KINDEREN VAN DE VOLGENDE EEUW 1999/2000 vrijdag 31 december 1999 Een kalm proces is het. Negen maanden liggen er tussen conceptie en geboorte. Drie kwart jaar gestage groei; genoeg tijd dus om de verbeelding te laten werken. Wordt het een meisje of een jongetje, hoe zal de baby er uitzien, zal alles goed zijn? Als het kind er is, spreken ouders en omstanders over een wonder, over het unieke, het mooiste en dier baarste. En ze zorgen, als dat kan, voor warmte, veiligheid, voeding en rust, noodzakelijk voor groei. Razendsnel gaat het. Op aarde worden ruim tien duizend kinderen per uur geboren. Dat is honderd zesenzestig per minuut; bijna drie per seconde. De groei vindt plaats in een steeds versnellende bewe ging. Tweehonderd jaar geleden waren er een mil jard mensen, vijfenzeventig jaar geleden twee mil jard en in juli van dit bijna verstreken jaar zes mil jard. Wetenschappers verwachten dat de twaalf miljard wordt bereikt in het jaar 2050. Dat zijn cijfers die het individu doen duizelen. Al thans, als het individu zich een voorstelling pro beert te maken van de schare kinderen die op de wereld wordt gezet. De twaalf Zeeuwse ouderparen die dit jaar voor deze krant hun baby lieten portretteren, zullen zich niet hebben beziggehouden met gedachten over nog twee andere kinderen die werden geboren op exact hetzelfde moment als dat van hen. Wie het oog laat gaan over de portrettengalerijzal ze gelij k geven. Twaalf unieke, kleine mensen. Die over vijf tig jaar met twaalf miljard medemensen de wereld kunnen bevolken. A J. Snel Esmeralda Alida Janneke, 14 augustus Joel M{chaël Anthonie, 14 december Maxim Lourant, 14 april Marije Theuntje Elizabeth, 2 maart Kim, 16 januari Delara Anna, 15 september Jacky, 3 februari Sjoerd Jan-Kees-Maarten, 17 november Isabelle Antonia, 15 oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 81