Zweistra in galop naar de top Johnny de Leeuw doet goede zaken )ij ZK dammen Historische editie soccertoernooi Paardensport lust en leven van amazone uit Geersdijk Enzo Scifo mag weg bij Anderlecht uitslagen agenda Wachter wint reuzenslalom loor Peter Godrie iCHORE - Ze heeft haar ouders lis kind al gewaarschuwd: ■sarden, dat is het helemaal, 'ader en moeder dachten er an jers over. Ga toch lekker naar Je havo, ga studeren en doe de aarden er voor de lol bij. Maar ftiamar Zweistra uit Geersdijk lilde ten koste van alles paard- jjden. ju weten haar oudere niet beter. Dochterlief voelt zich het best Jiuis in de wereld van de edele liervoeters. En daarin galop- eert Zweistra, deze week een de deelnemers van Indoor jeeland, naar de top van de (ressuursport. De zeventienjarige is bezeten ian paarden en wil geen tijd irijmaken voor andere hobby's )at lijkt een eenzijdig bestaan JDat hoor ik wel vaker. Maar als eergens goed in wilt zijn, kun je irgeen andere dingen bi] heb- en". onderstreept de geboren ïpendrechtse haar ambities, lie liggen in het bereiken van de irand Prix-wedstrijden, het oogst haalbare in de dressuur- port. Of ze dat haalt, kan Tha- BRUSSEL - Enzo Scifo mag vertrekken bij An derlecht nog voor zijn contract afloopt. Standard Luik zou inte resse hebben in de Bel gisch international van Italiaanse afkomst. An- derlecht-manager Ver- schueren heeft de mid denvelder gezegd dat zijn aflopende contract niet met twee jaar wordt ver lengd, zoals de speler wil de, Standard zou bereid zijn Scifo een contract aan te bieden tot juni 2002. De Luikse club hoopt meer financiële armslag te krijgen als het talent Mbo Mpenza aan Sporting Lissabon wordt verkocht. Belga mar Zweistra nog niet zeggen. Haar trainer Leunis van Lieren, vader van de succesvolle ruiter Laurens van Lieren, is echter stellig. ,,Dat is haalbaar. Geen twijfel mogelijk. En als het moet, binnen een jaar." Het succesverhaal van Zweistra begint op zesjarige leeftijd. In navolging van haar oudere zus Rianne meldt ze zich aan bij De Eendracht in Vrouwenpolder en kruipt ze op haar eerste pony, Carine. Het rijden beperkt zich tot buitenritjes en een beetje springen. Op haar negende krijgt Zweistra Iona, ook een ponv, onder het zadel. Ze begint in de B-categorie (laagste klasse wint veel in Zeeland en brengt de merrie tot de Z-klasse. Op haar twaalfde ruilt Zweistra Iona in voor Holy, een paard van haar ouders. Onder leiding van Van Lieren begint het serieuzere werk. Dat pakt ze voortvarend aan. Door veel te trainen en dankzij veel begeleiding slaagt ze erin het relatief oude paard (10 jaar) naar haar hand te zet ten,Ze moest de wissels nog le ren en dat is me vrij redelijk ge lukt In een jaar tijd stroomt ze door van de L- naar de Z2-klas- se. Zweistra: „Hierna werd Holy kreupel. Ze staat weer thuis en krijgt binnenkort een veulentje. We gebruiken haar als fokmer- rie." Kyrain, door Zweistra liefko zend Kyraintje genoemd, neemt de plaats in van Holy. Aan dit paard, gefokt door Van Lieren, moet ze wennen. „De eerste ke ren ging het niet zo goed. De jury had moeite met het