PvdA-actie voor meer industrie Het regende vallende sterren Woord en Daad stuurt kinderen naar school Spisulavisserij blijft dit jaar nog vrij zeeland zaterdag 27 november 1999 19 Compensatie banenverlies Handelskamer beperkt stijging heffingen tot maximaal drie procent Reimerswaal wil van Bouwfondsaandelen af Slecht functionerende artsen komen in elk ziekenhuis voor Matthaus Passion weer terug in Hulst Bloemschikken voor de kerst Auto verplaatst Wat valt er nog te wensen... Beurs Dierplezier in Goese Zeelandhallen Amateur-sterrenkundige onderzocht met NASA Leoniden door Lukas Fransen OOSTKAPELLE - Klaas Jobse uit Oost- kapelle heeft nog nooit zoveel meteoren in één nacht gezien. De amateur-sterren kundige heeft samen met een team weten schappers uit verschillende landen deel genomen aan de Leonid Multi Aircraft Campain van de NASA „Het was een prachtige ervaring." Jobse, in het dagelijks leven hovenier, is al dertig jaar geobsedeerd door het heelal en heeft zich gespecialiseerd in het op video vastleggen en verwerken van meteoren. Zijn specialiteit leverde hem een uitnodi ging van de NASA op om deel te nemen aan een groots onderzoek. Vanuit twee vliegtuigen boordevol apparatuur drie nachten achter elkaar de dichte meteo renregen, de Leoniden. bestuderen. De meteorenregen is afkomstig van de staart van de komeet Tempel-Tuttle. Het internationale team wetenschappers en amateur-sterrenkundigen steeg 13 no vember op van een vliegbasis in Californië en vloog naar Canada. „Daar hebben we de apparatuur getest en zorgdén we dat we als team een beetje op elkaar inge speeld raakten", zegt Jobse. „Een dag la ter zijn we naar Engeland gevlogen en hebben we de eerste tests gedaan. Dat liep allemaal goed." Hoogtepunt In de nacht van 16 op 17 november begon het echte werk. Er werd via Spanje naar Israël gevlogen. Jobse: „Toen hebben we de eerste waarnemingen gedaan. Zoals verwacht, was de activiteit van de meteo renzwerm nog niet zo hoog." Het grote werk begon de volgende nacht. „Dat was de nacht dat we de grote piek verwacht ten. En die kwam ook." Omstreeks drie uur in de nacht van 17 op 18 november bereikte de meteorenregen zijn hoogtepunt. „Het regende vallende sterren", zegt Jobse. „Dat was grandioos. Het was zwaar kicken voor iedereen." De Oostkappelaar telde zo'n vierduizend me teoren per uur. „Maar het gaat zo ontzet tend snel, dat je ongeveer twintig procent mist. Ik had er nog nooit meer dan vier honderd per uur gezien." De door de sterrenkundigen verzamelde gegevens werden gelijk doorgegeven naar het grondstation van de NASA in Califor nië. Die konden worden gebruikt om sa tellieten zodanig te positioneren, dat ze geen gevaar liepen beschadigd te worden door de meteorenzwerm. Volgens Jobse was die kans niet zo groot. „Het zijn maar stofdeeltjes, maar ze komen met zeventig kilometer per seconde onze dampkring binnen. De dichtheid van de zwerm was echter niet zodanig dat het echt gevaarlij k was voor satellieten." Doorgelicht Jobse schat dat er ongeveervijftigduizend meteoren op beeld zijn vastgelegd. „Alle gegevens worden nu verwerkt om zo nauwkeurig mogelijk de stofverdeling in de zwerm in kaart te kunnen brengen. Ook de meteoren zelf worden doorgelicht, om te achterhalen uit wat voor materiaal ze zijn opgemaakt. Het duurt nog zeker een jaar voor we alle gegevens hebben ver werkt." De eerstvolgende gelegenheid om de Leo- nidenzwerm goed te kunnen bestuderen, doet zich over twee jaar voor in de omge ving van Hawaii. Als het aan Jobse ligt, is hij er dan weer bij„Of ik dan weer ga vlie gen, weet ik niet. Het is ookprachtig om de meteoren van de grond te bestuderen." door Harmen van der Werf DEN HAAG - De Haagse poli tiek mag niet langer de ogen sluiten voor de verslechterende werkgelegenheidssituatie in de Zeeuwse