Zeeuws elftal komt tot leven Co Stompé even de nieuwe volksheld PZC Ex-renners niet op gesprek Vierde zege Sampras op Richard Krajicek Droomfinale voor Brazilianen op WK sport donderdag 13 januari 2000 19 Yan Gastel gaat niet mee op trainingskamp Ploeg Bert Pentury maakt prima indruk Seedorf scoort winnende treffer voor Inter Milan Een speler van Feyenoord rukt op in de Zeeuwse linies. tijd aangaf dat het gisteravond om iets meer dan een niemen dalletje ging. Feyenoord is in voorbereiding op de tweede competitiehelft en pakt elke oe fenwedstrijd serieus aan. Er werd daarom scherp gespeeld. Ook op dit vlak liet het Zeeuws elftal zich niet onbetuigd. Zo gleed John Crucq al in de vijfde minuut keihard in op Paul Bos- velt, die hier overigens niet om maalde. De middenvelder van Feyenoord stond razendsnel weer op, nam de vrije trap en ging over tot de orde van de dag, om vervolgens later ook nog een paar keer wat uit te delen. Wisselingen Na de pauze voerden beide teams vele wisselingen door. Zo kwamen bij het Zeeuws elftal Serge Berrevoets, Erwin Dek, Remi Lievense, Wilco de Valk, Jeffrey van de Velde en doelman Jacco van de Schee in het veld. Bij Feyenoord werden Peter van Vossen, Kees van Wonderen en Julio Ricardo Cruz afgelost door Igor Korneev, Jan de Visser en Ferry de Haan. Later moch ten ook Tininho, Patricio Graff, Smolarek, Thomas Buffel en Okura nog aan de bak. Feyenoord gaf meteen na rust en vlak voor het einde even vol gas. Het leverde doelpunten op van Tomasson, Bosvelt (kopbal), Smolarek en Buffel. Het Zeeuws elftal was via Serge Berrevoets (hij kopte op de paal) en Jeffrey van de Velde (zijn schot werd af geweerd) nog tweemaal kans rijk. Pentury: ,,Wat mij betreft is een wedstrijd als deze voor her haling vatbaar. Vroeger was het Zeeuws elftal een fenomeen op zich en kwam het jaarlijks wel een paar keer in actie. Toen re gelde de afdeling Zeeland van de KNVB dat allemaal nog. Sinds Zeeland deel uitmaakt van een groter geheel (district Zuid I) is het aantal oefenwed strijden minder geworden, maar ik denk dat het goed zou zijn als we de oude tijden weer laten herleven. Aan mij en de spelers zal het niet liggen." Zeeuws elftal-Feyenoord 0-5 (0-1). 15. Tomasson 0-1, 52. Tomasson 0-2, 54. Bosvelt 0-3, 82. Smolarek 0-4, 90. Buffel 0-5. Scheidsrechter: A Sardjoe (Vlissingen)Aantal toe schouwers: 2000. Zeeuws elftal: Ronald Kole (46. Jac co van der Schee); Pieter Kristalijn (46. Remi Lievense), Danny Magito, John Bentschap Knook (46. Erwin foto's Marijke Folkerstma Dek), Michel de Vries; Jason Blom- maert, Jos Kayser, Dennis Rietjens, Johnny Crucq (46. Jeffrey van de Velde); Onno Doeland (46. Wilco de Valk) en Arjan Human (46. Serge Berrevoets). Feyenoord: Dudek; Cairo (Buffel), Van Wonderen (De Haan), Konter- man (De Visser), Rzasa (Graff); Bos velt, Tomasson (Smolarek), Paau- we; Van Vossen (Tininho), Cruz (Korneev) en Samardzic (Okura). Wotherspoon verbetert record 1000 m CALGARY - Jeremy Wo therspoon heeft woens dag bij de Canadese sprintkampioenschappen het wereldrecord op de 1000 meter verbeterd. De Canadees kwam tot de flitsende tijd van 1.08.48 en was daarmee 0.07 snel ler dan het oude record van Jan Bos. Wotherspoon zorgde voor het eerste wereldrecord dit seizoen. ANP BROUWERSHAVEN - Feye noord vertrekt dinsdag zonder Jean-Paul van Gastel voor een achtdaags trainingskamp in Turkije. De middenvelder heeft nog te veel last van de in gescheurde kruisband in zijn rechter knie. ,,Het heeft voor mij alleen zin om mee te gaan als ik met de