Nieuwe opmars Ankie Kersten Wurth stopt bij Vlissingen PZC LK-tafel tennis krijgt indere titelhouder Alleen eerste plaats telt voor 't Zand Van de Bunt gaat voor de medailles sport Middelburgse verdedigt Zeeuwse tafeltennistitel uitslagen Omkoopschandaal tijdens judotoernooi agenda donderdag 13 januari 2000 bw 1 8 Houtepen blijft bij SSV'65 VLISSINGEN - Cees Houtepen is ook volgend voetbalseizoen hoofdtrainer bij SSV'65. Beide partijen kwamen een nieuwe verbintenis van een jaar overeen. Houtepen is aan zijn eerste seizoen bezig bij de zaterdag-tweedeklasser. „De sfeer, de en tourage en de organisatie bij de club bevallen me prima", ver telt de Souburger. „Alles verloopt naar wens, vandaar dat we er snel uit waren over een nieuw contract." SSV'65 is na veer tien duels lijstaanvoerder in de tweede klasse. „De resultaten zijn goed, alleen zou het spel nog wat beter kunnen. Promotie naar de eerste klasse is onze grote doelstelling, al wachten ons nog acht loodzware wedstrijden." Snerttoernooi in Serooskerke SEROOSKERKE - Club Jeu de boules Middelburg houdt zondag 16 januari het traditionele snerttoernooi in de manege van de Gouwe Reijers in Serooskerke. Zesenveertig doublet- tes - uit Zuidwest-Nederland en België - hebben zich aange meld. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur. De finales staan voor 16.00 uur op het programma en rond 17.00 uur volgt de prijsuitreiking. De snert, waaraan het toernooi zijn naam ontleent, wordt de spelers aangeboden door de Gouwe Reij ers. Nol de Ruiter weg bij Utrecht UTRECHT - Nol de Ruiter vertrekt bij FC Utrecht. De ar beidsovereenkomst met het hoofd scouting, dat aan het einde van dit seizoen afloopt, wordt niet verlengd. In het verleden was De Ruiter onder meer ook hoofdtrainer van Utrecht. Ook maakte hij jarenlang deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. Eerder al werd bekend dat van de staf van FC Utrecht ook hoofdtrainer Mark Wotte na dit seizoen weg gaat. Celstraf vroegere DDR-arts BERLIJN - Een 72-jarige arts van de voormalige Oost-Duitse zwembond is door de rechtbank in Berlijn tot 15 maanden voorwaardelijke celstraf veroordeeld wegens het verstrekken van anabole steroïden aan minderjarige sporters. Lothar Kipke zou tussen 1975 en 1984 in 58 gevallen de verboden middelen hebben geleverd. Kipke gaf voor de rechtbank wel iswaar toe dat hij bij de zaak betrokken was geweest, maar verklaarde tevens niet geweten te hebben welke schade de stoffen aan de lichamen zou hebben veroorzaakt. SID/AFP Meulendijks mag naar Sydney CHEJU ISLAND - Badmintonster Judith Meulendijks heeft voldaan aan de eisen voor uitzending naar de Olympische Spelen. De Helmondse schaarde zich woensdag bij de laatste acht van de sterk bezette Korean Open. Meulendijks versloeg in de derde ronde de Engelse kampioene Julia Mann met 11-6 11-0. Meulendijks moest, om in aanmerking te komen voor Sydney twee keer de laatste acht halen van een sterk bezet Grand-PrixtoernooiVorig j aar lukte haar dat ook in Indone sië. ANP Triatleet Welch moet