De Bruyne en Felius imponeren Cruijff verhief voetbal tot kunst Zaalvoetballers draaien warm Veertien kandidaten voor voetbaltrofee Jonge tennissers moeiteloos ronde verder in toernooi Goes Sporters van de eeuw uitslagen agenda door Pieter van Klinken GOES - Eén wedstrijd spelen en gelijk in de halve finale. Dat kan alleen op het Zuid-West Lease- tennistoernooi. Oostburger An dy de Bruyne won gisteren de poulewedstrijd van Erik Bak ker met 9-2. In de achtste finale krijgt hij een bye en in de kwart finale een walk-over. Die walk over krijgt hij omdat Bruno Emangeard vandaag zijn thuis land Frankrijk weer opzoekt. Het tennistoernooi in de Schel- de-tennishal in Goes kent nog steeds geen verrassingen. Giste ren speelden de nummers een en twee van de plaatsingslijst, Mare Felius en Andy de Bruyne, hun poulewedstrijden. Ze won nen allebei makkelijk met 8-3 en 9-2, Vooral het spel van Andy de Bruyne beloofde veel goeds voor de rest van het toernooi. Het was alsof De Bruyne speel de met Erik Bakker. „Ik had van tevoren al goed getraind op een kwalificatietoernooi voor de A- lijst in Apeldoorn." Eigenlijk was De Bruyne op alle fronten te sterk. Zijn sendee liep goed, vanaf de baseline kon hij goed uit de voeten en ook aan het net was er niets aan de hand. Twee games wist Bakker te win nen. Zijn eerste servicebeurt mocht hij winnen. De tweede werd gebroken en de derde mocht Bakker weer naar zich toetrekken. Op zijn twee vol gende servicebeurten gaf De Bruyne nog één punt weg. Blessure Alles ging dus goed, ondanks een blessure aan zijn pols. „Ik ben op het toernooi in Apel doorn gevallen en nu is er een bot verschoven", aldus De Bruyne. Het was voor de Oost burger een onaangename ver rassing om gelijk in de halve fi nale te staan. „Binnenkort heb ik een toernooi in Zweden voor de ITF, de mondiale jeugdbond. Dit is hier eigenlijk een voorbe reiding op en dan is het niet fijn om zo weinig te moeten spelen." De als eerste geplaatste Mare Felius had ook weinig moeite zijn poulewedstrijd van Guil- laume Feliksdal te winnen. Een goede service gaat bij hem ge paard met sterk aanvallend spel. De eerste game van de wedstrijd brak Felius gelijk op love. In de rest van de wedstrijd kon Feliksdal maar twee keer zijn eigen servicebeurt houden. Felius werd maar één keer ge broken en won met 8-3. Ook werd gisteren de eerste kwartfinale gespeeld. Poule winnaars Virgil Greeve en Den nis van 't Westeinde speelden om een plek in de halve finale. Vanaf het begin was al duidelijk dat Greeve de wedstrijd naar zijn hand zou zetten. Van 't Westeinde sloeg de ballen niet zuiver genoeg. Veel ballen be landden buiten het speelveld en wat hij wel in het veld sloeg was meestal een prooi voor een ui terst geconcentreerde Greeve. „Ik kon genoeg druk op zijn spel zetten en Dennis kon daardoor niet in een goed ritme komen", aldus Greeve, die met 8-3 won. Veel spelers klaagden gisteren ook over de ballen. Ze zouden absoluut niet fijn tennissen. Het betreft de Tentron-ballen waar mee gespeeld wordt. Als er een tijdje mee getennist is, worden ze heel slecht. „Als je hard slaat vliegen ze de baan uit, en raak je de bal niet helemaal goed dan van onze sportredactie