Kees Verwest sluit hoofdstuk af Een mosselvisser in de atletiek PZC Dreischor staat waar het hoort Zierikzee staat voor een cruciaal duel sport 25 Speler WIK'57 viert rentree na schorsing van twee maanden tussen burgh en bru vooruitzicht F" De Koning ■[maakt zijn ^opwachting achter de schermen vrijdag 10 december 1999 door Klaas Verspoor DREISCHOR - Voor WIK'57- °P speler Kees Verwest zal de 18e jseptember 1999 voor altijd in tte het geheugen gegrift staan. Naar aanleiding van de gebeur tenissen op en rond het sport park van de Roosendaalse voet balclub DVO'60, waar Verwest door de KNVB verweten werd met zijn auto scheidsrechter Al- lali uit Sint Maartensdijk te hebben klem gereden, werd de voetballer voor twee maanden [geschorst. Morgen, uitgerekend in de thuiswedstrijd tegen DVO'60, is hij terug. In de Officiële Mededelingen, het mededelingenblad van de KNVB, stond het zonder al te veel woorden vermeld. De uit spraak van de tuchteommissie betekende voor de 31-jarige Verwest een schorsing van drie maanden waarvan één voor waardelijk. Als ingangsdatum stond 5 oktober vermeld en dat betekent dat exact op 5 decem ber Verwests schorsing afliep. „Dat was op zondag dus daar had ik niets aan. De elfde speel ik mijn eerste wedstrijd weer", aldus Verwest. Ook werd Verwest nog een proeftijd van een jaar opgelegd maar gezien Verwests gedrag in het verleden zal dat voor de spe er geen enkel probleem zijn om daar mee om te gaan. „Ik was liervoor nog nooit geschorst ge weest. Ik heb natuurlijk wel gele taarten gehad maar nooit drie n een seizoen. Ik ben meer een ipeler die schoppen krijgt in jlaats van dat ik ze uitdeel." >ys en ongeloof Pe uitspraak van de tuchtcom- missie heeft Verwest pijn ge- laan en het ongeloof over het jesluit overheerst nog steeds. ,In mijn ogen is het allemaal zo interecht. Ongelooflijk." Tegen icheidsrechter Allali, die in loosendaal de wedstrijd )VO'60-WIK'57 leidde, koes- ert Verwest echter totaal geen vrok. Die man heeft het allemaal zo evoeld maar ik heb niks ge- aan. Veel mensen die ik gespro ten heb, kennen Allali eenbeet- en weten hoe hij kan doen. laar het zal me nu allemaal rorst wezen wat er over gezegd rordt. Ik heb deze straf gehad Kees Verwest met zijn dochter Franka: „Ik hoef niks te bewijzen. Iedereen weet dat ik kan voetballen en wat ik kan betekenen in het veld." foto Janne Wolterbeek en daarmee klaar." Het voorval zette Verwest aan het denken en heel even speelde hij met de ge dachten om zijn voetbalschoe nen aan de wilgen te hangen,In het begin had ik zeker zoiets van 'laat maar doen'. En als het zo moet, hoeft het voor mij niet meer. Maar als je de jongens dan weer bezig ziet op het veld, be gint het toch weer te kriebelen." Gezin In de twee maanden dat hij het zonder actief voetballen moest doen, stond Verwest in de thuis duels van zijn ploeg als aan dachtig toeschouwer langs de lijn. Tijdens uitwedstrijden bleef Verwest thuis en besteedde aandacht aan zijn gezin. Mor gen mag hij dus weer de wei in voor een bijzondere rentree. „Ik hoef niks te bewijzen. Iedereen weet dat ik kan voetballen en wat ik kan betekenen in het veld. Op dit moment ben ik sa men met Elmar Verhage ook nog clubtopscorer. Maar zelf hoop ik op een goede tweede competi tiehelft." Toch zal er morgen ook een spanningsveld aanwezig zijn rondom Verwest. Maar dat is volgens hem niets nieuws. „Ik voel de wedstrijdspanning