Feyenoord moet hopen op wonder Twente is bezig aan sterke serie Invaller Schalken blijft verbazen Matthaus: Gerets geestelijk gestoord Schaatsers stappen opnieuw naar rechter New York Yankees B^rcclonB snel klnnr* met Solnn slaan nieuwe slag 17 }eter van Vossen houdt Rotterdammers in de race met treffer tegen Dortmund De Nooijer weer geveld Van Putten niet de allersnelste mm mnm Rosenborg zeker van laatste zestien Bonfrère weer naar Nigeria Fortuin voor winnaar WK clubvoetbal PZC donderdag 28 oktober 1999 loor Marcel van der Kraan van onze sportredactie EINDHOVEN - Tegen de Ne derlandse verslaggevers was Lothar Matthiius dinsdag avond na afloop van PSV - Bayern München (2-1) de rust en de realiteitszin zelve. De 38-jarige routinier haalde later zijn gram bij hun Duitse collega's. „Die Gerets is geeste lijk gestoord", zei Matthaus. Eric Gerets gaf Matthaus in de slotfase van het bewogen duel een zetje omdat de Duitser aan het zeuren sloeg bij de grens rechter. Voor hij er erg in had ontstond er een opstootje aan de zijlijn. „Als een trainer al handtastelijk wordt, waar blijf je dan? Ik hoop dat de Uefa hieraan consequenties ver bindt", brieste Matthaus in navolging van zijn trainer Hit- zfeld over het gedrag van Ge rets. De Belgische coach van PSV mengde zich met zijn actie in het oproer dat ontstond en tot in de catacomben aanhield. Di recte aanleiding was de harde overtreding van Jeremies. De speler van Bayern draaide zijn noppen opzichtig in het knie gewricht van de liggende Bruggink. De Duitse verdedi ger kreeg rood. Woensdag leg de zijn club hem een boete op van 10.000 Duitse mark. Bayern beweerde echter dat Gerets de provocaties op gang had geholpen. Tien minuten voordat Jeremies zijn poging tot het toebrengen van licha melijk letsel deed, zou Gerets op de voet zijn gaan staan van Salihamidzic toen deze een bal wilde ophalen bij de dug-out van PSV. SID/ANP 10RTMUND - In theorie en met alle rekenmeesters bij de hand eeft Feyenoord nog. Na het ge- ijkspel van gisteravond in en egen Dortmund - het vijfde op rij in de Champions League - is {reen klein wonder nodig om te roorkomen dat de Rotterdam mers via de zijdeur naar het Uefa Cup-toernooi verdwijnen. (omende dinsdag is winst ver eist tegen het imposante en al roor de tweede ronde geplaatste Rosenborg en mag Borussia Dortmund in Porto tegen Boa- vista niet meer dan een punt pakken. Alleen dan blijft de Kuip tot na de Kerst opgetuigd met de sterren van de Cham- lions League. penoords Europese avontuur is nog geen moment van de grond gekomen. Een gelijkspel op Duitse bodem tegen de voor- Europacup I-winnaar is op zich een aardig resultaat. De miljoenen én de mogelijkheid om via de Champions League internationaal wat meer aan zien te verkrijgen, verspeelde Feyenoord echter in de twee voorgaande partijen tegen het armetierige Boavista. Deuk In plaats van een nieuw verkre gen status heeft het imago een flinke deuk opgelopen en is de kampioen van Nederland PSV en Willem II achterna gegleden in het diepe dal waarin het Ne derlandse voetbal na amper twee maanden Europacup ver keert. Eén overwinning (die van PSV) in vijftien wedstrijden van de drie vaderlandse vertegen woordigers in Europa's grootste clubtoemooi is een beschamend resultaat. De groei die Feyenoord hoopte door te maken na een seizoen waarin het met kop en schou ders boven de Nederlandse con currentie uitstak, is daarmee tegelijkertijd een halt toe geroe pen. Het zou onredelijk zijn om de Feyenoorders af te rekenen op het optreden in het Westfa- lenstadion. Leo Beenhakker kwam gisteravond met een elf tal op de proppen dat nauwe lijks ervaring had op het hoog ste niveau. In Dortmund