Na jubel anti-climax voor Oranje Glasgow Rangers verliest alsnog Driebanders zijn op volle sterkte Wouters pleit voor voorzichtigheid Bondscoach Bouwer dubt over doorgaan Schakers Krijger en Van der Veken slaan gat met concurrentie Roemenië haalt handbalsters op WK uit overwinningsroes Brouwer weg bij Ouwerkerk Arnemuiden verder met Nieuwenhuijse uitslagen EMM krijgt versterking van Aertssen en in 't weekend voor door Edwin Alblas GJOSV1K - Bert Bouwer over weegt een andere uitdaging te zoeken. De bondscoach van de handbalsters liet zich dinsdag uren na de uitschakeling tegen Roemenië op het WK ontvallen dat hij zich ernstig op zijn toe komst gaat beraden. Binnen een paar weken hakt hij de knoop door. ..Ik wil me- zelf als trainer verrijken. Dat kan bij dit team niet meer." De ontboezeming van Bouwer is een opmerkelijke. Juist nu de handbalsters op het WK heb ben laten zien dat aansluiting met de wereldtop geen utopie is, trekt de bondscoach het nut van doorgaan in twijfel. Die twijfel is ontstaan uit een op telsom van ergernissen. Uren na de wedstrijd Neder land - Roemenië ging Bouwer tekeer tegen een official van de Europese Handbal Federatie. Bouwer beschuldigde de man van politieke spelletjes. Bou wer kreeg op zijn beurt het ver wijt geen haar beter te zijn. Hij refereerde aan de boycot van de Europa Cup-finale te gen het Joegoslavische Zork Napredak. De beschuldigin gen vlogen nog een tijdje heen en weer, toen NHV-bestuurslid en delegatieleider Henk Kruse probeerde Bouwer tot bedaren te brengen, ,,'t Heeft geen zin, Bert", suste Kruse. „Jullie zouden eens met die mensen in discussie moeten gaan", reageerde een felle Bou wer, die zijn walging later nog eens onder woorden bracht toen arbitrale beslissingen in zijn ogen Duitsland aan de winst tegen Rusland hadden geholpen. „Dat bedoel ik nou. We komen te dichtbij. We heb ben nu niet gewonnenmaar we hadden nooit gewonnen. Ze kunnen beter de eerste acht voor een WK uitnodigen." GPD door Edwin Alblas GJOSYIK - Na een week vol ju bel namen de handbalsters van Oranje dinsdag met natte ogen gedwongen afscheid van het wereldkampioenschap in Noor wegen. Als negende. De wed strijd tegen Roemenië, mis schien w-el bepalend voor de toekomst van de ploeg, draaide uit op een anti-climax van je welste (16-26). De wereldtop voor schut zetten en zelf tot in het beschamende worden ge kleineerd: het gebeurde alle maal in één week. „Je valt nu zo raar in een gat", verwoordde keepster Jokelyn Tienstra haar gevoel. „Nu hoor je er wéér niet bij. Waarom moet dit zo eindi gen?" De slechtste wedstrijd op het verkeerde moment. De angst voor een dergelijk scenario had bondscoach Bert Bouwer na de groepswinst in de voorronden zo graag buiten de deur gehou den, maar zijn eigen gedrag in de aanloop naar de achtste fina le tegen Roemenië verraadde zijn onzekerheid. Door de inte griteit van het Oekraïnse arbi tersduo in twijfel te trekken en Roemenië als troetelkind van de internationale handbalfedera tie te afficheren, legde hij te wei nig nadruk op de kwaliteiten van zijn ploeg. Die had tot dins dag furore gemaakt op het WK in Noorwegen. Maar plots in een favorietenrol gedrongen was Oranje geen schim meer van het team dat in de eerste week het WK op zijn kop had gezet. Moraal Met als beschamend gevolg dat Nederland in de eerste helft te gen Roemenië slechts drie keer scoorde, waarbij ook nog twee keer van de zeven meterlijn. De negen treffers van de Roemeen