Gluren en banjeren in Canisvliet G|d PZC Vrijstaande huizen op plek De Leeuwtjes subsidie voor jubilerend tijdschrift Axelse straat kiest voor rem op verkeer 21 t/m 24 en 27 t/m 31 december 1999 en 3 t/m 7 januari 2000 zeeland z22 Boswachter lanceert ambitieus recreatieplan voor natuurgebied Vijf kwaliteitsbedrijven brengen een unieke ambiance passend in deze eindejaarstijd! GEMEENTE SAS VAN GENT SOCIAAL VERPLEEGKUNDIGE (M/V) woensdag 22 december 1999 doorConny van Gremberghe TERNEUZEN - Projektbouw Zeeland gaat geen tvvee-onder- een-kappen, maar duurdere vrijstaande woningen bouwen op het terrein van de voormalige Ontwerp van Projektbouw voor Leeuwtjes-terrein. foto Charles Strijd LBO-school De Leeuwtjes in Terneuzen. In totaal komen er twaalf wo ningen in twee of drie bouwla gen en met plat dak op kavels met een oppervlakte tussen de 500 en 800 vierkante meter. De prijs voor een nieuwe woning in het nieuwbouwplan zal uitko men op zo'n half miljoen gulden. De projectontwikkelaar had eerst het plan opgevat om op het oude schoolterrein een aantal twee-aan-één-woningen te bouwen. De gemeente Terneu zen, maar ook enkele omwonen den hadden daar moeite mee. De gemeente, omdat er een relatief groot aanbod aan twee-onder- één-kappen in Terneuzen is. Al leen al in plan Othene staan er nog zestig op het punt gebouwd te worden. De bewoners zaten niet op veel meer woningen te wachten, om dat er gevreesd werd voor meer verkeer in het buurtje. Projekt bouw Zeeland is gemeente en bewoners tegemoet gekomen met het plannetje dat deze week werd gepresenteerd. Negatieve reacties van inmiddels geïnfor meerde buurtbewoners zijn uit gebleven. Op verzoek kijkt de gemeente wel naar de verkeers situatie. door Lilian Dominicus WESTDORPE - Een vogelkijk- hut naast de kreek, gluurmuur- tjes. thema-panelen, laarzenpa den en rolstoelpaden. Boswachter Hans van Hage heeft ambitieuze plannen voor natuurgebied de Canisvliet in Westdorpe. nu de inrichting Man moet oude boete betalen TERNEUZEN - De politie hield maandagmiddag een 38-jarige Terneuzenaar in zijn woon plaats aan. De man stond gesignaleerd voor het niet betalen van een boete. Hij kon alsnog 2430 gulden be talen of 35 dagen hechtenis uit zitten. De Terneuzenaar koos voor het eerste. De komende da gen zullen nog meer personen worden benaderd die een boete hebben openstaan. Gift Sas Glas voor De Redoute SAS VAN GENT - Sas Glas schenkt donderdag 23 decem ber een geldbedrag aan verzor gingstehuis De Redoute in Sas van Gent. De Redoute wil het geld gebrui ken voor de aanleg van een ring leidingsysteem in de recreatie zaal. Hiermee kunnen de ouderen van het tehuis beter de uitslag van de bingo horen en naar de tv luisteren. De over handiging vindt om 12.00 uur plaats, net voor de aanvang van het kerstdiner. voor bijna zeventig procent is voltooid. Het zoeken is naar sponsors en subsidieverstrek kers, die deze ambities helpen verwezenlijken. Het ontwerp van de vogelhut ligt al klaar. ..Leerlingen van het ROC hebben de hut ontworpen voor een ontwerpwedstrijd en wonnen er een tweede prijs mee", vertelt de Zeeuws- Vlaamse boswachter. „Het unieke ervan is dat je het hele gebied kan overzien vanaf dat ene punt én dat je er bij wijze van spreken op je naaldhakken naar toe kan lopen. Er moet na melijk een verhard pad komen om de vogelhut te bereiken, zo dat hij ook toegankelijk is voor rolstoelers." Daarnaast moeten er doorsteekjes komen naar 'gluurmuurtjes'. ..Dat zijn vo- gelkij kschermpj es legt Van Hage uit „Daar vandaan kun nen wandelaars op de paden de vogelsoorten observeren." Thema-panelen over de hele Canisvliet verspreid, moeten de passanten stimuleren om met een ander oog naar de natuur te kijken. „Ze zijn compleet an ders dan de reguliere bordjes die je wel