Zweistra in galop naar de top Historische editie soccertoernooi Jaalvoetbalbeker mor Smile Services Paardensport lust en leven van amazone uit Geersdijk eugd van HVV'24 mi Zaamslag in finale Enzo Scifo mag weg bij Anderlecht Hamelink en Marteijn bereiken dubbelfinale van Kiwanistoernooi uitslagen Recordtijd in zeilwedstrijd Wachter wint reuzenslalom agenda door Peter Godrie SCHORE - Ze heeft haar ouders nis kind al gewaarschuwd: paarden, dat is het helemaal, lader en moeder dachten er an jers over. Ga toch lekker naar Je havo, ga studeren en doe de paarden er voor de lol bij. Maar [hamar Zweistra uit Geersdijk irilde ten koste van alles paard rijden. >}u weten haar ouders niet beter. Dochterlief voelt zich het best ihuis in de wereld van de edele viervoeters, Eri daarin galop peert Zweistra, deze week een de deelnemers van Incloor Zeeland, naar de top van de Jressuursport. De zeventienjarige is bezeten van paarden en wil geen tijd vrijmaken voor andere hobby's. Dat lijkt een eenzijdig bestaan. jDat hoor ik wel vaker. Maar als ergens goed in wilt zijn, kun je :geen andere dingen bij heb- ;n", onderstreept de geboren fapendrechtse haar ambities, jieliggen in het bereiken van de rand Prix-wedstrijden, het logst haalbare in de dressuur- lort. Of ze dat haalt, kan Tha- 'oor Aector Dooms BRUSSEL - Enzo Scifo mag vertrekken bij An derlecht nog voor zijn contract afloopt. Standard Luik zou inte resse hebben in de Bel gisch international van Italiaanse afkomst. An- derlecht-manager Ver se hueren heeft de mid denvelder gezegd dat zijn aflopende contract niet met twee jaar wordt ver lengd, zoals de speler wil de. Standard zou bereid zijn Scifo een contract aan te bieden tot juni 2002. De Luikse club hoopt meer financiële armslag te krijgen als het talent Mbo Mpenza aan Sporting Lissabon wordt verkocht. Belga mar Zweistra nog niet zeggen. Haar trainer Leunis van Lieren, vader van de succesvolle ruiter Laurens van Lieren, is echter stellig. „Dat is haalbaar. Geen twijfel mogelijk. En als het moet, binnen een jaar." Het succesverhaal van Zweistra begint op zesjarige leeftijd. In navolging van haar oudere zus Rianne meldt ze zich aan bij De Eendracht in Vrouwenpolderen kruipt ze op haar eerste pony, Carine. Het rijden beperkt zich tot buitenritjes en een beetje springen. Op haar negende krijgt Zweistra Iona, ook een pony, onder het zadel. Ze begint in de B-categorie (laagste klasse wint veel in Zeeland en brengt de merrie tot de Z-klasse. Op haar twaalfde ruilt Zweistra Iona in voor Holy, een paard van haar ouders. Onder leiding van Van Lieren begint het serieuzere werk. Dat pakt ze voortvarend aan. Door veel te trainen en dankzij veel begeleiding slaagt ze erin het relatief oude paard (10 jaar) naar haar hand te zet ten. „Ze moest de wissels nog le ren en dat is me vrij redelijk ge lukt." In een jaar tijd stroomt ze door van de L- naar de Z2-klas- se. Zweistra: „Hierna werd Holy kreupel. Ze staat weer thuis en krijgt binnenkort een veulentje. We gebruiken haar als fokmer- rie." Kyrain, door Zweistra liefko zend Kyraintje genoemd, neemt de plaats in van Holy. Aan dit paard, gefokt door Van Lieren, moet ze wennen. „De