Meer geld nodig voor muziekles PZC PZC Tafeltennisbond nodigt scholieren uit ook eens een balletje te slaan Handicap is in manege geen punt Wasserette Den Berg neemt meer pupillen van Arduin in dienst Ter Welle in Goes viert derde lustrum MBO-VZ met reünie zeeland woensdag 29 december 1999 b 19 Postbezorging rond nieuwjaar. Verenigingen en school vragen hogere bijdrage van Tholen Onderzoek naar illegale bomenkap THOLEN - De politie stelt een onderzoek in naar de illegale bomenkap van de gemeente Tholen. Dit heeft de officier van justitie van de Middelburgse rechtbank bekend gemaakt aan het Bureau voor Rechtshulp Zuid-Holland Zuid. Dit bureau trok onlangs aan de bel namens een aantal bewoners van de Ten Ankerweg in Tholen-stad. Voor de aanleg van een rotonde op de kruising Ten Ankerweg met de Molenvlietsedijk kapte de gemeente een groot aantal bomen om op 3 november. Een kapvergunning werd echter pas op 16 november afgegeven. Eerder erkende wethouder K. A Heijboer in een vergadering van de commissie gemeentelijke ontwikkeling dat de kapver gunning te laat is afgegeven. Volgens hem zijn echter in een veel eerder stadium de plannen, onder andere van het nieuwe beplantingsplan, aan de belanghebbenden - waaronder de omwonenden - gepresenteerd. Als er sprake is van strafbare feiten wordt proces-verbaal opgemaakt Statiegeldactie voor Cambodja HEINKENSZAND - Het Jeugdwerk Heinkenszand houdt maandag 3 januari een statiegeldactie ten bate van de stich ting Sawasdee, die in Cambodja helpt met het opzetten van scholen en werkprojecten. De Heinkenszandse jeugd gaat langs de deuren om statiegeldflessen, overgebleven van de feestdagen, op te halen en in te leveren. De jongeren streven ernaar om over anderhalf jaar met allerlei acties 35.000 gul den bij elkaar te hebben, die nodig zijn om de helft van een schooltje de betalen. De andere helft wordt dan door het mi nisterie van Ontwikkelingssamenwerking bijgepast. Cliëntenraad Vlissings ziekenhuis VLISSINGEN - Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen heeft sinds vorige week een cliëntenraad. De raad gaat de directie gevraagd en ongevraagd adviseren op tal van beleidsterrei nen. De adviesraad was noodzakelijk omdat het ziekenhuis afstevent op een fusie met het ziekenhuis in Goes. Tot onge noegen van patiëntenorganisaties had het ziekenhuis in Vlis singen nog geen cliëntenraad. Op termijn zal de Walcherse raad met de cliëntenraad van het Oosterschei de ziekenhuis in Goes fuseren. Molennium in Kloosterzande KLOOSTERZANDE - Net als de molen van Nieuwvliet zal die van Kloosterzande tijdens de jaarwisseling draaien. Mo lenaar MJordan houdt de houten korenmolen van oudej aars- dag 16.00 uur tot nieuwjaarsdag 4.00 uur in bedrijf. De molen is versierd met vlaggen en Jordan geeft rondleidingen en ser veert oliebollen. De vereniging De Hollandsche Molen, die door het hele land zo'n 270 molens in bedrijf stelt, wil de laat ste dag van het millennium nog eens ludiek laten zien datje op ouderwetse techniek kan blijven rekenen zonder last te heb ben van 'millenniumbugs' of andere technische problemen. Drankrijder via gsm achterhaald KOUDEKERKE - Een oplettende voorbijganger heeft in de nacht van maandag op dinsdag de politie via zijn gsm naar twee mannen gegidst, die rond 4.15 uur een eenzijdig ongeluk veroorzaakten. Het tweetal was er daarna vandoor gegaan. De bestuurder van de auto, een 33-jarige inwoner van Veere, reed op de Prinses Beatrixlaan in Koudekerke toen hij op de rotonde de macht over het stuur kwijtraakte. Hij raakte zowel stoepranden als betonblokken, waarna zijn auto kantelde en op de kop tot stilstand kwam. De man en een 26-jarige inzit tende van het voertuig verlieten de plaats des onheils daarop te voet. Nadat de politie hen in de kraag gegrepen had, bleek dat de bestuurder drie maal zoveel alcohol achter de kiezen had dan toegestaan. Zijn rijbewijs werd ingenomen en hij kreeg een dagvaarding. loor Mieke van der Jagt GOES - De twee verstandelijk [ehandicapte werknemers van ie wasserette in Den Berg in Goes krijgen extra hulp. Vanaf anuari komen er drie arbeiders lij; ook pupillen van de stich- ang Arduin. 