^provoost is voor niemand bang Harold Schipper ligt op koers Volleyballers stuiten op ideale tegenstander ids Bij Chelsea is alleen voertaal nog Engels sport 21 Voetbalbond staat betaling amateurs toe oetsier uit Domburg verrassende winnaar menwedstrijd eel interesse oor Jeugd ïilandtoernooi Meulenberg wint uitslagen agenda /IBER I] dinsdag 28 december 1999 anders lln onze sportredactie [ST - De KNVB gedoogt be- ingen aan amateurspelers al staat in het reglement lateurvoetbal dat deze spe- geen geld mogen ontvan- van hun club. Amateur- ibs die hun spelers willen alen moeten bij de bond be- :p doen op 'een dispensatie- igeling'. it blij kt uit een brief die de di- recteur van de sectie amateur voetbal binnen de KNVB R. Bruijnis aan de clubs heeft ge zonden. KNVB-zegsman Poos gaf aan dat de KNVB alleen legale be talingen aan spelers zal gedo gen. Dat wil zeggen betalingen die de clubs 'wit' doen waarbij de belastingdienst op de hoog te is gesteld en ook sociale las ten worden betaald. Tot nu toe betaalt alleen AGOW de spe lers op deze manier. Formeel kan die betaling niet op basis van het reglement amateur voetbal, ook al is het volgens geldende wetgeving volstrekt legaal wat de club doet. De KNVB staat deze vorm van be taling nu ook toe. Clubs die het voorbeeld van AGOW volgen krijgen ook geen last met de bond. Bij de Apeldoornse club staan de spelers op de loonlijst. Bruijnis wijst erop dat de KNVB de amateurbepalingen wil afschaffen. Daartoe zal in het voorjaar van 2000 een voorstel worden gedaan. Ama teurspelers mogen nu formeel niet betaald worden. Zij mogen alleen onkostenvergoedingen krijgen onder meer voor ver voer, maaltijden, kleding en studie. Die legale vergoedin gen kunnen oplopen tot dui zenden guldens per jaar Onderzoek heeft uitgewezen dat amateurclubs spelers be halve onkostenvergoedingen ook op andere wijze betalen voor hun diensten. Deze zwar te betalingen vallen niet onder het gedoogbeleid dat de KNVB gaat hanteren. Enige tijd terug startte de fiscale inlichtingen en opsporingsdienst Fiod in midden Nederland een onder zoek naar zwarte betalingen bij vijf amateurclubs: Holland, Elinkwijk, Spakenburg, IJs- selmeervogels en Dovo. GPD Were! verk >ouw of irLucien Roelandt :li SS - 'Indoor Zeeland naar hoger plan brengen.' Met uitspraak vatte voorzitter Huige in het programma- d de doelstelling van het be- it kort en krachtig samen, een record van ruim zestig nners, uitstekende sport en zinderende barrage als af- iting werd de preses gisteren ens de opening van het 21e |oor Zeeland op zijn wenken liend. der het toeziend oog van 0 toeschouwers werd Kees ivoost de verrassende win- irvan de menwedstrijd. De itsier uit Domburg toonde an der Wielen ge viert in haatsmarathon 1SSINGEN - Leon van der len heeft gisteravond een jestelijke marathonwed- ijd gewonnen. De schaatser Zierikzee versloeg op de ijs- aii in Haarlem Jörn Goter en aHopman in de eindsprint. wedstrijd, die over 50 ronden ïvvel 20 kilometer ging, ken- een spannend verloop. Uit- idelijk wisten acht schaatsers ontsnappen, onder wie Leon der Wielen. De Zierikzeeë- ar vertrouwde