ROVINCIALE ZEEUWSE CQURAN Wahid met rellen verwelkomd a p w CDA-voorzitter oppert tol voor toeristen op de Zeeuwse wegen (ft rX Nog meer Internetsite meldt of in omgeving pedoseksueel woont 4 WEKEN 3 KB os Aanhang Megawati reageert fel op presidentskeuze Indonesië D66 zit financieel aan de grond Opschudding rond proces elfjarige Wrakkenruiming vordert snel Nederlagen voor PSV en Willem II 21 VOOR ƒ16,00 Kampeer Caravan RAP Staat u op het punt een auto te kopen? Beste speelgoed Gratis internet bij Net wat je zoekt. Sint Maarten in baan orkaan Harry Bannink overleden Meer bewolking Geleidelijk meer bewolking en vanmiddag een enkele bui. Matige tot krachtige oostenwind. Maxima rond 10 graden. 242e jaargang no. 249 donderdag 21 oktober 1999 losse nummers 1,80 D66 heeft grote geldzorgen. Oorzaken zijn de dure verkie zingscampagne van dit jaar en het feit dat veel leden hun con tributie niet betalen. Het hoofdbestuur oppert daar om de mogelijkheid dat kandidaten voor een politie ke functie zelf htm campagne financieren. D e ouders van de in de Verenigde Staten vastzittende elfj arige Raoul uitten gisteren op een persconferentie in Zwitserland hun verontwaardiging over de rechtszaak tegen hun zoontje. Raoul staat een proces te wachten wegens verden king van incest met zijn vijfjarige zusje. De zaak heeft geleid tot een storm van protesten. Het ruimen van de wrakken in de Westerschelde verloopt zo voorspoedig, dat Rijkswaterstaat nog wat extra wrakken wil laten verwijderen. De Combinatie Wrakopruiming Westerschelde had rekening gehouden met slecht U weer of technische storingen, maar beide bleven uit. Voor de tweede op eenvolgende keer heeft PSV in de Champions League een nederlaag gele den tegen Glasgow Rangers. In Schot land werd met 4-1 verloren. De Eind- hovenaren hebben na vier duels slechts één punt. Willem II staat nog steeds met lege handen. De Tilburgers ver loren voor eigen pu bliek met 4-3 van Sparta Praag. feiten en meningen: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; financiën en economie: 6 en 7; radio en televisie: 9; jong: 10 en 11; zeeland: 15,16,17 en 19; sport: 21,22,23 en 25. van onze redactie binnenland ENSCHEDE - In Enschede is de landelijke Stichting Registratie Opgespoorde Pedofielen opge richt. De initiatiefnemers van Strop willen alle veroordeelde pedoseksuelen in kaart bren gen. Via een speciale website kunnen verontruste Nederlanders hun eigen adres intikken en de woonomgeving testen op de aanwezigheid van een ex-ze dendelinquent. Woont er bin nen een straal van 2500 meter een door Strop geregistreerde pedoseksueel dat verschijnt de tekst 'ja' op de website. Volgens initiatiefnemer J. Hofte doet de stichting niets straf baars en wordt ook de wet op de privacy niet geschonden. ,,We geven geen namen en adressen, maar verwijzen desgewenst ie mand door naar de wijkagent. Als die niet openstaat voor het verstrekken van informatie zul len wij in overleg met de betrok kenen bekijken of we al dan niet met concretere informatie naar buiten kunnen treden." De stichting in oprichting telt inmiddels vijftien leden, de meesten hebben kinderen die door een pedoseksueel zijn mis bruikt. Brandmerken De initiatiefnemer wuift kritiek over het brandmerken van ex- veroordeelden weg: „Wat denkt u van de slachtoffers? Die heb ben ook levenslang. De maat schappij moet gewaarschuwd zijn voor pedoseksuelen die maar al te vaak in herhaling vervallen." Over een maand moet de web pagina van Strop klaar zijn. De woordvoerders van het Openbaar Ministerie in Almelo en de politie Twente waren gis teren niet voor commentaar be reikbaar. ANP Advertentie (eenmalig binnen zes maanden) JAj ik wil: O een proefabonnement van 4 weken voor 16,00 O een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische afschrijving a 34,25 per kwartaal met automatische afschrijving a 96,50 