beeld, hij vertoonde veel front." Dit wil zeggen dat Kyrain een mooi op gerichte hals heeft en daar ge ven niet alle juryleden punten voor. Ook de grote galopspron gen vielen niet altijd in goede aarde bij de beoordelaars. Maar Zweistra en Kyrain leren snel. Tijdens haar eerste junio renwedstrijd, vorig jaar decem ber in Giesbeek, is haar score niet indrukwekkend. Maar de combinatie valt wel in de smaak bij Jiirgen Köchal. De nationale bondscoach van de dressuur ziet bij het losrijden wel wat in Zweistra en Kyrain en nodigt hen uit voor een training. „Ik was natuurlijk heel vereerd en blij. Zo'n uitnodiging betekent dat je iets speciaals hebt." Na de eerste training voegt Kö- ignonze sportredactie GRAVENPOLDER - Johnny ie Leeuw heeft dinsdagmiddag en belangrijke slag geslagen )ij het Zeeuws damkampioen- De Goesenaar won zelf an Bennie Provoost, medekop- eper Arjo Kousemaker werd wslagen door Daaf Kasse. Er lijn nog vier ronden te gaan. De «euws voorsprong op Kouse- aaker bedraagt twee punten. )e Leeuw hoefde in zijn partij egen de jonge Bennie Provoost -et tot het uiterste te gaan. Hij ad veel tijd geïnvesteerd in een ^gebruikelijk speltype en dat ssulteerde in een goede uit- angspositie. Tot een echte rachtmeting kwam het niet leer, omdat Provoost een grove iunder beging. De Leeuw schijfwinst in de schoot sworpen, waarna Provoost, lemaandagmiddag welzijn in- aalpartij tegen René Dusebout iist te winnen, er snel de brui ingaf. k]o Kousemaker en Daaf Kas- ezorgen bijna altijd voor spek- «kel in hun onderlinge partijen nook dinsdag was er weer veel i beleven. Een hekstelling ge- ombineerd met een opgedron- Sn randschijf resulteerde in a spannende stelling. In tijd- »od moest Kousemaker een ïote ruil nemen, die hem wat #deel bezorgde. Toen hij ook ®g in de fout ging, sleepte Kas- fvia een hielslag de twee pun- fflin de wacht. ïeluk derde plaats wordt na de ze- «ïde ronde gedeeld dor Erwin amers en Aart Walraven. Ha- ars mocht van geluk spreken N zijn tegenstander Kees Rijk frzuimde een winnende com rade te nemen. Rijk nam een sdere afwikkeling, die hem 'teindelijk een nul bezorgde. ;de partij tussen Walraven en •innie Gunter nam Walraven burende lange tijd de linker- augel van zijn opponent op de "trel. Gunter verdedigde zich ibter sterk en sleepte een ge- fcpel in de wacht, aap de Jonge, lange tijd koplo- 'rin dit toernooi, verloor voor tweede achtereenvolgende aal. In een stand die hij nooit aar hoefde te verliezen, liep hij *en René Dusebout in een ver ben damcombinatie. de Jonge en Jaap Veerhoek chal Thamar Zweistra bij het zogenoemde A-kader. Hierin zitten vier combinaties die con stant moeten presteren op trai ningen en concoursen. Wie onvoldoende presteert, komt te recht bij de reserves, het B-ka der. Na een driedaagse training in juni onder leiding van de bondscoach, wordt Zweistra te ruggewezen naar het B-kader en loopt ze het EK voor junioren mis. Ze herovert haar stekkie in het A-kader als ze in november bij een sterk bezette wedstrijd in Giesbeek eerste wordt. De druk van het moeten preste ren kan ze wel aan. „Ik moet ge woon een