industrie. Met het ver lies aan banen bij Philips Ligh ting, de komende sluiting van de kerncentrale Borssele en de moeilijke positie van de Ko ninklijke Schelde Groep is het volgens de PvdA-fractie in de Tweede Kamer tijd voor een of fensieve aanpak. De PvdA-Tweede Kamerleden R. Hindriks en M. Wagenaar i willen hun schouders onder een nieuwe werkgelegenheidsstra- tegie voor de Zeeuwse industrie zetten. Subsidie om bedrijven naar Zeeland te halen, zoals eind jaren zestig en begin jaren zeventig, beloven zij niet. Maar de rijksoverheid is aan Zeeland verplicht iets te ondernemen. Hindriks en Wagenaar denken aan een aanpak zoals rond de aluminiumsmelterij Aldel (van Hoogovens) in Delfzijl. Het be drijfsleven, het havenschap en alle overheidsinstanties, tot en met de ministeries van Sociale Zaken en Economische Zaken, 'hebben daar de handen ineen geslagen. Zij proberen geza menlijk in Delfzijl nieuwe be- drijvigheid aan te trekken onder .de vlag van het Antheüs-pro- ject. Dat lukt, aldus de twee PvdA'ers, wonderwel. De indu striële werkgelegenheid groeit er weer, volgens hen. Het moet naar de mening van Hindriks en Wagenaar mogelijk zijn in Zeeland eenzelfde soort project op te zetten als Antheüs. „Philips is dat als werkgever ookverplicht", vindenzij, „ener zijn nog andere grote werkge vers in Zeeuws-Vlaanderen die daar een steentje aan kunnen bijdragen. In overleg met ge meenten, de provincie en het Rijk kunnen wij wellicht tot een industrieel bedrijvenpark ko men." De twee PvdA'ers nemen met dit plan een andere houding aan dan staatssecretaris G. Ybema van Economische Zaken. Hij verklaarde begin deze week dat de Zeeuwse economie sterk ge noeg is en het werkloosheidscij fer onder het landelijk gemid delde ligt. Van gerichte overheidssubsidie, zoals in de noordelijke provincies, kan naar zijn mening geen sprake zijn. De Europese Unie verbiedt dat. „Wij moeten naar de toekomst kijken, een toekomst waarin ook werkgelegenheid te vinden is voor jongeren in Zeeland", reageert Kamerlid Wagenaar. Wagenaar wil een speciaal in- dustrieproject voor Zeeland, a la Delfzijl, aankaarten in een debat met de bewindslieden op Economische Zaken. Op korte termijn praat de Tweede Kamer over het industriebeleid. Krokodillentranen CD A-Kamerlid J. L. van den Akker staat niet te juichen bij het PvdA-initiatief. „Hou de kerncentrale Borssele langer open", spiegelt hij de sociaal democraten voor, „dan blijven er zeshonderd arbeidsplaatsen behouden voor Zeeland. Maai de PvdA wil Borssele wel slui ten. En vervolgens komen er krokodillentranen. Met Ybema heeft Van den Akker de indruk dat het niet slecht gaat met de Zeeuwse economie. „Het bedrijfsleven in de Ka naalzone van Zeeuws-Vlaande- ren bloeit, zo heb ik tijdens een werkbezoek gemerkt. Het pro bleem zit 'm daar eerder in de ontsluiting van het gebied. Spoor- en wegverbindingen moeten verbeterd worden. Ik zie daar meer in. Op bedrijfsbeslis singen hebben wij als politiek toch geen directe invloed. Dat moeten we ook niet willen." door Joost Bosman IJZENDIJKE - De heffingen voor ingeschrevenen van de Ka mer van Koophandel (KvK) Zeeland zullen volgend jaar maximaal met drie procent stij gen. Daarnaast is de begroting voor volgend jaar verhoogd met 125 duizend gulden. Vrijdag nam het algemeen bestuur van de KvK Zeeland het beleidsplan 2000-2002 aan. De stijging van de heffingen met drie procent is minder dan in de begroting voor 2000 was aange geven. Daarin stond dat de bij drage van ingeschrevenen vol gend jaar met ruim vier procent omhoog zou gaanOm de heffin genstijging zo beperkt mogelijk te houden, moet wel een beroep worden gedaan op het eigen ver mogen van de KvK Zeeland. Be stuurslid J. de Back (VNO- NCW) vond dat uit den boze. „Structurele kostenstijgingen mogen niet uit het