nderzoek laar fusie mn musea Vrees voor leegloop reddingspost PZC PZC Middelburgse wijk eist bestrating Ter Welle in Goes viert derde lustrum MBO-VZ met reünie zeeland s19 ladhuiscomplex als locatie Postbezorging rond nieuwjaar. woensdag 29 december 1999 iprAli Pankow ERIKZEE - De wens het Ma- iem Museum en het Stadhuis- jseum in Zierikzee sainen te egen tot één gemeentelijk iseum lijkt eindelijk gereali- ird te worden. Als het nieuwe oeentehuis voor Schouwen- jiveland in 2001 gereed is, zal (monumentale stadhuiscom- in de Meelstraat beschik- it ar komen voor de gecombi- erde huisvesting van de twee gelijke musea. werkgroep gemeentelijke iisea Zierikzee schrijft dit in huisvestingsnotitie 'Neptu- 5herenigd'. In de huidige si- atie schort het aan nogal wat jen. De toegankelijkheid van et idecollecties is slecht, de pre faties laten veel te wensen en de klimaatbeheersing :doet niet aan de eisen die te- awoordig aan musea worden steld. Bovendien vergt beheer nde collecties op twee ver killende locaties veel heen en ■er geloop van de museumme- werkers. Door beide musea nen te voegen zouden deze jblemen worden opgelost. nderzoek werkgroep stelt voor een tem bureau een onderzoek te sn uitvoeren hoe de twee ge- entelijke musea het beste on- één dak kunnen worden sa ai gebracht. Dat onderzoek at tevens aan te geven wat arvan de organisatorische en anciële gevolgen zullen zijn. werkgroep adviseert twee ierne bureaus met museale skundigheid offertes te vra- d voor het doen van een der- ijk onderzoek. De kosten dit voorbereidend werk rden geschat op maximaal IOOO gulden. Dit krediet kan laste komen van de reserve meentelijke Musea Zierik- werkgroep wil dat er een lorpsraad irjansland lidt 2000 in UANSLAND - De dorpsraad rjansland wil vrijdag 7 janua- met de dorpsbewoners het ar 2000 inwijden. De dorps- ad bestaat nu bijna een jaar en iltijdens deze bijeenkomst te- i°blikken op de ontwikkelin- ndie ondanks de beperkte fi- nciële middelen in 1999 in agkonden worden gezet, a bestuur van de dorpsraad akt daarbij onder meer aan de quète over de glastuinbouw, verbeteringen in het dorp ten soeve van de verkeersveilig- id en de start van het project •ventje De Staart, met als doel rherstel van het voormalige sdbouwhaventje in het Dijk ten De nieuwj aarsbij een- imst wordt gehouden in het ïpshuis, aanvang 20.00 uur. iieuwjaar VVD OERKERK - De WD afde- Schouwen-Duiveland 'idt vrijdag 7 januari in het rpshuis een nieuwj aarsbij- skomst. Tijdens die bijeen- sst zal fractievoorzitter J. J. ïleijnse en afdelingsvoorzit- 'J. R Verseput spreken. De jeenkomst is om 17.30 uur. REDACTIE NOORD-ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax: (0111)454657 e-mail: redzzee@pzc.nl W.J. van Dam (chef) P.KIeemans M. Modde A.M.L. Pankow N.ten Brinke R.H.N. Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet nttpV/www. pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl plan op tafel komt, waarin de realisatie van het nieuwe muse um in 2002 kan worden gestart. Een gefaseerde aanpak bij de uitvoering van het plan lijkt de werkgroep wenselijk. De maritieme collectie bevindt zich nu nog in het monumentale Gravensteen aan de Mol. Voor gesteld wordt om daar na de verhuizing van het Maritiem Museum wisselexposities te houden. De collectie van het Stadhuis museum was oorspronkelijk allleen ondergebracht op de zol ders van het monumentale ge bouw in de Meelstraat. Die ruimten zijn echter niet bijster geschikt voor de presentati e van een museale collectie. Vertrek Sinds het vertrek van de ge meentesecretarie per 1 januari 1997 als gevolg van de gemeen telijke herindeling is de ingang van het museum op de begane grond gesitueerd. Ook het histo rische gedeelte van het stad huiscomplex maakt sindsdien deel uit van het museum. Hier vinden totdat het nieuwe ge meentehuis gereed is tevens nog huwelijksvoltrekkingen en ge rechtszittingen plaats. Na de ingebruikname van het nieuwe gemeentehuis zal de his torische kern van het stadhuis in de Meelstraat in elk geval ge meentelij k bezit blijven en moet derhalve een goede bestemming krijgen. Volgens de werkgroep past huisvesting van één