stoppen SYDNEY - Viervoudig wereldkampioen triathlon Greg Wel ch heeft amper acht maanden voorde start van de Olympische Spelen in Sydney zijn sport vaarwel gezegd. De 34-jarige Au straliër, een pioneer in zijn sport, kampt met ernstige hart klachten. Welch kreeg vorig jaar tijdens de Ironman op Ha waii een hartaanval. Inmiddels is gebleken dat bij hem het aantal hartslagen per minuut gevaarlijk hoog kan oplopen- .Triathlon staat in Sydney voor het eerst tot het olympisch programma. RTR an onze sportredactie HDDELBURG - De Zeeuwse krijgt bij de ïannen met honderd procent ekerheid een nieuwe kampi- en. Ted van den Berg, de Leide- aar die vorig jaar de provincia- titel voor zich opeiste, is er dit niet bij. Het lijkt vrijwel ze er dat Kalun Yu of Jurgen Pas- oors nu met de titel naar huis al gaan. roor Yu zou het de vierde !eeuwse enkelspeltitel bij de enioren zijn die hij verovert, urgen Pastoors staat nog niet de erelijst vermeld, maar dat niet verwonderlijk, omdat de van Gendringen nog net in Zeeland speelt. Jan Bomhof lijkt de enige spe uit het veld van acht spelers een A- of B-licentie die voor een verrassing kan zorgen. Ook bij de vrouwen lijkt de strijd zich toe te spitsen tót twee spelers. Ankie Kersten en Kapo Yu. Outsiders zijn de net als Kersten aan een tweede carrière begonnen speelsters Ingrid Heijens-Van Osselaer en Vivian de Waal-Blanckaert. Bij de jeugd kan Kapo Yu de titel bij de meisjes nauwelijks missen. Bij de jongens is Leon van Boven van Arnemuiden favoriet. De Zeeuwse kampioenschap pen tafeltennis worden in de sporthal De Kruitmolen in Mid delburg gespeeld en worden georganiseerd door de vereni gingen Arnemuiden en Middel burg-Zuid. Er hebben zich ruim 360 spelers ingeschreven. Op zaterdag (jeugd) is het toernooi rond 19.30 uur afgelopen, op zondag om ongeveer 20.30 uur. Ankie Kersten: „Dat gestresste gevoel dat ik vroeger wel eens had, wilik nooit meer terugkrijgen." foto Lex de Meester Koen de Vries - Ze is een van vele coryfeeën die na een pe- ode van afwezigheid is terug- ;keerd in het Zeeuwse tafel- nniswereldje. Net als Sterra Vivian Blauckaert, Jan Henk omhof, Wilfried Diunez, Paid iatthijssen, Ingrid van Osse- er en nog enkele anderen be- ifte Ankie Kersten na een aan- il jaren inactiviteit dat ze niet het spelletje met bat en kon. e terugkeer van de 33-jarige ging niet onopge- voorbij. Januari 1999.ne- jaarnadatze haar eerste tel greepkroonde ze zich weer )t Zeeuws kampioene en kort heden werd bekend dat de [Z'er het bij 't Zand hogerop aat zoeken. [et gezegde 'wat goed is komt iel' blijkt niet alleen te gelden oor aanstormende jeugd. Ook Dor degenen die hun eome- maken gaat die vlieger nog eens op. Ankie Kersten be- in 1995 na vier jaar inactivi- weer te tafeltennissen. In legde ze haar activiteiten noodgedwongen stil, maar in 1997 begon ze met extra elan. „Het fanatisme is sindsdien langzaam maar zeker ge groeid", zegt ze. „Ik was eerst blij dat ik een training kon vol brengen. Ik heb rugproblemen en kon in het begin niet eens vijf minuten