Plan voor bos aan Veerse Meer Niet de ster, maar de kijker PZC Vast subsidiebedrag voor ouderenbond Kruiningen wordt 30-kilometergebied Schouwse artsen wisten wel van dichte EHBO-post Inzet adviesbureaus in Bergen op Zoom vaak onbevredigend College moet met Stadsherstel over woontoren praten zeeland 12 Statenlid ziet mogelijkheden voor houtwinning en survivaltochten Concert voor nieuwe jaar in Kapelle maandag 3 januari 2000 door Arjan van Westen MIDDELBURG - Een groot bos aan het Veerse Meer. Daarvoor wil M. Wiersma. Statenlid van Groenlinks/Delta Anders, zich inzetten bij de discussie rond de herinrichting van het Veerse Meer. Het bos van Wiersma heeft voor milieu, recreatie en economie een belangrijke func tie. Zijn plannen zijn nog erg pril, maar Wiersma is enthousiast over het 'biobos'. Hij denkt aan een gebied van tussen de vijftig en honderd hectare. Bosbouw heeft volgens het Statenlid toe komst. Zeker gezien de jaarlijk se subsidie van 2.800 gulden per hectare bos per jaar. Rond het Veerse Meer is behoefte aan na tuur en boeren hebben er in komsten nodig Wiersma vindt dat hij in zijn plan beide zaken uitstekend heeft gecombineerd. Bedoeling is dat er een aanzien lijk gebied voor de productie van hakhout gerealiseerd wordt. Hakhout dat, verwacht Wiersma, weer als energieop wekking voor de kolencentrale in Borssele kan dienen. „Zo kun je het voortbestaan van deze centrale garanderen. Zonder dat de uitstoot van CO, toe neemt." In het bos kan ook een ruige vorm van recreatie plaatsvin den. Wiersma denkt aan survi valtochten, mountainbiken en ruitersport. Ook hier ziet hij economisch belang. „Een on dernemer kan zich toeleggen op de verhuur van fietsen.Het bos moet voor deze vorm van vertier wel groot zijn. „Anders heeft het geen enkele zin om er survival tochten te organiseren." Wiersma heeft nog een reden voor de aanleg van het bos. In het voorjaar kan een dergelijk landschap dienen als tijdelijke berging van overtollig regenwa ter. „Wat dat betreft zou de Zuid-Bevelandse kant de beste plaats voor het bos zijn, dat ligt lager dan Noord-Beveland." Wiersma is benieuwd hoe het plan door andere partijen ont vangen wordt. Het is voorlopig alleen bedoeld als een bijdrage van zijn partij in de discussie over de herstructurering van het Veerse Meer. „Best kans dat het door andere partijen wordt afgeschoten. Maar dan ben ik wel benieuwd naar de argumenten." De trek tochten in het gebied rond het Veerse Meer zijn voorlopig nog toekomstmuziek. „Stel datje nu bomen plant, dan kun je er vol gend jaar nog overheen kijken", aldus Wiersma. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De ouderenbond PCOB vindt gehoor bij de ge meente Schouwen-Duiveland met zijn klacht over de tot nu toe gevolgde wijze van subsidië ring. Het dagelijks gemeentebe stuur stelt voor met ingang van dit jaar de PCOB een vaste bij drage van 2500 gulden per jaar te verstrekken. De PCOB kan akkoord gaan met die regeling, omdat de gemeente zich bovendien bereid heeft ver klaard de jaren 1998 en 1999 af te rekenen op basis van de wer kelijke exploitatietekorten. Tot nu toe kwam de gemeentelijke subsidie aan de PCOB via een ingewikkelde berekening tot stand. De ouderenbond kreeg een vast bedrag van honderd gulden, zoals de voormalige ge meente Bruinisse die verstrekte, een activiteitensubsidie van vierhonderd gulden zoals de voormalige gemeente Wester- schouwen betaalde en een sub sidie in het exploitatietekort op basis van de leden afkomstig uit Zierikzee. Daar kwam de PCOB aan te kort. 