eerste ke ren ging het niet zo goed. De jury had moeite met het beeld, hij .vertoonde veel front." Dit wil zeggen dat Kyrain een mooi op gerichte hals heeft en daar ge ven niet alle juryleden punten voor. Ook de grote galopspron gen vielen niet altijd in goede aarde bij de beoordelaars. Maar Zweistra en Kyrain leren snel. Tijdens haar eerste junio renwedstrijd, vorig jaar decem ber in Giesbeek, is haar score niet indrukwekkend. Maar de combinatie valt wel in de. smaak bij Jürgen Köchal. De nationale bondscoach van de dressuur ziet bij het losrijden wel wat in Zweistra en Kyrain en nodigt hen uit voor een training. „Ik was natuurlijk heel vereerd en blij. Zo'n uitnodiging betekent dat je iets speciaals hebt." Na de eerste training voegt Kö- AS VAN GENT - De D-jeugd an de voetbalverenigingen IW'24 en Zaamslag spelen za- erdag 8 januari in de sporthal an Sas van Gent de finale van et jeugdsoccertoernooi. Beide loegen kwamen gisteren als tranaar tevoorschijn uit de oorronden, waaraan vijftien eeuws-Vlaamse clubs deelna me jeugd van HW moest veel, miet alles, geven om zich ten oste van Temeuzen te plaatsen oor de eindronde. De twee iugdteams van de hoogstspe- nde zondagclubs maakten insdagmorgen korte metten iet hun tegenstanders. Zowel Hulstenaren als Temeuzen onnen alle poulewedstrijden, leen rechtstreekse confronta- s moest er worden uitgemaakt elk team op de eindronde van et soccertoernooi bij de senio- ln zou uitkomen. Terneuzen as aanvankelijk sterker en pende verdiend de score: 1-0. Iet technisch begaafde HW, !t tegen Terneuzen niet het ïste voetbal liet zien, bleek iter over gevaarlijke aanval- rs te beschikken. De D-jeugd Hulst kwam eerst langszij, ion de ploeg van coach Paul jn onze sportredactie ERNEUZEN - Voor de zoveel- achtereenvolgende keer frd Smile Services bekerwin- iar in zaalvoetbalrayon Ter- iuzen. In de finale versloeg de Sio-eersteklasser De Leugen tom met 6-2. Mike van Rossem ld met drie treffers een be- agrijk aandeel in die zege. lordat Smile Services en De fugenboom aan de eindstrijd mden beginnen, moesten eerst 'halve finales afgewerkt wor- n. De latere winnaar stond forin tegenover het verras- ad; ver gekomen Kota Radja. Leugenboom trof Qutility [tegenstander. In beide geval- werd het een overwinning druime cijfers. Smile Servies idde bij de rust al met 6-0 en iewheelde daarna naar 8-2. 'Leugenboom had tegen Qu- ity op meer tegenstand gere nd dan het geval bleek: 6-2. chal Thamar Zweistra bij het zogenoemde A-kader. Hierin zitten vier combinaties die con stant moeten presteren op trai ningen en concoursen. Wie onvoldoende presteert, komt te recht bij de reserves, het B-ka der. Na een driedaagse training in juni onder leiding van de bondscoach, wordt Zweistra te ruggewezen naar het B-kader en loopt ze het EK voor junioren mis. Ze herovert haar stekkie in het A-kader als ze in november bij een sterk bezette wedstrijd in Giesbeek eerste wordt. De druk van het moeten preste ren kan ze wel aan. „Ik moet ge woon een hele tijd goed blijven presteren", stelt ze nuchter vast, overtuigd van haar eigen kwali teiten. Masterclass Goede resultaten zijn er volop in 1999, naast haar