John de Frel wordt trainer HVV PZC Hoofdprijs voor rebelse renner Ronald Koeman rond met Vitesse Heer en veen grijpt club titel Friesland tegen Cambuur Feyenoord trekt boetes weer in Kiefer op thuisbasis in topvorm Brabantse opvolger voor Ko Stoutjesdijk in Hulst sport 23 itt. Club Brugge klopt Lierse Keeper Mallorca 11 duels geschorst AC Milan begint eigen tv-zender Pers: salaris Van Gaal 7 miljoen Manager Aston Villa geschorst Vertrek Calderwood dichtbij Hoekman damkampioene zaterdag 27 november 1999 Trainer John de Frel verruilt volgend seizoen Rillandia voor HW. door Frits Bakker HULST - De 41-jarige Braban der John de Frel wordt de nieu we trainer van HVV'24. Het be stuur van de Hulster zondag tweedeklasser heeft met de be noeming van de ex-doelman een eind gemaakt aan de speculaties over de opvolging van Ko Stoutjesdijk. HW'24 wordt de tweede club van De Frel als trai ner. Hij is nu voor het tweede jaar bij Rillandia, dat ongesla gen koploper is in de derde klas se zaterdag. Van de twee andere kandidaten voor het trainersschap bij HW is Adriaan Nieuwenhuyse gis teravond al ingelicht. De Krui- ninger had bedenktijd ge waagd, omdat hij volgende week een gesprek met Amemui- den heeft over de verlenging van zijn contract. Met Henk Ottens, die Aardenburg traint, is HW ook in onderhandeling geweest. „Ik heb nog niets gehoord van HW", zei Ottens gisteravond laat. Michel Leonhart en Paul Telussa hadden zichzelf bij HW in een eerder stadium aange meld, maar behoorden niet tot de topdrie van potentiële kandi daten. De benoeming van John de Frel werd gisteravond aan de selectie van HW meegedeeld. Dat gebeurde onder strikte ge heimhouding, omdat De Frel vandaag de spelers van Rillan dia nog op de hoogte moet bren gen. Jan Moerland, secretaris van Rillandia, kon het bericht wel al bevestigen. ,,We vinden het hartstikke jammer dat hij bij ons weggaat", zei Moerland. „John is heel goed bezig in Ril land. Hij heeft mij verteld dat hij naar HW gaat, omdat hij zich daar kan verbeteren. Ik weet zeker dat ze er daar een prima trainer aan zullen heb ben." Doelman John de Frel is betrekkelijk nieuw in het trainersvak. De Brabander stond tot zijn 39e ]aar onder de lat bij de zondag hoofdklasser Halsteren en speelde meer dan achthonderd wedstrijden in het eerste elftal van die club. Hij is de zoon van Nico de Frel, die in zijn trainers- tijd onder meer actief was bij \VHS en Bruse Boys en nu voor van onze sportredactie ARNHEM - Vitesse heeft vrij dagavond de onderhandelingen met Ronald Koeman volledig afgerond. De 36-jarige Gronin ger treedt per 1 januari in dienst als hoofdtrainer van de Arn hemse club. Hij tekent een con tract voor 2,5 half jaar in het Gelredome. „Vitesse is voor iedere trainer een aantrekkelijke club", liet Koeman in een persbericht van Vitesse weten. „De club heeft een selectie met mogelijkheden en een prachtig stadion. Er is veel potentie aanwezig om in de toekomst iets moois neer te zet ten." Ook voorzitter Karei Aalbers, die vrijdag met Koemans zaak waarnemer Ger Lagendijk nog pittige besprekingen voerde, toonde zich verheugd. „Zowel kwalitatief als kwantitatief heeft Vitesse al een uitstekende organisatie", stelde hij. „Van Ronald Koeman verwachten wij nat hij ons sportief verder kan helpen." van onze sportredactie ROTTERDAM - Feyenoord heeft vrijdag alsnog de boetes van Bert Konterman en Jean- Raul van Gastel ingetrokken. De spelers moesten 25.000 gul den betalen vanwege hun uitla tingen in een interview