'De ouderenbond dreigde door deze omslachtige manier van subsidiëren zelfs in de financiële problemen te ko men. Het voorgestelde vaste be drag van 2500 gulden is het ge middelde van de verstrekte voorschotten over de afgelopen driejaar. i:; .Vv\^v- De ervaring die eerder is opgedaan aan de Valckenisseweg in Rilland wordt door de gemeente Reimerswaal gebruikt bij de aanpak van Kruiningen. foto Willem Mieras door Esme Soesman KRUININGEN - In de loop van dit jaar wordt Kruiningen tot dertig kilometergebied verklaard. Wijs geworden door eerder in Rilland opgeda ne ervaringen heeft de ge meente Reimerswaal de inwo ners van het dorp nauw bij de voorbereidingen betrokken. De snelheidsbeperkende maatregelen zijn bovendien met zorg uitgekozen. De bevolking van Kruiningen heeft in verschillende fasen van de voorbereiding haar zegje kunnen doen. Op basis van een eerste algemene infor matiebijeenkomst zijn werk groepjes gevormd. Deze heb ben per wijk de maatregelen doorgenomen. Daarnaast heeft sectorenoverleg plaats gevonden, waarbij onder meer politie en winkeliersvereni ging betrokken zijn geweest. Het uiteindelijke plaatje is ge presenteerd in een algemene hoorzitting. Het externe bu reau SpellerCo Meerding heeft het voortraject begeleid. De negatieve ervaringen die zijn opgedaan op de Valcke nisseweg in Rilland hebben de gemeente Reimerswaal ertoe aangezet te kiezen voor vooral kruispuntverhogingen als snelheidsremmers. Een ver keersdrempel op de Valckenis seweg heeft eerder geleid tot een stroom van (trillings- klachten van omwonenden en uiteindelijk zelfs tot verwijdering van de gewraak te drempel. Met kruispuntver hogingen zijn wel goede erva ringen opgedaan, namelijk in de - in Kruiningen - al aange paste route Stationsweg- Hoofdstraat-Hansweertse- straatweg. Deze maatregel heeft, constateert de gemeen te, als extra voordeel dat zij op termijn - als fietsers van rechts voorrang gaan krijgen - voor duidelijkheid zorgen. Ook het gedeelte van de Hoofdstraat tussen de Hans weert sestraat- weg en de Markt, dat nu nog de status van erf heeft, wordt tot dertig kilometerzone omge doopt. Zwaar verkeer Overigens is de verkeerssitua tie in Kruiningen heel anders dan die in Rilland. In de laatste plaats trekt, in tegenstelling tot Kruiningen, veel meer zwaar verkeer door de kern en loopt ook de busroute door het dorp. De kosten van het aan passen van de kern Kruinin gen worden geraamd op 1.028.200 gulden. Ook in Yers- eke, Krabbendijke en Rilland zijn - of moeten nog - werk zaamheden uitgevoerd die te maken hebben met verkeers knelpunten. In totaal trekt de gemeente bijna 1,3 miljoen gulden voor de aanpassingen uit. Er is een bedrag van ruim 1,4 miljoen beschikbaar. Het restant van 148.000 gulden wordt gereserveerd om verde re aanpassing van het kruis punt Valckenisseweg met de A Butijnweg in Rilland te kun nen bekostigen. De invoering van de dertig ki lometerlimiet in Kruiningen wordt besproken in de com missie openbare werken. Deze commissie vergadert op maan dag 10 januari in de raadszaal van het gemeentehuis in Krui ningen. De vergadering begint om half acht. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Bij de huisartsen op Schouwen-Duiveland be stond geen enkele verwarring over het feit dat de EHBO-post in het Rode-Kruisziekenhuis in Zierikzee tijdens de millenni umnacht gesloten was. „Als wij het over eerste hulp en noodop vang hebben dan bedoelen we ondubbelzinnig het Ooster- scheldeziekcnhuis in Goes", zegt voorzitter R. Smits van de Huisartsenvereniging Schou wen-Duiveland. Hij begrijpt dan ook niet dat de mensen van het crisiscentrum tijdens de jaarwisseling in het gemeentehuis in Zierikzee daar andere illusies over koesterden. Volgens hem heeft 'de herinne ring aan vroeger' meegespeeld bij de wijze van uitleg die de ge meente heeft gegeven aan de in formatiefolder van de GGD Zeeland. Daarin werd geadviseerd om in acute situaties, bijvoorbeeld bij ernstige verwonding of een be valling, de patiënt met eigen vervoer naar het ziekenhuis te brengen. Indruk Bij de gemeente ging men er vanuit dat daarmee, evenals voorgaande jaren, het zieken huis in Zierikzee werd bedoeld. In de huis-aan-huis op Schou wen-Duiveland verspreide ge meentekrant werd dat ook zo vermeld. Daarmee werd de in druk gewekt dat in