TERNEUZEN - In Terneuzen wordt vrijdag 14 januari al weer voor de vierde keer de Han van der Hooft-voetbaltro fee uitgereikt. De trofee, een initiatief destijds van Ariël Meeusen en Tonnie Vermast, is een eerbetoon aan de op 26 fe bruari 1996 overleden voet baltrainer uit Terneuzen. Het bestuur van de Stichting Han van der Hooft-voetbaltro- fee heeft dit jaar gekozen voor het thema 'het meest verdien stelijke (ex-)jeugdbestuurs- lid'. Van de daartoe uitgeno digde 31 Zeeuws-Vlaamse voetbalverenigingingen heb ben er veertien een kandidaat aangemeld. Een jury, bestaan de uit een aantal vrienden en kennissen van Han van der Hooft én vertegenwoordigers van de Zeeuwse pers bepaalt uiteindelijk wie winnaar wordt. Zoals gebruikelijk ontvangt de winnaar niet alleen een trofee, maar ook nog eens 2500 gul den. Dit bedrag dient ten goede te komen aan de jeugdafdeling van de vereniging, die de win naar aangemeld heeft. Nieuw is dit jaar dat ook de nummers twee en drie met een geldbe drag naar huis gaan. De nummer twee krijgt duizend gulden en de nummer drie vijf honderd gulden. De uitreiking van de voetbal- troffe vindt opnieuw plaats in de kantine van de voetbalver eniging Terneuzen en moet het hoogtepunt worden van een avondvullend programma. In dat programma is dit jaar een belangrijke plaats ingeruimd voor Fritz Korbach, de welbe- Fritz Korbach, de huidige trainer van Heracles, is als gastspreker aanwezig bij de uitreiking van de Han van der Hooft-trofee. foto Hans Groene/GPD spraakte trainer van Heracles Almelo, die eerder werkzaam was voor onder meer Cambuur, Go Ahead Eagles, Instanbul- spor en De Graafschap. Kor bach, die zich mogelijk laat vergezellen door zijn huidige assistent, oud-international René Eijkeikamp, zal zowel voor als na de pauze als gast spreker fungeren. Ruimte is er verder ingeruimd voor Freddy Dierikckx, de voorzitter van de voetbalvereniging RIA W uit Westdorpe, en Ton Kien- huis als vertegenwoordiger van de Zeeuwse Sportraad, die de voetbaltrofee vorig jaar 'ge adopteerd' heeft, Thema Het thema van dit jaar past ui teraard in de filosofie van het stichtingsbestuur. Eerder werd gekozen voor 'de meest ver dienstelijke vrijwilliger' (in 1997, toen Bert van der Meij- den van de voetbalvereniging Vogelwaarde winnaar werd), 'de meest verdienstelijke jeugdtrainer (in 1998, winnaar Henny van Pamelen van Hon- tenisse) en 'de meest trouwe jeugdsupporter' (in 1999, win naar Eugène Doolaege van Ria W). „De doelstelling is tenslot te nog altijd om de mensen ach ter de nog actieve voetballer in de schijnwerpers te zetten", legt Harry van Tiel, de nieuwe voorzitter van de stichting en als zodanig de opvolger van Ariël Meeusen, uit. „Omdat Han voor die mensen altijd bij zondere aandacht had." Over de uitreiking van de vierde uit gave heen heeft het stichtings bestuur zijn gedachten niette min al eens laten gaan over een andere opzet, om - aldus Van Tiel - „niet steeds in hetzelfde kringetje te blijven draaien". „Maar hoe en wat, daarover moeten we nog eens goed na denken." De jury die de winnaar van de vierde editie aanwijst bestaat uit Eddy van der Hooft (voor zitter), Barry van der Hooft, Tonnie Vermast, Frank