Middelburger in hart en nieren Kees Ver west sluit hoofdstuk af Tweeling Snoep eeuwig trouw aan Colijnsplaatse Boys Evert Eikenhout wil met groen-witten terugkeren naar derde klasse vooruitzicht l'De Koning naakt zijn opwachting Noad'67 ligt op koers in de derde klasse or Barry van der Hooft lef." seiz 'DELBURG - Hij speelde iet RKC in de mooiste stadions ran Nederland, vertrok na drie lizoenen naar Veere en is nu van zondag-vierde- Hdasser Middelburg. Evert Ei kenhout keerde terug op het lude nest en heeft het daar mo- lenteel geweldig naar zijn zin. [aar wat doet een voetballer in 28, met vier jaar profvoet- il in zijn bagage, bij een vier- iklasser? Eikenhout begon met Jjoetballen bij de j eugd van Mid delburg, doorliep alle jeugdelf- fallen en stroomde bijna auto- -jnatisch door naar de eerste jlectie. Middelburg werd ver- ild voor het profavontuur van FC Vlissingen waar hij één jaar ,rij wel alles speelde. Eikenhout Ijiet in dat seizoen met VC Vlis- tingen zo'n goede indruk achter lat hij door het Waalwijkse !KC werd ingelijfd. RKC bete rende eredivisie en dus opnieuw treetje hoger. „Bij RKC 'am ik met een gebroken arm linnen, waardoor ik de eerste weken nog niet mocht trai- Toen ik eenmaal weer fit heb ik toch mijn plaats ver- jverd. Dan speel je tegen Ajax, ^eyenoord en PSV. Dat zijn mo menten die je bijblijven." Het ierde seizoen bij RKC verliep liet zoals Evert Eikenhout het raag had gewild. „Hans Verel ras het eerste halfjaar trainer met hem kon ik niet door één leur. Daarna kwam Bert Jacobs dat vond ik een prima trainer een prachtige vent. Maar n had ik al besloten om RKC [erug toe te keren", zegt Eiken- iut. „Misschien had ik achter- wel moeten blijven, zeker met it Bosman-arrest. Maar ja, dat allemaal achteraf." let blauw-geel van RKC werd ferruild voor het zwart-witte >nue van Veere. Daar speelde '^vert Eikenhout drie jaar, maar .yJiet was geen periode die hem loldoening gaf. En dus besloot ij terug te keren naar de club raar het allemaal was begon- in. Zijn eerste seizoen Middel- werd gekenmerkt door jenslagen. Trainer Cees Hou- ipen gaf er voortijdig de brui y}an, de trainingsopkomst was patig en Middelburg degra- ■n°rde uiteindelijk naar de vier- 'l"11 oor Peter Godrie Evert Eikenhout heeft het bij Middelburg prima naar zijn zin. de klasse. Die degradatie was tevens het keerpunt. Huib Meerman werd aangetrokken als nieuwe trainer en in zijn kielzog volgden onder anderen ook Ghalid Akhiyad, Ronald Jongelings en Ruud de Vroe. Middelburg beschikte daardoor over een selectie die in principe direct terug moest kunnen ke ren naar de derde klasse. In de eerste drie wedstrijden van dit seizoen liet de ploeg zien dat dat tot de mogelijkheden behoorde. Eikenhout: „We wonnen de eer ste drie wedstrijden, maar ver loren er daarna drie op rij. Indi viduele fouten waren daar de oorzaak van. Die fouten worden nu niet meer gemaakt en de laatste tijd gaat het steeds beter en is het vertrouwen ook weer aanwezig. Het had niets met blessures of schorsingen te ma ken, want we stonden altijd vrijwel compleet. We hebben al leen wat problemen gehad met de keeperspositie. Michel Jan sen van Galen viel vanwege ziekte al aan het begin van het seizoen af. Michel Sinke is toen onder de lat gaan staan, maar hij brak zijn middenvoetsbeen tje. Daarna is de keeper van het tweede, Henk van Dijk, bij het eerste gekomen en ik moet zeg gen dat hij het heel goed gedaan heeft." Afgelopen zondag tegen hek kensluiter Hansweertse