Coureurs verbreken stilzwijgen Wild-west in soccertoernooi Hoek haalt Belg Geert van Eenoo Finalisten bekend in Kiwanistoernooi Glansrijk debuut Thamar Zweistra f \-\ flg, 'w> kJ, (i Bestuur van RIA treedt af na motie van wantrouwen )rie oud-renners klappen uit de school over doping in de wielersport uitslagen agenda 1999 in onze sportredactie ILVERSUM - De al besmeurde ederlandse wielersport heeft pal voor de eeuwwisseling 'ii nieuwe dopingaffaire bijge- rcgen. Drie oud-renners (Ste en Rooks, Peter Winnen en [aarten Ducrot) onthulden gis- iravond structurele doping bij srenommeerde Nederlandse rofploegen. Ie affaire werpt een schaduw er successen in de jaren tach- g en het ziet er naar uit dat de- eeen nasleep zal krijgen. Maar iet als het aan de Koninklijke [ederlandse Wielren Unie ligt. [NWU-voorzitter Joop Atsma: Wat moet ik hiermee? We heb- ten te maken met spijtoptanten. Vaarom hebben ze niets gezegd oen ze zelf actief waren? Bo- endien gaat het om stoffen die liet meer circuleren. We hebben nmiddels zoveel stappen voor at gedaan met alle mogelijke :ontroles. De omslag in denken al gemaakt. Op voordracht Maas nieuwe trainer Rillandia VLISSINGEN - De Roosen- daalse voetbaltrainer Peter Maas wordt de nieuwe coach van zaterdag-derdeklasser Ril landia. De dertigjarige Brabander volgt John de Frel op die naar HW'24 vertrekt. Maas is momenteel trainer van de A-juniorenploeg van RBC. Bij Rillandia krijgt de oefenmeester zijn eerste senïo- renploeg onder zijn hoede. Honny Claessen is volgend sei zoen trainer van de hoofdmacht van Vogelwaarde. Claessen volgt Freddie de Rooij op, die te kennen heeft gegeven aan het eind van het seizoen te stoppen. Claessen is nu tweede trainer bij Vogelwaarde. Hontenisse moet op zoek naar een andere trainer. Ad Roovers heeft de club laten weten na vier mooie jaren aan het eind vanhet seizoen te willen vertrekken. Roovers heeft nog geen andere club. Eddy van der Hooft, trainer van zaterdag-tweedeklasser Ter- neuzense Boys, heeft zijn con tract met een jaar verlengd. van de renners is controle op epo ingevoerd. Als dit een verlate kerstboodschap is, kan ik er niet veel mee. Waarom niet zes jaar eerder? Dan hadden we nog iets kunnen ondernemen." Rooks, Winnen en Ducrot klap ten uit de school in het tv-pro- gramma Reporter van de KRO. Zij stelden dat ploegleiders als Peter Post, Jan Raas en Jan Gis- bers wisten van de verstrekking van verboden prestatiebevor- derende middelen aan hun ren ners door de verzorgers en art sen. De genoemde ploegen zijn Raleigh, PDM. Panasonic, Kwantum, Buckler en TVM. Al le ploegleiders ontkenden cate gorisch voor de camera. Dubbele moraal Het trio deed de openbaringen om ethische redenen. Het pelo ton zou veel beter medisch bege leid moeten worden, omdat ren ners zonder doping niet aan de verwachtingen kunnen vol doen, vinden zij. Zij wilden vooral de dubbele moraal aan de kaak stellen. Er bestaan art sen die enerzijds op doping con troleren en anderzijds ongeoor loofde middelen