3p deze manier wordt het werk achter en vinden meer mensen <nbaantje in de wasserette, die S bewoners van het Den Berg- aomplex tussen de Nieuwstraat a de 's-Heer Hendrikskinde- ïnstraat in Goes bedient. 3e Stichting Arduin wil brede aorg bieden aan verstandelijk shandicapten. Niet alleen auisvesting en dagbesteding, aar ook een kans om te wer- ien. Zo kunnen de pupillen van irduin zich maatschappelijk erdienstelijk maken en zich waardevol lid van de sa menleving voelen. 3 ten Thij, interim-manager van de Stichting Arduin, wil de gehandicapten meer zelfver trouwen geven door ze te laten werken. „Alsjeiets nuttigsdoet, voegt dat altijd wat aan je leven toe." De werknemers in de wasserette van Den Berg doen nu de was voor 55 medebewoners. Het is de bedoeling dat de drie nieuwe collega's de dames assisteren bij hun werkzaamheden. „De vrou wen die er nu werken zijn heel enthousiast. Zij wassen, drogen, vouwen en strijken de kleren en het beddengoed van de bewo ners van Den Berg." Iedereen in Den Berg mag, volgens Ten Thij werken zoveel als hij of zij zelf wil. „Het is niet de bedoeling dat iedereen een volledige baan heeft maar het mag natuurlijk wel. Onze mensen bepalen zelf wat ze aankunnen." Of de arbeidsuitbreiding een vervolg krijgt in de vorm van een verbouwing, is nog ondui delijk. Daarover moet de directie van Arduin zich, volgens Ten Thij, nog beraden. Autokraak in 's-Gravenpolder 's-GRAVENPOLDER - Een 40- jarige inwoner van 's-Graven polder ontdekte dinsdag dat er was ingebroken in zijn auto, die stond geparkeerd aan de Bosse- weide. Uit de wagen was een ra- dio/cd-wisselaar en een verster ker meegenomen. De inbraak moet gebeurd zijn tussen half zes maandagavond en kwart voor acht dinsdagochtend. Toast op oudejaar in Kamperland KAMPERLAND - De gezamen lijke ondernemers van Kamper land hebben alle inwoners van Kamperland uitgenodigd op een oudejaarsborrel in Kamper duin aan de Banjaard. Vrijdag 31 december, vanaf 17.00 uur, schenken de onderne mers een glaasje en de verza melde horeca-ondememers zorgen voor een hapje erbij en oliebollen. Om het feestje voor iedereen toegankelijk te maken, laten de Kamperlandse onder nemers een gratis busje rijden van het dorp naar de Banjaard. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier(chef) R. Bosboom I.Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L.Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl Leerlingen van de basisscholen speelden vol overgave om de puntjes tijdens het Kinder Tafeltennisfeest. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - Kinderen laten ervaren hoe fijn tafeltennis kan zijn, is het belangrijkste doel van het landelijke Kinder Tafeltennisfeest voor basis scholieren tijdens de kerstva kantie. Organisator is de Nederlandse Tafeltennisbond (NTTB), in samenwerking met bijna tweehonderd tafeltennisver enigingen in het land. T.V. Scaldina tekende op Schou- wen-Duiveland voor de orga nisatie. De club ontving maandag en dinsdag circa zeventig leerlin gen van basisscholen uit de ge hele regio. Het Kinder Tafeltennisfeest stond tot vorig jaar bekend on der de naam Taptoetoernooi, maar met het wegvallen van de sponsor is nu voor een nieuwe naam gekozen. De opzet is het zelfde gebleven. „Het gaat er in de eerste plaats om kinderen te laten kennismaken met deze sport", zegt wedstrijdsecreta ris Jan Remmers van Scaldina. Hij is coördinator tijdens dit tweedaags tafeltennisfeest in de sportzaal in de Raamstraat in Zierikzee en krijgt hulp daarbij van zeven leden van de club. Leuk Volgens Remmers is het na tuurlijk leuk meegenomen als kinderen zo enthousiast wor den dat ze vervolgens lid wor den van de tafeltennisvereni ging. De deelnemers aan dit toernooi mogen dan ook de he