Bruse Boys verplettert WIK'57 Geen animo Soccertoernooi PZC Knappe overwinning voor vrouwen Kwiek Plichtmatige zege korfballers All Ready Delta Sport sterkste in slechte wedstrijd Zevende clubtitel voor Paul de Graaf sport s 14 Team van Ronald van Oeveren simpel naar vijfde bekerronde uitslagen Mevo verliest van Souburg 2 maandag 10 januari 2000 door Klaas Verspoor KERKWERVE - Wie zaterdag de eerste twintig minuten van het duel WIK'57-Bruse Boys heeft gezien, moet gedacht heb ben dat de thuisploeg de avond daarvoor flink was doorgezakt. Niets was echter minder waar, want het was juist Bruse Boys dat terugkeerde van een trai ningskamp, waar het vooral 's avonds nogal eens gezellig wil worden. Bruse Boys liet WIK in de \ierde ronde van de districts beker alle hoeken van het veld Een week voor het voor WIK be langrijke competitieduel met |DFC viel de conclusie simpel te [trekken: WIK is nog niet toe aan het vervolg van de competitie in de derde klasse B. ,,Er zat echt niets in bij ons. Als je ziet hoe de [goals vallen. Het zegt genoeg over de instelling", aldus WIK- Ispeler Eric van de Sande. Ook trainer Rini Verwest was hevig teleurgesteld in zijn man schappen. „We toonden geen agressiviteit en dan houdt het tegen dit soort ploegen gewoon snel op. Ik zou me diep schamen als ik zo in het veld stond. Bela chelijk! Er was heel wat publiek en alleen daarvoor zou je toch alles uit de kast halen. Zware tijd WIK, dat startte zonder Erik- Jan Kort en mandekker Erik de Vlieger, werd vanaf het begin overrompeld door een fel Bruse Boys. Typerend, want het waren juist de bezoekers die, zo werd gezegd, een zware tijd achter zich hadden. Het optreden deed Bruse Boys-trainer Ronald van Oeveren meer dan deugd. „Als je het kan opbrengen om na zo'n kamp zo fanatiek te starten, dat zegt voor mij genoeg. Het col lectief was vandaag het belang rijkste. Voetbal is een team sport. Als je de avond daarvoor flink gedronken hebt en je doet je best niet. dan laat je het team zakken. En ook in de tweede helft, met de twee B-junioren in de ploeg, verzaakten ze niet." Van Oeveren kon het zich per mitteren om in de rust twee jeugdspelers in het veld te bren gen. De nog 15-jarige keeper Rick Postema en de 16-jarige Ben Schot maakten hun debuut in de Bruse hoofdmacht en mochten drie kwartier lang aan het grote werk ruiken. Toen was de wedstrijd, of wat daar voor door moest gaan, al lang ge speeld. Bruse Boys gooide alle schroom van zich af in de eerste twintig minuten en na zeven mi nuten scoorde Peter Willemse, na knullig balverlies van Arjan Berrevoets: de 0-1. Willemse lijkt zeker klaar te zijn voor de tweede competitiehelft want te- Leon Hendrikse van WIK (links) ontfutselt een Bruse Boys-speler de bal. foto Marijke Folkertsma door Ben Hameeteman WILHELMIXADORP - All Ready boekte zaterdag in Wilhelmina- dorp tegen Olympia W. een plichtmatige 11-19-overwinning. De Zierikzeeënaren kenden weinig problemen tegen de ploeg die deze competitie nog geen wedstrijd won. Trainer Gijs Hollestelle en zijn ploeg hadden een makkelijke wed strijd en kwamen geen moment in de problemen. Wel speelde het mee dat Hollestelle ooit drie jaar lang trainer was van Olympia W. ,Dat gaf een extra dimensie aan de wedstrijd. Olympia liep toch een stap harder, terwijl All Ready soms bang leek om te verliezen", al dus de oefenmeester na afloop. Koploper Ook zonder haar topscoorster Debbie Voshart kwam All Ready