Scherpte ontbreekt bij Vos Van Nistelrooy op het ergste voorbereid PZC Kloetinge voorlopig zonder Van Keeken en Van de Velde sport zaterdag 27 november 1999 bw 22 Kloetinge stuit op Middelburg in bekerstrijd uitslagen agenda Degradatie komt niet voor in woordenboek linkerspits Zierikzee Chelsea geeft Ed de Goey nieuw contract PSV-trainer Gerets: we kunnen Feyenoord defintief aan de kant zetten door Mark Caldenhoven van onze sportredactie VLISSINGEN - Kloetinge kan dit jaar niet meer beschikken over Jeffrey van de Velde en Remco van Keeken. Beide spe lers tobben met blessures en moeten zeker tot de winterstop rust houden. Remco van Keeken heeft al een tijdje last van een knieblessure. „Het lijkt iets chronisch", zegt oefenmeester Diederik Hiensch. „Hij kan niet alle be wegingen maken en moet het daarom rustig aan doen." Jef frey van de Velde viel afgelopen zaterdag in de wedstrijd tegen Sparta Nijkerk met een knie blessure uit. De kwetsuur liet zich in eerste instantie ernstig aanzien, maar bij nader onder zoek bleek er niets gebroken of gescheurd te zijn. „Het gaat om een flinke kneuzing", zegt Hiensch. Met het herstel zijn echter enkele weken gemoeid. Niels Lodewijk, een andere ver dediger, is op de weg terug. Hij is hersteld van een hardnekkige liesblessure en krijgt vandaag in het tweede elftal enige speelmi nuten. Door het wegvallen van Van de Velde moet Hiensch opnieuw schuiven in het hart van zijn de fensie. „Sinds augustus is dit al de vijfde wijziging in de as", merkt de trainer op. „Het zit ons wat dat betreft niet mee. De au tomatismen verdwijnen, de abc'tjes van vroeger zijn erplot- seling niet meer, met alle kwalij ke gevolgen vandien." Nu Kloetinge enkele ervaren krachten mist en voetballend dus inlevert, moet de ploeg het volgens trainer Hiensch maar over een iets andere boeg gooi en. „We zullen een over-mijn- lijk-mentaliteit moeten tonen", meent de trainer. „Ik heb tegen de spelers gezegd dat ik een be roep doe op de vechtlust. We zullen onze tanden moeten laten zien. Iedereen zegt dat Kloetin ge dat niet kan, maar ik bestrijd dat. Ik reken erop dat ik van daag tegen Spakenburg in dat opzicht gelijk krijg." Hoek Hoe gaat Hoek om met een te genstander die bekend staat om zijn Rotterdamse bluf? Trainer Frans Vermeulen kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen ASWH over een vrijwel volledige selec tie beschikken. Dat opent per spectieven voor een goed resul taat. „We zullen kijken of we het nu langer kunnen volhouden dan vorige week", zei de trainer, verwijzend naar de thuiswed strijd tegen Heerjansdam, die in een 2-1-overwinning eindigde. Dé problemen liggen vooral nog op het fysieke vlak. Zo kon Di- mitri Mbuyu deze week alleen op donderdag voluit meetrai- nen. „Maandag ging het nog van geen kant, omdat hij zaterdag voor het eerst een grote inspan ning had gedaan." De Belgische libero is wel beschikbaar. Dat geldt ook voor Angelo Nijskens en Geert de Poorter. Met Nijskens gaat het zelfs met de dag beter, nadat is vastge steld dat de blessure op een an dere plaats zit dan eerst werd gedacht. Frans Vermeulen; „Zelfs als we heel pittig trainen, doet Angelo lekker mee." De blessure van De Poorter, die za terdag een kniekwetsuur op liep, valt ook mee. Voor Vermeulen doet zich voor het eerst een luxe-probleem voor. De Brabander kan tegen ASWH voor de twee spitsposi- ties kiezen uit Doeland, die za terdag twee keer scoorde, Nijs kens en Van