met succes op eindsprint. »r de Zeeuw was het al zijn rde eindzege. Hij won al een er eerder in Haarlem en daar- ast werd hij eerste in Amster- m. De zege van gisteravond oeg Van der Wielen op aan zijn a en oma. oor Ben Hameeteman zich de sterkste van de acht aan spanningen die zich voor de be slissende rit hadden geplaatst. Daaronder bevonden zich de Nederlands kampioen Aart van der Kamp met zijn vierspan en NKB-kampioenJosJochemsuit Etten-Leur. Kees Provoost: „Namen zeggen me niets. Ik laat mij niet gek maken. Ik zeg maar zo: je gaat met een paard de ring in en komt er met een paard weer uit. Voor mij is het allerbe langrijkste dat ik er weer met een gezond paard uitkom." Over de gezondheid van zijn paard hoeft Provoost zich geen zorgen maken. Terwijl bij het overgrote deel van viervoeters in het tweede gedeelte duidelijk de pijp leeg was, stoof de Fjord van Provoost in de hoogste ver snelling naar de finish. De zege van Provoost was overigens met uitsluitend te danken aan de uitstekende conditie van de viervoeter. Ook de stuurmans kunst van de man op de bok en de meesturende groom achterop de wagen speelden een belang rijke rol. Hierdoor bleven im mers alle balletjes keurig netjes op de kegels liggen. Kiosk Als derde starter stuurde Pro voost zijn aanspanning keurig door de vijf poortjes van de kiosk. Met nog tien hindernis sen te gaan en een achterstand van vier seconden gaf op dat moment niemand nog een cent voor de kansen van de Dombur ger. Maar de Zeeuw maakte on der luide aanmoedigingen van het publiek zijn achterstand in het tweede deel van het traject goed. Met zijn tijd van 108.82 seconden dwong hij de concur rentie tot het nemen van de no dige risico's. Niek van Loenhout uit Ellewoutsdijk eindigde bij de menwedstrijd op een fraaie vijfde plaats. Risco's met fatale gevolgen voor Aart van der Kamp. De regeren de kampioen uit Putten slaagde er wel in om met zijn vierspan de tijd van Provoost met ruim twee tellen te verbeteren, maar in de haast stootte Van der Kamp een bal van de kegel, met vijf strafs- econden als gevolg. Ook laatste starter Toon Ves- kens zag zijn aanval op de leider mislukken. De Tilburger toonde zich wel een fractie van een se conde sneller dan Provoost, maar reed een kegel (10 strafse- foto Dirk-Jan Gjeltema conden) in de vernieling. Met een fraaie vijfde plaats maakte Niek van Loenhout uit Elle woutsdijk het Zeeuws succes compleet. Tennisleraar al na één partij poulewinnaar in Goes ESTENSCHOUWEN - In en recreatiecentrum iesterschouwen zijn gisteren eerste wedstrijden verspeeld n het Jeugd Eilandtoernooi. iet vierdaagse tennisevene- sent van de Stichting Tennis thouwen Duiveland is na en- ele jaren van afwezigheid weer het programma opgenomen, lan het toernooi doen in totaal 2 tennissers, variërend in de teftijd van tien tot en met ze- entien jaar, mee. ïeteen op de eerste dag waren ital van aantrekkelijke partij- si Tijdens de ontmoetingen, an telkens twee sets van 25 mi- :uten, deden de jonge tennis sers weinig voor elkaar onder. 