Hontenisse zet sporthal door PZC Een houten ijsbaan Morres stelt bouw Philips wil voorbeeld stellen van pretpark uit PZC ROC Westerschelde roept hulp in van Eurocommissaris zeeland 15 remeente en aannemer tekenen contract ondanks bezwaren g SUPER WINTER SALE ZONDAG LAATSTE DAG Surf na vrijdag 31 december 1999 oor René Hoonhorst je het po- nui- nci- neer eten be- af- ster [LOOSTERZANDE - De aan- emer en burgemeester en wet- ouders van Hontenisse hebben onderdag het contract voor de ouw van een multifunctionele venementenhal in Klooster- ande ondertekend. n het contract is een aantal ont- indende voorwaarden opgeno- nen over het doorgaan van de iouw en het aanvangstijdstip. Iet contract moest vóór het ind van het jaar zijn opgesteld im de kans op een Europese ubsidie van ruim een kwart niljoen gulden intact te hou- en. en W van Hontenisse moesten legin deze week een bittere pil likken toen duidelijk werd dat le bestuursrechter vond dat imwonenden nogmaals de kans noesten krijgen om hun bezwa- en tegen de evenementenhal üaraoke IVESTDORPE - In café De Gra vin in Westdorpe wordt oude- aarsnacht een karaoke-wed- strijd gehouden. De presentatie sin handen van Edwin de Bock. \anvang 01.00 uur. (Advertentie) domburg men's fashion 50% KORTING 10% KASSAKORTING Ooststraat 2, tel. 0118-583495 uiteen te zetten. De bouw van de sporthal, waarover al zo'n vijf tien jaar in de gemeenteraad wordt gediscussieerd, is daar door met ten minste twee maan den vertraagd. De buurtbewo ners kondigden bovendien al aan opnieuw naar de rechter te stappen als het college niet naar hun argumenten luistert. Het college praat daarom begin vol gend jaar met de aannemer over een aantal bouwscenario's. Kosten Omdat in het contract ook af spraken zijn gemaakt over de hogere kosten bij langer uitstel van de bouw, zal het onderwerp nogmaals op de raadsagenda prijken als de vertraging langer duurt dan een paar maanden. De raadsleden zijn akkoord ge gaan met de bouw van de hal onder de uitdrukkelijke voor waarde dat het college hen op nieuw zou raadplegen als de evenementenhal duurder wordt. Gemeentesecretaris F. van Kuppeveld meldde donder dag dat woensdag 26 januari een nieuwe hoorzitting voor omwonenden wordt gehouden. Hij wilde niet ingaan op de uit komst van die bezwarenbehan- deling, maar bevestigde dat het college nog altijd de intentie heeft om een evenementenhal te bouwen. „De gemeenteraad heeft ons dat opgedragen." Diezelfde gemeenteraad - 'een democratisch gekozen afvaar diging van de Hontenisser be volking', benadrukt Van Kup peveld - heeft op 24 maart 1999 besloten dat gymzaal De Hinde moet wijken voor drie bouwka- vels. De gemeentesecretaris verheelt niet dat hij als 'privé- persoon' belangstelling heeft voor één van die kavels. „Maar de suggestie dat ik persoonlijk geïnteresseerden voor overna me van De Hinde buiten houd om woningbouw te plegen is vals. De raad heeft bepaald dat de gymzaal na de bouw van een nieuwe hal moet wijken voor woningbouw. De drie percelen zijn bovendien nog niet toege wezen en ook die beslissing is weer aan college en raad. Als se cretaris heb ik daar geen in vloed op." Woordvoerster I. van den Hoff van de bezwaarmakende om wonenden vindt het gemis van Europese subsidie als verkla ring voor de spoed achter het verlenen van bouwvergunnin gen en -opdrachten een drogre den. Volgens de omwonenden kan de gemeente twee vliegen in één klap slaan. Veel bezwaren van omwonenden kunnen wor den ondervangen door de hal een eindje verderop te zetten, op het F-veld van de voetbalver eniging. Het hanclbalveld, dat slechts door enkele