Sliedregt. Patrick Naudts is de enige onzekere fac tor. De aanvoerder sukkelt met de knie en viel tegen Heerjans dam al vroeg in de wedstrijd uit. VLISSINGEN - In de derde ron de voor de Anistel Districtsbe ker Zuid I is hoofdklasser Kloe tinge gekoppeld aan zondag vierdeklasser Middelburg. Het duel wordt zaterdag 18 decem ber verspeeld. Hoek moet op dezelfde dag op bezoek bij Breskens. IJzendijke werkt op 19 december een uit wedstrijd af tegen Grenswach ters. De overige Zeeuwse clubs hoeven niet in actie te komen. Ze zijn alle vrijgeloot. Zij ko men pas in het weekeinde van 8 en 9 januari 2000 in actie wan neer de vierde ronde wordt afge werkt. Dammen Hoofdklas Zeeuwse dambond. Derde ronde: Aagtekerke - Middelburg 2 10-6: MProvoost - D. Kasse 2-0, D. A. Boogerd -C.de Wolf 1-1, F. Blaas-P. Nieuwenhuij- zen 2-0, D. Bosselaar-J. J. Moens 2-0, A. Provoost - C. de Jonge 0-2, J. J. Engel vaart - M. Appel 1-1, A. Riemens - A. van Keulen 1-1, J. A. Maranus- D. Davidse 1- 1. Lammerenburg - Souburg 13-3: E. M. Wiskerke - P. Filius 1-1, W. Koppejan - M. Marijs 1-1, P. Schunselaar - A. Alewijnse 2-0, J. Boone - J. van 't Padje 2-0, A. de Buck - M Bronke 1-1, J Koppejan - B. Rampersad 2-0, P. Francke - L. van Daele 2-0, C. A. van Rijswijk - E. Frederiks 2-0. GZC - Tholen 14-2: A. Walraven - R. Gun- ter 2-0, A. van de Berge - J. van de Wete- ringh 2-0, C. Rijk - A. Slager 2-0, J. M. Ho nig - J. van Akkeren 2-0, J. de Wild - P. van de Velde 0-2, C. L. Boot - R. Schakel 2-0, J. Sinke - J. van Gorsel 2-0, J. Schot - W. van Dijke 2-0. BDV - PWG 's-Gravenpolder 3 8-8: D. de Vos - A. van de Schraaf 1-1, P. Noordijk-A. Mol 1-1, J. van Beeck-J. van de Horst 1-1, H. Roodenburg - J. W. van de Hart 1-1, R. A. Dusebout-N. de Winter 2-0, P. den Hollander - P. van Rijsbergen 0-2, G. Franken -1. op 't Hof 1-1, A. van Al phen - J. Baayens 1-1. Stand: 1. Aagte kerke 6; 2. Lammerenburg 5; 3. GZC 4; 4. PWG 's-Gravenpolder 3 3; 5. BDV 2; 6. Tholen 2; 7. Middelburg 21;8. Souburg 1. Schietingen Liggende wip. Doel naar Hoger Wol- phaartsdijk. Wip 1: eerste hoofdvogel A. Dekker. Doel naar Hoger; tweede hoofd vogel M. van Liere, eerste zijvogel C. de Jonge, beiden Soranus 2; tweede en der de zijvogel B. Vermeule, vierde zijvogel C. Jeremiassse, beiden Zorgvlied; eerste kal W. van lersel, Willem Teil; tweede kal H. Koens, Spes Nostra; derde kal J. van de Guchte, Zorgvlied; vierde kal A. Dek ker, Doel naar Hoger. Meeste kleine vo gels C. Westdorp, VIOS. Wip 2: eerste hoofdvogel H. Schipper, Victoria; twee de hoofdvogel C. Westdorp, VIOS; eerste zijvogel C. Jeremiasse, Zorgvlied; twee de zijvogel L. van Dijke, Sint Sebastiaan; derde zijvogel B. Vermeule, vierde zijvo gel C. Jeremiasse, beiden Zorgvlied; eer ste kal H. Koens, Spes Nostra; tweede kal A. Dekker, Doel naar Hoger; derde kal B. Vermeule, Zorgvlied; vierde kal H. Koens, Spes Nostra. Victoria Kwadendamme. Wip 1: eerste hoofdvogel M. de Jonge, Soranus 2; tweede hoofdvogel Jac. Doene, eerste zijvogel J. Repkes, tweede zïjvogel G. Schipper, allen Victoria; derde zijvogel C. Jeremiasse, Zorgvlied; vierde zijvogel R. Bouwense, Ravenstein; eerste kal H. van Beek, tweede kal H. Schipper, derde kal P. Repkes, allen Victoria; vierde kal T. Ponsaert, Diana. Meeste kleine vogels L. van Dijke, Sint Sebastiaan. Vliegende vogel P. Vette, Concordia en M. de Jonge, Soranus 2. Wip 2: eerste hoofdvogel C. Jeremiasse, Zorgvlied; tweede hoofdvogel J. Ver