Nieuwe rol voor oude raadhuizen Stakers leggen haven Gent plat VERKOPERS PZC FOTO VERSCHOORE ,1 FOTO VERSCHOORI Plan voor combinatie gezondheidscentrum met landschapspark Gemeenten pakken zwerfvuil beter aan zeeland zaterdag 16 oktober 1999 w 16 van 229.= voor AIRMAX120 AIR ONE EIGHTY AIRINCREDIBLYSTRONG AIR TERRA TRAIN rrPta MIDDELBURG - VLISSINGEN - GOES Zeevisgroothandel G. v.d. Gruiter en Zn B.V. PRODUCTIE MEDEWERKERS Vijf aanhoudingen bij oprollen fraudenetwerk Innovatie Coöperatie Walcheren heeft grote plannen voor kustdorpen VAN 139.- VOOR ^IfCGNFQRTABELE UITVOERING VAN 239.- VOOR VAN 199.-VOOR U X/W VAN 189.-VOOR VAN 159.-VOOR 1 1 1/^ wvfi. -tocA tvoot, Joto VeizjcAooas Vlisjingen: Walnraac 109-111. 0118-^1-4081 «Goes Woksorac 7 (raast Hora).0113-216159 Zicrikz.ee Mol 17-19. 0111 450091 Middelburg: Lange Delft 115. 0» 18-63-4225 Hulst Steenstraat M. 0114-316162 Terneuzen- Noordstraat 6. 0115-621575 Etten-Leur Oude Bredaseweg 26.076-5012670 door Jacques Cats DOMBURG - De Innovatie Co- operatie Walcheren ziet het al helemaal voor zich: een land schapspark op een locatie schuin tegenover kasteel West- hove bij Domburg. Met daarin als vitaal onderdeel een gezond heidspaviljoen. De gedachten daarover zijn niet binnen de projectgroep ontwik keld, maar ingebracht via een werkgroep van personen uit de medische en therapeutische we reld. Opererend onder de naam Bergse Bronnenbad BV is deze werkgroep al geruime tijd in binnen- en buitenland op zoek naar een geschikte plek. Het pa viljoen moet zich richten op pre ventie en nazorg. Voor de aanleg van het landschapspark, met daarin waterpartijen en een se- ringenberg, zou volgens de plannenmakers ongeveer acht tien hectare nodig zijn. Boeren De Innovatie Coöperatie Wal cheren ziet echter goede moge lijkheden het project in te passen in de plattelandsver nieuwing. Daarmee kan een ge bied van totaal 120 hectare in aanmerking komen. Het is niet de bedoeling daarvoor de gron den te verwerven. Om aan te kunnen sluiten bij het project dat gezondheidstoerisme be vordert, hoopt ICW boeren in de naaste omgeving zover te bren gen dat ze hun activiteiten op biologische landbouw te rich ten. De plannenmakers denken verder aan kleinschalige gas tenverblijven, die passen in het landschap. De gedachte locatie voor de ont wikkeling van gezondheidstoe risme stond al in oude plannen zo ingetekend. Er bestaat vol gens de Innovatie Cörperatie Walcheren geen directe relatie met de verwezenlijking van een woonzorgcentrum met honderd luxe appartementen in het nieu we complex Zonnehove aan de overzijde van de Domburgse- weg. Ambities „De doelgroep voor gebruikma king van het preventie- en na zorgpaviljoen is leeftijdloos", zegt de P. M. de Kam namens de projectgroep. Hij is directeur van de Rabobank Noordwest Walcheren die nauw bij de plan nen betrokken is. ,,Wij helpen ambities van mensen waarma ken'", licht hij betrokkenheid van de instelling toe. „Elemen ten van duurzaamheid passen bij de coöperatieve bank." Eer ste vereiste voor het plan is dat de voornemens moeten passen in het Streekplan Zeeland. De Kam: „Als dat niet kan, zijn we klaar". De Innovatie Coöperatie Wal cheren beseft dat er met de uit voering van de plannen enorme bedragen zijn gemoeid. Ze hoopt echter gebruik te kunnen maken van de ruime subsidie mogelijkheden voor platte landsontwikkelingen Crohnvereniging bijeen in Goes GOES - De afdeling Zeeland van de Crohn en Colitis Ulcero sa Vereniging Nederland houdt zaterdag 6 november een bij eenkomst in motel Goes te Goes. Mevrouw H. J. Rijckborst-van Donge en de heren D. G. Gerrits en A A Tanis, verbonden aan Ziekenhuis Walcheren te Vlis- singen houden dan lezingen, evenals de Middelburgse huis arts P. F. de Doelder. De bijeen komst begint om 11.00 uur en de zaal is een half uur van te voren open. Verder zijn er voorlich