Naam: (Advertentie) donderdag 21 tot en met dinsdag 26 oktober 1999 iialtrJai tl tn trijHi li illikir ni 11 - 22 air overige dagen van II t7 inr Stuur deze bon op in een open enveloppe, zonder postzegel, naar: PZC, afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen. Bellen gaat sneller: 0800-0231231 De PZC 7132 000002 de betere stoffeerders maken het! Kijk snel op pag. 13 voor enkele belangrijke aandachtspunten. van onze redactie buitenland JAKARTA - Met een wolk van traangas en rook heeft Jakarta gisteren de nieu we Indonesische president Abdurrahman Wahid ver welkomd. Zijn verkiezing leidde tot grootscheepse rellen, geweerschoten en bomexplosies die zeker twee mensen het leven kostten. Tientallen men sen raakten gewond. Het zevenhonderd leden tellen- i de Raadgevend Volkscongres koos met 373 stemmen verras send voor de 59-jarige gematig de moslimleider en niet voor de I favoriet van het volk, Megawati I Soekarnoputri. Zij kreeg 313 stemmen. Toen de verrassende uitslag be kend werd, stroomden tiendui zenden zwaar teleurgestelde aanhangers van Megawati in Jakarta de straat op. Soekarno putri riep haar aanhangers op rustig te blijven, maar deson danks sloeg de vlam in de pan. Al voor de stemming in het Volkscongres was een bom ont ploft bij een hotel. Na het be- kendworden van de uitslag ex plodeerde een autobom in de buurt van het parlement. Daar bij kwamen twee mensen om het leven. Ook waren er explosies op enkele drukke kruispunten inde hoofdstad. De aanhangers van Megawati trokken op naar het parlement om het 'verraad' te wreken. De massaal opgetrommelde veilig heidstroepen hadden de omge ving echter afgegrendeld en kwam het tot felle botsingen. AMSTERDAM - De Furby, de populaire knuffel, die praat, boertjes en windjes laat en rea geert op aandacht, is het Speel goed van het Jaar voor acht tot twaalfjarigen. Dat is gisteren in Amsterdam bekendgemaakt. Het bewegende en geluidjes ma kende lieveheersbeest Brabbel Babbel Pimpampoentje ver wierf dezelfde status onder de kinderen tot vier jaar. De labtop Sprekend Muisvriendje is het beste speeltje voor de kinderen van vier tot zes. ANP Advertentie President Habibie hadzoals ge meld, voor de stemming zijn kandidatuur ingetrokken om dat zijn beleid de nacht tevoren was afgekeurd. Onverwacht le ken voorzitter Tanjung van de Golkar-partij en de moslimin tellectueel Mahendra mee te dingen naar het hoogste ambt. Zij stapten echter opzij, waar mee het zeker werd dat Golkar na 32 jaar niet meer het staats hoofd levert. Bij zijn beëdiging gisteravond noemde de bijna blinde Wahid versteviging van de nationale eenheid en de territoriale inte griteit de kernpunten van zijn beleid. Daarmee verwees hij naar de komende afscheiding van Oost-Timor en het separa tisme in Atjeh en Irian Jaya. Ook acht hij de bestrijding van armoede en de verbetering van de internationale concurrentie kracht van groot belang. „We willen een nieuw Indonesië scheppen", zo zei Wahid. Het Volkscongres kiest vandaag de vice-president. Legerleider Wiranto bood aan vice-presi dent te worden als alle partijen dat willen. Maandag weigerde hij nog tweede man van Habibie te worden. Steun Premier Kok zei dat Wahid steun en vertrouwen verdient. De premier zei vurig te hopen dat de nieuwe president zal wer ken aan een stabiele toekomst voor Indonesië. De premier heeft Wahid woensdag een feli citatietelegram gestuurd. Van uit de Tweede Kamer werd enigszins verrast, maar voor zichtig positief op de verkiezing gereageerd. Volgens voorzitter A Maddoe van de Nederlandse Moslim Raad moet Wahid ervoor zorgen dat moslims en christenen in harmonie kunnen samenleven. De internationale gemeenschap dient erop toe te zien dat chris tenen en andere minderheden niet worden onderdrukt, liet hij weten. Ds. E. Patty van de Molukse Evangelische Kerk heeft nog geen oordeel over