Remy Vasseur wint zwemloop Mas ja Hanssens overwint blessures Het Witte Paard heeft beste Zeeuwse snelschaakploeg Chantal Maat grijpt zege bij de vrouwen Surf naar www.kpn-telecom.n Moeizaam weekeinde tafeltennissers 't Zand Ledental hockeybond naar recordhoogte doorSjaakSinke MIDDELBURG - Het wegval len van favoriet Floris Jan Koole uit Middelburg, die met een griepje verstek moest laten gaan, maakte de weg vrij voor junior Remy Vasscur om zondag de eerste zwemloop voor het Ironman Wetsuits zwemloop- circuit in Middelburg op zijn naam te schrijven. Er waren nog wel wat protesten tegen het optreden van Vlissin- ger Vasseur, die zich bij het lo pen door een fietser uit de wind zou hebben laten zetten. Gezien zijn voorsprong van een minuut op de nummer twee John Pfaff (Woerden), hield de wedstrijd leider het bij een verzoek aan Vasseur om dit in volgende wed strijden achterwege te laten. De zwemtraining bij Luctor bleek op de kilometer zwemmen al zijn vruchten af te werpen voor Vasseur. Met een tijd van 13 minuten en 29 seconden haalde hij bijna een halve minuut van zijn persoonlijk record af. De snelste tijd was voor Ronald Englebert (Oud-Gastel) die slechts twee seconden voor Vas seur uit het water van zwembad Poelendaele klom. Rens Lobbezoo, even terug uit Spanje voor een korte vakantie in Souburg, bleek het zwemmen nog niet verleerd te zijn. Pas in de slotfase van het zwemonder- deel moest hij Vasseur voor la ten gaan. De loopconditie van Lobbezoo was in Zuid-Europa beduidend minder in tact geble ven, waardoor hij naar de 20 plaats in de eindrangschikking zakte. Op het koude en winderi ge Jaagpad langs het Kanaal door Walcheren nam Vasseur al snel de leiding van Englebert over, die ook nog John Pfaff (Woerden) en Wilfried Verlaan (Boskoop) voor moest laten gaan. Cor Versluys (Middelburg) werd eveneens 'betrapt' op het uit de wind zetten door een fietser, maar ook hij bleef in de einduit slag als eerste PI40 staan, voor de Belg Franky Vogels en Kees van Ginderen (Wouw). Adri Ge- rards (Zierikzee) was, na een jaar van blessureleed, de snelste H50. Vrouwen Chantal Maat (Middelburg) leg de bij de vrouwen de basis voor de overwinning bij het zwem men, waarbij ze de vierde over all tijd noteerde. Ze was krap zeventien seconden langzamer dan de snelste man. Vroeger ver speelde ze haar voorspong op het lopen nog wel eens, maar door regelmatig deel te nemen aan wegwedstrijden is dat on derdeel sterk verbeterd. Ze greep onbedreigd de zege in 58 minuten en 25 seconden. Mitzy Nieuwenhuyzen (Helle- voetsluis) moest ruim drie mi nuten toegeven op Maat, maar zette wel veterane Terèse van Lare (Sluis) op drie minuten achterstand. Arjen van Oord (Middelburg) scoorde de derde zwemtij d (6 minuten en 4 seconden) op de 500 meter zwemmen. Hij kwam met geringe achterstand op Freek van Tetering (Oosterhout) en Casper Meyll (Breda) uit het water. Al snel maakte Van Oord zijn achterstand ongedaan op de vijf kilometer lopen, om solo naar de winst op de korte zwem loop te gaan. Casper Meyll kreeg in de slotfa se nog af te rekenen met Jaap van Helmond (Terheyden), die bijna een minuut achterstand goed wist te maken. Junior Kat- ja Botman (Middelburg) was de snelste bij de vrouwen met een tijd van 32 minuten en 8 secon den. Ze hield Corina van Eeke- len (Ossendrecht) achter zich. door Roeland Alders SAS VAN GENT - Het Zeeuws snelschaakkampioenschap voor clubteams is zaterdag een prooi geworden voor het eerste team van Het Witte Paard uit Sas van Gent. Het viertal ein digde voor Middelburg, door in laatste ronde de onderlinge con frontatie te winnen. De reserves van Het Witte Paard werden derde. Zestien teams waren naar Sas van Gent gekomen om te spelen voor de titelAl snel werd duide lijk dat de