COLUN B.V. PZC Zorg voor gehandicapten samen in stichting Tragel ^tlGEN HET NIEUWE MILLENNIUM [RADfÖ AVIS GLAZEN MEUBELEN CV MONTEUR COLIJN B.V. zeeland 16 Borsele FAMILIEBERICHTEN 1999 2000 103 FM de grootste hits aller tijden Uitvaartverzorging Goes L SliKSiir. VfiK Auto huren? Bel Avis! f343,- CJgggN, Ook vandaag nog een grote sortering PERSONEELS PROBLEMEN? van der wijst advocaten Borsele Telefonische verkoper industie m/v PEIJLTechniek vrijdag 31 december 1999 door Roelf Reinders CLINGE - Directeur Jos Bieg- straaten van gehandicapten stichting De Sterre heeft het de laatste tijd erg druk met de fusie gehad. Zo druk dat hij nauwe lijks nog geen tijd heeft gevon den om te kijken hoe het gaat met de veertig ernstig gehandi capten die sinds 1 december dagbesteding hebben. De tijd dat deze groep overdag in de pa viljoens betrapt kon worden in een stoel achter de geraniums, starend naar buiten, is voorbij, zegt Biegstraaten. De fusie komt eraan. Op 1 janu ari gaan De Sterre. de Zeeuwse Stichting voor Sociaal Pedago gische Welzijnszorg en Stich ting Voorzieningen voor Gehan dicapten in Midden Zeeuwsch- Vlaanderen op in één grote fu siestichting die Tragel gaat he ten. Deze stichting krijgt bijna een monopoliepositie voor de zorg aan verstandelijk gehandi capten in Zeeuws-Vlaanderen. Belangrijkste punt waar Tragel aan gaat trekken is zinvolle dagbesteding voor iedereen, zegt Biegstraaten, de algemeen directeur van de nieuwe stich ting. Onrust De ernstig verstandelijk gehan dicapte bewoners van De Sterre mogen dat dan pas hebben, nog niet iedere gehandicapte komt de dag op een goede en leuke manier door. Maar verandering is onzekerheid dus onrust. Net als bij collega-instelling Arduin in Midden- en Noord-Zeeland hebben de veranderingen bij De Sterre onrust gebracht. Ook in Zeeuws-Vlaanderen is er weer stand van ouders geweest, zegt Biegstraaten. „Vanuit de cliëntenraad is ge zegd: 'Betrek de ouders er op een goede manier bij.' En er zijn be hoorlijk wat gesprekken met ouders en ook personeel ge weest. Ik geloof dat de commu nicatie goed is verlopen." Bieg straaten zegt dat het personeel de fusie tussen De Sterre, Stich ting Voorzieningen voor Gehan dicapten in Midden Zeeuwsch- Vlaanderen en de Zeeuwse Stichting voor Sociaal Pedago gisch Welzijnszorg 'nuttig en noodzakelijk' vindt. ,.Er is geen enkele aanwijzing dat dit niet zo is. Door de fusie komt er een groot assortiment aan zorg bij elkaar. We kunnen samen meer dan afzonderlijk." Een recente reorganisatie bij De Sterre pak te slecht uit. Is het voor perso neel dan geen slecht moment om te fuseren? Drie zorgmanagers die in 1997 waren aangesteld om de besluitvorming dichter bij de werkvloer te krijgen, verdwe nen al weer snel. „Nee", zegt Biegstraaten. „Door de proble men is het fusieproces alleen even op een laag pitje gezet. De fusie was gepland voor juli dit jaar, het wordt 1 januari. De Sterre vroeg een adviesbureau om hulp waardoor er voor de nieuwe stichting een andere be stuursvorm kwam. Het oor spronkelijke idee was het aan elkaar plakken van de drie stichtingen. Nu worden ze orga nisatorisch door elkaar heen ge husseld. ..De zorgmanagers sturen door elkaar aan", legt Biegstraaten uit. ..We hebben een goede ba lans." Bang voor een bloedgroe- penstrijd is hij niet. „Natuur lijk, de verschillende locaties houden vast nog een hele tijd hun eigen kleur. Allemaal heb ben we wat moeten inleveren, maar we krijgen er ook iets voor terug. Ik denk dat het voor het personeel nog wel een jaar of vier duurt voordat ze het gevoel hebben dat ze bij Tragel werken en niet meer bij De Sterre. Over de problemen bij collega instelling Arduin wil Bieg straaten niks zeggen. „Dat vind ik niet collegiaal." Bij personeel en ouders die bij Arduin-locatie Den Berg in Goes zijn betrok ken, heerst onvrede over de ge volgen van de fusie van Den Berg met Arduin. Kan Bieg straaten er iets van leren? AJ- leen: „Ik zou dingen anders heb ben gedaan." En verder: „Wij gaan