randenburglaan eist bestrating PZC PZC Scholieren tonen tafeltennistalent Ter Welle in Goes viert derde lustrum MBO-VZ met reünie zeeland 19 ewoners nieuwbouwwoningen moeten door modder ploegen RPF/GPV eist van Middelburg invoering iociale parkeerpas Waterpeil in Braakman nog steeds kritiek Yerseke sluit jaar af met koenkelpotoptocht Postbezorging rond nieuwjaar. woensdag 29 december 1999 oor Miriam van der Schot be ken. ha; leren nta» t de ijdig luik- HDDELBURG - Bewoners van nieuwbouwwoningen in de randenburglaan in Middel- urg willen dat er onmiddellijk noodbestrating wordt aan- degd. De straat, vlakbij de Na- orstweg, bestaat uit modder en eenpuin. Door de regenval van jlaatste weken is de straat on- tgaanbaar en gevaarlijk ge- orden. Brandenburglaan, die ook ;end staat als Villapark Na- jrst. bestaat uit zestig wonin- >n. De eerste huizen zijn in sep- mber opgeleverd en de laatste jnden zijn binnenkort klaar. In ptember vroegen bewoners v,e3 a bestrating aan zowel de ge- eente Middelburg als aan pro- ctonlwikkelaar Proverko. iide partijen ontkennen ech- hiervoor verantwoordelijk •zijn iar [eestal zorgt de gemeente voor tstrating voordat ergens irdt begonnen aan woning- «ouw. Met de Brandenburglaan dit niet gebeurd. Hier heeft ^gemeente alles direct in han- ,a a van de ontwikkelaar gege- lJ~JI ?n. De gemeente wordt pas eer verantwoordelijk voor de iaat als het project is opgele- id „Dat weten wij ook wel, maar dat is geen excuus. We hebben het over een woningbouwpro ject in Nederland en dan weet je gewoon dat het regent. Daar had de projectontwikkelaar re kening mee moeten houden. Kijk, wij begrijpen heus wel dat mensen die in een nieuwbouw- straat komen wonen, een tijdje tussen de rotzooi zitten. Maar dit is niet gewoon meer. Het is al zover gekomen dat Proverko opdracht heeft gegeven tot het wegpompen van water zodra het regent. Dat is onbegonnen werk", zegt Jeras. „Alles loopt meteen weer vol. Het is echt dweilen met de kraan open." Voor de bewoners maakt het niet uit wie voor de bestrating zorgt; als het er maar onmiddel lijk komt. „We zijn bang dat er vandaag of morgen een ernstig ongeluk plaatsvindt. En als het volgende week gaat vriezen, verandert de straat ook nog in een ijsbaan. Naast ons wonen mensen met drie kinderen en aan de andere kant hebben ze er vier. De kinderen kunnen in de ze vakantie niet buitenspelen. Verder zijn al veel fietsen kapot gereden door de kuilen en auto's hebben ook schade opgelopen" aldus Jeras. Onveilig Machielse en Jeras vinden dat de gemeente ook niet helemaal onschuldig is. „De gemeente hoort de veiligheid van de bur gers te garanderen, maar mo menteel is het hier onveilig. Maandag hadden we contact met een ambtenaar die over openbare orde en veiligheid gaat. Hij heeft als proef brand weer en ambulance naar onze straat gestuurd en die zeiden dat deze situatie onverant woord is. Het wordt de hoogste tijd dat de gemeente het van Proverko overneemt." ada n)V( lat de bewoners nog eens bij -erko aandrongen op een oodbestrating, heeft de pro- •tontwikkelaar de weg geëga- ird en verstevigd met puin. it helpt niet", zeggen de be- ,Alles verzakt. Twee :en geleden stond het hier ledig blank. Kuilen zijn niet ;r te zien. dus je zakt tot je in in de blubber. Onlangs 'onnen wij aan onze verhui- ig, maar we zijn gestopt nadat met ons busje vier keer kwa- tn vast te zitten in de blub- ir", zegt Machielse. „Tegen- oordig zet ik mijn auto buiten islraat weg en verruil ik in de ito mijn schoenen voor kap- ■,en voordat ik naar mijn loop." en excuus de bewoners verhaal len bij de hoofduitvoerder, ïjgen ze onder meer te horen it de situatie uitsluitend ont- lan is door het slechte weer. aorAb van der Sluis lan zich lko IDDELBURG - Dc RPF/GPV Middelburg wil duidelijkheid ^en(er de uitvoering van haar Dendement. Volgens de fractie eigert het college een wijzi- ngsvoorstel over parkeerver- iningen voor sociaal bezoek te voeren wegens