Dey, Eugène Kruijssen, Frits Bak ker, Franz van der Pijl en Peter Snelders. door Willem Spierdijk Johan Cruijff (25 april 1947) de buteerde op 17-jarige leeftijd in Ajax 1 en deed dingen die nog nooit op de Nederlandse voet balvelden waren vertoond. Jo han Cruijff verhief voetbal tot kunst en werd de beste van Eu- de beste van de wereld. Johan Cruijff was een fenome naal voetballer, maar viel als ju nior al op door zijn tactisch ver nuft, zijn visie. „Nederland kan ver komen", laat hij als 20-jari- ge optekenen in zijn boekje 'De Aanvalsspits'. Die taak zou hij zelf ter hand nemen en volbren gen. Johan Cruijff bezorgde Ne derland - dat in 1963 nog van Luxemburg verloor - een plaats tussen de voetbalgrootmachten inde wereld. Cruijff groeit op in de Amster damse wijk Betondorp, in de Akkerstraat waar zijn vader, een fervent Ajax-aanhanger, een groentewinkel heeft. 'Hof leverancier van Ajax' heeft Cruijff sr. op z'n visitekaartjes laten drukken omdat hij de fruitmanden verzorgt als een speler van Ajax ziek is. Manus Cruijff wist toen niet dat hij Ajax iets veel groters zou leve ren: zijn zoon Johan, die de club als speler naar drie Europacups zal leiden. Manus maakt dat niet meer mee, hij overlijdt als Johan twaalf jaar oud is. Inboedel Al als kleine jongen stapt Johan Cruijff rond in het Ajax-stadion De Meer, dat tegenover Beton dorp lag. Hij hoort tot de inboe del en heeft overal toegang, zelfs tot de kleedkamers op wedstrijddagen. Hij schopt op trainingen van het eerste de bal len terug die over of naast het doel vliegen. Soms mag hij kee pen als spelers van Ajax 1 na de training nog wat op het doel schieten. Iedereen in De Meer is dan al overtuigd van zijn talent. Hij hoeft niet op een van de 'talen- tendagen' te komen, waar hon derden jongetjes proberen een lidmaatschap van de Amster damse club te verwerven. Johan is tien als bij hem een brief op de ®at ploft waarin staat dat hij is aangenomen als lid van Ajax. Op 16-jarige leeftijd krijgt hij z'jn eerste contract en zijn trai ners willen hem al mee laten doen in het eerste elftal, maar oioeder Cruijff verbiedt dat. Zij vindt haar zoon nog te tenger om op het hoogste niveau te spe len. Voorlopig traint Johan alleen met het eerste mee. Op die trai ningen valt zijn enorme techni sche vaardigheid op. Soms pro beren de oudere spelers, veelal internationals die qua postuur Johan Cruijff Dit zijn de Nederlandse sporters van de eeuw: 1. Johan Cruijff 2. Fanny Blankers-Koen 3. Ard Schenk 4. Gerrit Schulte 5. Anton Geesink 6. Jan Janssen 7. Max Euwe 8. Piet Moeskops 9. Rie Mastenbroek 10. Joop Zoetemelk 11Yvonne van Gennip 12. Richard Krajicek 13. Ton Sijbrands 14. Nico Rienks/ Ronald Florijn 15. Sjoukje Dijkstra ook nog eens twee keer zo groot zijn, de trucjes na te doen die Jo han heeft voorgedaan. Ook be schikt hij over het nodige tac tisch vernuft. „We hebben nou een jochie van 17 rondlopen die ons vertelt wat we moeten doen", vertelt international Henk Groot aan Herman Kuip hof. „Geven jullie hem geen draai om z'n oren?", vraagt de journalist. „Hij heeft steeds ge lijk", antwoordt Groot. School Johan zit dan al niet meer op school. De lagere school vol brengt hij nog