Van der Wielen in favorietenrol Succesvolle De Feiter blijft bescheiden Davis Cup-team en Krajicek sluiten vrede Schaatser aast op vijfde marathontitel Handballers verrassen Roemenen uitslagen agenda 19 oorSven Remijnsen ÏIERIKZEE - Vorig jaar stond jij met krukken langs de kant en ag hij hoe zijn clubgenoot Jac- o Luteijn in het verre Geleen ieeuws kampioen marathon- chaatsen werd. Zaterdag bindt ,coii van der Wielen zelf de chaatsen weer onder om zich te jeten met de provinciale top. overwinningen in 1993, 995, 199 6 en 1998 kan Van der Helen het decennium afsluiten iet een vijfde Zeeuwse titel. ,eon van der Wielen (31) uit lienkzee geldt al jaren als een an de meest toonaangevende chaatsers van Zeeland. Het angebaanschaatsen is altijd ijn hoofddoel geweest, maar net het verstrijken van de jaren ook de liefde voor de mara- [hon gegroeid. Zozeer zelfs dat Van der Wielen overweegt om folgend jaar de st&p naar de andelijke B-rijders te maken, /oor het zover is, wacht eerst de jtelstrijd in Geleen. Hoewel hij n de ogen van veel concurren- de torenhoge favoriet is, raakt Van der Wielen ervoor om cchzelf teveel druk op te leg gen. „Aan de ene kant is het voor mj een makkelijke wedstrijd", egt hij uit. „Ik heb al een paar teer eerder gewonnen, dus ik tan relaxed rijden. Maar aan de jndere kant is het ook moeilijk, omdat iedereen op de sterkste njder let. Dat is soms wel eens frustrerend, zeker als je steeds alle gaten moet dichtrijden. Ik probeer me daarop in te stellen. Mocht het onverhoopt niet luk ken, dan zit ik er niet zo mee. Er zijn nog meer belangrijke wed strijden dit seizoen." Calgary Zoals het wereldkampioen schap voor veteranen, waarvoor Van der Wielen in februari sa men met Adriaan Provoost af reist naar Berlijn. In maart volgt een hernieuwde kennismaking met het superijs van Calgary, waar Van der Wielen twee jaar terug een serie persoonlijke en Zeeuwse records bij elkaar reed. Van der Wielen kan nog altijd lyrisch worden als hij terug denkt aan zijn tijd in Calgary. „Elke schaatser moet daar een keer geweest zijn", vindt hij. „Hoe ze het voor elkaar krijgen, weet ik niet, maar in Calgary ligt het beste ijs ter wereld. Dat is met niets te vergelijken." Van der Wielen heeft altijd een zwak gehad voor het lange baanschaatsen. De laatste tijd merkt hij echter steeds vaker dat er in die discipline weinig eer meer te behalen valt. „De onderlinge concurrentie is moordend geworden. Ik moet tegenwoordig opboksen tegen rijders uit de kernploeg, uit Jong Oranje en uit de commerci ële teams. Voor iemand die veer tig uur per week werkt, zoals ik, is er op die manier niet veel meer te halen. Daarom zoek ik naar een nieuwe uitdaging." Als geen ander weet Van der Wielen, in het dagelijks leven matrijzenmaker, dat geld de sleutel is tot succes. „Als je ho gerop wilt, ben je afhankelijk van sponsors. Dat geldt voor el ke sport, niet alleen voor het schaatsen. Zelf heb ik twee sponsors, en mede daardoor is het mogelijk om volgend jaar uit te komen in de landelijke B- competitie. Ik denk dat ik toe ben aan een hoger niveau. Vroe ger gebruikte ik het marathon- schaatsen alleen voor het duur- vermogen, maar de sport heeft zich de laatste jaren enorm ont wikkeld. Het is een moeilijke discipline, waarin