heroverde plek in de nationale juniorenselectie. Op de Zeeuwse indoorkam pioenschappen verwijst ze Lau rens van Lieren naar een tweede plaats in de Z2-categorie. Ze wordt vijfde op het NK outdoor en eindigt op Zeeuwse concour sen regelmatig vooraan. Als klap op de vuurpijl dringt Zwei stra na haar mavo-examen door tot de Masterclass in Deurne. Dit is een combinatie van studie en paardrijden voor jonge rui ters die nationaal gepresteerd hebben. Als de amazone de Masterclass over een kleine twee jaar heeft voltooid, kan ze een eigen be drijf opzetten. Daar denkt ze nu nog niet aan, omdat ze zich in Stal Hexagon uitstekend thuis- voelt. „We zijn een goed team", zegt ze over de mensen in Scho- re. „We trainen vaak met elkaar. Bovendien, als je elkaar helpt, ga je sneller vooruit." Dat blijkt. In oktober startte ze met Kyrain in het ZZ Licht. Twee maanden later heeft ze voldoende winstpunten be haald om tijdens Indoor Zee land voor de eerste keer in het ZZ Zwaar te mogen staxten. Haar minpunt is, dat ze nogal slordig is. „Soms vind ik de oe feningen op zich al moeilijk ge noeg en dan let ik niet zo goed op de proef." Daar staat een heel goede eigenschap tegenover: haar inzet. „Als ik iets wil, ga ik ervoor en stop ik er niet meer mee." Tj an-Asem vervolgens unieke mogelijkheden liet liggen, sloeg HW in de slotfase toe: 2-1. Die tegenslag kwamen de rood zwarten niet meer teboven. HW was verzekerd van een fi naleplaats. Zaamslag was in het middagge deelte al heel snel zeker van de eindronde. Omdat Sluiskil niet kwam opdagen, werd besloten de wedstrijden in één poule af te werken. Zaamslag versloeg achtereenvolgens Hoek (2-0), Breskens (3-1), Hulsterloo (3-0) en IJzendijke (2-0), waardoor de ploeg met het maximum aantal punten van twaalf niet meer te achterhalen was voor de tegen standers. De winnaars konden het zich in de laatste wedktrijd peiTnitteren om een gelijkspel 1 -1tegen het laaggeklasseerde Philippine toe te staan. Bres kens eindigde met negen punten als tweede, terwijl Hoek met ze ven punten de derde plaats in nam. Daarna volgden Hulster loo, IJzendijke en Philippine. De jeugdfinale begint zaterdag 8 januari om .16.45 uur in Sas van Gent. Vandaag (woensdag) komen zestien prestatieve bedrijven- teams in actie, waaronder veel eerste-elftalspelers van Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs. In de finale had Smile Services (het vroegere Broodje Ben dat jarenlang de bekercompetitie domineerde) van meet a f aan het beste van het spel. Zonder zich voor de volle honderd procent te moeten inspannen, legde het De Leugenboom vrijwel steeds zijn wil op. Paul Tjan-Asem en Mike van Rossem (tweemaal) scoor den voor de rust en nog eens Mi ke van Rossem en Ryan de Regt (ook tweemaal) troffen in de tweede helft doel. De Leugen boom, dat tot het eind toe pogin gen ondernam om de wedstrijd open te breken, stelde daar slechts twee treffers tegenover, één bij een 2-0 achterstand en één bij 4-2. Beide keren was Ste fan Dobbelaar de afmaker: 6-2. Voor de reguliere competitie werd nog één wedstrijd in de vierde klasse gespeeld. Daarin bleek Borussia Terneuzen met 7-2 veel te sterk voor hekken sluiter Unitron