Zorg voor gehandicapten samen in stichting Tragel 0 //?y40/^^FAf7 XI PZC Vanaf 2 0 0 0 geopend PROFILE HET NIEUWE MILLENNIUM Ook vandaag nog een grote sortering zeeland 16 r 1999 2000 de grootste hits aller tijden Auto huren? Bel Avis! 7 -dagen autoverhuur v/a f343,- Borsele FAMILIEBERICHTEN DEJONGEENUIJL Voor een goed begeleid afscheid PERSONEELS PROBLEMEN? van der wijst advocaten Telefonische verkoper industie m/v Vap£fj[I. Techniek vrijdag 31 december 1999 Directeur Biegstraaten pleit voor zinvolle dagbesteding door Roelf Reinders CLINGE - Directeur Jos Bieg straaten van gehandicapten stichting De Sterre heeft het de laatste tijd erg druk met de fusie gehad. Zo druk dat hij nauwelijks nog tijd heeft gevonden om te kij ken hoe het gaat met de veertig ernstig gehandicapten die sinds 1 december dagbeste dinghebben. De tijd dat deze groep overdag in de paviljoens betrapt kon worden in een stoel achter de geraniums, starend naar bui ten, is voorbij, zegt Bieg straaten. De fusie komt eraan. Op 1 ja nuari gaan De Sterre. de Zeeuwse Stichting voor Soci aal Pedagogische Welzijns zorg en Stichting Voorzienin gen voor Gehandicapten in Midden Zeeuwsch-Vlaande- ren op in één grote fusiestich ting die Tragel gaat heten. De ze stichting krijgt bijna een monopoliepositie voor de zorg aan verstandelijk gehandi capten in Zeeuws-Vlaande- ren. Belangrijkste punt waar Tra gel aan gaat trekken is zinvolle dagbesteding voor iedereen, zegt Biegstraaten, de alge meen directeur van de nieuwe stichting. De ernstig verstandelijk ge handicapte bewoners van De Sterre mogen dat dan pas heb ben, nog niet iedere gehandi capte komt de dag op een goe de en leuke manier door. Maar verandering is onzekerheid dus onrust. Net als bij collega-instelling Arduin in Midden- en Noord- Zeeland hebben de verande ringen bij De Sterre onrust gebracht. Ook in Zeeuws- Vlaanderen is er weerstand van ouders geweest, zegt Bieg straaten. Communicatie Vanuit de cliëntenraad is ge zegd: 'Betrek de ouders er op een goede manier bij.' En er zijn behoorlijk wat gesprek ken met ouders en ook perso neel geweest. Ik geloof dat de communicatie goed is verlo pen." Biegstraaten zegt dat het personeel de fusie tussen De Sterre, Stichtmg Voorzienin gen voor Gehandicapten in Midden Zeeuwsch-Vlaande- ren en de Zeeuwse Stichting voor Sociaal Pedagogisch Welzijnszorg 'nuttig en nood zakelijk' vindt. „Er is geen en kele aanwijzing dat dit niet zo is. Door de fusie komt er een groot assortiment aan zorg bij elkaar. We kunnen samen meer dan afzonderlijk." Een recente reorganisatie bij De Sterre pakte slecht uit. Is het voor personeel dan geen slecht moment om te fuseren? Drie zorgmanagers die in 1997 waren aangesteld om de be sluitvorming dichter bij de werkvloer te krijgen, verdwe nen al weer snel. ,,Nee", zegt Biegstraaten. „Door de pro blemen is het fusieproces al leen even op een laag pitje ge zet." De fusie was gepland voor juli dit jaar, het wordt 1 januari. De Sterre vroeg een adviesbu reau om hulp waardoor er voor de nieuwe stichting een andere bestuursvorm kwam. Het oor spronkelijke idee was het aan elkaar plakken van de drie stichtingen. Nu worden ze or- ganisatorisch door elkaar heen gehusseld. Balans „De zorgmanagers sturen door elkaar aan", legt Biegstraaten uit. „We hebben een goede ba lans." Bang voor een bloedgroepen- strijd is hij niet. „Natuurlijk, de verschillende locaties hou den vast nog een hele tijd hun éigen kleur. Allemaal hebben we wat moeten inleveren, maar we krijgen er ook iets voor terug. Ik denk dat het voor het personeel nog wel een jaar of vier duurt voordat ze het gevoel hebben dat ze bij Tragel werken en niet meer bij D e SterreOver de problemen bij collega-instelling Arduin wil Biegstraaten niks zeggen. „Uitspraken doen over de pro blemen bij Arduin vind ik niet collegiaal." Onvrede Bij personeel en ouders die bij Arduin-locatie Den Berg in Goes zijn betrokken, heerst onvrede over de gevolgen van de fusie van Den Berg met Ar duin. Er zouden misstanden zijn en personeel zou worden geïnti mideerd. Een interimmanager moet het vertrouwen herstel len. Kan Biegstraaten er iets van leren? Alleen: „Ik zou din gen anders hebben gedaan." En verder: „Wij gaan onze ei gen weg en doen dat op de wij ze waarop wij denken dat