Met dank aan stel feestbeesten PZC Heeft uw vader of moeder diabetes? Pfwno do POflOn nPi Auto Renault Dijkwel B.V. zeeland SOCIAAL VERPLEEGKUNDIGE (mN Zeeland helpt Filippijnse jongeren 'n vak te leren, woensdag 22 december 1999 w 22 Heeft li overgewicht, hoge bloeddruk, vaak dorst en bent u ouder dan 40 jaar, dan kan dit wijzen op diabetes (suikerziekte). Bel voor de gratis informatiebrochure: (033) 46 22 055 Diabetes Fonds Nederland, Regentesselaan 39, 3818 HH Amersfoort. Email: info@diabetesfonds.nl l i De GGD Zeeland is een Gemeenschappelijke Ge zondheidsdienst die werkzaam is in opdracht van alle 17 Zeeuwse gemeenten. De dienst heeft als taak. gezondheidsbevordering en -bescherming en ziekte preventie. Vanwege het vertrek van de huidige medewerker zoe ken wij per 1 februari 2000 kandidaten voor de functie van voor 18 uur per week (0,5 fte) binnen de productgroep Infectieziektebestrijding (INF) Functie-informatie De taken die de functionaris gaat uitvoeren liggen het vlak van de tuberculosebestrijding, preventieve maatregelen reizigers en hygiënezorg. Bij tbc-bestrijding horen taken als begeleiding var patiënten, huisbezoek, bron- en contactonderzoek er voorlichting. Bij preventieve maatregelen reizigers hoort het houden van spreekuren en bij hygiënezorg hoort het inspecteren van bijvoorbeeld kinderdagver blijven en het behandelen van woningvervuilingen. Functie-eiser» Wij zoeken een enthousiaste medewerker met opleiding HBO-V of verpleegkundige A/MBO-V welke aangevuld is met de opleiding MGZ, die in de bestaan de teams van de genoemde werkvelden past. Wij vra gen daarom iemand die flexibel is, goed kan commu niceren, met zicht op de verworvenheden van de col lectieve preventie en een hart voor risicogroepen, Rechtspositie Wij bieden een werkomgeving die meegaat met de landelijke ontwikkelingen en daardoor garant staat voor afwisseling. Het salaris bedraagt minimaal 3.224.- (schaal 7) en maximaal 5.392,- (schaal bruto per maand bij een 36-urige werkweek. De gemeentelijke rechtspositie is van toepassing en de standplaats is Vlissingen. Sollicitatie Indien u wilt reageren op deze advertentie, dan kuntu dat doen door uw sollicitatiebrief vóór 31 december 1999 te sturen aan de heer V.A.J. Slenter, directeur van de GGD Zeeland, Postbus 345, 4460 AS Goes. Wenst meer informatie over de functie dan kunt u contact opnemen met mevrouw D. Dijkema, telefoonnummer: 0118-418395. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Giro 30 20 900 WOORJj Postbus 560,4200 AN Gorinchem, 0183-611800 1M. \3tlk/*i Geld voor jubilerend tijdschrift MIDDELBURG - Het dagelijks provinciebestuur stelt vi de viering van het vijftigjarig bestaan van het Zeeuws T a schrift met 15.000 gulden te subsidiëren. Dat is opmerkeli omdat aan de reguliere provinciale subsidie de voorwaard r verbonden dat het Zeeuws Tijdschrift het aantal abonnees L gen het einde van 2000 moet hebben opgeschroefd naard zend. De afgelopen twee jaar is het bestand echter geda 1 van 700 naar 650 abonnees. Toch wil het provinciebestuur de jubileumactiviteiten, onder meer voorzien in het uitbrengen van een jubileumbo het inrichten van een expositie en het houden van een symj sium, financieel ondersteunen. De verwachting is namel dat juist daardoor volgend jaar flink wat nieuwe abonn - kunnen worden geworveni Controles leveren 4537 bonnen opl 1 MIDDELBURG - Vorige week zijn in Zeeland ruim 33 mensen betrapt op te hard rijden. Daarnaast werden ru 1100 bestuurders betrapt door een camera die controleert rijden door rood licht en overtreding van de maximumsn heid. Ook kregen 137 automobilisten en motorrijders e 1 bekeuring voor het niet dragen van een gordel of helm.] controles vonden plaats in het kader van het verkeershandl i vingsproject. Steun voor zorgcontinuiim oudere GOES - Het project Zorgcontinuiim van de Zeeuwse Verei ging voor Ouderenzorg kan beginnen. Gedeputeerde State die al eerder te kennen gavenwel te voelen voor het proefpi ject, hebben nu definitief ruim 140.000 gulden toegezegd, acht proefprojecten, verdeeld over verzorgingshuizen thuiszorgorganisaties inde Oosterschelderegio, gaan dei stellingen eikaars werk gedeeltelijk overnemen om de ove stap van zelfstandig wonen naar een tehuis gemakkelijker maken voor de ouderen, maar ook voor de instellingen. 