Van Halst stoot huizen verhuur af Van de ene verbazing in de andere PZC Racoon lost hoge verwachtingen in met geslaagde cd Kwetsbaarheid in aquarellen en tere pastels zeeland 12 Ruiterplaat Recreatiebeheer in Kamperland neemt activiteiten over in detail ondernemend zeeland Axelse interieurzaken gaan verder als V-deco In Vlissingen wil ik honderd worden 1905 kunst cultuur donderdag 13 januari 2000 door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Verhuur kantoor voor recreatiewonin gen Gebroeders van Halst in Kamperland heeft de activitei ten op Noord-Beveland ver kocht aan Ruiterplaat Recrea tiebeheer in Kamperland. De ongeveer 45 particuliere re creatiewoningen op het eiland worden gevoegd bij het be stand van circa tachtig wonin gen, waarvoor Ruiterplaat Recreatiebeheer de vakantie- verhuur bemiddelt. De broers Jos en Jac. van Halst concentreren zich op hun woonwinkels Vita Meubelen in Vlissingen en Cartouche in Kamperland, en de Regio- bank-vestiging en verzeke ringskantoor die zij leiden in Kamperland. Met de overname verdwijnt het verhuurkantoor van het eerste uur op Noord-Beveland. Vader Bij Advocatenkantoor Adri- aanse Van der Weel in Mid delburg is M. A de Vries Robbé toegetreden. Zij werkte tot voor kort in Amsterdam als ad vocaat in ondernemingsrecht en intellectueel eigendom. Daarvoor werkte zij als advo caat in Londen. Voor haar rechtenstudie studeerde De Vries Robbé af in de sinologie. Het advocatenkantoor ver wacht in februari de intrede van de Nijmeegse advocaat en milieukundig ingenieur me vrouw M. E. Haak. In dezelfde maand voegt E. Bergonje, tot nu juridisch medewerker bij de Provincie Zeeland, zich bij de Terneuzense vestiging van het advocatenkantoor. De Kamer van Koophandel Rotterdam houdt dinsdag 18 januari een seminar over De praktijk van import- en ex porttransacties Het seminar geeft inzicht in de gang van za ken en mogelijke problemen bij internationale handel, van contacten en offreren tot beta ling en incoterms. Het seminar duurt van 9.00 tot 17.30 uur in De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. A van Halst was eind jaren zes tig de eerste die recreatiewo ningen m bemiddeling ver huurde aan vakantiegangers. Lange tijd was het kantoor de enige en de grootste in de regio. Eind 1989 voegden zijn zoons zich in het bedrijf. Na het over lijden van Van Halst in 1991 zetten zij het kantoor voort. Uit die verhuuractiviteiten vloei den ook de verdere onderne mingen van de broers, vertelt Jos van Halst. ,,We merkten dat er behoefte was aan een goed winkelbestand op Kamper land. In die zin komen de winkels en de bank uit het fa miliebedrijf voort." De winkels werden in 1993 geopend. De laatste jaren liepen de acti viteiten van het bedrijf terug door de hevige concurrentie tussen het groeiend aantal ver huurkantoren, vertelt Van Halst. ,,Je kan enkel nog over leven door op grotere schaal te opereren. Omdat de andere be drijven goed lopen, besloten wij om ons daar op te richten." Ruiterplaat Recreatiebeheer begon in 1987 met drie bunga lows in bemiddeling als hobby, vertelt eigenaar Heieen Be- sems-Versluis. Inmiddels groeit het bestand en het aantal medewerkers zo sterk dat ook het huidige kantoor, het eerma- lig postkantoor aan de Sophia- straat in Kamperland, te krap wordt, „Bovendien willen we een betere zichtlocatie. De ba liefunctie is belangrijk. Zowel toeristen die accommodatie zoeken, als mensen die willen overstappen naar een ander huisje melden zich. Aan de Veerweg in Kamper land bouwt de Oostkapelse aannemer Jobse nu een nieuw kantoor op de plaats van de voormalige brandweergarage. Het kantoor wordt in april in gebruik genomen Ruiterplaat Recreatiebeheer telt nu vier medewerkers en een schoon maakdienst met dertig deel tijdwerkers. het Mercure Hotel Postiljon Dordrecht. Ondanks het imago