PiW ver(4n<gtij&tje ac? E) E 8/9 ne-flcn Verplaatsen sportcomplex HVV Historische poorten Hulst opknappen Bedrijventerrein Hulst Overdekt zwembad a E 6 f7l kLj 0 0 riO\ uw eigen idee vrijdag 31 december 1999 de beste stuurlui kennelijk aan wal staan. 1 es van de politiek zijn inmiddels wel bekend. schillende van die projecten wordt al 1 g gepraat. De PZC is benieuwd waar de belastingbetaler de prioriteit legt. Welke ou u maken als u de beschikking had over de e') n van de provincie of de gemeente? Is het ider dan de rok, of zou u kiezen voor het er chapsbelang? Wellicht zijn beide te iren met een verstandige beslissing. keer kan de PZC-lezer de rol van de politicus spelen en een oordeel vellen over de - weliswaar fictieve - belastingcenten. De redactie geeft, overigens in volstrekt willekeurige volgorde, enkele voorzetten met zaken die in uw regio in de belangstelling staan. Het gaat om miljoenenprojecten, maar geld speelt geen rol. Kiest u voor een nieuwe schouwburg of wordt het een nieuwe parkeergarage? Slaat de weegschaal door in de richting van cultuur of moet er ruim baan gemaakt worden voor de auto? Geef uw keus aan op het verlanglijstje dat onderaan de pagina is afgedrukt. Tunnel bij S istens ƒ250.000.000. foto Peter Nicolai Heninrichting veerplein Breskens: vele miljoenen. foto Peter Nicolai 3 miljoen De ruïne van de Keldermansp'oort in Hulst is medio volgend jaar geheel gereno veerd, Maar naast de land- en waterpoort (ook bekend als Bollewerckpoort) zou de ge meente ook graag de drie historische stads poorten en de wallen opknappen. Voor zo'n rigoureuze restauratie is dik drie miljoen gul den nodig, heeft het gemeentebestuur bere kend. Wethouder P. Weemaes (recreatie en toerisme) hoopt op extra bijdragen uit de landelijke kanjerregeling voor monumentenzorg. Mocht dat geld niet naar Hulst komen, dan wordt het wel erg moeilijk om na de Kelder manspoort - waar Hulst zonder 'kanjergeld' veel dieper voor in de buidel moet tasten - ook de rest van de verdedigingswerken en toe gangspoorten in oude luister te herstellen. Een aantal raadsleden heeft eerder laten we ten de restauratie van de oude stadspoorten veel belangrijker te vinden dan het opknap pen van de Keldermanspoort. Alle bezoekers moeten tenslotte door de Graauwse, de Gentse of de Dubbele Poort om de binnenstad te bereiken. Aan die visite kaartjes van de stad had dan ook beter eerst enkele miljoenen kunnen worden besteed al vorens aan de wat meer achteraf gelegen Bol lewerckpoort te beginnen. Nu moet Hulst, en elke bezoeker die de stad een warm hart toe draagt, maar hopen dat de pot met goud naar 'de meest Vlaamse stad van Nederland' komt. miljoen Een mooier visitekaartje kan haast niet. Afkomstig van de Expressweg Antwer- pen-Knokke, afslag Hulst, amper de grens over. Aan de linkerkant van de Rijksweg N61 de megaloodsen van Neckermann. Eenmaal de blik naar rechts gewend, ligt het daar: zichtlocatie Wittebrug. Een paar hectare groot, ingeklemd tussen het in aanbouw zijn de pretparkje annex zwembad Reynaertland, het natuurgebied van Staatsbosbeheer langs de Wittebrugstraat en de N61. Nu nog in ge- bruik als grond voor volkstuin of maïsteelt, en begraasd door een tweetal kalveren, maar als het aan wethouder W. Kayser van ruimte lijke ordening ligt hier, binnen een jaar of wat, dé vestigingsplek voor alles wat op een prope re manier, en het liefst nog high-tech onder neemt. De gemeente Hulst wil namelijk niet alleen de Belgische Morresbezoeker en de kooptoerist terwille zijn. Hulst wil meer zijn dan een win kelparadijs met wat bezienswaardigheden. Er moet ook nog ondernomen worden, maar beschikbare ruimte op het bedrijventerrein Hogeweg