eigen vermo gen worden gedekt. Dan moeten de heffingen maar verder om hoog." Het feit dat zijn voorstel een stijging van maar liefst ze ventien procent zou betekenen, nam hij voor lief. De bestuursle den C. Ollebek (FNV) en E. de Ruijsscher (MKB) pleitten ech ter voor de grens van drie pro cent, waarmee het algemeen be stuur uiteindelijk akkoord ging. De 125 duizend gulden extra werd voorgesteld door Ollebek. die graag vijftigduizend gulden meer zag voor het stimulerings fonds van de KvK en 75 mille voor de bestuurskosten. MKB wilde aanvankelijk alleen de 50 mille honoreren, maar ging toch akkoord met de 125 duizend. Wel vond Ruijsscher dat door bezuinigingen op andere terrei nen de 50 duizend gulden weer teruggestort moeten worden in het eigen vermogen. VNO-NCW wilde niet aan een verhoging van de begrotingsuitgaven, maar besefte in de minderheid te zijn. Wel vonden de werkge vers dat de begroting na 2000 'absoluut omlaag' moet. Tekort De KvK Zeeland sluit dit jaar af met een begrotingstekort van ruim een ton. Dat wordt veroor zaakt door hoofdzakelijk de ho gere loonkosten en de nieuwe arbeidsvoorwaarden na de fusie van de regionale Handelska mers. Voor komend jaar moeten de bedrijfskosten verder om laag: de knelpunten in de perso nele bezetting moeten worden opgelost en de huisvesting in Middelburg en Terneuzen moet efficiënter worden gebruikt. door Inqrid Huibers KRUININGEN - Burgemeester en wethouders van de gemeente Reimerswaal willen van com missie en raad toestemming om de 8300 aandelen Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te ver kopen. ABN-Amro biedt 608,50 gulden per aandeel. De bank wü haar vastgoedactiviteiten met die van het Bouwfonds in een nieu we onderneming bundelen. Om dat te kunnen doen moeten wel eerst de aandeelhouders - 479 Nederlandse gemeenten - wor den uitgekocht. Een aantal gemeenten wil nog met de ABN-Amro of een even tuele andere instelling over de geboden prijs onderhandelen. Daarom stelt het college nu voor de 608,50 gulden als minimum bedrag te hanteren en te streven naar een hogere prijs per aan deel. Pas in een later stadium wordt beslist waaraan de verwachte opbrengst - ruim vijf miljoen gulden - wordt besteed. ABN-Amro koopt overigens al leen aandelen aan, als minstens 85 procent van de deelnemende gemeenten haar aandelen ver koopt. Anders ziet de bank geen brood in een overname van het BNG. De commissie financiën en alge mene zaken vergadert woens dag 8 december en de commissie wonen en milieu donderdag 9 december over de voorgestelde verkoop. Beide bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur. Klaas Jobse, samen met de andere amateur-sterrenkundigen, op het vliegveld in Israël. foto Jane Houston De nieuwe vakschool in Manila. Onder het afdak bevindt zich de openluchtaula. door Harmen van der Werf DEN HAAG - De visserij op spi- sula, een kleine schelpdiersoort, blijft tot ongenoegen van de Producentenorganisatie van Schelpdiervissers ook het vol gend jaar vrij. Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) krijgt het niet voor elkaar op tijd een regeling te treffen. Secretaris J. Holstein van de Producentenorganisatie van Schelpdiervissers is zeer onge lukkig met die gang-van zaken. De leden van de Prod ucentenor- ganisatie leggen zich vrijwillig beperkingen op. Zij vissen al leen van 1 mei tot 1 december, terwijl enkele niet-aangesloten vissers het hele jaar doorgaan. „Dat valt steeds moeilijker uit [té leggen", verklaart Holstein, „zeker niet omdat het ministe rie van LNV eraan denkt vis rechten voor spisula op basis van de historische vangsten te verdelen. Dat betekent dat Pro ducentenorganisatie-leden worden gestraft, omdat zij niet het hele jaar doorvissen." De spisulavisserij is al wel aan vergunningen gebonden, maar .doorOndine van der