hal verwege op een 6-11-voorsprong. De zege op Olympia was snel ver geten. Alle aandacht van All Ready richt zich op het treffen van ko mende week met koploper Good Luck uit Middelharnis. „Dan moet het gebeuren", sprak Hollestelle. Scores: Ronald Snoek 6, Robert Jongejan, Mirjam van Tiggelhoven 3, Luuk vanEijken, Maurice Brul, Esther Snoek 2, Manon Torensma 1. De korfballers van SKNWK gingen afgelopen weekeinde tegen Tjoba 6 met 10-9 onderuit. Nadat SKNWK bij de rust tegen een 6-4- achterstand aankeek (alle treffers van Marianne Glerum), boog de Schouwse ploeg die stand na de pauze om in een 9-6-voorsprong door doelpunten van Jaap van Gastel, Leo Fonteine (beide twee maal) en Anneke van de Linde. Toch kwam Tjoba nog terug en in de allerlaatste seconde pakte het zelfs nog de winst: 10-9. „Dit is echt een zure nederlaag", vond coach Cees Bax. „We hebben onverdiend verloren aangezien we echt werden benadeeld door de scheidsrech ter. Hij keurde drie glaszuivere doelpunten van ons af en gaf Tjoba twee onterechte strafworpen. gen WIK was hij ouderwets op dreef. Jacob Muller stond aan de basis van de 0-2. De keeper kwam goed uit zijn doel bij een van de weinige WIK-aanvallen uit de eerste helft en passte de bal di rect naar voren. Na balcontac ten van Erik Bleiji en Ralph van den Ouden kwam de bal bij Ja cob van den Berge die de 0-2 achter Krijn Hendrikse schoot. Dubbele cijfers Met Hendrikse was direct de beste speler van de thuisploeg genoemd. De keeper voorkwam in hoogst eigen persoon een ne derlaag met dubbele cijfers maar moest in de eerste helft nog drie keer de bal uit het net halen. Simon Boogaard (0-3), Peter Willemse (0-4) en Jacob van den Berge (0-5) bezorgden de Boys een comfortabele rust stand. De tweede helft kwam maar langzaam op gang. Bij Bruse Boys werd vaak naar de kleine maar razendsnelle Ben Schot gezocht maar aan scoren kwam hij niet toe. Via treffers van Wil lemse (0-6), Bleiji (0-7) en weer Willemse liep Bruse Boys toch gestaag uit. Tussendoor had Postema de handen van het pu bliek op elkaar gekregen met een prima redding op een schot van Eric van de Sande. Drie mi nuten voor tijd redde WIK door een treffer van Ferrie Berre voets toch nog de twijfelachtige eer, maar voor de derdeklasser viel er eigenlijk niets te juichen. WIK"57-Bruse Boys 1-8 (0-5). 7. Pe ter Willemse 0-1, 13. Jacob van den Berge 0-2, 17 Simon Boogaard 0-3, 19. Peter Willemse 0-4,28. Jacob van den Berge 0-5, 61. Peter Willemse 0- 6, 74. Erik Bleiji 0-7, 85. Peter Wil lemse 0-8, 87. Feme Berrevoets 1-8. Gele kaartFerrie Berrevoets (WIK 57). Scheidsrechter: J.A Koole (We- meldinge) Aantal toeschouwers: 225. WIK 57 Krijn Hendrikse; Richard Verhage, Patrick de Broekert, Kees Vemoest en Arjan Berrevoets; Leon Hendrikse (45. Dennis Lazar), Ene van de Sande en Marco Gameman Feme Berrevoets, Theo Wittenberg en Richard Stouten. Bruse Boys: Jacob Muller (45. Rick Postema); Theunis-Henk van den Berge, Wilko Hanzen, Merien Be nard en Ralph van den OudenMujo Avdic, Johan Benard, Peter Willem se en Simon Boogaard (45. Kees de Keïjser); Jacob van den Berge (45. Ben Schot) en Eric Bleiji. j door Peter Bos ZIERIKZEE - Na drie weken Srust mochten de handballers van Delta Sport weer opdraven in sporthal Onderdak in Zierik- zee. Tegenstander SOS/Kwiek Sport uit Den Haag moest na een spannende maar helaas slechte wedstrijd zonder punten de terugreis aanvaarden. De blauw-witten zegevierden