Van Nistelrooy onnavolgbaar Koele ontvangst Samaranch Vitesse slaat slag tegen Willem II Barends verbaasd over aanval Voogd Van Gaal niet blij met De Boertjes Van Praag schrikt van uitlatingen Begeerde aanvaller schiet PSV met drie treffers langs Ajax Zware loting Arsenal Van Moorsel en Van den Hoogenband onderscheiden Schumacher 19! ven, et zef'a' in onze sportredactie BARCELONA - Barcelona- coach Louis van Gaal is onte vreden over de prestaties van - {onald en Frank de Boer. Hij vindt dat de voetballende ,Vj iroers nog niet aan zijn ver- ichtingen hebben voldaan. ,Ik ben niet blij met de De Boer tjes, want ik had meer van ze verwacht", aldus Van Gaal. Ronald en Frank de Boer kwa men in januari voor 40 miljoen gulden over van Ajax. Ze heb ben volgens hun trainer nog geen stempel op hun nieuwe club kunnen drukken. Frank de Boer speelt redelijk veel, Ronald de Boer zit voornamelijk op de bank. „Ze kunnen in alle op zichten meer aan het team bij dragen", vindt Van Gaal. Barce lona staat in de competitie zesde en verloor onlangs vier duels op rij. Ook afgelopen zondag werd verloren. RTR van onze sportredactie AMSTERDAM - Ajax-voorzitter Michael van Praag is geschrokken van alle commotie naar aanleiding van zijn uitspraken over Patrick Kluivert in het kwartaalblad Joods Journaal Magazine. Van Praag laat in een persbericht weten het te betreuren dat hij zijn persoonlijke mening om trent Kluivert in een interview heeft geuit. Hij noemde de Barcelona-spits onder meer „een profiteur". Van Praag deed de uitspraken op ei gen titel en achteraf bezien was het volgens hem verstandiger geweest zijn mening niet pu bliekelijk bekend te maken. Hij nam echter geen afstand van zijn uitlatingen. ANP van onze sportredactie ARNHEM - Vitesse heeft gister avond voor eigen publiek drie punten gepakt tegen Willem H: 3-1. De Arnhemmers mochten Pierre van Hooijdonk dankbaar zijn. Hij scoorde twee keer voor rust, waarvan de eerste maal uit een strafschop. Van Hooijdonk heeft nu zeventien competitie treffers achter zijn naam staan. Na de tegentreffer van Sanou in de 53e minuut werd het weer spannend. Twee minuten voor tijd zorgde Zongo voor de be slissing ten gunste van Vitesse. Door de overwinning steeg Vi tesse naar de vijfde plaats. Heerenveen blijft het goed doen. Gisteravond werd in het Abe Lenstrastadion opnieuw gewonnen. Dit keer bleef de ploeg van Foppe de Haan de baas over RKC: 4-1. Bij de rust was het al 2-0 door treffers van Popovic en Lurling, die er in de 74e minuut 3-0 van maakte en vijf minuten later zijn derde doelpunt produceerde. Vlak voor tijd redde Yuri Cornelisse de eer. Heerenveen blijft achter PSV en Ajax derde op de rang lijst, RKC dreigt door het verlies de aansluiting met de subtop te verliezen. Sparta Dankzij een goede tweede helft versloeg Sparta voor eigen pu bliek FC Den Bosch met 3-2 ver slagen. Bij de rust leidden de be zoekers nog door een treffer van Vos in de 4 le minuut. Na de her vatting sloegen Elkhatabbi, die in de 11e minuut een strafschop gestopt zag, en Langerak toe. Pal voor tijd maakte Nielsen 3- 1, waarna Vos met zijn tweede treffer nog iets terugdeed na mens FC Den Bosch. Voor Spar ta was het de vijfde overwin ning, de tweede onder het bewind van trainer Dolf Roks uit Dreischor. NEC won in het eigen Goffert- stadion met 1-0 van MW. De Nijmegenaren speelden het grootste deel van de wedstrijd met tien man. In de 34e minuut werd Hesp uit het veld gestuurd. Toen leidde NEC al door een treffer van De Gier in de 29e mi nuut. Ondanks sterk aandrin gen van de Limburgers in de tweede