het moet. Dat gebeurt ook vanuit een andere geschiedenis. Ar duin en Den Berg hebben weel een andere geschiedenis." Net als Ai-duin wil Bieg straaten voor alle gehandicap ten dagbesteding. Maar er is meer. Op het terrein van De Sterre zitten nog zo'n hon derdvijftig gehandicapten in woningen met betonrot in de vloeren. Die krijgen een nieuw huis, de helft op het terrein, de rest elders in Zeeuws-Vlaan deren. Waar ze uiteindelijk te recht komen, daarop hebben ze zelf invloed, zegt Bieg straaten. De Sterre heeft een paar jaar geleden een grote enquête on der de gehandicapten uitge voerd. „Toen werd onze stelling be vestigd dat de bewoners die op het Sterre-terrein wonen zich goed voelen. Maar er bleek ook dat gehandicapten die niet op het terrein wonen, maar tus sen gewone mensen in Clinge of Hulst zich het meest goed voelen." Biegstraaten spreekt van een tegenstrijdigheid. „De bewo ners zijn tevreden over het in stituut. maar aan de andere kant blijkt dat andere vormen van wonen een grotere tevre denheid opleveren." Bij De Sterre - straks Tragel - kan al lebei. „Er zijn bewoners die meer dan twintig jaar op het terrein wonen. Die zijn hier zo ingeburgerd, die hoeven niet weg." Daarom wordt er in Clinge rustig nieuwbouw op het instituutsterrein ('Ik heb een hekel aan het woord insti tuut. Dat associeer ik met lan ge gangen, terwijl dat al lang niet meer zo is') gepleegd. Dat hoort, zegt Biegstraaten, in het proces van 'omgekeerde inte gratie'. Winkel „We willen De Sterre betrek ken bij de ontwikkeling van het dorp. Ook anderen moeten hier kunnen wonen. Daar zijn we met de gemeente Hulst en de woningbouwvereniging over in gesprek. Waarom zou er hier geen winkel kunnen ko men? Het terrein moet een wijk van Clinge worden. Ik heb al eens een schilder gesproken die wel een atelier op het ter rein wil." Met deze 'omgekeerde inte gratie' ziet Biegstraaten nog toekomst voor het 'instituut' in de zorg voor verstandelijk gehandicapten, anders dan collega-instelling Arduin. Daar is het devies 'Neer met de muren van het instituut' en is het vizier gericht op wonen in wijken tussen gewone mensen. Behoefte „Mensen met een zware handi cap of met ernstige gedrags problemen hebben behoefte aan de bijzondere voorzienin gen van een instituut. Het beeld van gehandicapten is lief en aardig maar déze groep zie je niet vaak, die heeft zware begeleiding nodig." Toch sluit Biegstraaten niet uit dat ook de zware groep van het insti tuut af kan. „Dat is ook mijn visie die zeer breed wordt gedragen. Maar de uitvoering wordt gefrus treerd door te weinig geld. En een visie moet wel realiseer baar zijn." Een zwanhail in mr eigen tuin. Dat is kis echt gadelen volgens Flexileisurv. Zwemmen, dobberen. sfxirtelen. onts/xinnen... genieten. I' kunt kiezen uil talloze formaten. Zelf houwen of die mensen van Flexi liun werk laten doen. Hel is hetaalltaar! En liet kan snel. Graag vertellen »w ook meer over onze bubbelbaden en massage baden. Hef toppunt van genieten... De Koterij 4 Burgli-Haamstede 01II65231X)^ FLEXl leisure' BEGINT 'T EERST OP RADIO 10 FM NEDERLAND NIEUW-ZEELAND Aan de andere kant van de aarde begint het jaar 2000 al op vrijdagochtend 31 december 'onze tijd'. En Radio 10 FM is erbij, live vanuit Nieuw-Zeeland! Vanaf 7 uur 's ochtends ben je getuige van de totale millenniumgekte daar. Dus het beste voorproefje op Oud Nieuw be gint met deze feestuitzending van Radio 10 FM. Profiteer nu van de speciale wintertarieven! EEN NIEUWE EEUW, EEN NIEUWE BAAN? Met ingang van l februari 2000 is op het secretariaat van ons kantoor te Middelburg plaats voor een zelf standige en energieke SECRETARESSE Wij bieden je een afwisselende en uitdagende baan in een prettige werksfeer. Een VWO- en Secretaresse-opleiding, een goede be heersing van de Nederlandse taal. alsmede werkerva ring zijn vereist. Schriftelijke reacties te richten aan: Mr. E.H.A. Schute Postbus 244 4330 AE MIDDELBURG Uw Avis autoverhuurstation: Zierikzee, Goes, Walcheren: Centraal nummer: 0111-417902 Terneuzen 0115-694260 gemeente UITNODIGING NIEUWJAARSBIJEENKOMST Op maandag 3 januari a.s. ontvangen burgemeester en wethouders u graag vanaf 16.30 uur in informele sfeer in het gemeentehuis. De nieuwjaarsbijeenkomst duurt tot maximaal 21.30 uur. U kunt binnenlopen