meulen, Edele Handboog; eerste zïjvo gel R. Florestein, Spes Nostra; tweede zij vogel A. Dekker, Doel naar Hoger; derde zijvogel G. Schipper, vierde zijvogel P. Raas, eerste kal M. Repkes, allen Victoria; tweede kal B. Rooze, Zorgvlied; derde kal A. Dekker, Doel naar Hoger; vierde kal R. Bouwense, Ravenstein. Zeelandia Ovezande. Wip 1: eerste hoofdvogel F. Rentmeester, Willem Teil; tweede hoofdvogel H. Koens, Spes Nos tra; eerste zijvogel J. Priem, Zeelandia; tweede zijvogel W. Fyaarts. Spes Nostra; derde zijvogel J. van Steenbergen, Wil lem Teil; vierde zijvogel P. de Jonge, eer ste kal P. de Jonge, tweede kal A. de Jon ge, allen Spes Nostra; derde kal M. de Rooy, Zeelandia; vierde kal F. Koens, Spes Nostra. Meeste kleine vogels, ze ven, J. Wouterse, Victoria. Vliegende vo gel R. Florestein en H. Koens, beiden Spes Nostra. Wip 2: eerste hoofdvogel F. Rentmeester, Willem Teil; tweede hoofd vogel P. de Jonge, Spes Nostra; eerste zijvogel W. van lersel, Willem Teil; twee de zijvogel F. Koens, derde zijvogel P. de Jonge, beiden Spes Nostra; vierde zijvo gel D. Boonman, Willem Teil; eerste kal H. Koens, Spes Nostra; tweede kal J. van Steenbergen, Willem Teil; derde kal W. Fyaarts, Spes Nostra; vierde kal M. de Rooy, Zeelandia. Concordia 's-Heerenhoek. Liggende Wip. Wip 1:1e Hoofdvogel: P. Ossewaar- de (Doel naar Hoger), 2e Hoofdvogel: J. Oosthoek (Vrije Schutters). 1e Zijvogel: P. Ossewaarde (Doel naar Hoger), 2e Zij vogel: H. Koens (Spes Nostra), 3e Zijvo gel: P. Ossewaarde (Doel naar Hoger), 4e Zijvogel: J. Oosthoek (Vrije Schutters). 1e Kal: P.W. Oosthoek (Vrije Schutters), 2e Kal: H.v.d.Dries (Eensgezindheid), 3e Kal: P. Ossewaarde (Doel naar Hoger), 4e Kal: M.C. Verdonk (Concordia). Meeste kleine vogels: Joh. Boonman (Willem Teil) 6 stuks. Wip 2:1e Hoofdvogel: M. de Jonge (Soranus II), 2e Hoofdvogel: P.W. Oosthoek (Vrije Schutters), 3e Hoofdvo gel: A. Boonman (Eensgezindheid). Ie Zijvogel: H.v.d.Dries (Eensgezindheid), 2e Zijvogel: P.W. Oosthoek (Vrije Schut ters), 3e Zijvogel: R. Rijk (V.I.O.S.), 4e Zij vogel: M. de Jonge (Soranus II). Ie Kal: P.J. Oosthoek (Vrije Schutters), 2e Kal: C. Westdorp (V.I.O.S.), 3e Kal: H.v.d.Dries (Eensgezindheid), 4e Kal: H.v.d.Dries (Eensgezindheid). Victoria Kwadendamme. Wip 1: Ie Hoofdvogel: M. de Jonge (Soranus II), 2e Hoofdvogel: Jac. Doene (Victoria). 1 e Zij vogel: J. Repkes (Victoria), 2e Zijvogel: G. Schipper (Victoria), 3e Zijvogel: C. Je remiasse (Zorgvlied), 4e Zijvogel: R. Bouwense (Ravenstein). 1eKal:H.v.Beek (Victoria), 2e Kal: H. Schipper (Victoria), 3e Kal: P. Repkes (Victoria), 4e Kal: T. Ponsaert (Diana). Meeste kleine vogels: L.v. Dijke (St. Sebastiaan). Vliegende vo gel: P. Vette (Concordia), M. de Jonge (Soranus II). Wip 2:1e Hoofdvogel: C. Je remiasse (Zorgvlied), 2e Hoofdvogel: J. Vermeulen (Edele Handboog). 1e Zijvo gel: R. Florestein (Spes Nostra), 2eZijvo gel: A. Dekker (Doel naar Hoger), 3e Zij vogel: G. Schipper (Victoria), 4e Zijvogel: P. Raas (Victoria). 