hele tijd goed blijven presteren stelt ze nuchter vast overtuigd van haar eigen kwali teiten. Masterclass Goede resultaten zijn er volop in 1999, naast haar heroverde plek in de nationale juniorenselectie. Op de Zeeuwse indoorkam pioenschappen verwijst ze Lau rens van Lieren naar een tweede plaats in de Z2-categorie. Ze wordt vijfde op het NK outdoor en eindigt op Zeeuwse concour sen regelmatig vooraan. Als klap op de vuurpijl dringt Zwei stra na haar mavo-examen door tot de Masterclass in Deurne. Dit is een combinatie van studie en paardrijden voor jonge rui tere die nationaal gepresteerd hebben. Als de amazone de Masterclass over een kleine twee jaar heeft voltooid, kan ze een eigen be drijf opzetten. Daar denkt ze nu nog niet aan, omdat ze zich in Stal Hexagon uitstekend thuis- voelt. „We zijn een goed team", zegt ze over de mensen in Scho- re. „We trainen vaak met elkaar. Bovendien, als je elkaar helpt, ga je sneller vooruit." Dat blijkt. In oktober startte ze met Kyrain in het ZZ Licht. Twee maanden later heeft ze voldoende winstpunten be haald om tijdens Indoor Zee land voor de eerste keer in het ZZ Zwaar te mogen starten. Haar minpunt is, dat ze nogal slordig is. „Soms vind ik de oe feningen op zich al moeilijk ge noeg en dan let ik niet zo goed op de proef." Daar staat een heel goede eigenschap tegenover: haar inzet. „Als ik iets wil, ga ik ervoor en stop ik er niet meer mee." speelden een interessante ope ning, maar na enkele grote ruilen was remise een terechte uitslag. Eerste nederlaag Nico de Winter, de koploper in de promotieklasse, liep dinsdag tegen Ko Louwerse tegen zijn eerste nederlaag op. Wim Kop- pejan profiteerde maar half: een gelijkspel tegen Peter van Rijs- bergen. Koppejan en De Winter gaan nu aan de leiding met een punt voorsprong op Ferry Berk- holst. Ook in de eerste klasse liet de lijstaanvoerder een steekje val len. Jan de Jonge verloor van Arie den Hollander, die nu sa men met De Jonge aan de lei ding gaat. Mark Appel heeft een puntje minder, maar moet nog een partij inhalen tegen Izak op 't Hof. Een veteraan en een aspirant gaan aan de leiding in de tweede klasse. Piet van Keulen en de jong Paul Sterrenburg slaagden er beiden in hun partij te win nen, waardoor ze met acht uit vijf aan kop gaan. Lex Mamed, die van Jan Poppe won, heeft een puntje minder dan het leidersduo. Johnny de Leeuw Spelmoment uit het treffen tussen Aardenburg (gestreept shirt) en Philippine, ploegen die elkaar troffen bij de vorige uitgave van het populaire soccertoernooi. foto Charles Strijd door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - De veer tiende editie van het Abab- soccertoernooi zal ongetwij feld de geschiedenis ingaan als een historisch evenement. Het toernooi, uitgesmeerd over vijf dagen, wordt afgewerkt op de scheiding van twee eeuwen. De voorronde van het grote toernooi wordt morgen, don derdag, gespeeld. De finaledag staat gepland in een nieuw millennium: op zaterdag 8 ja nuari. Onder het gesternte van een nieuw tijdperk zijn de organi satoren gezwicht voor het ver zoek van een Walcherse club. Het