helft bleef NEC over eind. ANP RBC-doelman breekt benen BRUGGE - RBC-doelman Jurgen Belpaire heeft maandagavond in de wedstrijd tegen NAC niet één maar beide benen ge broken. Dat bleek later uit onder zoek in het ziekenhuis van Brugge. Belpaire is daar inmiddels geopereerd. De sluitpost kwam tijdens het duel in Roosendaal (0- 1) in botsing met zijn ei gen ploeggenoot Rob Pen- ders. ANP GENEVE - Arsenal is de achtste finale van het toernooi om de Uefa Cup gekoppeld aan Deportivo La Coruna, de koploper in de Spaan se competitie. Marc Overmars en Dennis Bergkamp ontmoeten de ploeg van Roy Makaay op 2 maart thuis en spelen op 9 maart in Spanje. Loting achtste finales Uefa Cup: Parma (Ita) - Werder Bremen (Dui), Juven- tus (ItaJ - Celta de Vigo (Spa), AS Roma (Ita) - Leeds United (Eng),Real Mal- lorca - Monaco (Fra), Slavia Praag (Tsj) - Udinese (Ita), Borussia Dortmund (Dui) - Galatasaray (Tur), AtleticoMadrid (Spa) - Lens (Fra), Arsenal (Eng) - Deportivo La Coruna (Spa). ANP doorEldridge Pentury GOES - Hugo Barends wist niet wat hem overkwam toen hij gis terochtend het krantenartikel onder ogen kreeg waarin André Voogd forse kritiek aan zijn adres uitte. De voetbaltrainer van Goes reageerde verbolgen. „Ik was echt met stomheid ge slagen." Goes-voetballer André Voogd repte woensdag in de PZC van een niet-optimale band tussen hem en Hugo Barends. Hij ver weet de trainer niet met mensen om te kunnen gaan en riep dat het bestuur van Goes Barends al lang aan de kant had moeten zetten. Reden voor Voogds ui ting van kritiek was het voorval waarbij hij door Barends naar het tweede elftal werd verwezen op een trainingsavond, een week geleden. Donderslag Volgens Hugo Barends was er helemaal geen sprake van een slechte relatie. „Sterker nog, op privévlak kon ik het heel goed met André vinden. Wat er is mis gegaan? André had zich op dins dagavond niet afgemeld bij me en belde vervolgens pas vrijdag avond om vij f uur naar de elftal leider. Tussen dinsdag en vrij- Michel Leonhart gaat naar Goes VLISSINGEN - Michel Leon hart wil zo snel mogelijk uitko men voor zondag-tweedeklas ser Goes. De spits, die bij de Belgische club Temse aan de kant is gezet, trainde dinsdag voor het eerst mee bij de Beve- landse voetbalclub. Het bestuur van Goes gaat er al les aan doen om Leonhart nog dit seizoen speelgerechtigd te krijgen. Trainer Hugo Barends is blij met Leonharts komst, maar benadrukt dat de over schrijving nog niet rond is. Goes is intussen druk op zoek naar een opvolger van Hugo Barends, die na vijf jaar trainer schap stopt. Er hebben al ge sprekken plaatsgehad. Naar verluidt zijn er vier gegadig den, onder wie Ko Stoutjesdijk (huidige trainer van HVV'24) en Rens Griep (zonder club). Stoutjesdijk had gisteravond ook een gesprek met zon dag-derdeklasser Zierikzee, dat afscheid neemt van Bert Pentury. dag zitten wel twee hele d Tegen de leider zei André dat-ie niet de moed had gehad om mij te bellen. Op die vrijdagavond kwam André naar de training, waarbij ik zei dat-ie volgens de regels met het tweede mee moest doen en dat we er later over zou den praten. Dat wilde hij niet en toen is hij opgestapt." De in de krant geuite kritiek kwam als een donderslag bij heldere hemel, maar Hugo Ba rends was nog verbaasder om dat hij en Voogd inmiddels een nieuwe afspraak hadden ge maakt om het probleem op te lossen. Barends: „Eenbestuurs lid had al contact met André ge had. Zelf sprak ik hem dinsdag per telefoon, een halfuur lang. We zouden aanstaande vrijdag rond de tafel gaan zitten. Woensdagochtend las ik ineens dat artikel. Ik