1e Kal: M. Repkes (Vic toria), 2e Kal: B. Rooze (Zorgvlied), 3e Kal: A. Dekker (Doel naar Hoger), 4e Kal: R. Bouwense (Ravenstein). Sportprijsvragen Toto 13/47A:2-1-2-3-1-1-1-3-2-1-1- 1 -1. (onder voorbehoud) Lucky 10:4-10-12-13-15-18-19-22-25 -27-30-45-47-49-50-54-67-72-76- 78. (onder voorbehoud) Tennis Hannover. Mannen, WK, 7,2 miljoen. Witte groep: Kiefer (Dui/6) - Kafelnikov (Rus/2) 6-1 4-6 6-2, Martin (VSt/7) - Enq- vist (Zwe/4) 6-46-1. Eindstand: 1Kiefer 2 zeges, 2. Kafelnikov 2,3. Martin 1,4. Enq- vist 1. Rode groep: Sampras (VSt/5) - La- pentti (Ecu/8) 7-67-6. Eindstand: 1Agas si (VSt/1) 3, 2. Sampras 2, 3. Kuerten (Bra/3) 1,4. Lapentti 0. Voetbal Eredivisie: Heerenveen-Cambuur L. 4-1. Stand: Ajax 13-32, PSV 12-31, Heeren veen 14-28, Willem II 12-26, Roda JC 13- 26, Vitesse 12-24, RKC 13-23, AZ 13-22, FC Twente 13-21, Feyenoord 12-20, FC Utrecht 13-18, Sparta 13-12, MVV 13-9, Graafschap 13-8, Fortuna S. 13-8, NEC 13-7, Den Bosch 13-6, Cambuur L. 14-6. Belgie: Brugge-Lierse 1-0. Stand aan kop: Anderlecht 13-35, Lierse 15-30, RC Genk 14-29, Brugge 14-28, Gent 14-24, GB Antwerp 14-23. Duitsland: SSV Ulm-Schalke'04 1-1Frei burg-Stuttgart 0-2. Stand aan kop: Bay- ern M. 12-26, HSV 12-23, Dortmund 11- 21, Leverkusen 12-21, Stuttgart 13-20. .zondag— Paardensport Vrije kür op muziek. Manege De Een dracht Serooskerke. Aanvang: 14.30 uur. EINDHOVEN - Het had hem 'heel hoog gezeten'. Zo hoog dat Ruud van Nistelrooy zich dagenlang niet wenste uit te laten over de verbale attack van Gregg Berhalter, zondag na Cambuur - PSV. Tot giste ren, aan de vooravond van het beladen Feyenoord - PSV. „Ik ben heel benieuwd hoe De Kuip reageert op dat liedje met Ruudje Matthaus." De afgeroomde klassieker wordt voor Van Nistelrooy 'een testcase'. Hij verwacht niet dat de supporters van Cambuur met pikante verwijzingen naar de duikgewoontes van Mister Schwalbe een trend hebben gezet, maar in zijn achterhoofd houdt hij morgen rekening met het ergste. „Als ik die spreek koren al heb gehoord, heeft ie dereen ze gehoord. Dus ook de supporters van Feyenoord. Ik ben er op voorbereid." Van Nistelrooy was zondag in Leeuwarden de gebeten hond, bij de Friese aanhang én bij verdediger Gregg Berhalter in het bijzonder. De bij vlagen bikkelharde confrontatie tus sen de topscorer van Neder land en de Amerikaanse man- dekker deed naderhand nogal wat stof opwaaien. Berhalter maakte bovendien van de gele genheid gebruik Van Nistel rooy 'de irritantste speler' van de eredivisie te noemen. De hoofdrolspeler zelf; „We zijn niet lief geweest voor elkaar. Maar kom zeg, wedstrijden in de eredivisie zijn geen thee kransjes. Cambuur - PSV was zeker geen oefenpotje, maar er gebeurden ook geen dingen die het daglicht niet kunnen ver dragen. Het was pittig." EHeboogje Opmerkelijker vond Van Ni stelrooy de kritische teksten van Berhalter. „Ik keek er maandag wel even van op toen ik de kranten opensloeg. Het zat me behoorlijk hoog. Als Van Basten en Bergkamp in Oranje gekke dingen doen, staat iedereen te juichen. Dan zijn ze - zoals men dat noemt - internationaal volwassen. Nu schijn ik ineens een speler te zijn die ellebogen uitdeelt, spuugt of iemand een gele kaart wil aansmeren. Wie mij kent, weet dat ik zo niet in el kaar steek." „Ach, nu, een paar nachtjes verder, heb ik er geen proble- PSV-spits Ruud van Nistelrooy lag afgelopen zondag negentig minuten lang in de clinch met Cambuur-verdediger Gregg Berhalter (links). Op de achtergrond Johan Abma. foto Toussa i nt KI uiters men meer mee. Het zegt meer over Berhalter dan over mij. Ik ga niet over hem lopen zeuren, zoals hij nu bij mij heeft ge flikt. Hij meende te moeten meedelen hoe hij over mij denkt. Dat is zijn zaak. Als ik hem naderhand een hand geef en zeg dat hij goed heeft ge speeld, wordt dat ineens als iets misselijks geïnterpreteerd. Dat begrijp ik niet zo goed." Van Nistelrooy vindt evenmin dat zijn