de sterkste niet al tij d wint. Je moet ook slim zijn." De beslissing over het al dan niet toetreden tot de rangen van de B-rijders neemt Van der Wie len aan het einde van de winter. Tot nu toe verloopt zijn seizoen naar wens. „Het kan eigenlijk al niet meerstuk", bekent hij. Van der Wielen won twee wedstrij den en werd eenmaal tweede in het vierbanentoemooi, eindig de als zesde in het gewestelijk kampioenschap en plaatste zich voor de Eindhoven Cup. Van der Wielen: „Dat was voor mij het maximaal haalbare." Mocht Van der Wielen, die is aangesloten bij de Goese ijsclub De Poelooit in de landelijke B- categorie aan de slag gaan, dan zal hij stad en land moeten af reizen om zijn wedstrijden te rijden. De huidige situatie is echter niet anders, legt Van dei- Wielen uit. Zo'n drie keer per week rijdt hij naar De Uithof in Den Haag om daar anderhalf uur te trainen. „Voor mij is dat geen probleemomdat ik nog ge noeg motivatie heb, maar als re creant ga je niet zomaar elke dag naar Den Haag. Gelukkig gaat het weer de goede kant op met het schaatsen in Zeeland. Er is bijvoorbeeld veel aanwas van de jeugd." Van der Wielen merkt op dat de Elfstedentocht altijd een posi tief effect heeft op de populari teit van het marathonschaat ser Maar als de Tocht dei- Tochten deze winter voor het eerst sinds 1997 weer wordt uit geschreven, zal hij niet van de partij zijn. „Ik heb vorige week te horen gekregen dat ik ben uit geloot", vertelt hij. „In 1997 heb ik de toertocht al eens gereden. Dat was een unieke ervaring, een waanzinnige belevenis. Maar zoveel waarde moet je er nu ook weer niet aan hechten. In Calgary de 500 meter binnen de veertig seconden afleggen is moeilijker dan het uitrijden van de Elfstedentocht." Leon van der Wielen: „Ik heb al een paar keer eerder gewonnen, dus ik kan relaxed rijden." foto Marijke Folkertsma Vroeg uit veren voor titelstrijd GELEEN - Wie zaterdag Zeeuws kampioen marathon- schaatsen wil worden, moet vroeg uit de veren. Al om 8.00 uur gaan de pupillen van start «p de Geleense ijsbaan Glaner- brook. De senioren en veteranen vertrekken een halfuur later. Zeker vijftien senioren en zes tien veteranen binden de strijd met elkaar aan. Bij de senioren jelden Leon van der Wielen, ti- elverdediger Jacco Luteijn, Adriaan Provoost en Hubrecht Janse als voornaamste kans hebbers. Bij de veteranen wordt veel verwacht van Fop Fontey- ne en Flip Salomé. Het kampi oenschap wordt georganiseerd door ijsclub De Poel. HAARLEM - Het Nederlandse mannenteam is de Haarlemse Handbal Week sterk begonnen. De mannen rolden Roemenië met 29-22 op. Vooral aanvaller Mark Schmetz viel op met twaalf treffers uit evenzovele pogingen, een 100 procent sco re. Recordinternational Lam bert Schuurs maakte na jaren afwezigheid zijn rentree en speelde zijn 303e interland. De cirkelspeler van Sittardia kan donderdag zelfs weer re cordhouder aller tijden worden. Doelvrouw Laura Robben staat ook op 303, maar stopte in janu ari haar interlandcarrière. Schuurs gaat voorlopig door tot begin volgend jaar. Hij heeft met bondscoach Ryszard Malag af gesproken de WK-kwalificatie Schuurs eiste natuurlijk aan dacht op. Hij begon in 1978 bij Sittardia, overleefde twee jaar geleden ternauwernood een au to-ongeluk en deed drie maan den