groot gemeentelijk museum goed in het beeld dat de Structuurvisie Binnenstad Zierikzee schetst van een cultuur-historische looproute Sint Lievensmon- stertoren-Meelstraat-centrum. De notitie Neptunus Herenigd komt aan de orde in de commis sie maatschappelijke aangele genheden die donderdag 13 ja nuari vanaf 19.30 uur vergadert in het Zierikzeese gemeente huis. Het Maritiem Museum heeft waarschijnlijk zijn langste tijd gehad in het Gravensteen. foto Marijke Folkertsma door Miriam van der Schot MIDDELBURG - Bewoners van de nieuwbouwwoningen in de Brandenburglaan in Middelburg willen dat er on middellijk een noodbestrating wordt aangelegd. De straat, vlakbij de Nadorstweg, be staat uit modder en steenpuin. Door de regenval van de laat ste weken is de straat onbe gaanbaar en gevaarlijk ge worden. De Brandenburglaan, die ook bekend staat als VillaparkNa- dorst, bestaat uit zestig wo ningen. De eerste huizen zijn in september opgeleverd en de laatste panden zijn binnen kort klaar. In september vroe gen bewoners om bestrating aan zowel de gemeente Mid delburg als aan projectont wikkelaar Proverko. Beide partijen ontkennen echter hiervoor verantwoordelijk te zijn. Meestal zorgt de gemeente voor bestrating voordat ergens wordt begonnen aan woning bouw. Met de Brandenburg laan is dit niet gebeurd. Hier heeft de gemeente alles direct in handen van de ontwikke laar gegeven. De gemeente wordt pas weer verantwoor delijk voor de straat als het project is opgeleverd. Nadat de bewoners nog eens bij Proverko aandrongen op een noodbestrating, heeft de projectontwikkelaar de weg geëgaliseerd en verstevigd met puin. „Dat helpt niet", zeggen de bewoners. „Alles verzakt. Twee weken geleden stond het hier volledig blank. Kuilen zijn niet meer te zien, dus je zakt tot je knieën in de blub ber. Onlangs begonnen wij aan onze verhuizing, maar we zijn gestopt nadat we met ons busje vier keer kwamen vast te zit ten in de blubber", zegt Ma- chielse. „Tegenwoordig zet ik mijn auto buiten de straat weg en verruil ik in de auto mijn schoenen voor kaplaarzen voordat ik naar mijn huis loop." Wanneer de bewoners verhaal halen bij de hoofduit voerder, krijgen ze onder meer te horen dat de situatie uitslui tend ontstaan is door het slechte weer. „Dat weten wij ook wel, maar dat is geen ex cuus. We hebben het over een woningbouwproject in Neder land en dan weetje gewoon dat het regent. Rotzooi Daar had de projectontwikke laar rekening mee moeten houden. Kijk, wij begrijpen heus wel dat mensen die in een nieuwbouwstraat komen wo nen, een tijdje tussen de rot zooi zitten. Maar dit is niet ge woon meer. Het is al zover ge komen dat Proverko opdracht heeft gegeven tot het wegpom pen van water zodra het re gent", zegt Jeras. Voor de bewoners maakt het niet uit wie voor de bestrating zorgt; als het er maar onmid dellijk komt. „We zijn bang dat er vandaag of morgen een ernstig ongeluk plaatsvindt. En als het volgende week gaat vriezen, verandert de straat ook nog in een ijsbaan. Kinde ren kunnen in deze vakantie niet buiten spelen. Verder zijn al veel fietsen kapot gereden door de kuilen en auto's heb ben ook schade opgelopen" al dus Jeras. Machielse en Jeras vinden dat de gemeente ook niet helemaal onschuldig is. „De gemeente hoort de veilig heid van de burgers te garan deren, maar momenteel is het hier onveilig. Maandag had den we contact met een ambte naar die over openbare orde en veiligheid gaat. Hij heeft als proef brandweer en ambulan ce naar onze straat gestuurd en die zeiden dat deze situatie on verantwoord is. Het wordt de hoogste tijd dat de gemeente het van Proverko overneemt." Strandvvachten in de Schouwse Westhoek krijgen slechts vijfentwintig gulden vergoeding per dag voor hun inzet. Sommige reddingsbrigades elders in het land betalen het minimumloon. foto Marijke Folkertsma Lage vergoeding en hoge werkdruk Schouwse strandwacht door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het bestuur van de Strandreddingsbrigade (SRB) Westerschouwen vreest voor een tekort aan vrijwilli gers. Oorzaak: de geringe ver goeding die zij van de gemeen te ontvangen. Het zomerse werk aan