van tech nisch uitzendbureau, heeft Delta Force aan de Nieuw- straat in Terneuzen momenteel in elk bedrijfstak uitzend krachten aan het werk. Om na druk te leggen op deze veelzij digheid heeft Delta Force be sloten dit jaar zijn activiteiten te intensiveren en te verster ken. Via opleidingen en evalu atiegesprekken gaat de organi satie zijn of haar werkzoeken den en reeds werkzame uit zendkrachten intensiever be geleiden bij het zoeken naar een passende baan. Ook gaan de uitzendkrachten er financi eel op vooruit. Delta Force zal hiervoor als eerste uitzendor ganisatie in Nederland met een dertiende-maanduitkering gaan werken. Tijdens de landelijke Open Dag Podotherapie, zaterdag 22 januari, zijn de praktijken van podotherapeuten M. A A M. Bartels, A C. R. Breas-de Regt en A D. Gerritsen open tussen 11.00 en 15.00 uur. Elk heel uur geven de praktijken demon straties met de nieuwe driedi mensionale voetscanners, op de halve uren wordt het maken van siliconenorthese voor te nen getoond. De praktijken zijn gevestigd Stadhouder slaan in Goes. Noordstraat in Burgh-Haamstede en Char- bonstraat in Goedereede. Po dotherapie is de behandeling van voetklachten en klachten die uit voetproblemen voort vloeien. Brillen en brood in Vlissingse ex-bibliotheek VLISSINGEN - De voormalige bibliotheek aan de Lange Zel- ke in Vlissingen krijgt nieuwe huurders. Bakker Bart, een landelijke ke ten, huurt de ruimte op de hoek van de Lange Zelke en Toren straat. Naast de broodjeszaak komt Pearle Opticien. De bril- lenzaak laat een pand aan de overkant van de Lange Zelke achter, waarin een landelijk bekende sportzaak intrekt. Makelaardij Theelen en Van de Weele uit Vlissingen geeft de naam van de sportzaak nog nietprijs. „Maarhetiseenzaak die deel uitmaakt van een lan delijke keten", zegt de make laar. De verwachting is dat dit voorjaar alle winkels hun deu ren kunnen openen. Bakker Bart heeft ongeveer tweehonderd zaken in Neder land. Het is een bakker/annex winkel met belegde broodjes. door René van Stee TERNEUZEN - Hartje van Axel en V-deco uit Axel, specialisten in grenen, koloniale en antieke meubelen en vloeren, gaan sa men verder onder de naam V-deco. Door dit samenwerkingsverband hebben de respectievelijke eigenaren Eric Deij en Marco van Dijke een nieuwe zaak geopend op de Markt in Terneuzen. Daarnaast sluit Hartje van Axel de deuren. „De samenbundeling van onze krachten leidt er toe dat we een nog groter totaal pakket kunnen bieden dan voorheen", zegt Deij. Naast meubelen heeft V-deco een ruim assortiment aan decoratie- en ca deau-artikelen. Ook zijn Deij en Van Dijke het juiste adres voor vrijblijvende advise ring en verlichting zoals hang-, dressoir- en antieke lampen. Daarnaast is V-deco gespecialiseerd in vloeren van diverse houtsoorten als eiken en grenen. Deij: „We leveren oud-grenen vloeren met planken die hiervoor zorgvul dig door een vaste leverancier uit oude panden worden gesloopt. De planken wor den daarna geschaafd en spijkervrij ge maakt, zodat wij ze kunnen leggen in be staande of nieuwbouwpanden Hierdoor wordt een zeer sfeervol en authentiek ef fect bereikt." V-deco heeft een uitgebreide nazorg en service. Aankopen die de klant niet zelf kan vervoeren, worden gratis door heel Nederland en België bezorgd en geïnstal leerd. door Mieke van der Jaqt VLISSINGEN - Een echte Vlis singse: C. W. Kesteloo-Labruij- ère, dat kun je zo horen. „Ik ben geboren in de Glacisstraat en nooit uit Vlissingen wegge weest. Ja, in '40 naar Westka- pelle en in '44 naar Vrouwenpol der. Maar in Vlissingen ben ik jong geweest en ik ben van plan er honderd te worden." Met acht van de tien broers en zussen - „Lauw en Tona waren nog niet geboren" - staat ze op een oude foto. „M'n vader was streng, m'n moeder niet". Het is wel te snappen dat vader La- bruijère, machine-bankwerker