later een ultraloop over 160 kilometer in de Himalaya. Zijn terugkeer is leuk nieuws en dat kunnen de handballers goed ge bruiken. Ze zijn de afgelopen jaren niet verwend door goede resultaten en kwamen vrijwel alleen van wege financiële problemen en weggelopen internationals in de publiciteit. Jeugdploeg De EK-kwalificatie in mei moest trainer Malag met een veredelde jeugdploeg opknap pen. Het lukte hem in de maan den erna om met behulp van de clubs bijna alle weglopers terug te krijgen. Ze hebben zich ver plicht het oefenprogramma en de WK-plaatsingswedstrijden tot 23 januari te volgen. „Een stap voorwaarts", vindt Malag. ,Van de 25 spelers die ik zou willen hebben, zijn er 22 be schikbaar." Nederland kan in Haarlem tot het weekeinde bijvoorbeeld be schikken over het in Duitsland spelende drietal Schmetz, De Pijper en Kersten. Zij hebben daarna competitieverplichtin gen. Malag weet niet hoe lang de teruggekeerde spelers blijven. Veel financiële compensatie kan het handbalverbond de veelal werkende mannen nog altijd niet bieden. Malag: „Ik heb geen toezeggingen en heb het afge leerd om met deze generatie aan langetermijnplanning te doen. In februari kijken we verder en daarbij is de WK-kwalificatie maatgevend." ANP Amazone uit Burgh-Haamstede ziet profcarrière niet zitten door Lucien Roelandt BURGH-HAAMSTEDE - Als twaalfjarige maakte Sonja de Feiter met de pony Lady Fan tasie haar entree in de paar densport. Ze startte zoals ie dereen in de klasse B en sloot haar ponycarrière af in de klasse Z. Ruim vijf jaar gele den verruilde de amazone uit Burgh-Haamstede Lady Fan tasie voor het paard Kingsley. Inmiddels is ze met de ruin ge vorderd tot het hoogste basis niveau (de klasse Z2) en eist daar in de belangrijkste wed strijden een hoofdrol op. Zelf zegt De Feiter dat de suc cessen te danken zijn aan de in telligentie en werklust van de bruine Elcaro-zoon. „Het overgrote deel van de paarden zou goede mavo-leerlingen zijn. Kingsley bezit de intelli gentie voor het atheneum. Hij leert ontzettend snel en is altijd bereid om voor je te werken." De Feiter gaat daarmee aan haar eigen inbreng voorbij. Naast een drukke baan als ma nager in een horecabedrijf vindt ze nog voldoende tijd om haar paard optimaal te trai nen. Daarnaast beschikt ze over voldoende rijtalent. Maar bovenal - en dat is wellicht het allerbelangrijkste om het in de dressuursport ver te schoppen - kan ze goed relativeren. Gezeur Wat dat laatste betreft, zegt ze: „In de dressuursport moet je niet achterom kijken. AJ dat gezeur over de j uryNatuurlij k overkomt het mij ook wel eens, dat ik denk dat het lekker loopt maar de punten zwaar tegen vallen. Maar ook andersom ge beurt het. Als je dan op het eind van het seizoen de balans op maakt, hangt de schaal aardig in evenwicht. Dus heb je niets te klagen." De 26-jarige Schouwse heeft haar zaakjes prima voor el kaar. Hoewel ze middenin het dorp woont, staan de stallen aan huis en beschikt ze over een trainingsbak zodat ze ie dere dag kan oefenen. Met de door haar gereden paarden heeft De Feiter het ge troffen. „Paarden zijn levende wezens. Bij de aanschaf ervan speelt het geluk daarom een beetje mee. Want hoe mooi een paard ook is, je loopt altijd het gevaar dat het talent om het hoogste