City to City goed huwelijk Kalashnikov is een beetje vreemd Mega top 100 Even zoenen met een ander pakt altijd verkeerd uit Doe Maar herenigd 23 lessen G-STAR CUSTO EVISU Robbie Williams meest sexy man ALBUM TOP 10 PETEll CHRIST donderdag 28 oktober 1999 if 1. R. Kelly- If I could turn backC\) p 2. City To City - The RoadAhead <2) 3. Anouk - R U Kiddin'Me (A) 4. Britney Spears - (You Drive Me) Crazy 13) 5. De Boswachters - Het Bananen- lied (5) 6. Five - Keep On Movin' (-) 7. Mariah Carey - Heartbreaker (8) 8. Destiny's Child- Bug A Booll 6) 9. Paul Johnson - Get Get Down (6) 10. Christina Aquilera - Genie In A Bottle D) 11. Bob Marley Vs. Funkstar - Sun Is Shining (11) 12. Live - The Dolphin's Cry 714) 13. Shania Twain - Man! I Feel Like A Woman 1110) 14. Shaft- IMuchoMambo) Sway 113) 15. Ronan Keating - When You Say Nothing At All (9) 16. Backstreet Boys - Larger Than Life d. f12) 17. The Sunclub - Splash (22) 18. Volumia - Blijf Bij Mij 08) 19. Westlife If I Let You Goal) 20- Lou Bega - Mambo No. 5 715) 21. Ricky Martin - She's All I Ever Had (IB) 22. Eiffel 65 - Blue (Da Ba Dee) (17) 23. Tina Turner - When The Heartache Is Over (A3) 24. A'Teens - Super Trouper (23) 25. Miranda - VamosA La Playa (20) 26. The Kelly Family - Mystic Knights 155) 27. Da Rick - Rumble 727) 28. Alice Deejay - Back In My Live 789) 29. Toy-Box - The Sailor Song 724) 30. Sasha -1 Feel Lonely (34) 31. Lou Bega -I Got A Girl (33) 32. Passion Fruit - The Rigga- -Ding-Dong-Song (26) 33. Spookrijders - Klokkenluiders 730) 34. De Poema's - Mijn houten hart 728) 35. Enrique Iglesias - Bailamos 725) 36. R. Kelly- Did YouEverThink729) 37. Ome Henk -Mambo Nr. 6(31) 38. Bloodhound Gang - The Bad 8 Touch (50) p. 39. Whitney Houston - My Love Is ;i; a Your Love (32) 40. Wyclef Jean - New Day (-) 41. Nunca Ft. Pat Krimson - Movin' Train 747) 42. Pet Shop Boys - New York City Boy (AO) 43. The 3 Jays - Feeling It Too 763) 44. Eurythmics - I Saved The World 1" Today 744) 45. Romeo - I'll Be Holding On (35) 46.702 - Where My Girls At (36) 47. Limp Bizkit- Nookie (38) 48. Phil Collins - You'll Be In My Heart 741) 49. Tic - Unpretty (37) 50. Fragma - Toca Me 749) 51. Marc Anthony - I Need To Know U (68) 52. Ann Lee - 2 Times (39) 53. A*Teens - Mamma Mia 742) 54. Eternal - What'cha Gonna Do 778) i\ 55. Ann Lee - Voices (83) 56. Frans Bauer - Torero (-) 57. Puff Daddy Ft R. Kelly - Satisfy You (-) 58. Santana Ft. RobThomas - Smooth 771) 59. Donna Summer - I Will Go With You 765) 60. Sat-R-Day - Shorty (77) 61. Savage Garden - 7 Knew I Loved V You (-) 62. Red Hot Chili Peppers - Scar Tis- |j sue 757) 63. Steps - After The Love Has Gone (99) 64. Moloko - Sing It Back 748) 65. Moby - Why Does My Heart Feel x So Bad? (92) 66. The Offspring - The Kids Aren't Al right (52) 67. Guus Meeuwis 8i Vagant - Je Hoeft Niet Veel Van Me Te(-) 68. Paul De Leeuw - Naar Het Zuiden I;; 746) 69. Lit - My Own Worst Enemy (56) 70. Red Hot Chili Peppers - Around jji The World 769) 71. Jennifer Lopez - If You Had My Lo- a ve (59) 72.5ive - IfYa Getlin' Down 754) 73. Thunderbugs - Friends Forever S 766) 74. Zebda - TomberLa Chemise (51) 75. Frans Bauer - De Luchtballon 745) 76. Britney Spears - Sometimes (72) 0: 77. Junkie XI - Zerolonine (62) 78. All Stars Groen Als Gras 761x 79. Andreas Johnson - Glorious 770) 80. Lyte Funkie Ones - Summer Girls j 779) 81. Travis-Why Does't It Always Rain On Me7 (-) 82. Geri Halliwell - Michico latino 760) j: 83. Simply Red-A/n'( That A Lor OfLo- 8 vel-) 84. Blof - Zaterdag (67) 1 85. David