oncontro- frbaarheid. De RPF/GPV bben schriftelijke vragen ge- tld aan het college. Sf- ibe dis gemeente Middelburg kent een systeem van kraskaar- ,die de bewoners zelf moeten pen. De RPF/GPV vindt die ilossing te duur, te klanton- lendelijk en fraudegevoelig. j wil een speciale vergunning z0 or bezoekers van ouderen en sfn ïnsen die hulp nodig hebben, ri, p die speciale vergunning oet het adres vein de te bezoe- persoon staan, om fraude te orkomen. pro- Hij i* nale tie een amendement in over de parkeertarieven. Het college stelde voor de prijs van kras kaarten te verhogen van 3,50 naar vier gulden. De RPF/GPV-fractie diende daarop een wijzigingsvoorstel in om de oude prijs te handha ven en tegelijkertijd een par- keervergunning op naam in te voeren voor sociaal bezoek. Zo'n vergunning zou 81 gulden moeten kosten, gelijk aan het bedrag dat bewoners, bedrijven en werkers in de binnenstad moeten betalen. Het college nam dat amendement over. Uitvoering lens de raadsvergadering in 1 november diende de frac- REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl Ie Goes: M.J. Schrier(chef) ,;en R. Bosboom I.Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman leVlissingen: L.Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis L. de Vries (sport) nie 'renJ CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 n,l Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet l)ttp://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl Tijdens een vergadering van de commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur ontstond ondui delijkheid over de uitvoering van het amendement. De fractie verbaasde zich erover dat het wijzigingsvoorstel op het punt van de speciale vergunning niet werd uitgevoerd, omdat het sys teem niet te controleren zou zijn. De RPF/GPV wil weten waarom het college heeft besloten het amendement over de vergun ning niet uit te voeren en of er alsnog uitvoering wordt gege ven aan het wijzigingsvoorstel. Daarnaast vraagt de fractie hoe het is gesteld met het overleg tussen college en haar ambtena ren. De fractie wijst erop dat er in Vlissingen wél een speciale ver gunning is voor sociaal bezoek en mensen die hulp nodig heb ben. RPF/GPV vindt dat de kwestie ook stadsgewestelijk aangepakt had kunnen worden. TERNEUZEN - Het waterpeil van de Braakmankreek schom melt nog steeds rond het Nor maal Amsterdams Peil (NAP), waardoor weilanden gedeelte lijk blank staan. Bij laag tij zakt het waterpeil met ongeveer 25 centimeter, maar bij hoog tij stroomt het water weer terug. In Vlaanderen is de situatie niet veel beter. Het water in de Braakman staat nu 84 centimeter te hoog. De Belgische polderbesturen die normaal hun oppervlaktewater in de kreek lozen, mogen dat nu niet omdat het peil te hoog is. Vijftien kinderen kwamen dinsdag in Souburg af op het Kinder Tafeltennisfeest, waarmee de Nederlandse Tafeltennisbond deze sport onder de jeugd wil promoten. foto Dirk-Jan Gjeltema door Martine Bruynooqe WEST-SOUBURG - Bij de afsluiting van het Kinder Tafeltennisfeest zitten alle vijftien deeinemertjes glunderend te wachten op hun oorkonde. Zij verdienden deze bij het toernooi dat tafeltennisver eniging Westerzicht dinsdag hield voor kinderen van zes tot negen jaar van basis scholen in Vlissingen en Oost-Souburg. Kinderen laten ervaren hoe fijn tafelten nis kan zijn, is het belangrijkste doel van het landelijke Kinder Tafeltennisfeest voor basisscholieren tijdens de kerstva kantie. Organisator is de Nederlandse Ta feltennisbond (NTTB), in samenwerking met bijna tweehonderd tafeltennisvereni gingen in het land. In Oost-Souburg was dat tafeltennisvereniging Westerzicht. De kleine opkomst bij het toernooi viel voor de vereniging wat tegen. „We hebben het toernooi georganiseerd omdat er bij de jeugd tegenwoordig zo weinig animo is voor onze sport. We wilden laten zien dat tafeltennis een leuke sport is en we wilden nieuwe leden werven", zei