stonden Somalia en De Haan door het ontbreken van sleutelfiguren in de Rotter damse ploeg op cruciale posi ties. De Haan werd met de be waking van spits Fredi Bobic belast en Somalia moest op het allerlaatste moment Julio Cruz in de spits vervangen. De Argen tijn had bij de laatste training een spiertje in zijn buik verrekt. Feyenoord dacht dat het wel meeviel met die blessure, maar gistermorgen bleek dat Cruz niet kon spelen. Samardzic was op dat moment ook al afgevallen. In de tuin van het hotel had hij met assistent John Metgod nog een paar mi nuten op gymschoenen geoe fend met een bal. De Joegoslaaf zat in recordtijd weer op zijn ka- van onze sportredactie ENSCHEDE - FC Twente heeft door een 3-2-zege op Sparta aansluiting gevonden bij de subtop. De ploeg strijdt nu ach ter koploper PSV en nummer twee Ajax om de derde plaats in deeretli visie. Twente maakte dit seizoen alleen een uitglijder bij ifC Utrecht. elftal van trainer Rutten Blaakte het zich tegen het Spar- a van trainer Dolf Roks wel aoeilijk door vooral in de eerste telft veel kansen te verprutsen. Jaardoor konden de Rotter- ammers in de tweede helft nog elijk komen tot 2-2, maar spits ennegoor of Hesselink schoot Wente alsnog naar de winst. |De thuisploeg ging met een 2-1- IEERENVEEN - Dennis de (ooijer is opnieuw voor lange tijd uitgeschakeld. De aanvaller tan SC Heerenveen verstapte zich deze week op de training en kreeg daardoor opnieuw last van zijn knie. De Oost-Souburger maakte half oktober tegen Fortuna Sittard zijn rentree na een zware knie blessure die hem tien maanden aan de kant hield. De verwach- is dat De Nooijer dit jaar net meer in actie kan komen Hij moet werken aan een rentree na de winterstop. ANP - van onze sportredactie WAALWIJK - Peter van Put ten van NEC scoorde woens dagavond in de competitie wedstrijd tegen RKC in de 13e seconde van de eerste mi nuut. Dit doelpunt kwam in de eeuwige ranglijst van het betaalde voetbal op de ne gende plaats. De snelste goal aller tijden staat nog steeds op naam van Koos Waslander van NAC. Op 20 maart 1982 maakte hij in de 8e seconde het eerste doelpunt tegen PEC Zwolle. Ranglijst: 8 sec Koos Waslander (NAC) 20-03-82 PEC Zwolle-NAC 9 sec Romeo Wouden (Heerenveen) 30-03-96 Heerenveen - NAC lOsec Johan Cruijff (Ajax) 21-11-71 Ajax-Telstar lOsec JoopBöckling(Haarlem) 03-10-81 Haarlem-MW lOsec Harry v.d. Laan (Den Haag) 22-12-91 Den Haag-MW 12 sec Bert Theunissen (DOS) 20-08-61 DOS-Ajax 12 sec Piet Keizer (Ajax) 24-09-61 Ajax-Volendam 12sec Emerson(MVV) 10-05-98 MW-Vitesse 13 sec Peter van Putten (NEC) 27-10-99 RKC-NEC 13 sec Hans Vincent (Willem II) 06-10-91 Sparta - Willem II 16 sec Ronald Hendriks (RodaJC) 16-05-81 RodaJC-Groningen 18 sec Dermis Bergkamp (Ajax) 21-03-93 Cambuur-Ajax 18sec Mark van Bommel (PSV) 02-10-99 PSV-Sparta mer. Met zoveel ellende in huis (Van Wonderen en Van Gastel waren al achtergebleven in Rot terdam) viel er weinig eer te be halen. De eerste helft keek Feyenoord machteloos toe hoe Borussia z'n haperende aanvalsmachïne tel kens op gang mocht brengen. Het was een saai schouwspel, zelfs voor de bijna 40.000 Duit sers die niet al te hoge verwach tingen hadden van hun al weken ontspoorde sterren. Jurek Du- dek behoedde Feyenoord twee keer voor onheil, de derde keer moest hij capituleren en stond Feyenoox-d op achterstand. De Ghanees Otto Addo kopte via de paal 1-0 binnen, nadat de Brazi liaan Evanilson hem had be diend. Incident De enige keer dat de Rotterdam mers even opveerden was toen Giuseppe Reina in het straf- voorsprong de rust in. Venneg- oor of Hesselink bracht Twente in de achtste minuut op voor sprong. Hij tikte de bal van dichtbij langs doelman Kooi