groep kan trainen." aldus de Brabander. „Kan ik niet met de selectie trainen, dan loop ik alleen maar in de weg. Ik wil geen on nodig risico nemen en te vroeg beginnen, waardoor de kans aanwezig is dat de kruisband afscheurt. Voor mij is het be langrijk dat ik weer honderd procent fit word. Ik doe aan krachttraining en ik loop een beetje. Zo moet het goed ko men." Ulrich van Gobbel was naast Jean-Paul van Gastel gister avond een belangrijke afwezi ge tijdens het oefenduel tegen een Zeeuwse selectie. Ook de rechtsachter is na een lange liesblessure nog altijd niet vol ledig hersteld. GPD Anelka acht weken uitgeschakeld MADRID - Nicolas Anelka is twee maanden uit de roulatie. De recordaankoop van Real Madrid (70 miljoen gulden) raak te dinsdag bij het WK voor clubs tegen Ra ja Casablanca ge blesseerd aan zijn rechterknie. Hij moet een operatie ondergaan aan zijn beschadigde menis cus. De kwetsuur komt zowel voor de speler als voor de club op een ongunstig moment. Anelka begon eindelijk zijn draai te vinden bij Real, dat vanaf komende week weer in de compe titie meedoet. RTR Blessure Atteveld ernstig DEN HAAG - Raymond Atteveld komt dit seizoen vrijwel ze ker niet meer in actie voor ADO Den Haag. De blessure die de aanvoerder dinsdag opliep in het oefenduel met Cambuur blijkt zeer ernstig. Atteveld heeft een kuit- en scheenbeen ge broken. Coach Meppelink sprak van een zware tegenslag. „We hebben een zeer jonge selectie. Bewust hebben we daar om twee routiniers aangetrokken, onder wie Atteveld. Als die dan zo lang wegvalt, is dat een enorme tegenslag." ANP Baumann looft ton beloning uit ALBUFEIRA - Dieter Baumann heeft een beloning van ruim 100.000 gulden uitgeloofd voor diegene die opheldering kan verschaffen over de dopingaffaire waarin de Duitser is ver zeild. De olympisch kampioen van Barcelona (5000 m) dreigt voor twee jaar geschorst te worden, nadat hij bij controles positief werd bevonden. Baumann moest na trainingen op 19 oktober en 12 november urine afstaan. In beide gevallen kwamen spo ren van het verboden middel nandrolon aan het licht. In het huis van Baumann werd later een tube tandpasta ge vonden, waarin het spierversterkende middel ook aanwezig was. Baumann hoopt met de beloning meer informatie te krij gen over wie hem met de tube in diskrediet heeft gebracht. SID Maradona naar hartkliniek BUENOS AIRES - De gevallen voetbalvedette Diego Mara dona is in Buenos Aires overgebracht naar een privékliniek. Specialisten onderzoeken de zieke oud-topspeler daar verder. Volgens zijn artsen gaat het naar omstandigheden goed met hem. „Maradona is voor het eerst sinds zijn komst weer even op de been geweest", zei behandelend arts Ramon Leiguarda. Volgens de chef van het artsenteam vraagt de Argentijn gere geld om cocaïne. „Hij krijgt echter in beperkte mate kalme ringsmiddelen toegediend." Maradona belandde vorige week in de Uruguayaanse bad plaats Punta del Este in het ziekenhuis na een overdosis coca- ine. Zondag werd hij met ernstige hartklachten overgevlogen naar een sanatorium in zijn geboorteland Argentinië. In de media is gespeculeerd dat Maradona mogelij k in Canada of de Verenigde Staten zal proberen af te kicken. DPA Kiefer niet meer in Davis Cup MELBOURNE - Nicolas Kiefer stelt zich dit jaar niet meer beschikbaar voor het Duitse Daviscup-team. In een schrifte lijke verklaring aan de tennisbond liet hij weten te hebben be sloten voorlopig voorrang te geven aan zijn eigen loopbaan. Kiefer heeft onder meer zijn zinnen gezet op de Olympische