Leger Pakistan pleegt coup na ontslag chef 10% kassa korting Skyboxpubliek zonder Youp nieuwe jaar in I i r l*È. pir carpet-laud EURO PAKKER tFSTUITVERKOOP ASSEMEUBELEN iER KL Tien dagen Ontruiming flat dode man schokt buurt ■4 sm Nobelprijs natuurkunde voor 't Hooft en Veltman tPF vraagt grens glastuinbouw Premier Sharif staat onder huisarrest Russen mikken op heel Tsjetsjenië toer uit Wissenkerke rijdt noedwillig op meisje in Sport lijkt taboe voor senioren 21 Oude wijn in nieuwe zakken Aanbesteding deel HSL moet over HOE KNUS ZIJN JAPANNERS EIGENLIJK? 50 bollenJLé^S Toekomst van NedCar onzeker PZC 14c |gö Rustig In de ochtend kans op mist, in de middag zonnige perioden en droog. Maxima rond 14 graden. 242e jaargang no. 242 woensdag 13 oktober 1999 losse nummers 1,80 ran onze redactie binnenland - Gerard 't Hooft en lïartinus Veltman hebben met gisteren toegekende Nobel- irijs voor de natuurkunde er- ;enning voor hun werk uit de ja- en zeventig gekregen. On- van hun studie zijn de deeltjes. Beide weten- chappers legden een wiskundi- e basis voor de elementaire ouwstenen van de materie, dr G. 't Hooft (1946) en rof. dr. M. Veltman (1931) zijn e veertiende en vijftiende Ne- erlander, die met de prijs wor- en onderscheiden, de natuurkundigen die et duo voorgingen was de in onze redactie binnenland EN HAAG - De RPF-fractie il een grens stellen aan de glas- inbouw in Nederland. ?Fer Stellingwerf noemde tijdens het debat over Landbouwbegroting als na- orMieke van der Jagt 1MPERLAND - De politie een boer uit Wissenkerke ngehouden, die maandag- ddag moedwillig een vijftien- ig Duits meisje met een trek- r heeft aangereden. Een Duitser heeft aangifte van poging tot doodslag jr de boer. t incident gebeurde op een •ceel aardappelen aan de Ma- in Kamperland. kinderen uit een Duits ge- (Advertentïe) Iedereen kan profiteren! idderkerk - Van 29 september t/m 30 oktober wordt bij eubelboerderij De Reijer, Kievitsweg 124 te Ridderkerk, een herfstuitverkoop gehouden. Alle meubelen worden onder volle dige garantie verkocht gratis thuis gebracht en vakkundig geplaatst. Reservering voor latere levering is mogelijk. kunt nu voor weinig geld in het zit komen van een schitterend want honderden ten, grenen en koloniale eethoeken, dressoirs, kleinmeubelen, leren en stoffen bankstellen wor- n verkocht DE HALVE PRIJS. hebt bijvoorbeeld al een prachtig eiken dressoir van 200 cm :ed, met een zee aan bergruimte, 1790,- voor slechts 895,-. Wie meubels nodig heeft kan zijn slag slaan bij: Meubelboerderij De Reijer, Kievitsweg 124 te Ridderkerk (wijk Bolnes) bij Rotterdam. Dagelijks geopend van 10.00-18.00 uur, Vrijdags koopavond. Zondags gesloten. Gratis parkeren voor de deur. Zeeuw Pieter Zeeman (1902). Veltman en zijn leerling 't Hooft scharen zich bij de 'onsterfelij- ken'. Afgezien van het geldbe dragvan 1,8 miljoen, dat beiden moeten delen, zal hun naam eeuwigheidswaarde krijgen. De Nobelprijs voor scheikunde is gisteren toegekend aan Ah med Zewail. Hij heeft zowel de Egyptische als de Amerikaanse nationaliteit en werkt in de VS aan het Technologisch Instituut van Californië in Pasadena. Ze wail toonde aan dat door snelle lasertechniek mogelijk is te zien hoe atomen in een molecuul be wegen tijdens een chemische re actie. ANP pagina 2: jaren gewacht van onze redactie buitenland ISLAMABAD - Het Pa kistaanse leger heeft gis teren een staatsgreep ge pleegd. Premier Sharif staat onder militaire be waking, 'omwille van zijn eigen veiligheid', zei een