wel. Op de Mulo haakt hij af. In de film 'Nummer 14', die over zijn loopbaan werd gemaakt, is Cruijff gefilmd voor De School met de Bijbel. „Hier heb ik rekenen geleerd", vertelt de voetballer in die film. „Dat is me later nog wel van pas geko men", voegt hij daar droogjes aan toe. Het Ajax-bestuur merkt dat wanneer Cruijff voor de tweede keer een contract moet tekenen. De voetballer weigert met het voorstel akkoord te gaan. Hij vindt dat hij recht heeft op even veel geld als de andere Ajax- sterren zoals Klaas Nuninga. „Ik wil prof worden en vier keer zoveel verdienen als het vorig jaar", stelt de 18-jarige. De doorbraak als stervoetballer is dan al een feit. Op 16 novem ber 1964 maakt Cruijff zijn de buut in de uitwedstrijd bij GV- AV en maakt één doelpunt. Bijna een jaar later merkt het grote publiek hem op als hij twee keer scoort in de topper te gen DWS. Het publiek noemt hem liefkozend 'Cruijffie', de pers spreekt over een 'wonder kind'. Johan Cruijff stijlvol in actie tijdens een wedstrijd tegen Haarlem. Chris Verkaik probeert de aanvaller de voet dwars te zetten. foto Hans van Weel/GPD Opwindend De speelstijl van Johan is op windend. Hij is razendsnel, be schikt over fabelachtige passeerbewegingen, lichaams- beheersing en balgevoel, en heeft een geweldige traptech- niek vooral met de buitenkant van zijn rechtervoet. Er wordt lyrisch over hem geschreven, bijvoorbeeld door Godfried Bo- mans: „Johan Cruijff doet in zo verre aan een engel denken dat ook een engel niet aan de zwaar tekracht onderhevig is. Ik heb hem vaak zien spelen en mij dan telkens verwonderd dat hij na afloop gewoon met de anderen mee het veld afliep en niet op steeg en over de tribunes heen aan de einder verdween." Maar er is meer dan technische vaardigheid, snelheid en li- chaamsbeheersing. Op de vroegste beelden valt vooral zijn behendigheid op, en de aan doenlijke manier waarop hij met Piet Keizer doelpunten viert. Maar steeds vaker komt Johan Cruijff in beeld met één arm vooruit, wijzend waar zijn medespelers moeten lopen. Jo han Cruijff denkt vooruit als een schaker, overziet alle varianten. Als Johan over voetbal praat, lijkt alsof je een geroutineerde trainer hoort praten. 'Het gaat om de details', is een gevleugel de uitspraak van hem. Zijn me despeler in het 'grote Ajax', Gerry Mühren, herrinnert zich daar een voorbeeld van. Als ze voorafgaand aan een uitwed strijd over het doorweekte veld van Telstar lopen, wijst Johan de linkshalf op een plas die vlak voor het penaltygebied ligt. De wedstrijd tegen Telstar is acht seconden oud als de bal in die plas blijft liggen, Cruijff de bal oppikt en scoort. Na drie Europacups en 161 doelpunten voor Ajax 1 vertrekt Cruijff naar het buitenland. Barcelona wordt zijn nieuwe club, een jeugdliefde want de Amsterdammer liep al vanaf zijn tiende jaar met die naam in zijn hoofd. Het eerste jaar bij Barcelona (1974) grijpt Barce lona het kampioenschap voor het eerst sinds 1960. Het levert Johan de bijnaam 'De Verlosser' op. WK 1974 Onder leiding van Cruijff laat Nederland oogstrelend voetbal zien op het WK in 1974. Het kampioenschap eindigt met een nederlaag in de finale tegen Duitsland, maar de naam van