Spelen in Sydney. Het afzeggen van Kiefer is een fikse tegen valler voor de Duitsers met het oog op de ontmoeting met Ne derland, van 2 tot en met 4 februari in Leipzig. Hij was de be langrijkste troef voor het Duitse team. De Duitse bond hoopt nu wel op een terugkeer van Boris Becker als teamchef van het Daviscup-team. Tussen Becker en Kiefer botert het al gerui me tijd niet. Het opstappen van Becker zou vooral zijn veroor zaakt door zijn conflict met Kiefer. DPA/ANP door Jan Dagevos BROUWERSHAVEN - Bijna twee jaar lang was het akelig stil rond het Zeeuws elftal. Op pa pier bestond het team nog wel, maar bij gebrek aan oefenpart ners kwam de selectie niet meer in actie. Gisteravond kwam er in Brouwershaven een eind aan het kwijnend bestaan. De equi pe van coach Bert Pentury mocht als sparringpartner van Feyenoord fungeren. Het werd een mooie avond, waarbij het Zeeuws elftal voor ruim 2000 toeschouwers een prima indruk achterliet. De landskampioen werd aardig in toom gehouden, 0-5. .Eigenlijk zouden we veel vaker bij elkaar moeten komen", stel de coach Bert Pentuiy na af loop. „De spelers willen alle maal héél graag en het blijkt steeds weer een happening. Daarnaast komen we ook elke keer weer aardig voor de dag. Het is niet zo dat we steeds met een nulletje of tien worden afge slacht." Pentury zei er niets te veel mee. Het Zeeuws elftal leverde in de ijzige kou een hartverwarmen de wedstrijd af. Met name in verdedigend opzicht maakte de ploeg indruk. Vooral het optre den van vrije verdediger Danny Magito van Terneuzen was een lust voor het oog. Hij behield het overzicht, toonde rust aan de bal en speelde tactisch sterk. En waar nodig schuwde hij het ste vige werk niet. Samen met Ja son Blommaert (Veere) en Jos Kayser (Terneuzen) groeide hij uit tot de uitblinkers. Voorin had Bert Pentury in de eerste helft het aanvalsduo On no Doeland (Hoek) en Arjan Hu- Een jeugdige supporter toont zijn sympathie voor het Zeeuws elftal. man (Kloetinge) geposteerd. Beiden speelden met lef en be zorgden de Feyenoord-defensie het nodige werk. „Er wordt wel eens gezegd dat het Zeeuwse voetbal niet zo veel voorstelt, maar de jongens die er van avond stonden hebben laten zien dat er nog wel degelijk ta lent in de provincie rondloopt", stelde Pentury. Achterlijn Het Zeeuws elftal moest voor rust slechts één treffer toestaan. Die viel in de vijftiende minuut, toen Julio Ricardo Cruz naar links was uitgeweken, de ach terlijn haalde en de bal vervol gens bezorgde bij Jon Dahl Tomasson. De Deen kon van dichtbij doelman Ronald Kole (Goes) simpel verschalken: 0-1. Zes minuten later dacht Peter van Vossen zijn ploeg op 2-0 te hebben gebracht. Hij schoot een afgeslagen bal van dichtbij in. Op het moment dat de Zeeuw met het vingertje in de lucht zijn treffer aan het vieren was, floot scheidsrechter Arthur Sardjoe echter af. Hij had buitenspel ge constateerd en annuleerde de treffer, tot groot ongenoegen van Van Vossen. Waarmee de Zeeuw tegelijker- van onze sportredactie UTRECHT - Peter Winnen, Maarten Ducrot en Steven Rooks zijn niet ingegaan op de uitnodiging voor een verhelde rend gesprek met KNWU- voorzitter Joop Atsma. De invitatie volgde op de uitla tingen over dopegebruik in de wielersport die de drie onlangs in het tv-programma Reporter deden. De voormalige cou reurs gaven in die uitzending aan dat dopegebruik in hun ac tieve periode structureel was binnen de Nederlandse wieler ploegen. Het gesprek tussen de partijen had deze week moeten plaats vinden. Aan de hand van de