legerwoordvoerder. De coup was voor India aanlei ding zijn leger in hoogste staat van paraatheid te brengen. De coup had plaats nadat pre mier Sharif eerder op de dag on verwacht stafchef Musharaf de laan uitstuurde. Vervolgens kwam het leger in actie. Militai ren bezetten de staatstelevisie en namen strategische plaatsen in, zoals de luchthaven van de hoofdstad Islamabad en rege ringsgebouwen. Stafchef Musharaf verbleef voor een bezoek in Sri Lanka, maar keerde hals-over-kop naar Pakistan terug. Bij zijn aankomst op de luchthaven van de zuidelijke stad Karachi werd Musharaf opgewacht door een menigte militairen. In diverse steden werd spontaan feestge vierd op straat. In Islamabad verzamelden zich honderden mensen, die dansten en met vlaggen zwaaiden. Ook in Lahore, de stad waar Sharif vandaan komt, werd ge feest. De met harde hand rege rende premier is bij grote bevol kingsgroepen niet erg geliefd. Afgezien van het debacle in het Indiase deel van Kashmir, waar delen van de sector de vele ruim te en energie die nodig is voor de kassen. Het kabinet besloot re cent geen nieuwe glastuinbouw toe te staan in de Hoekse Waard. Moerdijk, Rilland en Sluiskil zijn in beeld als nieuwe glaslo caties. ANP zin dat op de Roompot verbleef, speelden op het perceel. De boer, die als reden aanvoerde dat de kinderen aardappelen stalen, kwam met zijn trekker achter het groepje aan, dat op de vlucht sloeg. Het vijftienjarige meisje viel, waarop de trekker over haar linker enkel reed. De enkel raakte zwaai- gekneusd. Een bekende van het meisje wil de de boer laten stoppen om hem aan te spreken. De boer gaf gas en de man moest opzij springen om niet te worden overreden. Van 'tHek: „Wie 595 betaalt voor zo'n kaartje is dom." foto Paul Vreeker/ANP door Hans Visser AMSTERDAM - „Dit is de grootste nederlaag van mijn carrière", zei cabaretier Youp Advertentie Kom nu snel naar Carpet-land want de komende tien dagen krijgt u 10% korting op alle producten, dus ook alle merken, wanneer u voor ten minste f 750,-* besteedt. Bel voor openingstijden en het dichtstbijzijnde filiaal (020) 355 59 44. Vraag de voorwaarden in de winkel. van 't Hek. En even leek het alsof de emoties hem de baas zouden worden. Hij had ook zoveel zin gehad in zijn oudejaarsconfe rence, rechtstreeks op televisie, in de laatste uurtjes van de twintigste eeuw. Gistermorgen maakte hij tij dens een persconferentie be kend daarvan te moeten afzien. Er zijn te veel kaarten via tus senhandelaren in omloop gebracht. De cabaretier werd anderhalve week geleden ge confronteerd met een aanbie ding van Golden Tulip Hotels en M&M Events in Hendrik-Ido- Ambacht. Die presenteerden een 'bussines-arrangement' be staande uit een champagne ontvangst, een 'fantastisch' gastronomisch diner, een open bar met bier, wijnen, softdrinks, en binnenlands assortiment; koffie na afloop en vervolgens een rit per bus onder begelei ding van een hostess naar de Stadsschouwburg, waar Youp dan om half elf aan zijn confe rence zou beginnen. Prijs per persoon: 595, exclusief BTW. Skybox En dat zette de cabaretier hevig aan het denken. De entreeprij zen had hij immers op 30 ge houden, juist om een zo breed, zo 'leuk' mogelijk publiek te la- Pakistaanse infiltranten het ha zenpad moesten kiezen, be schuldigen ze hem ervan zijn machtspositie te versterken door het leger, het rechtssys teem en de oppositie steeds meer aan banden te leggen. Pensionering Eerder op de dag legde noch Sharif noch de legerleiding na het ontslag van Musharaf een