sporters zou worden gebruikt, hoeft dan niet te worden verplaatst, wat de ge meente 150 .000 gulden voordeel oplevert. Van Kuppeveld: „Het nieuwe veld is niet alleen voor handballers, maar zal tevens als tennis- en voetbalveld worden gebruikt. Om dat multifunctio nele gebruik mogelijk te maken, is een speciale hardcourtlaag voorzien." door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Terneuzen heeft ook zon der vorstweer een ijsbaan. Wie een aardi ge zwieper wil maken hoeft bij nat weer alleen maar over de houten vlonders op het Stadhuisplein te lopen. De gemeente Terneuzen kreeg begin dit jaar al te maken met dit probleem. Techneuten hebben zich over de kwestie gebogen en adviseerden het gemeentebe stuur om een deel van de vlonders te ver vangen door betonplaten. Dat gaat begin volgend jaar gebeuren. Het resterende deel van de houten pleinbedekking - dat een mooi contrast vormt met de rest van de bestrating - blijft gewoon liggen, maar is om de zoveel meter voorzien van een roestvrij stalen plaatje met de waarschu wende woorden: 'nat=glad'. foto Charles Strijd door René Hoonhorst HULST - Morres heeft haar plannen voor de aanleg van een pretpark in Hulst in de ijskast gezet. De meubelgigant wil eerst haar verkoopoppervlak sterk uitbreiden en een aantal nieuwe producten introduce- Het bedrijf had de plannen voor uitbreiding van de toonzalen rond deze tijd willen presente ren, maar wacht nog een kwar taal op de structuurvisie van Hulst en op het antwoord op de vraag of er fabriekswinkels bij de binnenstad komen. De directie van Morres liet een half jaar terug al weten dat uitbreiding pas kan worden ver wezenlijkt als er nieuwe ont sluitingswegen naar de meubel- handel zijn aangelegd. Door de toezegging van het bedrijf sub stantieel aan de kosten van ont sluitingsverbindingen mee te betalen, leek eerder dit jaar ein delijk te kunnen worden begon nen met de aanleg van een brug REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl of tunnel over of onder rijksweg N61. Ontwikkelingen rondom het Reynaertthemapark, de eventuele komst van een perma nent uitverkoopcentrum, de BAM-plannen voor de binnen stad en de Morres-plannen voor een 'funtertainmentpark' wa ren voor de provincie aanleiding om een structuurvisie te eisen. Beloften In dat totaaloverzicht moet de gemeente aangeven welke ont wikkelingen er in en om de stad Hulst staan te gebeuren en op welke wijze het verkeer wordt afgewikkeld. Wethouder W. Kaïjser van Hulst verklaarde eerder dat de provincie de struc tuurvisie en het verkeersplan begin volgend jaar kan beoor delen De structuurvisie is klaar en Kaïjser wil het verkeersaf wikkelingsplan half januari presenteren. Morres hoopt dat die beloften worden waarge maakt, zodat in het eerstekwar- taal van 2000 spijkers met kop pen kunnen worden geslagen, zegt woordvoerder J. Goosen. „We denken er aan om ons ver koopoppervlak met ongeveer een kwart uit te breiden. Door een aantal magazijnen achter ons huidige toonzalencomplex te openen, zouden we al een eind komen. Mede door herschikking van ruimten willen we tegelij kertijd ons assortiment uitbrei den. We denken in de eerste plaats aan het uitbreiden van het cash-and-carry-segment, zoals verlichting en kleinmeu- belen. Ook meubels voor de ba bykamer en keukens passen in onze groeivisie", betoogt Goo sen. De vestiging van Hans Ver kerk Keukens pal naast Morres sluit uitbreiding met keuken- meubilair niet uit, omdat Ver kerk op 'een ander koperspu- bliek mikt', denkt de Morres- woordvoerder. Koopstromen De komst van een fabriekswin kel zou nog meer koopstromen naar Hulst