nog steeds. Ik heb zo mijn vaste ritu elen. Vrijdags slaap ik slecht en ook moet ik voor de wedstrijd vaak naar de wc. Ik ga weer lek ker voetballen en zie het alle maal wel." WIK'57 uit Kerkwerve maakt een niet al te bijster goed seizoen door. De derde klasse B is ster ker dan de Zeeuwse derde klasse en WIK'57 draait in de onderste regionen mee. Volgende week speelt de ploeg de inhaalwed strijd tegen Brouwershaven. Op 2 oktober jongstleden werd dat duel door de KNVB, hangende het onderzoek van de voetbal bond, uitgesteld. „Als we van DVO en Brouw winnen, staan we er weer redelijk voor", weet Verwest. Kees Verwest maakte met WIK'57 een sterke oefencam pagne door. „Ik hoop dat we met WIK de vorm uit de voorberei ding terugkrijgen en dat we de tegenstanders achter ons aan kunnen laten lopen." Verwest noemt Arjan Berrevoets als WIK's opvallendste speler. Mo menteel is de jonge voetballer veelal veroordeeld tot bankzit- ten. In de oefenperiode was hij volgens Verwest de beste speler van WIK. Onnodig Na de sterke competitieopening - in Nieuwerkerk werd met 3-4 gewonnen - verloor WIK vol gens Verwest een aantal duels onnodig. De routinier denkt voorlopig nog niet aan het beha len van een periodetitel, iets waarin WIK de laatste seizoe nen een aantal malen slaagde. „Daar spelen we te wisselvallig voor maar voor de jongere spe lers zou het leuk zijn om eens mee te maken. Het betekent toch meer druk en spanning. Maar als je alles op een rijtje gaat zetten, moeten we eerst maar eens zorgen dat we er in blijven. We hebben dit seizoen met veel schorsingen en blessu res te maken." Dat levert niet alleen Kees maar vooral ook trainer en broer Ri- nie Verwest de nodige hoofdbre kens op. Volgens de jongste van de twee broers is de trainer bij WIK op zijn plaats. „Hij past wel bij de vereniging. Iedere trainer heeft zijn eigen stijl en hij wil heel compact voetballen. Daarvoor moet iedereen veel meters maken en vroeger was het voor ons allemaal gemakke lijker." Het valt niet altijd mee om je broer als trainer te hebben. Ze ker niet als je daarnaast, zoals de twee deden, zeven jaar lang met elkaar samenwerkten. Sinds enige tijd is dat niet meer. „We zien elkaar twee keer in de week en nu is het contact tussen ons eigenlijk beter." Ambitie Zelf heeft Kees Verwest ook de ambitie om na zijn actieve voet balcarrière als trainer aan de slag te gaan. Maar wanneer dat moment gekomen is weet hij nog niet. „Of ik volgend seizoen stop? Daar ben ik nog niet uit. Maar als ik zou stoppen bij WIK, dan zou ik op zondag bij Dreischor gaan voetballen. Dat weet iedereen. Ik heb een leuk gezinnetje, dat dan op zaterdag vast wat met mij willen doen. Ik wil graag trainer worden, daar liggen mijn ambities. Mijn oom Jos (Wesdorp,red.) is het en mijn broer ook. Het zit bij ons in de familie. Vroeger was het ook al tijd voetbal. Binnen nu en drie jaar zou ik de cursus wel willen doen." Een trainerscursus lij kt Verwest dus op het lijf geschreven. Aan het volgen van een opleiding tot scheidsrechtercursus heeft hij echter nooit gedacht. „Laat ik dat maar niet doen. Bijna iedere scheidsrechter heeft het tegen woordig moeilijk. Nee, dat is be slist niets voor mij door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - In de eerste vijf competitieduels verzamelde Zierikzee acht punten. Daarna werden in acht wedstrijden nog slechts drie gelijke spelen be