strijd om het kampi oenschap tussen de eerste teams van HWP en Middelburg zou gaan. Het team uit Sas van Gent, bestaande uit Geert van der Stricht, Gunter Deleyn, Jo- han Goormachtigh en Hans Groffen, stond gedurende het toernooi steeds enkele punten voor, maar verslikte zich in het duel met het eigen tweede (Christoph Gregoir, Gert van Rij, Dennis van Vliet en Frans Snijders). Hierdoor kwamen de Middelburgers (René Tiggel- man, Johan de Wolf, Cees de Wolf en Bert Henderikse) langs zij. De stand bij het ingaan van de laatste ronde was precies gelijk (HWP en Middelburg hadden beide vijftig bordpunten), maar HWP moest winnen vanwége het aantal behaalde matchpun- ten. Al snel werd duidelijk dat Middelburg het onderspit moest delven. Het Sasse team kwam op een beslissende 2,5-0,5- voorsprong, dankzij overwin ningen van Geert van der Stricht, die René Tiggelman van zijn honderd procent score af hield, en Johan Goormachtigh. die Cees de Wolf versloeg. Dat Johan de Wolf in een ge wonnen eindspel zijn tijd over schreed, deed niet meer ter zake. Zo werd het dus een 3,5-0,5- overwinning voor HWP, dat met 53,5 bordpunten eerste werd. Middelburg eindigde op een tweede plaats met 50,5 bord punten, vóór het tweede team van HWP, dat 39,5 bordpunten had vergaard. De prijs voor de beste persoonlijke score werd gedeeld door René Tiggelman, Gunter Deleyn en Johan Goor- machtig, die allen veertien pun ten haalden int vijftien duels. Chantal Maat, die hier kletsnat het zwembad verlaat om aan het looponderdeel te beginnen, schreef de zwemloop bij de vrouwen op haar naam. foto Ruben Oreel Twee atletiektitels Marlon Dek ZUIDBROEK - Marlon Dek van AV'56 uit Goes heeft uit Zuidbroek twee Noord-Nederlandse atletiektitels gewon nen. Bij de meisjes D werd ze met 4 meter en 76 centimeter eer ste in het verspringen. Ze verbeterde het Zeeuws record van Wendy Docters (Scheldesport) uit 1997. Het hoogspringen le verde Dek eveneens een gouden plak op. Met een hoogte van 1 meter en 51 centimeter verbeterde ze de beste Zeeuwse pres tatie van Rachel Stone (AV'56) uit 1989 en van Wendy Docters uit 1996. Op de sprinttweekamp was brons haar deel, met 7.39 seconden op de 50 meter (beste Zeeuwse prestatie allertijden) en een tijd van 8.58 seconden op de 60 meter. Bekerduels vastgesteld VLISSINGEN - De twee resterende wedstrijden uit de vierde ronde van de districtsbeker van de KNVB worden op 12 fe bruari en 25 januari gespeeld. Hoek en Terneuzen treffen el kaar dinsdagavond in Hoek. Het treffen tussen SSV'65 en Kloetinge staat voor zaterdag 12 februari op de agenda. In middels is ook bekend dat in de vijfde ronde Veere op eigen veld de winnaar van SSV-Kloetinge treft en dat de winnaar van Hoek-Terneuzen HVV'24 op bezoek krijgt. Bruse Boys moet op eigen veld af zien te rekenen met Dosko. Van Lieren zevende in Münster MÜNSTER - Dressuurruiter Laurens van Lieren uit Schore leverde in de landen wedstrijd in Münster voor de Young Ri ders een uitstekende prestatie. De jeugdinternational reed de goed lopende Rubinstein-zoon Rubiquil naar de uitstekende 67 procent. Die score was goed Voor een zevende plaats. Van Lieren krijgt meestal veel tegenstand van zijn teamgenoten Marlies van Baaien en de Nederlandse juniorenkampioene Joyce Heuitink, maar ditmaal toonde hij zich duidelijk de beste Nederlander. Brons voor Jark Zilverentant STRAATSBURG - Zwemmer Jark Zilverentant heeft op de Open Franse zwemkampioenschappen brons behaald op de honderd meter vlinderslag. De gehandicapte zwemmer van zwemvereniging De Ganze uit Goes finishte in het vijftigme- terbad in Straatsburg in een tijd van 1.49,54 minuten. Op de vierhonderd meter vrije slag eindigde Zilverentant als zèsde (6.27,51 minuten), op de honderd meter vrij e slag als twaalfde (1.18,35 minuten) enopdevijftig meter vrij e slag als tiende in een tijd van 36.50 seconden. Zeeuwse bowlers spelen in Dublin DUBLIN - Twee Zeeuwse bowlers hebben de afgelopen week tijdens de Open Ierse kampioenschappen in de bovenste re gionen meegespeeld. Pas na de eerste schifting moest Hans Hilgers uit Zierikzee afhaken. Erik van Sabben uit Goes kon zich bij de beste vijftig bowlers mengen. Uiteindelijk eindig de Erik van Sabben op een zeer verdienstelijke 38 ste plaats met een gemiddelde van ruim 215 pins. 335 bowlers uit 16 lan den waren vertegenwoordigd in Dublin. Tijdens het toernooi werd er drie maal een 300 game gegooid. Zelfs twee maal door dezelfde speler: de Engelsman Alex Hemminkton. Derde plaats voor Van der Wielen UTRECHT - Schaatser Leon van der Wielen is bij de mara thon van het zesbanentoernooi in Utrecht op de derde plaats geëindigd. De schaatser uit Zierikzee ontvluchtte in een groepje van zeven het peloton. In de eindsprint eindigde hij op de derde plaats. In het algemeen klassement na zeven wed strijden staat Van der Wielen nu steviger op de tweede plaats. Adriaan Provoost uit Domburg finishte als 27e. Turnsters presteren goed in Prinsenbeek door Ron de Waal PRINSENBEEK - Bij de regio- kampioenschappen vrouwen- turnen die in het Brabantse Prinsenbeek werden gehouden, hebben diverse Zeeuwse turn sters zich weten te plaatsen voor de achtste finales van het natio nale kampioenschap. In ver schillende categorieën was er zelfs winst voor Zeeuwse deel neemsters. Masja Hanssens van GV Koudekerke was de sterkste in de instapcategorie wedstrijd sport, en Jai Meesters van MTV'69 uit Middelburg wist de overwinning in de juniorklasse te behalen. Vooral de overwinning van Masja Hanssens van GV Koude kerke werd met veel enthousias me begroet. De pupil van trainer Harry Stapel heeft in haar nog korte turnloopbaan al te maken gehad met verschillende zware blessures. „Ons belangrijkste doel is daarom om eerst maar eens het nodige vertrouwen op te bouwen en zo min mogelijk druk op Masja te leggen", zei Stapel tevreden. Hanssens had haar zege vooral te danken aan een ijzersterk op treden op het onderdeel brug, waar ze als enige in het deelne mersveld boven de negenpun- tengrens uitkwam. In de toe komst hoopt Stapel dat zijn pupil over kan stappen naar de categorie topsport. „Ze is een groot talent, heeft de juiste in stelling, maar het is uiteraard afwachten hoe ze zich verder ontwikkelt." Weinig rendement Opvallend genoeg is Hanssens geen lid van de Turnschool Zee land, waar trainer Koos Hamels de scepter zwaait. „In mijn ogen levert hun werkwijze te weinig rendement op. Ik ben een voor stander van een zo breed moge lijke groep turnsters, maar bij de Turnschool lijkt alleen top sport te tellen. Wij stippelen on ze eigen weg uit en ik ben ervan overtuigd dat we er zo ook ko men", aldus een kritische Sta pel. In de categorie waar Masja Hanssens won, was er ook een sterk optreden van Kelly du Pon uit Vlissingen. De turnster van MTV'69 wist een knappe derde plaats te bemachtigen. In de pupil 1-categorie van de wedstrijdsport was Cecile van Leest van EMM uit Terneuzen de sterkste. Vooral op de onder delen sprong en balk bouwde Van Leest een ruime voorsprong op haar naaste concurenten op, wat uiteindelijk voldoende was voor de overwinning. In de pupil 1-categorie van de topsport was er een tweede plaats weggelegd voor Ramona Hibels van MTV'69. Clubgenote Lesley Huijsen wist haar met een derde plaats op de voet te volgen. In de pupil 2-categorie van de topsport viel er weer wel een Zeeuwse zege te noteren. Lisan- ne Visser van MTV'69 was met afstand de sterkste. Het Zeeuw se succes kende in de ochtend wedstrijd nauwelijks grenzen. In de jeugdcategorie van de wedstrijdsport