Raad mist inzicht in beleid PZC Schouwen speurt ïaar legionella in iccommodaties 'ZC Zendamateurs herdenken begin radio i Cliënten Brugzicht bakken ze bruin Gemeente gaat door met bezoeken kernen Houten ijsbaan op Stadhuisplein Terneuzen zeeland 15 Vaststellen beleid vertraagd WINTER SALE ZONDAG LAATSTE DAG Z" Surf naar www.kpn-telecoi vrijdag 31 december 1999 loor Ali Pankow IERIKZEE-De gemeenteraad Schouwen-Duiveland /acht met smart op enkele be- iidsnota's van de afdeling matschappelijke aangelegen eden. De raadsleden lijken het poor bijster te zijn geraakt oor het lange wachten. Volgens ectorhoofd C. E. E. Cankrien is at een onterecht verwijt. Zij indt dan ook dat de communi stic met de raadsleden in de lekomst aanzienlijk verbeterd loet worden. ij voert aan dat er binnen de mbtelijke organisatie wordt werkt op basis van raadsbe- uiten of op basis van afspra- en met het college van burge- leester en wethouders. Voor de it te voeren werkzaamheden orden afdelings- en sector- lannen opgesteld. Cankrien (Advertentie) 50% KORTING it 10% KASSAKORTING Ooststraat 2. tel. 0118-583495 vindt het raadzaam deze plan nen onder de aandacht te bren gen van de raad en de commis sies. Zij acht de managemen trapportages (maraps) daar een geschikt middel voor. Het ongenoegen van de gemeen teraad over het uitblijven van nota's voor het podiumbeleid en het ouderenbeleid werd duide lijk tijdens de behandeling van de begroting voor 2000. Vooral van de zijde van WD en PvdA klonk het verwijt dat B en W een veelheid aan beloofde beleids nota's steeds weer voor zich uit schuiven en verzuimen bij het opstellen van de plannen de deskundigheid van maatschap pelijke organisaties in te scha kelen. Vanuit de raad werd aangedrongen op snellere voortgang en duidelijke afspra ken. Volgens het sectorhoofd van de afdeling maatschappe lijke aangelegenheden zijn die afspraken er wel degelijk en zouden de gemeenteraadsleden daar ook van op de hoogte kun nen zijn als zij het beleidspro gramma 1998-2000 uit de tweede marap erop hadden na geslagen. Daarin wordt een overzicht van de actiepunten van de afdeling maatschappe lijke aangelegenheden gegeven. Concreet laat het sectorhoofd weten dat inmiddels door de af deling onderwijs, educatie en cultuur in overleg met wethou der P W. Berrevoets-Ringelberg van cultuur wordt gewerkt aan de voorbereiding van een notitie podiumbeleid die in februari 2000 aan de commissie MA wordt voorgelegd. Voor de nota ouderenbeleid zal de gemeente raad toch nog wat meer geduld moeten betrachten. De voorbe reidingen daarvoor staan ge pland in het tweede kwartaal van 2000. Het onderwerp be leidsnota's staat op de lijst van ingekomen stukken voor de commissie MA, die op 13 januari vanaf 19.30 uur vergadert. or Piet Kleemans ;JERIKZEE - De gemeente louwen-Duiveland inves- rt bijna 18.000 gulden in con ic van eilandelijke (sport)ac- nmodaties op aanwezigheid de legionella-bacterie. Dal ld is beschikbaar gesteld door GGD-Zeeland. het afgelopen jaar hebben de iuwse gemeenten ambtelijk bestuurlijk bij het bestuur i de GGD-Zeeland ervoor ge nt om binnen het beschikbare dget enige ruimte te creëren arvoor binnen het diensten- ket van de GGD extra inzet worden ingekocht. Het D-bestuur heeft sdaarmee estemd en voor heel Zeeland am een bedrag van twee ton Voor Schouwen betekent een te besteden budget van 116 gulden. gemeenten op deBevelanden IEDACTIE 'ORD-ZEELAND irachtweg 23a 'ostbus 80 100 AB ZIERIKZEE el: (0111)454647 ax: (0111)454657 mail: redzzee@pzc.nl '.J. van Dam (chef) Kleemans Modde M.L. Pankow ,ten Brinke ,H.N. Boogert (sport) INTRALE REDACTIE lostsouburgseweg 10 'l ostbus 18 380 AA VLISSINGEN el: (0118) 484000 (0118)470102 ■mail: redactie@pzc.nl v0 iternet •keli 'lP://www.pzc.nl •mail: redactie@pzc.nl De Grote Kerk en Sint Lievensmonstertoren krijgen in de toekomstige nota podiumbeleid naar verwachting een belangrijke functie toege schreven. foto Janne Wolterbeek door Miriam van der Schot VLISSINGEN - Vanuit het Botenhuis aan het Kanaal door Walcheren in Vlissingen is donderdagavond een een malig radioprogramma uitge zonden door Walcherse zend amateurs. In het programma