verklaring af. De maatregel werd omschreven als vervroeg de pensionering. Er werd niet onmiddellijk een reden gegeven voor het ontslag. De regering wilde Musharaf, wiens termijn in april 2000 zou aflopen, ver vangen door generaal Zia Ud- din, het hoofd van de geheime dienst en een naaste medewer ker van Sharif. Voor de televisie uit de lucht ging waren Sharif en Uddin te zien terwijl zij el kaar de hand schudden ter beze geling van Uddins promotie. Het Indiase leger verkeert in middels langs de grens met Pa kistan in hoogste staat van pa raatheid, zo zei een hoge officier in Kashmir. De twee jonge kern machten hielden elkaar in de omstreden regio de afgelopen maanden het mes op de keel, waarvan het Indiase deel wordt geclaimd door Pakistan. De Indiase premier Vajpayee hield in New Delhi crisisberaad met politieke en veiligheidsad viseurs. De berichten uit Pakis tan 'veroorzaakten grote bezorgdheid', aldus een woord voerder. AP/RTR/AFP zie ook pagina 2 Tsjetsjeense moslimstrijders bereiden zich in Grozny voor op acties tegen het Russische leger dat nu heel Tsjetsjenië wil veroveren. Eerder had het Kremlin gezegd alleen veiligheids zones in de opstandige deelrepubliek in te willen richten. Tsjetsjeense rebellen zouden van plan zijn om Russische kerncentrales aan te vallen. Een onderzoek van de GGD- Zeeland toont aan dat oude ren te weinig beweging krij gen. Sport blijkt impopulair bij deze leeftijdsgroep, die daar sowieso weinig tijd voor over heeft. De Zeeuwse Sportraad, die gisteren de re sultaten van het onderzoek presenteerde, blijft de nood zaak van sporten voor senioren bena drukken. De fruitteelt is bezig zich nadrukkelijk op de markt te presen teren. Daartoe brengt de sector appels en peren in de handel onder een nieuwe naam. In feite gaat het om al jaren bestaande rassen. Ze worden onder een nieuw imago als exclusieve producten aangeboden. feiten en meningen: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; financiën en economie: 6 en 7; radio en televisie: 9; uit: 11,12, 13,15 en 16; zeeland: 17,18,19,21 en 23; sport: 24 en 25; bui tengebied: 27,28,29,30 en 31 DEN HAAG - Het ministerie van Verkeer en Waterstaat is een nieuwe aanbesteding gestart voor de aanleg van een deel van het tracé van de Hogesnelheids lijn-Zuid (Amsterdam-Parijs). Herhaling van de procedure is nodig omdat de vier aannemers- combinaties die een offerte uit brachten onvoldoende kwali teit leveren. Bovendien is him prijs te hoog. Volgens minister Netelenbos is deze zelden eerder vertoonde stap een voorbeeld van het har de beleid dat haar departement voert. 'We eisen kwaliteit.' Het gaat om de onderbouw voor het spoor van het traject Noor delijk Holland. Dat loopt van het noorden van de nog aan te leggen b oortunnel in het Groene Hart (tussen Leiden en Zoeter- meer) tot aan Nieuw-Vennep. De nieuwe aanbestedingspro cedure leidt niet tot vertraging van de bouw van de HSL, bena drukt Netelenbos. In 2005 moe ten de flitstreinen er overrijden. Het is nog niet duidelijk of ook voor andere delen van het tra ject een nieuwe procedure nodig is. ANP doorDonja Odijk TERNEUZEN - Buurtbewoners hebben geschokt gereageerd op de ontruiming van een flat in Terneuzen terwijl de bewoner nog dood op bed lag. Ze vinden het 'onmenselijk' dat de 46-jari- ge man maandagmiddag 'tussen de bedrijven door' werd opge haald door een lijkwagen. De deurwaarder en de politie vonden het levenloze lichaam van de man in zijn woning aan de Diepenbrockstraat. De man, die vermoedelijk