lokken; Morres zou het complex graag in zijn nabij heid zien. Goosen: „Dat zou een zeer wel kome aanvulling voor Hulst zijn. Maar uitbreiding van de meubelhandel heeft nu absolute prioriteit. Dat betekent wel dat de plannen voor het funpark voorlopig even op de achter grond blijven. De ideeën voor een attractiepark zijn zeker niet in de prullenbak gegooid, maar het zal nog wel een tijdje duren voor we aan verdere uitwerking beginnen." door Joost Bosman TERNEUZEN - Het zijn rare dagen voor het personeel van Philips in Terneuzen. Juist om de werknemers van Philips Lighting rust te gunnen, beslo ten de bonden verdere acties te gen Philips over de feestdagen heen te tillen. Uitgerekend de dag na Kerstmis kwam Philips met het definitieve besluit om de spaarlainpenafdeling van Terneuzen over te plaatsen naar Polen. De ondernemingsraad (OR) reageerde furieus, en trok zelfs de vergelijking met de kin dermoord in Bethlehem. „Een onfatsoenlijkmoment", zo typeerde OR-voorzitter Arjen Canrinus eerder deze week het tijdstip waarop de directie in Eindhoven haar besluit ken baar maakte. Drie dagen later nuanceert hij zijn uitspraak. „Ik heb de indruk dat Philips van mening is dat het personeel niet langer in onzekerheid moet zit ten. Dat is op zich positief. Maar als de directie even langer had nagedacht, dan moest ze besef fen dat het geen goed moment was." Canrinus snapt het cynisme van het Philips-werknemers die me nen dat het onderzoek van de deskundigen naar het reddings plan van de OR een tactische zet is geweest van de directie om tijd te winnen. Maar hij is er nog steeds van overtuigd dat de werkgroep serieus en objectief heeft gekeken naar plan. Teruggefloten „Ook de deskundigen die voor Philips in de werkgroep zaten hebben de conclusies van het onderzoek onderschreven en gevraagd naar een vervolgon derzoek. Het heeft me dan ook enorm verbaasd dat zij daags na de tweede afwijzing van Philips (op 20 december, red.) per brief lieten weten, niet langer achter de bevindingen van de werk groep te staan. Het heeft er alle schijn van datze van hogei'hand zijn teruggefloten. Het is frus trerend dat je van tevoren af spraken denkt te maken, die vervolgens niet worden nageko men." Volgens Canrinus heeft de strijd om het voortbestaan van Philips Terneuzen een hoge symboli sche waarde. „Met het afwijzen van de bevindingen van de werkgroep wekt Philips de schijn een ramkoers te hebben ingezet tegen Terneuzen. Op die manier wil de directie de andere vestigingen het signaal geven dat verzet tegen mogelijk toe komstige sluitingen geen zin heeft." Canrinus heeft niet de indruk dat de vakcentrales Ter neuzen nu opofferen voor de rest van de lichtdivisie. „Philips zit niet te wachten op landelijke acties, dus zal de directie moge lijk nog bereid zijn ook wat voor Terneuzen te doen. Voor de bon den staat het belang van de hele lichtdivisie nu weliswaar voor op, maar ze zullen Terneuzen vanwege de symbolische func tie niet laten schieten", ver wacht Canrinus. Kans Vorige week dreigde de OR van Philips Terneuzen naar de On dernemingskamer (een instel ling die uitspraken doet in conflicten tussen onderne mingsraden en directies) te stappen als de directie volhardt in haar standpunt. Of dat ook werkelijk gebeurt, hangt vol gens Canrinus af van de vraag of er ook iets valt te halen. „Het moet de werknemers echt een reële kans bieden, daarom zoe ken we eerst uit wat de moge lijkheden zijn. Ook de OR wil de zaak niet langer rekken dan no dig is." Mocht de gang naar de Onder nemingskamer worden ge maakt en krijgt de OR gelijk, dan zijn de consequenties vér