man. Het werd in de 24e minuut 2-0 door Peii-emans. Hij kopte een voorzet van ex-Spartaan Van der Laan fraai in. Doordat Twente verzuimde het karwei af te maken, hield Sparta hoop. Het was zelfs Elkhattabi die zijn ploeg na een individuele actie naar 2-1 schoot. Schrik In de tweede helft schrok heel Twente toen invaller Mourad de 2-2 binnengleed. Vennegoor of Hesselink zorgde voor de op luchting. Hij strafte een fout van Sparta-verdediger Van der Linden met een vlammend schot af. NEC deed veel moeite van de laatste plaats af te komen. Bij RKC kwam NEC al na 13 secon den op voorsprong door Peter van Putten. Na de gelijkmaker van Hoogendoip kwam NEC opnieuw voor door Renfurm. In de tweede helft was de thuisclub sterker en drukte dat uit in drie treffers en de overwinning: 4-2 door Van Wanrooij, Hoogen- dorp (strafschop) en De Graef. Heerenveen is met de zevende zege van het seizoen opgeklom men naar de vierde plaats. In het Abe Lenstra Stadion kreeg De Graafschap klop met 2-0. Jen sen en Pahlplatz stelden in het eerste kwaxtier de winst al min of meer veilig. ANP schopgebied de bal voor Soma lia wegsloeg. De Franse arbiter Colombo ontging het incident. Na een uur zag Leo Beerxhakker in dat zijnploèg roemloos uit het toernooi van de Champions League dreigde weg te glijden. Hij gooide Peter van Vossen en Ellery Cairo in de strijd. Soma lia en de onzichtbare Patrick Paauwe moesten het veld rui men. Peter van Vossen stond dertien minuten in het veld toen hij Fey enoord terug in de race bracht. Met een prachtige knal van bui ten het strafschopgebied gaf hij Jens Lehmann het nakijken: 1- 1. Daarna bleek hoe angstig en armoedig ook de miljoenen ploeg uit Dortmund opereerde. Dudek werd slechts sporadisch op de proef gesteld. De Duitsers holden achteruit. Maar zelfs met Van Vossen, Cairo en inval ler Igor Kornejev, ook al ver- wox'den tot toeschouwer, kon Feyenoord in die situatie niets meer uitrichten. Borussia Dortmund - Feyenoord 1-1 (1-0). 45. Addo 1-0, 73. Van Vossen 1- 1. Scheidsrechter Colombo (Fra). Gele kaart: Bosvelt, Van Vossen en Van Gobbel (Feyenoord). Aantal toeschouwers: 40.000. Borussia Dortmund: Lehmann Evanilson, Kohier, Reuter en Dede; Reina, Stevic, Möller en Nerlinger Addo en Bobic (74. Barbarez). Feyenoord: Dudek; Van Gobbel (78. Kornejev), De Haan, Konterman en Rzasa; Bosvelt, Paauwe (58. Van Vossen), Tomasson en De Visser; So malia (58. Cairo) enKalou. GPD Jevgeni Kafelnikov retourneert de bal in zijn verloren partij tegen Mariano Zabaleta. foto Michael Dalder/Reuters van onze sportredactie STUTTGART - Na een eclatan te zege op de gereputeerde Slo- waak Karol Kucera ontmoet Sjeng Schalken in het ATP Su per 9-toernooi in Stuttgart 's werelds beste tennisser van 1999, Andre Agassi. De partij van Limburger in de derde ron de is vanavond in de Hans-Mar tin Schleyer Halle. Direct daar na ontmoet titelverdediger Richard Krajicek de Spanjaard Alex Corretja. Sjeng Schalken kwam als laat ste invaller het met vijf miljoen gedoteerde toernooi van Stutt gart binnen. Zijn eerste zege, op de Fransman Arnaud Clement, was al een sensationele. De aan voerder van het Nederlandse Davis Cup-team won gisteren in twee sets van Kucera, nummer 15 van de plaatsinglijst, recent winnaar van het toernooi in Ba sel. Een topprestatie: 7-5 en 6-1. In de achtste finale van het toer- Trainer Leo Beenhakker omhelst Peter van Vossen na diens gelijkmaker, foto Ed Oudenaarden/AN P TRONDHEXM - Rosenborg kan komende week met een gerust hart naar Rotterdam reizen. De Noren wonnen woensdag groep C van de Champions League. Rosenborg versloeg in Troixd- heim Boavista met 2-0 en plaatste zich' voor de tweede ronde. De laatste