tingsstands van twee bedrijven. I Nieuwe Kleverskerkseweg 19 - Middelburg Tel.: (0118) 635555 ENTHOUSIASTE MEISJES 4 daagse werkweek, (maandag t/m donderdag) JONGENS 5 daagse werkweek Wij bieden een vast dienstverband, goede beloning, prettige werksfeer. Heb je interesse, kom even langs of bel 635555. SCHOOLVERLATERS KUNNEN ZICH ALVAST AANMELDEN. door Wout Bareman TERNEUZEN - Vrijdagoch tend en in de loop van de dag is een aantal schepen met bestem ming Gent uitgeweken naar de haven van Terneuzen. De haven van Gent ligt sinds donderdag avond plat. De vijfhonderd dok werkers besloten tot een staking uit protest tegen het uitblijven van extra vergoedingen voor werk in het weekeinde. Volgens de bonden zijn daarover in de nieuwe cao, die op 1 juli van kracht werd, duidelijke afspra ken vastgelegd. De staking - de eerste van deze omvang sinds zestien jaar - is volgens de Gentse havenschew- pen D. Termont 'een regelrechte ramp'. „Schepen wijken nu uit naar met name de Zeeuwse ha vens en daar worden ze gecon fronteerd met heel andere ar beidsomstandigheden. Dit kan onze concurrentiepositie ge weldig aantasten." Het Gentse havenbedrijf is be reid te bemiddelen tussen de bonden en de werkgevers, die vinden dat zij de CAO wél nale ven. Bij het havenbedrijf wordt verwacht dat de jaarcijfers door de stakingsactie, die tot maan dag zes uur 's ochtends duurt, met 200.000 ton omlaag zullen gaan. Schepen van de ro-ro-re- derij Tor Line, die zesmaal per week onder meer onderdelen voor de Volvo-fabrieken in Gent aanvoeren, meerden vrijdag af bij Verbrugge Terminals in de Zevenaarhaven in Terneuzen. Een autoboot voor de Hondafa- briek wijzigde op het laatste moment het vaarschema en zet te nu eerst koers naar Rotter dam en Antwerpen. Kustvaarders Bij staalgigant Sidmar in Zelza- te ligt èen half gelost ertsschip voor de wal. Daar worden dit weekeinde problemen ver wacht, omdat een aantal kust vaarders. dat rollen staal zou la den, buitengaats ten anker is gegaan. Op de Rede van Vlissin- gen en verderop zeewaarts la gen vrijdagavond zes schepen te wachten. In de haven van Gent zelf liggen nogeens achttien schepen aan de kade. Dit week einde worden bovendien nog een kleine twintig schepen ver wacht. Volgens havenschepen Termont leggen de stakers de werkgelegenheid van 25.000 mensen in en om de haven in de waagschaal. door Esme Soesman SINT ANNALAND - De Econo mische controledienst (ECD) heeft een hypotheek- en kre- dietfraudenetwerk opgerold. Vijf mensen zijn aangehouden, onder wie een 54-jarige man uit Sint Annaland. De andere verdachten zijn een 40-jarige man uit Waalwijk, een 36-jarige inwoner van Sprang- Capelle. een 36-jarige uit Kaatsheuvel en een 37-jarige inwoner van Tilburg. Vier van de vijf mensen zijn vorige week vrijdag voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Bij twee van hen, onder wie de inwoner van Sint Annaland, is de zaak ge schorst. Twee mensen zitten nog in hechtenis. De betrokkenen worden ver dacht van valsheid in geschrif ten en oplichting bij het aanvra gen van hypotheken, kredieten en verzekeringen. Zij overleg den valse formulieren aan ban ken, waardoor hogere hypothe ken konden worden afgesloten dan gebruikelijk is. Hiervoor ontvingen zij provisie van de banken en bemiddelingskosten van klanten. Persofficier van justitie M. Corten van de recht bank Breda spreekt over enkele tientallen hypotheken. De om vang van de schade is nog niet vastgesteld. Het onderzoek is nog gaande. Om die reden zijn ook de namen van de gedupeer de instellingen nog niet bekend gemaakt. Nieuwe aanhoudingen worden niet uitgesloten. De verdachten werkten via ei gen zelfstandige bedrijfjes, die onderling met elkaar in verband stonden. De zaak kwam aan het licht toen medio vorige jaar verschillende banken aangifte deden. Het as surantie recherche team van de ECD en het