niveau te bereiken ontbreekt. Of dat zo'n beest blessuregevoelig is. Het kan ook dat het tussen jou en een bepaald paard helemaal niet klikt. Maar daar heb ik tot nu toe weinig over te klagen." „Alleen met het paard Jonk Sonja de Feiter over haar paard: „Kingsley bezit de intelligentie voor het atheneum." foto Marijke Folkertsma had ik pech. Die werd afge keurd voordat ik er ook maar één wedstrijd mee had gere den. Met Lady Fantasie en Melcha heb ik een fantastische tijd gehad. Melcha was een D- pony die ik tot in de klasse M2 heb gereden. Daar zat nog meer in, Omdat ik te groot voor haar werd, hebben we ze ver kocht. Met Lady Fantasie heb ik het tot de klasse Z gebracht. Toen nog de hoogste ponyklas se. Maar die kon zeker de klas se Z2 (nu de hoogste klasse bij de pony's) aan. Ik heb haar zelfs nog bij de paarden gere den." „Over Kingsley heb ik natuur lijk helemaal niet te klagen", gaat De Feiter verder. „Die hebben we gekocht bij Henk van de Boogaard in Aarle-Rix- tel. Toen ik Kingsley had zien stappen, draven en galoppe ren, was ik er meteen weg van. Gewoon een plaatje. Boven dien klikt het ontzettend goed tussen ons. Ik werd er Zeeuws kampioen mee m de klasse B, L, Ml en M2. In de klasse M2 werd ik ook nog reservekampi oen van Nederland. Ook heb ik met hem de Rabo Top Dres- suurcompetitie voor Z-paar- den al eens gewonnen." Het zijn successen die De Fei ter niet zo maar kwamen aan waaien. „Ik bereid me op iede re wedstrijd goed voor. Dat vraagt tijd. Daarom ga ik ook niet iedere week op wedstrijd. Een weekje ontspanning is ook goed voor Kingsley. Ook voor hem moet het leuk blijven. Het zijn net atleten. Ze kunnen ook niet een heel jaar op hun top lo pen. Want vergis je niet, dres suur op niveau vraagt heel wat kracht van paarden. Na wat rust werk ik met hem gericht naar de wedstrijd toe. Voor ie dere wedstrijd ga ik naar Bar bara Koot. Zij rijdt zelf Grand Prix en is international. Ze be schikt over veel ervaring en kan haar kennis ook nog goed overbrengen op anderen. Dan nemen we samen de proef door en worden de puntjes op de i gezet. En dat bevalt prima." De Feiter blijft onder de suc cessen nuchter en bescheiden. Aan een beroepscarrière in de paardensport wil ze dan ook niet eens denken. Zelfs de overstap naar NVDR (Neder landse Vereniging van Dres suurruiters) is voor haar voor lopig nog niet aan de orde. „Het gaat inderdaad hartstik ke leuk. Ik heb nu zes wedstrij den in de klasse Z2 gereden en heb over de resultaten niet te klagen. Maar ik wil de zaak niet forceren. Daarom blijf ik voorlopig nog in de basis rij den. En natuurlijk overweeg ik om nationaal te gaan rijden. Ik zie het zelfs als een uitdaging om met een paard als Kingsley eens te kijken hoever je kunt komen. Maar die nationale wedstrijden kosten veel tijd en daardoor zijn ze moeilijk te combineren met mijn werk. En mijn werk heb ik toch nodig om mijn hobby te kunnen beoefe nen. In de paardesport is er maar een enkeling die er zijn brood mee kan verdienen. Mijn beroep ervan maken zie ik dan ook niet zitten." door Gertjan van Geen WARMOND - Het Nederlandse Davis Cup-team kan voorlopig weer beschikken over kopman Richard Krajicek. Neerlands beste tennisser zegde gisteren toe in ieder geval de wedstrijden in de wereldgroep