trainer Hans Scharpentier die het slechte weer als ver klaring gaf voor het kleine aantal deelne mers. Robert de Ruyter (9) werd winnaar van de spelletjesmorgen en de hoogste categorie van de meerkamp. „De spelletjes vond ik nog moeilijker dan de wedstrijden! We moesten heel precies slaan", vertelde hij. Rody Verhulst (9) en Lesley Kleeman (6) waren de winnaars van de overige twee niveaus. Scharpentier keek met goede hoop naar de winnaars: „Ze hebben allemaal talent voor tafeltennis. Als ze willen kunnen ze na een paar jaar zo nationale wedstrijden in ons juniorenteam spelen. Het team van nu is ook al elfde geworden op de Natio naal Kampioenschappen." Elders in de provincie tekenen de tafel tennisverenigingen Big Smash in Bigge- kerke, Slagvast in Kamperland en T.V. Scaldina op Schouwen-Duiveland voor de organisatie van dit sportevenement. door Jacqueline Pons-Maas YERSEKE- De traditionele koenkelpotoptocht moet vrij dagmiddag 31 december de be volking van Yerseke voorberei den op de stap naar het nieuwe jaar. Enkele honderden kinde ren zullen met hun koenkelpot- ten meelopen en meezingen met de Eerste Yersekse Koenckelpot Fanfare. Tijdens de rondgang wordt er bij elke stopplaats een puzzel opdracht en een versnapering gegeven aan de kleine koenke- laars. Hoogtepunt van de rond gang wordt het aanbieden van de maquette van een monument door de Koenckelpot Fanfare aan de bevolking van Yerseke. Dit gebeurt om 14.00 uur op het Kerkplein. De optocht vertrekt vrijdag middag om 13.30 uur bij het Kerkelijk Centrum De Haven. Van daaruit loopt de stoet door naar het Kerkplein (14.00 uur). Vervolgens gaat het naar de Cliëntenraad Vlissings ziekenhuis VLISSINGEN - Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen heeft sinds vorige week een cliëntenraad. De raad gaat de directie gevraagd en ongevraagd adviseren op tal van beleidsterrei nen. De adviesraad was noodzakelijk omdat het ziekenhuis afste vent op een fusie met het ziekenhuis in Goes. Tot ongenoegen van patiëntenorganisaties had het ziekenhuis in Vlissingen nog geen cliëntenraad. Op termijn zal de Walcherse raad met de cliëntenraad van het Oosterschelde ziekenhuis in Goes fu- Inbraak bij garagebedrijf De regenval van de laatste weken heeft de Brandenburglaan onbegaanbaar gemaakt. Gemeente en projectontwikkelaar wijzen elkaar aan als verantwoordelijke voor het be straten. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Een garagebedrijf aan de Hermesweg in Vlis singen is kort na twaalven in de nacht van maandag op dins dag bezocht door dieven. Ze forceerden een deur om binnen te komen. De buit bestond vooral uit geavanceerde audio-appa- ratuur voor in de auto. Drankrijder via gsm achterhaald KOUDEKERKE - Een oplettende voorbijganger heeft in de nacht van maandag op dinsdag de politie via zijn gsm naar twee mannen gegidst, dierond4.15 uur een eenzij dig ongeluk veroorzaakten. Het tweetal was er daarna vandoor gegaan. De bestuurder van de auto. een 33-jarige inwoner van Veere. reed op de Prin ses Beatrixlaan in Koudekerke toen hij op de rotonde de macht over het stuur kwijtraakte. Hij raakte zowel stoepran den als betonblokken, waarop zijn auto kantelde en op de kop tot stilstand kwam. De man en een 26-jarige inzittende van het voertuig verlieten de plaats des onheils daarop te voet. Nadat de politie hen in de kraag gegrepen had, bleek dat de bestuurder drie maal zoveel alcohol achter de kiezen had als toegestaan. Zijn rijbewijs werd ingenomen en hij kreeg een dagvaarding. Statiegeldactie voor Sawasdee HEINKENSZAND - Het Jeugdwerk Heinkenszand houdt maandag 3 januari een statiegeldactie ten bate van de stich ting Sawasdee, die in Cambodja helpt met het opzetten van scholen en werkprojecten. De Heinkenszandse jeugd gaat langs de deuren om statiegeldflessen, overgebleven van de feestdagen, op te halen en in te leveren. De jongeren streven ernaar om over anderhalf jaar met allerlei acties 35.000 gul den