se ploeg waren evenmin een rij ke oogst, maar de tussenbalans verpulverde wel het moraal aan Oranje-zijde. In de tweede helft, met als dieptepunt de rode kaart voor Nicole Heuwekemeijer (drie tijdstraffen), kwam het nooit tot een serieuze inhaalra ce. Weg kansen op de vijfde (Sydney 2000) en achtste plaats (A-status NOCNSF). Het ontbreken van Saskia Mul der was wel degelijk een aderla ting en het noodgedwongen in zetten van de net opgelapte Ana Razdorov niet bemoedigend, maar de metamorfose lag ook voor een groot deel opgesloten in het Roemeense antwoord op het frivole spel van Oranje.. „De ploeg wilde het net zo mooi af maken als tegen Noorwegen. We waren niet rijp voor een wed strijd sloopwerk. En dat was dit gewoon", oordeelde Bert Bou wer. Niks onderschatting of zelfoverschatting. Nederlandse handbalsters zoeken steun bij elkaar na de desastreus verlopen wedstrijd tegen Roemenië. foto Morten Holm/AP De Roemenen wachtten Oranje bij de cirkel op en schuwden daar het fysieke contact niet. „Het was een soort rugby dat ze speelden", zag Tienstra. Bou wer: „Iedereen schoof de ver antwoordelijkheid door naar een ander. Niemand durfde naar het doel door te lopen om die klappen te krijgen. Want daar vielen klappen." Tegen een dergelijk lichamelijk geweld is Oranje niet opgewas sen, constateerde Bouwer Bij de gedaante van een speelster als Amartei valt de frêle Natasja Burgers in het niet. „Op alle fronten zijn de Roemenen pro fessioneler. We hebben nog te weinig trucjes. Zij blijven net zo lang lopen totdat de scheids rechters wél zien dat ze geduwd worden. Wij liggen dan al. Wij hebben het vijf duels lang slim gespeeld. Nu moet ik de Roeme nen dat compliment geven." Steeds maar weer probeerde Tienstra zichzelf moed in te pra ten. „Bij ons moet het in het be gin lopen, anders krijgen we het moeilijk. Na de eerste helft heb je nog het gevoel dat het wel los komt, maar het kwam niet los." Terwijl Bouwer direct na de wedstrijd zijn nuchtere kijk op de zaak prijsgaf, waren de meeste speelsters niet in staat om hun gevoelens onder woor den te brengen. In tranen sjokten ze de tribunes op, hun kerend naar een ouderlijke schouder. Maar het voorname lijk uit ouders en vriendjes be staande Oranje-legioen weende mee. „Dit is niet het afscheid dat wij na zo'n goede week verdie nen", zei Tienstra met door weekte ogen. Nederland - Roemenië 16-26 (3-9). Scores Nederland: De Boer 5, As- sink 4, Burgers, Razdorov 2, Ordel- mans, Feijen, Heuwekemeijer l Ro de kaart: 46. Heuwekemeijer GPD van onze sportredactie ZIERIKZEE - Richard van der Veken en Martin Krijger hebben na de twaalfde ronde van de huishoudelijke competitie in Zierikzee afstand van de con currentie genomen. Van der Veken had niet veel moeite met Peter van Welt. Met gedegen positioneel spel kon hij makkelijk winnen. Van Welt probeerde het wel met enkele slimmigheidjes, maar een erva ren schaker als Van der Veken trapte daar met in. Krijger had het veel moeilijker tegen Janus van der WestenMet een stukoffer in de eerste fase van de strijd verkreeg Krijger wel een betere stelling maar het lukte maar steeds niet deze om te bouwen tot winst. Hij werd er wanhopig van. Na uren inten sief spel kon Krijger er toch nog een remise uitslepen en was daar blij mee. Ook Van der Wes ten was niet ontevreden met dat resultaat. Stoffel Stoel speelde met zwart veel te aanvallend tegen Cees OUWERKERK - Aan het einde van het seizoen stopt Jakkoo Brouwer als