Wahid. Hij wacht af wat er gaat gebeuren. GPD/RTR/DPA/ANP pagina 2: Wahid zoekt altijd dialoog Lilipaly verwacht zelfbestuur De bijna blinde Wahid wordt bij het uitbrengen van zijn stem ge holpen door zijn dochter Yenni. fotoSuwardi/AP Gewonden zitten tussen de wrakstukken na het ontploffen van een autobom voor het parlementsgebouw in Jakarta. foto Achmad Ibrahim/AP Advertentie Voor meer informatie: www.hetnet.nl, ga naar Primafoon of bel 0800-1515 voor de gratis cd-rom. PHILIPSBURG - Op het Antil liaanse eiland Sint Maarten is gisteravond een uitgaansver bod ingesteld in afwachting van de passage van de orkaan José later in de nacht. Weerkundigen verwachtten gis teravond laat dat het oog van de orkaan over het grootste boven windse eiland zou trekken. De orkaan bewoog zich toen met een snelheid van negentien kilometer per uur in de richting van Sint Maarten. De windsnel heden binnen de orkaan waren gemiddeld 150 kilometer per uur met windstoten tot 200 kilo meter. ANP Harry Bannink en Annie M.G. Schmidt vormden een uiterst succesvol duo. foto HansSteinmeier/ANP van onze redactie binnenland BOSCH EN DUIN - Op 70- jarige leeftijd is dinsdag in zijn woonplaats Bosch en Duin componist, pianist en arrangeur Harry Bannink overleden. Bannink vormde lange tijd met schrijfster An nie M. G. Schmidt een duo dat met veel succes Neder landse musicals produceer de. In zijn beginperiode was hij orkestleider bij Henk Elsink, tot Wim Sonne veld hem in 1963 vastlegde. Hij schreef voor hem de muziek bij le gendarische nummers als Frater Venantius en Nikke len Nelis. Vervolgens kwam Bannink in contact met An nie M. G. Schmidt. Musicals als Heerlijk duurt het langst, Het is over, Met man en muis, En nu naar bed, Foxtrot, De Dader heeft het gedaan en Ping Ping waren het gevolg. Voor de televisie schreef hij de muziek bij series als Schaep met de vijf poten, Ja Zuster, Nee Zuster, de Strate- maker op Zee Show, De Film van Ome Willem en Farce Majeur. ANP zie ook pagina 4 door Richard Hoving VLISSINGEN - Toeristen moe ten tol gaan betalen op de Zeeuwse wegen. Met het ver diende geld kan de provincie be staande verkeersproblemen op lossen. Dat zei landelijk CDA- voorzitter M. van Rij woensdag avond op een partijbijeenkomst in Vlissingen. Het eerste weggedeelte dat vol gens Van Rij in aanmerking komt voor tol, is de Zeeland- brug. Dat deze verbinding in 1993 tolvrij werd, noemde hij onbegrijpelijk. „Ik kwam vroe ger regelmatig in Zeeland en maakte dan gebruik van de Zee- landbrug. Dat daar voor moest worden betaald, vond ik vol strekt normaal." De CDA-voorzitter hield zijn pleidooi nadat leden hem op de problemen van het Zeeuwse we gennet hadden gewezen. De provincie heeft geen geld en het Rijk weigert Zeeland tegemoet te komen. Volgens Van Rij zijn veel van de knelpunten terug te voeren op de drukte in de zomer. „Wat houdt u tegen om van de toeiïsten een bijdrage te vragen voor het gebruik van de wegen?" Van Rij kreeg na afloop van de bijeenkomst bijval van het Goe- se CDA-Kamerlid S. Buijs. Vol gens hem moet de provincie de moed tonen om de mogelijkhe den voor toeristentol te onder zoeken. De opbrengst van de heffingen moet volgens Buijs niet besteed worden aan de Dammenroute (Middelburg-Veere) of de tuimel onder het Kanaal van Gent naar Temeuzen bij Sluiskil. Die ver bindingen overstijgen het be lang van Zeeland en moeten door het Rijk worden opgelost, aldus Buij sHet geld kan wel ge bruikt worden om lokale pro blemen op Walcheren, Schou- wen-Duiveland of in Zeeuws- Vlaanderen op te lossen. (Advertentie) GOES Marconistraat 13, KRUIN1NGEN Zandweg 1b, MIDDELBURG Korendijk 34 woonideeën in TMC's Trendhuis'! Laat u leiden door 4 complete woning en met een toekomstig klassiek, modern, internationaal of romantisch trendinterieur. Ontdek 't bii TMC!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 1