mee te spelen. Bondscoach Michiel Schapers en de andere spelers, die zich uitermate kritisch hadden uit gelaten na de afzegging van Krajicek voor het promotie-de- gradatieduel met Ecuador, slo ten hem weer in de armen. „Je moet realistisch zijn. Met Ri chard maak je meer kans tegen Duitsland", zei Schapers giste ren. De vrede is getekend. „Ik wilde terug en zij wilden me terug", zei Krajicek. „Ik heb heel simpel het gesprek geopend. Ik heb mijn excuses gemaakt. Niet om dat ik mijn woord had gebro ken, maar meer nog dat ik mijn woord had gegeven. Ik had een belofte gedaan, die ik niet kon nakomen." Schapers maakte gisteren de negen namen bekend, die geza menlijk de selectie vormen. Naast het kwartet Krajicek, Schalken, Siemerink en Haar huis houdt de bondscoach John van Lottum, Peter Wessels, Ed win Kempes, Raemon Sluiter en Martin Verkerk achter de hand. GPD Dorst als amateur bij Top/Oss BRUINISSE - Emiel Dorst maakt het lopende seizoen op amateurbasis af bij eerstedivisionist Top/Oss. Als de 28-jari- ge voetballer uit Bruinisse goed presteert, komt hij in aan merking voor een tweejarig contract. Dorst is al bijna twee weken op proef bij de hekkensluiter. Eerder dit seizoen hield hij zijn conditie op peil bij Dordrecht'90. De club, waar ook de in 's-Gravenpolder woonachtige Romeo van Aerde speelt, wilde Dorst graag inlijven maar dat was financieel onhaal baar. Dorst denkt niet dat hij zaterdag al zal debuteren voor Top/Oss in de thuiswedstrijd tegen Veendam. „Want ik heb een halfjaar geen wedstrijd gespeeld." Dorst kwam eerder uit voor VCV Zeeland, NAC, het Belgische Borgerhout en RBC. Real kiest voor Turkse trainer MADRID - De Turk Fatih Terim wordt de nieuwe trainer van Real Madrid. Hij is de opvolger van de ontslagen John To- shack. Nu is Terim nog oefenmeester bij de Turkse kampioen Galatasaray. Real Madrid had al eerder contacten met Terim. Maar nadat Hiddink was ontslagen bij de Koninklijke werd John Toshack aangesteld. Die had kort daarvoor bij Besiktas gewerkt. Terim werd door Galatasaray toen niet vrijgegeven. Bij Real Madrid neemt Terim de plaats in van de tijdelijke op volger van Toshack, Vicente del Bosque. GPD Supporters vallen doelman aan ISTANBUL - Fans van Fenerbahce hebben hun frustaties over de vroege uitschakeling in de Turkse bekerstrijd afgerea geerd op doelman Rustu Recber. De club verloor van Pendik- spor uit de tweede divisie. In zijn poging het stadion te verla ten, werd aanvoerder Recber aangevallen door de supporters. Ze trokken de deur van zijn auto open en sloegen en stompten de doelman. Een official probeerde Recber te beschermen. De gealarmeerde politie was snel ter plaatse en verjoeg de aan hangers. De doelman liep lichte verwondingen op. RTR Voorzitter voetbalclub vermoord JOHANNESBURG - De voorzitter van Kaizer Chiefs, een van de grootste voetbalclubs in Zuid-Afrika, is dinsdagnacht doodgeschoten. De 69-jarige Clarence Mlokoti reed met zijn dochter in het township Soweto nabij Johannesburg toen twee gangsters hem onder vuur namen. Ze wilden zijn auto stelen. Mlokoti overleed in een kliniek aan zijn verwondin gen. Zijn dochter bleef ongedeerd. RTR Ruud Krol niet naar Oman MASQAT - De voetbalbond van Oman heeft zijn pogingen ge staakt om Ruud Krol als