hoofdtrainer van zondag-zesdeklasser Ouwer kerk. De nu 31-jarige trainer breekt zijn trainerscarrière tij delijk wegens studieverplich- tingen af. Brouwer is bezig aan zijn derde seizoen bij Ouwerkerk. „Na drie jaar is het voorlopig wel mooi geweest. Het kan allemaal ook te eigen worden", aldus de Ou- werkerker. Brouwer gaat de op leiding Verpleegkundige A vol gen maar geeft ook aan in de toekomst het trainersvak weer op te pakken en eveneens trai nerscursussen te willen volgen. Momenteel is Brouwer bijna weer fit genoeg om zelf te gaan voetballen en na de winterstop acht hij zich in staat om weer in het veld te staan. „De combina tie speler/trainer is ook geen ideale", oordeelt Brouwer. Het Ouwerkerk-bestuur is inmid dels op zoek naar een nieuwe jonge trainer. Brouwer: „De groep wil dat en zelf wil ik de nieuwe trainer ook wel steunen. Er zijn meerdere varianten mo gelijk. Polderman. Op deze manier ging hij regelrecht zijn eigen on dergang tegemoet. Stoel liet gaatjes vallen in zijn verdedi ging en Polderman maakte daar dankbaar gebruik van. Heel lang duurde de wedstrijd van Peter de Vrieze tegen John van Dalsen. De partij trok veel belangstelling en was van hoog niveau. Beide spelers gebruik ten veel tijd. De Vrieze was aan de winnende hand maar Van Dalsen volhardde in het aanval len. Pas ver na twaalven viel de beslissing. Moegestreden en suf gespeeld moest Van Dalsen toen zijn koning omleggen. Weer kartzege Van Gilst Kevers MIDDELBURG - Van Gilst Ke vers, het kartteam uit Bruinisse, heeft de zesde wedstrijd van de Freddy Wolf bedrijvencup in Middelburg gewonnen. Het winnende team legde op de Middelburgse kartbaan in twee uur 191 ronden af, twee meer dan Stadsschouwburg en JR Advisering. De snelste ronde werd gerealiseerd door Rini Verwijs van het winnende Van Gilst Kevers. Zijn tijd was 36,41 seconden. Aan de zesde race van de bedrij - vencompetitie deden negen teams mee. Een ploeg maakte voor de eerste maal zijn op wachting: Café de Vlinder uit Zierikzee. van onze sportredactie DORTMUND - Met een ruime voorsprong van 2-0 reisde Glas gow Rangers naar Dortmund, waar dinsdag Borussia de te genstander was in de return van de derde ronde in de Uefa-be- ker. Een fraaie uitgangspositie, ware het niet dat Duitsers altijd doorgaan tot het einde. Ook nu weer: bij een stand van 1-0 (doelpunt van Ikpeba) trof de thuisploeg in de slotminuut van het duel doel door Bobic: 2-0. Na een doelpuntloze verlenging moest de strijd tussen de ploeg met één Nederlander (Nijhuis) en het team met veel Nederland se inbreng (trainer Advocaat, assistent Van Lingen. Numan, Van Bronckhorst en de gebles seerde Mols) met strafschoppen worden beslist. De ene Neder lander won het van de meerder heid: Nijhuis benutte zijn penalty, Numan en Van Bronck horst misten beiden: 3-1. Dort mund overwintert, Glasgow is nu definitief uitgespeeld in Eu ropa. Beide clubs belandden in de Uefa-beker, nadat ze in de eer ste ronde van de Champions League derde waren geworden jgfe* - - - V m hun groep Dick Advocaat was ontgoocheld. „De 1-0 voor rust was verdiend, toen drukte Borussia goed door. Maar in de tweede helft speelden wij beter. Alleen was het geluk niet aan onze zijde. Aan de andere kant hebben wij onze kwaliteiten on voldoende benut en is Borussia dus verdiend verder." Met moeite Juventus, zonder Edgar Davids en Edwin van der Sar, behaalde met moeite de achtste finales. Na een uitzege van 1 -3 op Olym- piakos Piraeus