groepswed strijd volgende week tegen Fey enoord is voor Rosenborg niet meer van belang. Rosenborg boekte tegen het Portugese Boavista al de derde zege en staat met elf punten fier aan kop. De Noorse kampioen kwam bij temperaturen rond het vriespunt pas na de rust op gang en besliste het duel binnen vijf minuten. Berg maakte na een uur 1-0, uit een corner van Sorensen. Invaller Dahlum verdubbelde vlak daarop de marge, op aan geven van topscorer Carew. Ro senborg speelt zaterdag de Nooi'se bekerfinale tegen Brann Bergen. Rosenborg BK (Noo) - Boavista (Por) 2-0 (0-0). 62. Oerjan Berg 1-0, 66. Dahlum 2-0. Scheidsrechter: Pi- raux (Bel). Toeschouwers: 14.167. Gele kaart: Bergdolmo (Rosenborg). ANP nooi, waarin Krajicek drie keer in de finale stond, wacht Andre Agassi. De winnaar van de Grand Slams in Parijs en New York is nog steeds in bloedvorm. Hij rekende gisteravond af met de van een blessure herstelde Australiër Mark Philippoussis: 6-2 6-4. Agassi beleefde een topdag in Stuttgaxt. De verwezenlijking van zijn droom om als nummer 1 van de wereldranglijst het jaar af te sluiten, komt steeds meer nabij. Pete Sampras achtte zich voor het toernooi onvoldoende hersteld en zijn naaste belager Jevgeni Kafelnikov leed in de tweede ronde een dure neder laag. De Rus, vorig jaar verlie zend finalist, ging ten onder tegen de Argentijn Mariano Za baleta: 3-6 3-6. Kafelnikov raakt daardoor meer dan twee honderd punten kwijt. Verwon derlijk was zijn nederlaag niet. Hij was in Stuttgart aan zijn twaalfde week tennissen op rij bezig. ANP van onze sportredactie UTRECHT - De Vereniging van Professionele Schaatsteams (VPST) en de KNSB staan maandag in Utrecht opnieuw voor de rechter. De VPST en de schaatsers afzonderlijk, onder wie Marianne Timmer en Rintje Ritsma, hebben een kort geding aangespannen om af te dwingen dat ze in neutrale kleding mo gen meedoen aan de World Cup wedstrijden in Inzeil en Berlijn in november. Marianne Timmer, Tonny de Jong, Rintje Ritsma, Jan Bos, Erben Wennemars, Jacco Jan Leeuwangh, Bob de Jong en Gianni Rorrxme willen zich niet houden aan de kledingregle- menten van de KNSB. Ze eisen samen met hun Nederlandse ploeggenoten van Sanex, Spaar Select en Unit 4 dat de KNSB ze laat starten in schaatspakken zonder sponsoropdmk. De KNSB wil de schaatsers al leen laten deelnemen in wed- strijdpakken waar de bonds- sponsors Aegon en Deloitte Touche groot op adverteren. De drie andere sponsors mogen voor 450.000 gulden per ploeg op het rechterbovenbeen van hun eigen schaatsers een beeld merk aanbrengen ter grootte van 200 vierkante centimeter. Dan liever helemaal geen recla me, vindt de VPST. ANP MAASTRICHT - Jo Bonfrère te kent volgende week een con tract tot en met het WK voetbal 2002 als bondscoach van Nige ria. Hij bereikte woensdag een akkoord met de Nigeriaanse voetbalbond. Bonfrère wordt ook verant woordelijk voor het olympisch elftal. Hij leidde het land in 1996 in Atlanta naar olympisch goud. Daax-na stapte hij over naar Qatar. Na omzwervingen in de Verenigde Arabische Emi raten en weer Qatar volgt hij nu Thijs Libregts op, die werd ont slagen. Libregts keerde in au gustus tei'ug naar huis, omdat hij zijn salaris niet kreeg. ANP van onze sportredactie RIJSWIJK - FC Barcelona blijft swingen in de Champions Lea gue. De ploeg die Louis van Gaal woensdag het veld in stuurde tegen AIK Solna was na een helft (3-0) al klaar met de Zweden. Een half basisteam, onder wie Rivaldo, Figo en Phi lip Cocu, zag vanaf de tribune dat het goed was: 5-0. De productie voor rust was ge heel Nederlands: tweemaal Pa trick Kluivert en Boudewijn Zenden. Barcelona is zeker van de volgende ronde. Arsenal liet zich