is nagenoeg uitgeput. Bovendien: een directeur zet een aardige nieuwbouw voor zijn bedrijf graag waar het gezien wordt door passerende automobilisten, en dat gaat niet op voor de Hogeweg. Maar om het visioen van Kayser niet bij een luchtspiegeling te laten moet er wel even met de geldbuidel gerammeld worden. En het liefst dan nog iets langer dan heel even. Want de huidige eigenaren van het terrein ruiken geld. Projectontwikkelaar Sterner kreeg het niet voor elkaar en daarom mag een ander het nu gaan proberen om Wittebrug aan te kopen. Een miljoentje of wat in de achterzakzal daar allicht bij helpen. 4 a 5 miljoen De gedachte heeft nog maar net postgevat, maar sommige bestuurders van de Hul ster Voetbal Vereniging (HVV) én van de ge meente Hulst dromen er al voorzichtig van: een totaal nieuw sportcomplex aan de rand van de stad. Burgemeester en wethouders staan niet afkerig tegenover een verhuizing van -HW, maar stellen wel een aantal voor waarden. Zo moet het povinciale woningbouwbeleid op de helling om op het huidige sportcomplex een nieuw woonwijkje aan te kunnen leggen. Door luxe woningen op een aantrekkelijke afstand van de binnenstad neer te zetten, kan de gemeente de kosten van een verhuizing aanzienlijk drukken, is de hoop en verwach ting. Wethouder B. Picavet wil echter nog geen enkele voorspelling doenzeker niet om dat na de privatisering van accommodaties in Nieuw-Namen en Clinge, eerst Sint Jansteen aan de beurt is. Op het Hulster stadhuis zijn dan ook nog geen financiële berekeningen gemaakt over de kosten van een verplaatsing van de sportac commodatie. Maar een eenvoudige rekensom leert dat voor grondverwerving, aanleg van enkele velden en een lichtinstallatie, bouw van een kantine, kleedlokalen en een tribune voor een ambitieuze vereniging toch gauw zo'n vier, vijf miljoen gulden nodig is. 5 miljoen In het Land van Axel zijn ze over het alge meen nogal nuchter. Een overdekt zwem bad is voor een kleine gemeente niet te beta len. Twee buitenbaden in Axel en Koewacht is al een luxe die menig grotere gemeente zich niet kan veroorloven. Maar nu het herindelingsspook weer door de regio waart en de mogelijkheid van een even tuele fusie met Sas van Gent ter sprake is ge weest, kan misschien toch weer eens aan een binnenbad worden gedacht. Mochten er vier Zeeuws-Vlaamse gemeenten ontstaan, dan is Axel/Sas de enige zonder binnenbad. Met de meest fameuze zwemvereniging van de regio, Zwem Club Koewacht, in huis is een fatsoen lijk bad voor alle weersomstandigheden bo vendien geen overbodige luxe. De vervulling van zo'n gerechtvaardigde wens gaat natuurlijk wel een slordige cent kosten. Twee, drie miljoen gulden is niks met al die strenge hygiëne- en milieu-eisen van te genwoordig. En voor de exploitatietekorten, die toch al snel naar een half miljoen per jaar zullen lopen, kan beter ook een reservepotje klaar staan. Om een goed geoutilleerd over dekt zwembad te kunnen bouwen, zal Axel, eventueel samen met Sas, dus wel een gulle gever moeten vinden die zo'n vijf miljoen gul den op tafel legt. Sluis aan zee: ƒ42.000.000. Zet het project dat volgens u de hoogste prioriteit heeft op de eerste plaats en de andere projecten daaronder, in volg orde van aflopende priori teit. U kunt natuurlijk ook een ei gen idee invullen op de daar voor bestemde stippellijn onderaan de lijst. Uw verlanglijstje moet ui terlijk maandag 17 januari bij de PZC binnen zijn. In de krant van zaterdag 22 janua ri wordt het resultaat be kendgemaakt. U kunt uw verlanglijstje, on der vermelding van 'ver langlijstje', in een ongefran- keerde enveloppe sturen naar: PZC redactie Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 97