met Sportweek, waarin ze de club bekritiseerden. Vrijdag had het hvectal na de training nog een gesprek met trainer Leo Been hakker, waarin ze hun spijt be tuigden. volgens Konterman en Van Gastel is de zaak geëscaleerd 'op *en manier die we zo absoluut eiot hebben gewild. Daarvoor hgt Feyenoord ons te na aan het hart.' Overigens hebben Van Gastel en Konterman als 'blijk van goede wil' een Feyenoord Premie-effect aangeschaft ter 'waarde van 25.000 gulden. Kees van Wonderen, die ook in het in terview voorkwam, maar niet *ord beboet, verklaarde zich solidair en schafte eveneens een premie-effect aan. Enkele uren voordat Feyenoord da geldstraffen ongedaan zitter is van de trainersvakbond WON. Bij Rillandia hanteert John de Frel het systeem van zijn vroe- Lagendijk gaf vrijdagavond toe dat Vitesse in de persoon van Karei Aalbers slagvaardig had gehandeld. „Er waren nogal wat knelpunten die uit de weg moesten worden geruimd", zei hij. „Eerlijk gezegd, dacht zo wel Ronald als ik dat het nog wel een paar dagen zou duren. Maar Aalbers heeft de problemen ra zendsnel en op een zeer sympa thieke manier opgelost." Koeman gebruikt de maand de cember om zijn verhuizing van uit Barcelona naar Arnhem te regelen. Hi] wil bovendien een aantal wedstrijden van zijn toe komstige ploeg vanaf de tribune bekijken. Zondag woont hij de uitwedstrijd tegen De Graaf schap bij. Daarna vliegt hij terug naar Spanje. Dinsdag middag is de officiële persvoor stelling in het Gelredome. Koeman volgt in Arnhem de eerder dit seizoen vertrokken Herbert Neumann op. De Duit ser trok in samenspraak met de clubleiding zijn conclusies na de Europacupnederlaag tegen Lens. ANP maakte, gaf voetbalmakelaar Henk van Ginkel aan dat Kon terman en Van Gastel de boetes naar alle waarschijnlijkheid zouden aanvechten. De hoogte van de geldstraf was namelijk in strijd met de voetbal-cao en vloekte volgens Van Ginkel ook met de contracten van het duo. Trainer Leo Beenhakker be weerde later die middag dat zo wel hij als beide spelers een dikke streep onder de affaire hebben gezet. „Ik heb die boete niet zo maar gegeven. Daar is lang over nagedacht. Ik heb uit gebreid met de bewuste spelers gesproken en we hebben er met z'n allen een dikke streep onder gezet. Nee, ik heb niet bekeken of de boete in strijd is met con tracten of collectieve arbeids overeenkomsten. Daar is het be stuur voor." Feyenoord gaf latei- op de dag in een persbericht slechts aan dat de spijtbetui ging van de spelers de reden was om terug te komen op het stand punt. „Voor mij is de zaak hier mee uit de wereld", aldus Been- haltker. „Nu gaan we gewoon weer voetballen." ANP gere trainer Frans Vermeulen: twee spitsen en een ruit op het middenveld. Zondag zal hij als toeschouwer voor het eerst een doorSven Remijnsen GOES - Hij is de rebel van het Zeeuwse wielerpeloton. Mark Aarts (16) uit Kruiningen staat bekend als een renner die verder kijkt dan het stuur van zijn ra cefiets. Hij schrijft verhalen, ge dichten en af en toe zelfs een liedje. Zijn onafscheidelijke hoofddoek en modieuze pier cings door zijn neus en oren ge ven hem het imago van een vrij buiter. Wat wel eens wordt vergeten, is dat Aarts ook een uitstekende coureur is. Het afgelopen sei zoen was hij zelfs de beste nieu weling van Zeeland. Daarom ontving Aarts gisteravond in Goes uit handen van TVM-prof Servais Knaven de beker als winnaar van het ZLM-regelma- tigheidsklassement voor nieu welingen. Aarts, die dit seizoen koersen won in