eens in een natuurgebied ziet", voorspelt hij. „Je moet bij voorbeeld eerst een deurtje ope nen voordat je door het kijkgat ziet welke vogels achter het riet verscholen zitten." Bagger Voor de echte vogel- en natuur liefhebber wil Van Hage zoge naamde laarzenpaden inrich ten. „Dat is niet geschikt voor iedereen", waarschuwt hij. „Soms zal je daar tot aan je knieën in de bagger lopen. Het voordeel is dat het daar lekker rustig is." De boswachter schat dat de plannen circa 150.000 gulden gaan kosten.Alleen de hut kost al 70.000 gulden. De bankjes, de aanleg van de wandelpaden en de prullenbakjes vallen uiter aard binnen de normale beheer- kosten van Staatsbosbeheer", weet Van Hage. „Maar voor het verharde pad, de gluurmuur- tjes, de panelen en de hut is niet zomaar geld beschikbaar. Geld Het benodigde geld moet dus van bedrijven of de provincie komen. „Het is een prachtig ge bied geworden, waar je heerlijk kunt wandelen. Elk jaar strij ken meer vogelsoorten neer op de Canisvliet, om te broeden of verder te trekken", verklaart Van Hage. „Dat is een pluspunt voor de werknemers van bedrij ven uit de omgeving. Zij kunnen hier tussen de middag tot rust komen en een boterhammetje eten. Als de werknemers zich daar wel bij voelen, dan hebben de bedrijven daar uiteindelijk ook baat bij." Natuurgebied Canisvliet bij Westdorpe. Van boswachter Hans van Hage mag de natuurrecreant een flink aantal voorzieningen krijgen, zoals gluurmuren en rolstoelpaden. foto Charles Strijd door Glenn Hoffman AXEL - Bewoners van de Axel- se Prins Hendrikstraat steunen het plan om hun straat ver keersveiliger te maken. Een 30- kilometer-zone mag er komen en ook het beperken van parke ren tot één straatzijde vindt in stemming. Maar hoge plateaus als verkeersremmers zien ze niet zitten, de bewoners kiezen voor andere oplossingen. Dat bleek dinsdag tijdens een druk bezochte inspraakavond in De Halle. De herinrichting van de Prins Hendrikstraat is onderdeel van het 'Duurzaam Veiligproject'. Soms stond het belang van be woners en winkeliers haaks op elkaar. Wethouder A van Waes moest als voorzitter alle zeilen bijzetten om de vrij rumoerige bijeenkomst in goede banen te leiden, maar kon tegen het einde van de avond toch een aantal belangrijke conclusies trekken. De meeste bewoners zijn het er over eens dat de snelheid van het doorgaande verkeer en de parkeeroverlast de grote boos doeners zijn. Voorop stond voor hen de veiligheid van fietsers en schoolgaande kinderen. De middenstanders wezen erop dat er voldoende parkeerruimte moet zijn voor hun klanten. Unaniem was men het erover eens dat er geen hoge plateaus als snelheidsremmers moesten komen. Veel meer zag men in de door de gemeente aangedragen mogelijkheid van optische rem mers of andere snelheidsrem- mende obstakels. Suggesties en bezwaren worden meegewogen in de planvor ming. Het uiteindelijke plannen wordt in februari aan bewoners voorgelegd. Bezoek de sfeervolle Millenniumshow van Garage Verbrugge Garage Verbrugge b.v.: presenteert een 5 serie en de complete 3 serie waaronder de nieuwe touring. Tevens een volledig assortiment voor onze jonge BMW-rijders van 1 -7 jaar. Reisbureau Interver: laat u middels fraaie reisgidsen wegdromen naar verre skioorden. Scheldorado Aqua Bodycenter: "Vooruitgang door bewegen". Kom het zelf ervaren, er staan toestellen voor u klaar. Tevens ontvangt u een cadeaubon voor een proefles. Bloemenhuis Flora: versiert de show met groendecoraties en een unieke antieke arrenslee in uitbundige kerstsfeer waarbij nostalgie een voorname rol speelt! Wijnhandel Herman, Axel: onderdeel van de sfeermakers, uitgelezen wijnen en champagne! Tijdens deze millenniumshow zal Keramiste Joke Fleur haar veelzijdige werk tentoonstellen. Openingstijden: ma. t/m