uitkomsten wilde Atsma be kijken of nader onderzoek bij de huidige Nederlandse ploe gen gewenst zou zijn. Het drie tal bedankte echter vriendelijk voor de eer, omdat ze het uit gangspunt verkeerd gekozen vonden. In de ogen van Win nen, Rooks en Ducrot heeft het geen zin oude feiten nog eens boven water te halen. Ducrot schreef, ook namens de andere tweë, aan Atsma dat hun onthullingen moeten lei den tot een discussie binnen de wielerwereld over hoe de bege leiding van sporters geregeld moet worden. „Wil je geloof waardig zijn dan is het in onze ogen een voorwaarde dat je kunt laten zien hoe de begelei ding eraan toegaat. Anders ge zegd: iets wat je niet op tafel hebt, kun je ook niet regelen", verklaarden de drie wielren ners. „Alleen om de discussie op gang te brengen over hoe je een schone en eerlijke wielersport krijgt, hebben wij verteld over hoe wij ons hebben voorbereid op wedstrijden. Niet om ruzie te maken over of er toen wel of geen testosteron werd gebruikt en wie daar dan wel of niet van afwisten", luidt de verklaring van de drie. Discussie Ducrot is van mening dat met het checken van lang achter haalde feiten het beoogde doel niet bereikt wordt. „De stap die wel zinvol is om te zetten, is de discussie op gang brengen met mensen - en daar bent U er één van - die de gang van zaken ook echt kunnen beïnvloeden" meldde Ducrot aan Atsma. Joop Atsma, voorzitter van de KNWU, hoopt dat hij over niet al te lange tijd alsnog rond de tafel kan met de drie oud-wiel renners. „Ik heb langdurig overlegd met Maarten Ducrot en Peter Winnen. We hebben geen nieu we afspraak gemaakt maar wel de intentie uitgesproken alsnog met elkaar hierover te praten." ANP/GPD Dani onderhands verkocht aan Atletico Madrid BARCELONA - De Portugese voetballer Dani, die tot volgend jaar juli onder contract staat bij Ajax, is door het Nederlandse agentschap Van Doorn verkocht aan de Spaanse club Atletico Madrid. Dat heeft de op non-ac tief gestelde algemeen directeur van Atletico, Miguel Angel Gil Marin voor de Spaanse recht bank verklaard. Vader en zoon Gil, respectieve lijk eigenaar/voorzitter en alge meen directeur van Atletico staan deze week terecht op be schuldiging van fraude en het witwassen van gelden. Het ziet er naar uit dat het Nederlandse bedrijf Van Doorn uit Veenen- daal betrokken is bij de corrup tiepraktijken binnen de Madri- leense club. Ook de naam van de Portugese middenvelder komt voor in de stukken en werd in de rechtszaal per abuis door Gil genoemd. De rechter wilde weten hoe het mogelijk was dat Gil meer dan veertig miljoen gulden aan Van Doorn had betaald voor de aan koop van de Bosnische speler Bogdanovic. De directeur gaf toe dat de Bosniër in werkelijk heid slechts twee miljoen gul den had gekost maar dat de rest van het bedrag was bedoeld als vooruitbetaling voor vier ande re spelers die Van Doorn voor Atletico zou contracteren. Be halve Dani was Atletico geïnte resseerd in Toni (Espanyol), Nesta (Lazio), en Hivic (Sevil- la). Gil vroeg later de namen buiten de stukken te houden omdat de betrokken clubs niets van deze transacties afwisten. Onderhandeld Wanneer de beweringen (onder ede) van Gil Marin waar zijn, handelen Atletico en Van Doorn in strijd met de reglementen van de Fifa. Die schrijven voor dat pas een half jaar voor afloop van een contract onderhandeld mag worden over de transfer van een speler. De Spaanse wet gebiedt bovendien dat de rechten van voetballers altijd in handen blijven van voetbalclubs en niet door een bedrijf kunnen worden