Bowie - Thursday's Child if 781) l 86 Tom Jones 8i The Cardigans-Sur- ft ning Down The House 758) 87. Beenie Man Ft C. Franklyn - k Dancehall Queen (74) f 88. Rich Wyman - So Whatl/Blinded By Paint98) p 89. Jamiroquai- Supersonic (75) j 90.702-You Don't Know (-) 91. Melanie C - Goin' Down 764) I 92. Gordon Si Marlayne - Ik Kan 'tNiet Alleen (86) .j 93. Vertical Horizon- We Are (96) 94. Counting Crows - Hanging Around 7-7 95. Poco Loco Gang - Come Along 7-1 96. Joe Cocker - Different Roads (91 97. Blessid Union Of Souls- Hey Leo nardo (80) 98.G. Nelson Ft. J. Mcclain - Step2Me i I-) 99. Novastar - Wrong (-) 100. Dj Stephen - Infinity (85) illustratie Wim Hofman Ik kon vroeger nooit kiezen. Niet tussen twee jurken, niet tussen twee vakkenpak ketten en dus ook niet tussen twee jongens. Toen ik 15 was, had ik vaste verkering met John. Tijdens vakanties logeerde ik op de boerderij bij mijn oom en tante, en daar werd ik ver liefd op een jongen uit het dorp. Ik dacht dat het geen kwaad kon om ook met hem verkering te nemen; ik zag hem alleen in vakanties en hij woonde toch 150 kilometer ver, wat kon er mis gaan? Dit. Op een dag stond hij voor m'n !TÈ wa^hten wie er gekozen gaat neus, hij had de 150 kilbrhe- ters op zijn brommertje afgef legd, voor mij, omdat hij me zo miste. Hij had ook een ca-J deautje mee, een kettinkje met zijn naam erop. Na een paar korte, romantische uur tjes moest ik hem weer snel op zijn brommertje zien te plaatsen, John zou me im mers zo op komen halen! Dit ging net goed, totdat John 's avonds vroeg van wie die naam op mijn kettinkje was... Zodra je verkering hebt, heb je gekozen. Natuurlijk zijn er nog vele andere leuke jon gens en meiden, maar die zijn er dan even niet voor jou. Als je toch voor een ander valt, zul je de verkering moeten verbreken. Alleen maar een avond met een ander zoenen pakt ook altijd verkeerd uit. Vroeg of laat vertelt iemand dit door, en dan sta je net zo betrapt te kijken als ik des tijds met dat kettinkje. Iets anders is het geroddel over ontrouw. Zodra je ver kering hebt, vinden anderen het erg leuk om te vertellen dat ze hem of haar met een ander gezien hebben. Ga dan niet meteen met een hakbijl op die persoon, af. maar check het verhaal even. Als het waar is, kun je ook nog twee kanten op. Het kan zijn dat er inderdaad ge zoend is, maar dat dit eenma lig was en er spijt is. Aan jou de keus wat je dan doet. Het kan ook zo zijn dat er ge zond; is en er sprake is van nchtë verliefdheid. Dan kun %e beter de èer aan jezelf hou den en de relatie stoppen. Als jij af móet gaan zitten woéden, heb je.een akelige tij dj M M&fstJjPw'ordt de nieuwste verliefdheid gekozen en heb ipfhet nakijken. 'Natuurlijk ben je woedend als zoiets gebeurt. Probeer die boosheid wel op je verke ring te richten en niet op de gene met wie de 'ontrouw' plaatshad. Je hebt een relatie en vertrouwensband met je verkering, niet met die ander. Dat die ander met jouw lief ging zoenen is misschien niet zo netjes, maar het gebeurde vast niet onder bedreiging van een pistool. Als je dit allemaal onzin vindt en je wilt er toch meer dere verkeringen op na hou den, rest mij slechts een advies: doe NOOIT een ket tinkje met een naam om je nek. Juf Petra Volgende week: hoe ver moet je gaan? body Hurts' van R.E.M.. „En van 'Every body Hurts' wordt weer gezegd dat het lijkt op een nummer van de Righteous Brothers", gaat Maarten verder, „Het komt inderdaad neer op dezelfde ak koorden." Dit nummer is trouwens niet door City to City zelf geschreven, maar door