Vleuten GOES - De Zeelandhallen in Goes staan van donderdag 16 tot en met zondag 19 december vol beestjes tijdens de beurs 'Dierplezier'. Er zijn presenta ties, wedstrijden en 'knuffel hoeken' voor de kinderen, lüeindierenvereniging KPS Zeelandia verwelkomt in het kader van haar 7 5-jarig bestaan de eerste drie dagen honderden dieren, hun eigenaren en keur meesters. Er zijn clubs voor on der meer liefhebbers van mui zen, ratten, cavia's, chinchilla's, netten, St. Bernhards, ezels, geiten, Maltezer Leeuwen en kooikers. Zondag ruimen deze clubs het veld voor een grote be hendigheidswedstrijd voor honden. AUe vier de dagen zijn er activi teiten te zien als honden fly ball, gedrag- en gehoorzaamheids demo's en een behendigheids- parcours van de Kynologenclub Zeeland, demonstraties van de hondenschool, politiehonden, de Sociaal Helpende Honden en die gelden volgend jaar op nieuw van 1 januari tot 31 de cember. Als het aan de Produ centenorganisatie ligt, wordt de visperiode beperkt tot de perio de 1 mei-1 december. De kwali teit is dan beter en spisula's vormen een belangrijke winter- voedselbron voor zwarte zee eenden. Het ministerie van LNV geeft jaarlijks ruim veertig vergun ningen voor spisula uit. De meerderheid, 36 stuks, zit bij de Producentenorganisatie. De spisulavissers die het hele jaar doorgaan, moeten het alleen van de spisulavisserij hebben. De anderen vissen ook op kok kels. Spisula's gaan voorname lijk naar Frankrijk en Portugal. GroenLinks-Kamerlid M. Vos heeft staatssecretaris G. H. Fa- ber vrijdag vragen gesteld over de spisulavisserij. Volgens haar zou het spisulabestand sterk uitgedund zijn. Zij pleit voor snelle regelgeving. Holstein van de Producentenorganisatie ont kent dat er sprake is van overbe- vissing. „De visserij heeft nau welijks invloed op de stand en er is dit jaar enorme broedval ge weest." trimmen, een presentatie van asieldieren, het Heelwork to Music Kiddo's Showteam, scha pen- en eendendrijven, een Zeeuwse trekpaardenshow, Jack Russel Races en een show met Malamut sledehonden. Knuffelhoeken Voorde kinderen zijn er knuffel hoeken ingericht zoals die van boerderij Dierplezier in Hoede- kenskerke en kinderboerderij De Klepperhoeve in Middel burg. Er rijdt een bokkenwagen en er loopt een valkenier rond. Vijvercentrum Lotus uit Mid delburg houdt een slangenpre sentatie. Voorafgaand aan de opening van Dierplezier houdt dieren arts M. Volkers uit Gapinge een lezing over acupunctuur bij die ren. Deze begint donderdag 16 november om 10 uur. Vooraan melding kan men bellen met 0113-221020. Dierplezier is geopend op 16 en 17 december van 11 tot 22 uur, op 18 en 19 december van 10 tot 18 uur. door Lukas Fransen OOSTKAPELLE - De Zeeuwse Woord en Daad-comités gaan in 2000 geld inzamelen om hon derdtwintig kinderen in het Ethiopische Gambella naar school te kunnen laten gaan. Dit jaar hebben de comités de bouw van een school in de Filipijnse hoofdstad Manila financieel ondersteund. Woord en Daad is een christelij ke stichting, die projecten in het buitenland ondersteunt door middel van fondsvorming in Nederland. De landelijke orga nisatie bestaat al ruim vijfen twintigjaar en is onderverdeeld in tachtig regionale comités met vrijwilligers. De vijf Zeeuwse comités zoeken samen al enkele jaren een project uit waar zij zich een jaar lang voor inzetten. „We kijken als Zeeuwse comités ieder jaar in samenspraak met het hoofdkantoor welk project we financieren", zegt J. van Keulen, voorzitter van het Wal- cherse comité. „Vorig jaar heb ben we geld opgehaald voor de bouw van een keuken, eetzaal en voedselmagazijn voor een vissersdorp aan de kust van In dia. Dit jaar ondersteunen we de bouw van een school in Manila." Sponsors Woord en Daad werkt op deFili- pijnen samen met de hulporga nisatie