onze eigen weg en doen dat op de wijze waarop wij denken dat het moet. Dat gebeurt ook vanuit een andere geschiede nis." Net als Arduin wil Biegstraaten voor alle gehandicapten dagbe steding. Maar er is meer. Op het terrein van De Sterre zitten nog zo'n honderdvijftig gehandi capten in woningen met beton rot in de vloeren. Die krijgen een nieuw huis, de helft op het ter rein, de rest elders in Zeeuws- Vlaanderen. Waar ze uiteinde lijk terecht komen, daarop heb ben ze zelf invloed, zegt Bieg straaten. De Sterre heeft een paar jaar geleden een grote en quête onder de gehandicapten uitgevoerd. „Toen werd onze stelling bevestigd dat de bewo ners die op het Sterre-terrein wonen zich goed voelen. Maar er bleek ook' dat gehandicapten die niet op het terrein wonen, maar tussen gewone mensen in Clinge of Hulst zich het meest goed voelen." Biegstraaten spreekt van een te genstrijdigheid. „De bewoners zijn tevreden over het instituut, maar aan de andere kant blijkt dat andere vormen van wonen een grotere tevredenheid ople veren." Bij De Sterre - straks Tragel - kan allebei. „Er zijn be woners die meer dan twintig jaar op het terrein wonen. Die zijn hier zo ingeburgerd, die hoeven niet weg." Daarom wordt er in Clinge rustig nieuw bouw op het instituutsterrein gepleegd. Dat hoort, zegt Bieg straaten, in het proces van 'om gekeerde integratie'. Winkel „We willen De Sterre betrekken bij de ontwikkeling van het dorp. Ook anderen moeten hier kunnen wonen. Daar zijn we met de gemeente Hulst en de woningbouwvereniging over in gesprek. Waarom zou er hier geen winkel kunnen komen? Het terrein moet een wijk van Clinge worden. Ik heb al eens een schilder gesproken die wel een atelier op het terrein wil." Met deze 'omgekeerde integra tie' ziet Biegstraaten nog toe komst voor het 'instituut' in de zorg voor verstandelijk gehan dicapten, anders dan collega instelling Arduin. Daar is het devies 'Neer met de muren van het instituut' en is het vizier ge richt op wonen in wijken tussen gewone mensen. „Mensen met een zware handi cap of met ernstige gedragspro blemen hebben behoefte aan de bijzondere voorzieningen van een instituut. Het beeld van ge handicapten is lief en aardig maar déze groep zie je niet vaak, die heeft zware begeleiding no dig." Toch sluit Biegstraaten niet uit dat ook de zware groep van het instituut af kan. „Dat is ook mijn visie die zeer brééd wordt gedragen. Maar de uit voering wordt gefrustreerd door te weinig geld. En een visie moet wel realiseerbaar zijn." gemeente - UITNODIGING NIEUWJAARSBIJEENKOMST Op maandag 3 januari a.s. ontvangen burgemeester en wethouders u graag vanaf 16.30 uur in informele sfeer in het gemeentehuis. De nieuwjaarsbijeenkomst duurt tot maximaal 21.30 uur. U kunt binnenlopen wanneer u maar wilt! Wij hopen - zeker nu er niet zo'n strak tijdschema is - een ieder in de gelegenheid te stellen onder het genot van een drankje, een hapje of een broodje elkaar te ontmoeten en een toost uit te brengen op de nieuwe eeuw. Wij willen benadrukken dat deze uitnodiging bestemd is voor iedereen; wij stellen het dan ook bijzonder op prijs jong en oud te mogen begroeten. U bent dus van harte welkom op de nieuw jaarsbijeenkomst op maandag 3 januari a.s. tussen 16.30 en 21.30 uur! Heinkenszand, 31 december 1999 Burgemeester en wethouders van Borsele, J. L. M. Mandos, burgemeester P. Katsman, secretaris kunt u tijdens kantooruren afgeven bij de volgende PZC-kantoren: I Oostsouburgseweg 10 Voorstad 22 Vlissingen: Goes: I Axeisestraat 16 's Gravenhofplein 4 Grachtweg 23 Kantooruren: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zierikzee en Huist: S.30 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Bellen of faxen kan ook. Tijdens kantooruren én (uitsluitend voor overiij- dens-/geboorte advertenties) maandag t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondag avond van 20.00 tot 22.00 uur. TELEFOON: FAX: (0118) 4840001 (0118) 470100 Een z)vemhad in inr eigen tuin. Dat is /mis