strekkend. aldus Canrinus. „In dat geval moet de directie ons gelijk erkennen en gaat het hele Philips-besluit van 5 oktober van tafel. Dan gaan we opnieuw de mogelijkheden voor Terneu zen bekijken, en wellicht dat dan alsnog het Philips-plan en het OR-plan in elkaar worden geschoven. Maar de uitspraak van de Ondernemingskamer mag niet slechts leiden tot uit stel van executie voor Terneu zen." Belgische zwaargewond bij ongeval EEDE - Een 42-jarige inwoonster van het Belgische Liede- kerke raakte donderdag zwaargewond nadat haar auto op de Rijksweg N58 in Eede werd aangereden door een 77-jarige landgenoot uit Beernum, Hij verleende geen voorrang. De au tomobiliste werd met inwendig letsel naar het ziekenhuis in Knokke gebracht. De voertuigen raakten zwaar beschadigd. Jongens steken vuurwerk af IJZENDIJKE - De politie betrapte in IJzendijke donderdag in totaal negen jongens in de leeftijd van 11 tot 16 jaar op het afsteken van vuurwerk. Zij werden doorverwezen naar bu reau Halt. Hun vuurwerk werd in beslag genomen. Ook in Oostburg, Breskens en Terneuzen werden jongens be trapt en naar bureau Halt gestuurd. De politie maakte giste ren ook een aantal keer proces-verbaal op tegen jongeren die vuurwerk afstaken. In Terneuzen. Oostburg, Aardenburg ge beurde dat acht keer. Ook het vuurwerk van deze jongens, va riërend in de leeftijd van 17 tot 22 jaar, is in beslag genomen. Dubbel schade door autobrand HULST - Op de Abdaalseweg in Hulst vatte een motorcom partiment van een rijdende auto vlam na een ontploffing. Er sprong een stuk metaal weg, waardoor er schade ontstond aan een personenauto die op dat moment passeerde. De brand werd met schuimblussers geblust. Het voertuig waarin de brand ontstond is door een takelbedrijf weggesleept. Auto verwoest na kortsluiting OOSTBURG - Aan de Oude Haven in Oostburg brandde maandag vermoedelijk als gevolg van kortsluiting een perso nenauto gedeeltelijk uit. Het voertuig was rijp voor de sloop. Vals geld in kassala Sluis SLUIS - Bij een bank in Sluis werd tussen de dagopbrengst van een winkelier een vals bankbiljet van tweeduizend Belgi sche frank aangetroffen. Zwemuur allochtonen voortgezet MIDDELBURG - Het wekelijkse zwemuur in Middelburg voor Nederlandse en allochtone vrouwen wordt vanaf zondag 16 januari voortgezet. De vrouwenzwemles is een initiatief van stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg. Tijdens dit uurtje kunnen vrouwen vrij zwemmen of zwemles krijgen in het bad Poelendaele in Middelburg zonder dat er mannen bij zijn. Het zwemuur wordt iedere zondagmiddag gehouden van 14.30 tot 15.30 uur. Op zondag 23 januari gaat het vrou- wenzwemmen niet door, wegens wedstrijden in het bad. Kleding gestolen uit winkel in Goes GOES - In de nacht van woensdag op donderdag is in een win kel aan de Grote Markt in Goes ingebroken. De daders wisten door het forceren van de deur binnen te komen. De buit be stond onder meer uit jassen, voetbalshirts, rugzakken en sweaters. De totale waarde van de goederen is nog onbekend. Woninginbraak in Goes GOES - In de nacht van woensdag op donderdag is ingebro ken in een huis aan de Schumanstede in Goes. Terwijl de bewoners sliepen werd in de woonkamer een portemonnee ge stolen. De dieven gingen ervandoor met pasjes en een aan zienlijk geldbedrag. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het College van Bestuur van het Regionaal Op leidingencentrum (ROC) Wes terschelde heeft een brandbrief gestuurd naar A Diamantpop- oulou, de Europees Commissa ris voor Sociale Zaken. In het schrijven maakt de ROC- leiding gewag van de problemen waarmee het Terneuzense insti tuut kampt na het wegvallen van ruim twee miljoen gulden aan subsidies uit het Europees Sociaal Fonds. Vijfhonderd deelnemers aan diverse scho lingsprojecten dreigen door het schrappen van de subsidies ver stoken te blijven van een ver volgopleiding; daarnaast lijkt het ontslag voor bijna zestig deeltijd-leerkrachten onont koombaar. De Eurocommissaris wordt ge vraagd om mee te helpen zoeken naar een oplossing voor de sub sidieproblemen. Ook wordt zij verzocht om in Terneuzen te ko men kijken wat er verloren lijkt te gaan als de ESF-gelden niet meer in Zeeuws-Vlaanderen te rechtkomen. De brandbrief wordt ondersteund door brie ven van deelnemers aan projec ten, wouwen van de woonwa gencentra in Oost-Zeeuws- Vlaanderen en verontruste ou ders. In de brief stelt de school leiding het bijzonder wrang te vinden dat ze moet stoppen met projecten die volledig passen binnen de doelstelling van het ESF. Dankzij de leergangen en de ESF-subsidie kon het ROC Westerschelde de voorbije jaren enkele honderden laagge schoolde en moeilijk plaatsbare mensen aan een betaalde vaste baan helpen. Daarnaast wist het instituut projecten een grote expertise op te bouwen op het gebied van administratieve re gistratie van ESF-projecten. Een registratiesysteem dat een voorbeeld vormde voor andere projecten in den lande. Ook die kennis dreigt door herziening van de subsidiestromen uit Brussel teloor te gaan. Garantie De brief aan de Euro-commis saris staat niet op zich. Eerder riep de ROC-leiding de hulp in van andere politici en Arbeids voorziening Zeeland. CDA en PvdA stelden wagen aan minis ter De Vries van Sociale Zaken. Ook hebben de D66-raadsfrac- ties in Zeeuws-Vlaanderen de hulp ingeroepen van hun Ka merleden en heeft de PvdA-Sta- tenfractie Gedeputeerde Staten gevraagd voor het eerstkomen de half jaar met geld over te brug te komen. (Advertentie) OR-voorzitter Arjen Canrinus: „Ook de OR wil de zaak niet langer rekken dan nodig is." foto Charles Strijd Drukte bij afscheid arts vogelbeurzen SÏ.ÏTÏSKIT - «Sli.UL-il. door René van Stee SLUISKIL - Op een massaal bezochte receptie heeft H. van Haelst donderdagavond officieel afscheid genomen als huisarts van Sluiskil. 4 In het bijzijn van familie, vrienden, zijn opvolgers - het Belgische echtpaar Haerens-De Sutter - schudde Van Haelst de hand van hon derden Sluiskillenaren die in 't Meulengat persoonlijk afscheid kwamen nemen van hun dokter. Van Haelst was nauw betrokken bij het wel en wee van het kanaaldorp. Bezoekers van de receptie konden als afscheidscadeau een donatie geven aan Artsen zonder grenzen. De opbrengst werd symbolisch overhandigd door de 32-jarige John van Heese en dezes weken oude Ian ten Hoeve, respectievelijk de eerste en laatste baby die Van Haelst ter wereld heeft geholpen. SLUISKIL - De Sluiskilse vo gelvrienden houden het volgend jaar weer drie grote vogelbeur- In 't Meulengat kunnen vogel liefhebbers op de eerste zondag van de maanden januari, febru ari en maart vogels kopen, ver kopen of ruilen. Naast de daar voor nodige vogelopkoper is er ook een stand waar vogellief hebbers alles kunnen vinden wat met hun hobby te maken heeft. De beurzen duren van 10.00 tot 12.30 uur. Met de slimme, gratis software "Internet KostenBeheersing". Daarmee geeft u iedere gebruiker een limiet om te internetten. Limiet bereikt? Verbinding verbroken! Zo houdt u de Internet-kosten van iedereen thuis simpel onder controle. U kunt het gratis programma op cd-rom ophalen bij Primafoon of snel en simpel downloaden van Internet:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 65