Souburgse RCS is inge schreven en donderdag in een eerste schifting van de partij. Trainer Rinus Zegers was als oefenmeester van HW'24, AZW, Hoek en Axel geduren de de meeste edities nauw bij het toernooi betrokken en raakte onder de indruk van het evenement. „Het is altijd een hele beleving", spreekt hij uit ervaring. „Het soccertoernooi is een enorme happening, met veel spanning en veel publiek. Als je een beetje ver kunt ko men, is het voor de spelers ook heel leerzaam. Je moet als spe ler heel wat kunnen." Omdat het voor zijn spelers een eerste kennismaking met het toernooi wordt, liet Zegers zijn complete selectie dins dagavond na het jeugdtoer- nooi in Sas van Gent opdraven om gedurende twee uur te wennen aan het typische soc- cerspelletje. Daarna wees de oefenmeester uit Zaamslag zes spelers en een keeper aan. „Techniek is heel belangrijk", weet de trainer. „Soccer is niet te vergelijken met zaalvoet bal. Je krijgt als speler heel weinig tijd om na te denken, omdat de bal bijna voortdu rend in het spel blijft. Er wor den op het laatst enorme risi co's genomen en er kunnen in de laatste minuut makkelijk drie doelpunten vallen. Het is ook veel en veel mooier om naar te kijken. Als we de fina ledag niet halen, ga ik zeker toch kijken." Verplicht RCS neemt het in de voorronde in poule 1 op tegen Vogelwaar de, Hontenisse, AZW en Zaamslag. In poule 2 is Bres- kens terug van weggeweest, omdat trainer Robbie de Muijnck zich sterk heeft ge maakt voor inschrijving. De Muijnck: „Maar ook het be stuur vindt dat Breskens er thuishoort". Brian Verhulst, linkspoot binnen de koploper van de vierde klasse, beseft dat Breskens desondanks niet met de sterkste formatie meedoet. Esad Osmanovski en Angelo Cornells zijn bijvoorbeeld niet van de partij. „Maar we zijn het aan onze stand verplicht om naar de finaleronde door te gaan", weet hij. Verhulst behoorde twee jaar geleden ook tot de soccerploeg van Breskens. „ïk vind het leuk om een keer naar andere ploegen te kijken. En tussen de wedstrijden door maak je eens een praatje met iedereen." Voor de voetballers van RIA uit Westdorpe wordt het don derdag op voorhand een bij zondere dag. De rood-zwarte zesdeklasser behoort in poule drie tot de kanshebbers voor een plaats in de finaleronde en buigt zich 's avonds in de eigen kantine over een motie van wantrouwen tegen het be stuur „Heel de selectie zit op één lijn", verzekert Gamal Nouali. „Overdag spelen we lekker in de zaal. Wie er coach is? Dat zul je donderdag wel zien." Redelijke kans RIA had vorig jaar aan een ge lijkspel in de laatste poule wedstrijd tegen Vogelwaarde voldoende om een plaats in de eindronde af te dwingen, maar slaagde daar niet in. Nouali: „Ik denk dat we dit jaar een re delijke kans hebben in onze poule." De voorronde begint donder dag om 10.00 uur met de wed strijd AZW-Hontenisse. In poule 1 spelen behalve die twee teams ook RCS, Vogel waarde en Zaamslag. In poule 2 nemen Biervliet, Breskens, Clinge. Graauw en Groede het tegen elkaar op. In poule 3 ko men Axel, Com Boys, Hulster- loo, RIA en Spui tegen elkaar uit. De eerste twee