gekocht. De Spaanse justitie heeft het sterke vermoeden dat de beta lingen door Atletico aan het Ne derlandse bedrijf mede zijn be doeld om zwart geld te witten. Ook zou Van Doorn zijn ge bruikt om zwart geld aan spe lers te betalen. Rechter Garcia- Castellon heeft de rekeningen van Van Doorn aan Gil in beslag genomen en de betalingen van de club aan de Nederlandse on derneming stop gezet. GPD van onze sportredactie MELBOURNE - Richard Kraji cek heeft in Melbourne voor de vierde keer in zijn loopbaan ver loren van Pete Sampras. Op de eerste dag van de Colonial Clas sic, het invitatietoernooi in de aanloop naar de Australian Open, gaf Krajicek zich na 1 uur en 54 minuten over: 6-4 3-6 6-7 (5-7). Voor de Australian Open is Kra jicek als negende geplaatst. De plaatsingslijst wordt aange voerd door de Amerikaan Andre Agassi. De Russische titelverde diger Jevgeni Kafelnikov staat tweede, de derde beschermde positie is voor Sampras. Bij de vrouwen is de Zwitserse titelverdedigster Martina Hin gis de nummer één. De Ameri kaanse Lindsay Davenport i volgt haar. Serena Williams be zet de derde plaats. Haar zus Ve nus meldde zich woensdag af. De huidige nummer drie van de wereld heeft last van een pees ontsteking in de rechter pols. Eerder liet Monica Seles, vier voudig winnares van de Austra lian Open, weten niet mee te doen. In Auckland bereikte Sjeng Schalken de laatste acht en bleef daarmee in de race zijn ti tel van vorig jaar te prolonge ren. De Limburger versloeg woensdag in de tweede ronde de Duitser Tomas Behrend over tuigend in twee sets: 6-4 en 6-1. John van Lottum moest in de tweede ronde het hoofd buigen voor de Zwitser Mare Rosset. Van Lottum verloor met 3-6 en 2-6. ANP/RTR van onze sportredactie RIO DE JANEIRO - Het eerste WK voor clubteams draait uit op een Braziliaanse aangele genheid. Vasco da Gama en Corinthians mogen vrijdag voor de ogen van duizenden landge noten uitmaken wie zich het beste clubteam ter wereld mag noemen. Brazilië mocht van de wereld voetbalbond het eerste WK voor clubs organiseren en krijgt nu ook nog de gewenste finale met twee teams uit eigen land. Van de twee Europese vertegen woordigers liet Manchester United het in Brazilië volledig afweten. De winnaar van de prestigieuze Champions Lea gue eindigde na een nietszeg gend gelijkspel, een forse neder laag en een overwinning op een onbeduidende Australische op ponent als derde en mag naar huis. Real Madrid zag in de andere groep Corinthians op doelsaldo de eindstrijd bereiken en kan via de troostfinale nog wat van de reputatie van het Europese voetbal redden door het Mexi caanse Necaxa te verslaan. Necaxa moest dinsdag van Vas co da Gama winnen om de finale te bereiken. Romario liet weer eens wat zijn klasse uit zijn PSV-periode zien door de win nende treffer te scoren: 2-1. RTR RIJSWIJK - In de heenwedstrijd van de kwartfinale van de Itali aanse beker heeft Neerlands duurste aankoop Clarence Seedorf de winnende goal gemaakt voorlnternazionale in de stadsderby tegen AC Milan, 3-2. Cagliari zorgde voor een suprise door AS Roma met 1-0 te verslaan. Inter kwam op 1-0 door 's werelds duurste speler (100 miljoen gul den) Vieri. Nog voor de rust maakte Sjevtsjenko gelijk. In de 54e mi nuut scoorde Inter 2-1 via Mutu, waarna opnieuw de Russische spits van AC gelijkmaakte. Seedorf besliste het duel in de 68e mi nuut. Het was zijn tweede doelpunt voor Inter in drie wedstrijden. Ex-Milan-spits George Weah kende een droomstart bij zijn nieuwe club Chelsea. In de competitiewedstrijd