al enkele da gen dood was, is een natuurlijke dood gestorven, zo wees het po litieonderzoek uit. Het deurwaarderskantoor had opdracht gekregen de woning te ontruimen, omdat de schulden van de bewoner te hoog waren opgelopen. Omdat de schulde naar niet open deed, kwam de politie er aan te pas. Toen de agenten de flat binnengingen, troffen ze de levenloze man aan in zijn bed. De Terneuzenaar had zijn brie venbus enkele dagen niet meer geleegd. De ontruiming van het huis begon terwijl de man nog in zijn bed lag, zo beweren omwo- ten komen. „Want ik treed niet op voor het skybox-publiek, ik wil hier mensen die hier hun fiets tegen de pui zetten." Marco Borsato moest zijn ou dejaarsavondoptreden in de Arena afzeggen wegens gebrek aan interesse, maar mijn voor stelling gaat niet door wegens te veel belangstelling. Wim lbo zei ooit dat cabaret is bedoeld voor een intelligent publiek, maat mensen die 595 betalen voor een kaartje zijn dom." Van 't Hek overweegt een scha declaim tegen M&M Euro Events vanwege beschadiging van zijn imago. Het arrange ment werd namelijk gepresen teerd als een samenwerking met de artiest. M&M weigerde giste ren te vertellen hoe het aan kaarten komt. Het bedrijf zegt dat nog niemand zich voor het arrangement had opgegeven. Directeur Blaauw van Golden Tulip betreurt de gang van za ken. Verder wil de hotelketen geen zaken meer doen met M &M. De VARA toonde begrip voor de afgelasting. De omroep zou de conference op oudejaars avond rechtstreeks uitzenden. Dat zal nu in een andere vorm gebeuren. Ook de twee voorstel lingen op 30 december zijn afge last. De try-outs, waaronder die in Zeeland, gaan wel door. GPD (Advertentie) Kijk op pagina 10 Advertentie Bloembollen, kunnen nu de grond in voor een prachtig resultaat in het voorjaar. Drie soorten in een kistje van 50 stuks. Verkrijgbaar in diverse kleuren. GOES. NIEUWE RIJKSWEG 20. 0113-215395. RENESSE, IA0NE 20. 0111-461031 OOSTBURG. NIEUVELTWEG 56. 0117-452279. nenden. Buurtbewoners vinden het schandalig dat niet even is •gewacht met het leeghalen van de woning. De bewoner was op de hoogte gesteld van de actie van de deurwaarder. Voigens de politie is ook zijn familie inge licht over de ontruiming van de flat. De buurtbewoners spreken dit tegen; alle bezittingen van de man zouden in een container be land zijn. Eerbied Volgens deurwaarder AM.M. van Damme is enkele uren ge wacht met de ontruiming, tot dat het politieonderzoek was afgerond. Omdat de werkdag ten einde liep, begon men alvast met het ontruimen van enkele kamers, nog voordat het li chaam werd opgehaald. „Hier bij is de nodige eerbied in acht genomen," aldus AM.M. van Damme. De politie zegt dat er alleen is begonnen met het leeg halen van de berging. Toen de man het huis uit was, is de rest gedaan. BORN - Er bestaat opnieuw on zekerheid over de toekomst van de Limburgse autofabrikant NedCar. Eind vorige week nog meldden de twee buitenlandse eigenaren van de fabriek, Mit subishi en Volvo, dat ze door gaan met de gezamenlijke fa briek. Mitsubishi trok gisteren de verklaring plotseling in. Volgens de Japanse autofabri kant is er sprake van een 'storen de fout'. Het bedrijf kwam met een 'rectificatie' van het persbe richt van vorige week. Nu heet het dat Volvo en Mitsubishi de intentie hebben de samenwer king in NedCar voort te zetten. Maar zeker is dat niet: „Daar over is tot op heden echter nog geen beslissing genomen." ANP (Advertentie) De 3214 000002

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 1