Interregionaal Fraude Team Zuid verrichtten vorige week negen huiszoekin gen. door Jurriaan de Reu GOES - De gemeenten in Zuid- Beveland, de gemeente Veere en Tholen beginnen maandag met het project Zwerfvuil. Hierbij worden illegale stook- en stort plaatsen voor groot zwerfvuil intensiever opgespoord en op geruimd en de daders harder aangepakt dan voorheen het ge val was. Het Provinciaal Milieuoverleg (PMO) nam het initiatief voor het project Zwerfvuil. De pro vincie, gemeenten, politie, Staatsbosbeheer, Rijkswater staat en het waterschap nemen hier aan deel. Ook burgers kunnen melding doen van zwerfvuil. De deelnemende ge meenten hebben hiervoor een speciaal telefoonnummer. Schouwen-Duiveland begon in 1997 bij wijze van experiment met het intensiever aanpakken van zwerfvuil op het eiland. „Dat is zo goed bevallen dat ook andere gemeenten aan het pro ject wilden meedoen", vertelt P. van Gemert, handhavingscoör- dinator voor de regio noord. De gemeente Noord-Beveland be gon twee weken geleden al met het project. Vlissingen en Mid delburg doen niet mee. Het doel van het project is het opsporen en opruimen van zwerfvuil en de daders voor de kosten op te laten draaien. De vervuilers kunnen daarnaast ook op een forse boete rekenen. „Als er een melding van zwerf vuil is gedaan, wordt er nu eerst een opsporingsambtenaar op afgestuurd en de dader opge spoord", vertelt Van Gemert. „Hij krijgt dan de kans het afval zelf op te ruimen. Als dat niet gebeurt dan doet de gemeente het, maar de vervuiler draait dan wel voor de kosten op. Ver der wordt er proces verbaal op gemaakt. De dader moet dan re kening houden met een boete tussen de honderd en vijfhon derdgulden." Na het eerste jaar van het pro ject moet volgens Van Gemert de doelstelling bijgesteld worden. „Dit jaar moeten we zo veel mo gelijk opruimen, daarna ligt de nadruk meer op het schoonhou den van de provincie. Uiteinde lijk moeten we toe naar een schoner Zeeland." door Jacques Cats DOMBURG - De plaatselijke ondernemersverenigingen zien een nieuwe rol weggelegd voor de voormalige gemeentehuizen in Domburg en Westkapelle. In Westkapelle w ordt gedacht aan de functie van tentoonstellings ruimte. De vroegere bestuurlij ke zetel in Domburg zou een Museumhaven Zierikzee hangt aan zijden draad ZIERIKZEE - Het eind lijkt in zicht voor het museumhaven project van Zierikzee. De ge meente Schouwen-Duiveland had tot vrijdag de tijd om de fi nanciering rond te krijgen. Daarin is ze niet geslaagd. Met name de ondernemers op het eiland laten het volgens wet houder C. Veerhoek (VVD) af weten. Dinsdag besluit het col lege of het nog zin heeft verder te gaan met de plannen. Uiter lijk die dag moet ook de provin cie definitief weten hoe de vlag er bij hangt. De ondernemers uitten gisteren bij monde van hun woordvoer ders DMeulblok (F ederatie van Ondernemersverenigingen Schouwen-Duiveland, FOS) en C. Verkaart (Zierikzee Onder nemers Collectief, ZOC) felle kritiek aan het adres van de gemeente. Ze vinden dat de aan- delenactie voor het museumha venplan veel te laat is gepresen teerd. Want aan bereidheid om aan het project mee te doen ligt het niet, stelt Meulblok. Wet houder Veerhoek wijst die kri tiek af. De ondernemers wisten volgens hem dat de campagne niet eerder zou komen. Boven dien zouden ze als ondernemers een snelle beslissing over een bijdrage moeien kunnen ne men. De provincie had de gemeente tot vrij dag de tij d gegeven de co financiering rond te krijgen, maar heeft besloten die termijn vier dagen op te rekken. Ambtenaar J. Verwegen acht het niet waarschijnlijk dat de provincie besluit tot een extra bijdrage om het laatste gat te dichten en zo het project te red den, mocht dat dinsdag inder daad nodig blijken. is één van de toonaangevende filiaalbednjven in de Foto-, Video-, Telecombranche Het bedrijf telt op dit