Steenbergen, Sint Jansteen en Kruiningen, haalde het met groot verschil voor Daniël Hertogh uit Wouw en Jan van Koeveringe uit Krui thuiswedstrijd van HW'24 be zoeken om een indruk van het spelersmateriaal te krijgen. John de Frel, die in Bergen op ningen. De vergelijking met zijn vader dringt zich onherroepe lijk op. Fester Aarts (47) was negen jaar lang actief als be roepsrenner. Ook Aarts senior, tegenwoordig voorzitter van ZRTC Theo Middelkamp, was een tegendraadse renner, die al- tijdzijn eigen wegging. ,,Ik her ken veel van mezelf in Mark", vertelt hij. „Hij doet de dingen niet volgens de standaardma nier. Kijk alleen maar naar zijn uiterlijk. Ik had vroeger als wielrenner haar tot mijn schou ders. Dat was ongewoon in die tijd, maar daar trok ik me niets van aan. Mark heeft dat ook; hij is voor zijn leeftijd al heel onaf hankelijk." Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Mark Aarts het voorbeeld van zijn vader zou volgen. De jonge Aarts was een verdienstelijk keeper in de jeugd bij voetbalvereniging Kruiningen. „Mark wilde niets van fietsen weten", herinnert Fester Aarts zich. „Toen hij zes was, heb ik hem een oude fiets van mezelf gegeven, maar daar foto Willem Mieras Zoom woont, maakte als doel man gouden tijden mee bij Hal steren. Onder Frans Vermeulen - en met spelers als Ronald van heeft hij nooit naar omgekeken. Langzaam maar zeker ging hij zich interesseren voor het wiel rennen. Met jongens uit de burnt speelde hij de Tour de France na, en op een dag zei hij dat een keer wilde meetrainen met Middel kamp. 'Dat gaat veel te snel voor jou', zei ik, maar het ging best goed. Vanaf dat moment was er geen houden meer aan." Lichaamsbouw Aarts probeert zich bewust niet te veel te bemoeien met de carri ère van zijn zoon. „Natuurlijk wil je als vader dat je kinderen het beter doen dan jezelf. Maar het heeft geen zin om te ver vooruit te kijken. Mark geniet van het fietsen en dat is het be langrijkste. Prof zie ik hem niet zo gauw worden. Hij heeft zijn lichaamsbouw tegen; hij is ge woon te lang om een goede klim mer te worden. Mark zal zich voornamelijk op het vlakke moeten richten." Daar is Aarts junior het niet he lemaal mee eens. „Goed, ik ben 1 meter 91, dat is vrij lang voor Sliedregt en Ad Gladdines - be haalde de hoofdklasser talloze successen in de competitie en in de bekerstrijd. Bewondering „Ik heb tien jaar onder Frans Vermeulen getraind en heb een grote bewondering voor hem gekregen", aldus De Frel. „In die periode zijn we één keer kampioen van de hoofdklasse geworden, hebben we drie keer de districtsbeker en één keer de landelijke beker gewonnen. Frans Vermeulen is een trainer naar mijn hart." Zowel op technisch als op tac tisch gebied heeft hij veel van zijn vroegere leermeester opge stoken. „Ik ben best wel een ventje dat niet overal in mee gaat, maar Vermeulen had altijd gelijk. Achter alles wat hij zei, zat een voetballende gedachte." John de Frel trainde bij Halste ren al jeugd toen hij zelf nog vol op actief was als keeper. Twee jaar geleden ging hij bij Rillan dia voor het eerst als hoofdtrai ner aan de slag. Met die club staat hij bovenaan in de compe titie, met 29 punten uit elf wed strijden en een doelsaldo van 38 voor en acht tegen. Op één lijn De Brabander, die nadat hij was gestopt met voetballen negen tien kilo aankwam, maar in middels door een Spartaanse trainingsmethode weer terug is op zijn oude gewicht van 78 kilo, is zelf door HW benaderd. Hij heeft in de afgelopen weken drie