Strijd Vlissingse vijfdeklasser enige bedreiging voor leider Clinge door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de strijd om het kampioenschap in de vijf de klasse A lijkt alleen Wal cheren (5-1-zege bij Hulster loo) nog een serieuze bedreiging te vormen voor Clinge. Domburg leek dat dankzij een sterke serie wed strijden ook te gaan worden, maar de ploeg van Hans van de Rafelaar verloor in Clinge met 2-1 van de koplopers en heeft nu elf verliespunten meer. Onderaan de ranglijst gebeur de er weinig omdat de duels van de meeste ploegen werden afgelast. Noormannen won het belangrijke duel bij Corn Boys met 2-3 en heeft nu aan sluiting bij de middenmoot. In de vijfde klasse B verloor Lewedorpse Boys het uitduel met koploper FC Bergen met 4-1. Hulsterloo-Walcheren 1-5: De thuisploeg die vier basisspe lers miste bleek voor rust niet opgewassen tegen een tech nisch beter Walcheren. Dennis Goosen bracht met twee tref fers dit overwicht ook op het scorebord tot uiting. 0-2 hal verwege. Een in de tweede helft aandringend Hulsterloo kwam in de 50e minuut terug via Kennet Mangnus. Twee minuten later bracht Edward Laarman de marge alweer op twee treffers, 1-3. In de slotfa se liepen de Vlissingers verder uit door Imke Kuyper en Alf onso Delfos. Corn Boys-Noormannen 2-3: Een mat duel tussen twee aan elkaar gewaagde ploegen. Ver- dedigingsfouten bij de thuis club stelden Bram Faasse en Leo Brasser in de gelegenheid de ruststand op 0-2 te brengen. Kort na het begin van de twee de helft scoorde Sven Ver- meersch tegen, maar drie mi nuten later maakte Jacky Minderhoud er alweer 1-3 van. Beide ploegen drongen niet echt meer aan, maar toch maakte Mario Roegiest er kort voor tijd nog 2-3 van. Clinge-Domburg 2-1: Halver wege de eerste helft opende Jan de Visser met een fraaie treffer de score, 1-0. Op slag van rust leek Dennis de Block deze voorsprong te verdubbe len, maar zijn doelpunt werd geannuleerd wegens buiten spel. In de 60e minuut werd het alsnog 2-0, al was het ditmaal van de voet van Peter Dru- mont. Met nog een kwartier te spelen bracht Ko Brand de spanning terug in de wedstrijd door 2-1 te scoren. In een span nende slotfase werd Clinge steeds verder teruggedrongen, maar kwam in deze stand geen verandering meer. FC Bergen-Lewedorpse Boys 4-1: Een goede start van de thuisclub leidde tot een snelle 1-0-voorsprong door een doel punt van William Vroegop. De Zeeuwen knokten zich terug hetgeen kort na rust leidde tot de gelijkmaker van Simon Smits. Echt lang duurde de vreugde over deze treffer niet, want tien minuten later teken de Tijs Quaden 2-1 aan. Twee minyten later was de wedsrijd beslist toen Rien Luijsterburg er 3-1 van maakte. In de slotfa se bepaalde Rob Stoffels de eindstand op 4-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 33