in de basishouding staan. Nu hou ik het vier keer per week anderhalf uur vol. Dat voelt op zich al als een overwin ning." „Het is een verademing dat ik weer beweeg. Toen ik niet sport te, kwam ik eik jaar vier kilo bij. Toen ik voor het eerst weer speelde, voelde ik alles van mijn lichaam zitten. Nu ben ik dat overtollig gewicht kwijt. Ook dat is een overwinning." Met stip Haar derde persoonlijke zege boekte Kersten tijdens haar laatste toernooien. Ze kwam tot veler verrassing 'met stip' als 56e binnen op de nationale ranglijst, maar dat bleek slechts een voorbode van betere resul taten. Bij A-achtkampen plaatste ze zich voor de halve fi nales, waaraan alleen de beste twintig spelers van Nederland ■mogen deelnemen. Vroeger schopte ze het ook zo ver. Als jeugdspeelster hield ze zelfs ge lijke tred met Mirjam Kloppen burg, de Lichtenvoordse die la ter de Toptwaalf - voor de beste speelsters van Europa - won en kwam met haar drie keer uit op Europese jeugdkampioen schappen. Later speelde Ker sten met teamgenotes Ingrid van Osselaer en Inge Treebusch voor Middelburg-Zuid twee keer in de Europa Cup. „Ik heb het gevoel dat ik beter ben dan vroeger", denkt Ker sten desondanks. „Ik ben com pleter dan vroeger, speel direc ter en ben rustiger geworden. Dat komt misschien ook wel omdat ik tot nu toe onbevangen kan spelen. Vorig jaar op de Zeeuwse kampioenschappen was alles leuk. Het ging alle maal heel ontspannen en daar om ging het ook zo goed. Nu ie dereen weet dat ik terugben, raak ik dat gevoel een beetje kwijt. Ik krijg weer het gevoel dat ik me moet waarmaken." En dat gevoel moet ze juist niet krijgen. „Ik ben geneigd mezelf verplichtingen op te leggen. Op een gegeven moment vind ik dat ik partijen móet winnen. Ik vind dat ik in wedstrijden dingen moet kunnen die ik ook op trai ningen doe. Nu ik naar 't Zand ga, wil ik mezelf waarmaken omdat ik denk dat mensen wat van me verwachten. Maar dat is niet goed. Het heeft een ave rechts effect. Dat gestresste ge voel dat ik vroeger wel eens had, wil ik nooit meer terugkrijgen." De contacten met 't Zand lopen al sind de Zeeuwse kampioen schappen van vorig jaar. Later vertelde Ankie Kersten Zand- trainer Peter Boon dat ze het nog wel eens hogerop wilde pro beren. „Ik kon niet langer wach ten. Wie weet, kan ik het over een paar jaar lichamelijk niet meer aan. En de kans bestond dat Kapo naar een andere club zou verhuizen. Bij MZ heb ik steeds open kaart gespeeld. Ik heb gezegd dat ik het niet leuk vind om bij MZ alleen tegen de gradatie te knokken. Niemand neemt me mijn overstap kwa lijk. Bij 't Zand kan ik met Kapo Yu hogerop. De eerste divisie moet haalbaar zijn en wie weet halen we de eredivisie wel. Minder emotie Tijdens haar nieuwe opmars ontdekte Kersten dat er in de paar jaar dat ze is weggeweest veel veranderd is. De meeste te genstanders van vroeger zijn gestopt. „Nu speel ik vooral te gen meiden die eerst aan me vragen 'moet ik tegen u?'