Nedworks. Spelmoment uit het treffen tussen Aardenburg (gestreept shirt) en Philippine, ploegen die elkaar troffen bij de vorige uitgave van het populaire soccertoernooi. foto Charles Strijd door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - De veer tiende editie van het Abab- soccertoernooi zal ongetwij feld de geschiedenis ingaan als een historisch evenement. Het toernooiuitgesmeerd over vijf dagen, wordt afgewerkt op de scheiding van twee eeuwen. De voorronde van het grote toernooi wordt morgen, don derdag, gespeeld. De finaledag staat gepland in een nieuw millennium: op zaterdag 8 ja nuari. Onder het gesternte van een nieuw tijdperk zijn de organi satoren gezwicht voor het ver zoek van een Walcherse club. Het Souburgse RCS is inge schreven en donderdag in een eerste schifting van de partij. Trainer Riiius Zegers was als oefenmeester van HW'24, AZW, Hoek en Axel geduren de de meeste edities nauw bij het toernooi betrokken en raakte onder de indruk van het evenement. „Het is altijd een hele beleving", spreekt hij uit ervaring. „Het soccertoernooi is een enorme happening, met veel spanning en veel publiek. Als je een beetje ver kunt ko men, is het voor de spelers ook heel leerzaam. Je moet als spe ler heel wat kunnen. Omdat het voor zijn spelers een eerste kennismaking met het toernooi wordt, liet Zegers zijn complete selectie dins dagavond na het jeugdtoer- nooi in Sas van Gent opdi'aven om gedurende twee uur te wennen aan het typische soc- cerspelletje. Daarna wees de oefenmeester uit Zaamslag zes spelers en een keeper aan. „.Techniek is heel belangrijk", weet de trainer. „Soccer is niet te vergelijken met zaalvoet bal. Je krijgt als speler heel weinig tijd om na te denken, omdat de bal bijna voortdu rend in het spel blijft. Er wor den op het laatst enorme risi co's genomen en er kunnen in de laatste minuut makkelijk drie doelpunten vallen. Het is ook veel en veel mooier om naar te kijken. Als we de fina ledag niet halen, ga ik zeker toch kijken." Verplicht RCS neemt het in de voorronde in poule 1 op tegen Vogelwaar de, Hontenisse, AZW en Zaamslag. In poule 2 is Bres kens terug van weggeweest, omdat trainer Robbie de Muijnck zich sterk heeft ge maakt voor inschrijving. De Muijnck: „Maar ook het be stuur vindt dat Breskens er thuishoort". Brian Verhulst, linkspoot binnen de koploper van de vierde klasse, beseft dat Breskens desondanks niet met de sterkste formatie meedoet. Esad Osmanovski en Angelo Cornelis zijn bijvoorbeeld niet van de partij. „Maar we zijn het aan onze stand verplicht om naar de finaleronde door te gaan", weet hij. Verhulst behoorde twee jaar geleden ook tot de soccerploeg van Breskens. „Ik vind het leuk om een keer naar andere ploegen te kijken. En tussen de wedstrijden door maak je eens een praatje met iedereen." Voor de voetballers van RIA uit Westdorpe wordt het don derdag op voorhand een bij zondere dag. De rood-zwarte zesdeklasser behoort in poule drie tot de kanshebbers voor een plaats in de finaleronde en buigt zich 's avonds in de eigen kantine over een motie van wantrouwen tegen het be stuur. „Heel de selectie zit op één lijn", verzekert Gamal Nouali. „Overdag