le maand januari gratis mee doen met de trainingen van Scaldina, zodat ze wat langer tijd hebben om te beslissen of ze met deze sport willen door gaan. Drukte „Zeventig kinderen is wat minder dan vorig jaar. Toen hadden we er bijna negentig", aldus Remmers. Desalniette min was het een flinke drukte in de sportzaal. Maandag speelden de jongens uit de groepen zeven en acht van de basisscholen tegen el kaar. Volgens de coördinator zijn die meestal het fanatiekst. „Sommige scholieren hebben al aardig wat getafeltennist, maar er zijn ook kinderen bij die het spelletje nog nooit heb ben gespeeld. Bij elke tafel staat dan ook iemand van Scaldina om wat uitleg te ge ven." Dinsdag was het de beurt aan alle meisjes uit de basisschool- groepen drie tot en met acht en aan de jongens uit de lagere groepen. Alle deelnemers speelden minstens tien wed strijden. Voor de nummers één en twee in alle groepen waren er bekers en alle deelnemers kregen een oorkonde als aan denken aan dit tafeltennis feest. Elders in de provincie tekenen de tafeltennisverenigingen Big Smash in Biggekerke, Slagvast in Kamperland en Westerzicht in West-Souburg voor de organisatie van dit sportevenement. door Mieke van der Jagt GOES - De afdeling Verzorging van Ter Welle in Goes bestaat in januari 15 jaar. Om dat te vieren wil de school een reünie houden op maandag 17 januari in het gebouw van Ter Welle aan de Beukenstraat in Goes, waar de MBO-VZ, zoals de opleiding voor verzorgenden in de wan delgangen werd genoemd, vijf tien jaar geleden ook begonnen is. Sinds een j aar of vier zit de afde ling VZ van ter Welle, inmiddels onderdeel van het Regionaal Opleidingscentrum (ROC) Zee land, in de villa aan de Kloe- tingseweg. „Allemaal tijdelijk", zegt docente Joke van Dijk, „we gaan nieuw bouwen aan de Bes- sestraat. Dan zit de afdeling verzorging weer bij de rest." In vijftien jaar hebben honder den leerlingen de opleiding ver zorging gevolgd en voltooid. Ziekenverzorgenden, kraam verzorgsters, thuishulpen in de bejaarden- en gehandicapten zorg, bejaardenverzorgers in tehuizen: alle soorten professio nele zorg kwamen uit de klaslo kalen van Ter Welle, gemiddeld vijftig leerlingen per leerjaar. Die wil Joke van Dijk allemaal bereiken om het jubileum in zo groot mogelijke kring te kunnen vieren. Belangstellenden kun nen zich opgeven bij Ter Welle in Goes. De reünie wordt gehou den tussen 17.00 en 20.00 uur. (Advertentie) Op i en 2 januari zal er géén postbezorging plaatsvinden. Op 2 januari worden de brievenbussen op de normale tijden gelicht. De laatste buslichtïng voor nieuwjaar is op vrijdag 31 december om 12.30 uur; de eerste postbezorging na nieuwjaar is op maandag 3 januari. Op vrijdag 31 december worden vanaf 12.30 uur alle brievenbussen afgesloten. Op 1 januari zijn de brieven bussen vanaf 19.00 uur weer open. Houdt u er rekening mee dat uw post er vanwege de feestdagen wat langer over kan doen dan u normaal gewend bent. Let op: rouwbrieven. Heeft u rouwbrieven of zakelijke post te versturen, stopt u deze dan niet in de rode brievenbus. Van maandag tot en met vrijdag kunt u uw rouwbrieven (bij voorkeur in de speciale verzamelenvelop) en natio nale en internationale zakelijke correspondentie afgeven op het postkantoor. Op 2 januari worden uw rouwbrieven (bij voorkeur in de speciale verzamelenvelop) gratis bij u thuis opgehaald. U kunt op 1 en 2 januari van 9.30 tot 16.00 uur bellen met de speciale Klantenservicelijn: 0800-0456 (gratis). Voor meer informatie kunt u bellen met PTT Post Klanten service 0800-0417 (gratis). «1» Pïl»OST oor Esme Soesman 1NT-MAARTENSDIJK - De hoolse muziekwereld vraagt eer geld 0111 de wachtlijst voor [muziekschool te verkleinen, ovendien dringt de Thoolse ond van Muziekgezelschap- en aan op een inflatiecorrectie an de gemeentelijke subsidies. Ie bond vertegenwoordigt vijf mziekverenigingen. Ie Zeeuwse Muziekschool heeft n een hogere bijdrage ge raagd om korte metten te