Johan Cruijff, die wordt geko zen tot beste speler van het toer nooi, is dan wereldwijd bekend. Op het hoogtepunt van zijn roem kennen drie miljard men sen inde wereld zijn naam. Hij is daarmee de meeste bekende Ne derlander ooit. Cruijff neemt in 1978 afscheid in Barcelona. Titels levert die periode niet meer op. Veel be langrijker is dat hij in Barcelona zijn vermogen verspeelt door verkeerde beleggingen. On danks het feit dat hij in 1978met een af scheids wedstrijd tegen Bayem München het voetbal vaarwel zegt (de Duitsers win nen met 8-0), plakt hij nog een periode van vier jaar aan zijn loopbaan vast. Rancune Bij de Los Angeles Aztecs, Was hington Diplomats, Levante en weer de Washington Diplomats zet hij zijn carrière voort, voor dat hij in december 1981 terug keert bij Ajax. Cruijff grijpt weer twee landstitels, maar raakt met zijn club in conflict over geld. Rancune drijft hem naar Feyenoord, waar hij op nieuw landskampioen wordt. Op 14 mei 1984 speelt Johan Cruijff zijn laatste wedstrijd. Bennie Wijnstekers en Stanley Brard dragen hem tien minuten voor het einde van de wedstrijd tussen Feyenoord en PEC Zwol le op hun schouders van het veld. In de kleedkamer klinkt alleen het geklik van fotocame ra's wanneer de grootste speler aller tijden voor de laatste keer zijn voetbalschoenen uittrapt. GPD komen ze half op het court", leg de Dennis van 't Westeinde uit. „Maar iedereen speelt met slechte ballen, dus dat moet niets uitmaken", reageerde Vir gil Greeve, die behalve deelne mer ook organisator is van het toernooi. door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - De tenues met opdruk van de sponsor ver raadden dikwijls nog dat het om ploegen ging die aan het be- drijfssoccertoernooi meededen, maar het niveau en de wil om te winnen ontsteeg bij veel teams het recreatieve element. Veel voetballers van Zeeuws- Vlaamse standaardteams be nutten de derde dag van het soc- certoernooi om warm te draaien en aan het snelle spelletje met de boarding te wennen. De ploegen van Bierwinkeltje en Maas Afbouw plaatsten zich voor de eindstrijd, die 8 januari tijdens de grote finaledag in de loop van de middag wordt ge speeld. Maas Afbouw had shoot-outs nodig om de halve fi nale ten koste van De Schelde- /Leugenboom winnend af te sluiten. Bierwinkeltje stuitte te gen Camerone, dat zonder wis selspelers aantrad, aanvanke lijk op taaie tegenstand. Nadat Barry van der Hooft de score voor Bierwinkeltje had ge opend, degradeerde de Terneu- zense ploeg de opponent in de laatste tien minuten tot een fi gurant: 7-0. Van der Hooft nam in de halve eindstrijd vier treffers voor zijn rekening en werd met dertien doelpunten topscorer van het toernooi. De andere Terneuzen- se doelpunten kwamen op naam van Danny van de Velde, Thier ry de Waele en Michel de Vries. Maas Afbouw en De Schelde- /Leugenboom hielden elkaar door twee late treffers in de re guliere speeltijd in evenwicht: 1-1. Maas Afbouw beschikte met doelman Guido Vinke ech ter over een uitblinker en trok mede dankzij hem in de shoot- outs de winst naar zich toe. Vin ke werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Met de inbreng van veel spelers uit standaardploegen