haald. Opvallend is dat Zierik zee dit seizoen al vijf keer tot een remise kwam. De eerste keer was thuis tegen BSC (0-0) en zondag is in Roosendaal de te rugwedstrijd. „Die moeten we winnen", klinkt het vastbera den uit de mond van speler Rob bert Roggeband. BSC staat met slechts drie pun ten stevig onderaan in de derde klasse A en tussen Zierikzee en BSC in staan Virtus met negen punten en Rood Wit W. met tien punten. Roggeband: „We moe ten drie punten kunnen halen. Peter van der Linde en Jacco van der Schee zijn weer terug." De 24-jarige Robbert Rogge band draagt sinds de uitwed strijd tegen Vlissingen de aan voerdersband. „Barry Hage voelt zich niet lekker. Hij is een voetbaldier en speelt op karak ter. Maar hij heeft aangegeven dat hij op dit moment meer met zichzelf bezig is dan met het stu ren van de ploeg. De tweede aanvoerder, Peter van der Lin de, was geschorst en gebles seerd." Ook Zierikzee-trainer Bert Pentury, die Zierikzee aan het eind van het seizoen moet verla ten, is een voetbaldier en vol gens Roggeband vallen de te leurstellende resultaten hem niet aan te rekenen. „Het is so wieso niet goed een schuldige te zoeken. Iedereen moet voor zichzelf zorgen en er alles aan doen om fit te worden. Na een zondag is het iedere keer weer kijken wie er op dinsdag op de training is. Het is steeds hopen op twaalf man. De trainingsop komst, we staan regelmatig met zes of zeven man, is te laag om wedstrijdgericht te trainen. En dan ben je gedwongen tot par- tijvormen, positiespel of afwer ken. Doordat je niet volledig traint mis je ook de felheid en dat zie je in de wedstrijden te rug." Voor Roggeband, die al een aan tal jaar jeugdtrainer is bij Zie rikzee en dit seizoen de C-jeugd onder zijn hoede heeft, is een ding heilig. „We moeten onszelf het doel stellen dat we er niet uit gaan. Als we degraderen zijn we weer op hetzelfde punt als toen Bert kwam. We moeten de wil hebben om te winnen. Dat ont brak zondag tegen WR." Robbert Roggeband vindt dat de trainingsopkomst te gering is om wedstrijdgericht te kunnen trainen. foto Janne Wolterbeek jrkof o (i{ ASdoor Peter Godrie i-o) r - Voor het eerst in dit verschijnt Michel de ottaloning aan de start van een wedstrijd in de Zeeuwse ^ïosscompetitie. De Hulstenaar ,79.oet dat morgen in zijn eigen >artboonplaats, waar de vijfde 1'ross van deze winter wordt ver- Men. e reden dat De Koning het xisscircuit tot dusver links tau" ie^t laten ligggen, heeft te 1-6, laken met het afgelopen zo- lerseizoen. „Toen heb ik een te- gehad door het ATB- 4^38 etsen." Daarom heeft de cou- 4-32 iur de winterperiode anders 3-31 igedeeld om beter aan de start 9p|an het wegseizoen te verschij- seO-M- Wanneer alles naar tevre- mheid verloopt in Hulst, is De 5"2' oning van plan nog twee ATB- g]35 ossen te rijden: Westdorpe en 7.39tweede race in Hulst. 7-36 e Koning kijkt met enige re- trves naar de race van morgen. teil- k heb vorige week griep ge- id. Daar ben ik nu wel van her leid maar ik verwacht niet al te 'el van de wedstrijd. Alle an- Q.32 ire renners hebben al wed- 1-36 rijdritme. Daarom ben ik met 9-21 n plaats bij de eerste vijf te- M eden." ich heeft De Koning een naam »og te houden. De laatste win- lar van de Zeeuwse crosscom- titie werd vorig jaar bij de rste wedstrijd tweede in ulst, achter zijn dit seizoen on- r. naakbare plaatsgenoot Eric ee reecken. De Koning: „Ik weet e hard Eric