moment 7 vt n de snelle groei van ons bedrijf zoeken wij :e filialen Middelburg en Vlissingen voor de productgroepen Foto, Video, Telecom, Digitale fotografie en l-uur minilab. Dynamische mensen die van onze bezoekers tevreden klanten willen maken. Een boeiende baan voor stressbestendige mensen met hu mor die een loopbaan in een bruisende dynamische organisatie hele maal zien zitten. Wij zoeken kandidaten: Tussen de 19 en 30 jaar. Met een opleiding minimaal HAVO, VWO, MMO-C Werkervaring en/of kennis van producten in onze branche is geen must, wel een pre. Enige computerervaring is gewenst. Onze kandidaten zijn: Enthousiast Stressbestendig Servicegericht Initiatiefrijk Commercieel Creatief Wij bieden: Een aantrekkelijke uitdagende baan binnen een ondernemend en dynamisch bedrijf met een uitstekende werksfeer. Training van de productgroepen "on the job". Herken jij jezelf in deze beschrijving, functioneer je optimaal m topdrukte en is 100% inzet jouw stijl? Schrijf dan binnen 8 dagen een brief met je persoonlijke gegevens (en het liefst met pasfoto) naar: Foto Verschoore, la.v. Dhr. A. W. Verschoore, Postbus 4460 MC Goes. multifunctioneel 'praathuis' kunnen worden met een inpan dig intiem theatertje als groot ste trekpleister. Het zijn maar een paar sugges ties uit de beleidsplannen, die zijn ingepast in het grote streven van de Innovatie Coöperatie Walcheren om de toeristisch re creatieve sector van Noord- West-Walcheren op te krikken met nieuwe elementen. Westkapelle komt als toeristi sche kern onvoldoende uit de verf, vinden diverse lokale or ganisaties. Het dorp biedt te weinig kleefkracht; vrijetijds- vierders rijden er doorheen en blijven niet hangen. De Markt is groot en ongezellig. Voorts zou de zeewering meer accent moe ten krijgen als robuust en avon tuurlijk element en ook dient de herinnering aan de gebeurtenis sen in de Tweede Wereldoorlog niet beperkt te blijven tot de tankopdedijk. „Er is een wil om iets met het dorp te gaan doen", verwoordt A Huibregtse de plaatselijke gevoelens. Polderhuis Het oog is in de eerste plaats ge richt op het leegstaande Polder huis onder aan de dijk. Dat zou zich uitstekend lenen voor een paviljoen waarin bepaalde epi soden uit de geschiedenis van Westkapelle kunnen worden be licht. Het \Toegere stadhuis zou eveneens kunnen worden benut voor film- en fotopresentaties en voor het belichten van het feomeen 'dijk' in al zijn facet ten. Het voormalige gemeentehuis van Domburg biedt mogelijkhe den als veelzijdig trefpunt, met daarin een klein theater, een grand café, een theetuin en dansgelegenheid. „De invulling van het Nehalenniagebied is mislukt", stelt voorzitter G. N. Prenger van de ondernemings vereniging vast. De Innovatie Coöperatie ziet in dit over gangsgebied tussen dorpskom en strand een hoogwaardige se minaromgeving, waarbij ook de watertoren een rol zou kunnen spelen. Ter plekke is ook een openluchtheater gedacht. Parkeergarage Ontsierend autoblik dient te verdwijnen in een ondergrondse parkeergarage, die is gepland in de put van de tennisbanen. Die tennisbanen moeten, vindt de denktank van de Coöperatie, weer net als vroeger op het voor terrein van het Badhotel komen. En het Toorop-tentoonstel- lingsgebouwtje hoort op het duin en niet ergens achteraf. „Geen hond kan het vinden", stelt P. M. de Kam van de pro jectgroep vast. De Innovatie Coöperatie ziet zich in de plannen rond de voor malige gemeentehuizen ge dwarsboomd door een recent besluit van de gemeenteraad om de panden bij opbod en afslag te verkopen aan de meest bieden de. In samenspraak met andere belanghebbenden wordt nader onderzocht op welke wijze men zou kunnen meedoen in de aan kooprace. Het oude raadhuis in Domburg zou een multifunctioneel praathuis annex theatertje kunnen worden. foto Ru ben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 16