toedienen. Ploegleiders geven opdracht aan ploegartsen en verzorgers renners 'goed te maken', des noods met alle middelen, maar dezel fde ploegleiders zeggen te gen de renners dat ze onmiddel lijk ontslag krijgen als ze op do ping worden betrapt. Bernard Krikke van Reporter legde de hand op lijsten die verzorgers van PDM in 1988 bijhielden van testosteron, cortisonen en amfe taminen. De uitspraken van de drie oud renners zijn moedig. De wieler- wereld zwijgt verder als het graf waar het om doping gaat. Joop Atsma wil het openhartige trio uitnodigen voor een gesprek. Hij is vooral nieuwsgierig naar Rooks, die tot en met dit jaar in de wielersport actief was en der tien jaar 'gebruiker' was. „Rooks komt uit het actieve wielrennen. Als hij het idee heeft dat er nog steeds doping is, wil ik dat graag weten", aldus Atsma, die de theoretische mo gelijkheid van sancties tegen de nu nog actieve ploegleiders openliet. ,,Er moeten voldoende bewijzen zijn om aanzetters tot doping te kunnen aanpakken." ANP door Eldridge Pentury HOEK - Hoofdklasser Hoek heeft de Belg Geert van Eenoo aangetrokken als vervanger van Dimitri Mbuyu, die manager is geworden van de Belgische eer steklasser Verbroedering Geel. De 26-jarige Van Eenoo is af komstig van tweedeklasser Cer- cle Brugge. Van Eenoo is geboren in Koe weit maar heeft de Belgische nationaliteit. Hij speelde van jongsaf aan bij Cercle Brugge. Twee jaar geleden maakte de lange verdediger verschillende malen zijn opwachting in de hoofdmacht van de Belgische profclub. De afgelopen periode trainde h ij wel mee met de eerste selectie, maar speelde hij met de reserves van Cercle. De Belg Mare Depuydt, scout en assistent van Hoek-trainer Frans Vermeulen, bracht Van Eenoo in beeld bij Hoek. Het is de bedoeling dat Van Eenoo de libero-positie zal innemen. Van Eenoo is direct na de jaarwisse- ling speelgerechtigd. Ook speelgerechtigd voor Hoek is de Congolees Kubu Lembi die al twee maanden meetraint. De overschrijving van Gerald Baas is nog steeds niet rond. Hoek wacht op antwoord van de Duit se voetbalbond. door Michel Verberkmoes TERNEUZEN - Het duo Mari anne Fraanje/Ingrid Visser is doorgedrongen tot de eindstrijd bij het vrouwendubbel C van het Kiwanistoernooi in het Rac ketcentrum van Terneuzen. Fr- aanje/Visser klopte in de poule het duo Marian Blaakman/José de Wit met 3-1. De eerste set ging met 5-2 naar Fraanje/Visser. In de tweede set ging de strijd gelijk op, wat uit eindelijk een 4-4-eindstand op leverde. In de finale komt Fr aanje/Visser uit tegen de winaar De Bruyne dupe van misverstand GOES - Het regende gisteren weer walk-overs op het Zuid- West Lease-tennistoernooi in Goes. Zo kwam Andy de Bruyne niet opdagen voor zijn halve fi nale tegen Harold Schipper. Volgens het schema zou de als tweede geplaatste De Bruyne gistermiddag om kwart over vijf moeten spelen. Toen hij er 25 minuten later niet was ging de winst naar Harold Schipper. De Bruyne meldde dat hij zeker wist dat hij vandaag (vrijdag) moest