de Schouwse kust is voor de vrij willige strandwachten geen vetpot. De gemeente Schouwen-Dui- veland betaalt hun vijfentwin tig gulden per dag. Die dagver goeding is al jarenlang ongewijzigd gebleven, terwijl de vrijwilligers zelf met steeds hogere onkosten worden ge confronteerd. Volgens wethouder G. J. van de Velde-de Wilde zijn er nu ech ter geen mogelijkheden voor verhoging van cle vergoedin gen. De vrijwilligers van de reddingsbrigade Zierikzee- Duiveland die op het strandje bij Ouwerkerk actief zijn, ont vangen in tegenstelling tot hun collega's in de Westhoek zelfs helemaal geen dagvergoeding. Het bestuur van de Strandred dingsbrigade Westerschouwen vreest dat de lage honorering in de toekomst kan leiden tot problemen met de bezetting van de reddingspost op het Schouwse strand. Deze post telt twaalf actieve leden maar velen van hen werken ook nog elders. Bovendien moet de bri gade in Westerschouwen lan delijk concurreren met andere reddingsbrigades, die hun me dewerkers het minimum-loon aanbieden. Compensatie Het bestuur van de SRB dringt er bij de gemeente op aan als kleine compensatie in elk ge val wekelijks per post een be drag van honderd gulden extra beschikbaar te stellen om de vrijwilligers gratis van eten en drinken te kunnen voorzien. In totaal gaat het om drieduizend gulden. De gemeente heeft daarover nog geen toezegging gedaan en wil eerst bezien o f de begroting daar ruimte voor biedt. Ondanks de lage vergoedingen is het voor de medewerkers van de strandreddingsposten op Schouwen flink aanpakken. De werkdruk is vaak hoog. Vooral bij de strandovergan- gen Kijkduin en aan de Jan van Renesseweg hebben de strand wachten tijdens een mooie zo merse dag de handen vol. Ook de hoek aan de Brouwersdam wordt druk bezocht door re creanten. Op die locatie ont breekt echter een reddings post. In geval van nood wordt een beroep gedaan op leden van de reddingsbrigade in de Westhoek. In de praktijk blijkt echter dat het aan het Schouw se strand vaak zo druk is dat de strandwachten daar eigenlijk niet gemist kunnen worden. Een verslag van de najaarsver gadering van de SRB Wester schouwen waarin onder meer de problemen over lage ver goeding en hoge werkdruk aan de orde kwamen, staat op de lijst van ingekomen stukken op de agenda van de commissie grondgebiedzaken, openbare werken en milieu. Deze commissie vergadert op maandag 10 januari vanaf 19.30 uur in het Zierikzeese ge meentehuis. Cliëntenraad Vlissings ziekenhuis VLISSINGEN - Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen heeft sinds vorige week een cliëntenraad. De raad gaat de directie gevraagd en ongevraagd adviseren op tal van beleidsterrei nen. De adviesraad was noodzakelijk omdat het ziekenhuis afste vent op een fusie met het ziekenhuis in Goes. Tot ongenoegen van patiëntenorganisaties had het ziekenhuis in Vlissingen nog geen cliëntenraad. Op termijn zal de Walcherse raad met de cliëntenraad van het Oosterschelde ziekenhuis in Goes fu seren. Statiegeldactie voor Sawasdee HEINKENSZAND - Het Jeugdwerk Heinkenszand houdt maandag 3 januari een statiegeldactie ten bate van de stich ting Sawasdee, die in Cambodja helpt met het opzetten van scholen en werkprojecten. De Heinkenszandse jeugd gaat langs de deuren om statiegeldflessen, overgebleven van de feestdagen, op te halen en in te leveren. De jongeren streven ernaar om over anderhalf jaar met aller lei acties 35.000 gulden bijelkaar te hebben. Dat bedrag staat gelijk aan de helft van de kosten die gemoeid zijn met de bouw van een schooltje. De andere helft, zo is beloofd, wordt dan door het ministerie van Ontwikkelingssamenwerking bijge past. Onderzoek naar illegale bomenkap THOLEN - De politie stelt een onderzoek in naar de illegale bomenkap van de gemeente Tholen. Dit heeft de officier van justitie van de Middelburgse rechtbank bekend gemaakt aan het Bureau voor Rechtshulp Zuid-Holland Zuid. Dit bureau trok onlangs aan de bel namens een aantal bewoners van de Ten AnkerwegrnTholen-stad. Voor de aanleg van een rotonde op de kruising Ten Ankerweg met de Molenvlietsedijk kapte de gemeente een groot aantal bomen om op 3 november. Een