van elke poule plaatsen zich voor de fi naleronde. Bovendien gaan ook nog eens de twee beste nummers drie door naar de eindstrijd. Basketbal Rotterdam. Holland Basketball Week. Poule A: Zwolle - Bauru Tilibra Copimax (Bral 67-91 (40-47). Topscorers Zwolle: Murphy 16, Smith 13. Poule B: Villeur- banne (Fra) - Estutiantes Olavarria (Arg) 68-75 (38-34). Biljarten Zundert Internationaal toernooi drie banden. Tweede ronde. Poule B: Burg man (Ned) - Caudron (Fra) 50-43 24 beur ten (gem. 2,083-1,791), De Backer (Bel) Havermans (Ned) 50-44(38/1,315-1,157). Poule C: Loncelle (Bel) - Ceulemans (Bel) 50-40 (22/2,272-1,818), Rudolph (Dui) - Valentijn (Ned) 50-48 (52/0,961-0,923). Poule D: Nelin (Den) - Bitalis (Fra) 50-26 (35/1,428-0,742), Leppens (Bel) - Van Kuijk(Ned) 50-28(28/1,785 1,000). Derde ronde. Poule A: Merckx (Bel) - Arnouts (Bel) 50-33 (25/2,000-1.320), Jaspers (Ned) Dïelis (Bel) 50-32 <29/1.1724-1,103 Poule B: Burgman Havermans 50-35 (30/1,666-1.166). De Backer - Caudron 50- 50(32/1.562-1,562). Dammen 's-Gravenpolder. Zeeuws damkampi oenschap. Hoofdklasse, zevende ronde: A. Kousemaker-D. Kasse 0-2, E. Hamers- C Rijk 2-0, J. Veerhoek-C. de Jonge 1-1, R. Gunter-M. Walraven 1-1, R. Dusebout- Jaap de Jonge 2-0, J. de Leeuw-B. Pro voost 2-0; inhaalpartij: B. Provoost-R. Dusebout 2-0. Stand: 1 De Leeuw 12 punten, 2 Kousemaker 10.3. Hamers en Walraven 9,5. Jaap de Jonge en Kasse 8. 7 Provoost en Veerhoek 6, 9. Gunter 5. 10. Dusebout en Rijk 4,12. C. de Jonge 3. Promotieklasse, vijfde ronde: J. Baay ens-L. Wilson 2-0 (regl.), N. de Winter-J. Louwerse 0-2, P. van Rijsbergen-W. Kop pejan 1-1, R. van Eenennaam-F. Blaas 0- 2, J. Sinke- D. de Vos uitgesteld. F Berk- holst-J. de wild 1-1. Stand: 1. Koppejan en De Winter 7 punten, 3 Berkholst 6, 4 Blaas. Louwerse en De Wild 5,7. Van Rïjs- bergen, Sinke en De Vos 4 (uit 4), 10. Baayens en Van Eenennaam 4, 12 Wil son 1 (uit 4). Eerste klasse, vijfde ronde: W van Oppen-L. van Schagen 0-2, G. Franken-C. Korstanje 0-2, I. op 't Hof-M. Appel uitgesteld. J.Tilroe-M. Poulisse 1- 1, M. Bronke-J. Grim uitgesteld. Jan de Jonge-A. den Hollander 0-2. Stand: 1. Den Hollanderen Jan de Jonge 7 punten. 3. Appel 6 (uit 4). 4. Poulisse 6.5. Franken en Tilroe 5,7. Op 't Hof en Korstanje 4 (uit 4), 9. Van Schagen 4,10. Van Oppen 3 (uit 4), 11. Grim 2 (uit 4), 23. Bronke 1 (uit 4) Tweede klasse, vijfde ronde: J. Poppe-L. Mamed 0-2, J. Verstraate-P. van Keulen 0-2, A. Smit-A. Bouwens 2-0, J. de Graag- R. Rentmeester 1-1, J. Straayer-P. Ster renburg 0-2, J. de Rooij-J. van der Hart 2- 0; inhaalpartijen: J. de Rooij-J Ver- straate 1-1, A. Bouwens-J. de Graag 0-2. Stand: 1. Van Keulen en Sterrenburg 8 punten, 3. Mamed 7, 4. De Graag, Rent meester en Smit 6, 7. De Rooij en Ver- straate 5,9. Straayer3,10. Bouwens 3 (uit 6), 11Poppe 2,12. Van der Hart 1 (uit 6). Handbal Geleen/Sittard/Beek. Limburgse Hand- baldagen, mannen, tweede dag. Poule A: Frydek-Mistek(Tsj) - Viking Stavanger (Noo) 20-24(9-13), GOG Gudme (Den) - V en L 28-24 (14-14). Poule B: Sittardia - BFC 31-19 (14-10), FIF Kopenhagen (Den) - Medvescak Zagreb (Kro) 