1 proefprojecten duren anderhalf jaar. Na die tijd zal een eval atie worden gemaakt, waaruit moet blijken wat de beste aa pak is. In twee tehuizen, die ook meedraaien in de proef en verslaglegging, blijft alles zoals het is. Geld voor coaching gehandicapten TERNEUZEN - Het ROC Westerschelde, ROC Zeeland, A beidsvoorziening en de Zeeuwse stichting voor Gehandieaj tenbeleid hebben gezamenlijk een project opgezet voori coaching van gehandicapten Gedeputeerde Staten besloti dinsdag om voor dit project een subsidie van 25.000 guldi beschikbaar te stellen. Gehandicapten ondervinden nog steeds problemen bij h volgen van een beroepsopleiding en scholing, alsmede bij fc vinden van een arbeidsplaats. Vooroordelen in het onderwi en bij werkgevers spelen daarbij een grote rol. De opleiding centra hebben het integreren van mensen met een functiebt perking tot speerpunt van hun beleid gemaakt. Om de kanse voor het behalen van diploma's te vergroten willen de ROC nu het instrument 'coaching door en voor gehandicapten' ve der ontwikkelen. Stelende junk krijgt twee maanden MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft dins dag een 31-jarige man uit Vlissingen voor een serie diefstalle veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan \ie maanden voorwaardelijk. Na zijn detentie wacht hem een op name in een kliniek om af van zijn verslaving af te korae Daarnaast moet hij onder toezicht van het ZCAD blijven. D Vlissinger had zich het laatste half jaar schuldig gemaakt aa winkeldiefstallen, autokraken en het wegnemen van twe fietsen. Achtergelaten wiel op rijksweg A58. foto's Dirk-Jan Gjeltema Politieman Sturris voert een vuilniszak vol troep af. door Esme Soesman 's-GRAVENPOLDER - De Lange Mairedijk bij 's-Gravenpolder oogt winters en verlaten. Het hobbelige, bijna onberijdbare grasdek is deels bedekt met sneeuw. Het idyllische plaatje wordt wreed verstoord door grijs plastic. Zo'n vijftien tot twintig vuilniszakken liggen halverwege de dijk tussen struikgewas en bomen. Kartonnen taartborden, colablikjes en plastic rietjes vormen trieste ver wijzingen naar een feestje dat hoogst waarschijnlijk leuk is geweest. Opgetrokken wenkbrauwen en ver baasd klinkende stemmen. Deze 'fees telijke' inhoud was wel het laatste dat - K. Sturris van de politie district Oos- terscheldebekken. R. Wink van Na tuurmonumenten en P. van Gemert van het Provinciaal Milieu Overleg noord (PMO) verwacht hadden aan te treffen. De melding dat er afval is ge dumpt langs de Lange Mairedijk kwam maandagavond binnen. Het handhavende trio reed er dinsdag op af. Na eerst wat te hebben gespecu leerd over het achtergelaten vuil: ..Het zal wel voedingsbodem zijn voor het kweken van hennep. Iets illegaals, an ders kun je het net zo goed naar de mi lieustraat brengen", luidt de logisch klinkende redenering van Wink. De opengescheurde vuilniszakken ge ven echter een andere inhoud prijs. Ie mand heeft een feestje gegeven en aansluitend heel veel moeite gedaan om de overblijfselen kwijt te raken. Vermoedelijk in het donker een stie keme rit, glijdend en bonkend over een bijna onbegaanbare dijk. Hoeveel Gildeweg 16, 4383 NK Vlissingen. Tel. 0118-417130. EafflSEBHWBTq Biologische kalkoenen vanaf 10 per kilo kalkoen bout 10 ,- per kilo kalkoen rollade 10,- per 500 gram kalkoen karbonade zonder been kalkoen filet kalkoenhaas braadkip per kilo kiprollade Bestellingen boven de 50,- worden gratis thuisbezorgd op vrijdag. 