écht genieten volgens Hexileisiire. Zwemmen, dabhenv. s/xirtefen. ontspannengenieten. U kunt kiezen uil talloze formaten. Zelf bouwen of die mensen von h'lexi liun werk laten doen. Het is betaalbaar.' En bet kan snel. Graag vertellen ook meer over onze bubbelbaden en massage baden. Het toppunt van genieten... De Koterij 4 Burgh--Haamstede 011/ 6523(H[ FLEXl leisure' BEGINT 'T EERST OP RADIO 10 FM NEDERLAND NIEUW-ZEELAND Aan de andere kant van de aarde begint het jaar 2000 al op vrijdagochtend 31 december 'onze tijd'. En Radio 10 FM is erbij, live vanuit Nieuw-Zeeland! Vanaf 7 uur 's ochtends ben je getuige van de totale millenniumgekte daar. Dus het beste voorproefje op Oud Nieuw be gint met deze feestuitzending van Radio 10 FM. a:# 7 +3*9 begeleid afscheid Voor een Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbanng met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Lid van de 'Ned. Kwaliteitsraad Gw'E Uitvaartverzorging>g£SL J Zuidvlietstraat 37, Goes Telefoon 0113 - 216363 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar Eigen rouwkamers in Colijnsplaat en Wissen kerke OPENBARE BEKENDMAKING Voorbereidingsbesluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Noord- Beveland brengen, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de wet op de Ruimtelijke Ordening, ter kennis dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 22 december 1999 heeft verklaard c.q. bepaald dat. a. er een (herziening van hel) bestemmingsplan wordt voorbereid voor (het centrale gedeelte van) de kern Kortgene, zoals dat nader is aangeduid op een bij du besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte teke ning; b. er een herziening wordt voorbereid van het bestem mingsplan "Landelijk Gebied", vastgesteld op 25 juni 1998 en gedeeltelijk goedgekeurd door het college van gedeputeerde staten van Zeeland d.d. 26 januari 1999. nr. 990826/12, dir. RMW, voor gronden gelegen aan de Anna Frisoweg te Kamperland, kadastraal be kend gemeente Wissenkerke, sectie S. nummers 23 (gedeeltelijk), 782 en 783. zoals die nader zijn aange duid op een bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening, zulks ten behoeve van de ves tiging van een manege; c. deze besluiten één dag na de publicatie daarvan, der halve op donderdag 6 januari 2000, in werking treden. Genoemde besluiten liggen met de daarbij behorende te keningen, met ingang van donderdag 6 januari 2000. voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling Grond gebied (kamer 1.17), Voorstraat 31 te Wissenkerke. ter inzage. Wissenkerke. 5 januari 2000. Burgemeester en wethouders van Noord-Beveland, De burgemeester. M. L. Everaers, De secretaris, J. Quist. Notaris Mr. L. de Kooning te Goedereede vraagt voor spoedige indiensttreding een ervaren notarieel medewerker/klerk ten behoeve van de registergoedpraktijk (fulltime of parttime). Voor nadere informatie kan contact worden opgeno men met notaris De Kooning of de heer M,- Koese, telefoonnummer 0187-492322. Schriftelijke sollicitaties met c.v. gaarne richten aan: Notariskantoor Mr. L. de Kooning Noordzijde Haven 15 3252 BH Goedereede. Exclusieve modellen Glazen tafels, stoelen, vitrinekasten, spiegels, douchedeuren Bezoek onze showroom! Zaterdagmiddag gesloten Op maat gemaakt GLASHANDEL MOERSTEE Nw. Kerkstraat 10a, Kapelle-Biezelinge 0113 - 341688 Fax 0113 - 344062 Colijn B. V. is een dynamisch technisch bedrijf met installatiebedrijven voor elektrotechniek, beveiliging, verwarming en telecommunicatie. Voor de afdeling VERWARMING zoeken wij een betrouwbare en enthousiaste Onze gedachten gaan uit naar een medewerker met: - Vakdiploma of studerend daarvoor. - Enige jaren ervaring. - Een rijbewijs De werkzaamheden omvatten: - Het aanbrengen van verwarmingsinstallaties (dunwandig) - Het vervangen van CV ketels - Het uitvoeren van onderhoud en service aan CV ketels Voor iemand die van afwisselend, zelfstandig werk houdt en zich verder in het vak wil ontplooien, ligt hier een unieke