op Wembley opnieuw verrassen, nu door Fiorentina, en is uitgeschakeld. Een schittei-ende treffer van de Argentijn Batistuta een kwar tier voor tijd volstond voor de Italianen, die door een beter on derling x-esultaat in de rang schikking voor Bergkamp en de zijnen blijven. Arsenal gaat nu via de zijdeur naar het toernooi om de Uefa-beker en is gezien het potentieel meteen een van de favorieten. Lazio schaarde zich zoals ver wacht als eerste uit groep A bij de laatste zestien. De Romeinen hadden voor eigen publiek ge noeg aan een punt tegen Lever- kusen. Nedved zorgde binnen een minuut voor 1-0. Kirsten maakte een minuut voor x-ust ge- lij k. Dynamo Kiev behield een kans door met 2-1 bij Mariborte winnen. De teruggekeerde aan valler Sergi Rebrov maakte bei de Oekraïnse treffers, de win nende vanaf de strafschopstip. In groep D verspeelde Olympi- que Marseille de eerste plaats Mare Overmars wordt belaagd door Fabio Rossitto (links) en Da- niele Adani (rechts) van Fiorentina. foto Ian Hodgson/Reuters door van Sturm Graz te verlie zen. De Oostenrijkers kwamen drie keer op voorsprong en ver dedigden die uiteindelijk tegen tien man met succes. Mahlich zette Graz na ruim een kwartier op 1-0. De Fransen kwamen pas na rust op gelijke hoogte door toedoen van Christophe Dugar- ry- Dugarry hield de kansen van Olympique ook na een nieuwe achterstand (2-1 door Kocijan) overeind. Hij had op dat moment nog maar negen mede spelers. Blondeau had rood ge kregen. Kocijan besliste de wedstrij d vij f minuten voor tij d Olympiques Engelse concm- rent Manchester United nam in Zagreb het lot in eigen hand. De Engelsen, met Jaap Stam in het hart van de defensie en Jox-di Cx-uijff met Raimond van der Gouw op de bank, versloegen Croatia Zegreb met 2-1 en zijn zeker van de tweede ronde. De doelpunten kwamen op naam van Beckham en Keane. De te gentreffer van Prosinecki kon de spanxxing niet terugbx-engen. Cruijff viel in de 79e minuut in voor Cole. ANP van onze sportredactie NEW YORK - The New York Yankees hebben dinsdagavond voor een uitzinnig thuispubliek de derde stap gezet i^aar de be oogde 25e overwinning in de World Series. Door de Atlanta Braves met 6-5 te verslaan is het team uit de Big Apple nog maar een punt ver wijderd van de hoogste jaaxiijk- se prijs in de Amerikaanse honkbalcompetitie voor profes sionals. Eerder al versloegen de Yankees de Braves op eigen veld in Atlanta, met 1-4 en 3-7. De 30-jarige veire yelder Chad Cuitis groeide uit tot man van de wedstrijd. In de 10e inning joeg hij de bal voor de tweede keer in de wedstrijd in de tribu-, nes, waarmee hij de derde zege voor zijn team veilig stelde. Daar zag het aan het begin van de vijfde inning helemaal niet naar uit. De Bi'aves hadden hun opponent naar een 5-1-achter- stand geslagen. Maar de eex'ste homerun van Curtis, gevolgd door een tweede homerun van Tino Martinez brachten de Yan kees tei'ug in de strijd. Toen daarna Chuck Knoblauch twee man binnensloeg, was de stand gelijkgetrokken, waarna Chad Curtis de winst binnensloeg. RTR/ANP ZÜRICH - De winnaar van het eerste wereldkampioenschap voor clubteams incasseert onge veer 12 miljoen gulden. De verliezend finalist ontvangt tien milj oen en de derde plaats is goed voor acht miljoen gulden. De andere vijf deelnemers gaan ook niet met een vaantje naar huis. Ze krijgen elk vijf miljoen. Het WK is van 5 tot en met 14 ja nuari in Sao Paulo en Rio de Janeix'o. In groep A spelen Real Madrid (Spa), Al Nassr (SAr), Corinthians (Bra) en een club uit Afrika. Groep B bestaat uit Manchester United (GBr), Ne- caxa (Mex), Vasco da Gama (Bra en Melbourne (Aus). RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 51