bij de Schelde, zuinig was op een stel van zulke mooie meiden. „Zelfwas hij een weesjongen uit Middelburg. Hij wilde natuur lijk dat wij het goed deden." Daarom liep hij regelmatig langs het Strandhotel, want daar was het dansen. „Kijk maar uit, zei mijn moeder, als hij je ziet, komt hij je halen. Toen ik in een dienstbetrekking was, bleef ik weieens wat langer. Die mevrouw had TBC, daar maak te ik zonde van, en als ze dan al leen thuis lag, zat ik nog een poosje te kletsen. Mijn vader is toen nog wezen vragen of dat waar was. Die dacht dat ik langs de Nieuwendijk liep, maar daar kwam ik nooit, of toch maar zel den." Als een stier zo kwaad was pa, toen zijn dochter op haar 19de moest trouwen. „M'n zusters vroegen hoe ik zo stom had kun nen wezen. 'Hebben jullie dan nooit gevreeën?', vroeg ik. 'Ja, maar op een verstandige ma nier'. 'Nou. zeg ik, dat had je dan weieens eerder uit kunnen leg gen, hoe dat moest' Ik heb er nooit spijt van gehad. Mijn man was ziekenfondsbode en ik heb nooit armoe gehad. Mijn vader draaide gauw bij. Die was veel te trots dat hij een kleinzoon had. Mijn moeder heeft trou wens dertien kinderen gekre gen, eentje dood bij de geboorte en eentje is er onder de tram ge komen. Ik wil maar zeggen: mijn vader wist toch ook wel waar die vandaan kwamen." Een vrolijke natuur heeft Cor Kesteloo altijd gehad. Nog steeds: altijd zingen, altijd lol. Vanuit haar kamer in Schelde- 100 Zeeuwse portretten hof, aan het Raadhuisplein, ziet ze elke bruiloft, elke ontvangst. Met alle nichten en neven, met de onderduikers uit de oorlog, met Jan en alleman heeft ze nog contact. Maar haar kinderen, zoon en dochter, zijn haar groot ste rijkdom, samen met vijf klein- en acht achterkleinkin deren. „En dat gekke vogeltje, hierzo. Twee jaar geleden vroeg ik geld voor m'n verjaardag, om een vogeltje te kopen. Toen kwamen ze met d'n deze aan. Ik ben er zo gek op. We kletsen met elkaar. Kijk, zie je 't? Braaf beest." Grote namen ingezet voor debuutalbum Zeeuwse band Racoon door Ernst Jan Rozendaal UTRECHT - Aan weinig debuutal bums van Nederlandse popgroepen hebben meer beroemde krachten uit de internationale popwereld meegewerkt dan aan dat van Racoon. De cd Till monkeys fly van de op het ogenblik in Utrecht gestationeerde Zeeuwse band is geproduceerd door Michel 'Magic Stick' Schoots van Urban Dance Squad, gemixt door Phil Nicolo - onder meer bekend door zijn werk voor ZZ Top en Aerosmith - en gemastered door Bob Ludwig, die zulke klusjes ook doet voor Bruce Springsteen. „Ik zeg nog el ke keer wow, wat een namen", vertelt bassist/zanger Stefan de Kroon. „Maar stiekem denk ik: we zijn goed, dus we verdienen het ook." Racoon is gebouwd op de resten van Eat Roadkill, Vïct'em en Sure as heil, drie bands die halverwege de jaren ne gentig vanuit podium 't Beest in Goes flink aan de weg timmerden in Zee land. Nadat De Kroon, zanger Bart van der Weide, gitarist Dennis Huige en drummer Paul Bukkens vanwege werk en studie m de Randstad waren gaan wonen, besloten ze - tweeënhalf jaar geleden - samen te gaan spelen onder de naam Racoon. Hun demo's met ste vige popliedjes maakten flink wat platenmaatschappijen begerig. Ze te kenden uiteindelijk bij Sony Mu- sic/SMART en doken de afgelopen herfst de Brusselse ICP Studio's in - waar Blaf de cd Boven opnam - voor het vastleggen van hun debuutalbum. Ze zijn nog steeds een beetje verbluft door de ruimhartige steun van hun pla tenmaatschappij en de bereidheid van topproducers om aan de cd mee te wer ken. „De belangrijkste reden is toch dat we goede muziek maken", zegt De Kroon. „De mensen hoorden onze de mo en waren gelijk verkocht." Om Ni colo had Racoon zelf gevraagd. „Wie niet waagt die niet wint", verklaart Huige. „Een jaar geleden hadden we dat niet gedurfd. Die doet het nooit, hadden we dan