leken de Italia nen de klus gemakkelijk te kunnen klaren in eigen huis. Al thans, de club was van Turijn uitgeweken naar Palermo, we gens de geringe belangstelling van het eigen publiek voor dit soort wedstrijden. Het viel echter tegen, Juventus gaat wel door, maar ternauwer nood. De Grieken wonnen in Italië met 2-1Nadat Kovacevic Juventus al in de tweede minuut aan de leiding had geholpen, toonden de bezoekers karakter via Djordjevic. Hij scoorde twee keer. In navolging van Borussia Dort mund leverde ook Werder Bre men een stunt van formaat. In Lyon verloren de Duitsers twee weken geleden met maar liefst 3-0 van het plaatselijke Olym- pique. In Bremen bewees de thuisploeg over behoorlijk wat veerkracht te beschikken en won met: 4-0. ANP door Jan Roovers SLUISKIL - De sfeervolle bil jartaccommodatie van restau rant Dallinga in Sluiskil is van vrijdag tot en met zondag het to neel van het Zeeuws kampioen schap biljarten in de spelsoort driebanden. Met de titel als in zet brengen de drie Zeeuwse districten hun topspelers in ac tie. Het Zeeuws kampioenschap staat alweer enige tijd op de rails. Na een veelbelovende start in de jaren tachtig kwam er op een bepaald moment onver wacht de klad in. De selectie procedure was niet altijd even gelukkig en daardoor kwam meestal niet de echte Zeeuwse top aan de tafel. Het gevolg daarvan was een gedevalueerde titelstrijd, en zelfs een kampi oenschap waarin Zeeuws Vlaanderen een keer ontbrak. Na een paar gespreksronden, waann afspraken werden ge maakt, konden de districten dit kampioenschap toch weer op de kalender plaatsen. En sindsdien heeft de titelstrijd weer die kwalitatieve bezetting die een dergelijk toernooi vereist om geloofwaardig over te komen. Ook Sluiskil biedt dit weekein de die garantie. Met regerend kampioen Berry Dallinga, die in eigen huis natuurlijk op jacht gaat naar de prolongatie van de vorig jaar in Zierikzee behaalde titel, Richard de Bruin, vierde man van eredivisionist Loon- tjens en Tonny van Iwaarde van ARNEMUIDEN - Zaterdag tweedeklasser Arnemuiden heeft het contract met trainer Adriaan Nieuwenhuijse ver lengd. De Kruininger, die met zijn elftal na dertien wedstrij den op de laatste plaats staat, is nu bezig aan zijn eerste jaar. Hij was onder meer ook kandi daat om trainer te worden bij HW'24 en Oostkapelle, maar gaf zelf te kennen liever bij Ar nemuiden te blijven. Voorzitter Sal van Belzen: „Wij zijn er ge lukkig mee. want we willen Nieuwenhuijse graag nog een jaar langer houden. Handbal Onda krijgt het toernooi een topdrie aan de start met moyen nes van boven de één. Of dat genoeg is om het toernooi naar hun hand te zetten mag worden betwijfeld. Jaap Hame link (onlangs in de districtscom petitie nog goed voor een par tijmoyenne van 1.700) en toer-' nooispelers als Theo Plat jouw en Eddy van Goethem zullen ex-' tra gemotiveerd zijn om de favo rieten dwars te zitten. Het deelnemers aan het toer nooi: Berry Dallinga, Eddy van Goethem en Theo Platjouw (Zeeuws Vlaanderen). Tonny van Iwaarden, Jaap Hamelink en Lou Scheffers (Walcheren/- Beveland) en Richard de Bruin en Rinus Pankow (Schouwen). VLISSINGEN - De handballers van EMM krijgen na de winter stop versterking. Joey Aertssen heeft overschrijving aange vraagd naar de eerstedivisie- club. De 18-jarige Goesenaar is afkomstig van Olse Merksem uit België. Nadat hij zaterdag de trainer van Olse Merksem al over zijn vertrek had ingelicht, stelde Aertssen gisteravond