houding irritatie op roept bij verdedigers. „Mensen hebben toch niet de mening nodig van Berhalter om te zien hoe ik speel. Ik was er blij mee dat de trainer het voor me op nam. In het verleden zou ik te gen een gele kaart of schorsin gen zijn aangelopen. Nu sta ik sterker in mijn schoenen. Ik ben veranderd, reageer niet meer op provocaties van ver dedigers. Laten we er maar over ophouden." Van Nistelrooy heeft het vizier op Feyenoord gericht. Dat hij speelt, staat vast. De topscorer meed gisteren vanwege een onwillige rugspier de groeps training en werkte onder her steltrainer Luc van Agt een aangepaste sessie af. Een vraagteken is hij voor trainer Eric Gerets ook niet meer. „An ders zou ik met een groot pro bleem zitten." Sloop In tegenstelling tot het tumult in Rotterdam koerst PSV in al le rust af op de topper tegen Feyenoord. Gerets: „Het rom melt overal wel eens, denk ik, maar Feyenoord is natuurlijk nooit rijp voor de sloop." Rollen omgedraaid Niettemin is er in een jaar veel veranderd. Vorig jaar stond PSV twaalfde en was het Feye noord al praktisch uit het oog verloren. Nu zijn de rollen om gedraaid en hebben de Bra banders maar liefst elf punten voorsprong op de landskampi oen. „We kunnen Feyenoord definitief aan de kant zetten", zegt Gerets. „Dat is voor ons ook absoluut een uitgangs puntAan de andere kant, als je van NEC verliest is dat een drama, van Feyenoord niet." Ronald Waterreus verdedigt morgen 'gewoon' het doel van PSV, ook al trainde concurrent Ivica Kralj gisteren volop mee. De Joegoslaaf, hersteld van een spierblessure, verving Pa trick Lodewijks. De reserve keeper ontbrak vanwege pri- vé-omstandigheden, maar zit morgenmiddag om 13.00 uur wel naast Gerets op de bank. Voorlopig doet de Belg een be roep op Waterreus. Gerets: „Ivica zit de laatste weken in de put. Reus doet het goed. Ivi ca is een fantastische keeper, maar hij mist begrijpelijker wijs zelfvertrouwen. Als je hem zo over het veld ziet lopen zie je ook dat hij ongelukkig is. Dat zal eerst moeten verande ren, wil ook maar aan een wis sel denken." GPD Dinteloord- Oostkapelle Afwezig Oostkapelle: Ra mon Telussa en Angelo Schaal je (geblesseerd). Bijzonderheden: Stefan Meerman en Dennis But zijn er in vergelijking met vorige week weer bij. De eerste wedstrijd van dit seizoen werd met 2-4 van Dinteloord verloren. „Dinteloord is aanvallend heel sterk en scoort elke wedstrijd", weet trainer Stoffel Schipper. „Maar verdedigend zijn ze min der sterk." SSC'55-Veere Afwezig Veere: Harvey Si- belo (geblesseerd). Bijzonderheden: Khaled Boufrahi keert terug van een schorsing en Roepesh Bhagola maakt vandaag zijn rentree in het tweede. Jason Blommaert is nog een twijfelgeval. „Na tuurlijk gaan we naar SSC'55 om met drie pun ten terug te komen", ver telt trainer Hans de Nooij - er. „Dat zou betekenen dat we steviger in de midden moot komen en dan blij ven we meedoen voor de tweede periodetitel. Het spel van SSC'55 ligt ons niet zo." Rïjsoord- Arnemuiden Afwezig Arnemuiden: •Jack}- de Smit (gebles seerd). Bijzonderheden: Jasper Willeboordse, Walter Crucq en Jaco Moerdijk zijn nog twijfelgevallen voor het treffen met de on geslagen koploper Rijs- oord. Opvallend is de te rugkeer van Nilles Pruymboom, die amper vijf weken geleden werd geopereerd. Adriaan Nieuwenhuijse: „We zul len niet behoudend spe len, maar toch rekening houden met de tegenstan der, want Rijsoord'is een degelijke ploeg." Zware