. Ze blijken directer te spelen dan vroeger en tonen veel minder emotie dan ik gewend was." Op de Zeeuwse kampioen schappen, die zaterdag en zon dag in sporthal De Kruitmolen in Middelburg worden gehou den, zal het in de hoogste klasse bij de vrouwen naar verwach ting tussen Kapo Yu (14) en An kie Kersten gaan. Vorig jaar versloeg Kersten Yu in de halve finale, maar of ze dit jaar weer het sterkst zal zijn, is nog maar de vraag. Kapo Yu lijkt bijna net zo getalenteerd als haar broer Kalun en heeft in een jaar veel bijgeleerd. Ankie Kersten: „Als ik nu een kans wil maken, moet ik in topvorm zijn. Koen de Vries - De tafelten- van 't Zand beginnen za- erdag de voorjaarscompetitie n de eredivisie met maar één loei: opnieuw kampioen wor- len. Wanneer de Middelburgers laarin slagen, is meteen het iverall landskampioenschap «n feit. Vlle andere klasseringen zijn 't Zand niet van belang. Al de Middelburgers op de aatste plaats eindigen, het niet uit. Omdat 't Zand de won, heeft de het recht om via beslis- tegen de win- van de voorjaarscompeti- te strijden om de algehele andstitel. Normaal gesproken zijn de iloegen die op de laatste en voorlaatste plaats eindigen ge- loemd te degraderen, maar dat ;eldt niet voor 't Zand. Het team :al zich aan het eind van de met aan zekerheid waarschijnlijkheid omdat kopman Yu naar een buitenlandse verhuist en 't Zand geen zin om een topteam zonder speler van de eigen club op de been te houden. De kans dat 't Zand als eerste eindigt is overigens aanmerke- lij k groter dan dat de ploeg laat ste wordt. De eredivisie is door de komst van Kluis (Geleen) en Treffers (Arnhem) echter wel versterkt. Vooral Kluis lijkt een gevaarlijke tegenstander omdat de Limburgers de Chinees Pan Gang - na Wu Bin (Ankerstars) en Liu Qiang (Westa) de derde Chinees in de eredivisie - heb ben aangetrokken. Zand-trainer Peter Boon: „Het is er niet gemakkelijker op ge worden. Zes of zeven van de in totaal acht teams hebben kan sen om de vier play-off-plaatsen te halen. We hebben de vorige competitiehelft bewezen dat we van niemand bang hoeven te zijn, maar de verwachtingen ten aanzien van ons worden ook steeds hoger. We moeten eerst maar eens proberen de play offs te halen. Daarna zien we verder." 't Zand begint zaterdag met een uitwedstrijd tegen Kluis. De overige tegenstanders zijn FVT, Ankerstars. Lelystad United, Cosmos, Westa en Treffers (A). van onze sportredactie RIJSWIJK - De Europese Ju do Unie (OU) is opgeschrikt door een omkoopschandaal. Drie arbiters hebben toege geven dat zij in november vo rig jaar tijdens de Europese eindstrijd voor clubteams ie der 3000 Duitse Mark van de organisatie hebben ontvan gen. Het toernooi had plaats in het Roemeense Oreada. EJU-voorzitter Frans Hoo- gendijk heeft inmiddels een onderzoekscommissie inge steld die de zaak grondig moet onderzoeken. Die be gint haar werk medio febru ari tijdens een judotoernooi in Parijs, aldus de preses. De betrokken scheidsrech ters komen uit Frankrijk. Duitsland en Italië. De laat ste, Pasquale Churlya, bracht de zaak naar buiten door na zijn thuiskomst de EJU in te lichten over de