Boys (6-1-overwinning) keepte Sinke weer en nam Evert Eikenhout de helft van de productie voor zijn rekening. Hij bracht zijn to taal daarmee op tien doelpun ten. Echt in goede vorm verkeert Eikenhout naar eigen zeggen nog niet. „Ik loop al een tijdje niet lekker door een enkelbles sure. Daarom ben ik nog niet op het niveau dat ik moet kunnen halen. Bij mijn rechterenkel- vork zit een botje niet op zijn plaats en daardoor kan ik bij foto Ruben Oreel voorbeeld niet op mijn hurken zitten en krijg ik bij het schieten af en toe een flinke pijnscheut", legt Eikenhout uit. Periodetitel In de strijd om de tweede perio detitel gaat Middelburg met twaalf punten uit vijf gespeelde wedstrijden aan kop. Nog twee wedstrijden winnen en het tic ket voor de nacompetitie is vei liggesteld. „Die tweede periode willen en moeten we pakken", beaamt Eikenhout. „Maar het liefst worden we natuurlijk kampioen en ik ben ervan over tuigd dat dat tot de mogelijkhe den behoort. Breskens gaat nu aan kop en het gat bedraagt vijf punten. In Breskens verloren we weliswaar met 2-1, maar we speelden ze helemaal zoek. We kregen ontzettend veel kansen, maar maakten ze niet af. We kunnen met deze ploeg zeker mee op een hoger niveau en we willen allemaal graag naar de derde klasse. Voor de beker speelden we bijvoorbeeld tegen Arnemuiden en dat scheelt toch drie klassen. We wonnen met 2- 1 en toen wist ik zeker dat we in die eerste klasse zaterdag mee zouden kunnen." Kloetinge Maar blijft Evert Eikenhout Middelburg ook trouw wanneer hij met zijn club niet op een ho ger niveau terechtkomt? „Dat is moeilijk te zeggen. Op Hoek zit ik bijvoorbeeld niet te wachten, want dat zou me veel te veel tijd kosten. Ja, Marcel Lourens heeft wel eens gevraagd of ik Kloetinge zag zitten, maar van de club zelf heb ik toen niets ge hoord. Soms denk ik natuurlijk wel eens: een hoger niveau zou leuk zijn, maar ik heb het bij Middelburg perfect naar mijn zin en het is hartstikke gezellig. Elke donderdagavond is het na de training prijs. Dan zitten we met een man of negen tot twaalf uur aan de bar en dan wordt er constant over voetbal gepraat. Dat vind ik heerlijk." Het begrip vriendenploeg is dus op de eerste selectie van Middel burg zeker van toepassing. Naar de trainingen rijdt Eikenhout altijd samen met De Vroe, Jon gelings en Mark Roose. Om de beurt halen ze elkaar op en enige tijd geleden kwamen ze op het hilarische idee om samen een busje te kopen, dat dan groen en wit zou worden geschilderd. De zoektocht leidde uiteindelijk niet tot een busje, maar voor zeshonderd gulden werd een twintig jaar oude Skoda aange schaft. Rijden doet het voertuig echter (nog) niet. „En de verze kering geeft ook nogal wat pro blemen", vertelt Eikenhout. ,Die auto was als old-timer ver zekerd en daarom wilde de ver zekeraar nu een taxatierapport en foto's hebben. Een heel gedoe dus en we moeten dat ding ook nog aan de praat krijgen. Maar zulke dingen geven wel aan dat de sfeer bij ons goed is." 1-jIULST - Voor het eerst in dit eizoen verschijnt Michel de loning aan de start van een ve(j TB-wedstrijd in de Zeeuwse Blesrosscompetitie. De Hulstenaar oet dat morgen in zijn eigen oonplaats, waar de vijfde ross van deze winter wordt ver- 3' ïden. C( v®[le reden dat De Koning het fé' rosscircuit tot dusver links Wis eeft laten ligggen, heeft te ma- Hj en met het afgelopen Dmerseizoen. „Toen heb ik een hj erugslag gehad door het ATB- 13 etsen." Daarom heeft de cou- de winterperiode