wanneer u maar wilt! Wij hopen - zeker nu er niet zo'n strak tijdschema is - een ieder in de gelegenheid te stellen onder het genot van een drankje, een hapje of een broodje elkaar te ontmoeten en een toost uit te brengen op de nieuwe eeuw. Wij willen benadrukken dat deze uitnodiging bestemd is voor iedereen; wij stellen het dan ook bijzonder op prijs jong en oud te mogen begroeten. U bent dus van harte welkom op de nieuw jaarsbijeenkomst op maandag 3 januari a.s. tussen 16.30 en 21.30 uur! Heinkenszand, 31 december 1999 Burgemeester en wethouders van Borsele, J. L, M. Mandos, burgemeester P. Katsman, secretaris Uitvaartverzorging Schouwen-Duiveland Voor een waardig afscheid Voor algehele begrafenissen en crematie Begrafenis- en crematieverzekering Vervoer binnen- en buitenland 0111 - 462600 J.W. de Keyzer Hogezoom 144 4325 CM Renesse kunt u tijdens kantooruren afgeven bij de volgende PZC-kantoren-. n Oostsouburgseweg 10 Voorstad 22 ÏWWI Axelsestraat 16 's Gravenhofplein 4 Grachtweg 23 Kantooruren maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zierikzee en Hulst: 8.30 tot 17.00 uur. Zaterdags in Viissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Bellen of faxen kan ook. Tijdens kantooruren én (uitsluitend voor overlij- dens-/geboorte advertenties) maandag t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondag avond van 20.00 tot 22.00 uur. TELEFOON: FAX: (0118) 484000 (0118) 470100 uitvaartverzorging Voor uitvaartverzorging op geheel Schouwen-Duiveland Telefoon 0111-412877 UlTVAARTLEIDERS: L. M. van der Werf M. de Bruijne Opgenomen in Arensman Uitvaartverzorging 1 Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Lid van de 'Ned. Kwaliteitsraad Uitvaartverzorging Gvt'E Zuidvlietstraat 37, Goes Telefoon 0113 - 216363 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar Eigen rouwkamers in Colijnsplaat en Wissenkerke WIJ ADVISEREN IN ARBEIDS- EN ONTSLAGZAKEN bellamypark 27. VLISSINGEN TEL: 0118-414910 - FAX: 0118-413263 Notaris Mr. L. de Kooning te Goedereede vraagt voor spoedige indiensttreding een ervaren notarieel medewerker/klerk ten behoeve van de registergoedpraktijk (fulltime of parttime). Voor nadere informatie kan contact worden opgeno men met notaris De Kooning of de heer M. Koese, telefoonnummer 0187-492322. Schriftelijke sollicitaties met c.v. gaarne richten aan: Notariskantoor Mr. L. de Kooning Noordzijde Haven 15 3252 BH Goedereede. Van der Peijl Techniek is onderdeel van een techni sche groothandelsketeh rïiet in totaal 20 vestigingen in Zeeland,West-Brabant, Zuid- Holland en België Totaal biedt de groepswerk aan ruim 300 personeelsleden. Er wordt ee.ntotaalpakket van i rulm iÖÖlÖOO kwalfteitsaftike- len aangeboden op het gebiecÈgJ van aandrijftechniek, gereed:: j schappen (werkplaats-equip)) ment) en i automateriaIen/truckdeleni| j Lastechniek, PBM's (perefë i beschermingsmiddelen) en. j reinigingstechniek) 4 Uw sollicitatiebrief met Curriculum Vitae kunt richten aan: In onze vestiging in Middelburg is een vacature ontstaan voor de functie van: Uw werkzaamheden zullen onder andere bestaan uit het behandelen en afhandelen van diverse orders en het voeren van telefonische verkoop. We verwachten van u dat u de volgende eigenschappen heeft: - u bent in het bezit van een diploma M.T.S. werktuigbouw of heeft een gelijkwaardige technische opleiding genoten; - u bent commercieel ingesteld; - u heeft een leeftijd tussen 20 en 30 jaar; - u bent woonachtig op Walcheren (geen pré). Van der Peijl Techniek b.v. T.a.v. dhr. W.J. Jurry Postbus 8072 4330 EB Middelburg v CARWASH Als het echt schoon moet zijn!! roll-over hal met 60 bar voor- en chassisreiniging 8 programma's borstel en borstelvrije wassingen toegankelijk voor bus jes tot 2.65 mtr hoog verwarmde wachtruimte, mattenkloprek en doekjesautomaat 2 doe-het-zelf cabines met de meest moderne apparatuur 2 stofzuiger-plaatsen en geurdispenser met 4 programma's goede bereikbaarheid en grote hygiëne milieubewust door 85% water-terugwinning kaartverkoop bij OK/CZAV tankstation en Profile Tyrecenter Rinus Roon Ook in heel Nederland via AM 675 en op de kabel. Bel voor de frequentie in jouw woonplaats 0909 300 0909 (50 cpm) of kijk op www.radio10.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 58