35-25 (13-15). Kruisfinales: Viking Stavanger - RK Med vescak (Kro) 29-18 (14-10), Sittardia - GOG Gudme 26-27 (16-16). Korfbal Papendrecht. Drechtstedentoernooi, tweede dag. Die Haghe - Dos'46 21-15(8- 5), PKC-Nic. 15-15(9-7). Schaken Groningen. Internationaal toernooi. Open grootmeestergroep, negende ron de: Lalic (Eng) - Najer (Rus 1/2-1/2, Van der Weide (Ned) - Nenashev (Oez) 1/2- 1/2, Tiviakov (Ned) - Van den Doel (Ned) 1-0, Atalik (Tur) - Kasimdzhanov (Oez) 0- 1, Gyimesi (Hon) - Everet (Ita) 1-0, Levin (Dui) - Salmensuu (Fin) 0-1, Holmsten (Fin) - Vaganian (Arm) 0-1, Van de Mortel (Ned)-Epishin(Rus) 1/2-1/2, Visser(Ned) - Timoshenko (Oek) 1/2-1/2, Ernst (Ned) - Gaprindashvili (Geo) 0-1, Wiersma (Ned) - Radjabov (Aze) 1/2-1/2, Geurink (Ned) - Burnett (VSt) 0-1, Florath (Dui)-Jonkman (Ned) 1-0, Paragua (Fil) - Solleveld (Ned) 0-1, Al-Modiahki (Qat) - Fette (Dui) 1-0. Stand aan kop: 1Van der Weide, Tiviak ov, Najer 7,4. Salmensuu, Nenashev, La lic, Kasimdzhanov, Gyimesi 6 1/2. Vrou wen achtste ronde: Khurtsidze (Geo) - Stefanova (Bul) 0-1, Kovalevskaya (Rus) - Lanchava (Ned) 1-0,Zhukova (Oek) - Zhu (Chn) 0-1. Stand: 1. Stefanova, Zhu 5 1/2, 3. Kovalevkaya 5,4. Zhukova 4,5. Khurt sidze 3,6. Lanchava 1. Skiën Lienz. WB reuzenslalom, vrouwen. 1. Wachter (Oos) 2.22,23 (1.10,22/1.12,11), 2. Forsyth (Can) 2.22,66 (1.09,97/1.12,69 3. Heeb (Lie) 2.22,92 (1.09,90/1.13,02), 4. Nef (Zwi) 2.23,29 (1.10,39/1.12,90), 5. Götschl (Oos) 2.23,30 (1.10,47/1.12,83). Stand WB reuzenslalom: 1. Dorfmeister (Oos) 312, 2. Wachter 285, 3. Nef 246. Stand WB algemeen: 1. Götschl 491, 2. Kostner(lta)481,3. Dorfmeister 469. Sportprijsvragen Lucky ten van dinsdag 28 december. 3-5- 6-15-19-20-24-26-28-39-41 -44-46-50-55- 65-67-70-72-73. (onder voorbehoud) Toto 1 Arsenal - Leeds United X 2 Bradford - Everton X 3 Leicester - Newcastle Un. X 4 Liverpool-Wimbledon X 5 Watford - Southampton X 6 West Ham Un. - Derby X 7 Sunderland - Manchester U X 8 Crystal Palace-Walsall X] 9 Ipswich - Stockport X 10 Sheffield Un.-Fulham X 11 Wolverhampton - Norwich X 12 Portsmouth - Blackburn X 13 Tranmere-Swindon X Winnende rijtje: 1-3-2-1-1-3-3-1-1-1-1-2-1. (onder voorbehoud) Tennis Goes. Zuid-West Lease toernooi. HE BI: Jaap Moerland-Emiel Jansen 3-5, Den nis van 't Westeinde-Bruno Emangeard 6-4, Emiel Jansen-Virgil Greeve 2-6, Den nis van 't Westeinde-Dennis van Tuyl 9-3, Jaap Moerland-Virgil Greeve 3-7. Bruno Emangeard-Dennis van Tuyl 9-3. HE B2: Emiel Jansen-Tom Felius 8-4, Emiel Jan- sen-Erwin de Keyzer 6-4, Tom Felius-Er- win de Keyzer 4-5. GD B1: Van Straaten- /Mooibroek-Roose/Roose 9-2. HD B: Van Buren/Van de Vrie-Kok/Nipius 12-8, Go- drie/Folmer-Van Buren/Van de Vrie 7-6, Godrie/Folmer-Kok/Nipius 5-5. HE Cl: Marlon Wisse-Sake Smit 6-5, Marlon Wisse-Niels Marijnissen 8-3, Niels Marij- nissen-Sake Smit 4-6, Dennis Stevense- Martijn Hendriksen 7-5, Dennis Steven- se-llco van Belzen 4-5, llco van Belzen- Martijn Hendriksen 10-3, Jeroen Klinken- berg-Orestis Molopadis 7-8, Mark Klin- kenberg-Jeroen Steenbergen 8-6, Mark Klinkenberg-Jaap Pieters 8-4, Jaap Pie- ters-Jeroen