Meevaller voor gemeentekas Gillen de keuken meiden? PZC ^rsoneel Philips iet ingelicht over efinitief besluit PZC Vermoeden van drank bij ongeval Asielzoekers delen in oudej aarstraditie Fotogroep stelt werk tentoon in Cornelia Grote Kerk in Yeere wordt gerestaureerd zeeland 19 iomend jaar toch uitkering uit fonds stads- en dorpsvernieuwing lo" donderdag 30 december 1999 Joor Ali Parikow JIEKIKZEE - Het is een mee- tallcr voor de gemeente Schou wen-Duiveland dat het Rijk ook iet komend jaar nog een uitke- ing verstrekt in hel kader van iet fonds stads- en dorpsver- lieuwing (SDV). In eerste in- lantie zou deze subsidiestroom er 1 januari 2000 worden be- indigd wegens de inwerking- reding van de Wet Stedelijke 'ernieuwing (ISV). Omdat deze ieuwe wet naar verwachting jet op tijd in werking kan wor- len gesteld, zullen de betalin- en uit het fonds stads- en lorpsvernieuwing nog eenmaal lorden verstrekt. ichouwen-Duiveland komt er de oude regeling aanzienlijk eter af dan in de nieuwe wet. Ie SDV-uitkering bedraagt 1,7 uljoen gulden per jaar. In de :euwe situatie komt Schou- en-Duiveland in aanmerking oor 1,9 miljoen gulden vooreen eriode van vier jaar. Om dat edrag te krijgen, moet de ge- ieente voor 1 juli 2000 een ont- ikkelingsplan opstellen. In at plan geeft de gemeente aan welke projecten zij op het ge bied van woningaanpassing, restauratie, verplaatsing of sa nering van bedrijven en verbe tering van openbare ruimten in de komende jaren wil onder steunen. Gezien het feit dat de gemeente het in de toekomst een veel lage re rijksbijdrage krijgt, willen burgemeester en wethouders in 2000 al wat meer de hand op de knip houden voor stads- en dorpsvernieuwing, Het dage lijks gemeentebestuur volgt daarmee het ambtelijk advies dat is opgesteld voor de verde ling van het budget stads- en dorpsvernieuwing voor volgend jaar. In totaal is er 1,8 miljoen gulden beschikbaar voor 2000. Ruim 450.000 gulden daarvan zal ge reserveerd worden voor slechte re tijden. Eigenaren rk (CinderNetshow .ei [i Onderdak 1ERIKZEE - De Ernst en Bob- KinderNet-Show geeft oensdag 5 januari een optre- in sporthal Onderdak in ierikzee. Het populaire duo rast en Bobbie speelt dagelijks hoofdrol in het KinderNet rogramma 'Ernst, Bobbie en iRest'. het bijna twee uur durende rogramma maken Ernst en obbie er een spetterende show in met veel verrassingen. Zij jen dat samen met de mascotte inno van KinderNet. Ze bele- a de spannendste avonturen, ogen liedjes die de kinderen al el kunnen meezingen, ze ma il grappen en halen ook een £tje kattekwaad uit. et programma in Onderdak igint om 14.3 0 uur, de zaal is naf 13.45 uur geopend. Kaar- n zijn in de voorverkoop ver- r bij Intertoys aan de ol in Zierikzee. ior Joost Bosman KNEUZEN - Werknemers Philips Lighting Terneuzen kwaad over het feit dat ze zijn ingelicht over de ont- kkelingen van afgelopen ek. Maandag liet de Philips- ïctie in Eindhoven weten dat sluiting van de spaarlampen- ieling in Terneuzen definitief Is medewerkers van Philips jjhting Terneuzen zien wij de dia-informatie van de laat- week omtrent de mogelijke ating als een groot misver- ind", schrijven de medewer- is. angezien wij - als medewer- !S - niet zijn ingelicht door ilips, vakbonden of onderne- agsraad, nemen wij aan dat berichtgeving via de radio. 3i schrijvende pers onjuist is. jkunnen ons niet voorstellen >ffe- REDACTIE NOORD-ZEELAND Grachtweg 23a Rost bus 80 1300 AB ZIERIKZEE lel: (0111) 454647 :ax: (0111)454657 •mail: redzzee@pzc.nl W.J. van Dam (chef) P. Kleemans M. Modde A.M.L. Pankow N.ten Brinke R.H.N. Boogert (sport) ;iek ldK CENTRALE REDACTIE tostsouburgseweg 10 'ostbus 18 'etE 1380 AA VLISSINGEN beL lel: (0118) 484000 ax: (0118) 470102 mail: redactie@pzc.nl Iternet ttpY/www. pzc.nl mail: redactie@pzc.nl het m Ruilbeurs LEWEDORP - Vrijdag 7 januari vindt in café-pension De Goede Verwachting in Lewedorp een ruilbeurs plaats. Munten, oude ansichten, postzegels en andere spullen kunnen geruild worden. De beurs begint om 1915 uur. voorgesteld het gedeelte voor sanering en verplaatsing terug te brengen tot twee ton. Het