3e jongste deelnemer, de zesja- nge Wouter van de Berge (TV ïesterschouwen) moest het in ie categorie tot en met 10 jaar :pnemen tegen clubgenoot Hick Luijcx. Wouter van de Berge deed wat hij kon, maar soest toch het onderspit del- ;en: 6-1 en 6-0. Bij de jongens tot en met 17 jaar naakten Sebastiaan Stokla (TV Zierikzee) en Mark Boomer (TV Scharendijke) er een spannend ïeffen van. Zowel in de eerste sis de tweede set besliste het tijdsignaal in het voordeel van Sebastiaan. Hij won twee keer nipt met 5-4. In de categorie meisjes tot en met 10 jaar speel de Stephanie Ouwens (TV Wes- terschouwen), haar allereerste partij Zij trof leeftijdsgenootje Jacky Tuk van tennisclub Scel- veringhe. Jacky trok de partij met 4-1 en 8-0 naar zich toe. door Pieter van Klinken GOES - De eerste dag van het Zuid-West Leasetoernooi in Goes kende geen verassingen. Harold Schipper, de grootste kanshebber bij de mannen, won in de Goese tennishallen ge makkelijk van Eric Kuylen: 7-4. Het toernooi wordt in poules ge speeld. De poulewinnaars spe len in een afvalsysteem verder. De wedstrijden worden op tijd gespeeld. Elke partij duurt drie kwartier. De wedstrijd wordt uitgespeeld wanneer er na 45 minuten nog geen winnaar is. Woensdag komen de als eerste en tweede geplaatste Mark Feli- us en Andy de Bruyne in actie. Harold Schipper, die bestem peld wordt als grootste favoriet, kwam gisteren op de baan. Voor de Goese tennisleraar waren twee partijen gepland, maar door de afmelding van Twan Milder trad Schipper alleen aan tegen de West-Brabander Eric Kuylen. Schipper begon overtuigend. Hij won de eerste twee games gemakkelijk. Kuylen scoorde geen enkel punt in deze games. Binnen vijf minuten stonden er duidelijke cijfers op het score bord: 3-0. Schipper leek af te stevenen op een monsterscore, maar toen kwam Kuylen beter in de wedstrijd. De Brabander serveerde harder, ook ging het beter met zijn re turn. Kuylen sloeg een ace in de vierde game, die hij gemakke lijk won. Even leek de partij weer spannend te worden, maar toen smashte Schipper zich naar een 5-2-voorsprong. Schipper maakte geen fout meer en won met 7-4. „Ik moet er nog even inkomen, maar met de vorm zit het wel goed", zei Harold Schipper, die ervan overtuigd is de finale te halen. Schipper was door zijn zege en door de afmelding van Twan Milder meteen poulewin naar. Hij ligt dus op koers. „Mijn service is goed, dus ik moet makkelijk in de finale kunnen komen. Wat er dan in de finale gebeurt, is altijd afwachten. Daarin kan het alle kanten op." In de B2-klasse wordt eveneens in één poule gespeeld. Dimitri van Hoof was de grote winnaar. Hij was veel te sterk voor zijn te genstanders. Met 12-1 won Van Hoof van Peter Godrie, Jaap van onze sportredactie GOES - De als eerste ge plaatste Marjolein Meulen berg won bij de vrouwen van Mirjam Roose 5-4. Meulenberg begon sterk en leidde na twee servicebreaks met 4-1. Roose's opslag was in het begin te zwak, hetgeen haar punten kostte. Pas van af de zesde game kon ze laten zien wat ze waard was. Roose brak terug en hield daarna haar eigen servicebeurt. Roose was dichtbij een gelij ke score in de achtste game. Na een prachtige rally sloeg ze de bal echter net langs de verkeerde kant van de lijn. Meulenberg kwam vervol gens terug en behield haar service. Breaks vielen niet meer te noteren. Roose en Meulenberg gaan sowieso door naar de volgende ronde, want ze waren de enigen in de poule. Marjan Ganseman boekte gisteren twee over winningen. Ze won van Kim Dijkstra (7-5) en van Ingrid Saman (10-1). Harold Schipper aan het werk in zijn partij tegen Erik Kuylen. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie SINT-NIKLAAS - De Neder landse volleyballers hebben zich maandag gerealiseerd dat het traditionele Flanders Gala «en ideale gelegenheid is om zich voor te bereiden op het olympisch kwalificatietoer nooi, volgende week in Polen. Tot dusver werkt alles in België mee. Ook Ravenna, de opponent die Oranje in de halve finale met 3-1 mocht verslaan. De Italiaanse club van Reinder Nummerdor vocht hartstochte lijk voor elk punt, de 2000 toe schouwers kozen logisch voor onderliggende partij, de scheids- en lijnrechters speel den in Sint-Niklaas voor Sin terklaas. En zij bedeelden Ne derland meer dan behoorlijk. Wat weer leidde tot nog meer commotie en beleving. In Katowice mag hetzelfde wor den verwacht. Nederland bleef er geconcentreerd rustig onder, hield de servicedruk op peil, ex perimenteerde enkele malen met de opstelling, daartoe geïn spireerd door enkele lichte bl es sures. Richard Schuil had last van een knie en deed alleen de eerste set (25-23) mee. Martijn Dieleman, in Spanje bij koplo per Numancia bezig aan een goed seizoen, was de eerst aan gewezen vervanger. De Zeeuw kon de volgende set niet binnen- slaan. Die eindigde in 24-26na dat een arbitrale beslissing was teruggedraaid. Ravenna was zo gelukkig met deze winstdat de fut om meer te halen er wat uit ging. De Cuba nen Cardona en Ruis Cuesta en vrije aanvaller Biribanti pro beerden met hun harde sprong- opslagen wel incidenten uit te lokken, aanvoerder Bas van de Goor, Guiclo Görtzen en Num merdor reageerden met dezelfde wapens. Zij troffen mindere passers aan de Italiaanse zijde van het net. Nu de opslag ook het net mag ra ken, raken steeds meer spelers bevrijd van de angst te missen. „Je kunt in het huidige volley bal niet zonder keiharde opslag. Het is pompen of verzuipen", vertelde Bas van de Goor. „Als ik me lekker voel, haal ik door. Bij mijn club ben ik weer gaan trainen op de sprongserve. Onze trainer geeft cijfers op grond van de statistieken die hij bij houdt. Daaruit blijkt dat bij een matige opslag geen punt meer wordt gemaakt. Ook al staan Giani, Kazakov en Cuminetti, toch niet de minste blokkeer- ders ter wereld, aan het net. Ze houden niets tegen." Voor de derde set verving bons- coach Gerbrands Dieleman door Albert Cristina, de derde optie voor het puinruimen en eerder beproefd in de World League. De allrounder van Roe- selare kweet zich ook nu goed van zijn taak. In de slotfase moest Nummerdor worden ont zien. Hij kreeg weer last van de rug. „Zowel bij Richard als Reinder gaat het om behandel bare blessures. Daar maken we ons niet druk over. Het was zui ver preventief", lichtte Ger brands toe. Royaal Door de wisselingen kregen ook