kans. Voor sollicitaties kunt u contact opnemen met dhr. H. J. Colijn, 0113-213720 Goes/Kloetinge Lewestraat 43 4481 BC Kloetinge Telefoon 0113-213720 NIEUWJAARSRECEPTIE Maandag 3 januari 2000 van 19.00- 21.00 uur in de hal van het gemeentehuis. Een uitstekende gelegenheid om met elkaar - overheid, burgers, bedrijfsleven, verenigingen, instellingen - nader kennis te maken en te praten over de toekomst. Het gemeentebestuur van Kapell'e heet u van harte welkom. AUTOVERHUUR Profiteer nu van de speciale wintertarieven! -dagen autoverhuur v/a (incl. 2100km, verzekering en BTW) Uw Avis autoverhuurstation: Zierikzee. Goes, Walcheren: Centraal nummer: 0111-417902 Temeuzen 0115-694260 EEN NIEUWE EEUW, EEN NIEUWE BAAN? Met ingang van 1 februari 2000 is op hel secretariaat van ons kantoor te Middelburg plaats voor een zelf standige en energieke SECRETARESSE Wij bieden je een afwisselende en uitdagende baan in een prettige werksfeer. Een VWO- en Secretaresse-opleiding, een goede be heersing van de Nederlandse taal, alsmede werkerva ring zijn vereist. Schriftelijke reacties te richten aan: Mr. E.H.A. Schute Postbus 244 4330 AE MIDDELBURG WIJ ADVISEREN IN ARBEIDS- EN ONTSLAGZAKEN bellamypark 27. VLISSINGEN TEL: 0118-414910 - FAX: 0118-413263 gemeente OPENBARE KENNISGEVING GEDOOGBESCHIKKING Onderwerp Burgemeester en wethouders van Borsele delen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht, mede dat zij een ge- doogbeschikking hebben afgegeven aan ASB Green- world B.V. te Nieuwdorp voor het zonder milieuver gunning mengen en verpakken van potgrond, turf, boomschors en menggrond alsmede de op- en over slag van deze producten en grondstoffen. De activitei ten vinden plaats aan de Estlandweg 10 bij de West- hofhaven te Nieuwdorp. De gedoogbeschikking wordt verleend voor een pe riode van 8 maanden. De gedoogperiode loopt van 14 december 1999 tot en met 14 augustus 2000. De verwachting is dat de inrichting na deze periode over een milieuvergunning beschikt. Aan de gedoog beschikking ziijn voorschriften verbonden ter be scherming van het milieu. Inzage U kunt de gedoogbeschikking en de overige van be lang zijnde stukken van 3 januari 2000 tot en met 14 februari 2000 inzien in het gemeentehuis van Borsele. Stenevate 10 te Heinkenszand. Bezwaar Een ieder kan tot en met 14 februari 2000 tegen deze gedoogbeschikking en bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 1, 4450 AA Heinkenszand. Indien u een bezwaarschrift indient kunt u vóór 15 fe bruari 2000 tevens vragen om een voorlopige voor ziening bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenha- ge- Heinkenszand, 31 december 1999. Van der Peijl Techniek is onderdeel van een techni sche groothandelsketett ïhet in totaal 20 vestigingen in Zeeland,Westjïrabant. Zuid- Holland en BeJ§Iê Totaal biedt de groepswerk aan ruim 300 personeelsleden. Er Wordt .een totaalpakket van ruim 100.000 kwalfteitsartike- len aangeboden op het gebied?? van aandrijftechniek. gereed-? schappen (werkplaats-equip- ment) en? aufomaterialen/truckdelen:; Lastechniek, PBM's (pers.;:.: beschermingsmiddelen) en? reinigingstechniek; Uw sollicitatiebrief met Curriculum Vitae kunt u richten aan: In onze vestiging in Middelburg is een vacature ontstaan voor de functie van: Uw werkzaamheden zullen onder andere bestaan uit het behandelen en afhandelen van diverse orders en het voeren van telefonische verkoop. We verwachten van u dat u de volgende eigenschappen heeft: - u bent in het bezit van een diploma M.T.S. werktuigbouw of heeft een gelijkwaardige technische opleiding genoten; - u bent commercieel ingesteld; - u heeft een leeftijd tussen 20 en 30 jaar; - u bent woonachtig op Walcheren (geen pré). Van der Peijl Techniek b.v. T.a.v. dhr. W.J. Jurry Postbus 8072 4330 EB Middelburg van der Ook in heel Nederland via AM 675 en op de kabel. Bel voor de frequentie in jouw woonplaats 0909 300 0909 (50 cpm) of kijk op www.radio10.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 52