de mensen die ook de reclamespot hebben gemaakt. Vinden ze het eigenlijk niet vermoeiend dat veel mensen bij het nummer steeds aan die auto-reclame moeten denken? Maarten: „Weet je, als je op de eerste plaats terechtkomt en een platinaplaat ontvangt, waar haal je dan het lef van daan om je aan zoiets te gaan ergeren?" Maar toch. Als de jongens vooraf hadden mogen bepalen welk nummer ze op de eerste plaats hadden willen zien, was de keuze niet op 'The Road Ahead' gevallen. Sandro: „Dan hadden we natuurlijk een nummer van onszelf gekozen." Twee studio's Het album ligt vanaf 8 november in de winkel en draagt dezelfde naam 'The Road Ahead' (lekker gemakkelijk te vin den in het schap, aldus de heren). De hit van City to City zorgde er wel voor dat het album in sneltreinvaart in elkaar ge zet moest worden. Maar dat mocht de kwaliteit niet schaden. ,,We hebben heel hard gewerkt, met twee studio's tegelijk en het resultaat is goed", vertelt Sandro. En hij kan het weten: „Ik ben zelf ge luidstechnicus in een studio geweest en ik kan niet bedenken wat er nog zou moe ten missen, alles zit erin." De meeste nummers zijn geschreven door Sandro. ,Ik had een heel bagagerek meegenomen voordat we twee jaar geleden begonnen. Dat waren een stuk of tien, twaalf num mers en in de tussentijd heb ik ook veel bijgeschreven." Ook Maarten heeft een nummer geschreven voor het nieuwe al bum. Vreemd genoeg hebben ze nog nooit samen iets geschreven, maar dat is in de toekomst wel de bedoeling. Een internationale doorbraak is ook een doel voor de komende tijd. Niet alleen meer van City to City dus, maar over de landsgrenzen heen. Kyra Goede Ze zouden waarschijnlijk een week van slag zijn als hun nummer op de eerste plaats zou komen, vertelden de twee jongens van City to City in een eer der interview. Nu, nadat de hit 'The Road Ahead' negentien weken lang aan de top van de Nederlandse hitlijsten heeft ge staan, zijn ze nog steeds van de kaart. Sandro vanBreemen (27) en Maarten van Praag (24) krijgen de ene verrassing na de andere te verwerken. Dacht Sandro ooit als vriendendienst een ,demo voor een commercial ingezongen te hebben, hoort hij op een dag ineens zijn stem op tv! Toen de aanvraag voor het singeltje 'The Road Ahead' stormliep, heeft hij sa men met Maarten het nummer afgewerkt en stonden ze binnen de kortste keren op nummer één. Van de ene op de andere dag veranderde hun leventje behoorlijk. Maarten: „We hebben nu een lijst met op tredens en boekingen tot volgend jaar november!" „Wat betekent dat we niet meer op stap kunnen op zaterdag", vult Sandro een beetje teleurgesteld aan. „Maar spelen is ook een beetje op stap gaan gelukkig." Niet alleen hun zaterdagavondje uitgaan moesten ze inleveren. Slapen is er ook niet veel meer bij. „Het is gewoon een grote jet-lag", vertelt Maarten, „De ene keer kom je om zes uur thuis en de andere dag sta je rond dat tijdstip op. Dat is toch wel de grootste verandering in onze dag invulling, denk ik." Ze praten alsof ze één zijn, maar schijn bedriegt. City to City bestaat uit twee compleet tegengestelde karakters. Sandro noemt Maarten wel de ideale schoonzoon, terwijl hij zichzelf een echte druktemaker vindt. Toch gaat dat heel goed samen. Sandro: „We hebben een heel goed huwelijk samen, die tegenpo len houden elkaar juist in evenwicht. Als je twee dezelfde figuren bij elkaar zou zetten, krijg je pas echt problemen." De twee karakters zijn ook terug te vin den in de muziek. Wat dat betreft zou 'The Road Ahead' dus een typisch Maar tennummer