werd ruim honderd jaar radio herdacht. Bezoekers konden vanaf de middag een kijkje ne men achter de schermen. „Bij het opstaan vanochtend was ik toch een beetje zenuw achtig", zegt Wendy Walraven. Zij is één van de presentatoren die de geluidsbanden aan el kaar praten. „Vanavond ben ik in feite over de hele wereld te horen. Natuurlijk heb ik vaker achter zendapparatuur geze ten, maar dat was voor klein schaligere sessies. De uitzen ding van vanavond is vooral bedoeld voor Nederland en België. Maar de condities zijn goed genoeg. Daardoor kan het programma waarschijn lijk ook in Amerika worden, beluisterd." Het initiatief voor de uitzen ding komt van Leo Unlandt. Hij is aangesloten bij de radio- en zendamateursvereniging VRZA afdeling zuidwest Ne derland. Samen met de Vereni ging voor Experimenteel Ra dio Onderzoek Nederland afdeling Walcheren en Vlissin gen heeft hij deze speciale mil lennium-uitzending opgezet. In zo'n tien items laat Unlandt mensen vertellen over de ver schillende facetten van radio. Rampen Er wordt gesproken over de ontwikkeling van de radio en hoe mensen vroeger in contact kwamen met zendradio's. Na tuurlijk komt de rol van radio's tijdens de Tweede Wereldoor log en tijdens de watersnood ramp van '53 aan bod. Verder vertelt een man over de tijd van de mobilisatie. „Zend amateurs moesten toen hun radio's inleveren", zegt Un landt. „De man die vanavond in de uitzending komt, had destijds wat apparatuur in el kaar gezet. Onder de mom dat het zijn zendradio was, leverde hij het maaksel in. Op deze manier probeerde hij zijn ech te radio te behouden. Bij inle vering werd hem gevraagd het apparaat aan te zetten. Toen het ding begon te roken maak te hij dat hij snel uit de voeten kwam." Het enthousiasme over deze uitzending straalt van de me dewerkers af. Desondanks zijn ze niet van plan om nog eens zo'n programma te maken. „Het is echt eenmalig, vanwe ge de komst van het nieuwe millennium. We wilden de eeuw van de radio niet zomaar achter ons te laten. Maar als er nog eens een bijzondere gele genheid is, zijn wij zeker van de partij", zeggen medewer kers. Of Nederland de volgen de eeuw nog eens aangewezen wordt op zendamateurs, is on waarschijnlijk maar wel mo gelijk. „Stel dat er nog eens een grote overstroming komt, dan kan het zijn dat veel ande re communnicatiesystemen uitvallen. Op dat moment zal men voor de eerste voorzienin gen bij zendamateurs aan kloppen. Want wij kunnen met weinig middelen een signaal de lucht in krijgen." Millenniumnacht Over de millenniumnacht en eventuele millenniumproble men maakt Unlandt zich niet ongerust. „Enerzijds denk ik dat er wei nig gebeurt. Anderzijds zitten de moderne communicatie middelen zo ingewikkeld in el kaar dat er snel iets mis kan gaan. In ieder geval houd ik er rekening mee dat er een beroep op ons gedaan kan worden. De batterijen zijn daarom al op geladen." en Tholen sloegen voor de beste ding van het GGD-geld de han den ineen en kwamen met een gezamenlijk project. Zij kozen voortijdelijke intensivering van preventieve activiteiten op het terrein van de verslavingszorg, toegespitst op het gedoogbeleid voor softdrugs. De gemeente Schouwen-Duiveland besteed daar al veel aandacht aan en be sloot daarom een andere weg dan Tholen en de Bevelanden in te slaan. Speerpunt In overleg met sportwethouder R W. Berrevoets-Ringelberg is uiteindelijk besloten om be strijding van legionella als speerpunt te kiezen. Daarbij wordt gedacht aan een snelle inspectie van (sport)accommo- daties waarvoor de gemeente verantwoordelijk is. Per accom modatie wordt gekeken naar bijvoorbeeld de lengte van het warmwater-leidingennet en de temperatuur van het water. De beheerders van sportaccommo daties krijgen instructies over het voorkomen van de legionel- la-bacterie. Tijdens eerdere controles bleek op Schouwen de gevreesde bac terie - die de gevaarlijke vetera- nenziekte kan veroorzaken - nergens voor te komen. Begin dit jaar werd de legionella-bac terie wel aangetroffen in het sportfondsenbad in Vlissingen, maar toen daar later opnieuw monsters werden genomen bleek er niets meer aan de hand. De GGD acht de kans