op dit moment ,e.? dt want ik train er regelmatig 1 Hij is de man in topvorm." last de komst van De Koning Vereecken is de organisatie, staande uit Fons van Dorsse- :r. Benny van Gassen en Edu- Saegher, verzekerd van een ntal Belgische renners. Van 0irsselaer denkt dat er net als a orgaande edities ongeveer ssen de zestig en tachtig AT- srs (alle categorieën) zullen 1 [rschijnen. it parcours is in vergelijking it de laatste uitvoering in <98 ongewijzigd gebleven. De ianisatie heeft echter wel de •uit Be ibi :-rc 'gelijkheid om het rondje op J" ochtend van de wedstrijd aan passen als de weersomstan- de '^e^en daarom vragen. „Het ift geen zin om de renners de ft van het parcours door een f centimeter modder te laten _.j len", vindt Van Dorsselaer. et moet normaal te fietsen Wim Schot al bijna dertig jaar actief bij Delta Sport door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - De jaren dat Wim Schot bij wedstrijden het startpistool hanteerde en ver volgens de meute achterna rende, zijn voorbij. De 54-jari- ge mosselkweker uit Zierikzee is tegenwoordig nog wel be trokken bij de organisatie van wedstrijden. Zo acteert de oud-voorzitter van atletiek vereniging Delta Sport regel matig op landelijk niveau als scheidsrechter. Tijdens de jongste marathon van Rotter dam fungeerde hij zelfs als tweede wedstrijdleider. En morgen zorgt de bevlogen Zie- rikzeeënaar er weer voor dat de zeventiende Salvatorhoe- veloop in goede banen wordt geleid. Bij mensen die Schot niet zo goed kennen, kan de indruk worden gewekt dat hij even ge sloten is als de schaaldieren die hij sinds jaar en dag kweekt. De Zierikzeese mosselvisser stelt zich immer bescheiden op en blaast nooit hoog van de to ren. Maar wanneer je de juiste snaar weet te raken, is Schot niet meer te houden. Als atle tiek en Delta Sport ter sprake komen, volgt er een stortvloed aan woorden. Jaartallen, fei ten en anekdotes rollen moei teloos over zijn tong. Eigenlijk was Schot van huis uit niet zo sportief. Wat wel in zijn genen zat en zit, waren de mosselen. Al sinds 1600 ver dient de familie Schot de bo terham op zee. Ook zoon Serge, afgestuurd scheepsbouwkun dige, is vier jaar geleden toege treden tot het familiebedrijf. „Ik ben een boer op het water. We zaaien mosselzaad en oog sten vervolgens mosselen. Het water, het heen en weer varen tussen de Oosterschelde en de Waddenzee. Dehele dag buiten zijn, is het mooiste wat er is", vertelt Schot met glimmende ogen. Leger Actief sporten deed Schot pas vanaf zijn achttiende toen de geboren en getogen Zierikzee- enaar in het leger moest. Als dienstplichtig militair vond Schot het heerlijk om in alle vroegte na de reveille verplicht te moeten hardlopen. „Ik vond dat ontzettend leuk en die tijd ben ik eigenlijk pas serieus met de sport begonnen. Lopen en hoogspringen, daar Wim Schot heeft in bijna dertig jaar Delta Sport al vele functies vervuld. was ik het meeste mee bezig." Enkele jaren later (in 1968) raakte Schot betrokken bij, hoe kon het ook anders, de eer ste Mosselloop van Delta Sport. Als vissers en sponsors van de later tot een klassieker uitgegroeide cross door de bos sen van Westerschouwen werd in die tijd meegelopen. „We de den met een man of dertig mee. We hadden er ook nog voor ge traind. Ik weet nog dat ik als vijfde, en eerste visser, van de in totaal zeventig deelnemers aankwam. Ik kreeg toen een tv, die