ma- 31 met de helft van de wacht- jst, die nu 53 leerlingen telt. oor de gemeente Tholen komt jt neer op een extra bijdrage an 24.500 gulden, wat de sub- idie voor de Zeeuwse Muziek- chool in 2001 zou opschroeven jteen totaal van 248.705 gul- en. log eens een kwart van de rachtlijst kan worden opgelost loor andere lestijden, waardoor reen wachtlijst van zo'n der- jen leerlingen overblijft. [aarlijks moeten gemeenten in februari aan de muziekschool aten horen wat ze bereid zijn te etalen, zodat de begroting van je Zeeuwse Muziekschool tijdig an worden vastgesteld. De ge- leente Tholen daarentegen wil as bij de opstelling van de ei- en begroting, in april of mei, en beslissing nemen over even- jele hogere subsidie. Dan pas an volgens de gemeente een pede afweging worden ge raakt tussen prioriteiten op al- ebeleidsterreinen. ijdens de vergadering van de ommissie algemeen bestuur en .elzijn, dinsdag 4 januari, zal t muziekschool om de ver oogde bijdrage vragen. Verte- snwoordigers van de Thoolse ond van Muziekgezelschap- en zijn die avond present om et verzoek van de muziek- chool te ondersteunen. 'oorzitter J. Westdorp van de ond. zelf betrokken bij Ko- mklijke Fanfare Accelerando n Sint-Annaland. hoopt een eroep te kunnen doen op een adere welzijnspot; muziekver- nigingen vervullen ook een be- ingrijke sociale functie, zegt ij. Ze vangen kinderen op. laar kinderen haken af als ze eeds van iemand anders les rijgen; het lesgeven door be- etdwillige muzikanten komt de motivatie niet ten goede. „Bij ons zijn er leerlingen die in drie jaar tijd vier leraren hebben ge had. Dat werkt niet." De bond heeft wethouder W. C. van Kempen eerder al gevraagd om inflatiecorrectie op de sub sidie toe te passen. „Jaarlijks gaan we er 2,5 tot 3 procent op achteruit. Zeg dat de gemeente gemiddeld zo'n tienduizend gulden op jaarbasis aan een mu ziekvereniging betaalt, dan gaat dat om behoorlijke bedra gen", aldus Westdorp. De Thoolse bond vertegenwoordigt de korpsen Accelerando, Euter pe uit Sint-Maartensdijk, Con cordia uit Sint Philipsland, Concordia uit Tholen-stad en OVM uit Oud-Vossemeer. De vijf clubs, die alle met andere huisvestingsproblemen kam pen, willen betrokken worden bij eventueel door de gemeente te ontwikkelen plannen. De ver enigingen hebben de voorkeur voor een eigen ruimte, het liefst centraal in de kernen. Het onder dak brengen van muziekvereni gingen is niet eenvoudig, omdat er bijzondere maatregelen no dig zijn tegen geluidsoverlast. Daarnaast hebben de clubs, die veelal alle avonden en verschil lende middagen in de week actief zijn, veel opslagruimte nodig om instrumenten en uni formen te kunnen stallen. „We willen voorkomen dat er langs elkaar heen wordt gewerkt, want zelf proberen we ook plannen te ontwikkelen", zegt Westdorp. De vergadering van de commis sie algemeen bestuur en welzijn wordt gehouden op dinsdag 4 januari in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. De verga dering begint om half acht. door Björn van Empel GOES - Ruim honderd verstandelijk en lichamelijk gehandicapten namen dins dag deel aan het paardentoernooi van In- door Zeeland in de Zeelandhallen in Goes. Het hippisch evenement begint traditioneel met een promotiedag paard rijden voor gehandicapten. De ruiters, in alle leeftijden van verschil lende maneges uit Zeeland, hadden de afgelopen maanden flink getraind. Ze deden hun uiterste best om hun paard, onder begeleiding, zo goed mogelijk te laten lopen. Vorig jaar kon het evene ment niet doorgaan, omdat er een be smettelijke ziekte onder de paarden heerste. Vrijwilligers hebben er alles aan gedaan om dit jaar het toernooi tot een groot succes te maken. Met een professionele houding hepen de ruiters hun verplichte kuur. Draf, keren en stappen waren de onderdelen waarop de ruiters werden beoordeeld. Indoor Zeeland blijft nog tot 15 januari in de Zeelandhallen in Goes. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 35