spelen we lekker in de zaal. Wie er coach is? Dat zul je donderdag wel zien." Redelijke kans RIA had vorig jaar aan een ge lijkspel in de laatste poule wedstrijd tegen Vogelwaarde voldoende om een plaats in de eindronde af te dwingen, maar- slaagde daar niet in. Nouali: ,Ik denk dat we dit j aar een re delijke kans hebben in onze poule." De voorronde begint donder dag om 10.00 uur met de wed strijd AZW-Hontenisse. In poule 1 spelen behalve die twee teams ook RCS, Vogel waarde en Zaamslag. In poule 2 nemen Biervliet, Breskens, Clinge, Graauw en Groede het tegen elkaar op. In poule 3 ko men Axel, Corn Boys, Hulster loo, RIA en Spui tegen elkaar uit. De eerste twee van elke poule plaatsen zich voor de fi naleronde. Bovendien gaan ook nog eens de twee beste nummers drie door naar de eindstrijd. van onze sportredactie TERNEUZEN - In het nrannen- dubbel B van het Kiwanis tennistoernooi in het Racket centrum in Terneuzen drong het duo Frank Hamelink/Pa- trickMarteijn door tot de finale. In zijn laatste poulewedstrijd speelde het duo met 2-2 gelijk tegen Kim Langeraert/ Guido Tolhoek, wat genoeg was voor een tweede plaats in de poule. In het begin zag het er nog niet goed uit voor Hame- link/Marteijn. De eerste set moest het koppel met 5-2 inle veren. Ook in de eerste game van de tweede set leek het mis te gaan voor Hamelink/Marteijn. Langeraert/Tolhoek kreeg een aantal breakpoints, maar wist dat niet te verzilveren. Het kop pel Hamelink/Marteijn kwam steeds beter in de wedstrijd en won de tweede set met 5-2. In de Cl-categorie ging de strijd tussen Beny Ysebaert/Desiree de Schepper en Harry Riemens- /Peter Tazelaar gelijk op. Rie- mens/Tazelaar won de eerste set met 3-4, maar in de tweede set kwam het duo Ysebaert/De Schepper weer op gelijke hoog te via 4-3-winst. John Eps- kamp/Jos Saman plaatste zich voor het afvalschema bij de C2- categorie. Het duo versloeg eerst het koppel Riemens/De Smit met 4-0 en bond daarna Leen Wijland/Rinus Witte aan de zegekar. Vrouwen Marianne Fraanje/Ingrid Visser was goed voor twee overwin ningen in de C-categorie bij de vrouwen. Het duo versloeg in de eerste wedstrijd Karin Bolssen- s/Jolanda van Pamelen met 3-1 Willemse langer bij Dauwendaele MIDDELBURG - Voetbaltrai ner Henk Willemse staat ook volgend jaar aan het roer bij FC Dauwendaele. De Middelburgse oefenmeester is momenteel aan zijn eerste sei zoen bezig bij de Middelburgse zaterdag-tweedeklasser. Basketbal Rotterdam. Holland Basketball Week. Poule A: Zwolle - Bauru Tilibra Copimax (Bra) 67-91 (40-47). Topscorers Zwolle: Murphy 16, Smith 13. Poule B: Villeur- banne (Fra) - Estutiantes Olavarria (Arg) 68-75 (38-34). Biljarten Zundert. Internationaal toernooi drie banden. Derde ronde. Poule A: Merckx (Bel) - Arnouts (Bel) 50-33 25 beurten (gem. 2,000-1,320), Jaspers (Ned) Dielis (Bel) 50-32 (29/1,1724-1,103). Tweede ronde. Poule B: Burgman (Ned) - Caud- ron (Bel) 50-43 (24/2,083-1,791De Back- er (Bel) - Havermans (Ned) 50-44 (38/1,315-1,157). Poule C: Loncelle (Bel) - Ceulemans (Bel) 50-40 (22/2,272-1,818), Rudolph (Dui) - Valentijn (Ned) 50-48 (52/0,961-0,923). Poule D: Nelin (Den) - Bitalis (Fra) 50-26 (35/1,428-0,742), Lep- pens (Bel) - Van Kuijk (Ned) 50-28 (28/1,785-1,000). Korfbal Papendrecht. Drechtstedentoernooi, tweede dag. Die Haghe - Dos'46 21-15 (8- 5), PKC-Nic. 15-15(9-7). Sportprijsvragen Lucky ten van dinsdag 28 december. 