de millenni umnacht ook de EHBO-post in Zierikzee geopend zou zijn en dat men zelfs voor bevallingen terecht kon in het Zweedse Ro de-Kruisziekenhuis. Dat bleek echter niet het geval. De arts, vier verpleegkundigen, een nachthoofd en enkele labo ranten die tijdens de jaarwisse ling hier werkten, waren daar uitsluitend voor de zorg van de op dat moment opgenomen 23 patiënten. Volgens woordvoerder E. van Brummelen van de gemeente is er echter op het gemeentehuis geen enkele informatie geko men dat de berichtgeving in de gemeentekrant onjuist zou zijn. In de praktijk bleek dat wel het geval. Huisarts Smits meent dat hiel de wens vader van de gedachte is geweest. „Wij weten in elk ge val dat er sinds enkele maanden geen EHBO-afdeling meer is in Zierikzee en als wij het over eer ste hulp hebben, bedoelen we dus Goes en dat geldt ook voor bevallingen. De huisartsen op Schouwen- Duiveland hadden tijdens de millenniumnacht naast de regu liere dienstregeling ook een zo geheten achterwacht. Dat bete kent dat een dienstdoende arts indien nodig een beroep kan doen op een collega die zich ook beschikbaar houdt. „Die rege ling kennen we al sinds de kraamafdeling in Zierikzee is opgeheven", aldus Smits. V reugdevuurtjes Voor de meeste brandweergroe- pen op Schouwen-Duiveland viel de nasleep van de millenni umnacht wel mee. „Elk korps heeft om twee uur 's nachts nog een ronde door de kernen ge maakt en waar nodig wat vreug devuurtjes geblust. Inmiddels was het gaan regenen en als die boel eenmaal nat wordt, gaat het de volgende dag toch niet meer branden", zegt postcom- mandant J. C. F. Juffermans uit Zierikzee. Hij zag dan ook geen noodzaak een beroep te doen op de afdeling reiniging om tijdens het weekend al de vuurwerkres- ten op te mimen. De brandweergroep in Bruinis se had het razend druk tijdens de millenniumnacht. Hier werd vijftien keer uitgerukt voor vreugdevuren. Voorbereid De brandweerlieden waren erop voorbereid. „Autobanden en jaarwisseling horen hier nou eenmaal bij elkaar", zegt post- commandant J. de Ronde. Hij werd zelfs in de nacht van zater dag op zondag om 01.00 uur weer gealarmeerd voor brand in een grote stapel autobanden op de loswal. „Daar zijn we nog met zes man naartoe geweest om te blussen." De Ronde is overi gens toch tevreden over het ver loop van de jaarwisseling. „Het is nergens grimmig geweest en waar geen gevaar ontstond, hebben we de vreugdevuren ge woon laten uitbranden." door Esme Soesman BERGEN OP ZOOM - Evenals veel Zeeuwse gemeenten geeft de gemeente Bergen op Zoom jaarlijks een behoorlijk bedrag uit aan externe adviesbureaus. Het resultaat daarvan is lang niet altijd bevredigend. Dat blijkt uit een onderzoek dat de commissie beleidsevaluatie van de gemeente, in opdracht van de gemeenteraad, heeft uit gevoerd. Drieëntwintig advies opdrachten zijn nader onder zocht. Slechts in zeven gevallen wordt gesteld dat de opdracht geheel voldeed aan het door de gemeente beoogde doel. Dertien keer is sprake van een gedeelte lijk behaald doel, terwijl in de drie overige gevallen wordt ge sproken van een onvoldoende bereikt doel. Deze negatieve bevindingen hebben veel te maken met de aanpak van de gemeente zelf. De vraag of adviseurs aan hun opdracht hebben voldaan scoort namelijk aanmerkelijk positiever. In vijftien van de drieëntwintig gevallen is de uit komst volledig positief. Zeven keer is sprake van een gedeelte lijke tevredenheid. Slechts één keer wordt het oordeel onvol doende geveld. De onderzoeks commissie ziet de inschakeling van adviseurs als nuttig en noodzakelijk, maar vindt dat de manier waarop bureaus worden ingeschakeld verbetering be hoeft. Kennis Zo zou duidelijk moeten zijn over welke kennis de gemeente zelf moet beschikken. Het is lo gisch, stelt de commissie, dat de gemeente niet alle kennis voort durend in eigen huis beschik baar heeft. Anderzijds wordt vaak externe deskundigheid in geschakeld