10 ,- per 500 gram 2-50 per 100 gram 3,50 per 100 gram 10 ,- per kilo io,- per 500 gram Tel 0118-596134 Huis Ter Mee bv Rijnsburgseweg 2 Oostkapelle. giro 550 Postbus 10343 73°' GH Apeldoorn 055 3663339 heel jaar. In de korte tijd (een kleine twee maanden) dat het project nu in de regio Noord- en Zuid-Beveland en Tholen draait, zijn al 56 meldingen binnengekomen. In de gemeente Veere volgt deze zelfde aanpak in januari. De afstand tussen huis en milieustraat kan voor mensen een belemmering vormen om vuilnis netjes af te leveren „Maar wat je vindt, is ook afhankelijk van gemeentelijk beleid", ervaart De Koster. „Zijn de regels streng, dan gaan mensen sneller dumpen. Anders kost het hen te veel. Gemeenten moe ten proberen de drempel tot de milieu straat zo laag mogelijk te houden." -Ook aan voorlichting hechten de be trokken organisaties veel waarde. Neem het dumpen van asbest. Burgers mogen enkele tientallen vierkante meters kosteloos inleveren. Dumpen ze het materiaal, dan is de beheerder van dat gebied de klos. „En wij zijn als organisaties verplicht om voor de op ruiming ervan een gespecialiseerd be drijf in te schakelen. Dat kost geld en uiteindelijk is het de gemeenschap die dat betaalt." Actiedag Het blijft bij het project zwerfvuil niet bij preventief optreden alleen. Begin volgend jaar wordt een actiedag ge houden. Die dag gaan de samenwer kende handhavers op pad en slingeren iedereen die betrapt wordt zonder meer op de bon. Behalve de kosten die met het opruimen gemoeid zijn, moe ten daders dan rekenen op boetes die kunnen oplopen tot vijfhonderd gul den. Wordt dat feestje toch nog best duur. Design. De kunst om van een gebruiksvoorwerp iets bijzonders te maken Een kunst die Renault als geen ander verstaat Komt u maar eens kijken naar de fraaie uitvoeringen van de Twingo. Clio, Scénic en de Espace. Maar dat is nog niet alles Als u nu bij ons langs komt en de actiesleutel probeert, maakt u kans op de nieuwe vierwiel aangedreven Scénic RX4 of een Design Weekend in Londen. Nog geen sleutel? Vraagt u 'm dan bij uw dealer. Want stel dat-ie start, dan rijdt u als eerste in Nederland in de unieke Scénic RX4 Da's mooi... van Renault. Tot cm Met 31 deceMber 1 999 bij uw ReN a ui t-d ea 1 er. De brochure 'Mooi van Renault', de wedstrijdkaart en de actievoorwaarden liggen bij de Renault-dealer voor u klaar Bel 0800 - 0303 voor uw dichtstbyzgnde Renault-dealer www.renault nl RENAULT makkelijker zou het zijn om gewoon even bij de milieustraat langs te wip pen, waar huisvuil gratis in te leveren is. Nu is het aan Wink om de boel op te ruimen, omdat het terrein onder be heer van Natuurmonumenten valt. Maar eerst worden de zakken nage plozen op verwijzingen naar de eige naar, die. als hij of zij wordt achter haald, alsnog de rekening krijgt gepresenteerd. Want dumpafval kost geld, vertelt P. de Koster van de gemeente Borsele. Hij is als projectleider betrokken bij het project zwerfvuil dat op initiatief van het PMO in heel Midden- en Noord-Zeeland wordt uitgevoerd. Verschillende betrokken instanties - zoals gemeenten, provincie, water schap, politie, Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer - zijn actief bezig met het opsporen en opruimen van door particulieren en/of bedrijven ge dumpt vuil. De daarmee gepaard gaande kosten komen indirect weer op het bordje van.de burger te liggen. Om een idee te geven van de omvang: op Schouwen-Duiveland werd in 1997 in drie maanden tijd 275 kubieke meter afval aangetroffen, verspreid over 34 locaties. Verwijdering daar van komt neer op ruim 30.000 gulden; wat zo'n 120.000 gulden is over een Het feestje is 's nachts tot in het struikgewas aan de Lange Mairedijk in 's-Gravenpolder voortgezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 22