tennissen. De organisatie had volgens eigen zeggen met hem afgesproken dat hij giste ren zou moeten spelen. De Bruy ne vond het een grote teleurstel ling. „Ik ben gewoon de dupe van een slechte organisatie." van de wedstrijd tussen Blaak man/De Wit en Bolssens/Van Pamelen. In het mannendubbel Cl is de eindstrijd bekend geworden. De koppels Eric Houg/Harold Houg en Ronny de Jong/Kees Kommers zijn beide poulewi- naar geworden. Houg/Houg won in de laatste poulewed strijd met 4-0 van het duo Benny Langeraert/Martin Jongsma, terwijl De Jong/Kommers met 2-2 gelijkspeelde tegen Beny Ysebaert/Desiree de Schepper. De Jong/Kommers behaalde een wedstrijdpunt meer dan Ys- ebaert/De Schepper; waardoor zij naar de finale gaan. Job Inghels uit Hulst is verras- send doorgedrongen tot de eind strijd van het ABN Amro Jeugd- tennistoernooi in Den Dullaert. Inghels versloeg in Hulst bij de zeventienjarigen de als eerste geplaatste Willem-Jan van Doeselaar. De eerste set won In ghels met 6-3, terwijl hij in de tweede set de winst naar zich toe trok via winst in de tie-break. De Hulstenaar komt in de finale uit tegen Davy de Kesel. Domi nique Asselman moest zich we gens ziekte terugti'ekken. Tempo hoger René van Gassen is finalist ge worden bij de jongens onder vijftien jaar. Van Gassen speelde in de halve finale een tempo ho ger dan zijn tegenstander Davy de Kesel, wat resulteerde in 6-5 en 6-4. Eerder was Van Gassen ook al te sterk voor de als tweede geplaatste Stijn van Doeselaar. Sandra van der Hoofd reed met Loelap naar een score van ruim zestig procent in de klasse Z2. door Lucien Roelandt GOES - Thamar Zweistra be antwoordde gisteren tijdens Indoor Zeeland volledig aan de hooggespannen verwach tingen. De in de nationale klasse ZZ-Zwaar debuterende amazone uit Geersdijk stuur de Hexagons Kyrain in beide proeven naar de hoogste eer. Thamar Zweistra behoorde op de laatste dressuurwedstrijd van het hippisch evenement in de twintigste eeuw tot de smaakmakers in de Goese Zeelandhallen. Aan niets was te merken dat het hier een de butante betrof. Geroutineerd stuurde de jeugdintemational de met veel afdruk door de baan gaande Cyrain-zoon in de eerste proef naar het goede totaal van 63.87 procent. De Zeeuwse was een van de wei nigen die een behoorlijke hal ve pirouette toonde. Boven dien scoorde de Bevelandse combinatie hoog in de keert- wending. Keertwending Jurylid Marie-Louise San ders: „Dit was een moeilijke proef. Bovendien levert zo'n indrukwekkende accommo datie bij veel paarden nogal wat spanning op omdat ze dat niet gewend zijn. Dat wreekt zich bij de moeilijke onderde len, zoals de pirouette en de keertwending. Daaraan kon je duidelijk merken dat de mees ten nog niet echt klaar waren voor dit werk. Bij Thamar was daar geen sprake van. Zij had haar zaakjes goed voor el kaar." In de tweede proef had - al thans naar het oordeel van de jury - Thamar Zweistra de ze venjarige ruin nog beter aan het lopen. Voox*al in de uitge strekte galop toonde de bruine viervoeter