do. 09.00-18.00 uur vr. 09.00-15.00 uur. Adres: Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Wat gaan wij je missen. Van jou leerden wij dat het geluk ligt in de ontmoeting met de ander. "Wie goed doet, die goed ontmoet. Wij zijn er trots op dat wij jouw kind mochten zijn. Met veel verdriet, maar tevens vervuld van dankba re herinneringen, delen wij u mede, dat geheel onverwacht van ons is heengegaan onze lieve pa en opa FRANCOIS IULIANUS DE NIJS weduwnaar van Mathilda Maria Vereecken Oud-Burgemeester Ridder in de Orde van Oranje-Nassau *01-02-1919 120-12-1999 Amsterdam: Marlies en Ad Ruben, Iris Obdam: Stan en Joke Anne, Maartje, Jelle Obdam: Ineke en Nico Gideon, Stijn Obdam: Jacintha Obdam: Leo en Angela Denice. Obdam: Veronique 1713 TE Obdam, 20 december 1999. Tulpenstraat 18 Pa is thuis. Gelegenheid tot afscheid nemen 's middags tussen 13.00 en 16.00 uur. De avondwake zal gehouden worden op donderdag 23 december om 19.00 uur in de St. Victorkerk te Obdam, waarna gelegenheid is de familie te condo leren. De gezongen Eucharistieviering wordt gehou den op vrijdag 24 december om 11.00 uur in boven genoemde kerk, waarna de begrafenisplechtigheid zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Obdam. MIDDELBURG - Het dagelijks provinciebestuur stelt vooi de viering van het vijftigjarig bestaan van het Zeeuws Tijd schrift met 15.000 gulden te subsidiëren. Dat is opmerkelijk omdat aan de reguliere provinciale subsidie de voorwaarde i verbonden dat het Zeeuws Tijdschrift het aantal abonnees te. gen het einde van 2000 moet hebben opgeschroefd naar dui, zend. De afgelopen twee jaar is het bestand echter gedaald van 700 naar 650 abonnees. Toch wil het provinciebestuur de jubileumactiviteiten, die onder meer voorzien in het uitbren- gen van een jubileumboek, het inrichten van een expositie ea het houden van een symposium, financieel ondersteunen. De verwachting is namelijk dat juist daardoor volgend jaar flini wat nieuwe abonnees kunnen worden geworven. Controles leveren 4537 bonnen op MIDDELBURG - Vorige week zijn in Zeeland ruim 3300 mensen betrapt op te hard rijden. Daarnaast werden ruim 1.100 bestuurders betrapt door een camera die controleert op rijden door rood licht en overtreding van de maximumsnel heid. Ook kregen 137 automobilisten en motorrijders een bekeuring voor het niet dragen van een gordel of helm. De controles vonden plaats in het kader van het verlteershandha- vingsproject, Steun voor zorgcontinuüm ouderen GOES - Het project Zorgcontinuüm van de Zeeuwse Vereni ging voor Ouderenzorg kan beginnen. Gedeputeerde Staten, die al eerder te kennen gaven, wel te voelen voor het proefpro ject, hebben nu definitief ruim 140.000 gulden toegezegd, h acht proefprojecten, verdeeld over verzorgingshuizen en thuiszorgorganisaties in de Oosterschelderegio, gaan de in stellingen eikaars werk gedeeltelijk overnemen om de over stap van zelfstandig wonen naar een tehuis gemakkelijker te maken voor de ouderen, maar ook voor de instellingen. GS-geld voor bedrijventerrein TERNEUZEN-De gemeente Terneuzen kan beginnen met de herinrichting en de revitalisering van het bedrijventerrein Haarmanweg/Handelspoort. Gedeputeerde Staten hebben voor het project een subsidie van 50.000 gulden beschikbaar gesteld. De gemeente zelf legt voor het opstellen van een plan van aanpak 25 mille bij. Het bedrijventerrein wordt binnen afzienbare tijd aangepakt en omgebouwd tot een duurzaam bedrijventerrein. De Terneuzense aanpak moet als voorbeeld dienen voor soortgelijke projecten elders in de provincie. Geld voor coaching gehandicapten TERNEUZEN - Het ROC Westerschelde, ROC Zeeland, Ar beidsvoorziening en de Zeeuwse stichting voor Gehandicap tenbeleid hebben gezamenlijk een project opgezet voor de coaching van gehandicapten. Gedeputeerde Staten besloten dinsdag om voor dit project een subsidie van 25.000 gulden beschikbaar te stellen. Gehandicapten ondervinden nog steeds problemen bij het volgen van een beroepsopleiding en scholing, alsmede bij het vinden van een arbeidsplaats. Voor oordelen in het onderwijs en bij werkgevers spelen daarbij een grote rol. Keurig onderhouden semi-bungalow (houtskelet) met een leuk aangelegde tuin aan de rand van de mosselstad Philippine. Opp. 991 m2. inh 458 m3 Bouwjaar 1973. Ind. ruime hal. garderobe, toilet. 