het be stuur van de Belgische club op de hoogte. „Ik had het daar niet meer naar mijn zin", stelt de middenopbouwer. „De club is op het financiële vlak bepaalde": afspraken niet nagekomen." Aertssen heeft gisteren zijn overschrijving bij de bond aan gevraagd. Binnen 30 dagen moet het geregeld zijn. Vanaf volgende week gaat de Goese-J naar meetrainen met EMM. „Ik zie het als een nieuwe uitdaging! ik heb altijd al graag eens in del eerste divisie wülen spelen.j WK vrouwen, achtste finales. Gjövik: Nederland - Roemenië 16-26 (3-9). Hongarije - Angola 38-18 (16-9). Duitsland - Rusland 22-19 (8-7). Bergen: Oostenri|k Wit-Rusland 28-27 (15-17). Frankrijk - Polen 28-21 (14-9). Trondheim: Macedonië - Zuid-Korea 28- 27 (15-12), Noorwegen - Oekraïne 24-19 (12-11), Denemarken - Brazilië 30-23 (15- 14). Karten Middelburg. Freddy Wolf bedrijvencup Zesde race: 1. Van Gilst Kevers 191 ron den: 2. Stadsschouwburg 189; 3. J. R. Advisering 30; 4. Pannekoekhuis Dis hoek 188; 5. BR BR Racing 187; 6. Trim Li ne Racing 186, 7. Radio Cool FM 185; 8. Café de Vlinder 183; 9. Taxicentrale Mid delburg 180. Tussenstand: Van Gilst Ke vers 56 punten; JR Advisering 30, Stads schouwburg 19, Pannekoekhuis Dishoek 12, BR BR Racing 8. Schaken Batumi (Geo). EK landenteams, negen de ronde Mannen: Nederland - Enge land 2-2; Piket - Short (Eng) 0-1, Speel man (Eng) - Van Wely 1/2 - 1/2, Van der Wiel - Conquest (Eng) 1 -0, Chandler (Eng 1 Reinderman 1/2 -1/2. Eindstand: 1. Ar menie 22 1/2 punten, 2. Hongarije 22, 3. Duitsland 21. 4 Bulgarije 20 1/2, 5. Rus land 20 1/2,11Nederland 19 1/2. Zierikzee. Huishoudelijke competitie. Twaalfde ronde: M. M Krijger-A. M. van der Westen remise, R. van der Veken - P. van Welt 1-0, C. P. Polderman-S. J. Stoel 1-0, J. Bom - A. H. Brakel 0-1, J. Verduin den Boer - N. Kordes remise, P. C. de Vrieze - J. van Dalsen 1-0, J. A. J. van der Made - A. A. M. Bloom remise. A. van Wijngaarden - H. Jukkenekke 0-1, L. Oos ters - A. de Jonge 1-0, H. Bremer - J. J HoogstrateO-1, H. de Jonge-C. van Eldik 0-1, K. Fierens - K Philippo 1-0, D. Baars - T Brouwer 1-0, G. J. van de Waarden - A. de Nie 0-1. P. Romijn - J Verkerk 0-1, P. Klootwijk - B. Plaisier 0-1. Stand: 1. M Krijger 519 punten, 2. R. van der Veken 503; 3. A. van der Westen 425; 4 J Aangeenbrug 356; 5, A. Brakel 355; 6. P. van Welt 353; 7. C. Polderman 346; 8. S. Stoel 340; 9. P. de Vrieze 320; 10 J. Ver- duijn den Boer 308; 11. J Bom 288; 12. J. van Dalsen 285; 13. N. Kordes 280. De Rooij weg bij Vogelwaarde VOGELWAARDE - Freddie de] fc Rooij vertrekt aan het eind vanj i dit voetbalseizoen bij VogelJ I waarde De Hoekse oefenmees-j ter, die eerder onder meer actie» was bij HW'24 en Steen, is be-j zig aan zijn tweede jaar bij de zondag-vierdeklasser. Sportprijsvragen Voetbal1 Champions League Groep C Real Madrid (Spa) - Rosenborg Trond heim (Noo) 3-1 (1-0). 16. Raul 1-0,48. Ca- rew 1-1,85 Savio 2-1,90. Roberto Carlos 3-1. Scheidsrechter: Pïraux (Bel). Aantal toeschouwers. 20.000. Bayern München (Dui) - Dinamo Kiev (Oek) 2-1 (1-0). 6. Jancker 1-0, 50. Rebrovj 1 -180. Paulo Sergio 2-1Scheidsrechten Dallas (Sch). Gele kaart: Jancker (Bayern Kaladze, Kardasj (Dinamo Kiev). Aantal] toeschouwers; 18.000. R. Madrid 2 2 0 0 6 5-2j jj Bayern M. 2 110 4 Rosenborg 2 0 111 Din. Kiev 2 0 0 2 0 Groep D Lazio Roma (Ita) - Chelsea (Eng) 0-0, Scheidsrechter: Krug (Dui). Gele kaar Ferrer (Chelsea). Aantal toeschouwer: 42.000. Chelsea 2 110 4 Lazio 2 110 4 Feyenoord 2 10 13 Marseille 2 0 0 2 0 Uefa-beker. Derde ronde, tweede wedi strijd. Borussia Dortmund (Dui) - Glasgow Rao gers (Sch) 2-0 na verlenging (2-0, 1-0). Borussia wint na strafschoppen (3-1). 