zich uitstekend. De proef werd ditmaal beloond met het uitstekende totaal van foto Willem Mieras 67.71 procent. De pupil van Leunus van Lieren toonde zich hiermee duidelijk een maatje te groot voor de concurrentie, getuige het verschil van ruim vier procent met de als tweede eindigende Hella Bakker met de Merwede's Boss uit de Meern. Jury Thamar Zweistra: „Natuur lijk ben ik tevreden. Bij je debuut tweemaal als eerste eindigen en gelijk al boven de zestig procent scoren. Dan heb je niets te klagen. Maar in te genstelling tot de jury was ik van mening dat mijn eerste proef beter was dan de tweede. Toen gaf Kyrain mij een super- gevoel, terwijl hij in de tweede proef toch wat spanning toon de." Een aanval van Vogelwaarde (gestreepte shirts) op het doel van Zaamslag. Onbesuisd optreden zaalvoetballers in voorronde foto Charles Strijd door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Spijkerhar de wedsti'ijden, nietsontzien de duels aan de boarding, slidings en naarmate het toer nooi vorderde steeds meer tijdstral'fen voor spelers die zich te buiten gingen aan grove overtredingen. De voorronde van het Zeeuws-Vlaamse soc certoernooi ontaardde giste ren bij vlagen in een wild west, waarbij spelers het op el- kaars ledematen hadden ge munt. Het leidde bij velen eerst tot kritiek op de arbitrage, die aanvankelijk soms nogal lankmoedig optrad. Maar la tei-, toen de scheidsrechters hun beleid scherper hadden gesteld en wel strafmaatrege len namen, was er vooral onbe grip over het onbesuisde op treden van de voetballers. Veel toeschouwers vonden dat een aantal spelers van met na me AZVV en Corn Boys in een poging hun technische tekort komingen te compenseren veel te verging. De ontmoeting tus sen de aartsrivalen RIA West- dorpe en Corn Boys, sluitstuk van het evenement, spande de kroon met veel vuurwerk. Xa- vier Herman (Corn Boys, slaande beweging) en Bart; Au- denaerd (RIA natrappen) kre gen een tijdstraf van scheids rechter Cisko Osmanovski. De leidsman stuurde later Marino Dhooge (RIA) definitief uit het veld. Het leidde tot een spannende slotfase van het duel, waarin de tweede plaats in poule 3 op het spel stond. Nadat Dhooge en Ai-jen Roost de Westdorpe- naren op 2-0 hadden gezet en Xavier Herman had tegenge- scoord, hield RIA in de slotfase met een man minder stand: 2- 1. Met Chris de Beer als coach verzékerden de rood-zwarten zich daardoor van een plaats in de eindronde, die 8 januari wordt gespeeld. Soeverein RIA eindigde achter Axel, dat soeverein de poulewedstrijden afwerkte. De formatie van Paul van Kouteren zette Corn Boys (3-0), Spui (3-0) en Hul- sterloo (5-0) met gemak opzij en moest alleen tegen RIA alle zeilen bijzetten om een gelijk spel uit het vuur te slepen (1-1 Axel brak daardoor met een slechte traditie en is er in de eindronde weer eens bijDe lo ting lijkt de Axelaars daarin niet slecht gezind. In poule C treffen de oranjehemden Sluiskil, Biervliet en Terneu- zense Boys, dat in de eindron de niet over de sterkste