Roompot koopt Camping Dishoek Betaald parkeren in Goes ergernis 1 PZC Raadslid stapt met zwervers naar rechter Zeeuwse vrijwilligersorganisaties bij gegadigden Nationale Compliment liilniiiibliniMmblIfiitfiJt, ii. fllllUliili zeeland ,20 Recreatieonderneming groeit nog verder Grevelingenschap akkoord met plan voor meer ligplaatsen GEMEENTE MIDDELBURG vrijdag 3 december 1999 door Edith Ramakers KAMPERLAND - Camping Dishoek komt in handen van Roompot Recreatie Beheer BV uit Kamperland. Dat bevestigt directeur H.J. van Koeveringe van de Roompot.We hebben de onderhandelingen gevoerd en er moeten nog enkele officiële din gen gebeuren. Maar de koop gaat wel door." Van Koeveringe rept van een mooi seizoensbedrijf dat past binnen de forse recreatieonder neming de Roompot. ..Camping Dishoek is amper vijf hectare groot. Het ligt stijf tegen de dui nen aan de zuidkust van Wal cheren. vlakbij Vlissingen. Er zijn ongeveer 250 kampeer plaatsen." Voor vergelijkbare bedrijven als Camping Dishoek is het volgens van Koeveringe moeilijk om hun hoofd boven water te hou den. „Het is zeker voor de klein schalige bedrijven een zware belasting om de Europese regel geving van hygiëne en zoge naamde productnavolging na te leven. Wij denken dat wij vanuit een grotere onderneming deze kleinere goed kunnen beheren." Bij die strengere regels hoort ook dat campings een arbo- dokter in dienst moet nemen. „Dat geldt voor klein en groot", beaamt Van Koeveringe. „Om dat we een grotere organisatie zijn, kunnen we straks ook de kampeerder in Dishoek meer service bieden. Ik noem als voorbeeld het betalingsgemak via bijvoorbeeld acceptgiro." Kleinschalig Er zijn kampeerders die juist voor 'een kleine camping als Dishoek kiezen'. „We zullen daarom ook niets aan dat ka rakter veranderen. De omge ving is mooi en de kampeerder zal daar naartoe blijven gaan. Daar is ook een markt voor. Waarom zouden we dan probe ren dat terrein te veranderen, of nu al over uitbreiden beginnen. Voor Roompot is Camping Dis hoek 'weer een nieuwe shop in een shop'. De toerist kan bij Roompot uit verschillende soor ten van accommodatie kiezen. Er zijn de grootschalige parken, zoals Zeeland Village in Scha- rendijke, de Banjaard, Hof Domburg, Zeebad Breskens. „Maar ook is camping de Zand- put in Vrouwenpolder van ons. Vanuit Zeeuws perspectief be keken zijn we misschien een aardig grote onderneming, maar landelijk zijn we nog lang niet de grootste." De poppenkastgroep, één van de genomineerden voor de prijs, speelt jaarlijks op zo'n vijftien scholen verspreid door Zeeland. foto Willem Mieras door Piet Kleemans GOEDEREEDE - In het Greve- lingengebied is nog plaats voor enkele honderden vaste ligplaatsen. Dit ondanks de ge plande uitbreiding van dejacht haven in Bruinisse met acht honderd ligplaatsen. Dat antwoordde directeur J. Lod ders van Natuur- en Recreatie schap De Grevelingen donder dag op vragen vanuit de Raad van Bestuur van het schap. Zowel Rijkswaterstaat als de Zeeuwse Milieu Federatie zijn tegen het uitbreidingsplan van de jachthaven bij Bruinisse. Rijkswaterstaat is bang voor (nog meer) problemen bij het Brase sluizencomplex en de ZMF vreest toename van het aantal pleziervaartuigen en daarmee negatieve gevolgen voor de Oosterschelde. De Raad van Bestuur van het Grevelingenschap legde die be zwaren donderdag naast zich neer en ging unaniem akkoord met het voorstel van het dage lijks bestuur van het schap om projectontwikkelaar Den Daas Beheer BV toestemming te ge ven de Bruse jachthaven met achthonderd vaste ligplaatsen uit te breiden. Alleen burgemeester G. de Vries-Hommes van Middelhar- nis liet enige twijfels doorklin ken. De vier gemeenten op Goe- ree-Overflakkee hebben hun krachten gebundeld in een plan om het eiland nadrukkelijker op de toeristische kaart te zetten, door Ingrid Huibers KAMPERLAND - Zowel de Zeeuwse poppenkastgroep van Veilig Verkeer Nederland uit Kamperland als Sportvereni ging Poortvliet Scherpenisse maken kans op 'Het Nationale Compliment'. Deze prijs van de Nederlandse Organisaties Vrij willigerswerk (NVO) wordt dinsdag 7 december voor de der de keer uitgereikt in Amster dam. Uit ongeveer vierhonderd in zendingen zijn door het NVO dertig projecten gekozen. De ge nomineerde organisaties moes ten geheel door vrijwilligers worden gedragen en een voor beeldfunctie hebben. 