was het bedrijfstoernooi verzekerd van een behoorlijk niveau. Carlo van Grimberghe (Axel) verzorg de in het eerste duel van Came rone in zijn eentje de producti viteit van zijn team. Na zijn zes treffers (6-0) tegen Noordzee (met onder anderen Adri van Hanegem en Henk Ottens in de gelederen) viel hij niet veel later geblesseerd uit. Vandaag wordt het toernooi voortgezet met de voorronden voor de veldvoetbalverenigin- gen. Veertien Zeeuws-Vlaamse clubs en RCS strijden in De Vlaanderenhal in Sas van Gent van 10.00 uur tot 15.30 uur om acht plaatsen in de eindronde. Basketbal Rotterdam. Holland Basketball Week. Kruisfinales: EstudiantesOlavarria (Arg) - Hapoel Holon (Isr) 96-93 (46-41Villeur- banne (Fra) - Bauru Tilibra Copimax (Bra) 71-64 (41-35). Om vijfde plaats: Zwolle - Den Bosch 69-86 (30-45). Topscorer Zwolle: Murphy 18. Topscorer Den Bosch: Huijbens 19. Biljarten Zundert. Internationaal toernooi drie banden. Derde ronde, poule D: Van Kuijk (Ned) - Bitalis (Fra) 48-50 32 beurten (gem. 1,500-1.612), Leppens (Bel) - Nelin (Den) 37-50 (32/1,156-1.562). Kwartfina les: Caudron - Jaspers (Ned) 50-33 27 beurten (gem. 1,851-1,222), Merckx(Bel) - Burgman (Ned) 50-42 31 (1,612-1,354), Loncelle - Bitalis 50-36 35 (1,428-1,028), Rudolph - Nelin 50-32 29 (1,724-1,103). Bridge Wintercompetitie BC Axel, 2e ronde: A- lijn: 1. mevr.Stoelinga/dhr.Van Asperen 64,58%, 2. mevr.Willems/dhr.Geertse 58,33, 3. ds.Zaman/Wolfert 55,56. B-lijn: 1. hh.Scheele/De Pree 60,65%, 2. hh- .Dooms/Zaman 60,19, 3. ds.Van Bunde ren/Meijer 56,02. C-lijn: 1. ds.Van Aspe- ren/Bouvy 65,97%, 2. dhr. en mevr. Van de Casteel 61,81,3. dhr. en mevr.Koolen 59,03. Handbal Geleen/Sittard/Beek. Limburgse Hand- baldagen, mannen. Rnale: Viking Sta- vanger (Noo) - GOG Gudme (Den) 27-22 (14-9). Om derde plaats: Sittardia (Ned) - Medvescak Zagreb (Kro) 28-26 (14-11). Om vijfde plaats: Frydek Mistek (Tsj) - BFC (Ned) 33-21 (18-12). Om zevende plaats: FIF Kopenhagen (Den) - V L (Ned) 29-28 (17-13). Korfbal Papendrecht. Drechtstedentoernooi. Derde en laatste ronde: Dos'46 - PKC 22- 18, Nic.-VCD - Die Haghe 25-21. Eind stand: 1. Dos'46 3-4, 2. Nic.-VCD 3-3, 3. PKC 3-3,4. Die Haghe3-2. Paardensport mans/Lady (Walcheren) 153, 2. Evelien Schouten/Marly (Paardebloem) 150, 3. Chynthia Wabeke/Annette (Paarde bloem) 139. Klasse Beat. DE (groep A): 1. Patricia Verdonk/Liberty Surayah (Paar debloem) 171,2. Eva Jakobsen/Amnesty Z (Oranjezon) 165,3. Minke Brand/Braan- jenhoek's Meral (Braanjenhoek) 152. Klasse B cat. DE (groep B): 1. Ilona de Moor/Fiona (Oranjezon) 171,2. Monique van Sabben/D.J. (Weelr.) 165,3. Iris Ver- hagen/Syeitan (Weelr. 162. Klasse B cat. ABC: 1. Marilyn Moerdijk/Amigo (Paar debloem) 165, 2. Emily Wiskerke/lster Djacardo (Z-Bev.) 161.3. Anne de Visser- /Jacquelïne (Sé-Ros) 160. Skiën Lienz (Oos). Wereldbeker, slalom vrou wen: 1. Egger(Oos) 1.31,84(45,65+46,19 2. Bokal (Slv) 1.31,96 (45,19+46,77), 3. Köllerer (Oos) 1.32,06 (46,64+45,42), 4. Saioni (Fra), Pretnar (Slv) 1.32,12,6. Bak- ke (Noo) 1.32,28. Stand wereldbeker sla lom: 1. Kostelic (Kro) 250 punten, 2. Saio ni 246, 3. Bakke 230. Stand wereldbeker algemeen: 1. Götschl (Oos) 491, 2. Kost- ner (Ita) 