trouwens kapot was, en werd gevraagd om lid te wor den bij Delta Sport. Vervolgens benikin 1970 lid geworden. Zo ben ik dus over een maandje dertig jaar lid van Delta Sport", verhaalt de sportieve mosselkweker. Het nieuwbakken lid Schot moest maar meteen de Mossel loop gaan organiseren en werd binnen enkele weken tot be stuurslid gebombardeerd. Met akelig nauwkeurige precisie roept hij die beginperiode bij Delta Sport in herinnering. Kwaliteit „Ik had direct al verschillende taken en liep ook nog, samen met Marty Moermond, bijna alle wedstrijden af. In die tijd werden lopers als Simon Blom en Cees Verkerke lid en hadden we zo'n vijftig leden. Dit was vooral veel jeugd, met name meisjes. Voor een kleine ver eniging was de kwaliteit heel hoog. Delta Sport heeft ver schillende kampioenen voort gebracht. Ik heb de club zien groeien en bloeien tot 150 le den in 1985.Toen we in 1986de nieuwe kunststofbaan kregen zijn we, precies zoals we had den verwacht, doorgegroeid naar een aantal van maximaal 350 leden in 1990. De laatste jaren heeft zich dat gestabili seerd rond de 300 leden." Na zo'n beetje alle bestuurs functies te hebben bekleed, werd Schot in 1982 gekozen tot voorzitter. Om vijftien jaar la ter de hamer door te geven aan Leen van Kralingen. Schot is zich de laatste jaren vervol gens steeds meer gaan toeleg gen op scheidsrechtertaken en de wedstrijdleiding. En niet zonder succes. Het NK atletiek in de Houtrusthallen, de mara thon van Rotterdam en eerste- divisiebaan wedstrijden zijn evenementen waarbij Schot als scheidsrechter optreedt of de wedstrijdleiding in handen heeft. Morgen doet hij hetzelfde bij de zeventiende Salvatorhoe- veloop in Ouwerkerk. In de be ginjaren liep Schot de twintig foto Janne Wolterbeek kilometer lange wegwedstrijd zelf nog mee. Hij weet dus pre cies waar zich de problemen kunnen voordoen en waar hij als wedstrijdleiding, bij het in specteren van het asfaltpar- cours, op moet letten. Begin Als loper is Schot de laatste ja ren weer helemaal terugge gaan naar het begin toen hij zijn eerste Mosselloop liep. „Ik probeer twee keer per week in de bossen en het strand van Westerschouwen te gaan lo pen. Die combinatie vind ik ge weldig. Afhankelijk van het tij en de wind zoek ik het makke lijkste parcours uit. Ik blijf er goed bij en loop nog altijd te genieten. Dat had ik vroeger al toen ik de Mosselloop nog startte. Ik gaf dan snel het pis tool af en ging als een haas ach ter de groep aan." door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Terwijl ZSC'62, Mevo en Bruse Boys jagen op de tweede periodetitel gelden voor een aantal ploegen andere prio riteiten. DFS heeft in de thuis wedstrijd tegen VCK nog wat recht te zetten en hetzelfde geldt voor Dreischor dat zondag gast heer is van Robur. „Wij pakken zondag drie punten", blikt spe ler Jan Witte vooruit. Witte (31)verruilde aan het eind van het vorig seizoen Bruse Boys voor Dreischor, waar zijn roots liggen, en is inmiddels weer aardig ingeburgerd bij zijn oude vereniging. „Het was even wennen want ik moest natuur lijk kijken hoe iedereen speelt." De van oudsher laatste-man speelde de laatste twee duels bij Dreischor als mid-mid. Witte: „Ook dat was even wennen voor mij." Dreischor verloor in Goes met 4-2 van Robur en dat was de eerste onverwachte nederlaag van het seizoen. Een aantal blessures en schorsingen zorgen ervoor dat Dreischor