Steenbergen 3-8, Gareth Lau-Roy van Hartingsveldt 5-5, Gareth Lau-Walter ten Hacken 8-4, Walter ten Hacken-Roy van Hartingsveldt 5-4 HD C35: Versteeg/Lokerse-Vermeulen/Vis- ser 9-1, Versteeg/Lokerse-Van Sabben- /Verhage 7-4, Van Sabben/Verhage-Ver- meulen/Visser 8-4. HE C2: Rene Flohil- Leander Bendele 12-2, Peter Hemmes- Leander Bendele 7-3, Rene Flohil-Peter Hemms8-6, Johan van Urk-Bert van Sab- ben 7-4 DE C2: Carla de Nooijer/Aniek Stevense 4-7, Carla de Nooijer-Marjolein van Urk 6-8, Aniek Stevense-Marjolein van Urk 6-8. HD C2: Ton/Van de Wiel- Bish/Dïjkstra 5-6, Bish/Dijkstra-Van Urk- /Van Urk 4-5, Van Urk/Van Urk-Ton/Van de Wiel 5-11, Eversdijk/Kole-Nonnekes- /Van de Vreede 9-2, Eversdijk/Kole- Aarts/Aarts 10-4, Nonnekes/Van de Vree- de-Aarts/Aarts 4-7 GD C2. Snoeck/ Steenbergen-Ketting/Siereveld 4-7, Snoeck/Steenbergen-De Nooijer/ Sprinkhuïzen 8-6. Ketting/Siereveld-De Nooijer-De Nooijer/Sprinkhuizen 8-7, Jongsma/Jongsma-Kreuger/Smit 3-7, Olydam/Olydam-Jongsma/Jongsma 5- 7. DD C2: Blaey/Maat-Stevense/Aris 6-3, Stevense/Aris-Keyzer/Schaagen 9-2, Blaey/Maat-Keyzer/Schaagen 9-4. HE D1: Remco Pauwe-Bas Daalmans 8-4, Rick Salomé-Eduard Bolderey 11-2. Rick Salomé-Frank Thissen 10-1, Frank This- sen-Eduard Bolderey 6-6. Jan Braam- Martin van de Steen 8-4, Jan Braam-Ron Meyer 11-2, Martin van de Steen-Ron Meyer 10-1, Geert-Jan Bos-Hugo Meer- voort 7-4, Frangois Jansen-Koen Bins 7- 4. Rikkert van de Wiel-Koen Bins 5-3. DE Dlhelen olijdam-Jolanda Burgs 4-10, Helen Olijdam-Evelien Scheers 6-2, Eve lien Scheers-Jolanda Burgs 7-3, like Meertens-Annelies van Ulden 9-1, like Meertens-Chantal van As 8-2, Chantal van As-Annelies van Ulden 6-2 GDD1; Zandee/Zandee-Lagendijk/Lagendijk 8- 5, Meertens/Alders-Lagendijk/Lagendijk 8-5. HDD1: Van de Vrie/Verwijs-Hermes- /Van Loon 8-2, Lau/Alders-Hermes/Van Loon 7-2, Van de Vrie/Verwijs-Lau/AI- ders 5-5. DDD1: Dierickx/Gruber-Poider- man/Haarlem 7-3, Dierikckx/Gruber- Goud/Van de Brink 7-6, Goud/Van de Brink-Polderman/Haarlem 8-2, Kerse- boom/Spinnewijn-Murre/Mansier 5-7, Kerseboom/Spinnewijn-Cijsouw/Lage- maat 7-4. Murre/Mansier-Cijsouw/Lage- maet 9-3. Kapelle. Sjoemeltoernooi. GDD I: I. Kas- telein/J. Kastelein-D. Koeman/A. Schoe- maker 4-9, A. Rooze/J. Rooze—B. Snoep/ T. Prielle 10-4, C. Peet/L. Peeters-M. Steenbergen/P. Steenbergen 1-8, H. van de Mey/J. vande Mey-H. Vreke/H. van Gulik 308, L.van Antwerpen/E. van Liere- J. van Gulik/G. van de Blonk 1-11. T. Kas telein/J. Kastelein-M. Laban/M. Blaauw 4-7, C. Visser/T. Spinnewijn-H. Vreke/H. Gulik 5-5, B. Snoep/T. Prieelle-J. Som- meijer/P. Sommeijer 1-9, J. van Gulik/G. van de Blonk-M. Steenbergen/P. Steen bergen 4-4, H. van de Mey/J. van de Mey- C. Visser/T. Spinnewijn 4-9, L. van Ant werpen/E. van Liere-C. Peet/L.Peeters 6- 7, M. van Breukelen/H. Mulder-A. Mol/P. de Jonge 5-6. GDD2: J. Boone/R.Boone- R. van Elisen/W Boone 2-6, G. Stins/B. Scheele-S. van Wingen/P.EIshout 2-7, J. Boone/R. Boone-A. Kostense/P. Koeman 8-4, M. van Belzen/L. van de Linden-H. van de Maas/K. Koole 3-6, R. van Eli sen/W. Boone-A. Kostense/P. Koeman 6- 3, M. van Belzen/L. van de