voorstel tot verdeling van het beschikbare budget bevat verder 450.000 gulden voor res tauratie van monumenten 150.000 gulden voor welzijn en verbetering van openbare ruim te en 350.000 gulden als bijdra ge in projecten van woningcor poraties. Dit voorstel tot verdeling van het budget Stads- en dorpsver nieuwing komt aan de orde in de commissie maatschappelijke aangelegenheden die op don derdag 13 januari vanaf 19.30 uur vergadert in het Zierikzeese gemeentehuis. In vergelijking met voorgaande jaren zullen verschillende sec toren van de samenleving ten aanzien van de gelden uit het fonds stads- en dorpsvernieu wing derhalve ook wat minder bedeeld worden. Het college stelt voor in plaats van drie, nog slechts twee ton beschikbaar te stellen voor verbetering van door eigenaren bewoonde hui zen. Volgens het ambtelijk ad vies betreft de premie woning verbetering ook meer een luxe regeling, temeer daar particu lieren ook via de Nationale Hy potheekgarantie geld kunnen aantrekken voor woningverbe tering. Vqor sanering en verplaatsing van bedrijven wordt voorge steld twee ton uit de SDV-fonds te oormerken. Dat is aanzienlijk minder dan voorgaande jaren. De afgelopen drie jaren heeft de gemeente steeds 450.000 gulden gespaard voor de verplaatsing van het bedrijf Holland Emul sion van de Scheepstimmerdijk naar het industrieterrein in de Zuidhoek. Besluit De gemeenteraad heeft inmid dels besloten daar in totaal 1,4 miljoen voor beschikbaar te stellen. Vanaf 2000 wordt er niet meer gespaard voor één specifiek doel. Op grond daarvan wordt Dankzij een ambitieus project woningverbetering werden in Brouwershaven en Zonnemaire de afgelopen jaren ongeveer twintig wonin gen opgeknapt. Een pandje aan Noorddijkstraat in Brouwershaven is daar een voorbeeld van. foto Marijke Folkertsma door Miriam van der Schot MIDDELBURG - De bewoners van het asielzoekerscentrum (AZC) aan de Zuidsingel in Mid delburg vergeten nooit meer wat oliebollen zijn en hoe ze rui ken. De asielzoekers hebben dinsdag zo'n driehonderd oliebollen ge bakken voor de nabije buren. Kinderen uit het centrum zijn ze woensdag gaan uitdelen. Tijdens een middagpauze kwa men medewerkers van het AZC op het idee om met de feestda gen iets leuks te doen voor de mensen die in de omgeving van het asielzoekerscentrum wo nen. Al snel werd het plan opge vat om nieuwjaarskaarten rond te brengen samen met een zakje zelfgemaakte oliebollen. Wie gisteren bij het uitdelen niet thuis was, kreeg alleen de wens kaart. Bijna alle buren hebben positief op de actie gereageerd. Eigenlijk begon de actie dins dag al, toen vrijwilligers en en kele asielzoekers de eerste bol len deeg in het vet gooiden. De proefexemplaren waren echter al snel opgegeten. Binnen de kortste keren hing er een enor me oliebollengeur over het bin nenplein van het centrum. „We hebben de bewoners uitgelegd wat oliebollen zijn en dat het hier traditie is om ze met oud en nieuw te eten", zegt Louise Claessens van het AZC. „Onze bewoners wilden ze wel eens proberen. De komende dagen krijgen onze 275 bewoners een paar oliebollen. Dan kunnen zij eens proeven van deze Neder landsetraditie." dat op deze wijze met mensen wordt omgegaan." CNV-kaderlid L. de Kraker er kent dat het personeel niet van de ontwikkelingen van deze week op de hoogte is gebracht. „Maar je moet daarbij wel be denken dat slechts tien procent van de werknemers aan het werk is. De rest is met vakantie, evenals de vakbondsbestuur ders en kaderleden." De Kraker betreurt het dat de werknemers het definitieve be sluit van de Philips-directie via de pers hebben moeten verne men. Maar volgens hem is dat ook de schuld van Philips zelf. „Het was normaal geweest als Philips eerst het eigen personeel had ingelicht. Philips doet nu zelf waar het de vakbonden al die tijd van beschuldigd heeft: vroegtijdig naar de pers lopen." Keuze OR-voorzitter A Canrinus zegt dat de informatievoorziening naar het personeel geen schoon heidsprijs verdient. „Je zit maar met een paar mensen op de fa briek. Om toch iedereen te be reiken, hebben we gekozen om maandag een persbericht de