niet aan de hoge verwachtingen voldoet. Witte spreekt die hooggespan nen verwachtingen tegen. „We staan waar me moeten staan. En als we mee willen spelen om een periode, dan zal het de derde moeten zijn." Trainer Toine Tiggelman kan te gen Robur nog steeds niet be schikken over de langdurig ge blesseerde Luc Heijboer en ook het meespelen van Serge van den Bos is wegens een rugbles sure twijfelachtig. Verder is Jai me Tiggelman nog steeds ge schorst en wacht ook Patrick Berrevoets na zijn rode kaart te gen Sluis weer een schorsing. Dordrecht Dreischors klasgenoot Renesse speelt uit bij Volharding waar van op eigen veld met 4-0-ge- wonnen werd. In de zesde klasse C ontmoet Ouwerkerk in Dor drecht DMC. De ploeg van Jak- koo Brouwer speelt de laatste wedstrijd van het jaar en wacht al sinds 26 september op de vier de overwinning van het seizoen. Een dag eerder gaat Bruse Boys in de tweede klasse E op bezoek bij Yerseke. Ook de ploeg van Ronald van Oeveren heeft nog wat goed te maken met de Yerse- naren want in Bruinisse verlo ren de Boys met 2-3. Winst is voor kansbehoud op de tweede periode noodzakelijk. Bruse Boys staat in de stand voor de tweede periode drie punten achter op Tholense Boys dat in Kapelle ook geen gemakkelijke tegenstander treft. SKNWK speelt thuis tegen de nummer twee van de derde klas se B Sliedrecht en lijkt in de winning mood. Sliedrecht strijdt echter voor een periode titel en was vorig weekeinde nog te sterk voor WIK'57 dat mor gen in Kerkwerve DVO'60 ont vangt. Brouwershaven speelt in Sint Annaland de derby tegen WHS dat inmiddels is opgerukt naar de derde plaats. In 3A ontmoet DFS het Koude- kerkse VCK. „Dat is altijd een lastige ploeg voor ons", merkt DFS-speler Huib Nortier op. Onder John Ebert leed DFS in de uitwedstrijd de eerste neder laag. Nortier: „Thuis gaat het goed maar in uitwedstrijden la ten we heel vaak verstek gaan." Van de vijf thuisduels won DFS er dit seizoen vier en slechts te gen Meeuwen werd nipt verlo ren. Uit won DFS in zeven duels maar één keer. Nortier ziet mor gen op eigen veld kansen op de overwinning. „VCK is een ploeg die knokt voor iedere meter en die in het eigen voetbal gelooft. Wij moeten dat bestrijden met positief voetbal", aldus de 26- jarige voetballer. Tegen VCK moet DFS het nog steeds doen zonder de geblesseerde Herber Goudzwaard. Bram Nortier, de jongere broer van Huib, is zo goed als zeker wel weer van de partij. „Dat vind ik wel leuk. We hebben dit seizoen en ook vorige seizoenen nog nooit samenge speeld. Of hij, of ik was gebles seerd." Doelstelling Volgens Nortier verloopt de sa menwerking tussen Ebert en DFS nog steeds goed. „Onze doelstelling was om zonder de gradatievoetbal in de derde klasse te spelen. Als we de laat ste twee wedstrijden voor de winterstop winnen dan lukt dat wel." In de vierde klasse A is ZSC'62 de runner-up. De ploeg van Ed win Kriens bezet inmiddels de vierde plaats en heeft in de tweede periode de minste ver- liespunten. In de eerste wed strijd van het seizoen werd verloren van Borssele en in Scharendijke zal ZSC morgen iedere gelegenheid aangrijpen om orde op zaken te stellen. Ook Mevo maakt nog kans op de pe riode en de Zierikzeese zater- dagploeg wordt in staat geacht om in Ritthem tegen SVR drie punten binnen te halen. Duive- land gaat op bezoek bij koplo per Serooskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 43