AMG-Filipijnen. Deze organisatie zorgt voor de op vang van straatkinderen. Woord en Daad verzorgt de ba siszorg voor ruim zestienhon derd van hen. Doordat sponsors in Nederland elite maand vijf enveertig gulden betalen, krij gen kinderen voedsel, kleding, aanvullend onderwijs, medi sche zorg en christelijke bege leiding. In 1994 is Woord en Daad be gonnen met het verzorgen van vakonderwijs in de Filipijnen. Jongeren kunnen voorlopig al leen nog maar voor automon teur leren. Elk half jaar worden zestien jongeren opgeleid, die na afloop betaald werk vinden. De stichting wil het vakonder wijs uitbreiden. Hetis debedoe- ling dat vanaf 2002 onder meer cursussen lassen, timmeren, metselen en secretaressewerk worden gegeven. Basisonderwijs De stichting heeft even buiten de hoofdstad een terrein ge kocht voor de bouw van een vaktrainingscentrum. „Het is de bedoeling dat in vier fases een complex wordt neergezet", zegt Van Keulen. „De straatkin deren krijgen tijdens de opvang basisonderwijs, maar als daar geen vervolg op is, komen ze uit eindelijk weer op straat terecht. Ze hebben namelijk geen werk en geen inkomen. De opzet is dat kinderen uit het adoptieproject, die het basisonderwijs verlaten, en ex-straatkinderen een vak leren." De Zeeuwse comités zijn in ja nuari begonnen met het inza melen van geld om de eerste fase van de bouw mogelijk te maken. De school voor de opleiding au tomonteur is in juni geopend en de comités hebben bijna de benodigde honderdtachtigdui zend gulden opgehaald. De Nederlandse commissie voor duurzame ontwikkeling draagt vijfenzeventigduizend gulden bij aan het project." Rommelmarkt „Elk comité bekijkt hoe het bes te geld kan worden opgehaald", zegt Van Keulen. „Wij hebben met de rommelmarkt in Oostka- pelle veertigduizend gulden op gehaald en ook de opbrengsten van 't winkeltje van Woord en Daad in de Dorpsstraat zijn voor het project bestemd. Het comité in Schouwen-Duiveland heeft een huis-aan-huis collecte gehouden en in Zuid-Beveland is door middel van een fiets- en autopuzzeltocht en enkele koorconcerten geld ingezameld. Ook de andere twee comités hebben op hun eigen manier geld opgehaald." De Oostkappelaar is al sinds 1987 aangesloten bij het Wal- cherse comité en heeft meege holpen aan de ondersteuning van vele projecten in ontwikke lingslanden. „Je doet het uit een stuk bewogenheid met de mede mens, die elders in omstandig heden leeft waar we hier geen weet van hebben. De mensen daar hebben echt hulp nodig." HULST - De liefhebbers hebben het tien jaar moeten missen, maar op zondag 9 april is de Matthaus Passion weer te be luisteren in de Hulster Willi- brordusbasiliek. Plaatselijk dirigent Jo Ivens leidt de Koninklijke Gentse Oratoriumvereniging, het Gentse kinderkoor Sint Bavo, het orkest Chapelle de Lorraine en een aantal solisten bij de uit voering van het lijdensverhaal. De Rotary Club Hulst-Honte- nisse heeft een aparte Stichting Rotary Project Matthaus Pas- sion2000 opgezet. Die stichting, met als beschermheer burge meester A Kessen, gaat fondsen beheren om de uitvoering van de Matthaus Passion weer j aarlij ks te kunnen uitvoeren vanaf vol gend jaar. Een vorige stichting die de be langen van een Hulster Mat- theus Passie behartigde legde 4,5 jaar geleden, na jaren een slapend bestaan te hebben ge leid, haar taken neer. TERNEUZEN - Kerstmis is het thema van een workshop bloemschikken, die de Zeeuwse Volksuniversiteit geeft op dins dag 7 december in Terneuzen. De workshop wordt donderdag 16 december herhaald in Hei kant. De workshop in 't Schelpen hoekje aan de Dokweg in Ter- neuzen begint om 19.30 uur en duurt ongeveer tweeënhalf uur. Onder begeleiding wordt een 'festoen' gemaakt. Er zijn nog enkele plaatsen voor. In Heikant wordt de workshop gehouden in het schuurtje van bloembinderij