gesprekken gehad met voorzit ter Gerard van de Voorde en de technische man Jan Nuts. „We zaten aardig op één lijn en ik had gelijk de indruk dat ze mij graag wilden hebben." „Ik heb met Halsteren één keer voor de beker tegen HW'24 ge speeld", vertelde hij gister avond. „Van die wedstrijden ken ik een paar van de oudere spelers, zoals Dennis Rietjens, Angelo Verbraeken en Jean- Pierre de Keijzer. Ik zal ze in de komende weken nog wel vaker bekijken. Het is voor mijn ge voel in elk geval een club met een mooie uitstraling." De spelers van HW, die gisteren na de training in Sint Niklaas een avondje gingen karten, wa ren niet bereikbaar voor com mentaar. een wielrenner. Maai- een renner als Backstedt, die fors gebouwd is, komt toch ook de Alpen over. En Jimenez, die ongeveer net zo lang is als ik, is zelfs een van de allerbeste klimmers. Ik hoef ook niet per se prof te worden. Ik wil mijn opleiding afmaken en een goede amateur worden. Dat is voor mij genoeg." Aarts, die volgend jaar debu teert bij de junioren, wordt va ker dan hem lief is vergeleken met zijn vader. „'Je vader kon beter sprinten', zeggen ze dan. Dat klopt ook wel een beetje, want ik heb niet genoeg lef om me te mengen in een massa sprint. Ik val ook te vaak. Maar in een groepje ben ik weer wel redelijk snel. Ik win daardoor af en toe een koers, en dat is wel zo prettig. Geld is absoluut geen drijfveer voor mij. Het is na tuurlijk leuk om wat te winnen, zoals dit klassement, maar daar is het me niet om te doen. Ook al verdiende ik geen cent, dan nog zou ik elke dag op de fiets stap pen. Het plezier staat voor mij voorop." van onze sportredactie HEERENVEEN - Heerenveen miste vrijdagavond in destreek- derbv met Cambuur Leeuwar den één van zijn beste spelers. Doelman Hans Vonk moet za terdag met Zuid-Afrika een in terland tegen Zweden spelen. Heerenveen vond het maar niks dat de sluitpost weg moest, pro testeerde echter vergeefs, maar had uiteindelijk zonder Vonk een erg gemakkelijke avond. Vanuit Pretoria vernam hij dat zijn ploeggenoten de Friese ri vaal met 4-1 overklast hadden. Heerenveen liet als vervanger van Vonk de jonge Barry Dite- wig debuteren. Ditewig (22), in mei van de amateurs van Dovo overgenomen, kreeg na 13 mi nuten een fraaie goal van Van der Heide om de oren. Op aange ven van Nelisse nam Van der Heide de bal vol op de wreef. Heerenveen had aan het begin van de wedstrijd de score ge opend. Na 72 seconden rondde Lurling voorbereidend werk van Pahlplatz af. De jubileren de coach De Haan, hij coachte zijn 350e competitiewedstrijd voor de thuisclub, deed een slimme zet door Lurling in de punt te posteren. De Ameri kaanse verdediger Berhalter van Cambuur dacht met vaste spits Huizingh te maken te krij gen, maar werd verrast door de snelle Lurliifg. Gelijkwaardig Cambuur was in de eerste helft redelijk gelijkwaardig aan de opponent, maar het centrum Hendriks/Berhalter oogde niet zeker. Na 25 minuten glipte Gé- rard de Nooijer door het hart van de Cambuur-verdeging na een pass van Huizingh: 2-1. Twee minuten later was het al 3- 1. Jensen kopte raak uit een hoekschop. Beide partijenzoch- ten in hoog tempo de voorhoede, maar Heerenveen zette cde aan vallen slimmer op. Na de energievretende ouvertu re zakte het tempo na rust. Cam- buur-trainer Berger probeerde het tij te keren en bracht met Muller, Goudmijn en Loontjens drie verse krachten in. Toch was het Heerenveen dat uitliep. Nurmela schoot twintig minu ten voor tijd verwoestend bin nen: 4-1. Op enkele afstand schoten van Pahlplatz na gebeurde er niet veel meer. De Nooijer kreeg een publiekswis- sel. „Vorig jaar haalden we tweemaal ternauwernood een gelijkspel tegen Cambuur", zei hij. „Nu namen we revanche. Eindelijk is er een Fries club kampioen." SC Heerenveen - Cambuur Leeu warden 4-1 (3-1). 