met 20-16. „Dit is een deceptie ja. Als we van een ploeg hadden kunnen winnen, dan was het deze wel", I sprak coach Frans van der Lin- de van Kwiek Sport. Eric Din- gemanse, trainer van de Zierik- !zeese formatie, sprak eveneens van een deceptie maar doelde op iets anders dan zijn Haagse 'collega. „Het was een trieste vertoning. Iedereen bleef maar ipraten en praten. De spelers waarvan je mag verwachten dat zij de ploeg trekken, verzuim- i den hierdoor zelf te handballen. Het was heel slecht. We mogen .van geluk spreken dat de beide keepers het hoofd boven water wisten te houden". Moraal Dat was zo. Keeper Piet Bos wist van de zes op hem genomen istrafworpen er drie te stoppen en twee naast te kijken. Zijn col lega Jacco de Looff stopte er ;eveneens een. „De gemiste strafworpen waren de bottle neck. Ons moraal ging omlaag en van hun omhoog", aldus Van der Linde. In de beginfase van de wed strijd, leek het een vermakelijke Zierikzee onderuit tegen Klundert KLUNDERT - Zierikzee was zaterdag in een oefenwedstrijd niet opgewassen tegen Klun dert. De Schouwse zondag-der deklasser verloor met 3-0 van de Brabantse zaterdag-vierde klasser. Het sparringspartijtje op Bra bantse grond was onderdeel van een trainingsweekend. De Zie- rikzeese voetbalploeg verbleef van vrijdagavond tot en met zondag in IQundert. Gisteren nam de ploeg van Bert Pentuiy met twee teams deel aan een door w Klundert ge houden recreatief zaalvoetbal toernooi. In een veld van zes ploeg eindigden de Zierikzeese teams op een vijfde en zesde middag te worden. Met simpel aanvallend spel en een goede stevige verdediging nam Delta Sport een 3-1-voorsprong. Niets was minder waar. Onsa menhangend, slordig, gehaast en onzorgvuldig spel zorgden ervoor dat Kwiek Sport bij kon blijven en zelfs het spreekwoor delijke bloed rook. De Zierik zeese formatie mocht echter van geluk spreken dat de tegenstan der over dezelfde factoren be schikte. Er was weinig vernuft, inventiviteit en zeer veel stati sche spel. Hierdoor bleef Delta Sport bij en kon een opgelopen achterstand van twee punten m de laatste tien seconden van de eerste helft nog wegwerken: 9-9. Belangrijk „Deze wedstrijd is heel belang rijk voor ons", zei Dingemanse vooraf. „Winnen wij deze en doet EMM zijn plicht tegen Her mes, dan bevinden wij ons in het linkerrijtje. Dat geeft een pun ten- en psychologisch voordeel voor volgende week tegen Her mes. Ik verwacht echter een las tige pot tegen Kwiek Sport", al dus Dingemanse. De trainer kreeg gelijk. Maar niet alleen de tegenstander was lastig, ook de scheidsrechters. Keer op keer rukten zij de overi gens sportieve strijd uit het ver band. Dubieuze beslissingen brachten de ploegen aan het wankelen. Sommige situaties mochten zelfs hilarisch worden genoemd. Noodgreep Tot zeven minuten voor het ein de van de wedstrijd waren de teams aan elkaar gewaagd tot dat Delta Sport een 16-14-voor- sprong nam. Dit dwong Kwiek Sport-coach Van der Linde tot een noodgreep. Deze pakte ver keerd uit en de blauw-witten maakten optimaal gebruik van de geboden ruimte. „Ik moest het risico nemen om man tegen man te spelen", sprak Van der Linde. „Dankzij de overwin ning op EMM hadden we een uitstekend moraal. Mijn spelers konden de noodgreep fysiek niet aan. Ik verwijt ze slordig heid, weinig initiatief en dom me fouten op beslissende mo menten." Zijn collega Dingemanse was ondanks de winst niet te spre ken over het vertoonde