moeten zijn. „Dat klopt denk ik wel, hoewel ik ook wel van het stevigere werk hou", zegt Maarten. „Maar mensen zeggen wel dat mijn stem precies bij m'n karakter past. Sandro Langeviele 1 en Langedelft 3 MIDDELBURG Boerconcours, kabouterda- gen, Antilliaanse feesten, een Mapic-kaartclub, alto-pop- groepen... je kan het zo gek niet bedenken of Kalashnikov in Terneuzen heeft er wel een keer iets mee gedaan. „We zijn best wel een beetje vreemd", geeft René Mobach, penningmeester van de stich ting Kalashnikov dan ook rui terlijk toe. „Themadagen heb ben altijd wel succes hier." Zo was Kalashnikov eerder al eens omgetoverd in een Middeleeuws kasteel, een piratenhol en een heuse boerderij, compleet met stro op de vloer. Nee, geen stal met echte koeien. Zo ver gaan ze dan kennelijk nog net niet, daar aan de voet van de Willibror- dus-toren. Wie denkt dat Kalashnikov al leenmaar een donker hol is voor alternatieve jongeren, heeft het helemaal mis. Jong en oud is welkom, alleen zijn ze er wars van top-40 muziek. Overheer sende stijl is de wat 'hardere' muziek, maar ook reggae, house, rap en techno passeren regelmatig de revue. Er wordt serieus aan de weg getimmerd. „We zijn het enige poppodium van Zeeuws-Vlaanderen, dat structureel aandacht geeft aan live pop-muziek", zegt Ronald de Schepper, voorzitter van de stichting. „Daarnaast zijn we de enige ontmoetingsplaats voor jongeren in de kanaalzone." Achter de schermen werkt een team van meer dan twintig me dewerkers. Iedere medewerker is tevens bestuurslid en heeft daarmee een eigen stem in het beleid van Kalashnikov. Deze zeer democratische structuur Voor veel medewerkers voelt Kalashnikov als een eigen huis. stamt wellicht nog uit de begin tijd, toen anarchistische punks hoogtijdagen kenden en de stichting nog Jamasj heette. Er is heel wat veranderd sinds die eerste periode. Na jaren van rondzwerven door de binnen stad van Terneuzen kreeg Ka lashnikov eindelijk voet aan de grond met een eigen honk in buurtcentrum De Triangel. Eerst zou dat alleen maar een tijdelijke oplossing zijn, later zegde de gemeente toe dat ze er permanent mochten blijven. Homepage De organisatie is van lieverlee steeds professioneler geworden. Met een eigen homepage (come- .to/kalashnikov) en een pers voorlichter wordt het Terneu- zense publiek op handige wijze bespeeld. Gemiddeld twee keer per maand kruipt een band het podium op om acte de présence te geven. Daarnaast werkt Ka lashnikov samen met de stich ting Bluespromotion, het Jazz festival, het openluchtfestival De Beer is er Weer en het Under ground Festival. Elke zaterdag verzorgt een groep vrijwilligers een vegetarische maaltijd tegen een lage prijs. De inkomsten komen voorna melijk uit de opbrengsten van de bar. Daarmee bedruipen ze zichzelf bijna volledig. „Weont- foto Tjerk Hoek vangen een jaarlijkse gemeen telijke subsidie van een paar duizend gulden, maar de huur die wij betalen aan de gemeente komt zeker boven dat bedrag uit", merkt René op. „We moe ten uitkijken dat de prijzen niet te hoog worden, want de jonge ren die hier komen hebben over het algemeen niet zoveel geld." „Het houdt nooit op, je bent er elke dag wel mee bezig", vertelt Ronald. „Voor veel medewer kers vormt Kalashnikov een deel van het bestaan. Het voelt als mijn eigenhuis. Op den duur groeit er een hele sterke band onder de medewerkers." Voor lopig zal dat voor Ronald en Re né ook nog wel blijven: „Ik stop er pas mee als ik 65 ben." Lilian Dominicus fetzfit Mondragon Blof geeft vrijdag in Theater Mondragon in