deur uit te doen. Volgende week wordt iedereen bijgepraat." Canrinus wijst met een beschul digende vinger naar Philips. „De directie heeft een onfat soenlijk moment gekozen om het besluit naar buiten te bren gen. Ze heeft als een dief in de nacht de beslissing genomen. Daarom moest de OR kiezen voor de minst kwade oplos sing." Volgens Canrinus zullen de werknemers komende maandag of dinsdag op de hoogte worden gebracht, afhankelijk van het aantal werknemers dat dan op de fabriek aanwezig is. Volgens Philips-woordvoerder J. Crolla heeft de directie zorg vuldig gehandeld. „Maandag is er een brief aan de werknemers de deur uitgegaan. Die hebben ze als het goed is dus dinsdag ontvangen." door Ondine van der Vleuten SCHERPENISSE - Een 34-ja rige inwoner van Tholen is woensdagavond gewond ge raakt bij een eenzijdig ongeval op de Engelaarsdijk in Poort vliet. De man reed omstreeks kwart voor zeven uur vanuit de richting Scherpenisse naar de Paasdijkweg toen hij in een bocht naar links de macht over het stuur verloor. Via de linkerberm botste hij op een dam, waarna de auto kan telde. De wagen raakte hierbij volledig vernield. De bestuur der, die zoals uit het onderzoek bleek geen gordel droeg, sloeg tegen de voorruit. Ondanks verwondingen aan zijn hoofd zag hij kans om op eigen kracht uit het wrak te kruipen. Een voorbijganger verleende eerste hulp. Later is de Thole- naar vanwege zijn verwondin gen naar het ziekenhuis Lie- vensberg in Bergen op Zoom vervoerd. Omdat vermoed werd dat er drank in het spel was, is hem een bloedproef af genomen. Naast de politie was ook de brandweer te hulp geschoten, omdat in eerste instantie ge meld was dat de man bekneld zat. De weg is enige tijd afge sloten geweest. foto Wim van Vossen ZIERIKZEE - Leden van de Fotogroep Schouwen-Duiveland exposeren in de maanden januari, februari en maart hun werk in verpleeghuis Cornelia in Zierikzee. De Fotogroep bestaat uit drieëntwintig hobbyisten die allen in de regio wonen. De groep staat onder leiding van de vakfoto grafen Leen Koper en Eric Bontekoe. De beide beroepsfotografen adviseren de le den en beoordelen de resultaten. De ten toonstelling in de expositiegang van de Cor nelia bevat foto's die de leden van de foto groep het afgelopen jaar maakten. De expo santen leverden zowel foto's van vrije op drachten in als werk dat gebaseerd is op on derwerpen die in de groep werden bespro ken. Die onderwerpen blijken zeer divers: papier, zelfportretten, kunst op straat, be- Politie haalt stereo weg ZIERIKZEE - Na een tweede melding over geluidsoverlast heeft de politie dinsdag de geluidsapparatuur van een bewo ner van de Haringvlietstraat in de Zierikzeese wijk Poortam bacht in beslag genomen. De man kreeg een proces-verbaal. Weer bonnenregen op wegen MIDDELBURG - Ruim 2800 automobilisten kunnen een be keuring tegemoet zien voor het ovextreden van de maximum snelheid. Zij werden afgelopen week geflitst op een van de Zeeuwse wegen die in het kader van het verkeershandha- vingsproject in de gaten worden gehouden. Voor te snel en/of door rood licht rijden zijn 667 bestuurders bekeurd. Ruim 240 mensen krijgen een bon voor het niet dragen van de autogor del. Negen bromfietsers treft hetzelfde lot voor het niet dra gen van een helmVoor diverse andere overtredingen zijn zes tien bekeuringen uitgeschreven. Werkstraffen voor drugshandel MIDDELBURG - Drie Zeeuws-Vlamingen zijn donderdag in Middelburg veroordeeld tot werkstraffen van 100 tot 240 uur voor de handel in softdrtigs. Het trio werd in september aan gehouden en heeft bekend tientallen kilo's wiet en hasj te heb ben doorverkocht aan leveranciers die ervoor zorgden dat het spul bij de gebruikers terecht kwam. De rechtbank legde een 34-jarige Heikantenaar de maxi mum werkstraf van 240 uur op. Zijn even oude kompaan uit Terneuzen moet 180 uur on betaalde arbeid verrichten. De derde, een 29-jarige Zuiddor- penaar, kreeg 100 uur dienstverlening opgelegd. De drie heb ben bovendien allemaal een voorwaardelijke straf van zes tot vier maanden gevangenisstraf gekregen. Haast met uitbaggeren haven SINT