wist ook Mar leen Humme van MTV'69 plaats te nemen op het hoogste treedje van het ereschavot. De overwinning van de 13-jari- ge Jai Meesters in de junior-categorie van de wed strijdsport lag in delijn der ver wachtingen. De turnsters uit Bergen op Zoom, lid van Turn school Zeeland, kon zich zelfs enkele foutjes on de onderdelen (Advertentie) Tl >i Met de slimme, gratis software "Internet KostenBeheersing". Daarmee geeft u iedere gebruiker een limiet om te internetten. Limiet bereikt? Verbinding verbroken! Zo houdt u de Internet-kosten van iedereen thuis simpel onder controle. U kunt het gratis programma op cd-rom ophalen bij Primafoon of snel en simpel downloaden van Internet: De 13-jarige Jai Meesters won in Prinsenbeek de junior-categorie van de wedstrijdsport. foto Cor Viveen brug en balk permiteren. Voor de pupil van trainer Koos Ha mels is een klassering bij de top- -vijf in de landelijke finale het uiteindelijke doel. „Dat moet mogelijk zijn. We gaan in de ko mende tijd trachten haar oefe ningen dusdanig aan te passen dat we op alle vier de onderde len van de maximaal te behalen score uit kunnen gaan", ver klaarde Hamels. Overstap Dan zal ook duidelijk worden of Meesters de overstap naar de topsport-categorie kan gaan maken. „Ik wil even afwachten hoe ze zich in haar eerste jaar als juniore staande weet te houden. Misschien volgt dan de overstap volgend seizoen alsnog", meld de Hamels. In de senior-categorie van de wedstrijdsport greep Wendy Huizen van MTV'69 net naast de overwinning. Op de onderdelen balk en vloer was de Goese ster ker dan winnares Ilona Suyker- buijk van EOC, maar op de balk verloor Huizen teveel terrein om de zege te pakken. Het volgende evenement in de wedstrijdencyclus van de wed strijdsport staat begin maart op het programma. De beste turn sters per toestel van de regio kampioenschappen in Prinsen beek mogen zich echter op 26 februari in de Zandkuil in Mid delburg met elkaar meten in de diverse toestelfinales. van onze sportredactie UTRECHT - Het ledental van De Koninklijke Nederlandse Hockeybond is met 4336 leden toegenomen, een stijging van 3,36 procent. De hockeybond telt nu 133.549 leden, een all ti me record. Een jaar terug was het ledentotaal al met 1,7 pro cent gestegen. De hockeyclub Rotterdam is op nieuw de grootste club met 1642 leden. Het Bilthovense SCHC steeg naar de tweede positie met 1606 leden. Amsterdam staat derde met 1584 leden. De top tien bestaat verder uit: Den Bosch (1518), Kampong (1507), Hurley (1504), Oranje Zwart (1476). Pinoké (1367), Bloemen- daal (1277) en HDM (1264). De cijfers ondersteunen het strategische plan 2010 van de bond. dat een groei nastreeft naar 175.000 leden. Een plan waarin optimalisering van het produkt voorop staat voordat actief nieuwe leden worden ge worven. „De kwantiteit en kwaliteit van het kader dient gelijke tred te houden met de gewenste leden groei," zei voorzitter André Bol huis gisteren in zijn openings verhaal tijdens het nationaal hockeycongres in Utrecht. De hockeybond is van mening dat er bij de clubs veel meer aan ontwikkeling van de hockey- sport gedaan moet worden. Ook moet de accommodatie renda beler gemaakt worden door ze ook overdag te gebruiken. GPD door Aart de Landmeter MIDDELBURG - 't Zand/- Maartense staat na de euforie van de behaalde najaarstitel weer met beide benen op de grond. Zaterdag werd met 3-4 verloren van concurrent Arbo- nedAVesta. Daan Sliepen van de Limburgse ploeg bezorgde zich zelf het mooiste verjaardagsca deau door in de laatste wed strijd Ted van den Berg te verslaan en daarmee de winst voor zijn ploeg binnen te halen. Zondag hield 't Zand zichzelf in de race voor de playoffs door De Treffers (Arnhem) met 6-1 terug te wijzen. Na zaterdag was één ding