anders igedeeld om beter aan de start p an het wegseizoen te verschij- eg en. Wanneer alles paar tevre- 8": enheid verloopt in Hulst, is De !8'.; bning van plan nog twee ATB- isi rossen te rijden: Westdorpe en ioe etweede race in Hulst. Ie Koning kijkt met enige re- erves naar de race van morgen. Ik heb vorige week griep ge- ati' ad. Daar ben ik nu wel van her- |eld, maar ik verwacht niet al te )ei eel van de wedstrijd. Alle an- ge ere renners hebben al wed- en Injdritme. Daarom ben ik met *e ra plaats bij de eerste vijf te- Kden." k 1 bch heeft De Koning een naam q.! 0oë te houden. De laatste win- a'n aar van de Zeeuwse crosscom- ïtitie werd vorig jaar bij de Jo: irste wedstrijd tweede in 1,1 ulst, achter zijn dit seizoen on maakbare plaatsgenoot Eric reecken. De Koning: „Ik weet >e hard Eric op dit moment jdt want ik train er regelmatig tee. Hij is de man in topvorm. aast de komst van De Koning cjj i Vereecken is de organisatie, lei estaande uit Fons van Dorsse- er, Benny van Gassen en Edu- d Saegher, verzekerd van een tntal Belgische renners. Van orsselaer denkt dat er net als 3J] torgaande edities ongeveer zesti2 en tachtig AT- 'ers (alle categorieën) zullen PI trschijnen. ve et parcours is in vergelijking et de laatste uitvoering in '98 ongewijzigd gebleven. De ganisatie heeft echter wel de ogelijkheid om het rondje op t tochtend van de wedstrijd aan 'passen als de weersomstan- gheden daarom vragen. „Het va teft geen zin om de renners de Ift van het parcours door een nf en centimeter modder te laten ®e iden", vindt Van Dorsselaer. Iet moet normaal te fietsen V- Speler WIK'57 viert rentree na schorsing van twee maanden door Klaas Verspoor DREISCHOR - Voor WIK'57- speler Kees Verwest zal de 18e september 1999 voor altijd in het geheugen gegrift staan. Naar aanleiding van de ge beurtenissen op en rond het sportpark van de Roosendaal- se voetbalclub DVO'60, waar Verwest door de KNVB verwe ten werd met zijn auto scheids rechter Allali uit Sint Maar tensdijk te hebben klem gereden, werd de voetballer voor twee maanden geschorst. Morgen, uitgerekend in de thuiswedstrijd tegen DVO'60, is hij terug. In de Officiële Mededelingen, het mededelingenblad van de KNVB, stond het zonder al te veel woorden vermeld. De uit spraak van de tuchtcommissie betekende voor de 31-jarige Verwest een schorsing van drie maanden waarvan één voor waardelijk. Als ingangsdatum stond 5 oktober vermeld en dat betekent dat exact op 5 decem ber Verwests schorsing afliep. „Dat was op zondag, dus daar had ik niets aan. De elfde speel ik mijn eerste wedstrijd weer", zegt Verwest. Ook werd Verwest nog een proeftijd van een jaar opgelegd maar gezien Verwests gedrag in het verleden zal dat voor de speler geen enkel probleem zijn om daar mee om te gaan. „Ik was hiervoor nog nooit ge schorst geweest. Ik heb na tuurlijk wel gele kaarten ge had maar nooit drie in een seizoen. Ik ben meer een speler die schoppen krijgt in plaats van dat ik ze uitdeel." Pijn en ongeloof De uitspraak van de tuchtcom missie heeft Verwest pijn ge daan en het ongeloof over het besluit overheerst nog steeds. „Ik ben onterecht veroor deeld." Tegen scheidsrechter Allali, die in Roosendaal de wedstrijd DVO'60-WIK'57 leidde, koestert Verwest echter totaal geen wrok. „Die man heeft het allemaal zo gevoeld maar ik heb niks gedaan. Veel mensen die ik gesproken heb, kennen Allali een beetje en we ten hoe hij kan doen. Maar het zal me nu allemaal worst we zen wat er over wordt