2. Lurling 1-0,13. Van der Heide 1-1, 25. Gérard de Nooijer 2-1, 27. Jensen 3-1, 68. Nur mela 4-1. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 13.700. Gele kaart: Hendriks (Cambuur). Heerenveen: Ditewig; Venema, Klompe, G. de Nooijer (71. Holm) en Mitrita; Radomski, Huizingh en Jensen; Nurmela, Lurling (78. Den- neboom) en Pahlplatz. Cambuur: De Ron; Ferrier (66. Loontjens), Hendriks, Berhalter en Abma; Scharrenburg, Van der Heide en Alflen (46. Muller); Van Utrecht, Nelisse en De Waard (66. Goudmijn). ANP BRUGGE - Club Brugge heeft vrijdagavond in de Belgische eerste klasse met 1-0 gewonnen van Lierse SK en weer aanslui ting gekregen bij de achtervol gers van koploper Anderlecht. Janssen maakte de enige treffer na een uur. Hij schoot via de rug van Snoeckx raak. De thuisclub stelde tien Belgen op en maar één (Lembi) buiten lander. De Litouwse aanvaller Jankauskas viel pas in de slotfa se in. De eerste helft viel tegen. „Veel goede wil, te weinig voet bal", concludeerde aandachtig toeschouwer Anthuenis, trainer van Anderlecht. Na rust drong Brugge aan maai de jonge ploeg uit Lier werd af en toe ook erg gevaarlijk. De Keyser schoot tegen de paal. Tien minuten voor tijd la-eeg zijn ploeggenoot Hoefkens voor de tweede keer geel. Schalke 04 heeft in de Duitse competitie niet van degradatie kandidaat SSV Ulm kunnen winnen. De ploeg van Huub Ste vens bleef steken op 1-1. Schal ke staat op de negende plaats. De Deense international Ebbe Sand speelde een hoofdrol. Eerst maakte de Schalke-aan- valler een eigen doelpunt. Later herstelde hij zich met een goal in het doel van Ulm. Bij Schalke speelde van de Nederlanders al leen Niels Oude Kamphuis. Bij Ulm ontbrak Hans van der Haar. DPA/ANP MADRID - De Spaanse voetbalbond heeft vrijdag doelman German Burgos van Real Mallorca voor elf wedstrijden ge schorst. De Argentijnse keeper, die donderdag in de UEFA- cupwedstrijd tegen Ajax (0-1) zijn doel nog schoon hield, had zondag in de competitiewedstrijd tegen Espanyol een tegen stander knock-out geslagen. ANP MILAAN - De Italiaanse kampioen AC Milan begint 16 de cember met een eigen tv-zender. Op 'Milan-Channel' kunnen de fans elf uur per dag alle informatie over hun favoriete club zien, waaronder interviews met spelers en trainer. De zender wordt betaald door sponsors en kan op 6,5 miljoen potentiële abonnees rekenen. Een abonnement kost 170 gulden per jaar. Rond trainingscomplex Milanello komen camera's te staan die alle trainingen vastleggen. AC Milan wil met de zender de omzet, die vorig jaar al 300 miljoen bedroeg, verder vergroten. SID BARCELONA - Louis van Gaal gaat een salaris van 7 miljoen gulden netto bij Barcelona verdienen. De Spaanse krant Mar- ca heeft dit vrijdag gemeld. Het bedrag maakt hem een van de beste betaalde oefenmeesters. Het grootste gedeelte van dit bedrag zal moeten worden opgebracht door het Catalaanse televisiekanaal TV3, een van de sponsors van de Spaanse club. Van Gaal kan zijn salaris nog aanzienlijk verhogen met wedstrijdpremies. Van Gaal tekende bij zijn aanstelling een contract voor drie jaar met een jaarsalaris van 5 miljoen gul den. De trainer besloot al eerder de optie op verlenging