Mike van de Goor (veel) en San- der Olsthoorn (enige) speeltijd. Samen was het royaal genoeg om Ravenna in de derde en vier de set (25-14 en 25-17) duidelijk door Mark Caldenhoven UTRECHT - Op de drempel van een nieuw millennium heeft trainer Gianluca Vialii bij Chel sea de toon gezet voor de toe komst van het mondiale prof voetbal. De coach van de multi- miljoenenploeg uit Londen zorgde op tweede kerstdag voor een internationale noviteit. Aan de aftrap van de competitie wedstrijd tegen Southampton verschenen bij Chelsea louter buitenlanders. Bij het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Alcock stonden aan Chelsea- zijde zelfs geen Schotten, Ieren of Welshmen in het veld. Engeland is de bakermat van het voetbal. De 'uitvinders' gaan er prat op. Maar de tradi tionele Engelsen lijken bij het verscheiden van de eeuw zich zelf niet meer. Buitenlanders - bij het begin van dit jaar ston den er 217 bij Engelse clubs on der contract - maken de dienst uit in de Premier League. Met alle gevolgen van dien. Het En gelse nationale team heeft in tussen heel wat terrein verloren. Chelsea is al jaren een smelt kroes van nationaliteiten. Zo bont als Chelsea het tegen Southampton maakte was in Engeland echter nog niet voor gekomen. In The Dell, het stadi on van Southampton, was bij Chelsea alleen Engels de voer taal. Het Engelse trio dat nor maal de ruggengraat van het team vormt (Wise, Sutton en LeSaux) was afwezig. Chelsea bestond uit een Nederlander (doelman De Goey), twee Fran sen (Deschamps en Leboeuff), twee Italianen (Ambrosetti en Di Matteo), een Spanjaard (Fer rer), een Roemeen (Petrescu), een Braziliaan (Thome), een Uruguayaan (Poyet), een Noor (Flo) en een Nigeriaan (Ba- bayaro). Pas in het laatste kwar tier kwamen twee Engelsen het veld in: Harley en Morris. Elf buitenlanders met negen na tionaliteiten in een ploeg. Dat was nog niet eerder gebeurd. Vi alii haalde er zijn schouders over op: „Ik heb er nooit zo over nagedacht. Ik heb nu een selec tie van 22 spelers en hoe meer ik er tot mijn beschikking heb, hoe beter. Maar Chelsea is nog steeds een Engels team met En gelse en buitenlandse spelers. De nationaliteiten zijn niet be langrijk. Het maakt niet uit. Zo lang we op het veld maar dezelf de taal spreken." Zijn collega- coach van Southampton Jones zei: „Natuurlijk maakt het iets uit als elf buitenlanders een team met zeven Britse spelers kan verslaan. Ik had nooit ge dacht dat het kon." GPD Basketbal Rotterdam. Holland Basketball Week. Poule A: Hapoel Holon (Isr) - Bauru Tili- bra Copimax (Bra)73-77 (49-43). Poule B: Den Bosch - Villeurbanne 76-79 (37-35). Topscorers Den Bosch: Ingram 18, Strand 14, Cortenraede 12, Johnson 10. Biljarten Moerland schoof hij met 7-4 aan de kant. Moerland won met 7-1 van Godrie. Vandaag worden de wedstrijden in poule vier en vijf gespeeld. In poule vier maken Virgil Greeve, Jaap Moerland en Emiel Jansen uit wie er verder spelen. In poule vijf zijn dat Dennis van 't West einde, Bruno Emangeard en Dennis van Tuyt. Zundert. Internationaal toernooi drie banden. Poule A: Jaspers (Ned) - Arnouts (Ned) 50-29 in 