bijelkaar te hebben, die nodig zijn om de helft van een schooltje de betalen. De andere helft, zo is beloofd, wordt dan door het ministerie van Ontwikkelingssamenwerking bijge past. Onderzoek naar illegale bomenkap THOLEN - De politie stelt een onderzoek in naar de illegale bomenkap van de gemeente Tholen. Dit heeft de officier van justitie van de Middelburgse rechtbank bekend gemaakt aan het Bureau voor Rechtshulp Zuid-Holland Zuid. Dit bureau trok onlangs aan de bel namens een aantal bewoners van de Ten Ankerweg in Tholen-stad. Voor de aanleg van een rotonde op de kruising Ten Ankerweg met de Molenvlietsedijk kapte de gemeente een groot aantal bomen om op 3 november. Een kapvergunning werd echter pas op 16 november afgegeven. Eerder erkende wethouder K. A Heijboer in een vergadering van de commissie gemeentelij ke ontwikkeling dat de kapvergunning te laat is afgegeven. Volgens hem zijn echter in een veel eerder stadium de plan nen, onder andere van het nieuwe beplantingsplan, aan de be langhebbenden - waaronder de omwonenden - gepresen teerd. De officier van justitie heeft opdracht gegeven voor onderzoek. Als er sprake is van strafbare feiten wordt proces verbaal opgemaakt. door Mieke van der Jaqt GOES - De afdeling Verzorging van Ter Welle in Goes bestaat in januari 15 jaar. Om dat te vieren wil de school een reünie houden op maandag 17 januari in het gebouw van Ter Welle aan de Beukenstraat in Goes, waar de MBO-VZ, zoals de opleiding voor verzorgenden in de wan delgangen werd genoemd, vijf tien jaar geleden ook begonnen is. Sinds een jaar of vier zit de afde ling VZ van ter Welle, inmiddels onderdeel van het Regionaal Opleidingscentrum (ROC) Zee land, in de villa aan de Kloe- tingseweg. „Allemaal tijdelijk", zegt docente Joke van Dijk, „we gaan nieuw bouwen aan de Bes- sestraat. Dan zit de afdeling verzorging weer bij de rest." In vijftien jaar hebben honder den leerlingen de opleiding ver zorging gevolgd en voltooid. Ziekenverzorgenden, kraam verzorgsters, thuishulpen in de bejaarden- en gehandicapten zorg, bejaarden verzorgers in tehuizen: alle soorten professio nele zorg kwamen uit de klaslo kalen van Ter Welle, gemiddeld vijftig leerlingen per leerjaar. Die wil Joke van Dijk allemaal bereiken om het jubileum in zo groot mogelijke kring te kunnen vieren. Belangstellenden kun nen zich opgeven bij Ter Welle in Goes. De reünie wordt gehou den tussen 17.00 en 20.00 uur. Damstraat, waar in Zorgcen trum Vredelust om 15.15 uur een miniconcert wordt geven door de Fanfare en koenkelkinderen. De stoet vertrekt hier vandaan naar het Kerkplein, waar om 16.30 uur op het bordes de prijs uitreiking is van de kinder-puz- zelwedstrijd en het jaar 1999 spectaculair wordt afsloten. (Advertentie) Op i en 2 januari zal er géén postbezorging plaatsvinden. Op 2 januari worden de brievenbussen op de normale tijden gelicht. De laatste buslichting voor nieuwjaar is op vrijdag 31 december om 12.30 uur; de eerste postbezorging na nieuwjaar is op maandag 3 januari. Op vrijdag 31 december worden vanaf 12.30 uur alle brievenbussen afgesloten. Op 1 januari zijn de brieven bussen vanaf 19.00 uur weer open. Houdt u er rekening mee dat uw post er vanwege de feestdagen wat langer over kan doen dan u normaal gewend bent. Let op: rouwbrieven. Heeft u rouwbrieven of zakelijke post te versturen, stopt u deze dan niet in de rode brievenbus. Van maandag tot en met vrijdag kunt u uw rouwbrieven (bij voorkeur in de speciale verzamelenvelop) en natio nale en internationale zakelijke correspondentie afgeven op het postkantoor. Op 2 januari worden uw rouwbrieven (bij voorkeur in de speciale verzamelenvelop) gratis bij u thuis opgehaald. U kunt op 1 en 2 januari van 9.30 tot 16.00 uur bellen met de speciale Klantenservicelijn: 0800-0456 (gratis). Voor meer informatie kunt u bellen met PTT Post Klanten service 0800-0417 (gratis). FTPOST

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 19