481,3. Dorfmeister (Oos) 469. Oberstdorf. Wereldbeker, eerste wed strijd vierschansentoernooi: 1. Schmitt (Dui) 243 punten (114+121,0 m), 2. Gold- berger (Oos) 233,2 (112,5+116,5), 3. Wid- hólzl (Oos) 227,5 (111 116,5), 4. Hanna- wald (Dui) 227,1 (108,5+118,5), 5. Harada (Jap) 224(115.5+109,5) Nikkel (Ned) en De Groot (Ned) in kwalificatie uitgescha keld. Stand na 8 wedstrijden wereldbe ker: 1. Schmitt 660, 2. Widhölzl 430, 3. Goldberger369. Sportprijsvragen Lucky Ten: 2-4-8-9-13-17-21-22-25-35- 38-41-45-50-52-59-64-71 -75-76. Belgische lotto: 1-9-25-34-38-40. Reser vegetal: 13. Joker: 6259550. Duitse lotto. Trekking A: 4-13-19-25-32- 49. Reservegetal: 47. Trekking B: 5-18- 23-32-34-35. Reservegetal: 30. Superge tallen: 6/4. Spel 77: 6311685. Super 6: 128257. (sportprijsvragen ondervoorbe- houd) Voetbal Mechelen. CDI-W. Dressuur. Kür: 1. Teeuwissen (Ned) Goliath 73,46 procent, 2. Van Baaien (Ned) Ferro 73,32, 3. Kem- mer (Dui) Albano 72,73. 4. Wirths (Dui) Souveraen 71,41,5. Van Grunsven (Ned) Partout 71,12. Stand wereldbeker na vijf wedstrijden: 1. Van Baaien 55 punten, 2. Werth (Dui) 52, 3. Salzgeber (Dui) 50, 4. Wirths 43, 5. Van Grunsven en Teeuwis sen 37. Kwalificatiewedstrijd Wereldbeker springen West-Europese liga. Na barra ge: 1Helsen (Bel) Elando 0 strafpunten- 45,32, 2. Dubbeldam (Ned) Inter Access de Sjiem 0-in barrage teruggetrokken, 3. Kurten (Ier) Paavo N 4-70,19, Mathy (Bel) Viktor 4-72,98, Smit (Ita) Loro Piana Cas- sandro 4-73,00, 6. Demeersman (Bel) First Samuel 8-68,71, Gripshóver (Dui) Warren 004 8-69,86, Hassmann (Dui) Ca- brio 8-68,27, Philippaerts (Bel) RBG Opus Sept 8-70,64, Blaton (Bel) China King 8- 71,94, Verheyen (Bel) O de Pomme 8- 72,47, Couperie (Fra) Cabdula du Tillard 8-71,37, Geerink (Ned) DBH Heartbrea- ker8-70,35, Lansink (Ned) Nissan Cartha go Z8-72,55. Stand na negen van vijftien wedstrijden: 1. Nagel 1 DuiI 48, 2. Huis in 't Veld (Ned) 44, 3. Gripshóver, Schnei der (Dui) 42, 13. Lansink 30. 17. Dubbel dam 27,21Hendrix 23,42. Cordia 1149. Van der Vleuten 9, 58 Geerink 7, 72. Hoorn 6,82. Zoer 2,86. Voorn 1 Goes. Indoor Zeeland dressuur. Paarden klasse L (groep A): 1. Chantal de Rooy- /Nairobi (Z-Bev.) 166, 2. Femke van Goe- them/Landert (Honter.) 164, 3. Marie- Jeanine Oostdijk/Janis Joplin (Schelde- stad) 163. Klasse L (groep B): 1. Anne Zandee/Hexagons Rainman (Weelr.) 168, 2. Marjolein van Kerckhoven/Kings- ton H (Hulst) 165, 3. Petra de Kam/Leroy (Vroonr.) 163. Klasse L (groep C): 1Hei- ma van der Slikke/Lucky (Eendrachtr.) 169, 2. (gelijk) Annemiek Schouten/Gen- try (Paardebloem) en Linda de Koeyer- /Kasdandra (Z-Bev.)167. Klasse B (groep A): 1. Michelle Evertse/Oemoemenoe E (Weelr.) 171, 2. (gelijk) Adinda Volkers- /Monica (Paardebloem) en Marcelle van de Ven/Garant (Gouwe Reyers)163. Klas se B (groep B): 1 NeldeGroene/Norwald (Sé-Ros) 177, 2. Ellen Sinke/lsabel (Weelr. 1174,3. Alexandra van Sluys/Ga- ronne (Scheldestad) 170. Pony's klasse Z cat. DE: 1 Sandra van der Bijl/Kadance (Schouwse R.) 180, 2. Olga Brosens/Lady Dy (Grensr.) 181,5, 3. Da nielle Solleveld/Queeny (Weelr.) 