kluif voor Van den Ussel in dressuur Heikant HEIKANT - In Manege Heikant wordt vandaag de tweede wed strijd van de Rabo Top Dres- suurcompetitie gehouden. In de klasse Z2 spitst de strijd zich toe tussen Rafaele van den Ussel en Mischa Koot. Rafaela van den Ussel schreef de eerste wed strijd in de klasse Z2 op haar naam. Door de overstap van Mischa Koot naar de klasse Z2 staat het nu reeds vast dat één van de twee hei veld zal moeten rui men. De ex-jeugdinternational Mischa Koot heeft al meer onder druk moeten presteren en wordt dan ook getipt als de nieuwe lei der. Het gevaar voor de amazone uit Oude Tonge komt echter niet alleen van Rafaela van den Us sel. Het verschil met Sandra van der Hoof bedraagt immers maar slechts één punt. Ook Cathaleine van Gorsel en Miranda Weijermans zouden wel eens kunnen profiteren van de rivaliteit tussen de beide lei ders. Dat geldt eveneens voor Arthur Vos. De Middelburger werd in de eerste wedstrijd dui delijk ondergewaardeerd, waardoor hij genoegen moest nemen met de derde stek. Vos komt met de nodige revanche- ge voelens naar Heikant. LONDEN - Chelsea is zo tevre den over de prestaties van Ed de Goey, dat het de ex-Feyenoor- der nog dit jaar een nieuw con tract wil aanbieden. De Nederlandse doelman ver dient reeds een milj oenensalaris bij de Londense topclub, maar manager Gianluca Vialli en het bestuur van Chelsea hebben aan Ger Lagendijk, de zaakwaarne mer van De Goey, laten weten dat men de keeper dolgraag nog langer vast wil leggen. Lagendijk gaf gisteravond toe dat de onderhandelingen over een nieuwe verbintenis zijn ge opend. „Chelsea heeft het initi atiefgenomen. De club is inder daad heel erg te spreken over Ed de Goey," aldus Lagendijk. Be halve een forse salarisverho ging kan De Goey zijn contract, dat in 2002 afloopt, waarschijn lijk met nog een of twee jaar ver lengen. Afgelopen woensdag stond de Gouwenaar tegenover zijn oude club en zei hij na af loop dat hij bij Chelsea de abso lute top heeft bereikt in Europa. GPD door Peter Godrie NEEUWERKERK - De prestaties van Thomas Vos en Zierikzee houden dit sei zoen gelijke tred. In negatieve zin wel te verstaan. Vos scoorde slechts tweemaal en de zondagclub doet het met een tiende plaats in de derde klasse zeer magertjes. Toch denkt Vos niet aan degradatie met zijn club. Zondag, wanneer de uitwed strijd tegen Vlissingen op het program ma staat, moet volgens Vos de ommekeer komen. „We weten dat Vlissingen een te kloppen ploeg is. En als we eenmaal win nen, kunnen we de draad weer oppik ken." Mooie, optimistische woorden van Vos. Echter, zijn ze wel zo vanzelfsprekend? De laatste overwinning van Zierikzee dateert alweer van begin oktober toen RCS met 4-2 werd verslagen. Aan het duel met de Oost-Souburgers denkt Vos met gemengde gevoelens terug. Positief waren zijn twee treffers, de enige twee die Vos tot nu toe in deze competitie maakte. Negatief was de gebroken pink die de voetballer in een onschuldig duel opliep. Hierdoor moest Vos twee wed strijden missen. Het was overigens niet de eerste keer dat Vos, sinds hij vanaf 1997 deel uitmaakt van de selectie van Zierikzee, door een blessure buitenspel raakte. De eerste partij van dit seizoen, tegen Vhssingen, verwondde Vos zijn knie. Het gevolg was dat hij twee duels als toeschouwer toe keek. Vorig seizoen zat het evenmin mee. Vanwege werk in Renesse miste hij de voorbereiding, zat een enkelkwetsuur hem tijdenlang dwars en