spel. „Maar ja, de punten tellen." Scores: Guido de Graaf 5, Lars van Zwieten 4, Ricky Evertse, Bob van Lint, Arjo Nieuwkoop, Bert Nuijens 2, Harald van Zwieten, Tommy Ver- westJan Groenendijk 1. Het Indoor Soccertoernooi in Burgh-Haamstede. DFS winnaar van uitgeklede vierde editie door Ben Hameeteman BURGH-HAAMSTEDE - DFS is zaterdag winnaar geworden van het vierde Indoor Soccertoernooi. In Sport- en Recreatiecen trum Westerschouwen bleef de ploeg de baas over medefinalisten Zierikzee, Bruse Boys en titelverdediger SKNWK. Het jaarlijkse zaalvoetbalevenement voor Schouwse clubs had deze keer weinig glans. Slechts drie teams, waaronder de nieuwe kampioen, namen het toernooi serieus en vaardigden hun eerste team af. Voor een vervolg van het Indoor Soccertoernooi moet derhalve worden gevreesd. „Voor mij hoeft het zo niet meer", mopperde organisator Rinus Kooman op de finale avond. Na de devaluatie van de voorrondes, toen vele Schouwse teams met samenraap sels van spelers aantraden, kreeg Kooman het zaterdag opnieuw voor de kiezen. „Re- nesse belt me vandaag op en zegt geen zin meer te hebben. De trainer van Duiveland krijg ik vervolgens aan de telefoon en vertelt mij doodleuk niet meer mee te doen, want ze deden liever mee aan het eigen Oliebollen- toernooi. Dat is natuurlijk niet leuk meer." Na enkele noodoproepen aan voetbalvrien den kreeg hij het toch nog voor elkaar dat teams als Neffen d'Eule, Fire Control en Ze- ven-Bier-En-Een-Cola de leeggevallen plaatsen opvulden. „Daar ben ik natuurlijk heel blij mee. Maar het is niet leuk. Ik ben weken in mijn eentje met de organisatie be zig en dan laten de clubs je gewoon vallen. Zo hoeft het voor mij niet meer. Ik ga op kor te termijn een vergadering uitschrijven. La ten de clubs dan maar zeggen wat ze willen. Ik verwacht dat ze zullen zeggen liever tus sen kerst en oud en nieuw te willen spelen, maar dan heb ik hier al het succesvolle Kersttoernooi. Dat loopt elk jaar als een trein. Dat ga ik natuurlijk niet vervangen door dit zooitje", aldus een nog immer ver bolgen Kooman. In de rug Huib Nortier, uitblinker bij toernooiwin- naar DFS, denkt te weten waarom collega voetballers niet graag naar Haamstede ko men. „Omdat je met die boarding speelt, wordt het voetbal erg hard. Als je bij de boarding loopt, word je vaak keihard in de rug gelopen. Ik heb dan ook van veel jongens gehoord dat ze niet van plan zijn zich van het veld te willen laten schoppen zegt Nor- tier. Ook de manier waarop de wedstrijden wor den geleid, werkt volgens Nortier ruw spel in de hand. „De scheidsrechters zijn heel slecht. Dat wekt natuurlijk irritatie, waar door het wel eens uit de hand loopt. Voor DFS-trainer John Ebert miste de titel elke glans. „Het is heel jammer allemaal. Tijdens de voorrondes heb ik uitslagen ge zien die absoluut niet in zo'n toernooi thuis- door Klaas Verspoor BRUINISSE - Zowel het eerste als tweede vrouwenteam van volleybalvereniging Kwiek boekte zaterdagavond een 3-1- overwinning. De mannen uit Bruinisse waren minder succes vol want beide teams verloren kansloos en wonnen zelfs geen enkele set. Kwiek-Fikso/Lekkerkerk 3-1: Het inhaalduel in de promotie klasse A leverde de speelsters van trainer/coach Arjan Bree- man drie belangrijke punten op. Fikso/Lekkerkerk is tot op een punt genaderd, Volley Voorne werd voorbijgestreefd en Kwiek sluit met dertien uit tien aan bij de middenmoot. Na afloop was er dan ook