begreep er niets van." Barends wilde gisteren niet zeg gen of de deur voor André Voogd nu definitief gesloten is. „Ik heb een besluit genomen, maar ga dat intern bespreken." Hoe het zit met de geplande afspraak van vrijdag? „Die gaat mis schien wel door, maar ik zit daar zeker niet bij", aldus Barends. Marco Schroevers, die achter Mart van de Guchte tweede aanvoerder is van Goes, rea geerde net als Hugo Barends verbolgen op de door André Voogd geuite kritiek. Vooral de manier waarop Voogd zijn on vrede bekend maakte, is de Vlis- singer zwaar gevallen. „Je hoeft het niet altijd met elkaar eens te zijn. Meningsverschillen zie je overal. Maar aan het begin van het seizoen hadden we afge sproken dat we eventuele con flicten met praten en binnens kamers zouden oplossen. André heeft zich niet aan die afspraak gehouden. Daarbij ben ik van mening dat je elkaar niet via de krant aanvalt. Zo ga je als vol wassenen niet met elkaar om." Goede voetballer Schroevers betreurt het feit Goes de competitie waarschijn lijk zonder Voogd moet afma ken. „André is een heel goede voetballer. Als hekkensluiter hebben we iedereen hard nodig. Of hij nog welkom is in de spe lersgroep? Het is aan de trainer om dat te bepalen. Maar ik vind dat je elkaar altijd recht in de ogen moet kunnen blijven kij ken. André heeft met zijn actie niet alleen Hugo Barends ge schaad, maar ook de voetbal vereniging Goes." /an onze sportredactie \MSTERDAM - Voor Ajax zal le winterstop een paradijs zijn. De ploeg is hopeloos van slag en rerloor gisteravond op eigen reld kansloos met 3-1 van PSV. ntfa RKC en Real Mallorca was :t de derde nederlaag op rij roor de ploeg van de geplaagde trainer Jan Wouters. Uitgere kend Ruud van Nistelrooy velde in zijn eentje het lot over de mentaal geknakte Amsterdam mers. fan Nistelrooy kreeg de laatste ijd bakken vol kritiek over zich leen gestort. Van collega's, pers in publiek. Hij zou collega's taarten aansmeren, werd hate- ijk 'Ruudje Matthaus' genoemd en bijna overal waar PSV speelt, wordt hij beschimpt. De kritiek op de topscorer van vorig leizoen komt ook doordat hij rooral in het begin van deze «mpetitie veel scoorde tegen nakkelijke tegenstanders. Voor iet duel met Ajax stond hij ruim een maand droog; zijn laatste joal dateerde van 7 november uit tegen NEC. Can Nistelrooy toonde tegen Ajax aan dat hij de beste spits op de Nederlandse velden is. En rooral dat het zonde zou zijn als hij verkast naar het buitenland. In de winterstop neemt hij een eslissing. Als hem in plaats van waardering slechts hoon ten deel valt, zal de aanvaller mak kelijker te verleiden zijn door een buitenlandse topclub.Zijn eerste goal, na 37 minuten, was geen kunst. Rommedahl kon op rechts ongehinderd opkomen en na zijn scherpe voorzet scoorde de Ossenaar. Rommedahl was de gevaarlijkste PSV'er. Aan de rechterkant was de Deen trou wens constant gevaarlijk, door dat zijn bewaker Chivu geen grip op hem had. Bekroning PSV had, zonder Nilis, Faber en Heintze nog wel, de wedstrijd in handen en vooral de prachtige 2-0 van Van Nistelrooy was daarvoor een bekroning. De be geerde spits slalomde door de wankele Ajax-defensie en op slag van rust maakte hij zijn 21e competitiedoelpunt. Vijf minuten na de hervatting besliste hij de wedstrijd met z'n derde treffer. Hij kopte de bal achter Grim na een goede voor zet van Bruggink. Machlas, de spits van Ajax, zal jaloers heb ben gekeken naar Van Nistel rooy. De Griek stond verdwaasd in het veld en werd amper aan gespeeld. Van de vleugels, Gronkjaer en Laudrup, kreeg hij eveneens weinig