Vlaamse bobo voor rechter ADVERTEREN? Oostkapelle viert bevrijding met spectaculaire vliegshow Nieuw begin Schoondijkse soos Slogan levert school zonnepanelen op zeeland zaterdag 27 november 1999 z 16 Oostburg lijkt bereid noodlokalen te betalen Grondlegger Euregio Terneuzen steunt plan dorpsbos Bekroonde film in Koning van Engeland Miljoenen voor scholen Sint op bezoek bij Ons Nootje Voorlichting over hiv en aids Hulster school De Ark al met het hoofd bij de kerst TEL.: 0118-484321 of FAX 0118-470100! door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Scholenge meenschap Het Zwin College hoeft de plaatsing van zes noodlokalen waarschijnlijk niet zelf te betalen. De gemeente Oostburg lijkt bereid de kosten te dragen voor de tijdelijke huisvesting van leerlingen, tijdens de ver bouwing en nieuwbouw van de school aan de Baljuw Vel- tersweg in Oostburg. De commissie onderwijs toon de zich dinsdag nog zeer kri tisch over deze extra uitgave, die bovenop de twaalf miljoen gulden komt die de gemeente beschikbaar stelt. De fracties Dorpsbelangen en Toerisme en het CDA waren toen geen voorstander. Vrijdag in de commissie financiën werd in elk geval D&T tevreden ge steld door het antwoord van wethouder L. Wille. Hij zei dat de meerkosten gedekt worden uit het verschil tussen de infla tiecorrectie en de renteop brengst. Het kost de gemeente dus niets. Het CDA had nog geen overleg met de rest van de fractie gehad en bewaarde zijn standpunt nog even tot de raadsvergadering. door Wout Bareman GENT - Oud-gedeputeerde P. Wille van Oost-Vlaanderen staat voor het Gentse Hof te recht in een hoger beroepszaak, waarin hem valsheid in ge schrifte ten laste wordt gelegd. Wille zou de feiten acht jaar ge leden hebben gepleegd in nauw overleg met zijn collega-gede puteerde A Vercamer. De cor rectionele rechtbank veroor deelde het tweetal vorig jaar al tot een boete van 2200 gulden en een voorwaardelijke celstraf van één jaar. Als gedeputeerde was Wille één van de grondleggers en stuwen de krachten van de Euregio Scheldemond. Hij verwierf als 'Euregiobons' ook in Zeeuwse TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen wil meewerken aan de aanleg van een dorpsbos in Biervliet. Daartoe zal zij het het bestem mingsplan van de locatie, tus sen de Braakmanlaan, het Isa- bellakanaal en de Rijksweg N61, waar het bos gepland is, moeten wijzigen. Nu geldt dat nog als agratische gebied. De gemeente vindt echter dat het dorpsbos een hoogwaardige recreatieve functie heeft en denkt dat het een positief effect zal hebben op de leefbaarheid van deze dorpskern. Ook moet het bos de culturele historie van Biervliet doen herleven. Het bos zal een oppervlakte krijgen van circa 5,6 hectare.,De commissie VROM buigt zich op 2 december om 17.00 uur over het voorstel. bestuurskringen een fikse repu tatie. Vorig jaar trad hij noodge dwongen terug; Wille werd na de verkiezingen gemeenschaps senator. In die hoedanigheid nam hij zowel in het Vlaams Parlement als in de Senaat zit ting. In hoger beroep vechten Wille en Vercamer nu de uitspraak van de correctionele rechtbank aan. Die oordeelde dat de twee gedeputeerden misbruik heb ben gemaakt van hun ambt en 'afbreuk hebben gedaan aan de goede werking en geloofwaar digheid van de provinciale in stellingen'. Vijver Wille en Vercamer zouden in de fout zijn gegaan in een kwestie rond de illegale aanleg van een vijver in de grensgemeente Sint- Laureins. De chauffeur van Ver camer, een 52-jarige man uit Zo- mergem, legde de vijver aan in een agrarisch gebied zonder dat hij over een vergunning be schikte. Door bemoeiienis van de twee gedeputeerden kwam het dagelijks provinciebestuur tot de slotsom dat de vijver er al tijd al had gelegen. Wille en Ver camer spiegelden hun collega's voor dat de vijver uit de jaren vijftig dateerde. Uit luchtfoto's en getuigenverklaringen bleek dat dat verhaal niet klopte. De advocaat-generaal eist nu in hoger beroep handhaving en uitvoering van het eerdere von nis. Maar de verdediging pleit vrijspraak. Door de scheiding van machten kan het gerecht noch het openbaar ministerie het besluit van het dagelijks provinciebestuur 'vals' verkla ren. Midden december wordt de zaak voortgezet. Wordt het von nis van de rechtbank bevestigd, dat hangt de politieke loopbaan van de gemeenschapssenator en de gedeputeerde aan een zijden draad. Schoondijkse soosbezoekers storten zich na de opening op de Playstation. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel SCHOONDIJKE - „Ik wil toch wel eens zien waar mijn zoon in terecht komt. Het ziet er alle maal verzorgd uit. Ik hoop al leen maar dat ze hem nog geen bier verkopen." Een bezorgde M. Moortgat uit de Dorpsstraat in Schoondijke, moeder van Guillaume (12), is voor de zekerheid maar een kijkje komen nemen in de opge knapte soos. „Je weet maar nooit met die jeugd. Ze mogen van mij best genieten, maar er zijn wel degelijk grenzen", deelt ze vastberaden mee. Een van de aanwezige 'oudere' jongeren weet haar toch gerust te stellen door mee te delen dat er altijd voldoende toezicht zal zijn. Jeugdsoos Rainbow maakt vrijdag een nieuw begin, met een door volwassenen gedomi neerd bestuur. De soos was eer der in de financiële problemen geraakt. Tegelijk is de buitenzijde voor zien van een paars verüaagje en het interieur heeft een nieuwe kachel en bar gekregen. Om de nieuwe start te vieren, zijn deze avond belangstellenden uit het dorp welkom. Na het onthaal kan eindelijk de geplande Playstationavond beginnen. De inspanningen van het be stuur zijn niet voor niets ge weest, want bij de opening zijn dertig jongeren, van twaalf tot achttien jaar, aanwezig. In zijn openingswoord dankt voorzitter Alex van Houte voor al de gulle sponsors voor hun bijdrage voor de inrichting. Hij hoopt dat het aantal activiteiten toeneemt en zegt dat de soos streeft naar vaste openingstij den. „We hebben in de afgelo pen periode de schulden kunnen wegwerken en hebben veel hulp gekregen van Jo Stanneveld van de stichting Welzijn, zodat we met vertrouwen de toekomst te gemoet kunnen zien. Als alles gesmeerd loopt, kunnen vol gend jaar de ouderen in het be stuur terugtreden om plaats te maken voor de jongeren." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - 'Zon, wind en water geven ons energie voor nu en later'. Met deze slogan, in beeld gebx-acht in een videofilm, heeft OBS Binnen de Veste uit Zierikzee een videowedstrijd in het kader van het Kinderfesti val Duurzame Energie gewon nen. Dat leverde de school gratis tien vierkante meter zonnepa- len op. Deze werden vrijdag op het dak van het schoolgebouw geïnstalleerd. Het festival is een initiatief van het Projectbureau Duurzame Eneigie die daarmee een speci aal onderwijsprogramma af sloot. Aan de hand van praktij k- voorbeelden leerden de kinderen wat duurzame energie is en hoe het opgewekt wordt. Doelstelling was daarbij kinde ren aan te zetten om na te den ken over het belang van duurza me energie. Om het voor hen nog aantrekkelijker te maken, werd een wedstrijd met als hoofdprijs de plaatsing van gratis zonne panelen uitgeschreven. Twaalf basisscholen uit heel Neder land, één per provincie, deden mee aan de wedstrijd. Binnen de Veste verwacht dat zij door de zonnepanelen zo'n 750 kilowattuur op haar energiere kening bespaart. Het is de be doeling dat de zonnepanelen gekoppeld worden aan een com puter zodat de kinderen op het computerscherm kunnen afle zen wat de elekti'iciteits-op- brengst van de zonnepanelen is en welke elektrische apparaten de meeste stroom verbruiken. Op die manier hoopt de school leiding de kinderen bewust te maken van het energiever- bruik.Daarnaast is de school van plan een 'duurzame ener gie- en techniekhoek' in het le ven te roepen. HULST - De filmclub van de Zeeuwse Volksuniversiteit pre senteert maandag 29 en dinsdag 30 november in de Koning van Engeland in Hulst de film Jour ney to the Sun. Deze film werd op het festival van Berlijn onderscheiden met De Blauwe Engel, de prijs voor de beste Europese film over een actueel maatschappelijk onder werp. De film wordt om 20.00 uur ingeleid. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen trekt komend jaar bijna 3,5 miljoen gulden uit voor onder meer voorzieningen voor en aanpassingen aan schoolge bouwen in Terneuzen en de dorpskernen. Het leeuwendeel (ruim twee miljoen) gaat naar de ds. D .L. Aangeenbrugschool. Voor de eerste inrichting (onder meer meubilair) van de elfde leerlin- gengroep is een kleine dertig mille nodig. Daarnaast zal de school volgend jaar verhuizen naar het gebouw aan de Wage- naarlaan. Omdat de Aangeen brugschool in de toekomst ver- wacht aan twintig groepen onderwijs te bieden, moet het pand worden uitgebreid met acht lokalen. Hiervoor zal de rest van de ruim twee miljoen gulden worden besteed. Ruim 4,5 ton gaat naar het pand van de Stedelijke scholengemeen schap De Rede aan de Axelse- straat in Terneuzen, waar de douches en toiletten aanpassing behoeven. De Springplank kan rekenen op ruim 3,5 ton voor uitbreiding van het gebouw. De commissie financiën bespreekt het voorstel donderdag 2 de cember (19.30 uur). TERNEUZEN - Sinterklaas be zoekt woensdag 1 december buurtvereniging Ons Nootje in Terneuzen. De goedheiligman komt om 14.00 uur aan bij de steiger van Oud-Othene, bij de kreek. Gezamenlijk lopen Sint, pieten, kinderen en ouders naar de schuur van Bart. Daar krijgen de kinderen een beker choco mel, een koekje en een kleine surprise. Daarnaast woi'dt de uitslag van de kleuterwedstrijd bekend gemaakt. Om 16.00 uur zwaaien de kinderen de Sint uit' foto Gilze Rijen - Historical Flight foto Ben Ullings door Lukas Fransen OOSTKAPELLE - Het bevrijdingsfes tival op 5 mei 2000 in Oostkapelle be looft een groots spektakel te worden. Ruim zestig historische en moderne vliegtuigen verzorgen een nog nooit eerder boven Zeeuwse grond vertoonde vliegshow. Daarnaast zijn er vele leger voertuigen te bewonderen en is er in sporthal De Halve Maan een expositie, waarop allerlei attributen uit de Twee de Wereldoorlog te zien zijn. Het idee voor de grootse viering van de bevrijding is tien jaar geleden ontstaan. „We hadden in 1990 in Oostkapelle een optocht van historische voertuigen en één vliegtuigje", zegt A Murre, van de organiserende 5 mei 2000 commissie. ,Toen dachten we: dat gaan we over vij f jaar nog eens doen. In 1995 hebben we een kleine vliegshow georganiseerd. Daar namen acht historische vliegtui gen en twee helikopters aan deel. Dat vonden we zo geweldig dat we tegen el kaar zeidenin 2 0 0 0 gaan we er echt een groot feest van maken." En een groot feest belooft het, gezien de lange deelnemerslijst, zeker te worden in Oostkapelle. De feestelijkheden be ginnen 3 mei en eindigen 6 mei met een theatershow van het orkest van de Ko ninklijke Luchtmacht in de plaatselij ke sporthal. Hoogtepunt van het festi val moet de ruim drie uur durende vliegshow worden bovën het grasveld bij Schoonoord, even buiten het dorp. Hoogtepunt Oude en hypermoderne vliegtuigen uit Nederland, België, Engeland en mis- schienzelf s uit de Verenigde Staten zul len het Walcherse luchtruim doorkrui sen. „Het hoogtepunt is denk ik de 25 minuten durende show van de Mit- chell-bommenwerper met een Spitfire en een Mustang", zegt Murre. „Ik hoop dat ook de Apache, een zeer geavan ceerde gevechtshelikopter, te bewon deren zal zijn." Een onderdeel van de show is het in for matie overvliegen van vijfentwintig Austers en Pipercups. Murre: „We wil len het publiek laten zien hoe het eruit zag als zo'n vloot naar Duitsland vloog om bombardementen uit te voeren en vervolgens weer terugkeerde. We wil len tevens een overgang maken van het verleden naar het heden en hebben daarom de Koninklijke Luchtmacht gevraagd ook met nieuwe vliegtuigen te komen." Een Seaking-helikopter van de Belgi sche Luchtmacht voert enkele red dingsdemonstraties uit en waarschijn lijk zal ook een Britse Hairier zijn kunsten vertonen. De vliegshow wordt in goede banen geleid door de Duke of Brabant Air Force. In de ochtend van 5 mei houden leger voertuigen van Keep Them Rolling een bevrijdingsintocht in het dorp. Voor de sporthal wordt een Starfighter ge vechtsvliegtuig tentoongesteld en in de hal zijn allerlei attributen uit de Twee de Wereldoorlog te zien. Ook toont de vliegtuigbergingsdienst van de Ko ninklijke Luchtmacht spullen, die zijn opgevist uit vliegtuigen uit de Tweede Wereldoorlog. De commissie is twee jaar geleden be gonnen met de voorbereidingen. Zij heeft in samenwerking