en velop met inhoudDe organi satie in Oreada was in han den van de club Liberty, waarvan Marius Vizer eigenaar is. Hi] is ook voor zitter van de Roemeense judobond. Het schandaal komt voor Vizer uiterst onge legen. Hij heeft namelijk de ambitie om Hoogendijk dit voorjaar op te volgen als EJU-voorzitter. De Europese titel voor clubteams ging uit eindelijk naar Liberty, dat in de finale met 6-0 te sterk was voor Mitnik uit de Oekraïne. De judoka's van het Neder landse Kenamju, titelverde diger, werden derde. Volgens Den nis van der Geest van Kenamju gebeur de er in de finale tussen Li berty, met geen enkele Roe meen in de ploeg, en Mitnik rare dingen op de mat. „Er waren momenten die eigen lijk niet konden. Zeker in de eerste partij had ik grote twijfels." ANP Naar WK's langlaufen en biatlon Marjorie van de Bunt maakt op het WK langlaufen en biathlon in Crans Montana kans op een medaille. van onze sportredactie TERNEUZEN - Marjorie van de Bunt neemt eind januari deel aan de wereldkampioen schappen langlaufen en biathlon in Zwitserland. De gehandicapte sportster uit Temeuzen, die op de Olympi sche Spelen in Lillehammer en Nagano dik in de medailles viel, maakt in Crans Montana opnieuw kans op een podium plaats. Direct na de Spelen in Nagano leken de ambities van Van de Bunt te zijn verminderd, om dat ze meer tijd aan haar gezin en maatschappelijke carrière wilde besteden. Toch stond de afgelopen maand weer volop in het teken van het WK. „In zo'n jaar na de Olympische Spelen moet je altijd even tijd voor bezinning nemen", vindt ze. „Het sporten was iets min der en ik heb vorig jaar alleen aan de wedstrijden om de Worldcup meegedaan. De bi athlon heb ik gewonnen en bij het langlaufen ben ik als twee de geëindigd." Marjorie van de Bunt, die deze week met de nationale selectie is vertrokken naar een trai ningskamp in Oostburg, be hoort dus nog wel degelijk tot de wereldtop. Van de Bunt: „Dat denk ik wel, ja. Ik ga ook naar het WK met kansen op een medaille. Ik heb er de laat ste maanden minder voor ge leefd, maar ik vind dat ik weer snel terug ben op mijn niveau. Dat komt waarschijnlijk door de basis die er nog is. Toen ik nog fanatiek bezig was heb ik conditioneel iets opgebouwd waarop ik nu nog kan teren." In Zwitserland zal ze opnieuw deelnemen aan de biathlon en het langlaufen. De grootste fa voriet is een Finse. „Zij traint ongeveer achtduizend kilome ter per jaar in de sneeuw en is dan ook kanshebber nummer één. En verder zijn de Noorse, Franse, Zwitserse en Oosten rijkse meiden ook heel goed." Oefenmeester wijt plotseling vertrek aan complex van factoren door Koen de Vries VLISSINGEN - André Wurth is met onmiddellijke ingang opge stapt als trainer bij de VC Vlis singen. De oefenmeester wijt zijn vertrek aan een complex van factoren en legt de schuld nadrukkelijk bij het demissio naire bestuur van de club. Voor al voorzitter Jan Kapelle krijgt de zwartepiet: „Jan Kapelle is de spin in het web bij VC Vlis singen, Rinus ten Haaf is zijn handlanger en alle anderen zijn