PZC donderdag 13 januari 2000 21 22 23 27 29 31 33 35 En op elke pagina HHet onderwijs wordt verbouwd. Wat gisteren nieuw was, isvandaag rijp voorde sloop. „En ja", zegt de topadviseur, „dan vallen er gaten." Zeeuwse scholen werken samen om al wat gescheurd is weer naadloos te dichten. Ligt het aan hen, dan kan iedere scholier straks gestroomlijnd verder leren. Nooit meer een 'gebroken schoolcarrière'? De verbouwingswoede mag groot zijn, ondertussen gaan de lessen gewoon door. Althans, wanneer nog voldoende docenten daartoe bereid worden gevonden. 'Leraar, elke dag anders!', schreeuwt daarom de landelijke reclamecampagne. De praktijk roept de vraag op of dit nog wel als aanbeveling kan worden gezien. De ervaringen met het studiehuis doen vooralsnog anders vermoeden. Zal dit boegbeeld van de vernieuwing in het voortgezet onderwijs ooit in ongeschonden staat uit de bouwput verrijzen? Leren is mooi. Maar wie houdt zich met opvoeden bezig nu ouders noch leerkrachten daar de tijd voor lijken te hebben. De 'zorgcoördinator'? Of zit die inmiddels ook zelf in de knel? Wat als je kind niet met de leerkracht overweg kan? En bestaat er nog zoiets als straf? In deze onderwijsbijlage het antwoord opal deze, en vele andere prangende vragen. Wat bijvoorbeeld zit er in je broodtrommeltje? En eet je dat ook braaf op? Nieuwe campagne moet meer leraren trekken. Een dagje in de klas op het Calvijn. Dé gebruiksaanwijzing voor het studiehuis. Op de Rede in Terneuzen is men tevreden over de Tweede Fase. Verplicht naar het theater. Stages in het buitenland zijn populair. Maatschappelijk werkster geeft les in sociale vaardigheden. De schoolconciërge heeft een wereldjob. Zeeuwse scholen blinken uit door daadkracht. Een inventarisatie van de knelpunten. Moeilijkheden met de leraar? De klachtencommissie staat klaar. Lesgeven aan een zwarte school is leuk. Kinderen leren luisteren naar muziek. Straffen bestaan nog. De registratie zit in de computer. Wat zit er in je broodtrommel? illustratie Wim Hofman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 21