gedacht, of die is te duur, of die zou denken: wat moet ik met vier van die boerenlullen uit Zee land?" SMART stelde voor met Schoots te werken. Hij was enthousiast over de demo's van Racoon en een eerste ken nismaking met de band beklonk de zaak. „Je hebt verschillende soorten producers", vertelt Huige. „Michel is van het type dat tijdelijk lid wordt van de band. Van tevoren heeft hij ander halve maand lang met ons in 't Beest ie der nummer onder de loep genomen. We hebben veel gepraat tot hij een beeld had van wat wij wilden. Vanaf dat moment was hij de baas." Jonge honden Schoots heeft ernaar gestreefd de plaat het geluid van een live-concert te ge ven. Er werd zoveel mogelijk in één ta ke opgenomen en het aantal overdubs bleef beperkt. Huige: „Hij wildedathet klonk alsof vier jonge honden de studio waren ingestormd, in een uur de mu ziek erop hadden geramd en weer weg waren gegaan." De Kroon: „Af en toe liet hij kleine foutjes zitten, omdat de feel van het nummer goed was. Dat was in de studio soms even slikken. Michel zei: de eerste plaat is de enige waarop je het nog zo kunt doen. Hij heeft er echt een pure plaat van willen maken." Hoewel de band aanvankelijk voor stelde dat Schoots de cd ook zou mixen, stelde de producer de vier voor in hun platenkast te duiken om op de hoezen te kijken wie ze het mooiste geluid zou kunnen geven. Matt Wallace stond bo venaan hun verlanglijst, maar was te duur en niet geïnteresseerd. Nicolo was ook te duur, maar verlaagde zijn prijs nadat hij de demo hoorde en toen hem duidelijk werd dat hij met Schoots zou samenwerken. Zijn voorwaarde was wel dat Ludwig de mastering zou doen. „Voor ons was het helemaal te gek", zegt Huige. „De ene dag hoorden we: Nicolo is rond. Twee dagen later: Lud wig is ook rond. We vielen van de ene verbazing in de andere." Volgens De Kroon verlangt de platen maatschappij niet per se succes op de korte termijn. „Natuurlijk zijn de ver wachtingen hoog, anders zouden ze niet zoveel in ons investeren. Maar ze zien ons als een albumband die moge lijk ook buiten Nederland iets kan be tekenen. We hebben geen hitpotentie in de zin dat we een nummer hebben voor de top tien. Misschien kunnen we wel een culthit scoren, bij Studio Brussel, Kink FM of een programma als Isabelle op 3 FM. De airplay die dat mogelijk geeft, moet het album doen verkopen." Zeeuws Hoewel de band in de Randstad is ge vormd en de belangstelling straks mis schien internationaal is, voelen de le den zich nog echt Zeeuws. De Kroon: We komen nog steeds het liefst zo vaak mogelijk in Zeeland. We zijn ook een Zeeuwse band in de zin dat we keihard werken. Dat moet elke popgroep daar doen om uit de provincie weg te komen Dat idee hebben wij meegenomen. Ik word ook liever aangekondigd als een Zeeuwse band dan als een Utrechtse band." Huige: „Als echte Zeeuwen zijn we ook broodnuchter. Dat is tenminste wat we van iedereen te horen krijgen." De cd 'Till monkeys fly' ligt begin volgende week in de winkel. Racoon speelt 19 februari in 't Beest in Goes. joor Ernst Jan Rozendaal De cd Till monkeys fly van Racoon opent met de vol gende regels uit het nummer Hilarious': Take a little minu- e love/Take a little time to lis ten to this record love/It's gonna te just fine." Een zelfverzekerd >egin. „Our ass is on the line", :ingt Bart van der Weide, alsof lij duidelijk wil maken dat de land de ogen van de popwereld >p zich weet gericht. We're go ng to work our asses off I von't have peace of mind, till it's rver till it's perfect and fine." 