dat in Zeeland mensen veteranenziek- te oplopen minimaal. Het voorstel staat op de lijst van ingekomen stukken voor de ver gadering van de commissie maatschappelijke aangelegen heden op donderdag 13 januari in het Zierikzeese gemeente huis. De vergadering begint om 19.30 uur. ■if De cliënten van dagcentrum Brugzicht zijn druk in de weer met het bakken en inpakken van oliebollen. foto Janne Wolterbeek door Ali Pankow ZIERIKZEE - In bakkerij 't Ap pelpuntje van dagcentrum Brugzicht voor verstandelijk gehandicapten in Zierikzee wordt stevig aangepakt. De cliënten van Brugzicht staan voor de taak ruim dertienhon derd oliebollen en appelbeig nets te bakken. Elke oliebol en elke appelbeig net leveren vijftig cent, op voor de nieuwbouw bij kinderboer derij De Punt. Geld Brugzicht nam de naastgelegen kinderboerderij vijf jaar gele den over van de gemeente en de cliënten ontfermen zich sinds dien over het reilen en zeilen van De Punt. Zij zijn inmiddels al een jaar be zig om geld bijeen te krijgen voor een nieuw hoofdgebouw en nieuwe stallen. Het huidige hoofdgebouw is te klein om groepen te ontvangen. Boven dien lekt het dak en voldoen de sanitaire voorzieningen niet meer aan de huidige eisen. De stallen, die voor een deel zijn vastgebouwd aan de ontvangst ruimte, zijn sterk verouderd. De nieuwbouw vergt een half miljoen gulden. De gemeente Schouwen-Duiveland heeft een subsidie van zeventig duizend gulden beschikbaar gesteld en de Stichting Renesse verleende eenzelfde bijdrage. Dankzij di verse inzamelingsacties en steun van sponsors heeft Brug zicht inmiddels 210.000 gulden bijeen gesprokkeld. Optimistisch Directeur J. B. Hulstein van Stichting 't Gors, waartoe Brug zicht behoort, is optimistisch gestemd over de verdere fonds wei-ving en heeft goede hoop dat in het voorjaar 2000 al met de bouw van de nieuwe ontvangst ruimte kan worden begonnen. De acties om geld te verzamelen gaan in die tussentijd onver minderd door. Donderdag was alle aandacht gericht op de olie bollen en de appelbeignets die razendsnel over de toonbank van 't Appelpuntje gingen. Van daag, vrijdag, wordt de actie nog voortgezet. Zwemuur allochtonen voortgezet MIDDELBURG - Het wekelijkse zwemuur in Middelburg voor Nederlandse en allochtone vrouwen wordt vanaf zondag 16 januari voortgezet. De vrouwenzwemles is een initiatief van stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg. Tijdens dit uurtje kunnen vrouwen vrij zwemmen of zwemles krijgen in het bad Poelendaele in Middelburg zonder dat er mannen bij zijn. Alle vrouwen kunnen hieraan meedoen maar moeten wel een zwemkaart hebben. Die kan gekocht worden bij het Wijk Ondersteunings Punt in het Zuiderbaken in Middelburg- Zuid. Het zwemuur wordt iedere zondagmiddag gehouden van 14.30 tot 15.30 uur. Op zondag 23 januari gaat het vrou- wenzwemmen niet door in verband met wedstrijden in het zwembad. Kleding gestolen uit winkel in Goes GOES - In de nacht van woensdag op donderdag is in een win kel aan de Grote Markt in Goes ingebroken. De daders wisten door het forceren van de deur binnen te komen. De buit be stond onder meer uit jassen, voetbalshirts, rugzakken en sweaters. De totale waarde van de goederen is nog onbekend. Fietsen en apparaten ontvreemd KAMPERLAND - Een 39-jarige inwoner uit Oosterhout deed donderdag aangifte van inbraak. Uit het berghok van zijn stacaravan in Kamperland werden onder meer twee fietsen, een boor- en schroefmachine en een cirkelzaag ontvreemd. De waarde van de buit is ongeveer 3.000 gulden. Woninginbraak in Goes GOES - In de nacht van woensdag op donderdag is ingebro ken in een huis aan de Schumanstede in Goes. Terwijl de bewoners sliepen werd in de woonkamer een portemonnee ge stolen. De dieven gingen ervandoor met pasjes en een aan zienlijk geldbedrag. Belgische zwaargewond bij ongeval EEDE - Een 42-jarige inwoonster van het Belgische Liede- kerke raakte donderdag zwaargewond nadat haar auto op de Rijksweg N58 in Eede werd aangereden door een 77-jarige landgenoot uit Beemum. Hij had geen voorrang verleend. De automobiliste werd met inwendig letsel naar het ziekenhuis in Knokke overgebracht. Beide voertuigen