incasseerde hij een rode kaart vanwege een natrappende beweging. Onberekenbaar De vele onderbrekingen komen het spel van Vos niet ten goede. Hij is een type speler die meerdere partijen achter el kaar moet spelen om het juiste ritme op te doen. „Ik moet in een wedstrijd een aan tal malen de bal krijgen om het goede ge voel te hebben", vertelt de twintigjarige Nieuwerkerker. „Verder ben ik een hele onberekenbare speler. De ene keer ver pruts ik zomaar een bal, de andere keer raak ik op hele rare manier de tegenstan der kwijt. Er wordt ook vaak gezegd dat ik nooit negentig minuten goed kan spe len." Toch hoeft Vos niet bevreesd te zijn voor een stekkie in de basis. Dat heeft twee re denen. Ten eerste kan Vos door zijn grilli ge optreden een wedstrijd openbreken. Op de tweede plaats heeft Zierikzee ei genlijk drie echte spitsen: Patrick Rog geband, John van der Have en Vos dus. Aangezien Bert Pentuiy, de trainer van Zierikzee, vrijwel altijd voor drie voor hoedespelers kiest, zijn de mogelijkhe den om voorin te schuiven wel erg be perkt. Natuurlijk vindt Vos het enerzijds pret tig dat hij tot de vaste kern behoort, an derzijds heeft dat zo zijn nadelen. „Wij hebben niet zo'n brede selectie. Hierdoor ben je minder scherp omdat je niet hoeft te knokken voor een basisplaats. Dat is jammer. Als je wel moet vechten voor een plek, sta je zondags ook beter in je schoe nen." De magere resultaten van Zierikzee zijn niet alleen terug te voeren op het gebrek aan scherpte bij Vos. Volgens hem ont beert Zierikzee felheid tijdens wedstrij den. „De clubs uit Brabant pakken je me teen flink aan. Wij missen juist scherpte en felheid in de duels. Maar dat kun je te rugkoppelen naar de trainingen. Omdat we een kleine selectie (veel blessures bij spelbepalende spelers) hebben, wordt er niet scherp genoeg getraind. Ook zijn er geen duidelijke afspraken gemaakt om trent het nemen van ingooien, vrije trap pen en comers. Als we die wel hebben, kunnen we de wedstrijd veel sneller voorzetten." Pech Verder heeft Zierikzee te maken met een behoorlijk dosis pech, vindt Vos. „Tegen Rood Wit kregen we in de laatste dertig seconden de gelijkmaker om ons oren en bij Virtus keurde de scheidsrechter twee zuivere doelpunten van Van der Have afEn zo kan Vos nog wel even doorgaan met het opsommen van confrontaties waarin Zierikzee het steeds net niet red de. Dat kon niet gezegd worden van de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen te gen Vhssingen (4-1de tegenstander van morgenVos herinnert zich dat zijn ploeg werd overdonderd. „Bij Vhssingen zat het toen redelijk in elkaar met snelle en trefzekere spelers. „Als team stonden wij er niet. Voor zondag weet ik dat iedereen behoorhjk scherp staat. We moeten er ge woon voor gaan." Scout Zelf vindt Vos het hoog tij d weer eens van zich te laten horenWanttwee treffers na elf duels is aan de lage kant. Zeker voor een spits als Vos die wordt beschouwd als een getalenteerde voetballer. Dat zeggen ze niet alleen op Schouwen-Duiveland, maar ook daarbuitenVorig seizoen werd hij bekeken door een scout van Excelsior en Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. „Dat heeft toch wel iets", reageert Vos. „Dan wordt er toch een stempel van goedkeuring op je gedrukt." Thomas Vos: „Ik moet in een wedstrijd een aantal malen de bal krijgen om het goede gevoel te hebben." foto Janne Wolterbeek

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 52