selectie kan beschikken. Net als Axel plaatsten ook RCS en Breskens zich met tien punten uit vier wedstrijden. RCS, dat met een zeer jonge se lectie aantrad, begon het toer nooi veelbelovend met een 6- 1-zege op Vogelwaarde. Daar na stuitten de Souburgers op meer tegenstand. Maar indivi duele behendigheid en vlot circulatievoetbal leverden ook overwinningen op tegen Hon tenisse (1-0) en Zaamslag (2-1 Tegen het fysieke geweld van AZW moest de Walcherse nieuwkomer op het evenement tot twee keer toe echter een achterstand ophalen om met een zwaarbevochten gelijk spel af te sluiten (2-2). Breskens Breskens had het gedurende de voorronde niet echt gemak kelijk. De koploper van de vierde klasse kwam in poule 2 tegen zesdeklasser Groede niet verder dan een doelpunt loos gelijkspel en boekte daar naast drie nipte zeges. De vijf- deklassers Biervliet (1-0), Clinge (2-1) en Graauw (3-1) gingen strijdend ten onder. De strijd in deze poule was onge kend boeiend, omdat de ande re ploegen nauwelijks voor el kaar onderdeden. Biervliet, Clinge en Graauw eindigden met zes punten gelijk. Dankzij een beter doelsaldo eiste Clin ge de tweede plaats voor zich op. Biervliet sloop als tweede beste nummer drie echter ook nog de finaleronde binnen. Uit poule 1 plaatsten AZW (tweede) en Zaamslag (beste nummer drie) zich eveneens voor de eindronde. door Peter van Kouteren WESTDORPE - Het voltallige bestuur van voetbalvereniging RIA Westdorpe is gisteravond tijdens een buitengewone alge mene ledenvergadering afge treden. Een door 26 leden inge diende motie van wantrouwen haalde weliswaar net niet het vereiste tweederde deel van het aantal stemmen, maar werd wel gesteund door een ruime meer derheid van de vergadering. Het bestuur bood daarop haar ont slag aan. Alle bestuursleden zullen ook hun lidmaatschap van de West- dorpse zesdeklasser opzeggen, maar blijven tot een nieuw uit te schrijven vergadering op 21 ja nuari demissionair een aantal hoogstnoodzakelijke zaken van bestuurlijke aard behartigen. Andere taken in de vrijwilli- gerssfeer worden met onmid dellijke ingang neergelegd. Onder aanvoering van Ronald Möhring, woordvoerder van verontruste leden die de motie van wantrouwen hadden inge diend, gaat een werkgroep aan de slag om een nieuw bestuur te vormen. Möhring streeft naar een nieuwe structuur, waarin een aanzienlijk kleiner bestuur beleidslijnen uitzet en taken de legeert naar commissies. Trainer Trainer Chris de Beer, die zijn ontslag had ingediend nadat het bestuur te kennen had gegeven zijn contract volgend seizoen niet te willen verlengen, kwam na het bestuursbesluit tot aftre den op zijn beslissing terug en dient het seizoen uit als oefen- meester van de eerste selectie. De opkomst voor de buitenge wone ledenvergadering was massaal. Onder leiding van de KNVB-bestuurders Loet Ha verman en Johan van Espen zet ten beide partijen hun stand punten uiteen. De verontruste leden verweten het bestuur vooral arrogantie en ondemo cratisch handelen en verwoord