meelopers." Wurth maakte in de afgelopen maanden een gedaanteverwis seling mee van de Vlissingse zondag-derdeklasser. Toen hij vorig j a ar het roer van de ontsla gen Huib Meerman overnam, was de betrokkenheid van het bestuur bij de eerste selectie groot. Maar langzaam maar ze ker verschoof de aandacht van het eerste naar het tweede elftal, constateerde Wurth. Daarbij werd er niets gedaan om zijn taken te verlichten. „Ik was al technisch-coördinator toen ik de taak van Meerman overnam. Het zou eerst voor drie maanden zijn, maar omdat men geen geschikte trainer kon vin den, ben ik dit seizoen doorge gaan. We hebben afgesproken dat ik als coördinator vervan gen zou worden, maar daar is niets van terechtgekomen. Daarnaast was ik regelmatig verzorger omdat de reguliere verzorger het te druk kreeg op zijn werk en ook verving ik zo nu en materiaalman omdat ook die niét genoeg tijd meer had." Stoïcijns Het bestuur bleef volgens Wurth stoïcijns onder zijn noodkreten. Daarnaast kreeg de trainer het verwijt van Kapelle dat een aantal spelers te snel na de thuiswedstrijden huiswaarts keerde. „Je moet eens naar het zaterdagelftal komen kijken, dat weet je tenminste wat de derde helft is", schijnt Jan Ka pelle tegen Wurth gezegd te hebben. Bovendien kregen de voorzitter en de trainer onenig heid over het tijdstip van ver trek uit De Raaij berg, het café in Bergen op Zoom waar menig sportploeg tijdens de thuisreis een tussenstop inlast. „Ik vond één uur meer dan voldoende maar Kapelle wilde altijd veel langer blijven." Op het verzoek van Wurth om een aantal zaken uit te spreken wilde Kapelle in eerste instantie niet ingaan. Wurth: „Ik moest ook nog dingen regelen voor ko mend seizoen, zoals het vastleg gen van jeugdtrainers. Omdat ik geen toezeggingen kreeg van het bestuur kon ik geen actie onder nemen." De bekende druppel voor Wurth was de mededeling van oud voorzitter Nico Dellebeke. „Hij vertelde mij dat er komend sei zoen minder kan dan nu het ge val is. Toen ik kwam, moesten we zo snel mogelijk naar de tweede klasse. Dat is nu ineens over. Als ze een caféploeg willen dan mag dat van mij, maar ik Sportprijsvragen Lucky ten van woensdag 12 januari. 3-7-8-16-19-23-25-30-39-40-45-48-52-56- 61-62-64-73-75-79. Toto 2a. 1 AC Milan-Inter X 2 St-Truiden - Club Brugge X 3 RC Genk-Westerlo X 4 Mechelen - Standard Luik X 5 Harelbeke-Charleroi X 6 Aalst-Beveren X 7 Beerschot-Lierse X 8 Lokeren - Lommei X 9 Lens - Nancy X 10 Rennes-Strasbourg X 11 Troyes-Monaco X 12 Bastia - Olymp. Marseille X 13 Le Havre-Auxerre X Tennis Melbourne. Colonial Classic Invitatie- toernooi, mannen. Sampras (VSt) - Kraji- cek (Ned) 6-43-6 7-6, Philippoussis (Aus) - Kafelnikov (Rus) 7-6 6-7 6-1Agassi (VSt - Ferreira (ZAf) 6-2 6-4, Enqvist (Zwe) - Kiefer(Dui) 6-3 6-4. Auckland. Mannen, 700.000 gulden. Tweede ronde: Schalken (Ned/6) - Behrend (Dui) 6-4 6-1, Rosset (Zwi) - Van Lottum (Ned) 6-3 6-2, Balcells (Spa) - Haas (Dui) 6-47-5, Norman (Zwe) - Gam- bill (VSt) 6-3 6-3, Gustafsson (Zwe) - Jo hansson (Zwe) 6-2 6-3, Ferrero (Spa) - Martin (Spa) 6-7 6-2 6-4, Gaudio (Arg) - Novak (Tsj) 6-4 6-7 7-6, Chang (VSt) - Sell (VSt) 4-6 6-4 7-6. Sydney. 