'Rende ment van talent' is dit jaar het thema van de prijs. Daarmee wordt het vinden en binden van vrijwilligers centraal gesteld. Adrie Kleine Piening van de poppenkastgroep hoopt door de nominatie landelijke bekend heid te krijgen. „Het zou leuk zijn als er overal in het land groepjes ontstaan die de voor stelling willen spelen", zegt ze. Met het verhaal van Jan Klaas- sen, Katrijn en het verkeers- spook probeert Kleine Piening door Mieke van der Jagt GOES - Betaald parkeren op het Molenplein: het is in Goes het gesprek van de dag. De gemeen teambtenaren zijn al te hoop ge lopen, maar in de bedrijven in de binnenstad dringt het nu pas door. Waar zet je je auto als je niet per dag 3,50 gulden van je loon wilt inleveren? Drieënhalve gulden kost een dagkaartje op het Molenplein voortaan. Dus wijken werkne mers uit naar andere, gratis plaatsen. Als het nou een paar mensen waren die met het pro bleem worstelen, kon je wellicht nog een gaatje vinden. Maar het zijn er honderden die een plek zoeken. Bewoners van de ran den van de binnenstad komen in de problemen. Zij zien hun toch al schaarse parkeerplaatsen ingepikt door radeloze werkne mers. Op de alternatieve plek ken die tot voor kort voorhan den waren - het Molenplein, het Hollandiaplein en de Öude Sin gel - moet nu ook gedokt wor den. De gemeente Goes oogst weinig lof in het gesprek van de dag. De term 'dievenbende' valt licht. Intussen lijkt wel het parkeer probleem in Goes opgelost. Weidse uitzichten op de par keerplaatsen spreken de schaarste tegen. Kwaad bloed De actie van de gemeenteamb tenaren, die hun auto's op de stoep van het stadskantoor par keerden om een regeling af te dwingen, heeft bij de werkne mers van bedrijven in de bin nenstad extra kwaad bloed gezet. „Waarom zou een ambtenaar meer recht hebben om zijn auto voor de deur van z'n werkgever te zetten, dan het personeel van de middenstanders?" vraagt C. Bouman-Bouman zich af. Ze vindt dat er een ontoelaatbare rechtsongelijkheid ontstaat wanneer het gemeentebestuur regelingen gaat maken om de ambténaren zoet-, .te houden. Middenstanders' hebben vaak niet de middelen om dergelijke lastenverhogingen te compen seren. „De burgers draaien indi rect op voor de parkeerkosten van de werknemers van de ge meente, die ons al op allerlei manieren plukt. Tijdens de koffie- en lunchpau ze in de Rabobank aan de Goese Grote Markt gaat het ook over weinig anders dan het parkeer probleem. De werknemers van de bank - een groot aantal van hen woont buiten Goes - par keerden altijd op het Molen plein. Volgens werkneemster Nicole Rademaker is het zoeken naar een gratis plaatsje. Zelf heeft ze donderdagochtend ge luk gehad op de Middelburgse straat maar ze vreest dat het nog weieens Europatuin kan wor den, in 's Heer Hendrikskinde ren. DeRabo-medewerkers zul len proberen bij hun baas een vergoeding voor parkeerkosten te luijgen, maar echte stappen zijn daarvoor nog niet gezet. De medewerkers van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs, die aan de Albert Joachimikade wer ken, durven daar niet eens van te dromen. Het ZCAD werkt al met hele krappe budgetten en om daar nog eens parkeergeld van te vragen, dat gaat werkne mers wat ver. Inmiddels is van uit het hoofdkantoor in Middel burg contact gezocht met de gemeente want de ZCAD-werk nemers hebben voor de