gezegd. Ik heb deze straf gehad en daarmee klaar." Het voorval zette Verwest aan het denken en heel even speel- Kees Verwest met zijn dochter Franka: „Ik hoef niks te bewijzen. Iedereen weet dat ik kan voetballen en wat ik kan betekenen in het veld." foto Janne Wolterbeek de hij met de gedachten om zijn voetbalschoenen aan de wil gen te hangen. „In het begin had ik zeker zoiets van 'laat maar doen'. Maar als je de jon gens dan weer bezig ziet op het veld, begint het toch weer te kriebelen." In de twee maanden dat hij het zonder actief voetballen moest doen, stond Verwest in de thuisduels van zijn ploeg als aandachtig toeschouwer langs de lijn. Tijdens uitwedstrijden bleef Verwest thuis en besteed de aandacht aan zijn gezin. Morgen mag hij dus weer de wei in voor een bijzondere ren tree. „Ik hoef niks te bewijzen. Iedereen weet dat ik kan voet ballen en wat ik kan betekenen in het veld." Toch zal er morgen ook een spanningsveld aanwezig zijn rondom Verwest. Maar dat is volgens hem niets nieuws. „Ik voel de wedstrijdspanning nog steeds. Ik heb zo mijn vaste ri tuelen. Vrijdags slaap ik slecht en ook moet ik voor de wed strijd vaak naar de wc. Ik ga weer lekker voetballen en zie het allemaal wel." WIK'57 uit Kerkwerve maakt een niet al te bijster goed sei zoen door. De derde klasse B is sterker dan de Zeeuwse derde klasse en WIK'57 draait in de onderste regionen mee .De oe fencampagne ging daarente gen stukken beter. „Ik hoop dat we met WIK de vorm uit de voorbereiding terugkrijgen en dat we de tegenstanders achter ons aan kunnen laten lopen." Onnodig Na de sterke competitieope ning - in Nieuwerkerk werd met 3-4 gewonnen - verloor WIK volgens Verwest een aan tal duels onnodig. De routinier denkt voorlopig nog niet aan het behalen van een periodeti tel, iets waarin WIK de laatste seizoenen een aantal malen .Daar spelen we te wisselvallig voor maar voor de jongere spelers zou het leuk zijn om eens mee te maken. Het betekent toch meer druk en spanning. Maar als je alles op een rijtje gaat zetten, moeten we eerst maar eens zorgen dat we er in blijven. We hebben dit seizoen met veel schorsingen en blessures te maken." Dat levert niet alleen Kees maar vooral ook trainer en broer Rinie Verwest de nodige hoofdbrekens op. Volgens de jongste van de twee broers is de trainer bij WIK op zijn plaats. „Hij past wel bij de vereniging. Iedere trainer heeft zijn eigen stijl en hij wil heel compact voetballen. Daarvoor moet ie dereen veel meters maken en vroeger was het voor ons alle maal gemakkelijker." Zelf heeft Kees Verwest ook de ambitie om na zijn actieve voetbalcarrière als trainer aan de slag te gaan. Maar wanneer dat moment gekomen is weet hij nog niet. „Of ik volgend sei zoen stop? Daar ben ik nog niet uit. Maar als ik zou stoppen bij WIK, dan zou ik op zondag bij Dreischor gaan voetballen. Dat weet iedereen. Ik heb een leuk gezinnetje, dat op zater dag vast wat met mij wil doen. Ik wil graag trainer worden, daar liggen mijn ambities. Mijn oom Jos (Wesdorp, red.) is het en mijn broer ook. Het zit bij ons in de familie. Vroeger was het ook altijd voetbal. Bin nen nu en drie jaar zou ik de cursus wel willen doen." Een trainerscursus lijkt Ver west dus op het lijf geschreven. Aan het volgen van een oplei ding tot scheidsrechtercursus heeft hij echter nooit gedacht. „Laat ik dat maar niet doen. Bijna iedere scheidsrechter heeft het tegenwoordig moei lijk. Nee, dat is beslist niets voor mij." door Ron de Waal