179.5. Klasse Z cat. C: 1Veronique Antens/Mi- randa (Van Gogh R.) 174. Klasse M2 cat. DE: 1. Chantal Nijpjes/Flash (Sé-Ros) 166, 2. Stefanie de Frel/Kelvin HH (Klep- pertjes) 163, 3. Doenja Bleyie/Nurejef (Weelr160. Klasse M1 cat. DE: 1Antoi nette Wiskerke/Nozygil (Z-Bev.) 172, 2. (gelijk) Jessica Goossens/Gracia (Schel destad) en Ylona Schroevers/Morion S (Oranjezon) 162. Klasse Ml cat.C: 1. Mar lies Bek/Shadow (Weelr.) 147, 2. Wilma Salm/Jolly Jumper (Z-Bev.) 145. Klasse L cat. DE (groep A): 1. Jessica van Bel- zen/Samantha (Walcheren) 172, 2. Eline van Belzen/Steffie (Walcheren) 3. Fa- biènne Boon/Kanjer 170. Klasse L cat. DE (groep B): 1 Lotte Rïjk/Pablo (Weelr.) 167, 2. Linda Veerhoek/Spirit (Weelr.) 163, Jill Buijze/Tendernes (weelr162. Klasse L cat. ABC: 1. Debbie Offer- Engeland: Aston Vil. - Tottenham 1-1, Chelsea - Sheff.Wed. 3-0, Middlesbr. - Coventry uitgesteld. Stand aan kop: Leeds 20-44, Man.United 19-43, Arsenal 20-39, Sunderland 20-38, Liverpool 20- 37, Tottenham 19-31, Chelsea 18-30. Griekenland: Panathin - Panahaiki 7-1. AEK - Panionios 0-1, lonikos - Olym- piakos 1-2, Xanthi - E. Asteras 0-0, OFI Kreta - Heraklis 1-1, Kalamata - Kavala 3- 2,Trikala - Apollon 1-0, PAOK- Proodevt. 1-0. Stand aan kop: Olympiakos 13-36, Panathin. 13-35, OFI Kreta 13-29, AEK 13- 21, PAOK 13-21, Panionios 13-21. Volleybal Emden (Dui). Oefeninterland, vrouwen: Duitsland - Nederland 3-2 (24-26 25-22 25-22 23-25 15-10). Almelo. Internationaal toernooi, man nen. Poule A:Sète (Fra)-Zwolle (Ned) 3-1 (25-18 15-25 25-21 25-21). SCC Berlin (Dui) - Letland 3-1 (25-20 22-25 29-27 25- 13). Eindstand: 1SCC Berlin 3-4 (8-5), 2. Sète 3-4 (8-6), 3. Letland 3-4 (7-6), 4. Zwol le 3-0 (3-9). SCC Berlin en Sète naar de halve finales. Poule B: Wuppertal (Dui) - Vrevok (Ned) 3-1 (22-25 25-18 25-22 25- 22).Tourcoing (Fra) - Lennik(Bel) 1-3 (22- 25 17-25 25-17 21-25). Eindstand: 1. Len- nik 3-6 (9-4), 2 Tourcoing 3-5 (7-5), 3. Wuppertal 3-4 (5-7), 4. Vrevok 3-3 (4-9). Lennik en Tourcoing naar halve finales. Om plaats 5 tot en met 8: Zwolle - Wup pertal 3-2 (25-16 2-25 25-19 24-26 15-11), Vrevok - Letland 3-0 (25-13 25-21 25-17). Zwolle en Vrevok strijden om plaats 5, Wuppertal en Letland om plaats 7. Wielrennen Loenhout. Internationale veldrit: 1. Groenendaal (Ned) 59.46, 2. Nijs (Bel) 0.40,3. Van der Poel (Ned) 1.04,4. Ponto ni (Ita) 1.19,5. Vervecken (Bel) 1.38,6. De Clercq (Bel) 1.45, 7. Van Santvlïet (Bel) 2.00. 8. David Willemsens (Bel) 2.17, 9. De Knegt (Ned) 2.25, 10. Frischknecht (Zwi) 2.27, 13. De Vos 3.10, 22. Schmitt 5.01.26. Gommers 5.52. Onder 23 jaar: 1. Wellens (Bel) 48.00,2. Van Noppen (Bel) 0.55.3. Commeyne (Bel) 1.13,4. Van den Bergh (Ned) 1.37, 5. Verhaegen (Ned) 2.16, 7. Van Gils 2.37. 12. De Jong 3.30, 14. Van Katwijk 4.46. Vrouwen: 1. Kup- fernagel (Dui) 40.43, 2. Van den Brand (Ned) 0.37, 3. Velthuis (Ned) 1.16. 4. Stropparo (Ita) 1.47, 5. Jansen (Ned) 2.42,6. Leiten (Ned) 3.03,9. Van Boxmeer 5.54. donderdag- Tennis Zuid-West Leasetoernooi. Vierde dag. Locatie: tennishal Schelde International. Goes. Kiwanistoernooi. Racketcentrum Ter neuzen, aanvang 17.15 uur. Zaalvoetbal Abab Soccertoernooi. Voorronde senio renteams. Sporthal De Vlaanderen. Sas van Gent. Aanvang: 10.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 113