3-5- 6-15-19-20-24-26-28-39-41 -44-46-50-55- 65-67-70-72-73. (onder voorbehoud) 1 Arsenal - Leeds United X 2 Bradford - Everton X 3 Leicester- Newcastle Un. X 4 Liverpool-Wimbledon X 5 Watford-Southampton X 6 West Ham Un.-Derby X 7 Sunderland - Manchester U X 8 Crystal Palace-Walsall X 9 Ipswich-Stockport X 10 Sheffield Un.-Fulham X 11 Wolverhampton - Norwich X 12 Portsmouth - Blackburn X 13 Tranmere-Swindon x Winnende rijtje: 1-3-2-1-1-3-3-1-1-1-1-2-1. (ondervoorbehoud) Tennis en 4-1. In de tweede wedstrijd tegen het koppel Trudy Dan- nenburg/Annemarie van Loo kwam Fraanje/Visser alleen in de tweede set wat in de proble men, maar wist men deze toch te winnen: 6-3 en 4-3. In dezelfde categorie won het duo Lia van Broekhoven/Mar leen Verbeke met 5-2 en 6-2 van Manon Dutree/Esther Vervaet. José de Wit/Patrick Marteijn versloeg in zijn tweede poule wedstrijd het duo Muriël Bod- daert/Paul Cortvriendt: 4-0. De eerste set werd met 5-3 gewon nen, terwijl de tweede set in een nipte 4-3-overwinning ein digde. SYDNEY - Het Deense/Austra lische zeiljacht Volvo 60 Nokia heeft dinsdag de regatta Syd- ney-Hobart gewonnen, een zeil race over 1166 kilometer. Het 2 0 meter lange jacht bereik te de finish in Tasmanië na één dag, 19 uur en 48 minuten. Dat was een recordtijd. Nooit eerder slaagde een deelnemer aan de race er in het traj eet tussen Syd ney en Hobart binnen twee dagen af te leggen. Vorig jaar kende de beroemde race een dramatisch verloop. In een storm sneuvelden toen zes zei lers. DPA LIENZ - Anita Wachter heeft dinsdag op de piste van het Oos tenrijkse Lienz een reuzensla lom meetellend voor de wereld beker gewonnen. Ze liet in haar geboorteland over twee manches een tijd van 2.22,23 noteren en was daarmee net iets sneller dan de Canadese Forsyth: 2.22,66. Heeb uit Liechtenstein finishte als derde in een tijd van 2.22,92. De Oostenrijkse Dorfmeister behoudt met 312 punten de leiding in de tussenstand van de wereldbeker reuzenslalom. Ze heeft 27 punter meer dan Wachter die tweede staat. ANP bert/Tommel-Kriekaard/Kriekaard 3-2 5- 1 DD D2, poule: Fieret/Meeuse-Stofferis/ Stofferis 5-2 6-0, De Baets/Vermeulen- Den Hamer/De Jonge 4-3 3-4. GD B, pou le: De Wit/Marteijn-Boddaert/Cort- vriendt 5-3 4-3- GD Cl, poule: Adriaan- sens/Van Tatenhove-Pieters/Pieters 5-2 3-3. GD C2, poule: De Bokx/Kommers- Roodzant/Statujew 5-2 4-1, Hamelink/ Neve-De Jong/De Zeeuw 5-2 4-3, Els- kamp/Van Drongelen-De Zeeuw/Hame link 4-3 4-2. GD Dl, poule: Eshuis/Eshuis- Kriekaard/Rompa 5-2 5-2, Van de Bulck/ De Meijer-Roeland/Bax 5-1 6-2, Van Kou- terik/Doeselaar-Tommel/Tommel 4-3 4- 2. GD D2, poule: Hoekstra/Sinke-They- e/Roodzant 7-1 5-1, Van Waes/Jorissen- De Zeeuw/Hamelink 7-1 6-3. Voetbal Engeland, competitie: Arsenal - Leeds 2 - 0, Watford - Southampt. 