Linden-S. van Wingen/P Elshout 3-5, M. Boone/K. Koole-G. Stins/B. Scheele 8-3. GOD I: E.van de Heyden/W. Rinsema-A. Mol/P. de Jonge 5-2. GOD 2: M. Herwig/E.Bauer- J. van Marle/J. Stins 4-3. GDC 2: K. Schet- ters/Tuyl-T. Prieelle/T. Prieelle 7-7, T. de Prieelle/T. de Prieelle-M. Rijk/P. Joosen 10-3, M. van Garsel/F. vande Akker-R. van Tilburg/L.van Dalen 4-4, K. van He- se/D. van de Knaap-W. Rooze/J. Rooze 2- 4, M. Bal/H. Bal-C. Boonman/M. Theune 4-5 HDD I: K. Anthonisse/K. Dagevos-A. de Dreu/E. de Dreu 4-6, A. de Dreu/E. de Dreu-J. Duinkerke/A. van Strien 2-9, H. van Alphen/F. Benjaminsen-P. de Ha- ze/S. Stins 7-4. HDD 2: F. Bolle/K. van Stel-L. Rijk/S. Wullems 6-4; F. Bolle/K. van Stel-P. Dagelinckx/P. Vrins 9-1, K. Schetters/Tuyl-M. Rijk/P. Joosen 7-4. HDC I: P Bek/F. Schouw-L. Geus/R. Pri eelle 10-4, P. Eversdijk/M. van de Hemel- 5, Lokerse/J. Pijpelink3-7, A. Hoekstra/R. Nutzmann-T. Prieelle/T. Prieelle 3-7. HOD 2: W. Karelse/W. Krijger-B. Scheele/ J, Stins 4-6, P Dagelinckx/P. Vrins-L. Rijk/S. Wullems 7-5. DDC I: Barends/J. Rozenburg-R. Lazonder/J. Scholten 3-7, W. Bakker/R. van de Meyden-R. Lazon der/J. Scholten 3-6, W. Bakker/R. van de Meyden-Barends/J. Rozenburg 5-3. DDD I: E, van de Heyden/J. Rinsema-S. van Keulen/T. Versteeg 4-7, T. van de Dries/M. Rijk-J. van de Heyden/R. van Ombergen 6-6. DDD 2: M. van Dongen/J. van Marle-C. van de Heul/C. van Linden 5-6, L. Bustraan/M. van de Merwe-C. van de Heul/C. van Linden 5-6, K. van de Mee/M. Oranje-J. Suurland/C. Walhout 8-3. Voetbal Engeland, competitie: Arsenal - Leeds 2 - 0, Watford - Southampt. 3-2, West Ham - Derby C. 1 -1, Liverpool - Wimbledon 3 - 1, Bradford - Everton 0 - 0, Sunderland - Man.United2-2, Leicester - Newcastle 1 - 2, Stand aan kop: Leeds 20 - 44, Man. Uni ted 19 - 43, Arsenal 20 - 39, Sunderland 20 Volleybal Sint-Niklaas. Flanders Volley Gala, slot- dag. Finale: Nederland - VfB Friedrichs- hafen (Dui) 3-0 (25-18 25-22 25-18); om derde plaats: All Stars Praha (Tsj) - Valle- verde Ravenna (Ita) 1-3 (17-25 25-23 15- 25 15-25); om vijfde plaats: Belogorie Belgorod (Rus) - Noliko/Maaseik (Bel) 0-3 (18- 25 20-2516-25). Emlichheim (Dui). Oefenwedstrijd, vrou wen. Duitsland - Nederland 2-3 (25-1917- 25 25-16 25-2714-16). woensdag Paardensport Indoor Zeeland Goes. Dressuur paarden klasse B/L/M en pony's klasse B-Z. Aan vang: 9.00 uur. Tennis Zuid-West Leasetoernooi. Derde dag. Locatie: tennïshal Schelde International, Goes. Willemse langer ij Dauwendaele bij MIDDELBURG - Voetbaltrai ner Henk Willemse staat ook volgend jaar aan het roer bij FC Dauwendaele. De Middelburgse oefenmeester is momenteel aan zijn eerste sei zoen bezig bij de Middelburgse zaterdag-tweedeklasser. LIENZ - Anita Wachter heeft dinsdag op de piste van het Oos tenrijkse Lienz een reuzensla lom meetellend voor de wereld beker gewonnen. Ze liet, in haar geboorteland over twee manches een tijd van 2.22,23 noteren en was daarmee net iets sneller dan de Canadese Forsyth: 2.22,66. ANP Het leven van Thamar Zweistra wordt beheerst door de paardensport. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 25