ra C/5 Stompé houdt goede vorm vast I I I I I I Als de vampiers maar niet komen Ajax ontsnapt aan derde nederlaag McEwen wint sprint met Jaan Kirsipuu 14 15 18 19 20 21 23 Amsterdamse darter prolongeert Open Zeeuwse titel in Kapelle Fotograaf doet aangifte van mishandeling door stewards Australische ronde ultieme test voor Olympische Spelen Bestuur Duitse bond wil schorsing Baumann 1 ?ZI port 3 1 maandag 24 januari 2000 Oostkapelle boos op arbiter Kostbare zege voor Terneuzen Zeeuwse ATB-titel voor Vereecken Zeeuwse turnsters goed op dreef Staande ovatie voor Rivaldo Karin Krappen verovert darttitel Agassi dompelt Australië in rouw door Rudy Booqert KAPELLE - Co Stompé werd de afgelopen week van huldiging naar huldiging gesleept. Sinds zijn nederlaag in de halve finale van de Embassy vorige week in Frimley Green had de Amster damse trambestuurder daarom geen dartpijl meer aangeraakt. Zondagmiddag pakte hij in Ka pelle de draad weer op. Zijn touch had hij nog niet verloren, want Stompé won het toernooi met overmacht. De 37-jarige Stompé werd twee weken geleden bij het wereld kampioenschap darts in Enge land de nieuwe dartheid van het Nederlandse volk. Titelverdedi ger Raymond van Bameveld werd al vroeg in het toernooi uitgeschakeld, maar Stompé hield de nationale eer hoog. Hij bereikte de halve finale waarin hij alsnog zijn meerdere moest erkennen in Ronnie Baxter. Vorige week maandag keerde Stompé terug in Nederland. Zijn leven stond op z'n kop. Stompé: „Bloemen, telegram men, brieven, complimenten, noem maar op. Ik was gisteren aan het winkelen met mijn vrouw, maar daar werd ik ook niet vrolijk van. Het is één gek kenhuis. Ik wist dat het toernooi goed bekeken werd in Neder land, maar dat het zó erg zou zijn.. Dat had ik echt niet ver wacht." Brieven Om weer in het ritme van het da gelij ks leven te komen, is Stom pé afgelopen week weer begon nen als bestuurder van zijn vertrouwde tramlijn 14 in Am sterdam. Ook daar was hij niet veilig voor complimenteuze fans en handtekeningjagers. Aan de karrenvracht brieven die hij ontving, is Stompé - die Co Stompé (rechts) won gisteren het Open Zeeland darttoernooi in Kapelle. Raymond van Barneveld strandde in de kwartfinale. foto Willem Mieras met rechts dart en met links schrijft - nog amper toegeko men. „Ik ga ze in elk geval alle maal lezen, 's Avonds in bed lees ik er een stuk of veertig, maar pas als het wat rustiger is, schrijf ik echt iedereen terug." In Kapelle werd Stompé gister middag ook geen moment rust gegund. De hectiek van Frimley Green werd in sporthal Groene- woud op kleinere schaal gekopi eerd. „Globaal is het hetzelfde. Ik moet handtekeningen uitde lenh andj es schuddenMaar ik stel me erop in dat het allemaal maar tijdelijk is. Over ander halve maand is het voorbij. Het verschil met Engeland is dat ik hier geacht word in de finale te komen. Maar dat is onzin. Hier spelen we een heel ander spelle tje." De deelnemers speelden in Ka- Verhoef aan de beterende hand CAIRO - Motorcoureur Eric Verhoef is zodanig hersteld dat hij waarschijnlijk naar Neder land mag. De Veldhovenaar moest vrijdag na een zware val opgeven in de Dakar Rally. Hij kampte met een inwendige bloeding en werd vervoerd naar een ziekenhuis in Cairo. De art sen willen vooralsnog geen risi co nemen wegens de bloeding die is opgetreden. Er wordt nog niet aan opereren gedacht. Het scheurtje in de rechternier kan vanzelf helen. Alleen wanneer de druk tussen het vlies om de nier en het orgaan zelf te groot wordt, wordt er ingegrepen. ANP Audina sterkste badmintonster Taiwan Open TAIPEH - Mia Audina heeft de vrouwentitel van de Taiwan Open badminton veroverd. De Indonesische, die in Rotterdam woont en voor Nederland speelt, zegevierde zondag in de finale in Taipeh met 13-11 11-2 over Sujitra Ekmongkolpaisarn uit Thailand. Audina begon het duel gespan nen tegen de Thaise. De twintig jarige kwam op een achterstand van 1-5, maar daarna ging ze beter spelen. Vooral aan het net was ze ongenaakbaar. Lang zaam maar zeker liep Audina de nadelige marge in, waarna het bij 10-10 op de verlenging aan kwam. Audina was vervolgens oppermachtig. ANP BREDA - Fotograaf Gerrit de Heus doet deze week