tegen Tottenham Hotspur maakte de Liberiaan de enige treffer. ANP Trambestuurder naar kwartfinale van WK darts door Erik Winkster FRIMLEY GREEN - Nooit eer der bereikte Co Stompé de kwartfinales van de Embassy World Professional Darts Championship. In 1996 (tegen latere winnaar Steve Beaton) en 1998 (Roland Scholten) sneu velde hij al in de eerste ronde, vorig jaar werd hem in de twee de ronde de voet dwars gezet door wederom Scholten. En juist op het moment dat hij, door de vroegtijdige eliminatie van volksheld Raymond van Barne- veld, alle aandacht op zich ge richt weet, voegt hij zich wel bij de laatste acht. Via de zege van 3-1 (1-3, 3-0, 3- 0, 3-2) op Steve Coote weet hij zich niet alleen al zeker van mi nimaal 22.000 gulden aan prij zengeld, maar tevens kan hij met enig recht hopen dat nu ook het bedrijfsleven in de gaten heeft dat in Nederland tussen hemel en aarde meer te vinden is dan alleen Barney. „Je moet het altijd nog even doen natuurlijk, maar ik had vooraf al een goed gevoel. Ik was sowieso meer relaxt dan vorig jaar, toen ik in de tweede ronde werd uitgeschakeld door Ro land Scholten. Dat ik nu aan merkelijk rustiger was, ver baasde mezelf wel een beetje. Want sinds de uitschakeling van Raymond besef ik donders goed dat er meer druk op mijn schou ders terecht is gekomen", aldus Stompé. Woeste plannen Het kon eigenlijk niet. Co Stom pé moest wel verliezen van Ste ve Coote. Ooit een brandweer man gezien die niet bleek opge wassen tegen een lucifer? Maar de Amsterdammer, die in het Co Stompé is dc enige niet-Engelsman in de kwartfinales van het WK. foto Frans van Hasselt/ANP wereldje van het darts door het leven gaat met de bijnaam Matchstick (lucifer), had woeste plannen en zette die op het podi um van de Lakeside Country club ook in daden om. Hij stookte het vuur telkens op en wat Steve Coote ook probeer de, het sein 'brand meester' lag nimmer binnen zijn bereik. De 29-jarige Coote, die in de eerste ronde verrassend had afgere kend met de als zesde geplaatste Martin Adams, droop uitge blust af. Slechts in de eerste set en eventjes in de vierde had hij voldoende inhoud om de in drukwekkende Stompé in ver legenheid te brengen. Het is dat Stompé gisteren Coote afserveerde, anders was Engeland nu reeds zeker ge weest van een winnaar uit eigen land. Dan zouden er in het speelschema van de kwartfina les nog louter Engelsen terug te vinden zijn geweest, iets dat in de voorgaande 22 edities nog niet eerder het geval was. En dan zou de Embassy World Pro fessional Darts Championship dus weer eens worden gewon nen door een Engelsman en dat heeft de trotse natie al veel te lang moeten ontberen. Steve Beaton was in 1996 de laatste, in de jaren die volgden gooiden Les Wallace (Schotland) en tweemaal Raymond van Barne- veld de Engelsen hét schaam rood op de wangen. Mogelijkheden Het is dus zeven tegen een, maar dat Engeland wederom achter het net zal vissen, behoort der halve nog steeds tot de moge lijkheden. Stompé echter zal dan wel het beste in zich boven moeten halen. In de kwartfinale krijgt hij vrijdag waarschijnlijk te maken met de als derde ge plaatste Mervyn King. De ande re kwartfinale gaat tussen Ron nie Baxter en Colin Monk. De laatste versperde Ritchie Da- vies (Wales) de weg. Baxter was op sterven na dood tegen good- old Bobby George (54), maar redde het alsnog. De als tweede geplaatste Baxter had er in de beslissende derde set een ver lenging voor nodig om zich te winnen. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 19