20 beurten (gemiddelde 2,500-1,450), Merckx (Bel) - Dielis (Bel) 50-38 (40/1,250-0,950). Tweede ronde: Jaspers -Merckx 50-50 (34/1,470-1,470), Arnouts - Dielis 50-28 (22/2,272-1,272). Poule B: Caudron (Bel) - Havermans (Ned 50-23 (28/1,785-0,821), Burgman (Ned) - De Backer (Bel) 50-39 (35/1,428-1,114). PouleC:Ceulemans(8el)-Valentijn(Ned 50-33 (30/1,666-1,100), Loncelle (Bel) - Rudolph (Dui) 50-34 (29/1,724-1,172). Poule D: Nelin (Den) - Van Kuijk (Ned) 50- 49 (31/1,612-1,580), Bitalis (Fra) - Lep- pens (Bel) 50-29 (22/2,272-1,318). Handbal Geleen/Sittard/Beek. Limburgse hand- baldagen, mannen, eerste dag. Poule A: V L (Ned) - Viking Stavanger (Noo) 24- 33 15-19), SKP Frydek-Mistek (Tsj) - GOG Gudme (Den) 33-32 (17-15), V L - SKP Frydek-Mistek 27-28 (10-17), Viking Sta- vanger-GOG Gudme22-26(15-13). Pou le B: FIF Kopenhagen (Den) - Sittardia (Ned) 25-32 (14-17), RK Medvescak Za greb (Kro) - BFC (Ned) 26-23 (10-12), RK Medvescak - Sittardia 22-21 (14-11), BFC - FIF Kopenhagen 22-21 (10-15). Korfbal Papendrecht. Drechtstedentoernooi, eerste dag. Die Haghe - PKC 16-20 (8-10), Nic.-Dos'46 20-23 (15-10). Paardensport Mechelen. CSI-W, CDI-W. Springcon cours, open Masters (auto voor de win naar): 1. Lansink (Ned) Nissan Cilton Z, 2. Philippaerts (Bel) RBG Nura, 3. Smit (Ita) Loro Piana Secret Love, 4. Lejeune (Bel) Valiska Forever, 5. Kurten (Ier) For Joy en Bauer (Oos) Laurino. Springconcours, twee fasen: 1. Van Broekhoven (Bel) Galliant Dream 0 straf- punten, 31,11 seconden, 2. Gripshöver (Dui) Paganini 0-32,46, 3. Couperie (Fra) Cabdula du Tillard 0-35,84,8. Geerink/D- BH Heartbreaker 2,75-46,12, 17. Houtac- kers/Copa d'Ora 6,50-45,36, 18. Van der Vleuten/Audi's Jikke 8,25-36,35. Dressuur. Grand Prix, korte versie: 1 Teeuwissen (Ned) Gestion Goliath 1506 punten, 2. Van Baaien (Ned) Olympic Fer- ro 1503, 3. Kemmer (Dui) Argentinus 1491,4. Wirths(Dui)SouveranW 1464,5. Van Grunsven (Ned) Gestion TCN Par- tout 1458, 9. Imke Bartels/Olympïc Bar- bria 1349, 10 Barbara Koot/Berkenhorst Galliano 1348. Intermediaire I: 1. Schmidt (Dui) Ruben R 1312, 2. Tineke Bartels (Ned) Luxaflex 1284, 3. Dupont (Bel) Winston 1246, 5. Imke Bartels/Ge- stion Janssen 1226. Prix St. Georges: 1. Van Grunsven (Ned) Gestion Juniors STV 70,93 procent, 2. Schmidt (Dui) Ru ben R 68,74, 3. Schotte/Counergh's Kas- per 67,35, 4. Tineke Bartels/Luxaflex 66,47, 5. Haazen/Ainsley's Inantana 66,37, 6. Imke Bartels/Gestion Janssen 64.68. Schaken voorbij te streven. Maar dat blijft toch de nummer 11 van Italië? „Daar spelen wel alle we reldsterren", zei Gerbrands. „Forli heeft 1 punt uit 12 duels, maar wel de Cubaanse midden man Pimienta en de Rus Jako- vlev, de beste aanvaller van de World Cup, in de gelederen. En die Cardona tikt 3,70 meter aan. Bas van de Goor is een stuk lan ger en komt springend tot 3,60. Dat zijn records. Bellini is inter national geweest. Ravenna is dus niet niks. Ze houden het al leen niet volVoor ons een ideale wedstrijd. En geef me in de fina le Friedrichshafen maar. Als ik eerlijk ben, heb ik de Duitsers liever dan Tsjechië." ANP Groningen. Internationaal toernooi. Open