met de gemeen te, politie, brandweer, ambulancedien sten en Rijksluchtvaartdienst een vei ligheidsplan opgesteld. Murre: „Er is altijd een risico dat een vliegtuig neer stort en daar moeten we op voorbereid zijn." Aanvragen Murre bekent dat het programma een beetj e uit de hand is gelopen.,Maar wel in zoverre dat het verantwoord is. Het was nooit de bedoeling om het te laten uitgroeien tot zo'n grootschalig evene ment. Maar het wereldje van de histori sche vliegtuigen is heel klein. Mensen zien dat wij een fantastisch programma hebben en sommigen namen zelfs zelf contact met ons op om te vragen of ze mee mochten doen. De burgemeester was ook heel enthousiast en de gemeen te heeft voor ons alle brieven en aanvra gen geschreven." De Oostkappelaar verwacht dat zo'n twintigduizend mensen het bevrij dingsfestival zullen bezoeken. TERNEUZEN - COC-café De Dijk in Terneuzen houdt woens dag 1 december, Wereld Aids Dag, vanaf 20 uur een informa tieve avond over hiv en aids. Deze avond wordt er een film vertoond, waarna vragen kun nen worden gesteld aan mensen die direct met hiv en aids te ma ken hebben. De opbrengst komt ten goede aan het Aids Fonds. doorEdy de Witte HULST - Het door waxine- kaarsjes verlichte toegangspad wees de bezoekers de weg. Drie lokalen van de tijdelijke huis vesting van basisschool De Ark in Hulst ademden een kerstsfeer uit. Ouderraad en leerkrachten hielden vrijdagavond voor de eerste keer een adventsmarkt. Op de tweedehands kerstmarkt konden leuke koopjes worden gedaan en konden bewoners ook zelf knutselen. Tegen een geringe vergoeding een winter stukje maken, kaarsen verven en kaarten op honingraatpapier vervaardigen, viel bij de aanwe zigen in de smaak. Met wat be geleiding werden er kerstkaar ten op de computer gemaakt. De kerstman spekte de kas door kansenveloppen aan de man te brengen. Voor een foto met de kinderen smukte hij zijn pak eens extra op. Glühwein Enkele leerlingen van De Ark speelden op een keyboard kerst liedjes. Het bezoek aan de ad ventsmarkt kon afgesloten wor den met een glaasje glühwein en een stukje kerststol in de bistro. „Met deze adventsmarkt heb ben we een tweeledig doel", ver klaarde Sonja'Mendes de Gou- veia van de ouderraad. „Ten eerste is het een stukje naams bekendheid voor de school. Daarnaast is de opbrengst be stemd voor extra activiteiten bij de opening van de nieuwe school." De tachtig leerlingen van De Ark betrekken per 1 mei volgend jaar een nieuw gebouw aan de Tabakstraat. KERCKHAERT HOEFIJZERFABRIEK B.V. Deel uitmakend van de Kerckhaert-Groep, op- gericht in 1916, is een gespecialiseerd, dyna- fW/ V\ misch productiebedrijf met een assortiment van 1/flklu l(v\, T\ 750 verschillende soorten hoefijzers en een V fiK/v I) 1 dealernetwerk in 50 landen. In dit modern be- \\®lJ.>v7 c/h# met 80 medewerkers, wordt continue ge- J werkt aan productontwikkeling, het ontwerpen V JêKêê en bouwen van eigen productiesystemen met als doel een optimale dagelijkse productie van De Kerckhaert-organisatie zoekt de volgende mensen om haar groeiplannen verder uit te bouwen: Operator Monteur/Bankwerker voor een machinestraat Uw taak: Uw taak: Operating van een machine Het onderhouden van produc straat; tielijnen en het werken aan ver Het ingrijpen bij storingen en schillende automatiseringspro herstellen van afwijkingen; jecten waarbij u te maken krijgt Beoordelen van de kwaliteit; met mechanische, hydrauli Het slijpen en monteren van sche en pneumatische tech stempels; niek. Brede oplettendheid. Elektrisch lassen; Montagewerk; Bankwerken; Uw vereisten: Constructiewerk; Minimaal LTS-metaal op C-ni- Zelfstandig werken. veau; O Leeftijd tussen 22 en 35 jaar; Uw vereisten: J Praktijkervaring in bankwerken; O LTS-metaal; Goed in teamwork; C-niveau O Vooruitziend kunnen werken; of MTS-metaal; Bereid zijn tot het volgen van Leeftijd tussen 18 en 35 jaar; een interne opleiding. Goed in teamwork; Vindingrijkheid; Improvisatievermogen. Enkel kandidaten die deze uitdaging aandurven sturen hun C.V. naar: Kerckhaert Hoefijzerfabriek B.V. T.a.v. Dhr. M. Kerckhaert Rapenburg 74-78 4581 AE Vogelwaarde Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 62