Zierikzee een try out van de theater- tour, speciaal gericht op luisterpubliek. Het optreden begint om 20.00 uur. Zeelandhallen De Friese popgroep De Kast speelt vrij dag in de Zeelandhallen in Goes. Dit con cert begint om 20.30 uur. Rock Desert My generation verzorgt vrijdag een hip pie-avond in café Rock Desert in Middel burg. Vanaf22.00 uur zijn covers te horen van The Doors, Log Reed en Captain Beefheart. Trinnity Overthe Edge brengt vrijdag eigen num mers en van onder meer Machine Head, Metallica en Megadeth in Trinnity in Ka- pelle. Het optreden begint om 22.00 uur IMighttrain The Postman verleent vrijdag muzikale medewerking aaneen Hot Hot R&B Party in discotheekThe Nighttrain in Middel burg. De aanvang is 22.00 uur. Beest Mark Foggo's Skasters zijn zaterdag van af 21.00 uur te horen in podium 't Beest in Goes. Zij produceren een eigen ska-ge- luid met snelle off-beats. Piek De Piek in Vlissingen biedt zaterdag Me- talmania met drie groepen: Battleheart, Sacramental Sachem en Dr. Rock. De zaal is open om 21.30 uur Zeelandhallen Frans Bauer is zaterdag te beluisteren in de Zeelandhallen in Goes metzijn Live in Concert-Ill tour. Kalashnikov De Eindhovense band7Zuma7 treedtza- terdag vanaf 23.00 uur op in Kalashnikov in Terneuzen. Lezers van het glossy magazi ne Cosmopolitan hebben zanger Robbie Williams tot 's werelds meest sexy man ver kozen. Misschien dat dit nieuws hem weer uit de dip haalt waar hij pas geleden in terechtkwam. De druk van beroemd zijn was hem iets te veel geworden. An dere artiesten die zich rond de meeste sexy top bevonden wa ren onder anderen de sensatio nele Ricky Martin, Ronan Kea ting (Boyzone) en acteur Ben Affleck. Maarten van Praag (onder) en Sandro van Breemen: Geen tijd meer om te stappen op zaterdag. foto Roland de Bruin heeft dat drukke en rustige allebei en zich." Op het nieuwe album van City to City zullen ook beide stijlen terug te vinden zijn. Sandro omschrijft het als melo disch, afwisselend en herkenbaar. Ze hebben al vaker moeten horen dat 'The Road Ahead' iets weg heeft van 'Every- 1. Shania Twain: Come on over (1) 2. Live: The distance to here (2) 3. Ilse DeLange: Dear John (3) 4. Andrea Bocelli: Sogno (6) 5. Paul de Leeuw: Stille liedjes (9) 6. Acda en De Munnik: Op voorraad live (5) 7. Frans Bauer: Samen met jou (4) 8. A*Teens: The Abba generation (10) 9. Abba: 25 jaar na Waterloo deel 2 (8) 10. R. Kelly: R. (21) lussen haakjes de notering van vorige week ^^sam^^^^g^tichtingMegc^T^O^^^ Er komt een reünie van Doe Maar, Nederlands populair ste popgroep ooit. Aan de her eniging nemen in ieder geval de tweede bekendste groepsleden van weleer deel, bassist/zanger Henny Vrienten en toetsenman- /zanger Ernst Jansz. Onder lei ding van dit duo wordt in no vember begonnen met opnames voor een nieuw album. In het voorjaar zal de band een aantal concerten geven, onder meer in Ahoy in Rotterdam. Doe Maar geldt als de band die Nederlandstalige pop een vol wassen status gaf. De band werd in 1978 opgericht en hief zichzelf in 1984 op tijdens zeer emotionele afscheidsoptredens in Den Bosch. Doe Maar ging min of meer aan het succes ten onder, want de aanleiding tot de stopzetting vormde de vaak extreem beang stigende vorm van heldenvere ring door de vele fans. Met name Vrienten en Jansz, nu beiden 51 jaar, waren voor Nederlandse begrippen ongekend grote ido len geworden. Tijdens optre dens vielen talloze meisjes flauw. GPD (Advertentie) s-rwirsmm AUTHENTIC BASIC STORES MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23