Stefanie, van 13.30 tot 16 uur. Voor informatie over de kosten en voor aanmelding kunnen be langstellenden bellen met het ZVU-bureau, telefoonnummer 0118-634800. TERNEUZEN - De auto van een 46-jarige inwoner van Terneu zen is vrijdag door onbekenden enige honderden meters ver plaatst. De eigenaar ontdekte 's morgens dat zijn auto was ontvreemd vanaf deDiepenbrockstraat. De politie vond het opengebroken voertuig in de loop van de och tend weer terug. door Arjan van Westen GOES - Uit een enquête van het tijdschrift Medisch Contact blijkt dat in bijna elk ziekenhuis medisch-specialisten werken die langdurig slecht functione ren. Zij falen meestal op het communicatieve vlak. Volgens de directie van het Oosterschel- de Ziekenhuis in Goes is het een 'onvermijdelijk probleem.' Medisch Contact heeft dit voor jaar aan alle ziekenhuizen ge vraagd of ze de laatste vijf jaren te maken hebben gehad met slecht functionerende artsen. Tweederde van de ziekenhuizen vulde de vragenlijst in. In bijna alle ziekenhuizen (97 procent) werkten artsen die door hun prestaties in opspraak waren geraakt. Totaal zijn er 166 ge vallen van slecht functioneren gemeld. Twee derde betrof me dici die niet in staat waren met patiënten en collega's te com municeren. Langdurig medisch technisch falen is minder vaak gemeld. Eenmalige fouten, de medische missers, zijn niet in het onderzoek meegenomen. De directie van de Oosterschel- de Ziekenhuizen in Goes en Zie- rikzee vulde de vragenlijst in. „Over wat ik heb ingevuld deel ik niets mee, dat is vertrouwe lijk", aldus J. Broertjes, voorzit ter van de raad van bestuur. Ook Medisch Contact geeft geen dui delijkheid om welke artsen en ziekenhuizen het nu gaat. Onvermijdelijk Volgens Broertjes zijn slecht functionerende artsen een on vermijdelijk probleem. „Net als in het bedrijfsleven, heb je er al tijd een paar bij zitten die het niet goed doen." Hij vindt dan ook dat uit de enquête niet de conclusie mag worden getrok ken datmedisch-specialisten op grote schaal hun vak niet ver staan. Weliswaar heeft bijna ie der ziekenhuis er last van. .Maar uit een rapport van de In spectie blijkt dat het altijd gaat om een kleine groep." Bij voortdurende onvrede over een arts zeggen de directies meestal de arbeidsrelatie op. Makkelijk is dat niet. Broertjes ontsloeg afgelopen zomer na 'een langdurige juridische pro cedure' een gynaecoloog. Ook hier ging het om een gebrek aan goede communicatieve vaar digheden. „Gelukkig hebben wij het maar één keer mee ge maakt, en ik hoop voor het laatst." Dat een van de specia listen herhaaldelijk medische fouten maakt, zegt Broertjes nooit bij de hand te hebben ge had. „Wij hebben een intercol legiale registratie." De artsen houden door zo'n systeem el kaar op het technische vlak nauwlettend in de gaten. Slecht functioneren van een arts komt op verschillende manieren naar buiten. Broertjes: „Via de patiënt, de maatschap of mede werkers komen wij het te we ten." Uit het artikel blijkt dat een arts zelden zelf zijn functio neren aankaart. Is het probleem eenmaal bij de directie bekend dan treedt bij het Oosterschelde Ziekenhuis een protocol in werking. „Hoor en wederhoor wordt toegepast, en dan volgt een goed gesprek met de directie", aldus Broer tjes. „Als de problemen dan nog niet zijn opgelost, volgt er een schorsing en als het echt niet meer anders kan ontslag." Als oplossing wordt door mr. P. Kalm, de auteur van het artikel, onder meer aangedragen vaker functioneringsgesprekken met de artsen te houden. Broertjes vraagt zich dat af. „Die houden we al voldoende." Bovendien krijgt iedere afdeling volgens de directeur eens in de drie jaar een wetenschappelijke commissie op bezoek. „Die voeren indrin gende gesprekken." (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 63