bondscoach vast te leggen. De voor malig international en Ajacied zou op het laatste moment nog extra voorwaarden hebben gesteld die voor de bond onaan vaardbaar waren. De Nederlander kwam vorige week al naar Oman om over een contract te onderhandelen. Krol zou in Oman ruim 50.000 gulden per maand kunnen verdienen. Dat bedrag ontving hij ook als bondscoach van Egypte, aldus mensen binnen de Omaanse voetbalbond. Ze vertelden niet welke eisen Krol op het laatste moment nog op tafel zou heb ben gelegd. AFP/ANP Roemeense gewichtheffer positief BOEKAREST - Gewichtheffer Razvan Ilie heeft positief ge reageerd bij een dopingtest. De Roemeense federatie heeft dat gisteren bekendgemaakt. Ilie veroverde vorige maand de we reldtitel trekken in de klasse tot 77 kilogram. Ook verbeterde hij het wereldrecord. In de urine van Ilie zijn sporen van ana bole steroiden aangetroffen. Hij wordt automatisch ge schorst. Twee jaar geleden was hij ook al positief. RTR Schaatsen Den Haag. Marathonzesdaagse. Derde wedstrijd: 1. Huizebosch (Gramsbergen 2. Rozendaal (Warmenhuizen), 3. An- genent (Woubrugge), 4. Alderts (Sint Ni- colaasga), 5. Heideman (Oldebroek), 6. Lankhaar (Babyloniènbroek), 7. Borst (Leiderdorp), 8. René Ruitenberg (Elburg 9. Van der Veen (Joure), 10. Baars (Nieuw-Vennep). Stand na drie wedstrij den: 1. Borst 63,1 punten,2. Lankhaar63, 3. Heideman 58,1,4. Angenent58,5. Ro zendaal 56. Schietingen St. Sebastiaan. Liggende wip, wip 1,1e hoofdvogel: J. Harinck. Diana; 2e hoofd vogel: R. Govers, Victoria; 1e zijvogel: H. van Leeuwen, Ravenstein, 2e zijvogel: J. van de Guchte, Zorgvlied; 3e zijvogel: R. Hoogstrate, St. Sebastiaan; 4e zijvogel: J. van de Guchte. Zorgvlied; Ie kal' J. Wouterse, Victoria; 2e kal: B Bos, St. Se bastiaan; 3e kal: P. Ossewaarde, Doel naar Hoger; 4e kal: R. Hoogstrate, St. Se bastiaan; Ie vliegende vogel: R. Wage naar, Ravenstein, 2e: J. van Liere, St. Se bastiaan; meeste kleine vogels: Edwin Ossewaarde, Doel naar Hoger. Wip 2, Ie hoofvogel: J. Harinck, Diana; 2e hoofd vogel: J. van de Guchte, Zorgvlied, 1e zij vogel: J. Hoogstrate, Doel naar Hoger; 2e zijvogel: H. Hoogstrate, St. Sebastiaan; 3e zijvogel: R. Govers, Victoria; 4e zijvo gel: L. van Dijke, St. Sebastiaan; 1e kal: J. Harinck, Diana; 2e en 3e kal: P. Wage naar, Ravenstein; 4e kal: A. Dekker, Doel naar Hoger. Sportprijsvragen Lotto 50 A. 18-23-29-35-41-45. Reserve getal: 17 Cijferspel: 138669. Duitse midweeklotto. Trekking A: 3-5- 17-33-40-41 Reservegetal: 18. Trekking B: 7-10-23-24-38-40 Reservegetal: 6. Su pergetallen: 0/5. Spel 77:9780813. Super 6: 375552. Belgische midweeklotto: 4-11-18-19-24- 29. Reservegetal: 2, Joker: 0517560. Lucky Ten: 5-7-13-18-21-22-28-34-35-44- 47-53-58-59-64-70-71-72-73-79. Toto-13, nummer 50a. Verkerk 1 -6 6-2 6-2. Stand: 1Op der Heij- de 2-4, 2. Verkerk, Haarhuis 1-0. Op der Heijde naar halve finale. Voetbal Eredivisie: Vitesse - Willem II 3-1 (2-0). 28. Van Hooijdonk 1-0 (strafschop), 31. Van Hooijdonk 2-0, 53. Sanou 2-1, 88. Zongo 3-1. Scheidsrechter: Jol. Aantal toeschouwers: 24.500. Gele kaart: Van der Schaaf (Vitesse), Ceesay (Willem II). Sparta - FC Den Bosch 3-2 (0-141Vos 0- 1,52. Elkhattabi 1-1,56. Langerak 2-1,90. Nielsen 3-1,90. Vos 3-2. Scheidsrechter: Sterk. Aantal toeschouwers: 3000. Gele kaart: Liefden, Van der Hoorn (FC Den Bosch). Bijzonderheid: Elkhattabi mist in 11e minuut strafschop voor Sparta. SC Heerenveen - RKC 4-1 (2-0). 