'erfect is een groot woord, maar mi monkeys fly is zeker een uit- tekend album geworden, vaarmee Racoon de hoogge- pannen verwachtingen vaarmaakt. Je plaat bevat twaalf puntige >opliedjes, vrolijk, tintelend en neeslepend. Wat direct opvalt is le heldere productie: de songs :linken helder en fris als een daterende bergbeek. De liedjes ijn keurig afgerond, kracht- •atserige solo's ontbreken, de muzikaliteit zit in inventieve melodielijnen die de ene keer door gitaar - vaak elektrisch en akoestisch gecombineerd - dan weer door bas of drums worden gestuurd. Zanger Van der Weide heeft een groot bereik. Hij staat zijn man netje in powerpop-nummers als 'By your side' heeft de juiste dosis soul in 'World on a plate' en brengt diep gevoel over in ballads als 'Particular'. Vitaliteit en speelplezier spat ten van alle nummers en in de montere teksten zitten grappige kwinkslagen verborgen: ..Pamela Anderson lookalikes lay naked in the sand/I quickly turn around to dig a bigger hole for my best friend." De liedjes die het op het eerste gehoor al goed doen, groeien bij iedere draaibeurt. Het niveau is constant hoog, alleen 'Blue days' is misschien nog net iets beter dan de rest. Kortom, met het ook nog eens prachtig vorm gegeven album Till monkeys fly nestelt Racoon zich in één klap in de hoogste regionen van de Nederlandse popmuziek. "êtt. Racoon, v.l.n.r. Paul Bukkens, Bart van der Weide, Dennis Huige en Stefan de Kroon. foto Fred van Diem Linda Schot legt de onzekerheid in haar portretten raak vast. foto Peter Nicolai door Trees van Herpen TERNEUZEN - Linda Schot heeft haar tere aquarellen en kleurige pastels opgehangen aan de muren van restaurant d'Ouwe Kercke in Terneu zen. Portretten van jonge mensen, enkele interieurs en stillevens lijken stille getui gen van wat de gasten consu meren en bespreken, maar ei genlijk vertellen ze stuk voor stuk hun eigen verhaal. Vooral de portretten zijn aansprekend. In druipende waterverf, transparant aan gebracht, zien we veelal jon ge mensen in bestudeerd nonchalante poses. Een arm rust losjes op het gebogen been, ogen staren afwach tend in de verte. Haar toets is licht, kleur over kleur en en ze maakt optimaal gebruik van de vloeiende eigenschap van waterverf. Hierdoor ontstaat een ijl beeld dat de geportretteerde kwetsbaar maakt. De lichte tinten, de nevelig opge brachte schaduwen en de on bestemde achtergrond ver sterken dat effect. Zelfs paars en blauw komen door die tere transparantie niet over als donker. Naakt of ge kleed, er spreekt een onze kerheid uit de portretten die raak is vastgelegd door Lin da Schot. Die hand aan de mond kan ook nagelbijten zijn, het omhoog gerichte hoofd staat misschien voor overgave. De met potlood ge tekende portretten, die met pastel in fellere kleuren zwierig en dus zijn omcir keld, tonen meer zelfbewust zijn. Het is kennelijk het ma teriaal dat Schot tot de sfeer van haar werken brengt. Door die kleurige dunne cir kelvormige lijnen krijgt het geheel meer dynamiek, de verstilling van de aquarellen ontbreekt volledig. Verleden Verstilling is weer wel terug te vinden in de interieurs, vaak rommelige vertrekken met veel details uit een verle den. Een afgetakeld bed, met koffers en dozen volge stouwd, een kamer met meu bels uit grootmoeders tijd en een tafel vol ditjes en datjes, het zijn vaag herkenbare vormen omdat ook nu weer de verf heeft mogen druipen en vloeien. De zeggenschap is minder sterk en veel minder persoonlijk gekleurd dan bij de portretten. Bedoeld of niet, heel aansprekend in de ze localiteit is het werk 'Voorover Gebogen'. Met potlood en krijt gemaakt, toont een knielende, vlezige vrouw haar achterwerk aan de bezoekers van het restau rant. Het werk van Linda Schot is tot 1 februari te zien in res taurant d'Ouwe Kercke aan de Noordstraat in Terneuzen. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag 11.30- 14.00 uur en vanaf 17.00 uur, zondag vanaf 17.00 uur. Het nieuwe kantoor van Ruiterplaat Recreatiebeheer gaat in april open. foto Willem Mieras Cornelia Wilhelmina Kesteloo-Labruijère foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 12