1,7 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Lapentti (Ecu/2) - Koubek (Oos) 4-6 6-0 6-4, Ljubicic (Kro) - Martin (VSt/3) 7-6 6-4, Kucera (Slw/5) - Clement (Fra) 6-2 6-4, Dosedel (Tsj) - llie (Aus) 6-3 7-5, Voinea (Roe) - Vacek (Tsj) 7-5 6-2, He witt (Aus) - Clavet (Spa) 6-3 6-2, Stolten- berg (Aus) - Hrbaty (Slw/7) 6-4 2-6 6-4, Corretja (Spa) - Arazi (Mar) 3-6 6-3 7-6. werk er niet aan mee. Ik voel mezelf een halve prof. Ik verloo chen mezelf als ik dit soort din gen allemaal accepteer." Volgens voorzitter Jan Kapelle verdoezelt Wurth de ware reden van zijn vertrek. „We zijn in on derhandeling met een opvolger voor hem, maar Wurth zelf ziet die man helemaal niet zitten. Daar zijn woorden over ge weest. En al die andere dingen die hij zegt; het zijn allemaal ar gumenten om zichzelf te recht vaardigen. Ik heb nooit ruzie met hem gehad." „Het vertrek van Wurth komt voor ons onverwacht", zegt Ka pelle. „Hij kwam dinsdagavond vertellen dat hij net zijn laatste training had gegeven. Wurth: „Ik vind het jammer voor die jongens. Het ging de laatste tijd steeds beter. Maar dit soort za ken kan ik niet accepteren." Vanavond heeft de technische commissie van de VC Vlissingen overleg met de spelers van de eerste selectie over een nieuw aan te stellen trainer. Voetbal Rio de Janeiro. WK clubteams. Groep B: Vasco da Gama (Bra) - Necaxa (Mex) 2-1 (1-1). 5. Aguinaga (0-1), 14. Odvan (1-1), 69. Romario (2-1). Vasco da Gama naar de finale. Eindstand groep B: 1Vasco da Gama 3-9 (7-2), 2. Necaxa 3-4 (5-4), 3. Manchester United 3-4 (4-4), 4. South Melbourne 3-0 (1-7). Oefenwedstrijden: Gran Ganaria. Int. toernooi. PSV - Croatia Zagreb 2-1 (1-1). 1-0 Van Nistelrooy (pen), 1-1 Sokota, 2-1 Nilis. Rode kaart: Prosinecki (Croatia Za greb). Bijzonderheid: PSV vrijdag in fina le tegen Rosenborg. Cairo. Int. toernooi. Roda JC - Al Ahly Club 1-3 (0-0). Doelpunt Roda: Zafarin. Bijz: Rode kaart: Van Houdt (2x geel). Waalwijk. RKC- Dordrecht'901-1 (1-0). 1- OGovedarica, 1-1 Molhoek, Almelo. Heracles-FC Twente 1-2 (1-0). 1- 0 Looms (pen), 1-1 Vennegoor of Hesse- link (pen), 1-2 Van der Meyde. Toeschou wers: 5300. Bijz: afscheidswedstrijd van Folkert Feiten van Heracles. Deventer. Go Ahead Eagles - Willem 111- 2 (1-1). 0-1 Valk, 1-1 Muhlack, 1-2 Schulp. Frankrijk, competitie: Lens - Nancy 0-1, Troyes - Monaco 1-4, Le Havre - Auxerre 0-0, Rennes - Strasbourg 2-1Montpellier - Nantes 3-0, Bastia - Marseille 0-0, St.E- tienne - Sedan 2-3. Stand aan kop: Mona co 21-45, Lyon 21-38, Paris SG 21-37. Rome. Italiaanse beker, kwartfinale. Eer ste wedstrijd: AS Roma - Cagliari 0-1. AC Milan - Inter 2-3. Bijz.: Seedorf maakt win nende treffer. België. Competitie: Aalst - Beveren 2-4, GB Antwerp - Lierse 1-1, Lokeren - Lom mei 2-1, Gent-Verbr.Geel 1-1, Harelbeke - Charleroi 4-1, Mechelen - Standard 2-4, RC Genk - Westerlo 1-1 Volleybal Weert. CEV-beker, vrouwen. Achtste fi nale: Weert (Ned) - Volley Vicenza (Ita) 0- 3(25-2713-2515-25). Rovaniemi. CEV-beker, mannen. Acht ste finale: Napapiirin Rovaniemi (Fin) - Nesselande (Ned) 3-2 (25-21 21-25 21-25 25-21 21-19). Apeldoorn. Mannen. Europa Cup I: Piet Zoomers/Dynamo - VfB Friedrichshafen IDUI) 1-3(24-2622-25 25-23 22-25). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse: Hercules - Oostka- pelle 4-2. Stand: Piet Voskamp/'t Zand 3- 17, Tonny Begijn 2-11, Murre Moens/TMS 3-11, Tecona 3-8, Hercules 2-5, Simons/'t Zand 3-4, Oostkapelle 2-2, Dummy team 0-0. Tweede klasse: Hoechst - Voskamp/Dauwendaele 4-2, PSW - AKZ verzekeringen 0-6. Stand: Se rooskerke 3-14, Piet Voskamp/Dau wendaele 3-12, Beko3-12, Hoechst 3-11, AKZ verzekeringen 3-9, Delta Nutsbedrij ven 3-6, Van den Akker/Dauwendaele 3- 4, PSW 3-4. Derde klasse: Poseidon ZW - LVV 0-6, Installatiebedrijf Goes - ROC Zeeland/MDGO 6-2. Stand: LVV 3-18, Ne- halennia 3-14, HZ sport 3-14, Installatie bedrijf Goes 3-12, A P 3-9, ROC Zee land/MDGO 3-6, Poseidon ZW 3-4, Video Plaza 3-1. Vierde klasse: Team zonder naam - Sagro/MZ 5-5, RTS de Singel - Provincie Zeeland 0-6. Stand: Provincie Zeeland 3-18, SVA/Kodde 3-16, Nehalen- nia 2 3-15, RTC de Singel 3-12, Raab Kar- cher 3-9, Sagro/MZ 3-7, Team zonder naam 3-7, Harrie Verkaik/'t Zand 3-4. Vijf de klasse: Hercules 2 - Delta Nutsbedrij ven 2 0-6, SV Duo - WEA/Dauwendaele 6- 2. Stand: Delta Nutsbedrijven 2 3-18, SV Duo3-12, EPZ2-10, Hercules 2 3-3, WEA- /Dauwendaele 3-8, Hoechst 2 2-6, PZC 2- 6, De Kruitmolen 2-4 Zesde klasse: CSW - CZ groep zorg 0-6, Sinke Komejan - Ge meente Middelburg 4-2. Stand: Sinke Komejan 3-16.CZ groep zorg 3-12. Posei- don/ZW2 2-10, Provincie Zeeland 2 2-10, Gemeente Middelburg 3-8, Oranje Nas sau 2-6, Rabobank WZ 2-4, CSW 3-2. Vrouwen. Eerste klasse: LW 1 - Smith Kaas 3-5. Peugeot/Dijkwel/'tZand - Sgra- vo 6-0. Stand: BVC3-16, Smith kaas 3-13, Peugeot Dijkwel/T Zand 3-12, Apex 3-10, LW 3-9, Sinke Schoenmode 3-8, Sgavo 3-4, Wasserij Edelweis/SVS 3-4. Tweede klasse: Astrow - SV Duo/Kasteel van Ba tavia 0-6, Tènce/Dauwendaele - Posei don 5-3. Stand: Acrylart 3-18, SV Duo- /Kasteel van Batavia 3-14, Poseidon 3-13, Tènce/Dauwendaele 3-11, Vlijtig Liesje 3-10, Astrow 3-3, DVC Scheldemond 3-6, La Liberté/Davos 3-4. Derde klasse: SVA- /Van Marion - ZOPC/MZ 0-6. Stand: ZOP- C/MZ3-18, Bakkersland/Dauwendaele3- 15, CZ groep zorg 3-8, Scheldegroep 3-7, BAM 2-6, LW 2 3-6, SVA/van Marion 3-4, De vier linden 2-2. Vierde klasse: Posei- don/ZW - Jong Ambon 0-6, Rhodos/'t Zand - Ardita 4-2. Stand: Jong Ambon 3- 16, Hercules 3-12, Keukengilde/SVS 3- 12, Rhodos/'t Zand 2 3-10, 't Ken net 3-8, Ardita 3-8, Poseidon/ZW 3-2, Bakker Schrieks/MZ 3-1. _donderdag_ Biljarten Hoofdklasse libre-klein. Eindstrijd dis trict Zeeuwsch-Vlaanderen. Locatie: Ca fé 't Keldertje in Terneuzen. Aanvang: 19.00 uur. Paardensport Goes. 21e Indoor Zeeland. Locatie: Zee landhallen in Goes. Springen paarden klasse Z-ZZ/Springen paarden CSI Tabel A 1.35-1.40,9.00-19.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 18