28 Ikpeba 1-0, 90. Bobic 2-0 Eerste wed strijd 0-2. Scheidsrechter: Sarvan (Tur). Gele kaarten: Herrlich, Addo, Reuter, Wörns (allen Borussia), Ferguson, Mc- Cann, Numan, But (allen Rangers). Aart tal toeschouwers: 38.000. Werder Bremen (Dui) - Olympique Lyon (Fra) 4-0 (2-0). 16 Bode 1-0,39. Herzog 2 0 (strafschop), 54. Baumann 3-0, 77. Pil zarro 4-0. Eerste wedstrijd 0-3 Scheids rechter: Oezoenov (Bul). Gele kaart Bode. Frmgs (allen Werder), Brechet, Li nares, Delmotte (beiden Lyon). Aanta toeschouwers: 9559 Juventus (Ita) - Olympiakos Piraeus (GrC 1-2 (1-1). 2. Kovacevic 1-0,38. Djordjevic 1-1, 82. Djordjevic 1-2 (strafschop). Eer ste wedstrijd: 3-1. Scheidsrechter: Marin (Spa). Aantal toeschouwers: 20.000. Juventus, Werder Bremen en Borussil Dortmund naar volgende ronde. Advertentie Borussia Dortmund-doelman Jens Lehmann is op weg om de penalty van Giovanni van Bronckhorst van Glasgow Rangers te stoppen. De Schotse ploeg verloor de strafschoppenserie van de Duitsers en werd hierdoor uitgeschakeld in de strijd om de Uefa-beker. foto Edgar R. Schoepal/AP van onze sportredactie AMSTERDAM - Met dezelfde achttien spelers die afgelopen zondag met 1-2 te gen RKC ten onder gingen, maakt Ajax zich op voor het zware Uefa-cupduel te gen Real Mallorca. In een 'hoera-stem- ming' verkeert zijn ploeg niet, sprak trai ner Jan Wouters dinsdag onderkoeld. Maar Ajax worstelt anderzijds niet met een 'gebrek aan zelfvertrouwen', zo wilde de coach twee dagen na de blamage tegen de Waalwijkse middenmoter doen gelo ven. Wouters bereidt zich voor op een lastige klus. De verwachting is dat Real Mallorca morgen in de tweede wedstn j d van de der de ronde op het eigen eiland dezelfde speeltrant zal hanteren als bijna twee we ken geleden in de Arena. Toen plaatsten de Spanjaarden Ajax met scherpe tegen aanvallen voor grote problemen. De 0-1- zege voor Real Mallorca was een milde af spiegeling van de verhoudingen, waar mee Ajax nochtans in een netelige situatie werd gebracht. Wouters kondigde voor het vertrek naar Palma de Mallorca aan dat hij Ajax voor zichtiger wil laten spelen dan gewoonlijk. „Het is belangrijk dat we niet te veel na druk op de aanval leggen, waardoor we weer tegen een counter kunnen oplopen. Zolang we geen tegentreffer krijgen, zijn we nog in leven," Of dat betekent dat hij meer defensieve zekerheid wil inbouwen, wilde Wouters niet zeggen. „Het gaat erom dat we de te genaanval verhinderen. Dat kunnen we ook op het middenveld doen. Als je dat goed doet, heb je geen extra man achterin nodig." In vergelijking met het eerste duel met de Spanjaarden kan Wouters weer beschik ken over de verdedigers Frank Verlaat en Cristian Chivu. Ook Martijn Reuser en Tijjani Babangida, eerder afgedankt maar zondag plots ingevallen, reisden mee naar Spanje. Richard Witschge bleef thuis. De gok om hem ondanks zijn buikspierblessure in het thuisduel tegen Real Mallorca te laten spelen, is verkeerd uitgepakt. Witschge miste daarna de competitieduels tegen AZ en RKC. Wouters gaat ervan uit dat hij pas na de winterstop weer over zijn linker middenvelder kan beschikken. GPD 's Nachts en in het weekend kunt u internetten voor 2 cent per minuut. Starttarief: 10 cent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 52