23. Popo- vitsj 1-0, 41. Lurling 2-0, 74. Lurling 3-0, 80. Lurling 4-0, 86. Yuri Cornelisse 4-1. Scheidsrechter: Schuurmans. Aantal toeschouwers: 13.500. Gele kaart: Kale- zic(RKC). NEC - MW 1-0 (1-0). 29. De Gier 1-0. Scheidsrechter: Van Meerkerk. Aantal toeschouwers: 6000. Rode kaart: 34. Hesp (NEC). Gele kaart: Janssen, De Gier (NEC), Heymans, Van der Weert, Toma- sic, Karapinar(MW). PSV 16 12 Ajax 16 11 Heerenveen 16 11 17 10 17 9 16 8 16 9 2 38 53-13 3 35 46-23 4 34 33-17 6 31 35-27 4 31 32-24 2 30 28-16 2 29 29-15 5 29 28-21 5 29 30-32 7 29 30-35 17 7 1 9 22 25-31 16 5 0 11 15 25-38 16 4 2 10 14 20-34 16 2 6 8 12 17-27 17 3 3 11 12 25-41 17 2 4 11 10 17-30 18 2 4 12 10 18-47 16 2 3 11 9 15-35 1 Ajax-PSV X 2 Heerenveen - RKC X 3 Roda JC-Cambuur verv. X 4 Vitesse-Willem II X 5 NEC-MVV X 6 Sparta-FC Den Bosch X 7 Kaiserslautern - Freiburg X 8 Unterhaching - Hamb. SV X 9 Wolfsburg-Ulm X 10 Schalke'04 - Borussia D. X 11 Eintracht Fr. - Leverkusen X 12 Brugge - Anderlecht verv. X 13 Leicester City-Leeds Un. X Richard Krajicek (links) is weer in genade aangenomen door bondscoach Michiel Schapers. Winnende rijtje: 2-1-1-1-1- 3-2-3-3. (ondervoorbehoud) Tennis Warmond. Masters, 110.000 gulden. Vrouwen, poule A: Hopmans (1) - Gom- perts 6-2 6-2. Stand: 1. Hopmans 1 wed strijd 2 punten, 2. Gomperts 2-2,3. Kout- staal 1 0. Poule B: Basting - Van der Hurk 6-0 7-6. Stand: 1 Basting 1-2, 2. Van der Hurk 2-2, 3. Seelen 1-0. Poule D: Haak - Sentis 6-3 6-1. Eerste wedstrijd in deze poule. Mannen, poule A: Schalken (2) - Van Ge- merden 5-7 6-1 6-3. Stand: 1. Schalken Bok 1-2, 3. Van Gemerden 2-0. Poule B: Sluiter - Wassen 6-3 6-2. Eerste wedstrijd in deze poule Poule C: Op der Heijde - Vitesse FC Twente Feyenoord Roda JC Willem II RKC FC Utrecht Sparta NEC Graafschap MW Fortuna S. Den Bosch Cambuur L. Topscorers: 1. Van Nistelrooy (PSV) 22 2. Van Hooijdonk (Vitesse) 17 3. Bombarda (Willem II), Knopper (Ajax) 11 5. Nilis (PSV), Peeters (Roda JC), Hoo- gendorp (RKC), Laudrup (Ajax), Bosman (AZ).VennegoorofHesselink(FCTwente 9. Duitsland, competitie: Kaiserslautern - Freiburg 0-2, Unterhaching - HSV 1-1, Wolfsburg - SSV Ulm 1-2, Schalke'04 - Dortmund 0-0, Eintracht - Leverkusen 1- 2. Stand aan kop: Bayern M. 16-33, Le verkusen 16-31, HSV 16-28, Bremen 16- 26,1860 Münch 16-26, Dortmund 16-25. Italië, beker, 3e ronde, 2e wedstrijd: Pia- cenza - Roma 0-3 nv, Bologna - Inter 1-3, Fiorentina - Perugia 2-0, Lazio - Ravenna 4-1, Parma -Cagliari 2-2, Udinese - Vene- zia 2-0. Roma, Inter, Fiorentina, Lazio, Ca gliari en Venezia door naar kwartfinales. Engeland, League cup. kwartfinales: West Ham - Aston Villa 2-2 nv. West Ham wns. 4e ronde: Leicester - Leeds 0-0 nv. Leicester wns. Zaalhandbal Haarlem. Haarlemse Handbal Week: IJs land - Italië 20-20, Polen - Egypte 28-27, Nederland - Roemenië 29-22 (14-13). Topscorer: Schmetz 12 doelpunten. donderdag Dammen PZDB-clubcompetitie, hoofdklasse: Tholen-Lammerenburg; BDV-Goes/Zie- rikzee. Aanvang 19.30 uur. Voetbal KPN Telecompetitie: Feyenoord - De Graafschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 27