2 ruime slaap kamers, badkamer met bad en wastafel, bijkeuken met cv. en 2 inbouwkasten. toegang tot halfopen keuken uit 1998 (licht-eiken) met geïntegreerde app ruime woonkamer Verd overloop. 2 slaapkamers met bergruimte, badkamer met douche, toilet en wastafel Extra- rolluiken begane grond, rondom dubbel glas, dubbele garage met zolder, fraai hekwerk siert de voortuin Vraagprijs: 459.000,- k.k. MEEUS Makelaars GARANTIE M MAKE1AARS nvm Terneuzen. Axelsestraat s. Telefoon coi is) 648 748. Fax 'oi 18) 648 749. Internet, wwwmeeuws.com SLUITING GEMEENTESECRETARIE EN BUREAU BURGERLIJKE STAND Op vrijdag 24 december en 31 december 1999 zijn de gemeentesecretarie en bureau burgerlijke stand gesloten. De ambtenaar van de burgerlijke stand is evenwel be reikbaar van 09.00 tot 10.00 uur. Telefoon 0115- 457170. Deze bereikbaarheid is uitsluitend voor spoed eisende gevallen betreffende geboorte-aangifte of aan gifte van overlijden, indien dit wegens de wettelijk vast gestelde termijn niet kan worden uitgesteld. Het bureau kan dan incidenteel in overleg met de ambtenaar van de burgerlijke stand worden geopend. Sas van Gent, 21 december 1999 De burgemeester. J.A.H. Lonink De secretaris, drs. D. Sinke nschappelijke Zeeland RECTIFICATIE De GGD Zeeland is een Gemeenschappelijke Ge zondheidsdienst die werkzaam is in opdracht van alle 17 Zeeuwse gemeenten. De dienst heeft als taak: gezondheidsbevordering en -bescherming en ziekte preventie. Vanwege het vertrek van de huidige medewerker zoe ken wij per 1 februari 2000 kandidaten voor de functie van voor 18 uur per week (0,5 fte) binnen de productgroep Infectieziektebestrijding (INF). Functie-informatie De taken die de functionaris gaat uitvoeren liggen op het vlak van de tuberculosebestrijding, preventieve maatregelen reizigers en hygiënezorg. Bij tbc-bestrijding horen taken als begeleiding van patiënten, huisbezoek, bron- en contactonderzoek en voorlichting. Bij preventieve maatregelen reizigers hoort het houden van spreekuren en bij hygiënezorg hoort het inspecteren van bijvoorbeeld kinderdagver blijven en het behandelen van woningvervuilingen. Functie-eisen Wij zoeken een enthousiaste medewerker met als opleiding HBO-V of verpleegkundige A/MBO-V welke aangevuld is met de opleiding MGZ, die in de bestaan de teams van de genoemde werkvelden past. Wij vra gen daarom iemand die flexibel is, goed kan commu niceren, met zicht op de verworvenheden van de col lectieve preventie en een hart voor risicogroepen. Rechtspositie Wij bieden een werkomgeving die meegaat met de landelijke ontwikkelingen en daardoor garant staat voor afwisseling. Het salaris bedraagt minimaal 3.224.- (schaal 7) en maximaal 5.392,- (schaal 8) bruto per maand bij een 36-urige werkweek. De gemeentelijke rechtspositie is van toepassing en de standplaats is Vlissingen. Sollicitatie Indien u wilt reageren op deze advertentie, dan kunt u dat doen door uw sollicitatiebrief vóór 31 december 1999 te sturen aan de heer V.A.J. Slenter, directeur van de GGD Zeeland, Postbus 345, 4460 AS Goes. Wenst u meer informatie over de functie dan kunt u contact opnemen met mevrouw D. Dijkema, telefoonnummer: 0118-418395. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 62