van zijn contract te lichten. Hij blijft tot medio 2002 bij Barcelo na. ANP BIRMINGHAM - Manager John Gregory van de Engelse voetbalclub Aston Villa mag een maand niet coachen. Hij moet ook een boete van 16.000 gulden betalen. De Engelse voetbalbond FA strafte Gregory, omdat hij op 25 september tijdens het competitieduel met Leicester City scheidsrechter Andy D'Urso bedreigde. De trainer had aangekondigd de leidsman in elkaar te slaan. De straf van Gregoiy gaat 13 de cember in, zodat hij zes wedstrijden mist. Hij kreeg ook een boete van 6500 gulden voor het beledigen van een andere ar biter tijdens de competitiewedstrijd tegen Newcastle United aan het begin van het seizoen. RTR NIJMEGEN - Trainer Jim Calderwood van NEC vertrekt vrij wel zeker naar de Schotse tweededivisieclub Dunfermline Athletic. De definitieve contracten zijn nog niet getekend, maar volgens woordvoerder Cornelissen van de Nijmeegse club komt het vertrek van Calderwood wel dichtbij. De trai ner heeft zelf al een akkoord bereikt met Dunfermline. De clubs moeten het nog eens worden over een afkoopsom. De 44- jarige Calderwood zal vanavond zeker nog op de bank zitten in de uitwedstrijd tegen Fort una Sittard. ANP STADSKANAAL - Nina Hoekman is vrijdag in Stadskanaal gehuldigd als de nieuwe Nederlandse damkampioene. In de negende en laatste ronde van het titeltoernooi won ze met zwart van de laaggeklasseerde Christien Fung. Hoekman bracht met die zege haar totaal op 16 punten. Haar enige over gebleven rivale Tanja Chub, die een punt achterstond, kwam op de slotdag remise overeen met Erna Wanders. ANP Mark Aarts (tweede van links), de winnaar van het ZLM-nieuwelingenklassement, wordt omringd door de TVM-renners Servais Knaven (links) en Martin van Steen (rechts). Tweede van rechts Marjan Ganseman, de rondemiss van de ZLMTour. foto Willem Mieras Vrijbuiter Mark Aarts wint ZLM-nieuwelingenklassement van onze sportredactie HANNOVER - Nicolas Kiefer heeft zich verrassend geplaatst voor de halve finales van het WK tennis in Hannover. De 22-ja- rige Duitser greep vrijdag zijn kans door in zijn laatste wedstrijd van de Rus Jevge- ni Kafelnikov te winnen (6-1 4-6 6-2). De 13.600 Duitse tennisfans bejubelden de prestatie van de lokale favoriet met stormachtig applaus. Kiefer, die vlakbij de EXPO-2000-Haüe is geboren, maakt zijn debuut op het presti gieuze slottoernooi van het jaar. Hij begon met een nederlaag tegen de Zweed Tho mas Enqvist, maar revancheerde zich met een indrukwekkende winstpartij op de Amerikaan Todd Martin. Vrijdag was Ka felnikov aan de beurt. Voordeel voor Kie fer was dat de Rus zich al had geplaatst voor de laatste vier. Kiefer behaalde in bijna twee uur een re delijk eenvoudige zege en ontmoet in de halve finale de Amerikaan Pete Sampras. De voormalig nummer één klopte 's avonds Nicolas Lapentti uit Ecuador met 7-6 7-6. Kiefer had geluk dat Martin eerder op de dag van Enqvist won (6-4 6-1). Martin noch Enqvist had daar wat aan, want ze zijn door de winstpartij van Kiefer beide uitgeschakeld. Kiefer werd groepswin naar. Hij beleeft sowieso een goed jaar. Hij steeg op de wereldranglijst van plaats 36 naar zes. Teamchef Boris Becker wil hem nu benaderen voor een terugkeer in het Duitse Daviscupteam. Kiefer was na een teleurstellend verlies in februari in de ontmoeting met Rusland (ook Kafelnikov opgestapt. Andre Agassi staat ook in de halve finale en ontmoet nu Kafelnikov. RTR/SID

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23