sprake van een vreugde-ontlading bij Breeman en de Kwiek-speel- sters. „Je laat het spelpeil vie ren, pakt het weer terug en laat het weer vieren. Er zaten goede rally's tussen, maar het was nog te veel pieken en dalen. Kwiek speelde zonder Louise Vleugel en met drie niet hon derd procent fitte speelsters: Li dewij Vleugel, Crista van Koo- ten en Marije van de Sande. De eerste twee punten van de wed strijd waren voor Kwiek maar Lekkerkerk kwam sterk terug' en leek over Kwiek heen te wal sen. Bij een 6-13 achterstand bracht Breeman Lidewij Vleu gel in het veld voor Crista van Kooten en dat sorteerde effect. Kwiek kwam terug tot 13-13 en kreeg op 14-13 twee setpoints, die geen van beide benut wer den. Op 14-15 benutte Fikso/ Lekkerkerk het tweede setpoint wel. De tweede set ging met 15-5 simpel naar Kwiek. In het derde bedrijf keek Kwiek tegen een 1- 9-achterstand aan maar de Bru se vrouwen toonden veerkracht en pairten de set met 15-11. De vierde set ging tot 7-7 gelijk op, maar het gretig spelende Kwiek nam daarna afstand en haalde met 15-10 de set naar zich toe. Kwiek 2-Vollido 3 3-1: De be zoeksters uit Hendrik Ido Am bacht wonnen de eerste set met 16-14, nadat Kwiek met 11-4 had voorgestaan. „Het spel van ons ging op en neer. En niet zo maar een beetje", concludeerde Kwiek-speelster Marjo Arens- man. Het wisselvallige spel van Kwiek is volgens Arensman te wijten aan de vele wissels die ie dere wedstrijd doorgevoerd worden. In de tweede set kwam Bowling Renesse. Woensdagleague: V.O.F. de Keijzer - Pizzeria BuonCuore 2-2, Rest. De Zeelandbrug - Bungalowverh. De Kam 4- 0, Jan Piet Staal - Bouwbedr. Braber 4-0, Drog Belladonna - Rest. de Steenbok 4-0. Stand: 1Drog. Belladonna 34 punten, 2. V.O.F. de Keijzer 29,5, 3. Jan Piet Staal 26,5,4. Pizzeria Buon Cuore 25,5,5. Rest. De Steenbok 25,5, 6. Rest. De Zeeland- brug 22,7 Verseput Bouw 19,5, Bouwbe dr. Braber 10, 9. Bungalowverh. De Kam 9.5,10. Pro Fashion Mode 6 Donderdag league: Rest. Molenberg - Alprokon 2 0-4, Top Caravans - Bakkerij de Jonge 1 -3, Al prokon 1 - Makel. Bij de Vaate 3-1, Schil ders Plandsoen - Simar 1-3, Makel. Bij de Vaate - Schilders Plandsoen 2-1. Stand: 1Alprokon 2 29,5 punten, 2. Bakkerij De Jonge 25, 3. Schildersbedr. Plandsoen 24, 4. Rest. Le Rabot 22,5, 5. Alprokonl 21, 6. Simar 21, 7. Makelaardij Bij de Vaate 19, 8. Rest. Molenberg 18, 9. Top Caravans 15,10. Pizzeria La Piazza 13. Tafeltennis Zierikzee. Clubkampioenschappen TTV Scaldina. Senioren A: 1. Paul de Graaf 6 gespeeld, 6 gewonnen; 2. Hans Volkeri 6- 5; 3. Arjan Bom 6-4; 4. Ad de Graaf 6-3; 5. Eric Stoel 6-2; 6. Jan Kik 6-1; 7. Arthur Snoek. Senioren B en recreanten: 1. Jan Remmers 9-9; 2. Gerrit van der Bosch 9-8; 3. Pang Juen 9-7; 4. Jeroen van Popering 9-6 (eerste recreant); 5. Petra de Ruiter 9- 5 (tweede recreant); 6. Bert de Jong 9-4; 7 Hans Jonker 9-3 (derde recreant); 8. Johan de Bruine 9-2; 9. Corné den Otter 9-1 (vierde recreant); 10. Koop Broekhui zen 9-0 (vijfde recreant). Junioren: 1. Ar jen Keyman 6-6; 2. Jurrien Willemse 6-5; 3. Adriaan Hanse 6-4; 4. Jan-Kees Otte 6- 3; 5. Youri van Dijken 6-2; 6. Ward Tims 6- 1; 7. Remco van Dijken 6-0. foto Marijke Folkertsma Volleybal Recreatiecompetitie WEA/MEVO '80. Poule A: Goedbloed auto' Zierikzee 1 3 - WEA/Mevo '801 0, Café De Stulp 3-Dui veland Vastgoed Kwiek H3 0, WEA Me- vo 80 2 3 - HCR De Kroon Wiska 1 0, Sporthuis Zierikzee 0 - Boekhandel de Kwiek met 10-0 