COLIJNSPLAAT - Ze mogen ondertussen tot het meubilair van Colijnsplaatse Boys gere kend worden. De tweeling Arjen en Jos Snoep, 32 jaar oud, maakt al vijftien jaar deel uit van de se lectie van de derdeklasser. Van verzadiging is echter absoluut nog geen sprake. „Waarom zou den we elders gaan spelen, als het hier ook gezellig is De positie die de ploeg van de gebroeders Snoep op de rang lijst inneemt kan allerminst rooskleurig genoemd worden. Na het 5-1-verlies van twee we ken geleden tegen Nieuwdorp, kwam daar afgelopen zaterdag nog eens een 6-0-thuisneder- laag tegen AZW overheen. De equipe van trainer Bert Schrier is afgezakt naar de voorlaatste positie, maar kan aanstaande zaterdag het geschonden bla zoen weer wat oppoetsen, als de derby tegen Bevelanders op het programma staat. Volgens Arj en leeft de derby niet meer zo sterk als een aantal ja ren geleden, broer Jos daarente gen spreekt van de wedstrijd van het jaar. „Toch zullen veel jongere spelers dit niet zo erva ren, omdat ze dit nog niet al te vaak hebben meegemaakt", zegt Jos. „Maar iedereen wil toch wel graag winnen van Kamperland", vult Arjen aan. Dat Colijnsplaatse Boys zorge lijke tijden doormaakt, heeft volgens de tweeling te maken met de drastische verjonging van de selectie. „We zijn enkele spelers kwijtgeraakt. De open gevallen plaatsen moesten noodgedwongen worden inge vuld door jonge spelers die vooral fysiek nog niet helemaal klaar waren voor deze klus", verklaart Arjen. Jos Snoep is wel zo reëel door te stellen dat de schuld zeker niet alleen bij de jongere spelers ligt. „We kunnen rustig vaststellen dat een aantal oudere spelers de grote vorm ook nog niet heeft en we zijn ook nog steeds op zoek naar de juiste samenstelling." Vanwege de smalle selectie zijn de wisselmogelijkheden uiterst beperkt. Daar komt nog bij dat er elke wedstrijd wel iemand ontbreekt. Toch is er geen reden tot paniek, vindt Jos Snoep. „We wisten dat het moeilijk zou wor den, handhaving is ons enige doel. Als we iedere wedstrijd met veel inzet blijven spelen, gaat ons dat zeker lukken", meent de linkervleugelverdedi ger. Mopperen Al snel rijst de vraag hoe twee broers het zolang met elkaar in één team kunnen uithouden, zonder elkaar naar het leven te staan. „Dat is geen enkel pro bleem", vindt Jos, die aanvoer der is van de ploeg. Je denkt vaak hetzelfde en je voelt elkaar perfect aan. Soms kunnen we ook wel eens minder van elkaar hebben, en mopperen we meer op elkaar dan op een ander, maar we zijn dat ook weer snel vergeten", beaamt Arjen. Ook heeft de tweeling nooit de drang gehad om het hogerop te proberen. „Colijnsplaatse Boys is een erg leuke club, dus er is geen enkele reden om te verkas sen", beweert Jos. „Wij blijven altijd hier", stelt Arjen resoluut. Als de derby van zaterdagmid dag in Kamperland ter sprake komt, blijkt toch dat de gebroe ders Snoep niet helemaal gerust zijn op een positief eindresul taat. Ondanks dat Colijnsplaat se Boys nagenoeg compleet is, lijkt een punt al tot tevreden heid te stemmen. „Bevelanders is op dit moment goed in vorm, daarom denk ik dat een punt al mooi is", meent Jos. De tweeling Arjen (links) en Jos Snoep maakt al vijftien jaar deel uit van de selectie van Colijnsplaatse Boys. foto Janne Wolterbeek te gaan. Ik zie eerder een taak als jeugdleider voor mezelf weggelegd", verklaart hij. Stunt Zaterdag wacht Noad'67 de wedstrijd tegen koploper De Al- blas. Van Oudenaarde denkt dat zijn ploeg niet meteen kansloos is. „We