steun. Ajax-trainer Wouters had voor de zoveelste keer een verrassing in petto. Uit de tombola kwam dit keer de naam van Reuser te voorschijn. Nota bene een spe ler die mag vertrekken en in on derhandeling is met AZ over een transfer. Reuser, afgelopen zo mer overgekomen van Vitesse, PSV-aanvaller Ruud van Nistelrooy legt aan voor zijn tweede treffer in de topper tegen Ajax. foto ANP kwam dit seizoen amper aan bod. omdat Wouters vindt dat hij tekortkomt voor de top. Dat bleek ook weer tegen PSV. Hij speelde als linkermidden velder krachteloos. Maar veel viel Reuser niet te verwijten. Hij heeft nauwelijks kansen gehad. Zijn laatste wedstrijd in het eer ste van Ajax speelde hij op 30 september, in de eerste ronde van de Uefa Cup tegen Dukla Banska Bystrica. Daarna mocht hij nog vijf minuten invallen te gen RKC. Het aantal wijzigingen in de ploeg is te vergelijken met het aantal keren dat de grasmat wordt vernieuwd. De topper werd gespeeld op het vijftiende veld sinds de oplevering van de Arena. Het spel was echter niet beter dan op de vorige mat. Ajax speelde zoals zo vaak dit seizoen zwak en zielloos. Winterstop Knopper maakte nog wel 3-1 in de 57e minuut, maar Ajax bleef hulpeloos. Typerend daarvoor was de rode kaart voor Van Halst, na twee keer geel. Een troost voor Ajax is dat de mar telgang bijna voorbij is. Zondag speelt de ploeg uit bij De Graaf schap, en dan kan de club de winterstop aangrijpen om orde op zaken te stellen. De prangen de vraag is vooral of Ajax met Wouters het nieuwe millennium in zal gaan. Ajax - PSV 1-3 (0-2). 37. VanNistel- rooy 0-1. 45. Van Nistelrooy 0-2, 50. Van Nistelrooy 0-3,57. Knopper 1-3. Scheidsrechter: Wegereef. Rode kaart64. Van Halst (Ajax/2x geel). Gele kaart: Reuser, Chivu (Ajax). Aantal toeschouwers: 49.500. Ajax: Grim; Nieuwenburg, Verlaat, Winter en Chivu; Reuser (64. Wam- berto), Van Halst en Knopper; Laud rup (69. O'Brien), Machlas en Gronkjaer. PSV: Waterreus; Van der Weerden, Dirkx, Nikiforov en Bouma; Rom medahl (87. Khokhlov), Van Bom mel, Van der Doelen en Vogel; Brug gink (75. Iwan) en Van Nistelrooy (77. Kolkka). ANP Leontien van Moorsel, de sportvrouw van het jaar. Pieter van den Hoogenband, de sportman van het jaar. foto's Jasper Juinen/ANP van onze sportredactie AMSTERDAM - Zwemmer Pieter van den Hoo genband en wielrenster Leontien van Moorsel zijn gisteravond in Amsterdam tijdens het Sportgala van NOCNSF onderscheiden met de titel Sportman en Sportvrouw van het Jaar. De estafetteploeg op de 4x100 meter vrije slag (Van den Hoogenband, Wouda, Veens en Kenk- huis) werd Sportploeg van het Jaar. De Junior- prijs voor het Talent van het Jaar ging naar de 19-jarige schaatser Mark Tuittert, wereldkam pioen bij de junioren. Voor Van den Hoogenband was het de eerste on derscheiding. Hij won dit jaar in Istanbul zes Europese titels langebaan en onlangs in Lissa bon twee titels kortebaan. De Eindhovenaar maakte op het koningsnummer 100 meter vrije slag een einde aan de negen jaar durende heer schappij van de Rus Popov. Van den Hoogen band kreeg de Jaap Eden Trofee van Anton Geesink. Van den Hoogenband dankte zijn va der en moedei-. „Zonder hen had ik hier niet gestaan." Leontien Zijlaard-Van Moorsel was in 1990 en 1993 ook al Sportvrouw van het Jaar. De Rotter damse won dit jaar voor de tweede keer de we reldtitel tijdrijden. Het was haar zesde wereldti tel in totaal. Zij verklaarde nog een jaar voluit door te zetten in de hoop een olympische medail le aan haar rijk gevulde prijzenkast toe te voe gen. „Daarna is het tijd voor kindjes." De uit Middelburg