over dezelfde soort onderwerpen, zoals wegen, rio lering, ruimtelijke ordening en parkeerbeleid. Ook moet steeds kritisch worden bekeken of het inschakelen van externen wel zinvol is. Het laten uitvoeren van een ge detailleerde opdracht om een ei gen tekort aan mankracht op te vangen, heeft geen zin. Want er zal in dat geval toch intensieve begeleiding moeten worden ge geven. Zeer effectief wordt de inschakeling van een bureau ge noemd bij een second opinion tegen relatief lage kosten wordt een extra waarborg ingebouwd. De onderzoekscommissie advi seert verder opdrachten zo con creet mogelijk te formuleren. Grote opdrachten kunnen bo vendien beter in kleinere onder zoeken worden uitgesplitst. Bij opdrachten die minder dan vijf tigduizend gulden hebben ge kost bleek de adviseur in tachtig procent van de gevallen te vol doen. Bij opdrachten waarmee meer dan een ton gemoeid was, daalde die tevredenheid tot twintig procent van de gevallen. Op zich logisch, omdat grotere projecten vaak ook complexer zijn. Maar kleiner betekent vol gens de commissie, meer over zicht, Ander voordeel is dat de relatie met de adviseur op korte termijn kan worden beëindigd. Miljoenen Op jaarbasis steken de ruim vijfhonderd Nederlandse ge meenten ten minste driehon derd miljoen gulden in extern advies. Ook in Zeeland gaan op dat gebied jaarlijks tonnen om. De gemeente Bergen op Zoom heeft in de periode 1994-1998 voor vier miljoen geïnvesteerd in totaal 44 adviesopdrachten. Iets minder dan de helft daar van heeft betrekking op de ont wikkeling van de eigen organi satie; de rest op de ontwikkeling van inhoudelijk beleid. KAPELLE - Muziekvereniging Ons Genoegen uit Kapelle geeft op zaterdag 15 januari in de Ne derlands-hervormde kerk in Kapelle het traditionele nieuw jaarsconcert. Het circa 65 muzikanten tellen de harmonie-orkest heeft het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool uit Goes te gast. On der leiding van dirigent Nico Dijkstra speelt Ons Genoegen gevarieerd werk. Te horen zijn onder meer wer ken van Strauss en Gloria Este- fan, Offenbachs Ouverture Or pheus in de onderwereld en Fanfare 2000 van Kees Vlak. De Zeeuwse Koorschool zingt, on der leiding van Evert Heijblok, diverse traditionals en melodie- en van onder meer Mozart en Schubert. Het concert begint om acht urn 's avonds. Middelburger schreef boek over astronomen uit achttiende eeuw door Roelf Reinders MIDDELBURG - Zoon Hans, acht jaar, pingelt een paar to nen op de piano. Hans gaat vanmiddag eerst bij een vriendje spelen, dan moet hij naar badminton. Hans, ver noemd naar een vergeten Ne derlandse sterrenkundige? Vader Huib Zuidervaart lacht. Nee, dat niet. „Maar er was wel een Hans die als de ver meende uitvinder van de ver rekijker geldt, brillenmaker Hans Lipperhey uit Middel burg." Hij pakt z'n boek erbij om te kijken of die Hans erin voorkomt. Nee. Het boek van Middelburger Zuidervaart gaat ook niet over brillenmakers. Wel over kij kers, maar dan sterrenkijkers. Van 'konstgenoten' en hemelse fenomenen gaat over Neder landse sterrenkundigen in de achttiende eeuw. Zeshonderd vijftig pagina's zachtgeel pa pier met meer dan honderd bladzijden noten en bijlagen. Hij is er onlangs op gepromo veerd. Met alle toeters en bel len die daar bij horen. Dus ook onzinstellingen, die helemaal niks met z'n onderzoek te ma ken hebben, maar goed van pas komen om 'een aantal frustraties af te reageren', zegt Zuidervaart, docent natuur kunde op de Christelijke Scholengemeenschap Walche ren. De stelling over het studiehuis bijvoorbeeldHet studiehuis is een crime in zijn ogen, 'meer gestoeld op de aloude trits ge loof, hoop en liefde dan op ge degen onderzoek', oordeelthij. „Die tweede fase is geen succes voor mij. Ik vertel graag een verhaal. Dat kan ook met na tuurkunde. Maar nu word ik geacht mijn mond te houden, en dat kan ik heel slecht. M'n vak is eenzamer geworden, ik kom ook minder