den bereid te zijn geweest hun motie van wantrouwen in te trekken als alsnog aan een aan tal voorwaarden was voldaan. De leden konden vervolgens in kleine groepjes op afroep hun stem uitbrengen. Na 'weging' van het aantal stemmen werd de motie van wantrouwen verwor pen (164 vóór, 96 tegen), omdat er negen stemmen (drie volwas senen) te weinig waren om het bestuur naar huis te sturen. Het bestuur trok zich daarop terug in beraad. Vijf minuten later meldde Loet Haverman het be sluit tot aftreden. Fred Dierickx, voorzitter van RIA zei later dat het bestuur daarmee in het belang van de club had gehandeld, omdat sig nalen waren doorgesijpeld dat aanblijven tot een leegloop van spelers zou hebben geleid. De preses maakte een verslagen in druk. „We hadden verwacht dat de stemming toch meer fifty-fif ty zou hebben gelegen", beken de hij. „Maar we waren het er van tevoren al over eens dat we alle elf zouden aftreden." Ronald Möhring deed een be roep op de leden om alle sores van de voorbije maanden te ver geten. „We willen met een nieuw bestuur, dezelfde trainer en de zelfde spelers dit seizoen zo hoog mogelijk eindigen." Paardensport Goes. Dressuur Indoor Zeeland. Paarden Nationaal ZZ-Zwaar: 1. Thamar Zwei- stra/Hexagon's Kyrain 63.87%, 2. Carla Goosten/Jorik 62.10%, 3. Hella Bakker/ De Merwede's Boss 61.94%. Klasse ZZ-Zwaar: 1. Thamar Zweistra/Hexa- gon's Kyrain 67.71%, 2. Hella/Bakker De Merwede's Boss 63.43%. 3. Jan van der Bijl/Kelten 62.14%. Klasse ZZ-Licht: 1. Annita Klip/Barclay 66.76%, 2. Monique van Stokkom/Kamiel 65.88%, 3. Hans van Bedaf/llluster 64.41%. Klasse ZZ- -Licht: 1 Jacqueline van Grunsven/Karouan 62.29%, 2. Monique van Stokkom/Kamiel 60.71%, 3. Hans van Bedaf/llluster 60.29%. Klasse Z1: 1. Barbara Koot/Berkenhorst Weitube 193, 2. Ineke van Tiggelen/Nirita 183, 3. Bar bara van den Broek/Landgravin W 184.5. Klasse Z11Penny Rockx-Zavitz/Merce- des 192,2. Jantine Lazeroms/Lesley 188, 3. Piet Backx/Don Davignon 184. Klasse Z1: 1. Carola Paauwe/Lorenzo 195, 2. Li- dia Goudswaard/Dandelions Jovanni 187, 3. Tessa de Vrie/Morwin Collin 182.5. Klasse M2: 1. Denisse Thiry/lnter- medium's Listique 175, 2. Patricia Reedijk/Kalvin 170, 3. Irma van Niede- k/Norbertijn 168. Klasse M1: 1. Rianne Wondergem/Laika 165,2. Corine Krijger- /Bardy 164, 3. Omar Vonsee/Galexy 164. Klasse Ml: 1. Jeannet de Groot/Saffier 165, 2. Beatrijs Rijken/Misyter C 163, 3. Hilde Aarts/Cosmos 162. Pony's klasse Z2 cat. DE: 1. Charles van Belle/Denver 200. Klasse Z2 cat. C: 1 Stephanie de Frel- /JollyHH 178. Sportprijsvragen Lucky Ten: 7-17-22-31-32-33-35-41-44- 47-53-54-55-66-67-68-69-73-77-79. (on der voorbehoud) Tennis Terneuzen. Kiwanistoernooi. HD Cl, poule: Riemens/Tazeiaar-De Jonge/Ver- straeten 3-5 5-3, De Heus/Van der Windt- Jongsma/Langeraert 5-0 4-3, Houg- /Houg-Jongsma/Langeraert 5-0 4-1, Bolssens/Van Poecke-Jongsma/Langer- aert 5-2 4-4, Ysebaert/De Schepper-De Jonge/Verstraeten 5-2 6-1, De Jong/ Kommers-Ysebaert/De Schepper 1-4 5- 1. HD C2, poule: Lokken/Michielsen-Wij- land/Witte 5-3 4-5, Hamelink/Neve-Ver- meulen/Vïsser 5-0 5-0, Wijland/Witte- Riemens/De Smit 6-3 5-2, Hamelink/Ha- melink-Jongsma/Langeraert 4-2 4-4, Ha- melink/Neve-De Rechter/Van Tatenhove 2-3 4-3. HD Dlpoule: Faas/Meyer-Hame- link/Pijpelink<4-3 5-4, Bruinings/Stofferis- Kunst/Terluin 3-3 5-1, Hamelink/Pijpe- link-Van Dam/Moens 7-2 4-3, Kriekaard- /Strijdonk-Van Bremen/Postma 2-3 6-1, Eshuïs/Van de Voorde-Van Quekelberg- he/Rompa 3-2 3-1, Vermeulen/Visser- Den Hamer/Wisse 2-4 5-2, Lammerts/De Millïano-Van Mieghem/De Zeeuw 7-2 8- 1, Hamelink/Van Kerkvoort-Maenhout- 'Stams 4-2 5-2. Adriaanse/Boddaert-Van Boven/Meyer 8-1 4-1, De Visser/De Vis- ser-Leenders/Tommel 2-4 5-1. HD D2, poule: Van der Peijl/Radt-Bracke/De Maagt 4-2 2-4, Heede/Pauw-Coers/ Hamelink 9-1 7-0, Kampman/Slager-Van 't Hof/Pauw 3-3 4-3, Mulder/De Roeck- Schoonakker/Verpoorte 2-4 5-0. Hof- man/Saman-Janssens/Oostdijk 5-2 5-2, Ringoot/Werri-Ellenbroek/Kleppe 7-1 5- 2, Van OostenA'an der Peijl-Kamp- man/Slager 5-1 6-2, Morcus/De Rooy- Van de Brande/De Kerf 7-0 6-2, Kroes/ Lauret-Van de Brande/De Kerf 7-0 8-1DD C, poule: Bolssens/Van Pamelen-Blaak- man/De Wit 3-1 3-2, De Bokx/De Jong- Dutree/Vervaet3-33-2, Dannenburg/Van Loo-Van Broekhoven/Verbeke 4-3 3-1, De Bokx/De Jong-Dannenburg/Van Loo 3-3 4-1, Fraanje/Visser-Blaakman/De Wit 5-2 4-4. DD D1, poule: Pauw/Pauw-Buijs- se/lngels 9-2 7-1, Van Beest/Hermans- Kriekaard/Kriekaard 4-3 4-3, Van de Boogaart/Van Mieghem-Elskamp/Van Espen 5-3 3-2, Van Beest/Hermans- Schoonakker/De Zeeuw 4-3 4-2, Gom- mers/De Poorter-Asselman/Verlinde 4-4 7-2, Elskamp/Van Espap-Offerman/Van der Schelling 3-4 5-1, Pauw/Pauw-Van Dam/Nijssen 7-1 4-3, d'Hont/Koole-Buy- ze/lngels 4-1 4-2, Van Kouterik/Segers- Kerckhaert/Verpoorte 6-1 6-0, Schoonak- ker/De Zeeuw-Kriekaard/Kriekaard 5-4 3- 4. DD D2, poule: Baecke/Vergeer-Basti- aansen/Hubregsen 4-5 5-2, Cijsouw/Rïj- ckaert-Den Hamer/De Jonge 3-4 5-2, Of ferman,'Van der Schelling-Burm/Mol 6-2 8-0, Dees/Kïnt-Morcus/De Rooy 5-3 5-3. Van der Peijl/Veraart-Morcus/De Rooy 4- 3 3-3, Schoonakker/Neve-Burm/Mol 6-3 6-2. GD B, poule: Boddaert/Hamelink-Fr- aanje/Bauwens 7-2 5-2. GD C1, poule: Adriaansens/Van Tatenhove-Perdok/ Perdok 5-3 4-2. GD C2, poule: Van Goe- them/De Rechter-Vervaet/De Baets 3-6 6- 2, Koole/Koole-De Jong/De Zeeuw 3-3 4- 2, Boddaert/De Heus-Hamelink/Neve 6-0 3-5. GD Dl, poule: De Theye/Puyla^rt- Van de Bulck/De Meijer 4-4 4-1, Muil- wijk/Agterhuis-Scheele/Van de Berg 3-5 5-2, Hoekstra/De Milliano-Bax/Roeland 4-5 6-0, Roeland/Verschelling-Thomas- /De Buck 7-2 6-2, Pattyn/Pattyn-Hame- link/Hamelink5-2 5-3. GD D2, poule: Tho- mas/Vroegop-De JongeA/Villemsen 6-1 2-1, Thomas/Vroegop-De Smet/Wieles 6-2 5-3, De Theye/Roodzant-Morcus/ Morcus 3-3 5-2, Van Waes/Jorissen-Au- denaert/Minnaert 5-1 5-2, Lambert/ Pauw-De SmefWieles 5-3 7-2, Hoeksta/ Sinke-Van Bellen/Camfens 3-4 5-1, Bod- daert/Van Rumst-Tommel/Leenders 3-3 5-2. Hulst. ABN/AMRO Jeugdtennistoer- nooi. JE 9 jaar, 2e ronde: T. Weemaes- G.J. Genbrugge 12-2. JE 11 jaar. 3e ron de: G. Derijckere-D. de Maagt 8-2 Kwart finale: R. Joos-R. Haverbeke 11-0. G. De- rijckere-Y. Maenhout 11-2 JE 13 jaar, kwartfinale: D. Audenaerdt-D. Hoeree 12-1, J. Smits-D. Opzomer8-4. JE 15jaar, halve finale: R. van Gassen-D. de Kesel 6- 5 6-4. JE 17 jaar, kwartfinale: J. Inghels- G. Joos9-3, D. de Kesel-J. Wuyts 7-4. Hal ve finale: J. Inghels-W.J. van Doeselaar 6-3 6-5, D. de Kesel-D. Asselman w.o. ME 11 jaar, kwartfinale: K. Bulteel-L. Castal- do 5-3, L. Rijckaert-S. de Schepper 7-1. ME 13 jaar, halve finale: R. Fonteyne-K. Boes 3-6 6-5 6-4. Wielrennen Surhuisterveen. Superprestige veldrij den: 1. Nijs (Bel) 1.00.25, 2. Wellens (Bel) 0.11,3. Van der Poel (Ned) 0.26, 4. Groe- nendaal (Ned) 1.21. Zaalvoetbal Sas van Gent. Voorronde soccertoer nooi. Poule 1: AZW-Hontenisse 5-2, RCS-Vogelwaarde 6-1, AZVV-Zaamslag 0-0, Hontenisse-RCS 0-1, Vogelwaarde- Zaamslag 1-3, AZW-RCS 2-2, Zaamslag- Hontenisse 1-0, Vogelwaarde-AZVV 0-5, RCS-Zaamslag 2-1, Hontenisse-Vogel- waarde 1-5. Eindstand: RCS 10, AZVV 8, Zaamslag 7, Vogelwaarde 3, Hontenisse 0. Poule 2: Biervliet-Breskens 0-1Clinge- Graauw 2-1, Biervliet-Groede 2-0, Bres- kens-Clinge 2-1, Graauw-Groede 3-1, Biervliet-Clinge 1-0, Groede-Breskens 0- 0, Graauw-Biervliet 2-1, Clinge-Groede 6-2, Breskens-Graauw 3-1. Eindstand: Breskens 10, Clinge 6 (9-6), Biervliet 6 (4- 3), Graauw 6 (7-7), Groede 1. Poule 3: Ax- el-Corn Boys 3-0, Hulsterloo-RIA 2-3, Ax el-Spui 3-0, Corn Boys-Hulsterloo 2-1, RIA-Spui 2-4, Axel-Hulsterloo 5-0, Spui- Corn Boys 1-2, RIA-Axel 1-1. Hulsterloo- Spui 3-1, Corn Boys-RIA 1-2. Eindstand: Axel 10. RIA7, Corn Boys 6, Hulsterloo 3, Spui 3. vrijdag— atletiek Millenniumloop 2000 Zoutelande. Wed strijd voor 20 teams van 10 atleten die ge zamenlijk 2000 km lopen. Vier atleten lo pen 5 km, 4 atleten lopen 10 kilometer en twee atleten lopen 20 km. Start: 13.00 uur in de Langstraat voor het secretariaat dat in de Babbelaar is gevestigd. Tennis Zuid-West Leasetoernooi. Finaledag. Locatie: tennishal Schelde International, Goes. Eerste finale: 9.45 uur. DE BI: 15.00 uur. Laatste finale (HE B1): 15.45 uur. Trimlopen Sylvesterloop Nieuwvliet. Programma. 14.15 uur: 750 m en 1500 meter, 14.30 uur: 2.1 km, 4.2 km en 10.5 km Inschrij ven: Bos van Erasmus tussen Nieuwvliet en Cadzand. Oudejaarsloop Axel. Start: 13.00 uur: 0.5 km, 13.30 uur: 3.2 km, 14.00 uur: 6.4 km en 9.6 km. Locatie: Axelse bos te Axel. Eindejaarscross. Organisatie: Scheids- rechtersvereniging Zeeuws-Vlaanderen en Av Scheldesport. Locatie: Axelse Bos, Axel. 13.30 uur: jeugd (500 meter). 13.45 uur: 3200 en 6400 meter. 14.30 uur: 9600 meter. Inschrijven: kantine W Axel. .zondag— Kiwanistoernooi. Finaledag. Aanvang 9.00 uur, einde rond 17.00 uur. Racket centrum Terneuzen. Trimlopen Trimloop voetbalvereniging Breskens. Starttijd: 13.00 uur voor 1 km, 14.00 uur voor 6 en 12 km. Inschrijven is mogelijk vanaf 12.00 uur in de voetbalkantine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 69