bij de poli tie aangifte van mishandeling zaterdagavond door drie ste wards van voetbalclub NAC. De 32-jarige freelancer was voor De Telegraaf bij de wed strijd NAC-Zwolle. Vooraf gaand aan het duel werd Breda se Ruud uit Big Brother in het stadion gehuldigd. De Heus werd door de stewards geschopt en geslagen toen hij dichter bij Ruud wilde komen. Hij heeft de wedstrijd nog wel gefotografeerd. „Toen ik me la ter door de clubarts van NAC liet onderzoeken, bleek dat ik een hersenschudding had. Dat werd later door mijn huisarts bevestigd. Ik kan een week niet werken." ANP door Frits Bakker BAROSSA VALLEY - Wielrenners hebben in de koers geen oog voor schoonheid. De Tour Down Under trok zes dagen lang met een kleine honderd rijders door een van de mooiste gebie den van Australië. Ze reden tegen vijf tig per uur door de Barossa Valley, met zijn golvende wijnvelden, gingen stoem pend over Old Willunga hill en raasden in slagorde langs de ruige zuidelijke kustlijn. Kangoeroes en kakatoes ge zien? Ze waren er wel, maar niemand had er oog voor. Het peloton van profrenners reed in de Australische ronde de eerste officiële kilometers van de eeuw. De Tour Down Under is jong, maar ambitieus en wil zich snel manifesteren op de mondiale wielerkalender. Robbie McEwen won zondagmiddag de slotrit in het centrum van Adelaide. De Fransman Gilles Mai- gnan werd eindwinnaar van de tweede editie, die met rijders als Zabel, Com- messo, Jaan Kirsipuu en regerend Olympisch kampioen Richard een res pectabele Europese bezetting had. De Australiërs beschouwden de koers als ultieme test voor de Olympische wegrace in Sydney. Ze werden één keer door de techniek in de steek gelaten en dat belooft weinig goeds. De Duitser Steffen Wesemann won de rit van vrij dag met een banddikte verschil, maar moest vijf uur wachten op de bevesti ging van zijn overwinning. De interna tionalejury, die een onbekwame indruk maakte, excuseerde zich met een com muniqué dat meldde dat de finishappa- ratuur het had begeven. De cultuur is verder niet zo veel anders dan in de traditionele landen op wieier- gebied. Voor twee van de zes etappes liep het publiek massaal uit. De proloog en de slotrit trokken samen alleen al zo'n honderdduizend toeschouwers. De lange etappes die de renners door de on gerepte, droge natuur van de binnen landen brachten, werden-in een uitput tende hitte gereden. Twee renners van de Farm Frites-ploeg (Johan Capiot en Remco van der Ven) werden er zo door gesloopt dat ze twee dagen voor het eind moesten afstappen. Voor de rest van de ploeg was de Ronde van Down Under een speciale ervaring. „Ik had een beetje het'Tour-gevoel met al die toeschouwers langs het par koers", zei Koos Moerenhout, een dag nadat hij de eerste etappe had gewon nen. Teun van Vliet, de ploegleider: „We wilden hier absoluut niet afgaan voor zo veel enthousiaste wielerfans. Dat was de opdracht aan de renners. We hebben twee ritwinnaars, drie dagen goed meegedaan en formidabel ge traind." De Europese ploegen domineerden het gevecht om de eindzege en lieten de kleinere prijzen over aan de thuisrij- ders. Michael Rogers, een 22-jarig ta lent met een contract van Mapei op zak, maakte de meeste indruk. De Telekoms namen de racepas in de laatste dagen in handen. Ritzeges van Zabel en Wese mann onderstreepten de klasse van het team. Farm Frites kwam met dagsuc cessen van Moerenhout en McEwen uit de strijd. TVM-tradities Teun van Vliet drukte in zijn eerste op treden als teamchef een zwaar stempel op de ploeg die hij dit jaar moet gaan leiden. Hij maakte een eind aan oude TVM-tradities door renners een alco holverbod op te leggen en putte zichzelf en het team uit in lange tactische be sprekingen. Johan Capiot: „Het wordt voor mij een hele omschakeling, want ik was gewend na de koers een paar trappisten te drinken." Jesper Skibby, de oud-TVM'er die nog veel met zijn vroegere ploegmaats op treedt, vindt de aanpak onverstandig. „De kracht van TVM is altijd de team geest gewreest. We gingen eens goed op stap met de jongens om de stress weg te drinken. Ze worden nu van het ene ui terste in het andere gegooid. Je kunt wielrenners toch niet hele dagen op een hotelkamer