dui delijk: 't Zand:moet gewoon weer helemaal opnieuw begin nen aan de competitie. Jurgen Pastoors: „We moeten vooral niet vergeten hoe we vorig sei zoen kampioen zijn geworden. Dat was door voor elke wed strijd te vechten en in Kalun's geval door gewoon heel goed te spelen." Aan beide punten schortte het afgelopen weekend. Alleen Pas toors wist zich aan de malaise te onttrekken. Aan Kalun Yu's spel mankeerde technisch gezien niets, maar hij maakte een onge ïnspireerde indruk. Dat kostte 't Zand zaterdag tegen Westa het dubbelspel en Yu's partij tegen Chinees in Limburgse dienst Liu Quiang. Ook Ted van den Berg, vorig seizoen nog goed voor twee winstpartijen in de toen met 5^-2 gewonnen wed strijd miste spirit. Zijn verlies tegen Quiang kon hem moeilijk verweten worden, maar in de slotpartij tegen Sliepen waren wel degelijk kansen. Pastoors: „Ted verliest die partij met twee keer 21-19 en als je dan ziet hoe veel fouten hij nog maakte! Hij had die pot makkelijk kunnen winnen." Spanning Pastoors gaf het publiek waar het om vroeg: spanning. Hoewel niet in goeden doen, won hij de sleutelpartij tegen Daan Slie pen en bracht 't Zand op 2-1. Daarna was het Kalun Yu die het mentaal niet kon opbrengen en het dubbel en het duel dei- kopmannen verloor. Pastoors bracht dooreen moeizame over winning op Michiel Janssen 't Zand nog op 3-3, maar Daan Sliepen, een jaar geleden nog spelend voor "t Zand en zater dag jarig, bezorgde zichzelf het mooiste cadeau door de winst veilig te stellen: 3-4. Volgens Peter Boon was er geen reden tot paniek: „Vorig seizoen zijn we precies hetzelfde ge start, met een 5-2-overwinning en een 4-3-nederlaag. Ik denk ook dat het goed is dat de jon gens weer eens weten wat ver hezen is. Bovendien is Westa voor mij een van de belangrijk ste kandidaten voor de play- -offs dit seizoen, boven Anker stars en Lelystad United. We zullen morgen aheen wel dik van Treffers Arnhem moeten winnen om de kansen in eigen hand te houden." Zondag toonde 't Zand geen topniveau maar wel mentale veerkracht. Al ging het bij met name Kalun Yu zeer moeizaam. Afgelopen week werden bespre kingen gevoerd met bestuur, trainer, Jong-Oranje bonds coach Luc Janssen en Peter- Paul de Vrind van de NTTB over Yus tafeltennistoekomst. De spanning hiervoor was duide lijk terug te zien achter de tafel. Omgedraaid Ondanks het mindere spelni- veau.werd De Treffers eenvou dig verslagen, 't Zand had op Ted van den Bergs verzoek de opstelling omgedraaid, zodat Van den Berg tegen kopman Martin Brinkhof kwam te staan. Dit was echter de enige wed strijd die fout liep. Van den Berg begon nog goed, maar speelde vooral een wedstrijd tegen zich zelf. Yu en Pastoors hadden geen enkele moeite met verdedi ger Aalder s. Ook het dubbelspel ging zeer eenvoudig naar 't Zand. In de strijd tussen de twee kopman nen noteerde Yu een moeizame overwinning op Brinkhof. Ted van den Berg toonde zich in de slotpartij tegen Geert Verhaegh mentaal het meest weerbaar en won in drie games. Peter Boon: „Voor een coach zijn dit geen leuke wedstrijden. Ik heb zoveel op mentaliteit moeten coachen dat technische en tactische tips ondergeschikt waren." 't Zand/Maartense - Arboned/Westa 3-4. Yu-Janssen 21-17 21-13, Van den BergQuiang 16-21 18-21, Pas- ioors-Sliepen 21-12 16-21 21-19, Yu/Pastoors-Sliepen/Quiang 20-22 13-21, Yu-Quiang 16-21 21-23. Pastoors-Janssen 26-24 21-19. Van den Berg-Sliepen 19-21 19-21. 't Zand/Maartense De Treffers (A) 6-1 Yu-Aalders 21-16 21-16. Van den Berg-Brinkhof 19-21 7-21, Pastoors-Verhaegh 21-18 19-21 21-19, Yu/Pastoors-Verhaegh!Brinkhof 21-10 21-8, Yu-Brinkhof 19-21 23-21 21-18, Pastoors-Aalders 21-13 21-19. Van den Berg-Ver- haegh 21-8 18-21 21-13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 19