grootmeestergroep, achtste ron de, voornaamste resultaten: Najer (Rus) - Levin (Dui) 1 -0, Van den Doel (Ned) - Van der Weide (Ned) 0-1, Salmensuu (Fin) - Tiviakov (Ned) 1/2-1/2, Kasimdjanov (Oez) - Gyimesi (Hon) 1/2-1/2, Nenasjev (Oez) - Ernst (Ned) 1-0, Radjabov (Aze) - Lalic (Eng) 0-1, Solleveld (Ned) - Atalik (Tur) 0-1, Vaganian (Arm) - Visser (Ned) 1/2-1/2, Wiersma (Ned) - Timosjenko (Oek) 1/2-1/2. Stand aan kop: 1. Van der Weide, Najer 6 1/2 punten, 3. Tiviakov, Nenasjev, Lalic 6, 6. o.a. Van den Doel 5 1/2. Vrouwen, zevende ronde: Zhu (Chn) - Khoertsidze (Geo) 1/2-1/2, Lanchava (Ned) - Zhoekova (Oek) 0-1, Stevanova (Bul) - Kovalevskaja (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1. Stefanova, Zhu 4 1/2,3. Kovalevskaja, Zhoekova 4, 5. Khoertsidze 3,6. Lancha va 1. Sportprijsvragen Lucky ten van 27 december. 2-5-7-10-13- 24-34-35-36-42-44-47-48-49-56-60-61 - 62-71-73. (onder voorbehoud) Lotto 51. Eerste prijs (jackpot): 1 win naar, bruto f. 6.000.000,00. Tweede prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 50.000,00. Derde prijs: 71 winnaars, elk f. 1000,00. Vierde prijs: 163 winnaars, elk f. 250,00. Vijfde prijs: 3896 winnaars, elk f. 25.00. Zesde prijs: 4749 winnaars, elkf. 10,00. Zeven de prijs: 62.757 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel 51. Zes cijfers goed: 1 winnaar, bruto f. 100.000,00. Vijf goed: 2 winnaars, elk bruto f. 10.000,00. Vier goed: 27 win naars, elk f 1000,00. Drie goed: 317 win naars, elk f. 100,00. Twee goed: 3084 win naars, f. 10,00. Tennis Westenschouwen. Jeugd Eilandtennis toernooi. Jongens enkel t/m 10 jr.: Koen van de Berge/Westerschouwen-Merijn de Vos/Zierikzee 5-1, 1-4. Mick Luijcx- /Westerschouwen-Wouter van de Berge- /Westerschouwen 6-1, 6-0. Stevin de Waal/Bru Ten-Quintin Haze/Zierikzee 13- 0,9-1Pieter Boot/Zierikzee-Lars Hol/Zie- rikzee 5-2, 6-1. Jongens enkel t/m 12 jr.: Dimitri Hooftman/Bru Ten-Jeroen den Dunnen/Westerschouwen 2-4,3-4. Hugo Peekhout/d'Haene-PimPolderman/Wes- terschouwen 6-1,6-2. Nick Soeters/Wes- terschouwen-Lars Stols/d'Haene 1-5, 3- 5. Daan Ruitenbeek/Duiveland-Philou Louzolo/Westerschouwen 5-2, 5-3. Phi- lou Louzolo/Westerschouwen-Robin Meertens/Bru Ten 3-6,0-8. Casey Okker- /Duiveland-Mats Willemse/Bru Ten 3-4, 4-2. JobJanSimmelink/BruTen-PimPol- derman/Westerschouwen 7-1, 7-0. Tom Roth/Scharendijke-Quintin Meulblok- /Westerschouwen 5-1, 7-1. Jongens en kel t/m 17 jr.: Dirk Hundersmarck/Duive- land-Hans Stols/d'Haene 0-9, 1-6. Sebastiaan Stokla/Zierikzee-Mark Boomers/Scharendijke 5-4, 5-4. Meisjes enkel t/m 10 jr.: Jacky Tuk/Scelveringhe- Stephanie Ouwens/Westerschouwen 4- 1, 8-0. Iris Vroegop/Westerschouwen- Corine Lekkerkerk/Scharendijk 6-3, 6-3. Meisjes enkel t/m 12 jr.: Bernadette Bij- kerk/Westerschouwen-Tess Luijcx/Wes- terschouwen 2-3, 3-5. Bernadette Bijkerk/Westerschouwen-Deborah See- de/Westerschouwen 2-4, 3-3 Meisjes enkel t/m 17 jr.: Sacha Stokla/Zïerikzee- NienkeWeijers/Zierikzee 7-1,7-1. Wendy Aris/Westerschouwen-Sanne Hommel- /Zierikzee 10-1,6-1. Goes. Zuid-West Lease Toernooi. DE BI Marjolein Meulenberg-Mirjam Roose 5- 4, Tinta