vastzetten?" Teun van Vliet zweert erbij dat het de enige manier is om successen te boeken met de ploeg. De Australische ronde werd aanmerke lijk sneller gereden dan vorig jaar, toen de sprinters regeerden en StuartO'Gra- dy de wedstrijd met zijn ploeg in de greep hield. Voor de tweede editie moest het peloton vrijwel dagelijks in het rood rijden. Robbie McEwen: „Als je daarin meegaat, ben je al opgebrand voordat het seizoen begint." Alleen op de slotdag ging hij zelf voluit. De ontsnapping op de tweede dag, toen de Australiër Michael Rogers een kop groep van tien aanvoerde die aan de fi nish een voorsprong had van 26 minu ten, bracht het aantal kanshebbers op de eindzege terug tot tien. Twee dagen later, na etappes met een hoog klimge- halte, was het nog verder uitgedund. Stalorders De Australiërs werden gespaard voor bloedcontroles van de UCI. Dat was al een hele opluchting voor organisator Joe Turtur, die voor een schone sport is, maar niet zit te wachten op plotselinge razzia's van de controleurs. „Als de vampiers komen, zullen we ze binnen laten Maar we vóllen liever dat ze weg blijven", zei hij voor de start. De Tour Down Under was voor Farm Frites een flitsende nieuwe start. Teun van Vliet reist deze week door naar Ma leisië, waar hij met vijf andere renners (en Koos Moerenhout) aan een vijf daagse wedstrijd meedoet. Het peloton van de Tour Down Under. foto Frits Bakker pelle darts in de hoogste ver snelling. Terwijl Stompé in Engeland minimaal om drie ge wonnen sets speelde, waren drie gewonnen legs gisteren al vol doende voor een plaats in de volgende ronde. Stompé ervoer de eerste wedstrijden als het lastigst. „Al de toeschouwers staan achter mij. Maar op het zelfde moment hopen ze op een verrassing van mijn tegenstan der." Stompé sloeg zich echter pro bleemloos door de eerste ron den. Henk Bijlaart, Corjan Baltus, Marcel Roet, Ron Dijk huizen en Frans Harmsen wer den allen zonder pardon met 3-0 verslagen. In de kwartfinale stuitte Stompé voor het eerst op echte tegenstand. Rob Berlee dwong de Amsterdammer tot een uiterste krachtsinspanning, maar kwam toch tekort: 3-2. Vanzelf In de halve finale klopte Stompé Rick Hof stra (3-1) en in de finale was hij binnen tien minuten klaar met Robbert-Jan Bartels 4-0... „Het maakte me in de fi nale niet zo veel uit, maar het ging eigenlijk allemaal vanzelf. Het is lekker dat ik mijn vorm van Engeland hier heb kunnen doortrekken." Co Stompé kon tevreden terugkijken op de pro longatie van zijn Open Zeeuwse titel? „Heb ik hier vorig jaar ook gewonnen? Dat weet ik niet eens meer. Ik heb vorig jaar ook zo veel toernooien gewonnen. Hier dus ook? Goh." Zijn tegenstander vorig jaar in de finale was Raymond van Bar neveld. 'Barney' was gisteren ook in Kapelle aanwezig. Na de kwartfinale was het toernooi echter al voorbij voor de 32-ja- rige Hagenaar. Hij verloor kans loos met 3-1 van Remco Loof. zie ook pagina 21 van onze sportredactie AMSTERDAM - In het laatste oefenduel voor aanvang van het tweede deel van het seizoen heeft Ajax met enige moeite de derde achtereenvolgende ne derlaag voorkomen. In de Arena werd het zondag tegen de Ja panse degradant Urawa Red Diamonds 1-1. In de voorbereidingsstage had Ajax de afgelopen weken al ver loren van Tunesië (1-2) en An- derlecht (0-3). Tegen Red Dia monds leek het aanvankelijk dezelfde kant op te gaan. De Ja panners openden door Michiki in de 51e minuut de score. Gronkjaer maakte gelijk. In het duelofficieel gespeeld ter ere van 400 jaar handelsbetrek kingen tussen Nederland en Ja pan, gaf Ajax de toon aan. Coach Wouters putte daaruit moed. „Ik ben vrij tevreden. We hebben veel kansen gekregen. Dat we ze lang niet allemaal hebben benut, is in dit soort duels niet zo belangrijk. Met het spel gaat het voor mij de goede kant op, dat is nu hoofdzaak." Of het spel Wouters' optimisme volledig rechtvaardigde, viel te betwisten. Roda (vrijdag voor de beker) en Heerenveen (voor de competitie) zijn op korte ter mijn tegenstanders van een an der kaliber. Het Ajax van zon dag wekte niet de indruk in staat te zijn daarmee simpel af te rekenen. Bovendien is de se lectie op zijn zachtst gezegd ge havend. Tegen Red Diamonds ontbraken