raakten zwaar be schadigd. Dubbel schade door autobrand HULST - Op de Abdaalseweg in Hulst vatte een motorcom partiment van een rijdende auto vlam na een ontploffing. Er sprong een stuk metaal weg, waardoor er schade ontstond aan een personenauto die op dat moment passeerde. De brand werd met schuimblussers geblust. Het voertuig waarin de brand ontstond werd door een takelbedrijf weggesleept. Auto verwoest na kortsluiting OOSTBURG - Aan de Oude Haven in Oostburg brandde maandag vermoedelijk als gevolg van kortsluiting een perso nenauto gedeeltelijk uit. Het voertuig was rijp voor de sloop. Vals geld in kassala Sluis SLUIS - Bij een bank in Sluis werd tussen de dagopbrengst van een winkelier een vals bankbiljet van tweeduizend Belgi sche frank aangetroffen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het dagelijks ge meentebestuur van Schouwen- Duiveland zet in 2000 de reeks bezoeken aan de kernen in de gemeente voort. Hoewel er verschillend wordt gedacht over de invulling, wil het college van burgemeester en wethouders deze bezoeken op dezelfde wijze laten plaatsvin den als in 1999. Pas aan het einde van de tweede reeks kernbezoeken zal bezien worden of er veranderingen doorgevoerd moeten worden. In de afgelopen maanden wer den de kernen Noordwelle, Brouwershaven, Zonnemaire, Bruinisse, Serooskerke. Nieu- werkerk, Dreischor, Ellemeet en Ouwerkerk door het college be zocht. In samenspraak met de dorpsraden werden agenda's opgesteld met onderwerpen van algemeen belang en zaken die specifiek gelden voor een be paalde kern. Reacties Vanuit de dorpsraden en van ge meenteraadsleden zijn inmid dels wat reacties gegeven op de wijze van invulling van de kern- bezoeken. Enkele dorpsraden hebben aan gegeven zich wat ruimer te wil len manifesteren tijdens het be zoek van het dagelijks gemeen tebestuur. Sommige gemeente raadsleden hebben aangegeven dat hun betrokkenheid bij kern- bezoeken groter zou kunnen zijn. Andere raadsleden vinden dat daarentegen juist niet nood zakelijk. Eind volgend jaar zal op grond van de ervaringen worden beke ken of er inderdaad voor een wat andere opzet moet worden ge kozen. Programma De reeks kernbezoeken in 2000 gaat van start met een bezoek aan Kerkwerve op dinsdag 25 januari. Daarna volgen: 29 fe bruari: Renesse, 28 maart: Scharendijke, 23 mei: Ooster- land, 27 juni: Sirjansland, 26 september: Burgh-Haamstede, 24 oktober: Zierikzee en 21 no vember: Noordgouwe. Bij de volgorde van de locaties is gekozen voor een afwisseling tussen kernen met een dorps raad en zonder dorpsraad. Ge zien de ontwikkelingen van een stadsraad in Zierikzee acht het gemeentebestuur het voldoende hier één bezoek voor te plannen in plaats van twee, zoals tijdens de eerste ronde kernbezoeken in 1998. Als motivatie daarvoor geldt dat de nieuw te vormen stadsraad ook de gehele kern Zierikzee als werkgebied zal krijgen. In de begroting voor 2000 is een bedrag van tienduizend gulden opgenomen voor het organise ren van kernbezoeken. Advertentie door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Terneuzen heeft ook zon der vorstweer een ijsbaan. Wie een aardi ge zwieper wil maken hoeft bij nat weer alleen maar over de houten vlonders op het Stadhuisplein te lopen. De gemeente Terneuzen kreeg begin dit jaar al te maken met dit probleem. Tech neuten hebben zich over de kwestie gebo gen en adviseerden het gemeentebestuur om een deel van de vlonders te veivangen door betonplaten. Dat gaat begin volgend jaar gebeuren. Het resterende deel van de houten plein bedekking in Terneuzen - dat een mooi contrast vormt met de rest van de bestra ting - blijft gewoon liggen, maar is om de zoveel meter voorzien van een roestvrij stalen plaatje met de waarschuwende woorden: 'nat=glad'. Met de slimme, gratis software "Internet KostenBeheersing". Daarmee geeft u iedere gebruiker een limiet om te internetten. Limiet bereikt? Verbinding verbroken! Zo houdt u de Internet-kosten van iedereen thuis simpel onder controle. U kunt het.gratis programma op cd-rom ophalen bij Primafoon of snel en simpel downloaden van Internet:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 57