afkomstige atlete Irma Hee- ren, die ook was genomineerd, viel buiten de prijzen. ANP de rust Ontslagen ULEN - De Duitse tweede- livisionist Fortuna Köln heeft gisteren trainer Toni Schuma- cher de laan uitgestuurd. Köln deed dat op een wel heel curieus moment. De oud-doelman van het Duitse nationale team werd in de rust van het duel met Waldhof Mannheim ontslagen. Schumacher verliet halsover- het stadion. )e ploeg uit Keulen stond op lat moment met 2-0 achter. Slechts zevenhonderd toe schouwers zagen de eens roem- uchte keeper afdruipen. Ook :ijn assistent Ralf Minge moest 'erdwijnen. Voorzitter Jean Lö- ing en de voormalige assistent- :oach Dieter Eppstein gingen ia de pauze op de bank zitten, feel beter ging het niet. Fortuna föln verloor met 5-1. DPA van onze sportredactie WASHINGTON - De Ameri kaanse overheid gaat participe ren in het antidopingbureau Wada, dat onlangs is opgericht door het Internationaal Olym pisch Comité. Dat was de uit komst van een gesprek in Was hington tussen generaal Barry McCaffrey, vertegenwoordiger van het Witte Huis, en Juan An tonio Samaranch, voorzitter van het vorige week sterk her vormde IOC'. Na afloop tekenden zij een over eenkomst met zeventien pun ten. McCaffrey was een van de scherpste criticasters van de World Anti Doping Agency. „Het klimaat is veranderd", verklaarde McCaffrey zijn om mezwaai. Samaranch kon zich daarna met een gerust hart mel den bij de onderzoekscommissie van de Amerikaanse Senaat voor een verhoor naar het cor ruptieschandaal in Salt Lake City. Samaranch werd echter koel en met harde kritiek ont vangen. De Senaatscommissie toonde zich sceptisch over de af gelopen weekeinde goedge keurde hervormingen van het IOC. „Treedt u direct af, het is tijd voor nieuw bloed", zette Repu blikein Joe Barton de toon aan het begin van de zitting. De commissieleden vroegen zich hardop af of de hervormingen daadwerkelijk doorgevoerd zullen worden en eisten duide lijke controlemechanismen. „Hoe kunnen we daarop ver trouwen nu het licht van de schijnwerpers weer is uitge gaan?", zei commissielid Fred Upton. Samaranch zegde toe per kwartaal verslag uit te bren gen over de vorderingen van de hervormingen. Op vragen waar om zijn eigen functie niet is aan gepast, zei hij: „Dat was ook niet nodig." Samaranch reageerde geprik keld toen hem een artikel werd voorgehouden over de hoge kos ten van zijn permanente verblijf in een hotel in Lausanne. Kos ten: 1 miljoen per jaar, door het IOC op te hoesten. „Een leu gen", zei hij. Ook wees hij be schuldigingen van de hand over een duur pretreisje met de fami lie naar Atlanta, in de aanloop naar de Spelen in 1996. De kos ten waren in elk geval niet ge heel door de organisatie be taald, aldus Samaranch. Upton maakte hem duidelijk dat met de vijftig heivormingen die het IOC afgelopen week einde goedkeurde, niet alle problemen zijn opgelost. De parlementariër benadrukte dat het olympisch orgaan pas in ac tie was gekomen, nadat de me dia de corruptieverhalen breed hadden uitgemeten. Samaranch verklaarde vooraf „vrijwillig" te komen en „niet nerveus" te zijn. Hij had zich bij de Amerikaanse justitie verze kerd van een vrijgeleide, zodat hij niet met een dagvaarding of aanhoudingsbevel geconfron teerd zou worden. De voorzitter was vooraf niet zeker dat de FBI hem met rust zou laten. De auto riteiten in de Verenigde Staten wilden hem al veel eerder horen, maar Samaranch zei te willen wachten tot het IOC de hervor mingen doorvoerde. ANP/ S ID Juan Antonio Samaranch

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 81