voor en pakte de set met 15-6. Ook de derde en vierde set werden een prooi voor het Bruse team. Met 15-9 en 15- 4 werd Vollido weinig kansen meer gegund. Kwiek 2 blijft door de overwinning een topper in de tweede klasse A Mannen Kwiek-Vollido 2 0-3: Zonder Eelco van Lenten bleek Kwiek niet opgewassen tegen de num mer drie uit de eerste klasse A „Het is geen schande om met 0-3 van deze ploeg te verliezen. Ze spelen heel degelijk, beter en vooral vaster", oordeelde ver liezend coach Cees Arensman. In de eerste set kwam de thuis ploeg nog tot tien punten, maar in de tweede set walste Vollido, getuige de 2-15-eindstand, over Kwiek heen. Ook in de derde set, waarin Kwiek in no-time op een 1-7-achterstand stond, liepen de Bruse volleyballers constant achter de feiten aan. Met 8-15 sleepte het tweede team van Vollido de volle winst binnen. Kwiek 2-Cometo 2 0-3: De kop loper in de tweede klasse E ging tegen Cometo 2 uit Bergen op Zoom onderuit. In punten staat de Brabantse equipe met zestien uit negen gelijk met Kwiek 2, maar Vovero, vooraf de nummer twee op de ranglijst, is voorlopig de lachende derde. Kwiek ver loor de eerste set met 8-15 en ging in de tweede met 9-15 on deruit. De laatste set won Co meto simpel met 15-6. OOST-SOUBURG - Met een klein verschil verloor het eerste team van basketbalvereniging Mevo het voorbije weekeinde van Souburg 2. De thuisploeg won de ontmoeting met 56-49 van de Schouwse ploeg. Het al in de derde minuut weg vallen van de enige speler met. lengte bij Mevo, Rudolph Meij er, betekende een fikse streep door de rekening. Souburg rea liseerde in deze fase een voor sprong van zes punten. Deze marge hield de Walcherse ploeg gedurende het restant van de wedstrijd in stand. Toch speelde Mevo als collectief een sterke wedstrijd. Mede hierdoor kwam topscorer Martin Pikard tot ne gentien punten. Vries 3. Poule B: ConneXXion 0 - Vishan del v. Beveren ASV 3, Volleybal Nieuw- dorp 1 - Timmerman Natuursteen 2, Bouwman Sleepdienst 0 - Café de Vlin der 3, Schouten/LMB0-Surf Inn 3. Poule C: Zeelandia 3 0 - VVOZ 3, Stadscafé De Banjaard 2 - De Vanger Kwiek H5 1, Goedbloed auto's Zierikzee 2 0 - 't Dorps 'uus Kwiek H4 3, Gem. Schouwen Dui veland 1-ATLAS 2 2. Poule DA: Mosselhandel Schot/Wik 1 3- Foto Leen Koper/Cluzona 0, CZ Groep 0 - Strayer Noordwelle 3. Poule DB: WEA Mevo '80 Meisjes 0 - Dries HerenMode Wik 2 3, HCR De Kroon Wiska 2 3 - Bolle Dier Tuin/Wik 3 0. Standen, poule A: Goedbloed auto's Zie rikzee 1 13-31, Boekhandel de Vries 12- 20, Zeelandia 1 11-27, Sporthuis Zierik zee 12-23, Café de Stulp.13-22, WEA/Me vo '80 2 12-17, WEA Mevo 80 1 14-12, Duiveland Vastgoed Kwiek H3 13-4, HCR De Kroon Wiska 1 12-2. Poule B: - Vishandel v. Beveren/ASV 12-31, Atlas/ Korstanje 1 12-26, Vermeer/Cluzona 11- 25. Timmerman Natuursteen 11-21, Surf Inn 12-21, Café De Vlinder 12-18, Volley bal Nieuwdorp 11-15, Zeelandia 2 10-14, ConneXXion 9-5, Schouten LMB 12-5, Bouwman Sleepdienst 12-4. Poule C: Marleco/ Cluzona 211 -27, Stars of life 10- 26, 't Dorps 'uusKwiek H4 12-26, Atlas 2 11-19, Verfbron Goes 11-16, Stadscafé De Banjaard 12-18, VVOZ 11-13, Gem. Schouwen Duiveland 11-12, Zeelandia 3 12-12, De Vanger Kwiek H5 12-7, Goed bloed auto's Zierikzee 2 11-4. Poule DA: Strayer Noordwelle 13-32, Eeterij Tap perij 't Ginsterveld 13-26, Mosselhandel Schot Wik 1 14-26, Foto Leen Koper Cluzona 13-23, CZ Groep 13-15, Brink man/Kwiek D1 12-13, Bloemenshop Kro kus/ASV 12-0. Poule DB: DCR De Kroon/ Wiska 2 12-32, Dries HerenMode Wik2 12-26, Fennet/Renesse 12-23, Bolle Dier &Tuin/Wik312-7, WEA/Mevo '80 Meis jes 12-2. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede. Indoor Soccertoer nooi: 1. DFS, 2. SKNWK, 3. Zierikzee, 4. Bruse Boys, 5. Dreischor, 6. Duiveland, 7. Mevo, 8. WIK '57,9. Brouwershaven, 10. Ouwerkerk, 11. Renesse, 12. Zonnemai- horen. Dat Bruse Boys er vandaag niet is, is logisch. Die ploeg had ineens bekerver plichtingen. En misschien is het tijdstip van het toernooi niet goed gekozen. Het lijkt me beter om het voor de kerst te doen." DFS was een van de weinig Schouwse ploe gen die het Indoor Soccertoernooi wel seri eus nam. Als een geoliede machine wisselen de spelers van DFS elkaar af tijdens de fina leronde. Onder het toeziend oog van Ebert werd elke twee minuten vers bloed ingezet. Eerst werd probleemloos de tweede keus van Bruse Boys met 5-2 terzijde geschoven. Titelverdediger SKNWK, wel aanwezig met een eerste selectie, werd met dezelfde cijfers verslagen. De laatste hobbel die za terdagavond rond 22.30 uur nog genomen diende te worden was Zierikzee, dat voor namelijk uit junioren bestond. DFS startte stroef. Pas in de tweede helft werd afstand genomen van de Zierikzeeën aren. „Dit was onze minste wedstrijd van het toernooi", moest Ebert toegeven. De 1-0 kwam op naam van uitblinker Huib Nortier, die tijdens de finaleronde eerder drie keer doel trof. Het werd 2-0 via rechtshalf Remco Rotte. Jeroen Grefkens maakte vervolgens 3-0. Naast het behalen van de titel werd DFS-keeper Amie Tandu door de organisa tie uitgeroepen tot beste speler van het toer nooi. De ploeg van Ouwerkerk, die op de tiende plaats eindigde, werd tot sportiefste club van het toernooi verkozen. door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Tafeltennisser Paul de Graaf heeft voor de ze vende keer in acht jaar het club kampioenschap van Scaldina op zijn naam geschreven. Hij versloeg in de laatste wedstrijd van de titelstrijd zijn enig over gebleven belager Hans Volkeri in twee games: 22-20 21-18. De Graaf leerde tafeltennissen bij Scaldina, maar hij speelt in middels competitie bij FVT in Rotterdam. Toen hij een aantal jaren geleden vertrok bij Scal dina, bleef hij echter wel lid van de Zierikzeese vereniging. Daarom mocht hij afgelopen za terdag ook deelnemen aan het clubkampioenschap. Bij de senioren A bleef het tot de laatste wedstrijd spannend. De Graaf en Volkeri hadden allebei hun vijf voorgaande wedstrij den gewonnen en streden in de laatste wedstrijd om de clubti tel. De Graaf was in twee games nipt te sterk en greep z ij n zeven de clubkampioenschap bij de senioren sinds 1992. Arjan Bom, die in 1997 als enige de hegemo nie van De Graaf doorbrak, werd derde. Ad de Graaf, de va der van Paul, liet op de vierde plaats verrassend Eric Stoel en Jan Kik achter zich. Volgend jaar speelt Jan Rem mers als kampioen van de senio ren B in de A-klasse. In de laat ste wedstrijd besliste Remmers de titelstrijd met directe con current Gerrit van der Bosch in zijn voordeel. De voorzitter van Scaldina won in een bloedstol lende partij in drie games: 21-18 16-21 28-26. Bij de junioren won Arjen Key man al zijn partijen. Nummer twee werd Jurrien Willemse, die alleen van Keyman verloor met 19-21 14-21. Adriaan Hanse, de kampioen van vorig jaar, ein digde op de derde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 34