aan een beetje niveau toe. Ik geloof in en thousiasme. Dat krijg je alleen van mens tot mens, van leraar tot leerling en niet uit een boekje in het studiehuis." Historicus Naast les geven, houdt Zuider- vaart zich bezig met geschie denis van de natuurweten schap. „Ik mag dan natuurkunde hebben gestu deerd, ik ben historicus qua hart. Vroeger wilde ik geschie denis studeren maar dat was Gravure betreffende de komeet van 1737. Uit: Europische Mer- curius thuis not done. M'n vader was een techneut, werktuigbouw kundige. Die vond geschiede nis een hobby en zeker geen vak." Toch was het zijn vader die bij hem de liefde voor de geschie denis van de natuurweten schap liet ontluiken door hem mee te nemen naar Teylers Museum in Haarlem. Zij woonden in Velsen. „Dat was een maf museum. Je moest aanbellen als je erin wilde, het ging dicht als het donker werd. Ik hield van de sfeer die daar heerste met die eindeloze rijen boekbanden. Instrumenten, schilderijen, het prentenkabi net, alles wat er aan kennis be stond was in dat museum sa mengebracht." Zuidervaart heeft al verschei dene grotere en kleinere publi caties op z'n naam staan waar onder een biografie van de achttiende-eeuwse magi straat en wetenschapsliefheb ber Johan van de Perre. Bij het genootschap voor de geschie denis van de natuurweten schappen. GEWINA ('een maf, leuk genootschapje') zeiden ze al: waarom ben je er niet op ge promoveerd? Promoveren kwam er pas van nadat hij in de Domburgse villa De Waal van bioloog P. van der Feen een schat aan materiaal van de achttiende-eeuwse Middel burgse stadsarchitect en as tronoom Jan de Munck vond. Zuidervaart ontdekte dat er destijds een intensieve corres pondentie beston d tussen ster renkundigen inEuropa. Zo be gon hij een speurtocht naar het netwerk van deze astronomen. In Nederland, Engeland, Frankrijk, overal waren in de achttiende eeuw lokale ge nootschappen van enthousias te geleerden onder wie veel astronomen die met elkaar in verbinding stonden, ontdekte Zuidervaart. „Dat is het meest verrassende", zegt Zuider- vaart. „De zeventiende eeuw, dat is Huygens, die de ringen van Saturnus ontdekte. En de negentiende eeuw, die werd al tijd als de bloeitijd van de ster renkunde beschouwd met de bouw van moderne sterren wachten zoals die in Leiden. In de tussentijd, de achttiende eeuw, zou zogenaamd niks zijn gebeurd. Terwijl er dus veel werk van niveau is verricht zo als bij de bepaling van de loop van kometen en de afstand aarde tot de zon." De sterrenkundigen noemden zich 'konstgenoten', die vol gens Zuidervaart niet bepaald theoretische hoogvliegers waren maar die wel veel voor uitgang boekten met puur waarnemen. „Die lokale ge nootschappen waren de voor lopers van instituten als het Zeeuws Genootschap der We tenschappen." Want ook Zee land sprak een woordje mee, zegt Zuidervaart. „Middel burger Jan de Munck was de eerste stadhouderlijke astro noom en was de enige die een gebouw speciaal voor waarne mingen bouwde met uiterst modern materiaal. Dat was een prestatie van jewelste. Zijn inspanningen maakten veel anderen in Middelburg enthousiast." Sport Zuidervaart heeft zo'n vijftien jaar over z'n onderzoek ge daan. Een detectivetocht noemt hij het, die hem naar talloze arch ieven in binnen-en buitenland voerde. „Dat is de sport, het ontdekken van bronnen." En het is toevallig dat hij bij sterrenkunde te recht kwam, zegt hij. „Door de collectie van De Munck ben ik op dit spoor gekomen. Maar het had net zo goed over biolo gen kunnen gaan of achttien de-eeuwse naturaliakabinet- ten." Want sterrenkunde, daar gaat het hem niet om. „Ik ben alleen geïnteresseerd in ster renkundigen, niet in sterren. Ik heb een telescoop gehad, maar die heb ik verkocht. De sterrenbeelden Grote Beer, Orion en ook Andromeda, die kan ik op een heldere avond nog wel vinden. Maar daar houdt het wel mee op." Huibert Jan Zuidervaart, Fan 'konstgenoten' en hemelse