hulpver lening vaak de auto nodig. Woordvoerder R. Wille is ge rustgesteld door het antwoord van de gemeente: er zal een eva luatie komen, waarin de wensen van het ZCAD worden meege wogen. Intussen liggen de parkeer plaatsen die tot voor kort gratis waren, er maar leeg bij. Of ie- kinderen op onveilig verkeers gedrag te wijzen. Door een verkeersongeluk, nu bijna vijftien jaar geleden, kwam ze tot het besef actief aan verkeersveiligheid te willen bij dragen. „Een klein jongetje hier in het dorp stak plompverloren de straat over en werd door een auto geschept", vertelt Kleine Piening. „Gelukkig liep het al lemaal goed af, maar ik ben er heel erg van geschrokken." Kinderschoenen Via Veilig Verkeer Nederland ontdekte Kleine Piening de poppenkastvoorstelling. In middels bezoekt ze, samen met drie collega's, zo'n vijftien scho len per jaar: De grootste zorg op dit moment is het vinden van ge noeg nieuwe vrijwilligers om de voorstelling aan over te dragen. In tegenstelling tot het project van Kleine Piening, staat de ac tie van voorzitter Cees Wessels van Sportvereniging Poortvliet Scherpenisse (SPS) nog in de kinderschoenen. „Wij willen op het terrein van de voetbalver eniging in Poortvliet voor de wat oudere jeugdleden een hangplek maken", legt hij uit. Op die manier denkt Wessels de jongeren langer aan de club te kunnen binden. „Vooral onze le den tussen de zeventien en ne gentien jaar haken af", zegt hij. „Daardoor is er te weinig door stroom naar de senioren." Niks doen Wessels denkt aan een ruimte met een tafeltennistafel, dart en tafelvoetbalspel. „Maar niks doen mag ook", haast hij zich te zeggen. Wessels hoopt met het creëren van een eigen plek voor de jeugd eveneens te voorkomen 'dat ze de zaak vernielen'. De drie winnende projecten worden met een geldbedrag van 25.000, 15.000 of 10.000 gulden beloond. Geld dat binnen de ei gen vrijwilligersorganisatie moet worden besteed. door Anita Hoekman BERGEN OP ZOOM - 'Het houdt een keer op' zeiden zo wel de gemeente Roosendaal en Bergen op Zoom al eens over de kwestie Mentzij. En heel even houdt het inder daad op met het drama van de familie Mentzij. Na een paar woelige dagen waarin het echtpaar uit het gemeen tehuis werd gezet en in een auto voor de deur van de Bergse burgemeester bivak keerde kan Bergen op Zoom weer even ademhalen. Raadslid A Linssen van die gemeente is moegestreden. Maar gaf aan niet op te geven. „Wegaannuophetju- ridische vlak verder", aldus Linssen. Linssen is van plan de ge meente Roosendaal te dag vaarden over de eerdere huisvesting die Roosendaal de Mentzijs aan heeft gebo den. Vuilnisbelt Het echtpaar Mentzij kampt al zo'n tien jaar met huisves tingsproblemen door schul den en dierenoverlast. Vijf jaar geleden bood de ge meente Bergen op Zoom een tijdelijke oplossing door een bouwval in Heerle aan te bie den. Met als enige buren de vuilnisbelt de Kragge had niemand last van het echt paar met him 42 zwerfkat ten. Maar vanwege uitbrei ding van de vuilstortplaats moest 'Villa Kakelbont' plat. De gemeente Roosendaal kwam met een stacaravan die het echtpaar weigerde. Toen de kattenliefhebbers wel bereid werden gevonden te tekenen, bleek de caravan te zijn vernield en dus wim pelden ze het aanbod op nieuw af. De afgelopen weken hebben Riet en Leo Mentzij in het op vangtehuis De Zuidwester gelogeerd. Maar volgens de regels moet je daar na twaalf dagen weer weg. Raadslid Linssen vond het onmense lijk de twee op straat te laten slapen en bood hen zijn frac tiekamer aan. Ongenoegen Tot groot ongenoegen van de Bergse burgemeester A van den Berg. Het echtpaar werd door de politie van hun bed gelicht en buiten gegooid. Van woensdag- op donder dagnacht bivakkeerde het echtpaar in een auto voor het huis van de burgemeester. De komende nachten vangt Linssen Leo en Riet op. Vrij dag mogen ze weer