zeven spelers die ge regeld in de hoofdmacht opdra ven. Knopper (enkel), Winter (griep) en doelman Grim (pin k/rug) zijn waarschijnlijk bij de hervatting van het grote werk aanwezig. Witschge (buikspier) is op een medicijnenkuur gezet, waarmee de artsen een operatie hopen te voorkomen. Hoe Wouters binnenkort in het 'echt' gaat spelen, liet hij zon dag in het midden. Tegen de Ja panners was opvallend genoeg sprake van een tweespitsensys- teem. Machlas en Gronkjaer in het midden, Dani en Laudrup 'hangend' aan de flanken. Voor de viermansverdediging een tweemansblok (Van Halst/O- 'Brien) in het midden. Ajax - Urawa Red Diamonds 1-1 (0- 0). 51. Michiki 0-1, 69. Gronkjaer 1- 1. ScheidsrechterKoopman. Gele kaartPetrovic (Red Diamonds). Aantal toeschouwers: 10.000. Ajax: Van den Ban; Nieuwenburg, Vierklau, Chivu en De ClerLaud rup (69. Wamberto), Van Halst, O'Brien en Dani; Machlas en Gronkjaer. ANP Frustratie bij Nikos Machlas als hij de bal weer niet in het doel krijgt. foto Cor Mulder/ANP van onze sportredactie DARMSTADT - Het bestuur van de Duitse atletiekbond vindt dat de atleet Dieter Bau mann twee jaar geschorst moet blijven. Het heeft zich daarover zaterdag na een speciale verga dering uitgesproken. De oud-olympische kampioen op de 5000 meter (1992 in Barce lona) reageerde eind vorig jaar twee keer positief op een do pingcontrole. In zijn urinemon sters werden sporen van het verboden middel nandrolon aangetroffen. Baumann, die zich herhaaldelijk een fel tegen stander van dopegebruik toon de in het verleden, verklaarde zich onschuldig. Het dopingla- boratorium van Keulen vond wel sporen van nandrolon in kennelijk gemanipuleerde tu bes tandpasta van Baumann. De atleet loofde daarop een bedrag van ruim 100.000 gulden uit om de kwade genius van de 'aan slag' te achterhalen. Een onafhankelijke commissie van de Duitse bond moet zich nog uitspreken over deze kwes tie. SID door Frits Bakker ADELAIDE - Voor zijn eigen Australische publiek kreeg Robbie McEwen de revanche die hij zo graag wilde. De 27-ja- riger sprinter van Farm Frites, afgedankt door Rabobank na een teleurstellend jaar, won met overmacht de laatste etappe van de Tour Dbwn Under. Hij droeg de zege op aan zijn vijf overgebleven ploegmaats, die in een harde finale de basis legden voor een massasprint. Robbie McEwen vocht in de laatste honderden meters een heroïsch duel uit met Jaan Kirsipuu. De Australiër haalde een tactische manoeuvre uit in de laatste bocht voor de finish en reed on bedreigd naai- de overwinning. De vreugde maakte hierna snel plaats voor verslagenheid in het Farm Frites-kamp. Na de etap pe werd McEwen docy de politie opgepakt, omdat hij een kamer meisje in het hotel onfatsoenlijk zou hebben bejegend. De slotetappe werd gereden in het centrum van Adelaide. Zes renners onder wie Tristan Hoff man, bepaalden lange tijd het beeld van de rit. De Nederlan der in Deense dienst moest af haken na een valpartij op het snelle parkoers. Robbie McEwen: „Ik ben altijd blijven geloven in een massa sprint en heb de jongens op twintig kilometer van de finish gevraagd om op kop te gaan rij den." Met erkende hardrijders als Koos Moerenhout, Martin van Steen, Gerben Löwik en Wim van Sevenant werd het tempo in het peloton opgevoerd naar vijftig kilometer per uur. De overgebleven vier vluchters werden in het zicht van de streep gegrepen. Met de ritzege onderstreepte McEwen zijn groeiende vorm. Twee keer was hij de laatste da gen mee in de vlucht, op het eind kwam hij altijd net iets tekort. Zondag was het wel raak. Voor Farm Frites was het de tweede zege in de Australische ronde. Koos Moerenhout won de ope- ningsrit. „Ik weet dat Teun van Vliet vroeg wil scoren met de ploeg", zei McEwen, die vorig jaar zes overwinningen boekte, waar onder de slotrit in de Tour op de Champs Elysées. „Ik vind het zelf nog wat vroeg om al zo'n vorm te hebben, maar we heb ben de ploegbaas op zijn wen ken bediend." De Fransman Gilles Maignan uit de ploeg van AG2R won het eindklassement, voor Stewart O'Grady en Steffen Wesemann. Robbie McEwen was met een zestiende plaats de best ge plaatste van Farm Frites.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 13