zijn best in staat tot een stunt, maar dan moet wel alles kloppen. We moeten het van veel inzet, en vooral van het voetballende gedeelte hebben. Een minder punt daarentegen is de wisselvalligheid waar we nogal eens mee te maken heb ben. Als dit ons geen parten speelt, dan zie ik het wel positief in", klinkt het hoopvol. Ook bij het zondagvoetbal staan er enkele interessante ontmoe tingen op het programma. In de derde klasse A ontmoeten de ploegen van RCS en Patrijzen elkaar in Oost-Souburg. In de vierde klasse A staat er een on vervalste derby op het program ma als Zeelandia en Middelburg tegenover elkaar staan. Een klasse lager doet het op de twee de plaats staande Walcheren een poging om koploper Clinge punten afhandig te maken. door Ron de Waal VLISSINGEN - Vorig seizoen ontsnapte Noad'67 ternauwer nood aan degradatie uit de der de klasse B. De zaken staan er dit jaar beduidend beter voor, getuige de middenmootpositie die de ploeg uit Sint-Philips- land op dit moment inneemt. „We zitten nog maar op drie punten van het totaal dat we vo rig seizoen aan het einde van de rit hadden", meldt aanvoerder Jaap van Oudenaarde niet zon der trots. De 35-jarige laatste man van Noad'67 wijt het betere preste ren van zijn ploeg vooral aan het jaar ervaring dat veel jeugdspe lers vorig opdeden in de derde klas. „Vorig seizoen kwamen veel jonge spelers over naar de eerste selectie, hetgeen niet al tijd even vlekkeloos verliep. Nu zijn ze flink gewend en manifes teren de meesten zich beter", verklaart Van Oudenaarde. Bovendien werd het spelsys teem door trainer Cees Stoutjesdijk aangepast. „We zijn van een tweespitsen- naar een driespitsensysteem overge schakeld, dat bevalt ons veel be ter", legt Van Oudenaarde uit. Al met al is de lat ook voor dit seizoen niet te hoog gelegd. Een plaats in de middenmoot is het doel van Noad'67. „Je moet ook nuchter vaststellen dat we geen hogere plannen moeten gaan nastreven, ondanks dat er in mijn ogen nog voldoende rek zit in de groep. Eerst maar eens af wachten hoe de zaak zich gaat ontwikkelen", zegt Van Ou denaarde ietwat gereserveerd. Van Oudenaarde, in het dage lijks leven werkzaam als ge meenteambtenaar, ziet zichzelf als aanvoerder ook min of meer als een verlengstuk van trainer Stoutjesdijk. „Een voorname taak is vooral weggelegd in het begeleiden van de jongere spe lers. Dat gaat wel eens met val len en opstaan, zeker omdat ze redelijk mondig zijn. Maar over het algemeen mag ik niet kla gen." Dat Van Oudenaarde ook wel eens de trainingen van Cees Stoutjesdijk overneemt, moet meer als een incident worden gezien. „Ik heb totaal geen am bitie om als trainer aan de slag Biljartfinale in Kwadendamme KWADENDAMME - In Tappe rij 's Lands Welvaren te Kwa dendamme wordt vandaag een begin gemaakt met de finale van het districtskampioenschap tweede klasse libre biljarten. De finale wordt zondag vanaf on geveer 15.30 uur gespeeld. In het door de plaatselijke bil jartvereniging OHGL georgani seerde toernooi gaat L.C. de Jonge van De Toekomst uit 's- Heerenhoek als favoriet van start. Van de acht finalisten heeft hij met 3,86 caramboles per beurt het hoogste gemiddel de. De overige deelnemers zijn D. van den Berg ('t Raedhuys, Oost-Souburg). A Sandee (BVM, Middelburg), J. de Koek (Avontuur, Goes), H.G. de Jonge (De Toekomst, 's-Heerenhoek), T. Bems en G. Boonen (bei den Delta5, Colijnsplaat) en J. Schouten (Onda, Krabbendij- ke).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 25