3 - 2, West Ham - Derby C. 1-1, Liverpool - Wimbledon 3- 1, Bradford - Everton 0 - 0, Sunderland - Man.United 2 - 2, Leicester - Newcastle 1 - 2, Stand aan kop: Leeds 20- 44, Man.Uni ted 19-43, Arsenal 20-39, Sunderland 20 -38. Volleybal Sint-Niklaas. Flanders Volley Gala, slot- dag. Finale: Nederland - VfB Friedrichs- hafen (Dui) 3-0 (25-18 25-22 25-18), om derde plaats: All Stars Praha (Tsj) - Valle- verde Ravenna (Ita) 1-3 (17-25 25-23 15- 25 15-25), om vijfde plaats: Belogorie Belgorod (Rus) - Noliko/Maaseik (Bel0-3 (18-25 20-25 16-25). Almelo. Internationaal toernooi. Poule A: Letland-Zwolle3-1 (25-18 25-21 20-25 25-19), Arago de Sète (Fra) - SCC Berlin (Dui) 3-2, Zwolle -SCC Berlin 1-3 (23-25 21-25 25-23 19-25). Poule B: Wuppertal (Dui) - Tourcoing (Fra) 1-3, Vrevok - Go Pass Brabant Lennik (Bel) 2-3 (21-25 25- 20 25-23 23-25 13-15). Emlichheim (Dui). Oefenwedstrijd, vrou wen. Duitsland-Nederland 2-3 (25-19 17- 25 25-16 25-27 14-16). Zaalvoetbal Terneuzen. Kiwanistoernooi. HD B, pou le: Langeraert/Tolhoek-Hamelink/Mar- teijn 5-2 2-5. HD Cl, poule: Ysebaert/De Schepper-Riemens/Tazelaar 3-4 4-3, De Jong/Kommers-De Jonge/Verstraeten 6-1 4-2. HD C2, poule: De Rechter/Van Ta- tenhove-Hamelink/Hamelink 6-3 "*7-3, Epskamp/Saman-Riemens/De Smit 6-2 7-0, Boddaert/Renique-Riemens/De Smit 6-1 2-3, Epskamp/Saman-Wijland- /Witte 2-1 6-1. HD D1, poule: Lammerts- /De Milliano-Eshuis/Van de Voorde 6-4 7- 3. Bruinings/Stofferis-Brandt/Van Over- dulve 5-3 4-3, Van Dorsselaer/Spon- selee-De Bruin/Lauwereijs 5-2 3-3, Puy- laert/Roodzant-Leenders/Tommel 3-3 4- 2, Van Quekelberghe/Rompa-Van Mieg- hem/De Zeeuw 2-4 4-1, Kunst/Terluin- Karreman/Stoffels 6-1 6-1. HD D2, poule: Morcus/De Rooy-Van Hove/Sinke 6-2 3- 4, Van Groenestijn/Verstraeten-d'Hont- /De Pooter 5-2 5-3, Ellenbroek/Kleppe- Hofman/Saman 4-2 3-4. DD C, poule: Fr- aanje/Visser-Bolssens/Van Pamelen 3-1 4-1, Van Broekhoven/Verbeke-Dutree- /Vervaet 5-2 6-2, Fraanje/Visser-Dannen- burg/Van Loo 6-3 4-3. DD Dl, poule: Of ferman/Van der Schelling-Buijze/Van de Winckel 5-3 4-3, Van Kouterik/Segers- Fieret/Moorthamer 6-2 6-1, d'Hont/ Koole-Van Dam/Nijssen 4-1 2-3, Lam- Terneuzen. Beker, Halve finales: Kota Radja-Smile Services 2-8, Qutility-De Leugenboom 2-6. Finale: Smile Servï- ces-De Leugenboom 6-2. Competitie. Vierde klasse: Borussia Ter- neuzen-Unitron Nedworks 7-2. Standen. Derde klasse: 1. Bakkerij van Strien 9-21, 2. Sportkantie 't Zwaantje 9- 21,3. Adhanco 9-18, 4. Kees Mechielsen 9-17,5. Kota Radja 9-16,6. Dow 2 9-14,7. Instuif 10-10,8. De Rooy 9-9,9. Gemeen te Terneuzen 9-9, 10. SmitSportprijzen9- 6, 11. Atoom Boys 9-4. Vierde klasse: 1. Marmara 9-24, 2. Borussia Terneuzen 9- 21, 3. Broomchemie 9-15, 4. Kaya Tur quoise 9-15, 5. M&B/Checkpoint 9-15, 6. Flux Electro 9-12, 7. Dow 3 10-6, 8. Uni tron Nedworks 10-3. —woensdag Paardensport Indoor Zeeland Goes. Dressuur paarden klasse B/LVM en pony's klasse B-Z. Aan vang: 9.00 uur. H Tennis Kiwanistoernooi. Racketcentrum Ter neuzen, aanvang 17.15 uur. Zuid-West Leasetoernooi. Derde dag. Locatie: tennishal Schelde International, Goes. Zaalvoetbal Abab Soccertoernooi. Voor bedrijfs- teams. Sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent. Het leven van Thamar Zweistra wordt beheerst door de paardensport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 55