PHILIPSLAND - De leden van Koninklijke Schippers vereniging Schuttevaer afdeling Noord-Zeeland hebben woensdag tijdens de jaarvergadering de hoop uitgesproken dat de haven van Sint Philipsland binnen nu en drie maanden wordt uitgebaggerd. De gemeente Tholen heeft, licht secreta ris M. J. Faasse toe, die toezegging eerder gedaan. Een snelle uitvoering van het karwei wordt als belangrijk gezien omdat één van de families die Sint Philipsland als thuishaven heeft op het punt staat een baby te krijgen. Het schip van de familie dat minstens honderdmeter meet kan - tot er uitgebaggerd is - de haven niet in. Deze eerste jaarvergadering van de onlangs gefuseerde clubs uit Sint-Annaland en Sint Philipsland werd door zo 'n vi j ftig - van de circa negentig - leden bezocht. Na af loop van de vergadering vonden er nog afzonderlijke etentjes plaats. De bedoeling is volgend jaar ook de gezelligheidsacti viteiten gezamenlijk te ondernemen. Flinke buit bij autokraken HEINKENSZ AND - Drie inwoners van Heinkenszand zijn in de nacht van dinsdag op woensdag het slachtoffer geworden van autokrakers. In alle gevallen werden de auto's openge broken en werden de autoradio/cdspeler en cd'tjes ont vreemd. De totale waarde is aanzienlijk. De politie wil graag in contact komen met mensen die iets verdachts hebben ge zien. met name in de omgeving van de Dorpsstraat. Vrouw gewond bij ongeval Hoek HOEK - Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Noorddijk bij Hoek raakte woensdagmiddag een 53-jarige automobilis te uit Sas van Gent gewond. De vrouw moest per ambulance naar het ziekenhuis worden vervoerd. Zij raakte om nog on duidelijke redenen van de weg af en kwam tot stilstand tegen een boom. Het voertuig werd zwaar beschadigd. ne Kerk, die tegen de Grote Kerk is aangebouwd, met ruim tegebrek. De uitbreiding wordt gereali- seerd bij de ingang van de Klei ne Kerk en bevindt zich momen teel nog in de ontwerpfase. De architect is volop bezig met de voorbereidingen. Volgend jaar november of december moet de aanbouw klaar zijn. De SoW-Kerk wacht al sinds de ingebruikname van de geres taureerde Kleine Kerk in juni 1997 op uitbreiding. Stoffels vindt het dan ook hoog tijd dat er eindelijk meer duidelijkheid is over de aanbouw. „Het heeft mijns inziens al te lang ge duurd." Als er geen bezwaren tegen de procedures komen, kan in mei 2000 begonnen worden met de bouw. Stoffels: „Als dat niet gebeurt, kunnen we beter stoppen. We kunnen niet langer wacfiten als kerk. In het jaar 2000 moet het gebouw er staan. door Lukas Fransen VEERE - De Grote Kerk in Vee- re wordt volgend jaar gerestau reerd en nog voor de zomer wordt begonnen met de aan bouw voor de Samen op Weg- (SOW)-Kerk Veere. De multi functionele aanbouw zal eind 2000 gereed zijn. De restauratie en aanbouw ma ken onderdeel uit van een to taalplan van Rijksgebouwen dienstvoorde herinrichting van de Grote kerk. De restauratie werkzaamheden betreffen vooral herstelwerk aan het met sel- en voegwerk, de goten en herstel van dakkapellen en ra men. Ook de houtconstructies worden gerestaureerd en onder gaan tevens een behandeling te gen aantasting door zwam en knaagkevers. De SoW-Kerk kampt al sinds de vei'huizing in 19 9 7 naardeKlei- Advertentie) renklauwplanten, gezichtsbedrog en foto grafie van zeer dichtbij. De expositie telt circa vijfentwintig foto's zowel in kleur als zwart-wit. De Fotogroep Schouwen-Duiveland be staat drie jaar en houdt j aarlij ks een exposi tie van recent werk. De tentoonstelling in de Cornelia is te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van het verpleeghuis. Geen paniek! Want in de laatste week van dit jaar biedt VoiceMail Actueel u de lekkerste en makkelijkste culinaire tips voor tijdens de jaarwisselling. U vindt er trouwens altijd handige ideeën, nieuwtjes en leuke aanbiedingen. Neem nou bijvoorbeeld het dagelijks weerbericht, sport nieuws en filmtips. En wat dacht u van een heerlijk lang en voordelig weekendje weg? VoiceMail Actueel hoort u na uw eigen VoiceMail berichten. Bel gratis: 0842-333.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 99