over nachten in De Zuidwester. Linssen zal de gemeente Roosendaal het vuur nu juri disch aan de schenen leggen. Hij wil de Roosendaalse bur gemeester Marijnen, WD- wethouder Hoogendoorn en een Roosendaalse ambte naar dagvaarden. De strij d gaat binnenkort dus verder. Maar Linssen liet ook weten dat het voor hem 'op een gegeven moment ook op houdt'. dereen weet ergens nog een ge heim plekje, óf de bereidheid om te lopen is aanzienlijk toegeno men, óf de mensen zijn op de fiets gekomen. In het vullen van geldgleuven hebben echter maar heel weinig mensen zin. Tweede auto De werknemers in de binnen stad kunnen nog een keuze ma ken: wel of niet betalen, wél of niet ver lopen. Voor een groot aantal bewoners van de binnen stad is die keuze er echter niet. Voor wie een vergunning heeft, is er niets aan de hand, maar huishoudens met twee auto's, bijvoorbeeld in de Smallegan- gesbuurt, moeten nu voor hun tweede auto gaan betalen op het Molenplein. Anderen, dieniet in een vergunningengebied wonen maar wel binnen de vesten, heb ben ook geen andere keus dan te betalen. De plaatsen in de straat zijn al lang ingenomen door an deren, die in de binnenstad moeten zijn. Bij de gemeente, waar de tele foon roodgloeiend staat, krijgen klagers en boze bellers het ant woord dat de zaak in onderzoek is. Deze maand hoopt de ge meente de problematiek in kaart te hebben. Daarna moet de raad nog beslissen over de manier waarop het probleem wordt opgelost. Tot dan moet ie dereen, van bewoner tot werk nemer en hulpverlener, zijn ziel in lijdzaamheid bezitten. Het Molenplein biedt een zee van ruimte voor auto's, sinds parkeren er enkele guldens kost. foto's Willem Mieras Heden heeft de Heere, voor ons onverwachts, tot onze droefheid uit ons midden weggenomen, onze lieve vader CORNELIS M1NDERHOUD sinds 25 februari 1969 weduwnaar van Pieternella Maria de Kam in de hoge leeftijd van 98 jaar. Veere: P. Jacobse-Minderhoud Veere: S. Matthijsse-Minderhoud A. Matthijsse Wij zijn het personeel van verzorgingshuis "Eben- Haëzer dankbaar voor de liefdevolle verzorging. 4534 GP Middelburg, 2 december 1999. Briandlaan 2 Onze vader en opa is opgebaard in het verzorgings huis "Eben-Haëzer", Briandlaan 2 te Middelburg, alwaar gelegenheid is tot afscheid nemen en condo leren op zaterdag 4 december van 14.00 tot 14.30 uur. De rouwdienst voor genodigden en belangstellen den zal gehouden worden op D.V. maandag 6 de cember in de "Ter Hoogekerk", Willem Teellinck- straat 3 te Middelburg om 10.15 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Noorderbegraafplaats te Vlissingen om ca. 11.30 uur. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condole ren in de aula op de begraafplaats. Correspondentieadres: A. Matthijsse Van Bourgondiëlaan 46, 4351 NS Veere Geen bloemen Gisteren is overleden onze zorgzame en belangstel lende opa CORNELIS MINDERHOUD in de leeftijd van 98 jaar. Kapelle: Jan en Ellen Moerdijk-Jacobse Leonie en Sjako, Jan-Pieter en Mariëlle, Francis en Wendy Veere: Meindert en Suzan Versluis-Jacobse Niels en Els, Floris, Sanne Middelburg: Charles en Coby Schouw-Jacobse Fonny en Freddy, Dana en Ronald, Philip Zwijndrecht: Kees en Corry Theunisse-Jacobse Sander, Lisa Vlissingen: Adri en Anita Matthijsse-Bek Sherida, Esra Arnemuiden: Jos en Elma den Hollander-Matthijsse Jeffrey. Ricardo Middelburg: Hanco en Annelies Matthijsse- Moens Sharon, Anouk Middelburg, 3 december 1999. - Enige en algemene kennisgeving - Heden overleed onze vader, schoonvader, groot- en overgrootvader JAN NOLET in de leeftijd van 99 jaar. Hij werd liefdevol verzorgd in Verpleeghuis Ter Weel. Uit aller naam: J. Nolet Goes, 2 december 1999. Correspondentieadres: J. Nolet, Hogeweg 77, 4382 JD Vlissingen De crematie zal plaatsvinden op maandag 6 decem ber a.s. om 11.00 uur in het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk te Middelburg. Na afloop van de crematieplechtigheid is er gele genheid de familie te condoleren in de condolean ceruimte van het crematorium. Voor uw belangstelling en medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder, grootmoe der, overgrootmoeder en tante ELIZABETH KOOMAN-JONKER zeggen wij u hartelijk dank. Familie Kooman December 1999. Zakenkleintje plaatsen? Per fax 0118-470100 Telefonisch 0118-484321 tussen 08.00 en 17.00 uur Schriftelijk: PZC advertentie-afdeling Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Eenmalige uitkering voor Middelburgse minima De gemeenteraad van Middelburg heeft besloten aan de minima een eenmalige uitkering van f 200,-- te verstrekken. De uitkering is bedoeld voor de inwoners van Middelburg, die zelfstandig wonen en een getdige verblijfstitel hebben. De mensen met een Abw-, loaw-, loaz- of Bbz-uitkering hoeven niets te doen. Hun recht op de een malige uitkering wordt automatisch bepaald en overgemaakt. Anderen die een inkomen hebben krachtens een sociale zekerheidsregeling op grond van inkomstenderving of een leeftijdscriterium (65+) dan wel inkomen hebben uit een dienstbetrekking op het niveau van het sociaal minimum, kunnen eveneens in aanmerking komen. Alleen het inkomen dat niet uitstijgt boven 105% van de op uw huishouden van toepassing zijnde bijstandsnorm, wordt aangemerkt als sociaal minimum. Zie hiervoor onderstaande tabel. Het inkomen over de maand november 1999 is bepalend. Met het aanvraagformulier moet een bewijs stuk worden ingeleverd. Let op: uw aanvraag wordt niet in behandeling genomen als het bewijsstuk niet is bijgevoegd. Aanvraagformulier Een ieder die een inkomen heeft krachtens een sociale zekerheidsregeling op grond van inkomsten derving of een leeftijdscriterium (65+) dan wel inkomen heeft uit een dienstbetrekking op het niveau van het sociaal minimum, kan onderstaande strook invullen. Dit aanvraagformulier kunt u bij de afdeling Sociale Zaken aan de Simpelhuisstraat 1 afleveren of opsturen naar: Gemeente Middelburg t.a.v. afd. Sociale Zaken Postbus 570 4330 AN Middelburg U bent minimaal 18 jr. maar jonger dan 21 jr. zonder kinderen - alleenstaand - gehuwd; beide echtgenoten 18, 19 of 20 jaar - gehuwd; één echtgenoot van 21 jr. of ouder Uw inkomen is: f 386,27 f 772,55 f 1.504,08 minimaal 18 jr. maar jonger dan 21 jr. met kinderen - alleenstaande ouder - gehuwd; beide echtgenoten 18, 19 of 20 jaar - gehuwd; één echtgenoot van 21 jr. of ouder f 833,40 f 1.219,67 f 1.951,20 21 jaar of ouder, maar jonger dan 65 jaar - alleenstaande - alleenstaande ouder - gehuwd f 1.543,64 f 1.990,76 f 2.235,62 65 jaar of ouder - alleenstaande - alleenstaande ouder - gehuwd; beide echtgenoten 65 jaar of ouder - gehuwd; één echtgenoot jonger dan 65 jaar f 1.646,31 f 2.093,43 f2.325,83 f 2.269,22 Behalve het inkomen, wordt ook uw vermogen betrokken in de beoordeling of u recht heeft op de eenmalige uitkering. U heeft geen recht op de eenmalige uitkering als uw vermogen hoger is dan in onderstaande situaties: U bent: alleenstaande alleenstaande ouder gehuwden Uw vermogen is: f 9.850,— f 19.700 f 19.700,— Aanvraagformulier Adres: j Postcode Woonplaats: j Geboortedatum: Bank-of gironummer: wenst in aanmerking te komen voor de eenmalige uitkering van f 200,Mijn inkomen/uitkering uit (bv. WAO, AOW, WW, loon) is f per maand. Ik verklaar dat ik deze gegevens naar waardheid heb ingevuld en heb een bewijsstuk van mijn inkomen/uitkering bijgevoegd. Tevens verklaar dat mijn vermogen niet meer is dan hiervoor is genoemd. ft i '00 lel i loi fie! Middelburg, (datum). Handtekening, Zie voor andere gemeentelijke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/ Vlissinger van vandaag en op Maximaal Text pagina 830 of www.middelburg.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 20