van Wely-Lenneke Clement 6-4, Marjan Ganseman-Kim Dijkstra 7-5, An- neloes Schothorst-Lenneke Clement 6-4, Kim Dijkstra-lngrïd Saman 9-2, Marjan Ganseman-lngrid Saman 10-1, Anneloes Schothorst-Tïnta van Wely 5-4. HE B1: Harold Schipper-Eric Kuylen 7-4. HD BI: Vrieze/Van Wilgenburg-Reynhout/Spin- newijn 6-5. GD BI: Davidse/Clausing- Verschuure/Verschuure 9-1, Bussink/De Nijs-Verschuure/Verschuure 3-9. HE B2: Dimitri van Hoof-Peter Godrie 12-1, Di mitri van Hoof-Jaap Moerland 7-4, Jaap Moerland-Peter Godrie 7-1, Remco Maandag-Maarten Gideonse 3-4. HE Cl: August van Wilgenburg-Sander van Bu ren 6-3, Michiel Wisse-Sander van Buren 7-4, Sjors de Lange-Boudewijn Ruis- saard 10-4. HE C2: Ferry Ton-Stanley Bish 4-6, Stanley Bish-Koen Bins 9-1, Koen Bins-Ferry Ton 4-8, Martijn Hen- driksen-Freek Wisse 11-1, Martijn Hen- driksen-Hendrik v.d. Driest 7-5, Hendrik v.d. Driest-Freek Wisse 7-4, Arthur Siere- veld-André Antoonian 7-4, Orestis Molo- podis-Jaap Pieters 9-5, Orestis Molopo- dis-Gert-Jan Bos 12-1, Jaap Pieters- Geert-Jan Bos 6-6, Dick Breure-Bas Smits 12-3, Dick Breure-RickSalomé 7-7, Bas Smits-Riek Salomé 2-10, Menno Ko- le-Niels Marijnissen 6-6, Menno Kole- Rikkert v.d. Wel 4-6, Brian Dijkstra-Mi- chiel Haarlem 6-3, Roy van Hartingsveld- Michiel Haarlem 11-0, Eric Olijdam-Ri- chard van Steenbergen 8-6, EricOlijdam- Martin v.d. Steen 11-1, Richard van Steenbergen-Martin van de Steen 6-3. Voetbal Schotland, competitie. Aberdeen-Dun dee United 3-1, Celtic-Rangers 1-1, Dun- dee-Johnstone 1-1, Hibernian-Kilmar- nock2-2. Stand: Rangers 17-44, Celtic 18- 40. Dundee Utd 19-30, Motherwell 17-27, Hibernian 20-25, Hearts 18-20, Johnsto ne 18-20, Dundee 17-19, Kilmarnock 18- 13. Aberdeen 18-12. Volleybal Sint-Niklaas. Flanders Volley Gala, man nen, tweede dag. Tussenronde (twee gewonnen sets): Noliko/Maaseik (Bel) - Valleverde/Ravenna (Ita) 0-2 (23-25 23-25 BeUogorie Belgorod (Rus) - All Stars Praha (Tsj) 0-2 (14-25 27- 29). Halve fina les (3 gewonnen sets): Nederland - Ra venna 3-1 (25-23 24-26 25-14 25- 17), VfB Friedrichshafen (Dui) - Praha 3-0 (25-22 26-24 25-14)). Programma dinsdag, om vijfde plaats: Maaseik - Belgorod (14.30 uur); om derde plaats: Ravenna - Praha (16.30); finale: Nederland - Friedrichsha fen (19.30). dinsdag— Paardensport Indoor Zeeland. Gehandicaptendag. Aanvang 10.00 uur. Millennium show competitie, aanvang 19.30 uur. Tennis Zuid-West Leasetoernooi. Tweede dag. Locatie: tennishal Schelde International. Goes. Eiland jeugdtoernooi. Tweede dag. Lo catie: Sport- en recreatiecentrum Wes- terschouwen in Burgh-Haamstede. Zaalvoetbal Kersttoernooi. Wedstrijden in poule 5. Deelnemende ploegen: Van Meteren, Sportcentrum, Mol Kraan Verhuur, Eet café Scharendijke. Dreister, Profile Tyre- center. Wijkcentrum Nieuwland en Dwarsliggers. Locatie: sport- en recrea tiecentrum Westerschouwen, Burgh- Haamstede, Aanvang: 17.00 uur. Dammen Zeeuws kampioenschap. Zevende ron de in de hoofdklasse en vijfde ronde in promotie-, eerste en tweede klasse. Lo catie: Ons Dorpsleven in 's-Gravenpol- der. Aanvang 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 35