kapvergunning werd echter pas op 16 november afgegeven. Eerder erkende wethouder K. A Heijboer in een vergadering van de commissie gemeentelijke ontwikkeling dat de kapver gunning te laat is afgegeven. Volgens hem zijn echter in een veel eerder stadium de plan nen, onder andere van het nieuwe beplantingsplan, aan de be langhebbenden - waaronder de omwonenden - gepresen teerd. De officier van justitie heeft opdracht gegeven voor onderzoek. Als er sprake is van strafbare feiten wordt proces verbaal opgemaakt. Inbraak bij garagebedrijf VLISSIN GEN - Een garagebedri j f aan de Hermes weg in Vlis singen is kort na twaalven in de nacht van maandag op dins dag bezocht door dieven. Ze forceerden een deur om binnen te komen. De buit bestond vooral uit geavanceerde audio-appa- ratuur voor in de auto. Drankrijder via gsm achterhaald KOUDEKERKE - Een oplettende voorbijganger heeft in de nacht van maandag op dinsdag de politie via zijn gsm naar twee mannen gegidst, die rond 4.15 uur een eenzijdig ongeluk veroorzaakten. Het tweetal was er daarna vandoor gegaan. De bestuurder van de auto, een 33-jarige inwoner van Veere, reed op de Prinses Beatrixlaan in Koudekerke toen hij op de rotonde de macht over het stuur kwijtraakte. Hij raakte zowel stoepranden als betonblokken, waarop zijn auto kantelde en op de kop tot stilstand kwam. De man en een 26-jarige inzit tende van het voertuig verlieten de plaats des onheils daarop te voet. Nadat de politie hen in de kraag gegrepen had, bleek dat de bestuurder drie maal zoveel alcohol achter de kiezen had als toegestaan. Zijn rijbewijs werd ingenomen en hij kreeg een dagvaarding. door Mieke van der Jagt GOES - De afdeling Verzorging van Ter Welle in Goes bestaat in januari 15 jaar. Om dat te vieren wil de school een reünie houden op maandag 17 januari in het gebouw van Ter Welle aan de Beukenstraat in Goes, waar de MBO-VZ, zoals de opleiding voor verzorgenden in de wan delgangen werd genoemd, vijf tien jaar geleden ook begonnen is. Sinds een j aar of vier zit de af de ling VZ van ter Welle, inmiddels onderdeel van het Regionaal Opleidingscentrum (ROC) Zee land, in de villa aan de Kloe- tingseweg. „Allemaal tijdelijk", zegt docente Joke van Dijk. „we gaan nieuw bouwen aan de Bes- sestraat. Dan zit de afdeling verzorging weer bij de rest." In vijftien jaar hebben honder den leerlingen de opleiding ver zorging gevolgd en voltooid. Ziekenverzorgenden, kraam verzorgsters, thuishulpen in de bejaarden- en gehandicapten zorg. bejaardenverzorgers in tehuizen: alle soorten professio nele zorg kwamen uit de klaslo kalen van Ter Welle, gemiddeld vijftig leerlingen per leerjaar. Die wil Joke van Dijk allemaal bereiken om het jubileum in zo groot mogelijke kring te kunnen vieren. Belangstellenden kun nen zich opgeven bij Ter Welle in Goes. De reünie wordt gehou den tussen 17.00 en 20.00 uur. (Advertentie) Op i en 2 januari zal er géén postbezorging plaatsvinden. Op 2 januari worden de brievenbussen op de normale tijden gelicht. De laatste buslichting voor nieuwjaar is op vrijdag 31 december om 12.30 uur; de eerste postbezorging na nieuwjaar is op maandag 3 januari. Op vrijdag 31 december worden vanaf 12.30 uur alle brievenbussen afgesloten. Op 1 januari zijn de brieven bussen vanaf 19.00 uur weer open. Houdt u er rekening mee dat uw post er vanwege de feestdagen wat langer over kan doen dan u normaal gewend bent. Let op: rouwbrieven. Heeft u rouwbrieven of zakelijke post te versturen, stopt u deze dan niet in de rode brievenbus. •Van maandagtot en piet vrijdag kunt u uw rouwbrieven (bij voorkeur in de speciale verzamelenvelop) en natio nale en internationale zakelijke correspondentie afgeven op het postkantoor. Op 2 januari worden uw rouwbrieven (bij voorkeur in de speciale verzamelenvelop) gratis bij u thuis opgehaald. U kunt op 1 en 2 januari van 9.30 tot 16.00 uur bellen met de speciale Klantenservicelijn: 0800-0456 (gratis). Voor meer informatie.kunt u bellen met PTT Post Klanten service 0800-0417 (gratis). tl» PTPOST jnMNoiicunoifv RMIIlADt tflSTERSCHOmvu '(rtTCHSCHCUttU-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 41