feno menen. Nederlandse sterrenkunde in de achttiende eeuw (Rotterdam 1999). Uitgever: Erasmus Publi shing. ISBN 9052351430. Prijs: 97,50, door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Burgemeester en wethouders van Vlissingen moeten bij nieuwbouwplannen in de binnenstad wel degelijk rekening houden met de Stich ting Stadsherstel als gespreks partner. De bestuursrechter in Middelburg heeft het college in het ongelijk gesteld. B en W moeten een bezwaarschrift te gen de bouw van de 33 meter scheve hoge woontoren aan de Gravestraat tóch inhoudelijk beoordelen. De gemeente verleende mei vo rig jaar een bouwvergunning aan Basco Stichting Projecten voor de woontoren. De stichting en 63 omwonenden dienden daarop een bezwaarschrift in. Tegelijkertijd werd schorsing van de bouwvergunning aange vraagd bij de bestuursrechter, maar dat verzoek wees de recht bank in september vorig jaar af. Een maand later wezen B en W het bezwaarschrift van de stich ting van de hand, omdat zij geen belang zou hebben bij de bouw. De bezwaren van de omwonen den werden ongegrond, ver klaard. Begin deze maand troffen de stichting en het college elkaar opnieuw voor de rechtbank, waar de stichting het besluit van B en W aanvocht om haar niet als belanghebbende te er kennen. In de statuten van de Stichting Stadsherstel staat dat zij zich inspant 'het historisch karakter van de gemeente Vlissingen te behouden en te rehabiliteren, in het bijzonder voor wat betreft het binnen de voormalige om- Botsing voor verkeerslicht MIDDELBURG - Een 43-jarige automobilist uit Nieuw- en Sint Joosland is zaterdag op de Schroeweg in Middelburg ge botst tegen een auto die voor het rode verkeerslicht stond. De man zag te laat dat het ver keer stil stond. Toen de politie ter plaatse kwam, werd opge merkt dat de man alcohol had gedronken. Op het politiebu reau bleek uit een blaastest dat hij meer had gedronken dan is toegestaan, Hij kreeg daarom een rijverbod en een dagvaar ding. walling van Vlissingen gelegen stadsdeel'. De gemeente conclu deerde daaruit dat de stichting geen belang heeft bij nieuw bouwplannen, maar slechts bij behoud van bestaande bebou wing. De stichting stelde daarop tijdens de zitting van begin deze maand dat in het gebied rond de Gravestraat maar liefst 27 mo numenten staan en dat de sche ve woontoren wel degelijk in vloed heeft op de historische kern. De rechtbank stelt in haar uit spraak dat het college de statu ten te eng heeft opgevat. De be stuursrechter vindt dat de bouw van de 33 meter hoge toren on miskenbaar uitstraling heeft op het omliggende gebied en op de aan dit gebied grenzende histo rische kern van Vlissingen. De rechtbank stelt de Stichting Stadsherstel om die reden in het gelijk. Daar komt nog bij dat de stichting in het verleden vaker heeft geprotesteerd tegen nieuwbouwplannen. Bezwaar De uitspraak heeft tot gevolg dat het college van B en W het bezwaarschrift van de stichting tegen de bouwvergunning nu inhoudelijk moet beoordelen. In dat verzoek wijst de stichting op de Risicoanalyse van de Wester- schelde. Daaruit kan worden afgeleid dat bij calamiteiten met sche pen op de Westerschelde er ge vaar is voor bewoners in een be langrijk deel van Vlissingen. Nieuwbouw mag binnen die ri sicocontour niet tegen er een be stemmingsplan was dat daarin al voorzag of als het om vervan gende nieuwbouw gaat. Zo'n bestemmingsplan was er niet voor Gravestraat. De stichting vindt dat - gelet op de Risicoanalyse Westerschelde - de toren niet of in ieder geval gedeeltelijk niet gebouwd had mogen worden. Auto in sloot SINT ANNAL AND - Een 20-ja- rige vrouw is zondagochtend rond 1.1.00 uur in Sint Annaland methaar auto inde slootbeland. I De vrouw reed richting Oud- Vossemeer toen ze in een flauwe bocht de macht over het stuur verloor. De auto was total loss. De vrouw is niet gewond ge raakt. J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 22